Superkampioens-cup De Koog tegen Texel exel beëindigde competitie [net gelijkspel tegen ZAP antrekkelijk spel an Texelse Boys Opel Rentenaar derde in Nationale league Bridge successen Eilander voetbaltopper: Voetbalmiddag uitgesteld Voetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Oosterend verliest van kampioen Oosterend opgebroken Puntendeling ZDH in laatste wedstrijd Casino wint in laatste seconden INSDAG 25 APRIL 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ,xel 1, de kampioen in de vierde lasse KNVB, heeft de competitie 988/1989 afgesloten met een 2-2 elijkspel tegen ZAP. In deze wed- Ifijd, waar niets meer op het spel lond, speelden beide ploegen vrij- Mede doordat de spanning er oor Texel 1 af was werd er wat ordig met de kansen omgespron- i, al moet direct worden gezegd at spits Erwin Koning zondagmid- ag weinig geluk had. Al met al kan y Texel terugkijken op een zeer eslaagde competitie want zowel «el 1 als 2 werden kampioen. Het aninklijk Texels Fanfarecorps bracht afloop van de wedstrijd hulde aan lxe| 1. De spelers bedankten de ouwe aanhang door aan willekeuri- supporters bloemen uit te reiken voorzitter Aad Blom bedankte na loop van de wedstrijd de fanfare toeschouwers voor hun inist, maar vooral de vele sponsors de sportvereniging dit jaar heb- gesteund. ixel startte voortvarend en wilde het ch weer talrijke publiek laten zien arom men de terechte kampioen de vierde klasse was geworden, loral via de vleugelspitsen Van Exel was opnieuw uitblinker! en Van Stap (hij verving de geblesseerde Brouwer! kreeg Texel de nodige osen. Erwin Koning had echter tmig of geen geluk bij het afronden n diverse kansen. Naarmate de eer helft vorderde verliep het offen- if van Texel en kreeg ZAP de 0' It jielse Boys en ASV '55 uit Venhui hebben in een spannende wed- rijd de punten gedeeld: de uitslag erd 2-2. Voor rust speelde de Boys 't beste voetbal en uit niets bleek it ASV de trotse kampioen van de- afdeling is. Na rust bleken de estfriezen toch heel wat in hun lars te hebben en werd de 2-0 ach- rstand ongedaan gemaakt. acht beste pupillen uit het 4 te- n4-toernooi van Texelse Boys aaiden een dag met Boys 1 mee en achten de aanvoerder van ASV een fe bos tulpen overhandigen voor vorige week veroverde kampioen- hap. De eerste helft konden de sten die status geen moment larmaken. Op alle fronten waren de lys beter. Het eerste half uur zat de thuisploeg echter niet mee. rt Witte zag een vrije trap via de rising overgaan en de van eigen Ift doorgebroken Frank de Grave rd voor buitenspel teruggefloten, it middenveld van de Boys met Ri- ard Maas, Ronald van de Wetering Bert Witte bleek heer en meester voorzag de spitsen steeds van jikbare ballen. Na een half uur was eindelijk raak. Barry Betsema en ban van 't Hoeft combineerden ndig in het strafschopgebied, waar de laatste doelman Molenaar het kijken gaf. Vlak daarna tastte aan- erder Kleijn volledig mis bij een ie trap van Ronald van de Wete- g Van dichtbij kon Bert Witte een- udig scoren. Bijna verscheen 3-0 het scorebord, maar Molenaar jde fantastisch bij een harde kop- van Bert Witte. Na rust zette ASV n hogere versnelling in om te be izen dat ze terecht kampioen zijn worden. Vooralsnog kreeg de nsploeg de beste kansen. Na een opgezette aanval van Richard 'as redde doelman Molenaar weer ploeg na een schot van Frank de ave Ook Johan van 't Hoeft was :htbij 3-0 toen hij de doelman on- l'ementair leek aan te vallen, heidsrechter Magrijn zag het an- ts en verraste kennelijk Van 't eft het meeste, want de kans ging 'oren- Het veel inschuivende cen- I® duo van ASV zorgde inmiddels 0r éénrichtingverkeer richting Kees °V en halverwege de tweede helft zweek de Boys-defensie. M. Klijn ver oprukken en bediende