ko-meisjes bij landelijke top Zon, maan en hoog water Programma eilandcompetitie volleybal ird werken voor tegen Engelsen Maar twee landen bij bowlingontmoeting Voetbalprogramma Texel 1-Helder 1 Gastgezinnen voor Roemeense groep Weinig spanning bij volleybal Puzzelrit motorclub Opnieuw gelijkspel voor De Koog Rommets wint paastoernooi M.S.T. programma 'osterenders "door met 2- I van de span P die van de I rdhollandse selectieteam met de Tevoko-meisjes Merle Witte Isteend 2e van rechtsl en 'K Oosterhof [zittend geheel rechtsl en bij 13-9 was een tweede time-out nodig. Daarna was het snel bekeken. Op twee keiharde opslagen had de tegenstander geen antwoord en met 15-9 werd de tweede set en daar mee de wedstrijd gewonnen. Dat Noordholland in de volgende wed strijd tegen district Twente niet veel kans zou maken, was van tevoren bekend. Twente is al jaren een ij- zersterk volleybalgebied en het selec tieteam tramde in de afgelopen periode maar liefst drie uur per week. Vooral op de gevaarlijke middenaan- val van Twente hadden de Noordhol landers geen antwoord. De grotere lengte en vooral de veel grotere slag kracht van Twente gaf de doorslag: 15-2. Hoewel in de tweede set de gaatjes in de Twentse verdediging wat beter werden gevonden, was het klassverschil toch te groot om een serieuze bedreiging voor de oosterlin gen te vormen. Met 15-6 moest ook deze set worden ingeleverd. Aangeslagen Oost-Gelderland was de volgende en minstens zo gevaarlijke tegenstander. Het aangeslagen Noordholland ge loofde duidelijk niet meer in eigen kansen en voor ze het wisten moest de eerste set met 15-1 worden inge leverd. De tweede set wilden ze ech ter toch nog wat laten zien en toen bleek dat ze niet bij voorbaat kans loos waren. Tot 5-5 ging de strijd ge- De zon komt 2 april op om 7.12 uur en gaat onder om 20.15 uur. Maan: 6 april N.M. Doodtij: 1 april Zaterdag 1 april 3.00 en 15.15 Zondag 2 april 5.00 en 17.37 Maandag 3 april 6.34 en 19.00 Dinsdag 4 april 7.50 en 20.06 Woensdag 5 april 9.00 en20.54 Donderdag 6 april 10.06 en 21.55 Vrijdag 7 april 10.45 en 22.50 Zaterdag 8 april 11.20 en 23.25 Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Dinsdag 4 april Veld A mannen: 18.30 u. Bremak. 2-Gem. Segerink/E. 19.05 u. Seg./E.-Haarst. Bremak. 2 19.45 u. Versluis-Teso Haarstudio 20.25 u. Graaf Sp.-Autocentr. Versluis 21.05 u. Amro-Paal 28 Graaf Spuiteri) 21.45 u. Kobeko-S. v/d Woude Amro 22.25 u. M. Shop-Westerslag Kobeko Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Antiekh.-Eelman/S. Retsina 19.05 u. Question-Retsina Antiekh. 19.45 u. Leydekkers-Visser B. DA 20.25 u. DA-Opel Rentenaar Visser B. 21.05 u. Stoepa-SI. de Boer Paal 9 21.45 u. Paal 9-Smash 1 Cocky kap. 22.25 u. Krim-Cocky kap. Smash 1 Veld C vrouwen: 19.45 u. Meermarkt-7 Prov. Haarst. 20.25 u. Westerlaken-Haarst. 7 Prov. 21.05 u. Taveerne-Zegel M. Westerl. 21.45 u. Sportshop-Mantje Zegel M. 22.25 u. Smash 2-Boetiek 22-Mantje Westrijdleiding: Nico en Agnes, tele foon 12749. Uitslagen 28 maart mannen: Bremakker 2-Stoepa 2-0; Slagerij De 8oer-Segerink/Eelman 1-1; Theodora Hoeve- Paal 28 2-0, Amrobank-Stuc. van der Woude 2-0; RWS-Smash 1 2-0; BCT Sportshop-Grote Slock 1-1, Kobeko-Cocky's Kapsalon 0-2; Twaalf Balcken-Gemeente 2-0; DGM-De Kuip 2-0, De Krim-Bremakker 1 2-0 Vrouwen: Smash 2-CZN 1-1; Antiekhuisje-DA 1-1; Klif 23-Retsina 1-1; De Verfbus-Meermarkt 1-1; Durper Drup-Zegel Mode 1-1; Taveerne- Haatstudio 1-1; Westerlaken-Sportshop 0-2; Leydekkers-Witte Witte 0-2; Question-Visser Bouw 2-0; Rabobank-Wasserij Best 1-1; De Rival-Boetick 22 2-0. jeugdspeelsters van Tevoko. Witte en Cindy Oosterhof, Iden zaterdag in het team van istrict Noordholland, dat bij de lijke volleybalfinales voor de