LAHDBOUH frakken bij paal 26 ran eind vorige eeuw i Vroeg voorjaar Texelse afdeling van horecabond? Vakbondsdag Bruin worden op overdekt terras Segerink verder in Auto Service Texel Standen volleybal Opnieuw winst voor Oosterend Computer bestuurt betoncentrale Rab Hologrammen in de Weverstraat Verleende bouwvergunningen 'RIJDAG 14 APRIL 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Medewerkers van lWC meten de lengte van het scheepswrak bij paal 26. Twee medewerkers van WVC hebben lerleden week in een snijdende ostenwind nader onderzoek verricht |en een drietal wrakken dat ter ioogte van paal 26 uit het zand te- roorschijn komt. Er werden zowel Jnetingen verricht als monsters ge nomen. De ouderdom van de houten Icheepsresten wordt geschat op be gin deze eeuw tot midden vorige «uw. februari spoelden de drie houten beepswrakken onder het zand van laan. De WVC-medewerkers waren ip dat moment niet op Texel. Voor- jdat zij ter plaatse waren, zaten de stanten al weer onder het opgesto- n zand. Vorige week kwamen ze :hter weer bloot door de harde istenwind en het water was zo laag lal het meest zuidelijke wrak kon lorden opgemeten zonder natte voe- m Ie halen. Dit scheepsoverblijfsel |t nog flink onder het zand. Het liddelste wrak ligt met de voorste- m ver in de bodem. Het meest ordelijk gelegen wrak, dat het leest uit de kant ligt, is bijna hele- laal vrijgespoeld, maar heeft dan 'k het meeste te lijden gehad van Wij willen een eigen afdeling van de Horecabond FNV op Texel stimu leren Dit werd verleden week ge- igd door Piet Noot, voorzitter van 8 horecabond in Den Helder. FNV ■xel was niet op de hoogte van dit pitiatief. Secretaris Jaap Huisman: pVe juichen het toe. Als zij het niet leden zouden wij het doen". De vakbeweging FNV is een overkoe peling van verschillende bonden. De ze behartigen belangen van ecifieke bedrijfstakken. Op Texel is pen horecabond, hoewel wel veel Densen in deze sector werkzaam In. Als er problemen zijn kunnen de ze Texelaars nu nog terecht bij het in- 'Oteam van FNV-Texel, dat doorverwijst of zelf hulp biedt. De Horecabond Den Helder heeft ook 'n dertigtal Texelaars in de gelede- n- Dit zijn genoeg mensen om een gen Texelse afdeling mee te begin- in. Ook de Dienstenbond komt voor !n eigen afdeling in aanmerking. JV-Texel wilde dit volgend jaar aan- ikken door een vakbondsdag te >uden en iedereen inlichtingen te ^strekken over het werk van vak inden. De Helderse horecabond is ®n e®n stapje voor. Jaap Huisman: «Het is eigenlijk noodzakelijk dat er Wn horecabond op Texel komt, ge- 2len ^et aantal mensen dat in die tak !rkt. Bovendien zijn er vaak proble- len. Veel werknemers weten van teten nog blazen. Ze hebben rech- en en Pachten en daar kan een bond W °P wijzen". li? p'annen voor een Texelse afdeling ■n er dus al lang. Het is niet bekend V wat voor termijn er eventueel een ■gelijke ^deling kan worden op- ■"cht. „Dat hangt ervan af of we rr~- W mensen enthousiast krijgen", al h*t cM\Sman' vakbondsdag die B NV wil houden zal volgend B° r P'aatsvinden, om toekomsti de beukende golven; het is bijna uit- elkaar geslagen. Vierde wrak? Op enkele foto's gemaakt in februari ontdekten de WVC-onderzoekers van de onderwater-archeologische afde ling nog een vierde wrak. „Het leek net alsof er twee tegen elkaar lagen, maar dit kan een vertekend beeld zijn", aldus woordvoerder Peter Stas- sen. Tijdens een ongeveer vier uur durend onderzoek hebben Boudewijn Gouds waard en Jeff van den Akker van WVC de drie wrakken globaal opge meten