Zonnige schoolvoetbaldag leverde vijf winnaars op Geslaagd Mercedes-ster Overdracht adoptie monumenten Opbrengst actie Reünie klas 1978 van 'Texel-school' Foldermateriaal van sportvijfdaagse Radio Noordholland nu ook op de kabel Geweldige actie Vogelwandeiing in de Dennen Doorgereden Avond over botontkalking Pauzebeelden van Videolux voor NCRV /RIJDAG 21 APRIL 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Cocksdorpers het moeilijk en werd het een nipte 2-1 overwinning. De Daalderschool had meer moeite om de finale te halen. In de strijd met de Lubertischool en Jozefschool 2 bracht het doelsaldo de beslissing. De Daalderschool had één doelpuntje méér gescoord dan Jozef 2. In de fi nale nam Durperhonk een 1-0 voor sprong, die ondanks fel aandringen van de Oosterenders tot het eind toe op het scorebord bleef staan. De wedstrijd om de derde en vierde plaats was een onderonsje tussen twee Jozefschoolteams. Het tweede versloeg het eerste met 3-0. De Lu bertischool toonde zich in de strijd om de vijfde plaats sterker dan de Redmer IJskaschool (3-0) en de Kompasschool won met 4-1 van Jo zef 3 om de zevende en achtste plaats. In het duel om de negende en tiende plaats versloeg de Thijsse- school de Strijbosschool met 3-0. Poule D en E Bij de miniteams, meisjes kleine scholen (poule D), namen liefst zeven teams deel. Ook in deze poule moest het doelsaldo de doorslag geven. De meisjes van de Drijverschool en de Daalderschool hadden evenveel pun ten behaald (9). Dat was een onver wachte ontknoping, want in de eerste wedstrijd toen beide teams te gen elkaar moesten spelen, had de Drijverschool met 1-0 gewonnen en had ook bijna alle andere wedstrijden in winst omgezet. Alleen tegen de Redmer IJskaschool werd gelijk gespeeld. In de laatste wedstrijd leed de Drijverschool echter een verras sende nederlaag. Met 1-0 ontpopte de School met de Bijbel zich als reu- zedoder. Tóch was dat genoeg om de Daalderschool achter zich te houden. De Drijverschool had namelijk een doelsaldo van plus 8 en de Daalder school plus 5. De Redmer IJska school legde op de derde plaats beslag met acht punten. Het Durper honk haalde een puntje minder en werd vierde. Vijfde werd de School met de Bijbel met zes punten, ge volgd door de Lubertischool met drie punten. Jozefschool 2 sloot de rij zonder punten. Poule E bestond uit zeven gemengde miniteams. De Bruinvis was hier op permachtig en legde beslag op de bovenste drie plaatsen. Bruinvis 2 te gen Bruinvis 3 was de spectacu lairste wedstrijd. Het werd 3-3 en dat was het enige puntje dat Bruinvis 3 liet liggen. De andere wedstrijden werden met ruime cijfers (behalve te gen Bruinvis 1) gewonnen, zodat het team met elf punten en een score van plus 24 dik bovenaan finishte. Bruinvis 2 liet onderweg nog een puntje liggen (2-2 tegen Bruinvis 11 en haalde tien punten. Bruinvis 1 maakte verder geen fouten en werd met negen punten derde. De Drijver school was tegen dit geweld uit Ou- deschild nog het beste opgewassen en werd met vijf punten vierde. De Thijsseschool behaalde drie punten en eindigde als vijfde, de CVO en de Redmer IJskaschool deelden de zes de plaats met elk twee punten. De school uit De Waal had echter iets meer doelpunten moeten incasseren. In totaal namen 32 teams aan het Texelse schoolvoetbaltoernooi deel. Zij werden gefloten door een korps van elf scheidsrechters, die hiervoor graag een vrije middag opnamen. Onlangs hebben leerlingen van groep 8 van de Thijsseschool te Den Burg het project „Vermijden en Bestrijden" van de Nederlandse Brandwonden Stichting afgerond. Zij deden dat door deel te nemen aan het examen dat een consulente van de Neder landse Brandwonden Stichting kwam afnemen. „Vermijden en Bestrijden", speciaal ontwikkeld voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van het ba sisonderwijs, wil kinderen zich be wust laten worden van het risico brandwonden op te lopen. Daarnaast wordt in het leerzame pakket behan deld wat men moet doen als er toch sprake is van een brandwondongeval. De leerlingen die het BrandwondenMeester-diploma heb ben behaald zijn: Jasper Ampt; Pablo Brandenburg; Stephan Huizinga; Ed win Kok; Menno Komduur; Maarten Koorn; Siebrand Lups; Ronald v/d Ma den; Sander van