\-erR Z) CD Voor het weekend van 15 en 16 april Eerste aanwinst luchtvaartmuseum Uitbreiding mosselvisserij schadelijk voor Wad? Wij zoeken een BEZORGER mlx Pilaartoernooi telt twintig deelnemers Verbouwing en acties centraal bij Boys Kerkdiensten 16 aprii Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Winst voor tafeltennisteams Springkampioenschap van alle turnclubs Cabaret Stofvrij Hoornderweg afgesloten PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 14 van de minicontainers. Om 21.00 uur vindt deze voorlichting plaats in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Donderdag 13 april Van 18.30 tot 20.00 uur wordt in De Kampanje in Den Helder een voorlichtings/inspraak-avond gehouden omtrent het streekplan voor de kop van Noordholland en Texel. Om 19.30 uur vergadert in het raadhuis de raadscommissie voor Welzijn. Op de agenda staat on der meer het jaarverslag van jeugd- en jongerenwerk. Om 20.00 uur draait in Cinema Texel de film „A fish called Wan da". Deze film, van de bekende Engelse komiek John Cleese ver telt het verhaal van een rechter (gespeeld door John Cleese) die verliefd wordt op Jamie Lee Cur tis. Voor haar gooit hij zijn pruik weg. Jamie Lee is nymphomane en juwelendief. Zij heeft al een affaire met Kevin Kline (voor de ze rol onderscheiden met een Oscar), een gestoorde Boedd histische Rambo, die denkt dat Aristoteles een Belg was. Kevin Kline valt echter voor Michael Palin, een stotterende huurmoor denaar die veel van dieren houdt. „A fish called Wanda" is een film over moord, hebzucht, sex, wraak en verse vis. John Cleese en regisseur Charles Crighton waken er echter voor dat het verhaal nergens smakeloos wordt. De film is gekeurd voor alle leeftijden. Vrijdag 14 april Om 19.00 uur wordt in de Dorpskelder in De Koog een informatie-avond gehouden om trent de aanstaande invoering Om 20.15 uur speelt de Comedia de la Nioz in de zaal van het Ni- oz twee eenakters van M. Wer- nand. De gespeelde stukken zijn „De bijsluiter", onder regie van Aris van Zeylen, en „Niemand heeft meer pijn", geregisseerd door Marcel Wernand. De toe gang bedraagt f9,=, inclusief een busretour van Den Burg naar de zaal. De bus vertrekt om 20.00 uur van de Elemert en zal daar om ongeveer 23.30 uur te rugkeren. Om 20.00 uur wordt in Ecomare een overlegplatform gehouden tussen alle instanties die met na tuur en milieu hebben te maken. Om 20.00 uur draait in Cinema Texel de film ,,A fish called Wan da". Om 20.00 uur vindt in Bethel in Zuid-Eierland de jaarlijkse uitvoe ring van de Jeugdclub Eierland plaats. Om 20.00 uur begint in het club huis bij Dijkmanshuizen de leden vergadering van de Texelse Windsurfclub. Aan de orde ko men onder meer het activiteiten programma voor het komend seizoen en de aanschaf van een nieuwe motor voor de beveili gingsboot. Zaterdag 15 april Van 9.20 tot ongeveer 13.30 uur worden in Het Eierlandse Huis in De Cocksdorp de Texelse spring- kampioenschappen gehouden, waaraan leden van alle gym nastiekverenigingen zullen deelnemen. Vanaf 9.30 uur zullen de rijvere- nigingen De Kleppertjes en De Waddenruiters elkaar bestrijden in onderlinge wedstrijden. Om 9.30 wordt begonnen met de dressuurproef. Vervolgens wordt een wegparcours afgelegd, tij dens welke de deelnemers op drachten zullen moeten uitvoeren. Als laatste komt vanaf 12.30 uur het springen aan bod. Om 19.00 en om 21.30 uur draait in Cinema Texel de film „A fish called Wanda". Om 20.00 uur begint in de Ne derlands Hervormde Kerk in Den Burg een gezamenlijk concert van het Algemeen Zangkoor Maartensdijk en The Singers of the Lord. Het AZM brengt ope rettestukken. De koren worden muzikaal ondersteund door Rosi- te van der Woude (piano) en Jan Kruithof (orgel). De toegang tot het concert is gratis. Zondag 16 april In de Nederlands Hervormde kerk in De Cocksdorp wordt een avonddienst gehouden, met me dewerking van het Texels Christe lijk Mannenkoor. De dienst begint om 19.00 uur, voorganger is ds. De Jong. Om 20.00 uur draait in Cinema Texel de film „A fish called Wanda". Maandag 17 april De Overkoepeling van Vrouwe norganisaties vergadert om 14.00 uur in het zaaltje bij de Doopsge zinde Kerk in Den Burg. Om 19.00 uur wordt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild een informatie-avond gehouden om trent de de aanstaande invoering van de mini-containers. Om 21.00 uur vindt deze voorlichting plaats in dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn. Om 