loordkop en Texel krijgen ien economische injectie Juweeltjes van maritieme kunst in juttersmuseum Paulusbossie" Minister bedankte jutters persoonlijk Veel klaverjaspunten voor Dijker/Koomen Zon, maan en hoog water Stuk van Heijermans door de Duinkanters Texelaars goed in marathon Rotterdam Seizoen trekt aan: minder werklozen Verleende bouwvergunningen Radio Texel houdt bestuursvergadering Standpunt GS inzake windmolens ongewijzigd Fokker Four oefent en showt op Texel Vluchtelingenwerk zoekt vrijwilligers Helm gestolen Graffity Zeilattribuut ontvreemd llJDAG 21 APRIL 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 9 sdagavond werd in Den Helder stuurgroep geïnstalleerd, die tot heeft een concreet economisch iaplan te ontwikkelen voor de pvan Noordholland en Texel. De urgroep krijgt de hiervoor jaarlijks beschikking over een budget van ton. De gemeente Texel zal hier- ƒ12.700,- bijdragen (een gulden inwoner). Daarnaast bestaan de vooruitzichten op de oprich- van een regionale „ontwikke- 'smaatschappij" (de FIRON) die taak heeft startende bedrijven en jecten met gunstige toekomst- spectieven financieel te on- teunen. De FIRON zal over een tkkapitaal van f 5 miljoen kunnen chikken. installatie van de stuurgroep ppen bij elkaar" gebeurde dins- iavond in De Kampagne in Den I ider. Noordhollands gedeputeerde II economische zaken, Geert de 1 jr, was erbij en gaf toelichting. I mens de gemeente Texel waren I gemeester Ton Schipper, wethou- IKlaas Barendregt en ambtenaar I emene zaken Alex Bijma present. tnntcn veunrvroozdeL-.khf-d I it een zéér krappe meerderheid I ven egen zes) besloot de ge- jnteraad dinsdagavond 11 april j.l. art. 19 procedure te starten voor omstreden bouwplan dat men gerealiseerd wil hebben. Onder vóór-stemmers bevindt er zich die niet tegen de procedure is, ter wel uitgesproken tegen het n op zich. Voorts waren twee en-stemmers afwezig, zodat toch duidelijkheid is ontstaan over de ding van de gemeenteraad in de- zaak. Dit laatste is vooral van be- voor de bewoners van de jgemakerstraat, die vorige week n gratis huis aan huis folder in de s kregen van de aspirant koper van it „Paulusbossie", waarin deze de woners vertelt, dat hun verzet te- n bebouwing berust op een mis- istand' (wat toch een domme ?nsen in die straat). Ook probeerde ze aspirant koper de bewoners wijs [maken dat de raadsleden die voor ne volgen procedure zijn, ook tomatisch voor het plan op zich i (welk een minachting jegens de Ie straat). In de tekst van het voor- reidmgsbesluit schrijft het College n Burgemeester en Wethouders, dat enige jaren geleden door de toen- ilige eigenaar is verzocht medewer kte verlenen aan woningbouw ter Satse. Ik citeer: „Daar het onderha- )e perceel niet als structureel groen or de directe omgeving kan worden 'gemerkt, besloten wij toentertijd gevraagde medewerking te verle- Het College baseert zich dus een principetoezegging van „enige geleden", (toen alles nog de in mocht en een boom een akel was!) om de zaak er door te en. Daarmee probleemloos voor- aand aan onder andere het intus- wel eningszins gewijzigde denken betrekking tot ruimte en groen, bet negeren van aangedragen fei- en argumenten is men beslist te kort geschoten!) lotte kan ook een wethouder op twee manieren staande hou- door middel van een rechte rug n dikke huid. Maar dat wisten Een protestantse burgemeester achter zo'n planologie staat is uit oog verloren dat hij deel uitmaakt die groep binnen de samenleving, eltijd heeft geclaimd „de rent- sters der Schepping" in huis te n. Ook dat weten we dus nu. Gedeputeerde van ruimtelijke or- ln9 zal straks mogen uitmaken ln 1989 prioriteit heeft: „Paulus- S|e of bebouwing. Deze gedepu- heeft aangaande deze zaak Z'enlijk minder reden om zo merk- j®9 geïrriteerd te raken als ten buize in Den Burg. Ik zou willen '9en met een zinsnede uit de ou- ars