Riel; Ronald Schip per; Martijn Schrama; Edwin Smit; Sjors Takes; Egbert v/d Werf; Katrien Arendsen; Joyce Bakker; Lotte v/d Belt; Monique Bruin; Marianne Dap per; Wendy van Elk; Danielle v/d Feen; Linda Goes; Marieke Hut, Mari- ke Janssen; Elles Kaercher; Nelleke Knipscheer; Manon Roeper; Erica Sie- ling; Nancy Sieling; Inge Siemensma; Tamara den IJzerman. Er is zaterdag weer een ster van een Mercedes afgebroken. Het betrof de wagen van een 55-jarige Texelaar. Woensdagochtend vroeg zag het er eventjes naar uit dat het schoolvoetbaltoernooi een week moest worden uitgesteld. Uit donkere wolken daalden trieste regenbuien op Texel neer. Nog uóór speelkwartier klaarde het weer op en 's middags heersten >r zelfs ideale omstandigheden voor het traditionele toernooi, jnder behoorlijk grote publieke belangstelling werden de Jozef- ichool (jongens, grote scholen), Thijsseschool (meisjes, grote 'cholenl, Durperhonk (jongens, kleine scholen), Drijverschool meisjes, kleine scholen) en De Bruinvis 3 (gemengde teams) de ichoolvoetbalkampioenen van 1989. )e Jozefschool maakte bij de jon- jens (grote scholen! een eind aan de legemonie van de CVO, die de laat- ite jaren telkens de titel wist te be- nachtigen. Ook ditmaal bracht de ;\/0 weer een goed team op de Jeen, maar bleef op de tweede ilaats steken. Tegen de latere kampi- ,en werd tweemaal met 0-0 gelijk- jespeeld. Dat was niet genoeg, imdat de CVO ook tegen de Thijsse- chool een puntje liet liggen, terwijl e Jozefschool alle andere wedstrij- en won. De School met de Bijbel uit losterend diende voor de drie tegen- tanders uit Den Burg als kop van jut n verloor alle partijen. De Thijsse- chool werd met vijf punten derde, ij de meisjes, grote scholen, ging de trijd tussen de Thijsseschool en de IVO. In de eerste onderlinge wed- mjd bad de CVO aan het langste ind getrokken met 1-0 door een oelpunt in de eerste minuut. Vervol- lens lieten de CVO-meisjes echter Vrijdag 28 april zal in de raadzaal van het gemeentehuis een plechtig heid worden gehouden, waarbij scholieren van de oudste groepen van drie basisscholen de adoptie van Ie oorlogsmonumenten aan nieuwe groepen zullen overdragen. foals bekend werd vorig jaar in Den )urg begonnen (onder auspiciën van Ie Stichting februari 19411 met het idopteren van de drie gedenktekens foor scholieren om hen op die wijze neer te betrekken bij de herdenking rende gevallenen en de waarden vrairvoor zij streden in de periode (940-1945. Zoals toen werd af- lesproken zullen de leerlingen die de ichool verlaten de adoptie nu over- Iragen aan hun opvolgers. De plech- igheid zal iets bondiger zijn dan rong jaar (oud-verzetsmensen zijn er li niet bij) en onder meer bestaan ut een toespraak van de burge- neester, het uitvoeren van een mu- iekstuk en een tocht naar de drie nonumenten op de algemene be- iraafplaats, waar bloemen zullen vorden gelegd. In de gang van het aadhuis hangen werkstukken die de eerlingen in het kader van de adoptie lebben gemaakt. Bij de algemene lerdenking op 4 mei zal een deputa- ie leerlingen ook bloemen leggen, ichter alleen bij het monument De Soede Herder. punten liggen tegen de School met de Bijbel (tweemaal gelijk) terwijl Thijsse tweemaal won. Tegen de Jo zefschool sleepten beide ploegen alle punten in de wacht. Zo stonden CVO en Thijsse samen bovenaan, maar had de Thijsseschool een beter doel saldo. De tweede onderlinge wed strijd moest dus de beslissing brengen. Het was en bleef 0-0, zodat de Thijsseschool zich kampioen mocht noemen. De School met de Bijbel eindigde op de derde plaats met vijf punten, de Jozefschool werd vierde met één punt. Samen met de jongens van de Jozefschool mogen de Thijsse-meisjes woensdag 10 mei deelnemen aan het Noordhollands schoolvoetbalkampioenschap, dat in Zaandam wordt gehouden. De meisjes voetballen daar, net als woensdagmiddag op de velden van Texel en Texelse Boys, met teams van zeven speelsters en in de breedte van een groot voetbalveld. Deze wijziging mag een verbetering worden ge noemd. Miniteams De kleinere scholen en reserveteams van de grote scholen spelen op Texel al langer met teams van zeven. Deze „miniteams" werkten in drie poules (jongens, meisjes en gemengd) hun wedstrijden af. De gemengde teams