rexelse Boys staat voor imvangrijke verbouwing mMnmrm. II oOo tt rijdens Koninginnemarkt start loterij feel animo voor aardenwedstrijd 'indsurfclub opent urfseizoen Tafeltennissers Tetak twee klassen hoger Eilandcompetitie volleybal Schrijven voor gevangenen Voetbalprogramma Texelse voetbalselectie f27.000,- subsidie voor hal Ecomare Eilandcompetitie tennis iAiJDAG 28 APRIL 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ietbalvereniging Texelse Boys start na Pinksteren met de ver- iuwing van het clubgebouw. Kantine en kleedkamers worden irijpend gerenoveerd. De vernieuwde accommodatie staat (zo- s ook nu al het geval is) open voor gebruik door andere vereni ngen. Atletiekvereniging Texel zal een ruimte huren voor ,rging van materialen. De verbouwing is noodzakelijk omdat de eeste wanden en het dak in slechte staat verkeren. Goedkoop het karwei niet: er is ongeveer twee ton mee gemoeid. Via ilfwerkzaamheid en financiële acties hoopt de club de kosten gnig te drukken. Het eerste actie-onderdeel, een loterij, gaat terdag tijdens de Koninginnemarkt van start. loterij bestaat uit 5000 loten van gulden. Hoofdprijs is een fdaagse vakantiereis naar Wenen waarde van ƒ1500, De trekking in deze en andere grote prijzen idt plaats tijdens de officiële ope- ig van het vernieuwde clubge- luw, op 26 augustus. Maar voor tte kopers is er al eerder een is op prijs: tijdens de feestavond het traditionele Boys Pinkster- mooi (zondagavond 14 mei) is er voortrekking, waarbij eveneens mtrekkelijke prijzen zijn te winnen. It startsein voor de lotenverkoop is Ls zaterdag. De loten worden op de [oeneplaats aan de man gebracht r een Boys-promotieteam. Texelse )ys heeft verder drie kraampjes, ■arvan er één geheel aan de ver- juwingsactiviteiten is gewijd. Een Ituurslid is aanwezig voor tekst en {leg. i lotenverkoop van zaterdag is ech- nog maar voorspel. In de week Iterdag 29 en zondag 30 april Judt de wedstrijdcommissie van ■nege Akenburg een tweedaagse ■dstrijd voor paarden en pony's, p zaterdag 29 april wordt de laat- e indoordressuurwedstrijd van dit lizoen gehouden. Zondag 30 april ■de eerste officiële „Groene" fede- fewedstrijd van 1989. indoor-outdoor weekend, met de ilijkheid om een bos- en strand- te maken, trekt in tegenstelling tot andere wedstrijden een behoorlijk ital overkantse ruiters naar Texel Komend weekend komen er 37 irden en pony's uit Noordholland, lerdagochtend start de eerste deel- ier om kwart over acht in de B- issuur voor paarden. De laatste ilnemer zal om ongeveer zeven uur avonds klaar zijn met zijn proef. In hebben vier verschillende juryle- |n in de loop van de dag 89 paard- n pony combinaties beoordeeld in klassen B, L1, L2, M1 en M2. Het pgramma is zo ingedeeld dat vooral deelnemers van de overkant in de legenheid worden gesteld om tus- ndoor onder begeleiding van enkele xelaars een bos- en strandrit te Bken. 