n feller op maat. Zijn strakke 1U|ver leverde de aansluitende tref- °P- Twee minuten later trok ASV stand gelijk. Een afgeslagen cor- werd door opnieuw Rob Feller lchtig omgehaald. Over de verdedi gen trof deze bal de boven- Oni het gelijke spel in elk geval st te houden werd verdediger Mar- vfn de Berg nog ingebracht voor lnk de Grave Toch kwam de J'sploeg nog eenmaal goed weg ,n de gevaarlijke aanvaller Klap vrij Kooy verscheen. Fel op zijn huid e en door zijn uitstekende bewaker nodige kansen, maar ook daar lukte het niet en leken de spitsen reeds de competitie beëindigd te hebben. De rust ging dan ook in met een gelijke stand: 0-0. Tweede helft Ook bij het begin van de tweede helft was het Texel dat ZAP onder druk zette. Men kreeg oponieuw de nodige kansen en uit één van die kansen was het toch weer Erwin Ko ning die Texel met het hoofd op een verdiende voorsprong zette. Texel ver gat daarna het karwei af te maken en beperkte zich tot fraaie individuele acties van o.a. Paul van Exel, Rob van de Stap en Simon Brand. Het niet afmaken van de kansen zou Texel tegen het einde van de wed strijd nog bijna opbreken. Ondanks dat de Texel-verdediging weer een betrouwbaar sluitstuk bleek te zijn, zag ZAP vijf minuten voor tijd toch kans om tweemaal te scoren en dat ging Texel toch wat ver. Simon Brand, sterk aanvallend, zorgde er hoogst persoonlijk voor dat Texel nog op 2-2 kwam. Hij bemachtigde de bal op het middenveld, soleerde langs twee, drie man en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied in de uiterste linkerhoek. Hiermee bleef Texel na de winterstop ongeslagen en heeft het deze competitie slechts tweemaal verloren, éénmaal thuis te gen SRC (0-1) en éénmaal uit tegen Vioz (2-1). Slechts achttien doelpun ten moest de verdediging (Plaatsman, Brouwer, Tjepkema, Koorn en Heer schap) incasseren. Texel scoorde de ze competitie 33 keer en Erwin Koning nam hiervan het grootste deel voor zijn rekening. Texel speelt zon dag om 16.00 uur ter afsluiting van- het seizoen nog tegen SV De Koog om het algemeen kampioenschap van Texel. De Texel-spelers zijn zeer ge brand om deze titel in de wacht te slepen. ui i i T *r*^i Het bowlingteam Rentenaar Staand v.l.n.r. Henk Plaatsman, Klaas Veldman en Rob Beumkes. Zittend v l.n.r. Dennis Beumkes en Joop van Hove. Wegens ziekte ontbreekt Gré Penha. Het bowlingteam van Opel Rente naar speelde zich afgelopen week in Heiloo naar de derde plaats in de Nationale League. In de eerste wedstrijd, tegen kampi oen Veenhuizen, ging het nog wat stroef en verloor het team met één punt verschil. De tweede game gin gen de Texelaars echter beter draaien en wonnen met grote overmacht. Dit leverde twee punten op. Dit was vooral te danken aan een game van 203 van Rob Beumkes en een game Op het district parentoernooi zater dag in Warmenhuizen, waar 48 paren aan deelnamen behaalde mevrouw Bakker-B. van Hoogen een derde plaats. In de halve finale van de Rui- tenboer zondag te Wormerveer, waar drie paren van Groot Slem aan deel namen plaatsten allen zich in de fina le namelijk: B. Vonk-van Hoogen, Veenema-Grootje en mevrouw Geus- Hoogerheide. De strijd der titanen. Zondag gaat het gebeuren op het veld van SV. Texel: om 16.00 uur speelt De Koog, ongeslagen kampioen van de derde klasse A van Noordholland, tegen Texel 1, de kampioen van de vierde klasse KNVB. Deze superkampioens- cupwedstrijd is een initiatief van de spelers zelf. Het gebeurt niet ieder jaar dat twee eilandelijke clubs kampioen in hun klasse worden. Onder de spelers van De Koog werd daarom het idee geop perd een kampioensmatch te spelen tussen beide winnaars. De voetbal lers van Texel zagen dat wel zitten. Omdat veel publieke belangstelling wordt verwacht is gekozen voor het