overdenking 1988 van onze feester. Ik citeer: „Als burge ster, in welk ambt ik geacht 1 ol'e belangen tegenover elkaar wogen..." etc. In één van mijn en aan het College van Burge ster en Wethouders heb ik er Jl s ook onder andere op gewe- at» in termen van belangen af- 'n9 gesproken „het hier niet gaat e mogelijkheid een heel contin- woningen te realiseren ten be- van het algemeen belang, 0m een „te grote achtertuin" *etten in bouwgrond ten be- van slechts één meneer en ten van een hele straat! (Wie en Je geneer is, weet intussen De oudejaarsoverdenking teld: „Wie vandaag het goe- zorgt voor het geluk van De stuurgroep is het gevolg van de provinciale nota „Kop op" die in sep tember vorig jaar het levenslicht zag. In deze nota werd de economische situatie van de kop van Noordholland geanalyseerd. Het bleek dat deze in vergelijking met de andere gebieden in Nederland erg slecht is. Provinciale en Gedeputeerde Staten besloten dat maatregelen noodzakelijk zijn, door middel van een krachtenbundeling van rijk, provincie, regio en gemeente, terwijl ook het regionale bedrijfsleven een steentje moet bijdragen. De be doeling is de bestaande werkgelegen heid te behouden en waar mogelijk te versterken en het creëren van nieuwe bedrijvigheid. Twee maanden later verscheen de nota „Koppen bij elkaar", waarin de ze voornemens verder waren uitge werkt. Deze nota stelt voor de economische ontwikkeling van zes sectoren te onderzoeken en te stimu leren: infrastructuur en „voorwaarden scheppend beleid", offshore en in dustrie, visserij, recreatie en toerisme, agri-business en onderwijs. Speciale project-teams, bestaande uit instan ties die direct bij de desbetreffende sector zijn betrokken, zullen zich met elke sector bezighouden. Hun advie zen en plannen worden gecoördi neerd door een stuurgroep, de stuurgroep „Koppen bij elkaar" die dinsdagavond werd geïnstalleerd. In de stuurgroep hebben zitting: verte genwoordigers van de provincie Noordholland, het gewest, de ge meente Texel, de Haven- en Scheep vaartvereniging Den Helder, de Helderse Ondernemersvereniging, de industriegroep Schagen, de Kamer van Koophandel en de Rijkswerf. Texel is dus slechts indirect vertegen- Minister Smit-Kroes heeft de vier Texelse „jutters" die vorige week met huifkar van De Cocksdorp naar Den Haag gin gen bij wijze van actie tegen de kustafslag, via een persoon lijk briefje bedankt. De brief, gericht aan woordvoerder Wilko Bergmans, luidt als volgt: „Bij deze stuur ik u uw jutterszak terug. In de gezellige drukte die woensdagmiddag ontstond is de zak niet in uw handen te ruggekomen. Het helmgras zal een goede plaats vinden in mijn tuin, daar kunt u van ver zekerd zijn. Ik wens u nog vele vruchtbare juttersjaren toe en dank u hartelijk voor uw komst. Het idealisme en de toewijding van u en uw men sen is hartverwarmend. Ik vond het bovendien erg gezellig. Met vriendelijke groet, Neelie Smit- Kroes." doet 9en. K. Smidt, Den Burg. Op de voorlaatste speelavond van klaverjasclub Den Burg wisten Arend Dijker en Nel Koomen met 7401 punten als eerste te eindigen. Met drie plaatsen winst staan ze op de negende plaats in het klassement. Meer winst lijkt er voor hen niet in te zitten gezien het grote verschil met de boven hen staande koppels. Met 7333 punten werden Wil Derk- sen en Peter van Heerwaarden twee de, waardoor zij zijn opgeklommen naar de vijfde plaats. In de vierde pe riodestand staan ze nu op de tweede plaats. Zij kunnen op de laatste avond het aan de leiding staande koppel Freek en Gerda Veeger nog inhalen. Laatstgenoemden zagen veel van hun voorsprong verloren gaan door een slechte score Gerard Festen en Gerrit Smit werden derde met 7240 punten. Zij blijven hiermee op de achtste plaats staan maar kun nen op de laatste avond nog enkele plaatsen stijgen. Met 7030 punten werden Rob Caspers en Karei van Heerwaarden