's Avonds is er een gezamen- fê maaltijd in de foyer van manege [enburg. De deelnemers zullen in igdherberg „De Eyercoogh" over- chten. Zondag 30 april wordt rond- pde manege de eerste „groene" peratie wedstrijd van 1989 gehou- |n De dressuur begint om half tien is verdeeld over drie rijbanen. Ook >rdt die dag gesproken over een rcours dat gebouwd zal worden or Martien de Hoon. De eerste elnemer voor het springen start om 'art over elf. Als er meerdere com- laties foutloos blijven, zal een bar- )e op tijd beslissend zijn voor de [zen. Dit geldt voor alle catego- en. De laatste barrage wordt om geveer drie uur 's middags gehou- n- Hierna volgt direct de parade o alle deelnemers met prijsuit- king. ln<hg houdt de Windsurfclub Texel 'ar eerste wedstrijd van dit sei- P- Als er genoeg wind staat is oe bedoeling om een slalom- 'dstrijd te varen. S een slalomwedstrijd wordt een if1 uPezet met twee boeien. De pen worden zo gelegt dat de sur fs halve wind kunnen varen (90° «windrichting) hierdoor kunnen snelheden gemaakt worden. «alom is voor het publiek goed I o gen. Deze wedstrijd telt niet L. voor clubkampioenschap. De psriaal-keuze is dan ook vrij, dus L^e®n extreem korte planken, alles w ^ol(.n'et"leden kunnen aan de- vino8 mee doen- De inschrij- 8 is om 11.00 uur in de kantine. HMsa'S °m 1200 uur' Na de l'ne n 'S er voor 'edereen cd''' con lore l n'et"dee'nemers kunnen tli, j" 'e'ne vergoeding aan deze f3l"|H meedoen. voor Pinksteren (vanaf maandag 8 mei) zullen junior- en seniorleden van de Boys over heel Texel langs de deur gaan om met een bliksemactie de lo ten te slijten. Ook tijdens de toer nooien van de komende weken op het Boysveld zijn loten verkrijgbaar. Het Boysbestuur verwacht dat velen de acties van harte zullen ondersteu nen. Het gaat namelijk niet alleen om verbetering van het clubgebouw van een voetbalclub. De accommodatie van Texelse Boys biedt ook onderdak aan vele anderen: de atletiek-, wieler en honkbalvereniging vertoeven er re gelmatig. Ook tennisclub Deuce maakt bij haar zomertoernooi van de Boys-faciliteiten gebruik. Daarnaast staat ook bij speciale evenementen zoals de fietsdriedaagse (de kantine is dan start- en finishpunt) de ac commodatie ter beschikking. Feitelijk fungeert de Boyskantine als spil van het grootste sportcomplex van Texel. Speerpunten De loterij is een onderdeel van een fi nancieel actieplan dat in totaal uit vier „speerpunten" bestaat. Zo zal op korte termijn een bedrijvenactie worden gehouden. Alle Texelse bedrij ven worden dan benaderd met een wervende brief met daarin het ver zoek een bedrag te sponsoren voor het goede doel. Ook een onderdeel van het actieplan is een opvijzeling van het Pinkster- toernooi. Dit tweedaagse toernooi waarbij de vele deelnemende clubs rond de velden kamperen, is het laat ste decennium een uiterst belangrijke inkomstenbron voor de Boys. Met na me de feestavond in de grote tent had echter een impuls nodig. Sluitstuk van de financiële acties is een obligatielening. Gedacht wordt aan uitgifte van obligaties ƒ100,- met een lange looptijd. Historie De huidige Texelse Boys accommodatie (vier kleedkamers en een kantine) dateert uit 1975. Een nieuwbouw die destijds heel wat voeten in aarde had, want deze ging gepaard met een complete verhui zing. Het oude veld aan de Wester- weg werd met een 24 uurs-festijn' gedag gezegd en ingeruild voor een modern complex aan de Haffelder- weg. Verscheidene bouwplannen wa ren ter tafel