terrein van SV.Texel dat een grotere kantine heeft. Het seizoen is vrijwel afgelopen, op een paar jeugdwedstrij den na, dus deze wedstrijd is eigen lijk ook een toegift voor de trouwe toeschouwers van beide vereni gingen. In de onderlinge prestigeslag zijn alle spelers natuurlijk gebrand op de over winning. Om te voorkomen dat za ken, in de ijver om te winnen, uit de hand lopen, is een scheidsrechter van de overkant aangetrokken: Willem Hoogendijk uit Den Helder. Deze brengt zijn eigen grensrechters mee. Misschien blijkt de superkampioen- schapscup voor herhaling vatbaar. In De voor woensdagmiddag geplande voetbalmiddag voor D-, E- en F- pupillenprogramma niet door. Het is nu de bedoeling om op woensdag 10 en woensdag 17 mei extra voetbalak tiviteiten voor de pupillen te houden. In de maand mei worden bovendien onderlinge wedstrijden voor pupillen gespeeld. Als er jongens zijn (niet- ledenl.die belangstelling hebben om mee te doen - om zo eens met voet bal en met s.v. Texel kennis te maken - dan kunnen zij informatie krijgen bij Martin Land tel. 14657. Wegens deze wedstrijden en de extra voetbalaktivi- teiten op de woensdagmiddagen ver vallen de trainingen voor de pupillen in de maand mei. Voor de junioren gaan de trainingen in mei gewoon door. wat voor vorm deze dan moet wor den gegoten (de twee hoogste teams van Texel?) is nog niet bekend. Het is niet waarschijnlijk dat ieder jaar twee eilandelijke clubs hun klasse aan voeren. Voordat om 16.00 uur de wedstrijd om de ware kampioen begint, speelt Texel 2 om 14.00 uur een wedstrijd tegen „De rest van Texel", een mix team met spelers van Texelse Boys, Oosterend en Den Hoorn. Ook is er een grote verloting. Zaterdag 22 april KNVB afdeling Noordholland Junioren Texel Bi-Helder B2 8-0 W. Meer B2-ZDH B1 1-2 Texel CTHelder C1 1-0 Zeemacht CTTexel C2 0-2 Pupillen Oosterend F1-Tex. Boys F2 2-0 Tex. Boys F1-De Koog F1 3-4 Texel F1-Oosterend F2 6-0 Texel E1-Oosterend E1 3-2 Tex. Boys E2-ZDH E1 12-1 Oosterend E2-Tex. Boys E3 2-3 Texel E3-Texel E2 3-8 De Koog E1-SVC E1 2-1 Tex. Boys 01-Texel D2 10-0 De Koog D1-Texel D1 1-7 Zondag 23 april KNVB Texel-ZAP KNVB afdeling Noordholland Vesdo-De Koog ZDH-Sint Boys Tex. Boys-ASV Oosterend-Koedijk Watervogels 2-Texel 2 Tex. Boys 2-JVC 4 De Koog 2-Oosterend 2 BKC 5-Texel 3 Texel 4-JVC 8 BKC 6-Tex. Boys 3 Junioren Texel A1-ZAP Al Tex. Boys A1-Geel Zwart A2 Dames Berkhout-Tex. Boys Recreatievoetbal De Koog-Texel 2-2 1-1 1-1 2-2 2-5 3-3 3-3 0-8 5-0 0-5 2-7 0-1 7-5 0-11 3-2 van 214 van Dennis Beumkes. De tweede tegenstander, Barbarella uit Den Helder, gaf goed partij, maar was ook niet opgewassen tegen het geweld van Rentenaar, dat beide wedstrijden tegen dit team won. Ook in de derde wedstrijd, tegen De Waard, bleef Rentenaar goed door gaan en behaalde, dankzij hoge ga mes van Klaas Veldman (202) en Dennis van der Wal (209), drie winstpunten. Er werden tijdens dit toernooi 5193 kegels omgegooid, en gemiddelde van 173 per speler. Woensdag 26 april 16 45 u. Texel 4-Casino 4 (j) 17.25 u. ZDH 2-De Koog (j) 18.10 u. Texel 2-Casino 9 19.00 u. De Krim 2-Casino 2 (d) 19.40 u. Casino 1-Gamma 1 (d) 20.20 u. De Koog-Rab 21.10 u. Casino 3-Jelleboog 22.00 u. Nioz-Casino 7 Zaaldienst: Mantje Donderdag 27 april 17.15 u. De Krim-Texel BV 1 (j) 17.55 u. Texel 3-Texel 2 (j) 18.40 u. Oosterend-De Koog 4 19.30 u. Mantje 3-Attent 20.20 u. Jelleboog 2-Casino 8 21.10 u. De Koog 3-Klif 3 22.00 u. ZDH 2-De Muy Zaaldienst: Texel BV Vrijdag 28 april 17.00 u. Casino 3-Texel 5 (j) 17.40 u. Texel 6-Oosterend (j) 18.20 u. Texel BV 2-Mantje 19.15 u. Klif 2-Texel BV 3 20.05 u. De Krim 2-Nissan 20.55 u. De Krim-Gamma 3 21.45 u. Gamma 2-Texel BV 1 22.35 u. Casino 2-ZDH Zaaldienst: De Koog Maandag 1 mei 16.55 u. De Koog 