en werden monsters van de binnenbeplanking op de spanten ge nomen die voor een tijdbepaling naar de Rijks Oudheidkundige Dienst zijn gestuurd. Bereikbaar Aan het meest zuidelijke wrak werd de meeste tijd besteed, omdat deze het best bereikbaar is. Globaal is dit restant 27 meter lang. De breedte kon niet worden opgemeten, omdat maar één scheepswand uit het zand steekt. De twee andere wrakken zijn ongeveer 23 bij 6,8 meter. De leeftijd van het zuidelijkste wrak wordt door Stassen geschat op begin deze eeuw. Er zijn sporen gevonden van ijzeren pennen. De andere twee wrakken zijn ouder: van midden tot eind vorige eeuw. Deze hadden hou ten pennen en het noordelijkste wrak vertoont duidelijk sporen van verschil lende reparaties. Het is dus een veel gebruikt schip geweest. Herkomst onbekend De herkomst van de schepen is moeilijk vast te stellen omdat er geen lading is gevonden. Stassen: „Als drie of vier schepen in één keer op de kust slaan en het is relatief gezien nog niet zo heel lang geleden ge- schoolverlaters te informeren vóór ■lie Se'zoen arbeidsmarkt in- ,?t de opzet van een Texelse ho pbond mislukken, dan blijft FNV- van hV'a het 'nfoteam de belangen n°recapersoneel behartigen. Het terras van hotel-pension ,/t Vo gelhuis" aan de Dorpsstraat in De Koog is kort voor de paasdagen voor zien van een zondoorlatende overkap ping. Desgewenst kunnen de terrasgasten ook in de open lucht zit ten, want het circa 80 m2 grote dak bestaat uit electrisch uitschuifbare panelen. Eigenaar Paul van der Vis verklaart dat het tegenvallende ter rasweer van vorig seizoen de directe aanleiding vormde Hij heeft toen nog geprobeerd met plastic het terras meer aantrekkelijk te maken. Het re sultaat beviel hem niet echt en bo vendien werd de situatie door de brandweer afgekeurd. Van der Vis streefde naar een definitieve oplos sing en vroeg offertes aan bij een zestal gespecialiseerde Nederlandse firma's. Een bedrijf in Heteren rolde als beste uit de bus, met een dak „dat niet het goedkoopste, maar wel het beste" was. Politiek had de ge wenste overdekking nog enige voeten in aarde, omdat het plan kon worden aangemerkt als verkapte uitbreiding van het pand. Dat zou in strijd zijn met de heersende opvatting dat vóór de bestaande rooilijn aan de Dorpsstraat geen uitbreidingen mo gen plaatsvinden. Tegen het bouw plan waren geen bezwaren ingediend. Niettemin kon pas vlak voor Pasen het dak worden geïnstalleerd. beurd, dan moet er ergens in archie ven melding van worden gemaakt. Texelse jutters uit die tijd zijn ons voor geweest wat betreft de lading. Dat is jammer, want hadden we bij voorbeeld aardewerk aangetroffen, dan hadden we veel meer informatie over de wrakken". Uit de bouw is op te maken dat het niet om vissers schepen of militaire vaartuigen gaat. Vermoedelijk zijn het handelsschepen. Archieven De medewerkers van WVC hopen via oude archieven meer informatie over de scheepsresten te krijgen. Meer onderzoek zal er niet aan worden verricht. „Ze liggen te moeilijk, leder gat dat je graaft loopt zó weer dicht. Misschien gaan we er in de zomer nog eens een dag heen met een flin ke noord-oostenwind", vertelt Stassen. Voorlopig zijn de wrakken een soort toeristische attractie. En als ze niet teveel worden gemangeld door de zee en souvenirjagers, zullen ze nog lang als een baken van het verleden aan de Texelse kust te zien zijn. Garagehouder Bert Segerink opende onlangs aan de Maricoweg een nieuw bedrijf: Auto Service Texel. Met twee collega-monteurs verliet Segerink het