Ijljartkampioenschap tas één groot feest Reactie van het TVL-bestuur jlgend jaar zelfde opzet jortvissers Eilandcompetitie basketball begint tweede competitiehelft Crossweekend afgelast Honkbalseizoen begonnen Programma pupillenvoetbal Zwemclub succesvol Bas Vaars winnaar eerste clubtijdrit JV wil politiek lieer beïnvloeden |SDAG !1 APRIL 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 9 El xexelse biljartkampioonschappen. dig werden gehouden op vrijdag, za- rdag en zondag in De Lindeboom, ■ren een groot succes. Alle deel- nimers waren het erover eens dat het systeem van voorronden op één lats in enkele dagen afgewerkt, irolgd door een finale, voor herha- vatbaar is. lok het publiek wist de weg naar de irtkampioenschappen goed te vin- n: vooral de zaterdagmiddag en de ndag zat de zaal vol. De professio- |e ambiance met de vier grote bil- ttafels, allen verwarmd tot 40 iden, en de fluisterende toeschou- irs, gaven deze wedstrijden een jen sfeer met veel ruimte voor per- onlijke topprestaties. )e finales op zondagmiddag waren wil het hoogtepunt van drie biljartda- an. Mot name de finale driebanden- logste klasse was erg spannend. Et de Graaf moest nog twee pun- en Willem Snijders nog één punt, in laatstgenoemde miste. De Graaf aide één punt en maakte vervol- os de partij uit met een schitteren- „doorschietbal" over drie banden. Uitschieters schieter in de klasse Libre 4 en jer was Johan van Dompselaar uit Cocksdorp die won met een ge- Idelde van 10 en een hoogste Se van 37. Ook bij de jeugd werd id gespeeld. Vooral door winnaar ircel Ris, met de hoge score van pniddeld drie. Ie tellers en schrijvers offerden vrij- lig menig uurtje op om de organi- ;ie ter zijde te staan. Firma sterhof stelde op het laatste ogen- t vloerbedekking beschikbaar om alt snoeren mee te bedekken en ir een geluidwerend effect te gen. Na elke wedstrijd werden de biljartla kens schoongepoetst, zodat iedereen onder optimale condities kon spelen. Het vijfde biljart in de voorzaal van De Lindeboom werd voor zeven wedstrijden ingezet. De enige minpuntjes waren dat niet iedereen het afvalsysteem begreep en dat het publiek de standen in de verschillende partijen niet altijd goed kon volgen. Men wil dit oplossen door volgende keer van tevoren dui delijk de regels van het kampioen schap op papier uit te delen aan de biljarters en door een electronisch scorebord op te stellen, mits de fi nanciën het toelaten. De prijzen van het kampioenschap werden zondagavond uitgereikt door wethouder Zegers. Speciale commissie Over enkele weken wil de organisatie van dit kampioenschap, bestaande uit K. Hoogenboom, J. Mets, J. Kramer, J. Moens en W. Vendel, een vergade ring voor alle Texelse biljartclubs bij een roepen om een speciale kampioenschapscommissie te vor men, om volgend jaar februari weer zo'n meerdaags biljartspektakel op touw te zetten. De kosten werden dit jaar gedekt door een subsidie van 71000,- van de Sportraad, die werd gegeven ter gele genheid van het 35-jarig bestaan van Vrijdagavond vond de start plaats van de tweede competitiehelft bas ketball met de eerste vier wedstrij den. De zeven beste teams uit de eerste competitiehelft zijn in een poule geplaatst en strijden om het Texels kampioenschap. De zeven mindere broeders vechten in een an dere poule voor de plaatsen acht t/m veertien. Het voor 8 en 9 april geplande mo torcrossweekend van de MAB club op het circuit „Baggelhuizen" bij As sen kon door de toestand van de baan helaas geen doorgang vinden. Omdat er onder de deelnemers veel seizoenwerkers zijn, zal het weekend