Indrukwekkende kostuums in gedanst kinderverhaal Bang&Olufsen i Daarom geschenken als u nu voor mooist kiest Bowlers gooien 72 games in 24 uur vVeel publiek bij „Lupineke" on, maan en hoog water amperen bij de boer kijk TV" filmde arachutespringen Oorlogsherdenking Radio Texel Verleende bouwvergunningen Natuurgeneeswijze bij paard en pony Martin Birkenhager schaakt steeds beter Opening van zwemseizoen Feest bij Bang&Olufsen piJDAG 28 APRIL 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 5 I Óp te eten waren ze, de kersen- [ftjes, lollies, ijsjes en andere Lnswaren die in levende lijve zater- over het toneel huppelden tij- „s de jaarlijkse uitvoering van de [else balletafdeling van de Muziek- Dansschool. De kostumering en I decors maakten het gedanste derverhaal „Lupineke" van Bi jtte Schroeder) tot een groot suc- waar een volle Burg. de linghal van genoot. jmeke is een meisje dat woont in mooie tuin. Ze gaat op pad met vrienden doosman Klepperde en de Engelsman Humpty ïpty. Klepperdeklap tovert witte len papier uit zijn „doosbuik" waar ze Ruizen van maken. De vrienden kntcken, maar dan steekt een rm op. Snel wordt met papier een Lgtuig gemaakt, waarmee ze hoger [hoger stijgen. Maar dan gaat de hd liggen en ze maken een nood- jing op zee. Helaas is het vlieg- niet waterdicht. Het zinkt gzaam. Humpty Dumpty krijgt net Jzon komt 30 april op om 6.12 uur (gaat onder om 21.03 uur. lodtij: 1 mei |erdag 29 april xiag 30 april landag 1 mei j 2 mei |ensdag 3 mei iderdag 4 mei Sdag 5 mei terdag 6 mei 1.40 en14.20 2.50 en 15.40 4.27 en 15.05 5.57 en 18.15 7.05 en 19.36 8.17 en 20.24 9.36 en 21.35 10.15 en 22.36 [gwater valt gemiddeld 6.15 uur na igwater. i het strand is het een uur eerder kjwater. ■MEDEDELINGEN VAN B EN W Da aandacht wordt er op gevestigd dat de mogelijkheid bestaat om een ■stelling/vergunning aan te vragen jtfy. het kamperen bij de boer. Aan- gen kunnen worden ingediend: a. het om een A-blok gaat dat aan- leven is op de bij de regeling be ende kaart: b. als het om een nog edig functionerend agrarisch be- f gaat. Gebruik moet worden ge- akt van een aanvraagformulier, te krijgen op de afdeling Ruimtelijke lening en Volkshuisvesting van de neentesecretarie, kamer 204. Het nulier moet uiterlijk op 1 mei bij gemeente zijn ingeleverd. Getracht 'dt op deze manier het kamperen fe boer in het zomerseizoen 1989 mogelijk te maken. Na 1 mei in- omen aanvragen worden niet in andeling genomen; dit betekent voor die betreffende percelen het nperen bij de boer in 1989 is uit loten, In het najaar 1989 zal wel ieuw de mogelijkheid bestaan om vrijstelling/vergunningaanvraag in lienen. Nadere inlichtingen kunnen den verkregen op de afdeling v. (telefoon 13041, toestel 247 of was een vijf personen tel de cameraploeg op het Vliegveld pl om opnamen te maken voor de ptvolgende uitzending van het po- pf wetenschappelijke tv- S'amma „Kijk TV". In het vier mi- en durende item zal onder meer den ingegaan op de natuurkundi- especten van het paraspringen en verschillende manieren waarop de psport kan worden beoefend, zo- iet tandemspringen. Regisseur van Hattem kan wat het laatste tft uit ervaring spreken want de pemsprong die in het programma r getoond, werd door hem zelf op tijd een goed idee: ze kruipen met z'n allen in zijn omgekeerde paraplu. Erg lang hoeven ze niet op hulp te wachten. Robert de Vogel komt hen halen, hij heeft hen gevonden door op de heerlijke geur van Lupineke (af geleid van de bloem Lupine) af te gaan. Met z'n allen keren ze terug naar de tuin. Piano-solo Het openingsstuk van de voorstelling, prima gedanst door een als bomen en