onderhoudsbedrijf Au tocentrum Segerink-Eelman aan het Wezenland, dat hij acht jaar geleden zelf stichtte en de laatste jaren sa men met Kees Eelman heeft gerund. Deze samenwerking is thans beëin digd: beide gaan op eigen voet ver der. Het pand Maricoweg 3, waarin voor heen eerst Lut en later Weel hun respectievelijke bedrijf hadden, was een jaar of drie geleden al gekocht door de firma Segerink-Eelman. Op zijn beurt nam Segerink het van de firma over. Na enkele inpandige aan passingen, grotendeels uitgevoerd in eigen beheer naar tekeningen van Jan Pelgrim, werden kort geleden de deuren geopend. Segerink beschikt nu over een zeer ruime en lichte werkplaats. Aan de zijden is voldoen de ruimte om de te repareren auto's te stallen. Er zijn twee bruggen, een remmenbank en een computer- motortester die nauwkeurig aangeeft op welke punten de motor moet wor den bijgesteld. In de nieuwe behui zing blijft Segerink klaarstaan voor autoreparaties, nieuwe en gebruikte onderdelen en handel in gebruikte en nieuwe auto's. Dat laatste is bij velen niet bekend, omdat Segerink geen dealer is van een bepaald merk. Ook APK-keuringen voert hij uit. Doe-het- zelvers kunnen van de bruggen ge bruik blijven maken, 's weekends en tweemaal per week in de avonduren (dinsdag en donderdag). Segerink zal weer een nieuwe klantenkring moe ten opbouwen, maar schat dat opti mistisch in: „Toen ik acht jaar geleden op het Wezenland begon, was het moeilijker. Nu heb ik naams bekendheid gekregen." Alle vaste klanten van Segerink-Eelman zijn middels een brief geïnformeerd over de wijzigingen. Segerink zal met klantenkorting en andere service pro beren een aandeel in de automarkt te veroveren. Een opvallende vorm van serviceverlening is dat hij voor snelle reparatie en zonodig een andere auto zorgt, als een vaste klant startproble men heeft, zonder voorrijkosten in re kening te brengen. Auto Service Texel houdt zaterdag 15 april open dag. Na een vrij zachte winter met prak tisch geen enkele vorstdag is de groei van de gewassen doorgegaan. De bloembollen bloeiden eerder dan normaal, er staat meer gras, ook de wintergranen zijn verder in hun ont wikkeling. Reeds in maart gingen de eerste melkkoeien naar buiten omdat er op enkele percelen voldoende wei- degras stond. Begin april liepen op meerdere veehoudersbedrijven de melkkoeien overdag buiten. Deze wei- degang is gunstig voor de gezond heid van het vee en gunstig voor de portemonnee van de melkveehouder. Er behoeft minder krachtvoer te wor den aangekocht. Tijdens de aflam- periode van de schapen kwamen er enkele natte periodes voor, met kou de, stormachtige dagen. Dit gaf de schapenhouders extra werk omdat de dieren met hun jonge lammeren bin nen moesten blijven. Daar waar het grasland wat droger is en er eind fe bruari/begin maart stikstof is gestrooid staat volop weidegras en kunnen de schapen met lammeren zonder bijvoeding weiden. Ook de ak kerbouwers zijn vroeger met hun werkzaamheden dan in de laatste paar jaren. Op meerdere bedrijven zijn de zomergranen en erwten ge zaaid en is een begin gemaakt met het zaaien van suikerbieten. Naar ver wachting zal half april het poten van aardappelen beginnen. Onkruidbestrijding Algemeen staat de gewasbescher ming ter discussie. Naar verwachting zullen meerdere gewasbescher- mingsprodukten uit de handel wor den genomen. Dit vanwege de milieubelasting. Nu is uit praktijkerva ringen en het onderzoek bekend dat met minder produkt-gebruik er zeer goede resultaten kunnen worden be haald. Zo zijn de laatste