gekomen, maar pas toen boerderij „Ons Genoegen" om nooit opgehelderde redenen afbrandde (be gin januari 1975), kon de knoop wor den doorgehakt. Uit de rokende restanten verrees het huidige onder komen. Het Boys-complex was één der eerste gebouwen -zo niet het eerste- dat het nu alom bekende Jari- no BV uit Roden op Texel plaatste. Het gebouw was een voorbeeld van de zogeheten „containerbouw" waar mee Jarino furore maakte. Het toen malige bestuur en de bouwcommissie van Texelse Boys hadden destijds in den lande voor beelden van zulke complexen beke ken. De ervaringen waren gunstig en men verzekerde dat de levensduur zo'n 20 25 jaar zou zijn. Renovatie Anno 1988 zijn de kaarten anders geschud. Texelse Boys-voorzitter Jan van de Ploeg: „Wellicht vragen som migen zich af: is zo'n intensieve reno vatie wel nodig? Inderdaad ziet het gebouw ziet er van een afstandje re delijk onderhouden uit. Nadere in spectie wees echter anders uit. De tand des tijds bleek ernstiger aan het gebouw te hebben geknaagd dan wij hadden verwacht." Rondom zijn de wanden aanzienlijk aangetast, vooral onderaan ter hoog te van de doucheruimten is het ma teriaal behoorlijk rot. Verder zijn de boeidelen (de brede randen rondom het gebouw) en balken onder en bo ven zeer slecht, evenals de dakbe dekking. Dat geldt ook voor het vernieuwde dak op het in 1982 aan gebouwde stenen gedeelte. Van de Ploeg: „We konden maar tot één conclusie komen: het hele ge bouw moet ingrijpend worden gere noveerd. Daarbij zullen in elk geval 'V v ip ,1«i l f pL, JI f I II 11sji T'-Tir^iL'1 7 T T 7 D»'C"W/ /loon ■77rZl\ kldrmf* kldrffte o 'nor. V» lyo n',0 iJ m, iim 'CO lurricroco Plattegrond van de Texelse Boys-kantine na renovatie. In plaats van vier kleedkamers str&s zes Alle houten wanden worden vervangen door stenen muren. en de atletiekvereniging ken bergruimte huren alle wanden moeten worden vervan gen door nieuwe stenen muren." Het bestuur stelde aan het begin van het lopende seizoen een bouwcom missie aan, bestaande uit Koos Witte en Cees Maas. Niet zo toevallig ook degenen die in 1975 ook al de bouwcommissie vormden. In de loop van het seizoen kregen ze versterking in de persoon van Jos Wessels, die voor Texelse Boys de kantine beheert. Wessels had een groot aantal speci fieke wensen voor herinrichting van het bar- en keukengedeelte. Zijn ideeën zijn thans in de bouwtekenin gen verwerkt, zodat ook inpandig het nodige zal veranderen. Meer kleedkamers Inpandig gebeurt nog meer. Genoemd is al de opslagruimte voor de atle tiekvereniging. Deze wordt gereali seerd in de „loze" hoek in de hal voor de kleedkamers. Een en ander wordt zó gemaakt dat een deel van het gebouw (berging en drie kleedka mers) afzonderlijk betreedbaar is. De huidige vier kleedkamers verdwij nen. Ervoor in de plaats komen zes nieuwe kleedkamers. Deze zijn wel iets kleiner, want ze worden gereali seerd op dezelfde oppervlakte. Meer kleedkamers was al jaren een wens. Zelfwerkzaamheid De plannen van Texelse Boys zijn in tussen diverse stations gepasseerd. De tekeningen zijn goedgekeurd en er is een aannemer (Vissers Bouw- en timmerbedrijf uit Oudeschild) in de arm genomen. Financieel