waarschijnlijk tot na half september moeten worden uitgesteld. Als pleister op de wonde werd zon dag op het eigen MAB circuit in Eier- land, dat uitstekend was te berijden, een clubcross gehouden. De senioren (125 en 250 cc) reden gezamenlijk voor aparte klassementen. Het waren Remco de Beer en Niels Koom die gedurende 15 minuten 2 ronden in beide manches slag leverden om de eerste plaats. Nico Bakker kon zich niet mengen in de strijd, omdat hij al in de training zijn motor had opgebla zen. Bij de junioren won Verlin Eel- man beide manches. In de tweede manche lag Bart Wijsman lange tijd op kop, maar dook in een bocht van de motor en brak zijn sleutelbeen. Uitslagen Junioren: 1 Verlin Eelman; 2. Mark Pijper; 3. Gijs v/d Vring; 4. Albert Zandstra, 5 Bart Wijsman. Liefhebbers: 1 Peter Daalder Senio ren 125 cc: 1. Remco de Beer; 2 Kees Pol jr.; 3. Pieter Koper; 4 Willem Boersen; 5 Michael Kortenhoeven, 6. Guscha Kuhlman Senioren 250 cc: 1 Niels Koorn; 2. Maarten Hoo- genbosch. Met deelname aan een junioren honkbal toernooi van The Knights in Leek is voor HSV Texla het zomer seizoen begonnen. De jeugdige Texelse selectie moest met een be scheiden klassering genoegen nemen. Onder uitstekende weersomstandig heden reisde Texla met een combina tie van junioren en aspiranten af naar het Groningse Leek. Voor de meeste spelers zou het de eerste wedstrijd worden. In een goed bezet toernooi met teams uit Emmen, Leek, Meppel en Sneek kon Texla uiteraard geen hoofdrol spelen. De beginnende pit chers van Texla konden de tegenpartij te weinig problemen voorschotelen. Het veldspel was echter best aardig verzorgd en met name Peter Beers, Merijn Drijver en René Kooiman lieten goed spel zien. Ook aan slag werden maar weinig spelers met 3-slag aan de kant gezet. Albert Dros was hier met een 2-honkslag de opvallendste speler. Al met al kan Texla terugzien op een gezellig en een sportief toer nooi. Inmiddels is de veldtraining weer begonnen. In verband met de zeer slechte staat van de speelweide is Texla voor de trainingen uitgewe ken naar het vijfde of C-veld van de Texelse Boys. De trainingen zijn op donderdagavond vanaf 18.30 uur. ting in de ruim drie jaar van haar be staan bewezen dat de toen gekozen structuur goed is. Ondanks onenig heid tussen haar vroegere leden (nu dus TVL) functioneert de Stichting VVV zondanig dat het toerisme weer is toegenomen. Aardig is het overi gens dat de beide auteurs in de vori ge kranten aangeven dit nu ook in te zien. Zij nemen hiermee afstand van hun eerdere mening en de afwijzende publicaties ten tijde van de structuur wijziging van de VVV naar Stichting VVV Texel Promotie, De auteurs stellen ook de contributie- regeling ter discussie. Net als elk varw de vijf sectoren binnen de TVL vin den de kleine logies verstrekkers dat hun sector te veel, en elke andere sector te weinig, bijdraagt. Dit beken de verenigingsprobleem dat al jaren speelt is indertijd ondervangen door een aantal objectieve - niet logies- verstrekkende - en kundige personen een voorstel voor een contributiere geling te laten maken. In een Alge mene VVV ledenvergadering is deze regeling aangenomen. Bij de omvor ming van VVV naar TVL is overeen gekomen dat de bestaande regeling zou worden voortgezet. Maar, zoals eerder gesteld, het TVL-bestuur vindt dat een verdere discussie ook over dit onderwerp thuishoort in haar bestuurs- en ledenvergaderingen. De procedure rond de statutenwijziging is in de richting van de kleine logies- verstrekkers open en sportief ge voerd. Al vanaf november 1988 heeft het bestuur mondeling