bloemen verklede groep 3 werd op de piano begeleid door Floris Smit. Hij speelde een stuk van Clau de Debussy op zeer virtuoze wijze en deze levende muziek maakte het ge heel nog fraaier. Misschien is het in de toekomst mogelijk om meer van zulke getalenteerde muziekschoolleer lingen in te schakelen bij balletuitvoe ringen. De choreografie van de dansen was functioneel. Vooral de jongere groe pen dansten erg goed en waren dui delijk nóg beter op dreef dan vorige jaren. Daar staken de oudere dansers van „slagroom" en „parapluus" enigszins bij af. Op originele muziek waren voor hen leuke danspassen en bewegingen bedacht, die echter een beetje lusteloos en zeer ongelijk wer den uitgevoerd. Uitblinkers Maar er waren ook veel uitblinkers: de dans „storm" werd door groep 6 heel goed neergezet en de vier „storm-solisten" die samen met vo gel Robert Lupineke zochten mochten er wezen. Mannelijke dansers waren niet dik gezaaid, maar de enkele jon gens dfe meededen, dansten de stuk ken eraf! En wat waren ze schattig: de lollies van vier jaar en ouder, waarvan een tje na de buiging aan het eind van het dansje vergat van het toneel af te gaan en in opperste verbazing al leen achterbleef, de zaal instarend op zoek naar moeder.... Hoogtepunt was de laatste dans, na terugkeer in de tuin. Op muziek van Andreas Vollenweider danste een grote groep op elkaar afgestemde be wegingen, waarbij vooral de voorste rij dansers een groot compliment MEDEDELINGEN VAN B EN W Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat de gemeen tesecretarie en alle gemeentelijke diensten gesloten zijn voor het pu bliek op donderdag 4 mei 1989 en vrijdag 5 mei 1989. Hierdoor verval len op 5 mei 1989 de spreekuren van de wethouders Barendregt en Schilling. Op deze algemene regeling gelden echter de volgende uitzonde ringen. Ophalen huisvuil Op donderdag 4 mei 1989 (Hemel vaartsdag) wordt geen huisvuil opge haald. Op vrijdag 5 mei 1989 (Bevrijdingsdag) wordt wel huisvuil opgehaald; dan wordt de donderdag route gereden. Destructie Destructiemateriaal kan op vrijdag 5 mei 1989 tot 9.30 uur worden aan geboden op telefoonnummer 12510. Kolkenzuiger Voor spoedgevallen kan gedurende de sluitingsperiode worden gebeld op nummer 15005. Vuilstortplaats De vuilstortplaats is op 4 mei 1989 gesloten; op 5 mei 1989 is de vuilstortplaats geopend. Op maandag 1 mei 1989 gaat voor de dienst gemeentewerken de zomer tijd in. Dit houdt in dat de gemeente werkplaats open en bereikbaar is van 07.00 - 09.30 uur 10.00 - 12.30 uur 13.00 - 16.00 uur Klepperdeklap, Humpty Dumpty, Lupineke en Robert de Vogel, de hoofdpersonen van de balletuitvoering. verdient. Werkgroep Dat er erg veel tijd en energie in de balletuitvoering was gestoken was te zien aan het kwalitatief goede eindre sultaat. Een hoogstandje was de be werking van het boek Lupineke, het maken van de choreografie en het in studeren ervan. Dit alles kwam voor rekening van „balletjuf" Jolien Schol- te, waar de muziek- en dansschool zuinig op moet zijn! De grandioze kostuums waren alle maal ontworpen door Wil de Leeuw, die samen met andere werkgroeple den Ineke Bakker, Cecile de Boer, In eke van Hoften en Elly Spigt onder de bezielende leiding van Rob Valken burg ook voor de decors zorgde. Licht en geluid werd verzorgd door Jaap van Vooren en Ed Combé. Ceci le de Boer maakte de papiermachéfi- guren en de illustraties in het programmaboekje. Vertelster Speciale aandacht verdient Karin So- mers, die niet alleen op uitstekende wijze als visagiste voor verfraaiing van het geheel zorgde, maar ook de vertelster van het verhaal was. En dan de uitstekende