20.00 uur draait in Cinema Texel de film „A fish called Wanda". Dinsdag 18 april Om 19.30 uur begint de leden vergadering van voetbalvereni ging Texelse Boys. Aan de orde komen onder meer de verbou wingsplannen en de te organise ren financiële acties. De Vrouwenbond FNV heeft om 20.00 uur in de Buureton een praatavond. Om 20.00 uur komt in dorpshuis d'Ouwe Ulo de werkgroep dialect van de Historische Vereniging bijeen. De nieuwe aanwinst voor het Texelse Luchtvaartmuseum. Ifoto Arend Nijkampl De eerste aanwinst voor het toekom stige Luchtvaartmuseum Texel is woensdag op Texel gearriveerd: het eerste vliegtuigje dat door een ama teur werd gebouwd. Cor Dijkman uit Beverwijk maakte het toestelletje, maar hij beschikte niet over een vliegbrevet. Jaap van Ham van vliegclub Rotterdam wél en hij maakte op 13 september 1969 de eerste en tevens de laatste vlucht met het vliegtuigje. Na een uit de hand gelopen taxi-proef op het strand van Beverwijk ging Van Ham met het toestel richting Rotterdam, om de opening van een hangar daar op te luisteren. Het toestel, de PH- COR, was echter niet voorzien van alle vereiste papieren en werd in beslag genomen. Bouwer Cor Dijk man heeft inmiddels zelf zijn vlieg brevet gehaald en bouwde onder toezicht van de Rijks Luchtvaart Dienst een eigen vliegtuig. Stofzuiger De PH-COR wordt aangedreven door een DAF-motor en een zelfgemaakte propellor. De onderdruk voor de in strumenten wordt opgewekt door een op de motor gemonteerde stof zuiger. Na jaren op vliegveld Zestienhoven te 8r-Mi v»n lazert bu>l»n ■»-«r.rwoord»L1kn».d vi In het verslag van de ledenvergade ring van de Waddenvereniging in de Texelse Courant van 7 april j.l. wordt beweerd dat de uitbreiding van de mosselvisserij als een grootschalige menselijke activiteit schadelijk is voor het milieu van de Waddenzee Men kan er van uit gaan dat de vereniging een belangrijke taak heeft, nu en in de toekomst, voor het behoud van de natuurlijke waarden van de Wadden zee, Het is dan wel belangrijk dat men bij gebruik van argumenten bij vermeende schadelijke activiteiten zorgvuldig te werk gaat wil men niet Wij zoeken iemand die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route Pont- weg, Westerweg, Akenbuurt, Driehuizen en Hemmerkooi. Hier wonen ongeveer 55 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omgeving woont, b.v. een scholier. De kranten moeten dinsdag- en donderdagmiddag even na 15.00 uur in onze drukkerij in de War moesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10 Postbus 11 1790 AA Den Burg telefoon 12741 ongeloofwaardig overkomen en zich zelf buiten spel zetten. Het zonder meer stellen dat een uitbreiding van de mosselcultuur in de Waddenzee schadelijk is voor het milieu roept toch op z'n minst vragen op. In de eerste plaats is een officieel onder zoek naar de gevolgen van de uitbrei ding van de mosselcultuur nog niet afgerond. Ten tweede zijn er, in de meer dan dertig jaar dat er mossel cultuur plaatsvindt in de Waddenzee, geen effecten geconstateerd die een negatieve invloed hebben op het mi lieu. Het is naar mijn opvatting jam mer dat de Waddenvereniging nu al een negatief oordeel over de uitbrei ding van deze visserij, die bij de gra tie van een gezond milieu kan bestaan, in de publiciteit brengt. L. Westbroek, Den Burg. De inschrijvingstermijn voor het Pilaar-basketballtoernooi is inmiddels verstreken en dat betekent dat er nu twintig teams op 23 april zullen strij den om de felbegeerde Pilaar- wisselbokaal. De organisatie laat al vast weten dat ongeveer eenzelfde systeem wordt gehanteerd als in de eilandcompetitie. Eerst worden in vier of vijf poules onderlinge wedstrijden gespeeld en zullen de beste twee in een winnaarspoule worden geplaatst. De overige teams leveren strijd in een verliespoule. Als intermezzo staat een „stroopbasketballwedstrijd" gepland tussen een team van de organisatie en eht Pilaarteam. Verder hoopt de organisatie dat Direktbank Den Hel der voor een demonstratiewedstrijd kan worden gestrikt maar daarover is op dit moment nog geen uitsluitsel. Voetbalvereniging Texelse Boys houdt dinsdagavond de voorjaars ledenvergadering, aanvang 19.30 uur. De training komt hierdoor te verval len. Het belangrijkste agendapunt is de aanstaande verbouwing van kanti ne en kleedkamers met de bijbeho rende financiële acties. Het bestuur rekent dan ook op een grote op komst van allen die zich bij de vere niging betrokken voelen. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar De Waal dienst in De Koog De Koog 9.30 uur ds. Kok Den Hoorn 11.00 uur ds. Kok Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur dhr. Kuiper De Cocksdorp 19.00 uur ds. De Jong m.m.v. Chr. Mannenkoor GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.30 uur drs. Salakay 19.30 uur uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 en 19.30 uur dhr. Fuickschot uit Zaandijk GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. E. Daal der uit Hilversum Uitzending Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger evangelist Quispel uit Leiden Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg, zaterdag 19.30 uur Woord-Gebedsdienst Dameskoor Uitzending Lichtboei Den Burg, zondag 10.45 uur The Gospeltrain kindernevendienst Oudeschild zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing 11.20-12.30 uur: Wachttorenstudie Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 12039. Aan vragen visites s.v.p. tussen 9.30-10.30 uur. Spreekuur op za terdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Marja van Etten telefoon (02230) 23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts H, de Winter, tele foon 13911, b.g.g. semafoondienst 02220-12323. Spreekuur op zater dag en zondag om 18.00 uur pre cies: Hogereind 10, De Waal In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon 11446. hebben gelegen in opslag, stelde Van Ham het toestel beschikbaar voor een Texels luchtvaartmuseum. Trans portbedrijf Van Maldegem vervoerde het naar het eiland. De haalbaarheid van een luchtvaart museum wordt momenteel onder zocht, maar dat neemt niet weg dat aangeboden historisch materiaal dankbaar wordt aanvaard. Tafeltennisvereniging Tetak heeft za terdag weer de volle winst behaald. Zowel de junioren als de senioren be haalden een 8-2 overwinning. De se nioren speelden in 't Zand tegen Doko 3. Lieuwe van der Veen was in goede vorm en wist al zijn partijen in winst om te zetten. Zijn medespelers Frans Room en Martin Janssen kwa men beiden tweemaal tot winst. Janssen en Van der Veen wonnen ook het dubbelspel. Als Tetak volgen de week met minstens acht winst partijen uit de strijd komt is het kampioenschap in zicht. De junioren speelden in Den Helder de belangrijke wedstrijd tegen Noordkop 1. Hier was het Nico Dapper die zeer goed speel de. Hij won al zijn enkelspelen. Afex Bakker en Reindert Kuiper waren bei den goed voor twee winstpartijen. Nico Dapper won samen met Alex Bakker het dubbelspel en zo behaal de Tetak een belangrijke 8-2 overwin ning. De stand aan kop is met nog twee wedstrijden te gaan: Doko 1: 8-54 pnt.; Tetak 1: 8-52 pnt.; Noord- kop 1: 8-46 pnt. In het Eierlandsche Huis wordt zat; dag het Texels springkampioensch; gehouden. Alle Texelse gymnastiek vereningen nemen daaraan deel ms jeugd in de leeftijd van 6 tot 1 Het kampioenschap is niet alleen voor selectieturnlstlers, maar ook voor alle andere jeugdleden. De wedstrijden beginnen 's ochtends o twintig minuten over negen. Om streeks half twee zal het kampioet schap ten einde zijn. Het optreden van Cabaret Stofvrij voor de Plattelandsvrouwenbond De Cocksdorp/Eierland is niet op t april, maar op woensdag 19 april. Het bericht in de Agenda in de w krant berust dan ook op een vergt sing. Het optreden vindt plaats in Eierlandsche Huis, aanvang 20.00 uur. De Hoornderweg wordt van maandag tot vrijdag 28 april afgesloten voor alle verkeer ii verband met betonstorten vooi het fietspad. I Een schip achter de horizon is niet weg, we zien het alleen niet meer. Met droefheid geven wij u kennis dat na ee moedig gedragen ziekte, geheel moegestre den van ons is heengegaan onze lieve schoonzuster en tante Roelofje Pen op de leeftijd van 74 jaar. Tiel: A. Hagers-de Werk Den Burg: A. Zielman G. Mets-van Houten Scherpenzeel: A. Pen-Kerkhoven neven en nichten Texel, 11 april 1989 Weverstraat 57, 1791 AB Den Burg. Een rouwdienst zal worden gehouden op terdag 15 april om 13.30 uur in de Hervormd! kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op dl Algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal bij de Doopsgezinde kerk te De» Burg. Met dankbare en veel goede herinneringen hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve tante Roelie Pen Anneke Liesbeth - Martine Annelien en Wim Wouter - Caroline Dia en Ab Dirk Albert - Herman Annemarie en Henk Herma - Henk Jenny Texel, 11 april 1989

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2