is de zaak Het juniorenteam van Tetak, dat in de najaarscompetitie van de vierde klasse naar de derde klasse promo veerde, is weer kampioen geworden en promoveert nu naar de tweede klasse. Nog nooit eerder in het 11-jarig bestaan van Tetak speelde een jeugdteam in de tweede klasse. Het team dat in het begin van de competitie naast Alex Bakker. Rein- dert Kuiper en Pascal Veeger werd versterkt door Nico Dapper, eindigde met Doko 2 op een gedeelde eerste plaats. Maar omdat Tetak tweemaal Doko 2 in de competitie had versla gen ging het kampioenschap naar Texel. Tetak speelde zaterdag tegen het al gedegradeerde V.V.W. 1 uit Wervers- hoof. Het werd de slechtste wedstrijd van Tetak. Men begon goed en nam een 4-1 voorsprong door overwinning van Alex Bakker en Nico Dapper (2x) en het dubbelspel door Bakker/Dap per. Door verlies van Bakker (23-25 in de derde set) en Pascal Veeger in drie sets werd het 4-3. Uiteindelijk wist Tetak via winst van Bakker en Dapper en verlies van Veeger, weder- Uitslagen eilandcompetitie 25 april 1989 Mannen: SI. de Boer-Haarstudio 1-1; Stoepa- Gemeente 0-2, Stuc v/d Woude-Musicshop 1-1; Westerslag-kobeko 1-1; RWS-Haarstudio om in drie sets, de partij met 6-4 te winnen. Aangezien Doko ook maar met 6-4 had gewonnen werd Tetak toch kampioen. De eindstand in de derde klasse A is: 1. Tetak 1 10-66: 2. Doko 2 10-66; 3. Noordkop 1 10-52; 4. De Stolp 1 10-51; 5. Po- lisport 2 10-47; 6. V.V.W. 1 10-18. Het seniorenteam, bestaande uit Lieuwe van der Veen, Martin Jans sen, Frans Room en Fred Mosk, ein digden op een tweede plaats nadat vorige week met 6-4 van kampioen 't Hooge Huys 7 werd gewonnen. Bij een 8-2 zege was het kampioen schap voor Tetak geweest. De 6 pun ten werden gemaakt door Lieuwe van der Veen (2x|, Frans Room (2x), Martin Janssen (1x) en het dub belspel gespeeld door Janssen/Van der Veen. De eindstand in de vijfde klasse C is: 1. 't Hooge Huys 7 10-81; 2. Tetak 1 10-79; 3. D.C.S. 3 10-48; 4. D.O.V. 14 10-43; 5. Doko 3 10-37; 6. Watt 2 10-10. prom /degr. 1-1; Westerslag-Versluis prom./degr 2-0; Paal 9-De Kuip 1-1; DGM- Versluis 1-1; RWS-Teso 0-2; BCT-Auocentrale 1-1; Smash 1-Groote Slock 0-2; Smash 1-Autocentrale 0-2. Vrouwen: Smash 2-Visserbouw prom./degr. 0-2; Taveerne- Westerlaken 1-1; Taveerne-Klif 23 prom /degr. 2-0. Het afvaltoernooi wordt gespeeld op 8, 9 en 10 mei. Het programma komt nog in de Texelse Courant te staan. Eindstand eilandcompetitie '88/'89 Mannen eerste klas: Theodorahoeve 9-16; De Krim 9-13; Musicshop 9-12; Cocky's kapsalon 9-11, Bremakker 1 9-9; Paal 28 9-8; Amro- bank 9-7; Kobeko 9-7; Westerslag 9-4; Stuc v/d Woude 9-3 Mannen tweede klas: Graaf Spuiterij 10-15; Versluis 10-14; BCT 10-14, Au tocentrale 10-13; DGM 10-12; Groote Slock 10-10; De Kuip 10-9, Paal 9 10-8; Teso 10-8; RWS 10-5; Smash 1 10-1. Mannen derde klas: Segerink/Eelman 18-25; Haarstudio 18-21; Slagerij de Boer 18-19; Bremakker 2 18-18, Twaalf Balcken 18-18; Gemeente 18-16; Stoe- pa 18-7. Eindstand Eilandcompetitie '88/'89 Vrouwen eerste klasse: Westerlaken 18-27, Sportshop 18-26; Zegel Mode 18-23; Mantje 18-16; Durper Drup 18-15; Taveerne 18-12; Haarstudio 18-6. Vrouwen tweede klasse; Question 