hoofdrolspelertjes: Maren Siebert (Lupineke), Dirk van der Laan (Robert), Bibi van der Slikke (Klepperdeklap) en Irene Wassink (Humpty Dumpty). De videoband die van de uitvoering is gemaakt, is goed gelukt. Ouders en deelnemers kunnen hem woens dag vanaf 13.30 uur bekijken in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo. VERVOLG VAN PAGINA 1 feUf Ge8ff°0r Marjolein on Simon Woerlee suist de aan Harman Landsman vastgemaakte re- van Hattum naar de Texelse grond. (Foto Raymond Glrbes). Commissariaat voor de Media moge lijk nog net door de beugel kunnen. Intussen is echter gebleken dat er onder de betrokken ondernemers nauwelijks belangstelling voor bestaat. Ze vinden de tarieven te hoog in verhouding tot het recla- meeffekt dat zo'n spotje bij een on bekend aantal luisteraars zou kunnen opleveren en maken liever gebruik van bestaande gedrukte media waar mee de toerist op Texel al uitstekend wordt bereikt. Voorzitter De Weijer concludeerde dat het wel zal lukken om wat bedrijfspresentaties te verko pen, maar dat de totale opbrengst zo laag zal zijn dat het niet de moeite waard is om daarvoor een conflict met het Commissariaat voor de Me dia te riskeren Over andere inkomstenbronnen bestaat nog geen enkele zekerheid, zodat hiervoor niets is geraamd. Toch is te verwachten dat die inkomsten er wel zullen komen, bijvoorbeeld in de vorm van donaties. Het bestuur heeft nog geen pogingen gedaan om donateurs te werven in de veron derstelling dat dit weinig zin heeft zolang de omroep nog niet de lucht is. Maar ook als het wel zover is, is het niet de makkelijkste vorm van fondswerving. Wie is bereid om al die mensen te benaderen? Het bestuur gaat ervan uit dat de huidige recla meverbod voor lokale omroepen bin nen enkele jaren zal worden opgeheven en dat er dan voor Radio Texel geen financieel vuiltje meer aan de lucht is. Een der leden van het al gemeen bestuur drong er dinsdag op aan dat toch wordt gepoogd zoveel mogelijk inkomsten te halen in de vorm van donaties. Dat is in het be lang van de band met het luisterpu bliek en bovendien is het niet leuk om volledig afhankelijk te zijn van re clameboodschappen. Niet meegevallen „Het opzetten van lokale radio is veel ingewikkelder gebleken dan we ooit hadden gedacht", verzuchtte voorzit ter De Weijer toen hij aan het begin van de vergadering inging op de vele problemen die zich hebben aange diend. Het dagelijks bestuur verga derde de afgelopen periode negen maal waarbij 341 onderwerpen aan de orde kwamen, ledereen is echter van goede wil. Er zijn thans ongeveer honderd personen bij de omroep be trokken. Dit grote aantal heeft com municatieproblemen in de hand gewerkt, waardoor fouten en verzui men niet zijn uitgebleven. In tech nisch opzicht bleken de zaken ook wat gecompliceerder te liggen. In technicus Piet Hoogerheide heeft men in elk geval iemand gevonden die alles perfect wil hebben en daar de vereiste tijd voor neemt. Het is één van de oorzaken dat de omroep nog niet in de lucht is. Het bestuur heeft Teso gevraagd bor den op het haventerrein te mogen plaatsen waarmee de toeristen wor den opgeroepen op radio Texel af te stemmen. Liesbeth Roeper heeft voor de omroep een vignet ontworpen dat in meerdere kleuren wordt afgedrukt op sweathers en t-shirts die ten bate van Radio Texel zullen worden verkocht. Aan alle op Texel actieve politieke partijen is gevraagd een afgevaardig de te benoemen in het redactieteam van Radio Texel, onder andere voor het doorgeven van informatie betref fende raads- en commissievergaderin gen. Belangrijk zijn ook de cursussen interviewtechniek en journalistiek