moesten minimaal drie meisjes bin nen de lijnen hebben. Bij de jongens (poule B) kwamen de Daalderschool en het Durperhonk als sterksten uit de voorronden vandaan. Het Durper honk had indruk gemaakt door alle wedstrijden te winnen. Alleen tegen de Redmer IJskaschool hadden de De actie die enkele weken terug door leerlingen van groep 8 van de Thijsseschool werd gehouden, heeft f1445,15 opgeleverd. Om dit geld bijeen te brengen, heb ben vijfentwintig leerlingen rondjes gereden op de wielerbaan aan de Haffelderweg. Door middel van spon sors leverde iedere afgelegde kilome ter een bepaald bedrag op, met voornoemd resultaat. Dat de uitslag nu pas bekend is geworden, is te wij ten aan de moeilijkheden die de leer lingen ondervonden toen zij de toegezegde gelden wilden innen. Maar uiteindelijk is dit toch gelukt. Het geld zal (via Mensen in Nood) worden besteed aan een school in Soedan. De Mgr. Ariënsschool uit Utrecht Keft al 26 jaar een hechte band met Texel. De leerlingen van groep 8 van deze basisschool krijgen een jaar lang onderwijs over het eiland in een werkweek is daarvan de logi- iche afsluiting. Sommige scholieren raken zó onder indruk van Texel dat 'ij ook nadien regelmatig terugkeren. Afgelopen weekend kwam zelfs een nele groep terug: de schoolklas die m (978 op werkweek was. hield een geslaagde reünie. te sis toen logeerde het gezelschap, nmiddels uitgegroeid tot begin twin ers, in kampeerboerderij Jonkers- wgen nabij Den Hoorn. Het idee om ,09 eens met de vroegere klasgeno ten naar Texel te gaan ontstond tij- lens een klassereünie vier jaar Jeleden. „We doen die werkweek nog eens over", werd toen gezegd. Uiteindelijk werd het een weekend. Zaterdagochtend vertrokken 24 jon gens en meisjes van de uit 39 leerlin gen bestaande zesde klas van 1978 vanaf het vertrouwde schoolgebouw uit Utrecht. Met eigen auto's ditmaal. Ook de toenmalige hoofdonderwijzer en tegenwoordige directeur van de Ariënsschool, F. van Wegen, was er net als elf jaar geleden bij. Alleen had hij nu geen vinger in de pap bij de samenstelling van het programma, dat door initiatiefnemer Marco Man- ders was uitgedokterd en beschreven in het bulletin „Texel telex". Al na za terdagmiddag kon de reünie niet meer kapot. Het schitterende weer lokte de groep naar het strand, waar zonnebaden en luieren op een terras de voornaamste bezigheden waren. Ontspannen verliep ook de rest van het weekend. Zaterdagavond uit eten en stappen, zondag een avontuurlijke rondrit over Texel. „Voor herhaling vatbaar", luidde de algemene opinie. De melsleskampioenen van de Thijsaeachool. In het gezelschap van coach Henny Kaercher zijn: Tamara den IJzerman. Inge Siemonsma. Danielle van der Feen. Nelleke Knipscheer. Marianne Dapper. Elles Kaercher. Marieke Hut. Lotte van der Belt en Manon Roeper. Jozefschool werd kampioen bij de jongens, grote scholen en mag naar het Noordhollands kampioenschap. Staand v.l.n.r. begeleider Jaap Kager. Marco Beers. Sander van Beek. Ewoud Huisman. Jan Willem Bakker, meester Jan Driehuls. Jacco Zandstra en Mark Keijzer. Gehurkt v.l.n.r Bart Kager. Jeroen Spigt. Sieme Zijm. Coen Timmer en Peter Jan van dar Slikke. Texelaars die van 2 t/m 6 mei aan de door de Texelse Sportraad geor ganiseerde Sportvijfdaagse willen deelnemen kunnen bij het WV en bij Sportshop Texel een folder afha len met alle inlichtingen over dit eve nement. De sportvijfdaagse, die voor de eerste maal op Texel wordt ge houden, is bedoeld voor jong en oud waarbij het recreatief en sportief be zig zijn centraal staat. Door de onderverdeling in catego- De regionale zender Radio Noordhol land is sinds dinsdag ook te ontvan gen via de kabel van Kabeltex in Den Burg, frequentie 92.4. Kabeltex was al sinds het begin van dit jaar verplicht dit programma door te geven, maar om technische rede nen was het er tot dusver niet van gekomen. De programmaleiding van Radio Noordholland heeft Kabeltex aan de wettelijke plicht herinnerd, waarna de benodigde extra ont vangsteenheid aan de bestaande ap paratuur werd toegevoegd. Studio Alkmaar van Radio Noordhol land biedt van maandag tot en met vrijdag tussen 8.02 en 18.02 uur aansluitend aan het ANP nieuwsbul letin regionaal nieuws. Daarnaast wordt dagelijks van 12.00 