en schriftelijk aangegeven welke procedure zou worden gevolgd, inclusief de machti gingsproblematiek en mogelijkheden. Alle leden kregen in ledenbulletin 3 volledige uitleg. De kleine logies- verstrekkers hebben hun mening in dit bulletin ook gegeven. Op deze fei ten baseert het bestuur het recht op correct overleg en wijst zij elke insi nuerende - en persoonlijke benade ring via de Texelse Courant ten stelligste af. Het bestuur maakt nog graag van deze gelegenheid gebruik om kritisch/constructieve kleine lo gies verstrekkers op te roepen zich kandidaat te stellen voor een plaats in het TVL-bestuur. We zijn en we blijven collega-logiesverstrekkers. Bestuur van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVLI, Secre tariaat: Postbus 155, 1790 AD Den Burg. De biljartkampioenschappen in volle gang deze stichting, uit het inschrijfgeld van de deelnemers en advertentie opbrengsten van het programma boekje. Geschat wordt dat volgende keer tussen de 73500,- en 74000,- nodig is. Hiervoor zullen sponsors worden gezocht en misschien garan tiesubsidie bij de gemeente worden gevraagd. De uitslag: Jeugd 1. M.Ris, 2. H de Vries, 3, W, Vendel. Klasse 0-1%: 1 A Souer, 2. Nieuwenhuis, 3 J. Smit. Klasse 0-1,70: 1. H. Zijm. 2. Commandeur, 3. B. Boogaard Klasse 1%-2%: 1. D Leegwater,2 C. Maas, 3. H. Spigt. Klasse 1,70-2,60: 1 J.J. Dogger, 2. D.Huizin- ga, 3. G. Witte. Klasse 2%-4 1. J. van Sambeek, 2. R. Bak ker, 3. N. Tessel. Klasse 4 en hoger: 1. J. van Dompselaar, 2. P de Graaf, 3. W. Vendel. Klasse dames: 1. A. Zegel, 2. M. Aubertijn, 3. J. Kamstra. Klasse driebanden-laag. 1. C. Bakker, 2. N. Spaans, 3. J.P.Stolk. Klasse driebanden-hoog: 1. P. de Graaf, 2 W Snijders, 3. R. Bakker. Woensdag 12 april: De Koog E1-Texel E3 17.00 uur SVC E1-Oosterend E2 17.00 uur Oosterend F2-Tex. Boys F2 17.00 uur Texel F1-0osterend F1 17.00 uur Tex. Boys F1-Texel F2 17.00 uur Zondag deed een veertigtal leden van zwemclub TX'71 mee aan een re creatieve zwemwedstrijd. Het ging hier om een tweekamp: Texel tegen Wormerveen. De wedstrijden werden gehouden in Hippolytushoef waar de Texelaars lieten zien dat ze ondanks weinig trainen redelijke goede tijden konden zwemmen. Diverse leden vie len in de prijzen. Uitslagen 25 m. schoolslag m. 0-10 jaar. 1 Kim Boeyen 22 9, 2. Madeion den Brok 24.8; 3. Ilona Key- ser 25.1. 25 m schoolslag j. 0-10 jaar: 1 Coen Zoon 23.1; 2. Merlijn Adema 241. 50 m. vrije slag m. 0-12 jaar: 2 Tamara den Brok 38.1; 3. Christien Pennings 38.5. 50 m vrije slag j 0-12 jaar: 1 Dennis Schouwstra 37.0; 3. Fédor Eelman 45.2 50 m. vrije slag m. 0-14 jaar: 1. Patricia den Brok 34.1; 2. Fieke Vrijdag hield de wielervereniging de eerste tijdrit die meetelde voor het tijdritklassement. Dit klassement wordt gemaakt over acht tijdritten gedurende het komende seizoen. De jeugd reed twee ronden over de wie lerbaan waarbij de snelste tijd telde. Voor de senioren was er een par cours van 6,4 km over het Hoge-Berg gebied. Uitslagen Jeugd Martijn Bakker 1 59 min.; Roald v/d van Groeningen 37.9. 50 m. vrije slag j. 0-14 jaar: 2. Edwin van Lubek 35.5. 50 m. schoolslag m. 0-16 jaar: 1. Esther Hut 45.8; 2, Mariska Buren 51.7 50 m. schoolslag j. 16 jaar en ouder: 1. Norbert Eelman 36.3; 2. Marcel Reichert 38.8. 25 m. vrije slag m. 0-10 jaar: 1. Ilona Keyser 19.9; 2. Kim Boeyen 22.1; 3 Nathalie Ran 24.6 25 m. vrije slag j. 0-10 jaar: 1. Merlijn Adema 19.4. 50 m. schoolslag m. 0-12 jaar: 2 Tamara den Brok 49 6; 3. Christien Pennings 50 3 50 m. schoolslag j. 0-12 jaar: 1 Dennis Schouwstra 50.0; 2. Kees-Jan van Groeningen 54.0; 3. Edwin de Boer 54.1 50 m. schoolslag m. 0-14 jaar: 1. Patricia den Brok 45.5; 2. Linda Smit 47.9; 3. Fieke van Groeningen 48.2. 