vierde terwijl Geri v/d Slikke en Jaap Witte met 6986 pun ten als vijfde eindigden. Op de laat ste competitieavond gaan de leiders in het klassement, Jan en Corry Spaans, met een voorsprong van ruim 1700 punten van start voor de laatste vier partijen. Waarschijnlijk is dit voldoende om het kampioenschap te veroveren. Totaalstand na 112 partijen: 1. Echtpaar J Spaans 180190; 2. Gen v/d Slikke-J. Witte 178425; 3. Echtpaar B. Ofrein 178252; 4. Echtpaar F. Veeger 177391; 5. W. Derksen-P. van Heer waarden 176660; 6. C. Zijm-N. v/d Veen 176182; 7. F. Hopman-R. de Ruwe 176112; 8. G Festen-G Smit 176010; 9. A Dijker-N. Koomen 174573, 10. Echtpaar J. van Heerwaarden 174239. Vierde periode na 25 partijen: 1. Echtpaar F. Veeger 42401, 2. W. Derksen-P. van Heerwaarden 40945, 3. G. v/d Slikke-J. Witte 40540; 4. C. Zijm-N. v/d Veen 40471; 5. Echtpaar J Spaans 40011 woordigd, namelijk via het gewest. B en W willen echter graag een aparte stem in de stuurgroep, gezien de ei landpositie en de daarmee samen hangende specifieke problematiek. Deze wens is nog niet officieel ken baar gemaakt. Werkkapitaal Zoals vermeld in de inleiding heeft de stuurgroep ƒ350.000,- als werkkapi taal. De gemeenten in het gewest zorgen samen voor ƒ155.000,-, de provincie draagt een ton bij en de ge zamenlijke ondernemersorganisaties doen dat ook. De nog op te richten ontwikke lingsmaatschappij FIRON (hetgeen staat voor Financiermgs Instituut voor Regionale Ontwikkeling Noord holland) krijgt een aanzienlijk groter budget: ƒ5 miljoen. In de FIRON par ticiperen rijk, provincie, private sector en banken. De provincie legt zelf 2 miljoen op tafel. Gedeputeerde G. de Boer liet zich dinsdagavond zeer opti mistisch uit over de oprichting. De vraag is natuurlijk: wat kunnen stuurgroep en ontwikkelingsmaat schappij voor Texel betekenen? In de perspectievennota „Koppen bij elkaar" worden genoemd zaken als versterking van de seizoensverbreding en andere punten uit het Toeristisch Activiteiten Plan Texel, zoals bouw van meer slechtweer-accommodaties, stimulering van het vergadertoerisme en de aanleg van een golfbaan. Ook valt te denken aan de verbetering van de infrastructuur en de visserij. Samenwerking tussen de regio gemeenten is echter noodzaak, willen de actieplannen kans van slagen heb ben, aldus gedeputeerde De Boer dinsdagavond. Premie? In een economische analyse komt de regio slecht uit de bus. Geconsta teerd wordt onder meer dat de noordkop een bijzonder hoge jeugd werkloosheid heeft, dat zich weinig vrouwen op de arbeidsmarkt bege ven, de jeugd wegtrekt maar de ouderen blijven („dubbele vergrij zing") en het inwonertal terugloopt. Bovendien is Texel het enige wadde neiland dat niet kan profiteren van de Investerings Premie Regeling (IPR). Dat is een rijksregeling voor econo misch zwakke regio's. De IPR geldt voor de provincies Friesland, Gronin gen, Drente en Limburg. Tot een IPR voor de kop van Noordholland en Texel wil het rijk vooralsnog niet overgaan. De zon komt 23 april op om 6.26 uur en gaat onder om 20.51 uur. Maan: 28 april L K. Springtij: 23 april Zaterdag 22 april 10.10 en 22.14 Zondag 23 april 10.34 en 22.44 Maandag 24 april 11.05 en 23.14 Dinsdag 25 april 11.25 en 23.40 Woensdag 26 april 11.50 en 23.56 Donderdag 27 april en 12.17 Vrijdag 28 april 0.28 en 13.25 Zaterdag 29 april 1.40 en 14.20 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Toneelvereniging de Duinkanters uit De Koog speelt vrijdag en zaterdag om 20.00 uur in de dorpskelder „De Meid" een stuk van Herman Heijer mans. Het verhaal uit 1905 kan wor den omschreven als een komedie van haat. Een man is vier maanden van huis geweest. Zijn vrouw heeft on dertussen een verhouding met haar pianoleraar gehad en de meid chan- teerd haar daarmee. De vraag is wie er uiteindelijk gaat winnen. De regie is in handen van Aris van Zeijlen. Hij heeft