jaren zeer DA: Prom. kl. VVM '63 20-54; Polisport 19-49; Madjoe 20-36; ASV 55 19-32; Dinto 20-32; Rood Wit 21-32; Katapult 19-29, DFC 18-24; De Boemel 20-24, LOS'82 20-21; TOG 19-15; Tevoko 19-3 DA: Regiokl. Juvoc 19-53; HCSC 20-51; Polisport 20-47; HCSC 2 19-38; VCW 20-38; Noordkop 20-38; De Boemel 19-25; Tevoko 19-19; WSOV 1 20-18; PK '72 20-15; Harpoen 18-9; Wieringen 19-0. HE Regiokl. Vodi 20-50; SVN 20-48; Juvoc 20-47; Tevoko 21-47; Seahawks 2 20-36; De Boemel 19-34; Polisport 20-23, Juvoc 2 19-20, Harpoen 19-16, Advendo 19-14; Wie- ringen 19-11; Seahawks 3 20-8. DA: 2e kl. WSOV 2 20-50; HCSC 4 20-43; HCSC 3 17-39; Tevoko 3 18-34; Seahawks 2 19-34, Juvoc 3 20-34; WSOV 3 20-27; Noordkop 2 19-23; Juvoc 2 18-15; Smash '68 20-15, Zee macht 18-12; Seahawks 3 16-9. HE 2e kl. Nieuwediep 17-51; Noordkop 17-44; HCSC 2 17-37; LOS 17-23; Tevoko 2 17-21, Juvoc 3 17-21, Juvoc 4 16-20; Turnlust 17-20; Sea hawks 4 18-20, Adelborsten 16-12; Zeemacht 17-7 Junioren DA: Regio B-kl. LOS '82 20-38; Juvoc 19-34, Polisport 20-28, Tevoko 16-27; Seahawks 20-18; VCW 19-17; Batavo 18-16; HCSC 19-14; Wieringen 20-14, De Boe mel 19-13; WSOV 19-11; LOS '82 2 19-0 HE Regio B-kJ. Juvoc 13-26; Tevoko 14-22; De Boemel 14-16; SVN 12-14, Effect 13-14, Rood Wit 14-8; PK '72 12-6; Schoorl 12-5; HCSC 14-2. DA: Regio C-kl Noordkop 17-34; Har poen 1 17-24; Advendo 17-20; Polisport 17-17; Tevoko 17-16; Juvoc 17-16; Seahawks 17-7; Harpoen 2 17-2 HE: Regio C-kl. WSOV 1 15-27, Juvoc 15-22, Tevoko 14-20, Adven do 13-18; Harpoen 14-11; WSOV 2 16-10, The Serve 14-6; SVN 14 (2). Oosterend kreeg zondag het sterke ZTS op bezoek, en na eerder Huis waard en WMC met respectievelijk 2-0 en 2-1 de rug toe te keren, was nu ZTS aan de beurt. Daar zag het de eerste twintig minu ten zeker niet naar uit, hoewel Oosterend toch gevaarlijk counterde. En het was uit een van die counters (handsbal van de keeper) dat Ooster end kon profiteren. Nadat de sterk spelende Bep Vonk de bal een tikje opzij legde, was het Dennis Vonk die de bal vanaf zeker 25 meter de tou wen injoeg. Maar nog geen twee mi nuten later was de stand alweer gelijk door een vrije trap aan de an dere kant. Toen kreeg Oosterend het nog moeilijk, en het is aan de ij- zersterk spelende Vincent Kaspers te danken, dat het toen niet op achter stand kwam. Keer op keer was hij zijn tegenstander te slim af. Ooster end haalde de rust met een 1-1 stand. De tweede helft gaf een ander beeld. Oosterend kwam meer in het spel, kon meer voetballen, en nam tien minuten voor tijd de leiding na goed doorgaan van spits Casiola. De ze had een paar minuten voor tijd nog een goede kans op 3-1 maar zijn bal belandde tegen de paal. Ooster end heeft nu uit de laatste wedstrij den 3 punten weten te halen en heeft de laatste plaats inmiddels ver laten. Met nog één wedstrijd voor de boeg tegen kampioen Koedijk zit het er voor Oosterend weer op. Met de komst van enkele spelers van Texel 1 en spelers van het zaterdagelftal moet Oosterend volgend seizoen weer een team hebben dat met de top kan meedraaien. goede ervaringen opgedaan met lage doseringen onkruidbestrijdingsmidde len in suikerbieten en snijmaïs. Ook de rijenbespuitingen kunnen tot zeer goede resultaten leiden. Erg belang rijk is het hierbij dat de bespuitingen worden uitgevoerd op zeer kleine on kruiden. Hoewel de bespuitingen dan meestal herhaald moeten worden is dit beter dan totdat er gewacht wordt dat de onkruiden afgehard zijn. Afgeharde onkruiden laten zich moei lijker bestrijden en de kosten zijn veelal