waaraan meerdere medewerkers heb ben meegedaan. Het algemeen bestuur ging dinsdag accoord met het redaktiestatuut. Daarin is vastgelegd volgens welke beginselen en regels de nieuwsgeving van Radio Texel wordt aangepakt. Volgens dat statuut is het doel van de redactie het verzorgen van een zelfstandige, zo objectief mogelijke, zorgvuldige en onafhankelijke bericht geving over het functioneren van de Texelse gemeenschap in al haar fa cetten. Daarbij zal de radiojournalist zonder vooroordelen te werk gaan, verificatie en hoor en wederhoor be trachten en duidelijk onderscheid ma ken tussen feiten en commentaar. Het algemeen bestuur van radio Texel is verantwoordelijk voor de totaalpro- duktie van de redactie. Verder is het nodige geregeld op het gebied van klachtenbehandeling (waarbij de mo gelijkheid bestaat in beroep te gaan bij een geschillencommissie), het be noemen van redactieleden, de organi satie, taakverdeling van de redactie en het programmaschema dat twee maanden voor het geldig worden ter goedkeuring aan het algemeen bestuur moet worden voorgelegd. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning verleend: P.J. Kaan, Loodssingel 40, Oudeschild voor het plaatsen van een garage; J. Cupido, Diek 6, Den Hoorn voor het plaatsen van een garage. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Op zaterdag 13 mei wordt voor de Vrienden van het Paard en andere be langstellenden een lezing gegeven door W. Sidorak over natuurgenees wijze en paranormale geneesmetho den bij paarden. Sidorak zal ook ingaan op de relatie tussen mens en paard en legt uit hoe men ziekten bij paarden kan onderkennen. De lezing begint om 14.30 uur in manege Akenburg en is gratis toegankelijk. Sinds enkele maanden schaakt Mar tin Birkenhager bij schaakclub En Passant en in die korte tijd is zijn spelpeil zodanig beter geworden dat hij voor de meeste En Passant- schakers een tegenstander van for maat is geworden. Henk Tuinema moest dat maandagavond in de Lin deboom tijdens de wedstrijden voor de interne cokmpetitie van de club tot zijn schade ondervinden. De partij werd door beide spelers scherp opgezet en de hoog genoteer de Tuinema zocht verwoed naar mo gelijkheden om de middenmoter Birkenhager te vloeren. Toen hem dat niet wilde lukken, zocht hij zijn heil in een speculatief paardoffer dat door Birkenhager met enkele nuchtere te genzetten werd weerlegd, waarna hij de partij beheerst uitschoof. Nico van Heermgen en Teake van Lingen beslo ten hun afgebroken partij van enkele weken geleden remise te geven en namen vervolgens plaats tegenover elkaar voor een nieuw duel, dat op overtuigende wijze door de tactisch goed spelende van Lingen werd ge wonnen. Wim Hoekman ontwikkelde tegen Piet Bakelaar een actief stuk- kenspel dat hem in het voordeel had kunnen brengen als Bakelaar niet juist op tijd kans had gezien een af wikkeling te forceren die een totale remisestelling op het bord bracht. De topper tussen lijstaanvoerder Jaap Dros en de als tweede genoteerde Rinus Vittali was bijzonder spannend. Vittali ging het middenspel in met een klein positioneel voordeeltje, waardoor Dros zich gedwongen zag een nogal komische koningsmars van de koningsvleugel naar de damevleu gel te ondernemen, waar de monarch inderdaad veilig stond. Vittali, die voor zijn allerlaatste kans op het schaakkampioenschap zat te spelen, nam vervolgens onverantwoorde risi co's die Dros de gelegenheid gaven de partij op tactische wijze in zijn voordeel te beslissen. Uitslagen: P. Bakelaar-W. Hoekman %-%; T, van Lingen- N. van Heeringen Vi-Yi) N, van Heeringen-T. van Lingen 0-1; M. Vittali-J. Dros 