50 m. schoolslag j. 0-14 jaar 2. Edwin van Lu- bek 44.8. 50 m. vrije slag m. 0-16 jaar: 1. Esther Hut 33.8; 2. Mariska Buren 37 5. 50 m vrije slag j. 16 jaar en ouder: 1. Marcel Reichert 27.3; 2. Norbert Eelman 27 7, 3. Pe ter Haker 29.5. Na deze wedstrijden was er een wa- terpolowedstrijd tussen de Texelse heren en Wormerveen. De Texelaars wonnen met 6-3. Slikke 2.02 min.; Jasper Braam 2.03 min.; Marike Hat 2.12 min Jan Werner Prins 2.14 min.; Thijs de Boer 2.19 min.; Roel Bakker 2 21 min., Tijmen de Wijn 2.24 min.; Chris de Vries 2 36 min. Senioren: Bas Vaars 10.01.09; Evert Koopman 10.27.06 Jan Nico v/d Ploeg 10.29.37, Dirk Vinke 10.43 59, Benno Bakker 10.45.84; Jordi Vinke 10.54.97; Jan Zijm 11.11.29; Piet Roeper 11.19.41; Jan Buis 11.30.95; Hans Koorn 11.31.98; Martin Visser 12 00.01. Denhard v/d Slikke 12.10.89; Dirk Eelman 12.22 96 De andere tijdritten van dit klasse ment zijn: 28 april 16 km pen; 9 juni km pen; 20 juni 1 ronde baan; 7 juli 24 km. pen; 4 augustus 32 km. pen; 10 september 32 km. pen; 16 sep tember grote tijdrit 40 km. Oude- schild Cocksdorp-Oudeschild. BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE In de vorige drie Texelse Couranten is in de rubriek „Wat ik zeggen wou" totaal ruim een pagina gewijd aan VW/TVL-zaken. De beide auteurs presteerden het om veel onjuistheden te vertellen op een vaak persoonlijk beledigende wijze. Het zou veel uitleg en ruimte in de krant vragen om de gestelde onjuistheden uit te leggen aan uw lezers die voor het grootste deel niet bekend zijn met de materie van de Texelse Vereniging van Logies verstrekkers (TVL). Het TVL-bestuur, noch enig individueel bestuurslid had na de eerste twee kranteberichten behoefte op de acties van de beide heren te reageren. Nu, na het derde artikel van een van beide auteurs wil het TVL-bestuur op deze artikelen reageren vanwege het zich toespit sende beledigende karakter gericht aan het bestuur als geheel en aan met name genoemde bestuursleden. Uitdrukkelijk stelt het zeven personen tellende bestuur van de TVL zich nogmaals achter de inhoud van het informatiebulletin nr. 3 zoals dat aan alle TVL-leden is toegezonden voor de belangrijke Algemene Ledenverga dering op 19 januari jongstleden. Geïnteresseerde lezers van de Texelse Courant (niet TVL-leden) welke zich een mening over de problematiek wil len vormen, adviseren wij de eerdere ledenbulletins, doch zeker dit laatste, bulletin, nr. 3, te lezen (te verkrijgen bij het secretariaat). In genoemde Al gemene Leden Vergadering diende o.a. een voorstel tot een wijziging van de statuten. De belangrijkste ver anderingen betroffen: 1 het voorstel tot het afschaffen van volmachten: 2. het stemrecht per lid koppelen aan de financiële bijdrage van het lid. Naar het oordeel van zeven (van de toen nog negen) bestuursleden waren genoemde veranderingen noodzakelijk omdat: ad 1 - theoretisch bestond de mogelijkheid dat enkele grotere be middelaars/verhuurders van accom modaties van TVL-leden (o.a. Kobeko, De Krim, De Muy, etc.) bij volmacht voor deze leden zouden kunnen stemmen. Hiermee zouden slechts enkele leden een onevenredig grote invloed kunnen uitoefenen binnen de TVL-vergaderingen. Hoewel geen van deze grote bemiddelaars ooit van de ze mogelijkheid gebruik maakte vond het bestuur (en deze bemiddelaars) dit een ongewenste situatie. Met het afschaffen van de volmachten kon ook worden bereikt dat er voortaan niet door andere leden (met tientallen