tot 13.00 en van 17.00 tot 18.00 uur een actu aliteitenrubriek uitgezonden. In de weekenden wordt een sportprogram ma (18.00 tot 19.00) geboden, voor afgegaan door een actualiteitenblokje. Onderbreking Wegens technische werkzaamheden zal de kabel van Den Burg maandag of dinsdag a.s. buiten gebruik zijn. Via de kabel kan dan dus geen radio of tv worden ontvangen. Dit is onver mijdelijk omdat een hogere anten neinstallatie moet worden aangebracht op het gebouw van Ka beltex aan de Waalderstraat. De ont vangstcondities van de oude antenne zijn namelijk verslechterd als gevolg van het afschermend effekt van de recentelijk vergrote AH-supermarkt aan de overzijde van de straat. Langs deze weg wil ondergetekende zijn waardering uitspreken over de geweldige actie van de vier Texelse jutters. Op een positieve manier zijn zij erin geslaagd de publiciteit te ha len met hun verzoek om maatregelen ter bescherming van de kust. Men sen die er zo'n zware tocht voor Texel naar Den Haag voor over heb ben en vervolgens bij de minister per fect hun woordje doen, verdienen een hele grote pluim. Prima gedaan mannen! Zelf ben ik strandpaviljoen houder in Katwijk en had de eer deze strijders van een bakkie koffie te voorzien. Ook in deze omgeving heb ben wij te maken met kustafslag, met alle mogelijke gevolgen van dien. De juttersactie heeft dan ook hier ons aller sympathie. Hopelijk heeft Den Haag deze geluiden goed begre pen en komen er snel de gewenste maatregelen. Wil Lange Katwijk Op zaterdagmorgen houdt Vogelwerk groep Texel een vogelexcursie in de Dennen. Omdat zangvogels vooral in de vroege morgen actief zijn begint de tocht al om 7.00 uur, vanaf de Rozendijk ter hoogte van de Cathari- nahoeve. Deze excursie is voor ieder een toegankelijk en staat onder leiding van kundige leden van de Vo gelwerkgroep. Om deze tijd zijn de eerste nachtegalen te verwachten, zingen fitissen volop en de kans is groot dat de grote bonte specht rof felt. Inlichtingen over deze excursie en de Vogelwerkgroep zijn te krijgen bij de secretaris Dick Schermer, tele foon 14239. Op het Wezenland ter hoogte van ga rage Segering-Eelman is enkele we ken geleden een Suzuki van een vrouw uit Den Hoorn aangereden. De dader meldde zich niet. De wagen heeft een deuk en zwarte strepen aan de linkerzijde. Eventuele getuigen worden verzocht de politie te bellen, telefoon 12222. nder kerkje, net als In 1978. rieën per onderdeel kan iedere deel nemer zich binnen zijn of haar sportgrenzen uitleven. (Een categorie duidt het niveau aan). De onderdelen waarvoor men zich kan inschrijven zijn: fietsen, zwemmen, wandelen, hardlopen en mini-triathlon. Deelne men aan alle onderdelen is mogelijk maar men kan per onderdeel inschrij ven. De onderdelen hoeven met in dezelfde categorie afgewerkt te wor den. De mogelijkheid bestaat dus om bijvoorbeeld het fietsen af te leggen in categorie A, het wandelen in cate gorie C en zwemmen in categorie B. Per onderdeel ontvangen de deelne mers een oorkonde. Wie deelneemt aan drie of meer onderdelen krijgt een „T5"-herinnering en een certifi caat. De ,,T5" kan ook worden ge daan in gezins- of groepsverband. Bij bovengenoemde adressen kan men zich van te voren inschrijven, hetgeen een korting betekent op het inschrijf geld. Deze sportvijfdaagse is zowel voor de recreatieve, geoefende als er varen sporters uitstekend geschikt. Het Medisch Centrum Alkmaar houdt op 30 mei een voorlichtingsavond over botontkalking in het „Gulden Vlies", aanvang 20.00 uur. Toegang en koffie zijn gratis. Een eerdere avond over dit onderwerp, op 7 maart jongstleden, trok enorme be langstelling. Geïnteresseerden kunnen zich tot 12 mei telefonisch aanmel den op werkdagen via telefoonnum mer 072-145454, toestel 2005 of 2427. De NCRV gaat gedeeltes uit films van Videolux gebruiken als pauze- beelden. John Smit van het Texelse eenmansbedrijfje werd hierover vorige week door de NCRV benaderd. „Ze hadden mijn films over Friesland en Noordholland gezien en die wilden ze hebben. Helaas kwam de video over Texel niet in aanmerking, maar wel licht gebeurt dat volgend seizoen", aldus Smit. De pauzebeelden zijn met name te zien vóór het journaal van 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5