enkele kleine taaiwij zigingen in het oorspronkelijke ver haal aangebracht, om het wat eigentijdser te maken. Het verandert niets aan de essentie van het stuk. Entrée bedraagt voor vrijdag 77,50 en voor zaterdag 710,-. Alleen zater dag is bal na. Aan de zondag gehouden marathon van Rotterdam werd door vier Texe laars meegedaan. Het feit dat ze bij de eerste honderd eindigden (er wa ren zo'n zesduizend deelnemers) geeft aan dat ze het niet slecht heb ben gedaan. Toch waren ze niet alle maal tevreden. Nel Bruining, die de marathon in 3 uur en 51 minuten volbracht, was met hogere verwachtingen op het evenement afgegaan, maar bleek minder in vorm te zijn. Hetzelfde geldt voor Theo Takes die 3 uur en 53 minuten liet noteren. Wim Daman (3 uur, 32 minuten) was echter best voldaan over dit resultaat. Voor Coby Bakelaar werd het zelfs een glorieuze dag want haar tijd van 3 uur en 33 minuten betekende dat zij beter had gelopen dan ooit en anderhalve mi nuut van haar persoonlijk record had afgesnoept. „Ik heb eigenlijk nooit wat geleerd in mijn leven", zegt de 47-jarige Arne Zuidhoek uit Utrecht, die sinds don derdagavond 26 schilderijen expo seert in het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. Ge vraagd om toelichting op deze wat somber klinkende ontboezeming, blijkt het nogal mee te vallen. Zijn opleiding is inderdaad beperkt (twee jaar zat hij op de Rijksacademie voor beeldende kunst in Amsterdam en gaf er toen de brui aan) maar met het onmiskenbare talent dat hij in huis had slaagde hij er toch in een kunstenaar van naam te worden. Hij werd niet alleen bekend door zijn maritieme schilderijen maar had ook capaciteiten als schrijver en dat leid de tot het uitgeven van schitterende en door het publiek gretig afgenomen boeken over maritieme kunst. Een van die boeken is het vorig jaar bij Canteclear verschenen „Schepen in hun element" en dat is ook de naam die de tentoonstelling in het maritiem museum draagt. De in Amsterdam geboren Arne Zuid hoek begon met schrijven in 1974. Zijn eerste boek was „Verzinsels van Vader Wapper", dat - net als de boe ken van Rien Poortvliet - was voor zien van facsimile handgeschreven teksten. De vergelijking met Poort vliet gaat overigens niet op. Zuidhoek noemt zijn boeken „artistieker en daardoor wat minder toegankelijk". Het succes van de eersteling was het begin van een gestage stroom van inmiddels 13 titels: haast ieder jaar een nieuwe uitgave. Het hoogtepunt in de reeks lijkt het in Engeland uit gegeven „The Maritime World of Ar ne Zuidhoek", dat in prachtband meer dan duizend gulden kost. Het bemiddelingsbestand van het gewestelijk arbeidsbureau in Den Burg telde eind maart 483 Texelaars zonder baan. Dat zijn er 146 minder dan eind februari. De afname van de werkloosheid is vooral toe te schrij ven aan de start van het nieuwe toeristenseizoen. De werkloosheid bedraagt nu 15,3 procent van de af hankelijke beroepsbevolking en be vindt zich daarmee op vrijwel hetzelfde niveau als vorig jaar. Het aantal werkzoekenden dat in maart aan een baan kon worden ge holpen was het grootst bij de vrou wen. Er stonden eind maart 84 vrouwen minder geregistreerd, tegen over 62 mannen. Gekeken naar de wijzigingen per beroepsgroep, zijn het de seizoengevoelige sectoren als de horeca (54 werkzoekenden minder), de handel (17) en „overigen" (41) die eruit springen. In maart werden 66 vacatures bij het arbeidsbureau inge diend, waarvan 38 in de horeca. Op vallend is dat de werkloosheid onder de vrouwen ten opzichte van vorig jaar iets is toegenomen (met 14 per sonen) en bij de mannen een beetje lager uitvalt (4 personen). Per saldo is de werkloosheid dus 10 personen groter dan vorig jaar. Ook het aantal ingeschrevenen zonder baan, die lan ger dan zes maanden werkloos zijn, is toegenomen. Dat is echter een be kend verschijnsel en houdt verband met seizoenkrachten die minder dan een half jaar hebben gewerkt. Nor maalgesproken gaan zij binnenkort weer aan de slag. Bij het aantal schoolverlaters is sprake van een da lende trend. Opvallend is voorts dat in alle leeftijdsgroepen, uitgezonderd die van 55 jaar en ouder, de werk loosheid is gedaald. Bij de mannen zijn de 25- tot 39-jarigen favoriet (min 26) en bij de vrouwen de 19- tot 22-jarigen (min 39). Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning verleend: P. Beerling, Pontweg 52, Den Hoorn voor het plaatsen van een berging; D. G. S. M. Hoofdafdeling Gebouwen en Terreinen, Vuurtorenweg 35-37, Den Haag voor het plaatsen van een ra- darmast, Vuurtorenweg 184, De Cocksdorp; E. Drijver, Herenstraat 47, Den Hoorn voor het ged. veran deren/vernieuwen van een woonhuis; C. N. de Wit, Weverstraat 18, Den Burg voor het vergroten van een win kelpand; Voetbalvereniging Texelse Boys, p/a F. L. de Grave, Noordwester 100, Den Burg voor het vernieuwen van een verenigingsgebouw, Haffel- derweg 30, Den Burg; J. v/d Ster, Molwerk 29, Den Hoorn voor het ged. veranderen van een woonhuis. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Arne Zuiderhoek. poserend in het Maritiem Museum nadat hij daar zijn werkstukken had opgehangen. (Foto Dirk kuiter). Zuidhoek hoort niet tot de mensen van de vrije expressie die de laatste De Stichting Lokale Omroep Texel houdt dinsdag een algemene bestuursvergadering, aanvang 20.00 uur in d'Ouwe ULO. Nu de voorberei dingen voor de eerste uitzendingen van Radio Texel zich in de eindfase bevinden, is het nodig om over enke le zaken een besluit te nemen, Eén van de belangrijkste agendapunten is daarom het vaststellen van uitzend data en het programmaschema. Het dagelijks bestuur zal de aanwezigen op de hoogte stellen van de recente gang van zaken. Ook niet onbelang rijk is het financiële aspect. Dat komt aan de orde bij de bespreking van het financieel verslag over 1988 en de begroting van 1989. Andere agen dapunten zijn het redactiestatuut en de nog te verrichten werkzaamheden inzake het huishoudelijk reglement, de cyclus van aftreden van bestuursleden, de geschillencommis sie en de adviesraad. Gedeputeerde Staten van Noordhol land zien geen aanleiding het afwij zende standpunt inzake de bouw van vier windturbines nabij Oude schild te heroverwegen. Dat blijkt uit het zojuist openbaar geworden ant woord van GS op schriftelijke vragen van de statenleden R Korzelius en mevrouw M. Wiebosch-Steeman. GS kunnen nog niet aangeven of voor de vier molens een lokatie elders wordt gezocht of dat voor een even tuele andere lokatie een nieuw plan moet worden ontwikkeld. Het Waddengebied is een natuurge bied van internationale waarde en de invloed van molens op de landschap pelijke openheid van dit gebied is on gewenst, aldus GS. Het college van GS wil voorkomen dat door nu de vier molens op Texel toe te staan, een precedent ontstaat voor een slui pende ontwikkeling van het oprichten van windturbines langs de Noordhol landse waddenkust. Aldus luiden de voornaamste argumenten van GS om van de adviezen van onder meer B en W van Texel, de Provinciale Plano logische Dienst en de Raad van Toe zicht op de Provinciale Bedrijven af te wijken. GS antwoorden verder: „Gelet op de landschappelijke kwetsbaarheid van Texel wordt een zeer terughoudend beleid gevoerd met betrekking tot het realiseren van windmolens aldaar. De totstandkoming van turbines van de grootte als hier aan de orde (ashoog- te 31 meter) achten wij in het alge meen op Texel ongewenst." Een concreet antwoord op de vraag of de afwijzing van de lokatie bij Ou deschild betekent dat heel Texel nu niet meer in aanmerking komt voor de plaatsing van (middel)grote wind molens, wordt niet gegeven. GS wij zen erop dat elders in de provincie goede mogelijkheden aanwezig zijn om windmolenprojecten te realiseren. Het feit dat