machtigingen) een onbeheersbare vergadering kon ontstaan, ad 2 - vol gens de „oude" statuten bezit ieder TVL lid één stem. Dus een particulier die logies met ontbijt verzorgd had één stem en het grootste toeristische bedrijf had ook één stem binnen de TVL. Omdat er op Texel veel meer z.g. kleine logiesverstrekkers zijn dan bedrijven, had door dit systeem het totale logiesverstrekkende bedrijfsle ven (dus alle hotels, pensions, appartementen- en bungalowbedrij- ven, kampeerterreinen, groepsverblij- ven e.d. groter dan 15 eenheden) een inbreng (stemrecht) van maximaal 18 procent. De kleine logiesverstrekkers (KVL) totaal 82 procent. Deze ver- houdingen werkten niet en stonden bovendien in geen enkele relatie tot de hoogte van de bijdragen uit de respectievelijke groepen. Het TVL- bestuur, gesteund door alle bedrijfs sectoren, (bemiddelaars, Recron, Ho- recaf, GroeT) heeft via overleg getracht tot overeenstemming te ko men met de werkgroep kleine logies verstrekkers (KVL). Deze werkgroep hield vast aan het oorspronkelijke systeem (1 lid 1 stem) zodat een stemming in een algemene leden ver gadering van de TVL uitkomst moest bieden. Nu vraagt een statutenveran dering om een meerderheid in een le denvergadering van 2/3 van de aanwezige leden 1 stem, 67 procent. Met een (theoretisch) maxi mum stemmenaantal van slechts 18 procent kon dit bestuursvoorstel er nooit doorkomen. Ook al omdat juist de kleine logiesverstrekkers tot dan toe op eerdere vergaderingen gebruik maakten van machtigingen. Het TVL- bestuur heeft in overleg met alle be drijfssectoren besloten om gebruik te maken van de machtigingen die met name de eerder genoemde „bemidde lende" verhuurbedrijven hadden. No tarieel advies gaf aan dat van deze mogelijkheid gebruik kon worden gemaakt. Op de algemene vergadering werd het bestuursvoorstel van de statuten wijziging aangenomen. De Texelse Courant heeft u daar indertijd uitvoe rig over bericht. Voor de gang van zaken betreffende de procedure draagt het gehele TVL-bestuur volle dig de verantwoording. Het bestuur wilde met de onder ad 1 en 2 ge noemde veranderingen bereiken dat er voortaan constructief en professio neel vergaderd zou gaan worden. Door de machtigingen af te schaffen en het stemrecht van de grootste be drijven te beperken zou een recht vaardiger stemverhouding worden bereikt. De kleine logiesverstrekkers zouden volgens de nieuwe statuten binnen het bestuur 33 procent van de zetels bezetten en ruim 40 pro cent van het totale stemrecht heb ben. Deze sector blijft daarmee de grootste vertegenwoordiging binnen de TVL terwijl zij met de hoogste bij dragen (in geld) levert. Gezien de voorgeschiedenis en het brede maat schappelijke belang van deze sector vond en vindt het TVL-bestuur dit een rechtvaardig gegeven. Op de al gemene vergadering werd het bestuursvoorstel tot statutenwijziging aangenomen. Dit kon dus gebeuren omdat het bedrijsleven, en met name de grote bemiddelende verhuurbedrij ven, meer machtigingen hadden dan de kleine logiesverstrekkers. Dat de KVL-sector niet echt verheugd is met de verandering begrijpt het bestuur, zoals het bestuur dat ook kenbaar maakte in ledenbulletin nummer 3. Dat genoemde sector nu via de rech ter tracht de vergadering ongeldig te laten verklaren betreurt het bestuur. Maar het is hun goed recht. Veel meer betreurt het bestuur de onzake lijke en nauwelijks fatsoenlijke wijze waarop via de krant bestuursleden worden beledigd door hun integriteit in twijfel te trekken. De auteurs bren gen hiermede schade toe aan hun eigen organisatie en leveren