veel hoger. Dit vanwege de ho gere doseringen en meestal duurdere middelen. Om goede resultaten te behalen tegen zo laag mogelijke kosten is het belangrijk dat er vroeg wordt begonnen op klein onkruid. Leasen van melk Vanaf begin april is er voor de melk veehouderij een nieuw onderwerp bij gekomen: het leasen van melk. Het is toegestaan om er maximaal 75.000 kg melk bij te gaan huren voor een periode van één jaar Melk huren van melkhouders die hun quo tum niet gebruiken of willen afbou wen. Meerdere melkveehouders zijn met dit nieuwe onderwerp bezig. De vragen die zich daarbij voordoen zijn waar de melk is te leasen en wat de prijs per kilogram mag zijn. Deze vra gen zijn niet zo eenvoudig op te los sen. De vraag naar lease-melk is groot te noemen. Het gevolg is dat de prijs de pan uit lijkt te rijzen, om dat het aanbod beperkt blijft. Een al gemeen antwoord op de leaseprijs is niet aan te geven. Dit is voor ieder melkveehouderijbedrijf verschillend. Punten die van belang zijn zijn: Wat Sinds kort is de betoncentrale van Rab BV te Oudeschild gemoderni seerd. Het uit 1961 daterende me chanische bedieningssysteem is vervangen door een computer gestuurd systeem. Nu kunnen na het invoeren van gegevens inzake ge wicht en hoeveelheid, met een sim pele druk op de knop de betonmengsels nauwkeuriger en snel ler worden afgemeten. De aanpassing kostte ongeveer drie ton. De oude centrale was al jaren afge schreven en voldeed niet meer aan de eisen van de landelijke betonvere- niging. Dit contröle-orgaan verplicht de betoncentrales onder meer dat zij twee kuub kunnen afwegen, dat het afwegen per computer geschiedt, een gediplomeerd betonlaborant aan wezig is, enzovoort. Rab zag in dat het moment was aangebroken dat de centrale aan de eisen des tijds zou worden aangepast. Hiervoor was een investering van f300.000,- noodzake lijk. Volgens Jan Jacob Rab van Rab BV heeft dat geen invloed op de prij zen die aan de Texelse afnemers in rekening worden gebracht. „Inder daad staat de besparing, die dankzij de efficiencyverbetering van het nieu we systeem optreedt, met in verhou ding tot de investering. Daar gaat het dan ook niet om. Wij willen de aan nemers op Texel zo goed en snel mo gelijk bedienen." De afzet van beton is overigens lang niet meer zo groot als een jaar of tien geleden. Was een gemiddelde van 12, 13.000 kuub destijds nor maal, nu zet Rab circa 8000 kuub in een jaar af. Drie jaar geleden lagen deze cijfers nog lager; met een afzet van 6000 kuub werd toen een diep tepunt genoteerd. Dankzij het nieuwe computersysteem wordt op een hoeveelheid van 2 kuub de cement op 2 kilogram nauwkeurdig afgewogen. Voor de toeslagstoffen zand en grind is dat 5 kilogram op 2 kuub. Voorheen moest de medewerker die de centrale be diende, met behulp van richtgetallen zelf berekenen welke hoeveelheden nodig waren en moesten op mecha nische wijze kleppen open en dicht worden gedaan. De vernieuwde cen trale werd voorts voorzien van slijt- platen. Sinds kort zijn in de Weverstraat in Den Burg hologrammen te verkrijgen. Onder de naam „Illusions" is hier een nieuwe winkel geopend van D. Platts, die eerder een gelijksoortige zaak opende in De Koog. Het assorti ment van Illusions bevat voornamelijk zaken die te maken hebben met op tiek. De meeste artikelen worden speciaal uit het buitenland geïmpor teerd. Uiteraard is daar de uitgebreide selectie hologramman (met een la serstraal gemaakte drie-dimensionale beelden), maar ook posters, prints en wens- en prentbriefkaarten die op ge