C- een knappe zesde plaats be door te dringen tot de laatste die in het Brabantse Oosterhout et Nederlands kampioenschap hen, hebben beide meisjes letter- :n figuurlijk een lange weg af Iten leggen. Volleyballend Neder- Iis verdeeld in 24 districten, die un beurt weer zijn onderverdeeld eelcentra. Via selectietrainingen >n Maria Witte en Cindy Ooster- ■zich te plaatsen voor het team I speelcentrum Den Helder. De M ihillende selectieteams van het iet Noordholland speelden vervol een toernooi in Enkhuizen. Hun laties in dat team resulteerden in uitnodiging om deel uit te maken iet districtsteam, dat zich via wekelijkse traniningen voorbe- le op de kampioenschappen. Tot verrassing wist het team van d/iolland zich tijdens de voorron- n Barneveld te plaatsen bij de le acht. Dat betekende dat zij dag hun krachten moesten me nt de sterkste teams van Ne- nd. Het team van Noordholland, ct 12, was ingedeeld in een met Zuid-Holland, Twente en ■Gelderland, waarvan vooral de le twee gevreesde tegenstanders De eerste wedstrijd was tegen olland, het te kloppen team. In iginfase hadden de zenuwen bij teams duidelijk de overhand, resulteerde in veel opslagwissels, enkele foute passes kon Zuid- nd een 4-2 voorsprong nemen. Iime-out bracht echter uitkomst oordholland kwam terug en nam 5-4 voorsprong. Dat was voor de istanders het sein om in een out te vluchten, maar de Noord- nders lieten zich daardoor niet van de wijs brengen en bouw de voorsprong punt voor punt Met bekeken spel en een verras- goed overzicht trok Noordhol- de set overtuigend met 15-7 zich toe. Met veel zelfvertrou- werd de aangeslagen tegenstan- in de tweede set onmiddellijk druk gezet. Pas bij een 9-2 (sprong voor Noordholland kwam legenstander tot enkele overtui- le aanvalscombinaties. De voor- ig slonk vervolgens zienderogen losterender voetballertjes sten maandag hard werken om tigelse gasten van ASC Dayn- 1 uit Nottingham Forest de baas lijven. Dat lukte de Dl- en 'upillen niet. De B-junioren had- letterlijk en figuurlijk tegenstan- die een maatje te klein waren, rdoor ze met 10-1 wonnen. Het t dat de Engelse klasse-indeling chilt qua leeftijden. weer was de voetballers maan- zeer goed gezind. De spelers van swurt waren vanaf de boot op le!s "aar Oosterend gekomen. 14.30 uur begonnen de wedstrij- "a DTpupillen speelden een leu- tegen een vrijwel even Na de rust werden onder druk gezet, met 2-1 werd verloren, de spannendste wedstrijden van de El-pupillen. De stand zeer terecht op 1-1. Oosterend B1 - Dayncourt 01 - Dayncourt D1 1-2 E2 - Dayncourt El 0-8 El - Dayncourt E1 1-1 TEXELSE COURANT PAGINA 11 lijk op en bij de schare voornamelijk Texelse supporters gloorde weer wat hoop. Een wissel bij Oost-Gelderland bracht echter de ommekeer en uitein delijk ging ook deze set met 15-8 verloren. Door dit resultaat eindigde Noordholland als derde in de poule en moest er om de vijfde en zesde plaats gespeeld worden tegen de nummer drie uit de andere poule, het district Rijn-Maas-Waal. Noordholland begon voortvarend en rechtstreeks uit de opslag van Maria Witte werd een 2-0 voorsprong genomen Dat bracht het zelfvertrouwen in het team terug. De voorsprong werd uit gebouwd tot 9-1. Toen kwam ook Rijn-Maas-Waal echter wat beter in het spel kroop dichterbij tot 11-9. Een time-out bracht weer rust in het team. Noordholland scoorde drie pun ten op rij en won deze set. In de tweede set vocht Rijn-Maas-Waal voor hun laatste kans, en dat resul teerde in een zinderende partij volley bal. Tot de stand 11-11 bleef de strijd open, maar toen kon Rijn-Maas-Waal door een paar gelukkige ballen plot seling uitlopen naar 14-11. Noordhol land vocht nog terug naar 13-14, maar toen maakte de tegenstander de set uit