hiermee het beste bewijs dat de TVL moet worden geprofessionaliseerd. Alleen met een professionele structuur kan de TVL een goede samenwerking hebben met de Stichting VVV Texel Promotie. Gelukkig heeft deze stich- je wedstrijd sportvissen van zon- is nabij het reddingboothuis flink gevangen. De jeugdleden vingen lalf, en de 21 senioren 179 vissen een gezamenlijke lengte van 18 centimeter. ld: 1. Stephan Kikkert 152 cm. 5 vissen, ^plco Zegel 122 cm 6 vissen, 3. Dolf de i 37 cm. 1 vis. Senioren: 1. W. Verhagen cm 17 vissen, 2 J. Heethuis 314 cm. 14 i; 2 A, Souwer 290 cm. 15 vissen. Ivolgende wedstrijd is op 23 april ■e Krasse Keet. lens de ledenvergadering van de afdeling Texel zijn afgelopen lag twee leden gehuldigd voor veertig- en vijftigjarig lidmaat- p. De heren L. Huisman en H. der Brink kregen uit handen van rictsbestuurder Mondriaan een ronde en de CNV-speld. De heer Yledema, die evenals Huisman Is veertig jaar lid is van de vak- niging, was deze avond helaas rezig. irts werd op deze redelijk bezoch- 'ond toelichting gegeven op het 'Ondsprogramma, dat als titel „Toekomst in banen". Dit pro- ma stelt zich ten doel de invloed biet vakverbond op de diverse po ke partijen heeft, te vergroten. Dit het oog op de verkiezingen in 0. De hoofdpunten uit het pro- mma zijn: bestrijden van de werk- ïheid, scholing van werkenden en klozen, goed basisonderwijs, ho- kinderbijslag en solidariteit met 3erde Wereld. Afdelingsbestuurder idriaan gaf op dit alles een duide- toelichting. De levendige discus die hierop volgde probeerde |en over de haalbaarheid van dit jramma te beantwoorden. Na de te vertelden de heren Moens en ipenberg aan de hand van dia's ff hun reis naar Spitsbergen. Zo ontstaan geen eenzijdige maar spannende wedstrijden, omdat de krachtverschillen dan onderling min der groot zijn. Vanaf nu zullen weke lijks twee wedstrijden uit iedere poule worden gespeeld. In de eerste wedstrijden van de avond nam het ongeslagen team van B M het op tegen, Super Maas, voorheen Crops geheten. Super Maas, dat toch be kend staat om haar sterke conditie, kon het wat dat betreft B M in de ze editie niet echt moeilijk maken. B M kon via regelmatige scores de wedstrijd makkelijk naar haar hand zetten en won uiteindelijk met 32-12. Het volgende treffen ging tussen Pa racentrum en Tasiel. In deze partij wist Tasiel het met haar felle spel Pa racentrum knap lastig te maken en moet zeker als outsider voor de titel worden gezien. De drie- puntsspecialist Ronald Witte werd wegens ziekte node gemist aan de zijde van Paracentrum. Uiteindeljk eindigde Paracentrum met een voor delig verschil van zeven punten 30-23. Het Pilaar-team bleek een al gehele metamorfose te hebben on dergaan en kwam in de derde wedstrijd met een geheel nieuw vijf tal de zaal in. Tot aan de rust wist het onbekend, enthousiast spelende team van de Pilaar goed bij te blijven maar moest zich in de tweede helft toch gewonnen geven. Het verzor gingstehuis S1-Gollards, versterkt met Marco Tuntelder, trok met 27-20 aan het langste eind. De laatste wedstrijd ging tussen de teams van GVT en Dikke Mik. GVT liet er geen gras over groeien welk team het sterkst van de twee was. Na een 16-6 voorsprong bij rust zag het in aardige opgekomen publiek GVT de voorsprong ruim ver dubbelen tot een eindscore van 36-14. Programma voor vrijdag 14 april: 20.30 u. Sportshop-Mantje Vespert. 21.00 u. Vespert.-Tasiel Sportshop 21.30 u. Opduin-12 Balcken Tasiel 22.00 u. Dames Moerb.-D. MikOpduin ,'S!en worden gefeliciteerd

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 9