2-Casino 5 (j) 17.25 u. Texel 8-De Krim 2 (j) 17.55 u. Texel 9-Oosterend 2 (j) 18.25 u. Texel 7-Texel 10 (j) Zaaldienst: Casino Woensdag 3 mei 16.45 u. ZDH-Texel BV 2 (j) 17.25 u. Casino 2-Gamma 4 (j) 18.10 u. Gamma 4-Casino 4 19.00 u. Casino 1-De Krim 2 (d) 19.40 u. De Krim 1-ZDH (d) 20.20 u. De Koog-ZDH 21.10 u. Texel-Casino 5 22.00 u De Koog 2-Mantje 2 Zaaldienst: Klif Voetbalvereniging Oosterend heeft de laatste competitie-wedstrijd tegen Koedijk met 5-2 verloren. De Koe- dijkploeg, die reeds kampioen was in de derde klasse C, liet ook in Oosterend zien dat het behaalde kampioenschap terecht is. Vanaf het begin van de wedstrijd domineerde de Koedijkers, wat resulteerde in een 3-1 ruststand. Een hard werkend Oosterend kon ook na de rust niet voorkomen dat Koedijk verder uitliep en de verdiende overwinning binnen haalde. Onder leiding van de uitstekend lei dende scheidsrechter Kunst was van af het begin sprake van een boeiende wedstrijd. Koedijk nam onmiddellijk het initiatief en kreeg diverse goede scoringskansen. De uitstekend kee pende Marco Drijver voorkwam enke le malen met knappe reddingen een doelpunt. Toen Oosterend na onge veer een kwartier spelen vooral via Jitze Bemtema een gevaar voor het Koedijkdoel leek te gaan stichten, waren het de bezoekers die via een snelle counter op een voorsprong kwamen. Edwin de Waard was de SVO-defensie te snel af en passeerde Marco Drijver beheerst. Via hard wer ken probeerde Oosterend wel wat te rug te doen, maar echt gevaarlijk werd de thuisploeg niet. Na ongeveer een half uur spelen liep Koedijk ver der uit. Geholpen door een zwak in grijpende defensie kon opnieuw Edwin de Waard zijn ploeg op 2-0 zetten. Enkele minuten later was het weer raak en wel in Elle Veenstra. Ook ditmaal kon de defensie van SVO de schuld volledig bij zichzelf zoeken. Nog voor rust bood Martijn de Vey zijn ploeg enig perspectief op een betere tweede helft door de ach terstand tot 1-3 te verkleinen. Goed doorzetten van Piet Koning bracht De Het monumentale dorp Ooster end is momenteel slecht toe gankelijk omdat meerdere straten zijn opengebroken. Het ongerief wordt echter voor lief genomen want het is nodig om het telefoonnet te verzwaren door het leggen van nieuwe ka bels. Oosterend is zoals bekend het laatste dorp van Texel dat een dergelijke operatie onder gaat in het kader van de de vernieuwing van het Texelse kabelnet en de ingebruikname van digitale centrales. Als de kabels op hun plaats liggen heeft het telefoonnet van Oosterend een capaciteit van 1800 abonnees. Thans is het dorp nog aangesloten op een mobiele noodcentrale; per 1 juli wordt de nieuwe digitale cen trale in gebruik gesteld. Het is niet uitgesloten dat zich als ge volg van de werkzaamheden die met de omschakeling sa menhangen, enkele storingen zullen voordoen. De foto (van Dirk Kuiter) geeft een beeld van de werkzaamheden in de Peperstraat. Vey alleen voor de doelman van Koe dijk en hij scoorde vervolgens be heerst. Na de rust gaf de wedstrijd ongeveer eenzelfde spelbeeld te zien. Een sterk Koedijk dicteerde de wed strijd en Oosterend kreeg slechts sporadisch kansen om tot een beter resultaat te komen. De beste kans was wel voor Jitze Beintema die uit een kansrijke positie echter tegen de Koekdijker doelman opschoot. Pas tien minuten voor tijd kwam er ver andering in de score. Elle Veenstra schoot uit een scrimmage voor het Oosterenddoel zijn ploeg naar 4-1. Vlak voor tijd zouden nog twee goal gescoord worden. Martijn de Vey scoorde vanuit een hoekschop zijn tweede treffer voor SVO, terwijl Bert Assendelft de eindstand op 2-5 be paalde. De laatste competitiewedstrijd voor ZDH verliep voor de Hoornders gunstig. De ZDH-spelers, die op voetbalgebied de nodige tegenvallers