met het kleinst mogelijke verschil. Hierdoor was een derde en beslissende set nodig geworden. In deze set wisselde de coach enkele basisspeelsters, waaronder Cindy en Maria, om ook de wisselspeelsters een kans te geven. Dat dit geen ge lukkige beslissing was bleek al gauw. Noordholland kon geen vuist meer maken en keek al snel tegen een 11-3 achterstand aan. Een dergelijk verschil goed maken is een bijna on mogelijke opgave, maar Noordholland deed wat het kon. Ondanks twee time-outs van de tegenstander kwam het team terug tot 10-13, maar uit eindelijk ging de set toch verloren met 11-15. Al met al een zesde plaats voor het Noordhollandse team en voor Cindy Oosterhof en Maria Witte een doorbraak. Met extra trai ningen bij Tevoko en niet in de laat ste plaats met de onvermoeibare steun van de ouders, kunnen beide speelsters nog ver komen. In Bowling De Koogel werd dinsdag avond een jeugd-landenontmoeting bowlen geopend door Sportraadvoor zitter Albert Hoven. Deze interland werd op initiatief van de Texelse Sportraad naar het eiland gehaald. De deelnemende landen wisselden tot het laatste moment: zowel Ier land. Denemarken als Noorwegen moesten wegens geldgebrek verstek laten gaan. Uiteindelijk werd het een ontmoeting tussen het Nederlandse team en een Belgische afvaardiging. Tot en met vrijdag strijden de deelne mers (12 Nederlanders en 11 Belgen, die hun team hebben verstrekt met Texelse Ingrid Wittel om de titels doubles, trio's, 5-men teams, all events en het landenklassement. Naar verwachting worden het wedstrijden van hoog niveau, daar beide teams sterke selecties hebben. Albert Hoven bood een Belgische en een Nederlandse afgevaardigde een geschenk aan. „Als we jullie allemaal wat hadden willen geven was het waarschijnlijk een trekdrop geworden, want de Sportraad is arm". Zaterdag 1 april KNVB afdeling Noordholland SVO-DZS 14.00 uur Pupillen: Tex. Boys F2-SVO F1 10.00 uur De Koog Fl-Tex. Boys F1 10.00 uur Oosterend F2-Texel F1 10.00 uur Oosterend El-Tex. Boys E2 15.00 uur Texel E1-ZDH El 11.00 uur Tex. Boys E3-Texel E3 11.00 uur De Koog E1-SVO E2 11.00 uur Texel E2-SVC El 11.00 uur Oosterend D1-Texel D1 12.00 uur Texel D2-De Koog Dl 12.00 uur junioren Texel A1-Reigerboys A1 14.45 uur Oosterend B1-Helder B2 13.30 uur JVC B2-Texel BI 14.30 uur Texel B2-W. Meer B2 13.30 uur Winkel B1-ZDH B1 14.30 uur Texel C1-WGW C2 13.30 uur ZDH CTZeemacht C1 14.45 uur SVAP C1-Texel C2 14.30 uur Zondag 2 april KNVB Texel-Helder 14.00 uur KNVB afdeling Noordholland ZDH-AGSV 14.00 uur De Koog-Winkel 14.00 uur Schellinkhout-Tex. Boys 14.00 uur Oosterend-WMC 14.00 uur Texel 2-JVC 2 11.30 uur Callantsoog 3-De Koog 2 14.00 uur Helder 5-Tex. Boys 2 14.30 uur WGW 4-Oosterend 2 14.30 uur JVC 7-Texel 4 12.00 uur Tex. Boys 3-JVC 8 14.00 uur Dames Woudia 2-Tex. Boys 14.30 uur VZV-De Koog 14.30 uur Recreatievoetbal Texel-Tex. Boys 10.30 uur Cocksdorp-De Koog 10.30 uur Oosterend-ZDH 10.30 uur Voetbaluitslagen SV De Koog N. Niedorp-Koog 1-1 dames Koog-BOL Zondag wacht Texel 1 een sleutel wedstrijd. Met nog vier wedstrijden voor de boeg is het verschil met te genstander Helder vier punten. Wint SVT, dan is weer een concurrent uit geschakeld en komt het kampioen schap in de vierde klasse A heel dichtbij. Helder is na de winterstop echter enorm op dreef. De ploeg van routinier Johan Gast en ster linksbuiten Leo Hollander weet dat ze moet winnen om kans op de titel te houden. De confrontatie in Den Hel der tussen beide rivalen eindigde in 0-0 na een zeer slechte wedstrijd in moeilijke weersomstandigheden. Texel kan beschikken over een fitte selec tie. De wedstrijd wordt gespeeld op het SVT-terrein en begint om 14.00 uur. Voorafgaand aan dit duel kan Texel 2 al (officieus! tot kampioen worden gekroond. Bij een overwin ning kan het tweede door geen ande re ploeg meer worden voorbijgestreefd. Het Nederlandse bowlingteam tbovenl en het Belgische team Ibenedenl. de deelnemers aan de bowlinginterland in De Koog. Op donderdag 27 april komt het Roemeense dans- en muziekensem- ble Argesul naar Texel. De 42 man nen en vrouwen van deze groep moeten worden ondergebracht bij Texelaars. Wie als gastgezin wil op treden kan contact opnemen met Nora Verhey van de SOW, telefoon 15582 De Roemeense groep wordt naar Texel gehaald door de sektie Kunst, Kuituur en Hobby van de SOW. 's Middags komen de dansers en musici aan op het eiland. Voor de ontvangst in d'ouwe Ulo worden ook de gastgezinnen uitgenodigd. Het op treden begint om 20.00 uur in de Burgemeester de Koninghal. De vol gende ochtend vertrekken de Roeme nen weer. Gastgezinnen worden verzocht zich zo snel mogelijk op te geven. Ook mensen in de buitendor pen kunnen zich aanmelden. De voorverkoop van kaarten a 712,50 is al begonnen. Ze zijn verkrijgbaar bij de VVV, Frans Zegel Damesmode en het kantoor van de SOW in d'ouwe Ulo. Aan de zal kosten de kaarten 715,-. Bij de muziek wordt gebruik gemaakt van een taragot. Dat is een bijna „uitgestorven" blaasinstrument. Daar naast wordt er gespeeld op violen, accordeons, cymbaal, trompet, pan fluit en contrabas. De dansen, die worden uitgevoerd in fraaie, kleurrijke kostuums, beelden de verschillende Roemeense provin cies uit. De volleybalwedstrijden die van Goe de Vrijdag hadden op papier een overeenkomst: ze beloofden interes sant te worden. Maar al in het eer ste halfuur werd duidelijk dat het anders zou gaan. De nummer veer tien, Damesmode Moerbeek, tegen de nummer negen, GVT, werd een eenzijdige wedstrijd. GVT overspeel de de tegenstander helemaal en het was goed dat de rebounds van Moerbeek van grote klasse waren, anders was het verschil nog groter geweest. Tasiel en Crops openden daarna met een snel offensief. Crops was net even iets sneller, maar had daar wel meer persoonlijke fouten voor nodig, hoewel ook Tasiel vrij agressief speel de. De daarop volgende wedstrijd, tussen de nummers twee en drie, Pa- Zondag wordt de eerste puzzelrit van de MAB voor het seizoen 1989 gere den. Deze paasrit is mede opgesteld voor kinderen. Tijdens de rit moeten eieren worden geteld, de routebe schrijving kan enkele minuten voor de start in ontvangst worden geno men. Op de stempelkaart staan naam en startnummer, benevens de aan te houden snelheid. Onderweg komen de deelnemers oranje bordjes tegen. Dit zijn de controleposten, die er te vens voor zorgen dat niemand ver dwaald als van de route wordt afgeweken. Inschrijven voor deze puzzelrit kan zondag vanaf 13.30 uur in het clubhuis van de MAB, Hoofd weg 35 in Eierland. De start is om 14.00 uur, meedoen kost per deelne mend voertuig ƒ7,50, clubleden ge nieten ƒ2,50 korting. Het derde achtereenvolgende ge lijkspel voor De Koog, dat duidelijk minder draait dan voor de win terstop. Dat bleek tweede paasdag ook weer. De wedstrijd leverde De Koog maar enkele kansen op. waar uit niet uit werd gescoord. De Koog heeft nog vier punten nodig uit de komende vier wedstrijden. Geen ge makkelijke opgave, zoals er nu wordt gespeeld. Het was weer de tegenstander, in dit geval Nieuwe Niedorp, die de score opende. Op een wat ongelukkige te rugspeelbal van Jaap van Kranenburg kon Wally van Beek niet goed ge noeg reageren, waarna de spits van Nieuwe Niedorp simpel keeper Ipen- burg kon passeren en scoren. De Koog kwam na deze vroege treffer iets beter in het spel en kreeg enkele kansen via Richard Daalder en Ber nard Ipenburg. Gescoord werd er echter niet. Een handsbal binnen het strafschopgebied van