9-15, Klif 23 9-13; Witte+Witte 9-11; Retsina 9-10; 7 Provinciën 9-9; Ass. Bre mer 9-8; Leydekkers 9-7, Meermarkt 9-7; Vis- serbouw 9-6; De Verfbus 9-4 Vrouwen derde klasse: De Rival 9-13; Smash 2 9-13; Opel Rentenaar 9-12; Wasserij Best 9-12; Rabobank 9-9; Eelman/Segerink 9-8; DA 9-7; Antiek huisje 9-7; CZN 9-6, Boetiek 22 9-1. nog niet rond. De gemeentelijke in vesteringssubsidie van 25 procent is in principe toegezegd maar nog met beschikbaar. De club heeft nog een met onaardig spaarpotje achter de hand. Van de Ploeg: „We kunnen de verbouwing op deze manier verant woord doen, dankzij ons zuinige be leid uit de achterliggende jaren." Door middel van een lening en de aanstaande acties denkt Texelse Boys het nog resterende gat te vullen. Zelfwerkzaamheid is daarbij het sleu telwoord. Volgens planning beginnen de eerste voorbereidingen op de ver bouwing in de week na Pinksteren. Door de bouwcommissie is een gede tailleerd schema met werkzaamheden opgesteld die door de leden zelf kun nen worden uitgevoerd. Dat gaat ge beuren in „clusters": korte perioden waarin zoveel mogelijk klussen zijn gebundeld. Op deze manier hoopt men bij de Boys de animo goed te houden. Als alles goed gaat, wordt het gerenoveerde gebouw op 11 augustus opgeleverd. Eind augustus, een week voor de start van de com petitie, zal het officieel worden ge opend (met tevens de tweede en laatste trekking van de loterij). Toekomst Het Boys-bestuur heeft goede hoop dat het gaat lukken. Na de afge ketste fusiebesprekingen met SV Texel, een jaar geleden, is de club weer met frisse moed aan een eigen toekomst gaan werken. Afgelopen seizoen vonden vele nieuwe activitei ten plaats. Het grootste deel daarvan was op de jeugd gericht: een „4 te gen 4"-competitie op dinsdagmid dag, demonstratie van Gerrie Mühren, jeugd-informatieblad, een sa menwerkingsverband met de jeugdaf delingen van SV Oosterend en SV De Koog, naar een wedstrijd van Ajax, enzovoort. Voor de toekomst van de vereniging vreest voorzitter Van de Ploeg dan ook niet: „Het aantal jeugdleden vertoont weer een op gaande lijn en we hebben een en thousiast kader. Veel zal echter blijven afhangen van de inzet van de leden. Heeft iedereen de wil om sa men iets extra's voor de vereniging te doen, dan zie ik het voor de Boys zonnig in." De Texelse groep van Amnesty Inter national houdt een schrijfavond op dinsdag 2 mei van 20.00 tot 21.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg en op het adres Trompstraat 15 te Oude schild. Deze maand richt Amnesty de aan dacht speciaal op de vergeten gevan genen. De Texelse werkgroep heeft sinds september 1983 aan gewetens gevangene uit Syrië geadopteerd. Het betreft Shahu Shahir. Hij werd in 1952 geboren in Deir-AI-Zur en was werkzaam in een papierfabriek. Sha hir werd gearresteerd in februari '82 en zit van dat moment in de Kafar Soussa gevangenis even buiten Da mascus. Sindsdien is hij zonder aan klacht of vorm van proces in detentie. Zijn familie en advocaat mo gen hem niet bezoeken. Shahir heeft geen enkele vorm van geweld ge bruikt en zit slechts gevangen omdat hij van het recht op vrije menings uiting gebruik heeft gemaakt. Ook