zichtsbedrog zijn gebaseerd. Daar naast heeft Illusions de beschikking over rare klokken, speelkaarten met onmogelijke figuren, en een grote se lectie sieraden, die met een laser van ornamenten zijn voorzien. is de kostprijs van de melk, hoe is de veebezetting per ha en wat zijn de alternatieven voor het grondgebruik. Voordat tot leasen wordt overgegaan is het zinnig eens te gaan rekenen om pas daarna tot een besluit te ko men, Anders is het denkbaar dat slechts één partij aan de melk gaat verdienen. En dat kan niet de doelstelling zijn. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning verleend: Stichting Passanten haven, Groene- plaats 1, Den Burg voor het ged. ver anderen van een toiletgebouw, Haven 20, Oudeschild; J. Steenvoort, Schoudieck 10, Den Burg voor het ged. vergroten van een garage/ber ging, Paelwerck 57, Den Burg; H. J. Bruijn/J. C. N. Jansen, Dageraad 10, Den Hoorn voor het plaatsen van een garage; H. J. Klok, Dorpsstraat 31, De Koog voor het ged. veranderen van een luifel; P. van Sweeden, 't Buurtje, Oudeschild voor het ged. vergroten van een woonhuis, 't Buurtje 7, Oudeschild; Expl. Maat schappij „De Krim", Roggeslootweg 6, De Cocksdorp voor het plaatsen van een kapberg, Roggeslootweg 4, De Cocksdorp; G. Koot, Kerkstraat 3, Oosterend voor het vergroten van een winkelpand; E. Momberg, Julia- nastraat 12, Den Burg voor het plaat sen van een container-unit, Maricoweg 5a, Den Burg; Recreatie stichting Texel, Slingerweg 38, Den Burg voor het vernieuwen van een toiletgebouw, Rommelpot 19, Den Hoorn; J. G. van Hoften, Beatrixlaan 25, Den Burg voor het ged. verande ren/vergroten van een woonhuis; T. H. R. T. Haarsma, Molenstraat 64, Den Burg voor het veranderen van een woonhuis. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. s":\- 'X •Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance-vervoer bel len: 12066 (bij geen gehoor: 02230-22222). Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888 (bij geen ge hoor: 02230-22222) •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen: Alleen voor spoedge vallen telefoon 12527. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Spoedeisende gevallen ook in het weekend, na telefonisch overleg. Tandtechniek R. van Oosten (particu liere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Open van maandag tot en met vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. •Noodslachtingen: Noodslachtplaats, Maricoweg 23, Den Burg. Tel. 12182. Na werktijden en in het weekend: 14683 via PEN-centrale. •Gezinsverzorging: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 14152. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00-15.00 uur. •Alcohol en drugs: Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: tel. 19413. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. •Groene Kruis: Witte Kruislaan 19, Den Burg. Voor het lenen van ver- pleegartikelen en voor informatie: op werkdagen van 16.30-17.30 uur. Tele foon 13241. Dit nummer ook voor spoedgevallen. •Inloop koffieochtend: Consultatie ruimte Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Iedere eerste en derde woensdag van de maand van 9.30-11.30 uur, voor moeders van 0 tot 4-jarigen. •Bahó'i: Plevierstraat 16, De Koog, tel. 17896. Elke eerste woensdag van de maand informatie over het Bahé'i- geloof van 10.00-12.00 uur. •Anti-discriminatie: Werkgroep Anti discriminatie Texel, voor melding van alle soorten discriminatie. Tel.nrs.: 12609, 14897, 14969 en 16315.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 11