0-1; M. Birkenhager-H Tuinema 1-0; W. Pranger-Th. Witte 0-1; E. de Visser-P Cornelissen 0-1; J.Halsema-R Drevel 0-1. De recordpoging om 24 uur achter elkaar te bowlen Is gelukt. Uiteinde lijk namen zeven bowlers deel aan deze slijtageslag, die duurde van za terdagavond 20.00 uur tot zondag avond 20.00 uur. Er werd met twee bowlers per baan gespeeld, zodat het tempo hoog lag. In totaal zette elke bowler 72 games neer. Zaterdag 20.00 uur: De zeven gaan naar de baan en maken zich gereed voor de 24 uurs-race. De eerste 12 uur speelt Jos Schaafsma mee als een soort „Haas" zoals bij atletiek wedstrijden gebruikelijk is. Tijdens de eerste drie uur wordt er goed ge scoord. Piet Kok 207, Rinse Dijt 201, 217, Marcel Bakker 202, 211 en 235 (tevens de hoogste game van de 24 uurs). Ton Witte knalde er ook drie 200 games uit en Kees Kooiman haalde 213. 23.00 uur: Ton Witte gaat mooi door met 224, 201 en 214. De andere bowlers presteren wat minder. 02.00 uur: Er wordt nog steeds gestaag gebowld, maar de scores vallen iets terug. 05.00 uur: Bij sommigen begint de vermoeidheid parten te spelen, maar de teamgeest is goed. Dat houdt de moed erin. 8.00 uur: Jos Schaafsma valt af. Ron Vink zal de tweede 12 uur als „Haas" fungeren. Tijdens de ochtend-uren komen weer de nodige 200 games voor de dag. Piet Kok 220, Ton Witte 211, 212, 226 en 229, Kees Kooiman 200. 11.00 uur: Het zwaarste stuk, van 8.00 tot 11.00 uur, is achter de rug. Er was zo vroeg haast geen publiek om de bowler aan te moedigen. 14.00 uur: Het wordt voor de meeste bowlers nu toch echt moeilijk, zere duimen en lamme armen voeren de boventoon. Toch vallen er nog goede games te melden: Ard Plaatsman verbreekt zijn record en brengt dit op 194. Ton Wit te scoort 224 en 221, Angelien Bak ker 137, Rinse Dijt 205 en Piet Kok 218. 17.00 uur: Na al 21 uur ge bowld te hebben wordt het voor de zeven heel zwaar. Maar het publiek (nu wel aanwezig) zorgt voor de no dige opbeurende kreten. Kees Kooi man, aan het eind van zijn Latijn, gooit nog een 200 game en Angelien Bakker verbreekt in haar 71e game nog haar persoonlijk record en brengt dit op 209. 20.00 uur: Alle zeven bowlers hebben het gehaald, zij het met pijn en moeite De gemiddelden over 72 games zijn: Ard Plaatsman 135, Angelien Bakker 146, Marcel Bakker 151, Rinse Dijt 158, Kees Kooiman 161, Piet Kok 165 en Ton Witte 131. Het record van vorig jaar 12 >2 uur bowlen is hiermee ruim ver broken. Er is al over gesproken vol gend jaar een 30-uurs poging te wagen. In zwempark Molenkoog is vrijdag de opening van het zwemseizoen 1989. Van 19.00 tot 20.00 uur mag iedereen gratis zwemmen. De opening wordt opgeluisterd met muziek en door ZPC TX'71. De leden van deze zwemclub moeten vrijdag om 18.15 uur verzamelen op het par keerterrein bij garage Kaczor aan de Keesomlaan. Vanaf zaterdag kan men dagelijks te recht bij Molenkoog. Een abonne ment kost f37,- in voorverkoop. Na zaterdag kost het 742,-. In zwempark Molenkoog worden zwem lessen gegeven voor kinderen en volwassenen. Opgave aan de kassa. 3 jaar garantie Geschenken bij muzieksyslemen. Bij de nieuwe paneelluidsprekers Bij de befaamde LX en MX televisies. Want BangSOIufsen heeft een nieuw huis in Hilversum, en via ons deelt u in de feestvreugde Geschenken in stijl natuurlijk. Bijzondere Beocom telefoons, B&O hoofdtelefoons, Beautycases en B&O jogging pakken. Komt u ze maar eens bekijken Ooit kiest u voor mooist, zeggen we altijd Het zou extra mooi zijn als "ooit" voor u in mei of juni valt. Jan Brouwer DEN BURG Spinbaan 15. Tel 02220-15130

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5