Nieuwe Niedorp leverde een penalty op voor De Koog die door John List werd benut. De tweede helft speelde De Koog erg pover en ook Nieuwe Niedorp kon weinig uitrichten zodat de wedstrijd op 1-1 bleef steken. Een tegenvallen de uitslag, ook voor het publiek, dat meegekomen was met de speciale supportersbus. Zondag aanstaande de lastige thuiswedstrijd voor De Koog tegen Winkel, dat de laatste wedstrijden goede resultaten boekt. De dames van De Koog hebben de thuiswedstrijd maandag tegen het la ger geklasseerde BOL met 3-0 ge wonnen waardoor ze goed mee blijven doen in de competitie racentrum en Sportshop Texel, had echt alles in zich om een topper te worden. De strijdende partijen heb ben allebei evenveel winstpunten, maar Paracentrum heeft een hoger doelsaldo. Sportshop speelde als van ouds zijn zuiver gecoördineerd spel en Paracentrum kwam er in de eerste helft niet aan te pas. Aangemoedigd door het publiek kwam het echter sterk terug, mede door drie driepun ters van specialist Ronald Witte. Sportshop Texel bleek echter de bete re door het hoofd koel te houden en een belangrijke winst binnen te ha len. Als laatste ging Vespertina, dat al zeker is van een plaats bij de eer ste zeven, in de ring tegen Hotel Op- duin En het bleek dat Opduin een plaats bij de eersten verdiend, als het altijd zo zou spelen als tegen Vespeti- na. Want hoewel de tegenstander vijf punten voorstond wist Hotel Opduin door pure vechtlust de winst binnen te halen. Uitslagen vrijdag 24 maart: GVT - Moerbeek 30-2 Tasiel - Crops 13-23 Paracentrum - Sportshop Texel 34-39 Opduin - Vespertina 17-13 Programma 31 maart: 20.30 B en M - Tasiel Mantje Sport 21.00 Mantje Sport - Sportshop Texel B en M 21.30 GVT - Tasiel Sportshop Texel 22.00 B en M - Mantje Sport - GVT Met de fenominale score van 9'/2 uit 10 in een dubbelrondige zeskamp met voor elke partij een kwartier be denktijd per persoon werd de voor malige Texelse schaakkampioen Joop Rommets uit Leiden de duidelij ke winnaar van het paastoernooi van En Passant. Oud-Texelaar Aart van den Brink uit Amsterdam, op papier de sterkste deelnemer, kwam met 6% punt niet verder dan een derde plaats, een half punt achter Jaap Dros, die tweede werd. Frits Drevel deed het in deze sterke groep niet slecht: hij eindigde als vierde met onder meer een over winning op Van den Brink. In groep 2 voerder de degelijk spelende Piet Comelissen de boventoon. Met een score van 4 uit 5 werd hij eerste, voor Piet Bakelaar en Kes Kistenma ker, die met een punt minder eindig den. Martin Birkenhager domineerde in groep 3 door met een maximale score deze achtkamp op zijn naam te brengen. Tweede werd Donke Drevel met 5 uit 7, op een halfje gevolgd door Karei Bakker. In de jeugdgroep was de elfjarige Mark Schutjes uit Wassenaar de sterkste. Hij versloeg al zijn Texelse tegenstanders en ein digde met een score van honderd procent. Het toernooi trok 24 deelne mers en de prijzen bestonden uit eieren. Uitslagen: Groep 1: 1. J. Rommets, 9Vi uit 10; 2. J. Dros, 7; 3. A. v/d Brink, 6%. Groep 2:1. P. Cornelissen, 4 uit 5; 2. P. Bakelaar/K. Kistenmaker, 3; 3. R Terpstra/F v Tatenhove 2. Groep 3: 1. M. Birkenhager, 7 uit 7; 2. T Drevel, 5, 3. K Bakker, 4%. Jeugd. 1. M. Schutjes, 5 uit 5; 2. D Hoek man, 4; 3. G. Arendsen, 3. Afdeling volleybal zaterdag 1 april, Jocohal. Den Helder: 13.45 u. dames Tevoko 1-Polisport 1 15.00 u. asp/j. WSOV 2-Tevoko 2 Sporthal Molentocht, Schagerbrug: 12.15 u. asp/m. Harpoen 1-Tevoko 2 Zuiderzeehal, Wieringerwerf: 16.00 u. asp/j. SVN-Tevoko 1 16.00 u. heren SVN 1-Tevoko 1 Maandag 3 april. Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. dames Gruma Seahawks2 - Smash '68.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 11