moesten incasseren, deden er alles aan om het competitieleed van zich af te schudden en lieten vooral in de tweede helft zien wat ze in huis hadden. De Zwaluwen namen af scheid van medespeler Rein Bakker, die na jaren van trouwe dienst stopt met voetballen en van Arie Dijker, de vaste grensrechter, die een punt achter zijn functie zet. Trainer Piet van Vliet wordt met ingang van het nieuwe seizoen opgevolgd door Wil lem Olthof uit Den Helder, zodat Van Vliet zich volledig op zijn taak als voorzitter kan werpen. De gedreven voorzitter wist in de afgelopen perio de, ondanks zijn dubbele functie bij ZDH, vele mensen warm te maken voor het voetbal, hetgeen voor ZDH een goede toekomst waarborgt. Het duel zondag tegen St. Boys liet een gelijkopgaande strijd zien die toch enkele spectaculaire momenten opleverde, waarin keeper Frans Stolk zijn waarde weer eens bewees voor ZDH. St. Boys nam hierna het initia tief over wat in de 25e minuut een keurig uitgespeelde goal voor Rinus de Heer opleverde. Tien minuten later trof dezelfde speler bijna weer, maar ditmaal verhinderde het engeltje op de lat van ZDH het tweede doelpunt. Na rust bracht Van Vliet de jeugdige Sander Stolk en Arjan de Ruiter in de ploeg. Sint Boys probeerde weer een offensief te forceren maar verslikte zich nu danig in de ZDH-ploeg. ZDH had al in de zesde minuut kans op de gelijkmaker, maar Gerard Timmer man tikte net naast het doel. Vervol gens werd Arjan de Ruiter na een rush op weg naar het doel neerge haald binnen de zestien meter, wat voor de arbiter reden was om de bal op de stip te leggen. Henk de Ruyter benutte op koelbloedige wijze de bet wistte strafschop en werd feller in de duels. In de slotfase bracht de lijn rechter van St. Boys op zeer omstre den wijze enkele aanvallen van ZDH tot staan, hetgeen het leeggespeelde St. Boys voor een nederlaag be hoedde. Tweeëntwintig seconden voor tijd scoorde zaalvoetbalvereniging Casi no 2 de winnende treffer tegen De Koog. Gamma en Texel BV plaatsten zich voor de bekerfinale voor de Noordholland-beker en ZDH en Klif 3 voor de Texelse beker. Een wedstrijd is pas gespeeld als het eindsignaal heeft geklonken. Dat be wees de wedstrijd Casino 2 tegen De Koog maar weer eens. Bijna iedereen had zich al neergelegd bij een ge lijkspel en de onpartijdige toeschou wer had zich al verheugd op weer een toespitsing van de eindstrjd om de Texelse zaalvoetbaltitel, toen een counter van Casino de winst bracht bij de ploeg die daar feitelijk het meeste recht op had. Casino 2 speel de eigenlijk de hele wedstrijd beter dan De Koog Een veldoverwicht dat ook werd uitgedrukt in een 2-0 voor sprong. Toen schoot Tony de Jonge van enkele meters afstand over de middellijn op doel en de bal ver dween in de bovenhoek. Kort daarna was het dezelfde speler die onder het motto „maar weer eens geprobeerd" de bal laag in de korte hoek schoot. En daarmee een stand op het score bord brengende waarmee Casino op twee punten van Gamma zou blijven, maar met de ontmoetingen tegen Texel BV en De Krim in het vooruit zicht, is die voorsprong weinig riant. Rijan van Heerwaarden, de coach van Casino, had uitgerekend dat puntverlies wel mocht, maar dan pas zo laat mogelijk in de competitie en dat het nu eigenlijk nog te vroeg was. In deze wedstrijd kreeg Casino 2 het geluk aan zijn zijde. Twee entwintig seconden voor tijd counter de Casino 2 adequaat genoeg om de volle winst naar zich toe te trekken. Voor de finale van de Texelse beker plaatsen zich Klif 3 ten koste van Jelleboog 2 en ZDH ten koste van Texel BV. Voor een plaatsje bij de eindstrijd om de Noordholland beker plaatsen zich Texel BV, dat met 7-0 van Rab, en Gamma dat met 4-1 van ZDH won.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7