vestigt Amnesty International de aan dacht op Ismail Mehmedov uit Bulga rije. Deze 34-jarige etnische Turk werd in mei 1985 gearresteerd en De gepromoveerde Tetak-kampioenen Zaterdag 29 april KNVB afdeling Noordholland Meervogels-SVO 14.00 uur Dames Dirkshorn-De Koog 14.30 uur Zondag 30 april KNVB afdeling Noordholland De Koog 2-WGW 4 12.30 uur Oosterend 2-Flevo 3 12.00 uur Texel 4-Tex. Boys 3 14.00 uur Junioren LSVV A2-Tex. Boys A1 14.30 uur Kaagvogels B1-Texel B2 14.00 uur Dames Jong Holland-De Koog is uitgesteld tot donderdag 4 mei Recreatievoetbal Texel-De Koog 10.30 uur In de wedstrijd die vooraf gaat aan de strijd om de „supercup" tussen Texel 1 en De Koog 1 van aanstaan de zondag, treedt Texel 2 aan tegen de volgende Texelse selectie: Kees Kooy, Ruud van de Wetering, Barry Betsema, Richard Maas en Alfred Bakker (allen Texelse Boys), Frans Stolk, Wilko Bakker, Richard de Leeuw, Marcel Witte en Bram Brou wer (ZDH) en Jitze Beintema, Tinus de Veij, Koen Schoonheden en Piet Schotanus (SV Oosterend). De wed strijd, die onderdeel is van wat een ware voetbalhappening lijkt te wor den, begint om 14.00 uur op het Texel-veld. verbannen naar een dorp in noord west Bulgarije wegens zijn verzoek om naar Turkije te mogen emigreren en omdat hij weigerde zijn naam te veranderen. Meer informatie over Ismail kan men op de schrijfavond le zen in het maandblad „Wordt ver volgd". Voorbeeldbrieven en luchtpostvellen zijn aanwezig. Ecomare heeft f27.000,- subsidie van provincie Noordholland gekregen als tegemoetkoming in de inrichtings kosten van de nieuwe hal. Dit bedrag dekt ongeveer 50% van de kosten. Binnen een maand hoopt directeur Jan Kuiper van de provincie te horen of en zo ja hoeveel subsidie wordt gegeven voor de nieuwe waterzuive ringsinstallatie. Vrijdag was in Ecoma re de halfjaarlijkse vergadering van de sectie Maritieme en Scheepvaartmu sea van de Nederlandse Museumve reniging. Het ongeveer 30 personen tellende gezelschap woonde een the mavergadering bij over tijdschriften op het gebied van maritieme geschie denis. 's Middags werd een werkbe zoek gebracht aan het Maritiem- en Juttersmuseum, waar onder andere aandacht werd besteed aan het onderwater-archeologische werk. Zondag 30 april, tennisbaan Oosterend Heren: S. Kalis-P. de Wolf 9.30 uur M. Drijver-M. v/d Gracht 9.30 uur Tennisbaan Deuce Dames: L. Moens-A. Steenhuizen 8.30 uur D. de Wit-M. Arkenbout 8.30 uur R. Wielinga-P. Barendregt 9.30 uur Heren: P. Witte-H. Maas 9.30 uur Tennisbaan Heri Hodie Dames: E. Ooievaar-R. Zoetelief 8.30 uur Heren: R. v/d Bent-A. Koopmans 8.30 uur N. Boon-J. Zoetelief 9.30 uur L. Saal-R. Buitenweg 9.30 uur Maandag 1 mei, tennisbaan Oosterend Dames: G. Bloem-C. Kooiker 19.00 uur Tennisbaan Deuce Heren: F. Witte-H. Endruweit 19.00 uur Tennisbaan Heri Hodie Dames: A. Saal-M. v/d Bent 20.00 uur Heren: S. Warnaar-J. Bloem 19.00 uur A. Saal-F. de Haan 20.00 uur Uitslagen Dames J Boon-M. Arkenbout 2-17; R. Wielinga-D. de Wit 10-8; R. Zoetelief-J. Moens 9-7. Heren; P de Wolf-R. Eelman 2-16; P. Witte-N, Ooievaar 2-19; R. Buitenweg-R. v/d Bent 12-7; J. Zoetelief-S. Kalis 10-3

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7