Texel goed geschikt is voor het opwekken van windenergie, geeft voor GS niet de doorslag. Dat in het collegeprogramma staat dat zonne- en windenergie krachtig moe ten worden bevorderd, hoeft niet per definitie te betekenen dat dus ook op Texel deze vormen van alternatieve energie moeten worden gerealiseerd. „Ook ten aanzien van zo'n belangrijk beleidsuitgangspunt moet sprake zijn van een afweging van belangen. Na tuurgebieden en andere landschappe lijk kwetsbare terreinen moeten met de nodige voorzichtigheid worden be naderd", menen GS. jaren in zo groten getale door de aca demies op de maatschappij worden losgelaten. Hij werkt nauwgezet, met veel ambachtelijk vernuft en langdu rig aan zijn schilderijen, daarbij uit eenlopende technieken toepassend. De inspiratie ervoor heeft hij opge daan tijdens langdurige zwerftochten naar verre landen en tijdens zijn kortstondige carriere bij koopvaardij en marine en tijdens een al even kortstondig (1972-1976) bestaan als exploitant-schipper van een schoener waarmee hij met passagiers de Mid dellandse zee bevoer. Het onmiskenbare realisme in zijn penvoering, betekent echter niet dat Zuidhoek zich altijd aan de werkelijk heid houdt. Naast technisch- getrouwe tekeningen van zeil- en an dere schepen, toont hij ook werken waarin vaartuigen of fragmenten er van zijn verwerkt in voorstellingen die alleen in dromen kunnen bestaan. De expositie, die donderdag officieel werd geopend, blijft tot 30 juni in het Maritiem en Juttersmuseum. Het van vliegshows bekende forma tieteam „Fokker Four" is aanstaan de weekend te gast bij het vliegveld Texel. Het team is hier ter instude ring van het nieuwe programma voor 1989. Ter afsluiting wordt zondag middag boven het vliegveld aan de Postweg een show verzorgd. Met het team zijn afspraken gemaakt waar wel en niet mag worden gevlo gen, ter voorkoming van onnodige hinder. Het is aannemelijk dat de Texelaars zelfs niets van de oefenin gen zullen merken, omdat formatie vliegers gaan trainen boven de Noordzee. Zij vliegen met Fokker S11-toestellen en arriveren vrijdag te gen de avond. Zondag in de loop van de middag (het precieze aan- vangstijdstip is nog onbekend) de monstreren de vier hun volledige nieuwe programma boven het vlieg veld. Hun vertrek staat gepland voor zondagavond. De Texelse afdeling van Vluchtelin genwerk Nederland is aan uitbreiding toe. Derhalve worden vrijwilligers ge zocht, die tijd kunnen en willen vrij maken voor de opvang en de begeleiding van de asielzoekers die op Texel zijn en worden geplaatst. Naast vrijwilligers die direct bij de asielzoekers zijn betrokken, zoekt de werkgroep iemand die zich wil bezig houden met de administratieve kant en iemand die bereid is klusjes op te knappen. Voor de asielzoekers die momenteel op Texel verblijven, wordt een aantal fietsen gezocht, om hen wat mobie ler te maken en in de gelegenheid te stellen meer van hun omgeving te zien. Ook fietsen die niet meer in al te beste staat verkeren, zijn welkom. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met J. van der Gaast, telefoon 14150, of met J. Sa- lakay, telefoon 12166. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten. 8. Kogerstraat, Wagemakerstraat. Waalderstraat, Marelstraat. Uit de garderobe van de RSG is woensdagmiddag een blauwe inte graalhelm van het merk Bieffe gesto len. Deze behoorde aan een scholier uit Oudeschild. Op de muur van verzorgingstehuis Sint Jan zijn met zwarte verf de Go tisch lijkende letters DEF aange bracht. De tekens zijn zo'n 50 centimeter hoog. Eventuele getuigen worden verzocht de politie te bellen, telefoon 12222. Van een catamaran bij een vakantie woning in De Koog is begin deze maand een zg. „trampoline" gesto len. Deze behoorde aan een 51-jarige Duitser en heeft een waarde van tus sen de 7500,- 7600,-.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 9