Texel 1 pas in slotfase zeker van „supercup" Koninginnedag 1989 Aardig initiatief voor veel publiek Tienduizendste in jachthaven Vrolijk einde aan spel Oudeschild Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Lopers gezocht voor marathon in De Kooi Daalder en Witte winnen jeugdkampioenschappen Huishoudapparatuur verwoest bij zware brand in schuurtje Andere kerkdienst Nieuwe badmeester ging kopje onder gijl!J.' PAGINA 10 De Koog 1 leek zondagmiddag in de eerste wedstrijd om de Texelse „su percup" op weg naar een sensatio neel gelijkspel. Het zou, helaas voor de neutrale toeschouwer, niet op een beslissing via penalty's uitdraai en. Vijf minuten voor het eindsignaal schoot spits Erwin Koning het vier klassen hoger spelende Texel 1 als nog naar een 3-2 overwinning. Texel speelde op dat moment een half uur met slechts tien man. omdat zijn ge vaarlijkste aanvaller Paul van Exel wegens aanmerkingen op de leiding uit het veld was gestuurd. KNVB- scheidsrechter W.J. Hoogendijk was zowel in het veld als langs de lijn herhaaldelijk onderwerp van discus sie. De twee kampioen geworden voet balteams moesten het beide stellen met geblesseerden. SV Texel miste Rien Brouwer, die tijdens de training weer last kreeg van een oude knie blessure Bij SV De Koog ontbrak Wally van Beek en de stuwende kracht op het middenveld, aanvoerder Zondagmiddag liep in de pas santenhaven van Oudeschild het tienduizendste jacht binnen sinds deze haven (op 18 mei vorig jaarI in gebnjik werd ge nomen. Voor het bestuur van de beherende stichting was dat een verheugende gebeurtenis, die men dan ook niet onge merkt voorbij liet gaan. Klaus Kling, de uit Essen afkomstige schipper van het tienduizendste jacht, kreeg uit handen van vice-voorzitter H. vd Blaak voorzitter C. Vlas was wegens familieomstandigheden verhin derd) een Hoornder Hart. Bo vendien hoefde Kling geen liggeld te betalen en kregen hij en zijn metgezellen een diner aangeboden. Kling is geen onbekende in de Texelse jachthaven. Hij komt er met zijn schip minstens drie keer per jaar. „We zijn heel graag op Texel, vooral omdat het een ideaal fietseiland is. We hebben altijd onze vouw fietsen aan boord", verklaarde hij, zittend aan de borrel aan boord van het clubschip. Het stichtingbestuur is ver heugd met het tienduizendse jacht binnen een jaar na de opening, hoewel men vorig jaar had gehoopt dat deze mijlpaal nog net in het seizoen 1988 zou worden bereikt. Het stre ven is gericht op 13000 jach ten per jaar en er wordt niet aan getwijfeld dat dit na een zekere aanlooptijd zal lukken. Aan de jachthaven worden nog steeds verbeteringen aange bracht: recentelijk kwamen de electriciteits- en wateraanslui tingen voor de schepen gereed. Verder wordt het thans nogal kale haventerrein wat gezelliger gemaakt. Het „verknus- singsplan" voorziet onder andere in het aanbren gen van beplanting, een barbe- queplaats, bankjes en speelwerk tuigen. De foto toont hoe vice- voorzitter H. vd Blaak het ge schenk overhandigt aan de ver raste pleziervaarder. Op de plaat zijn verder havenmeester W.J. Welby te zien en de bestuursleden J.H. Brügemann en R. van Schaik. John List. Hij had zich daags tevoren geblesseerd aan een knie tijdens de Koninginnespelen in de badplaats. Daaraan nam overigens ook een aan tal Texel-spelers deel; samen met te genstanders van De Koog hadden ze 's avonds de bloemetjes buiten ge zet, zodat kan worden gesteld dat beide teams gelijkwaardig voorbereid aan de supercup-wedstrijd begonnen. De wedstrijd werd in een aangenaam zonnetje bekeken door enkele hon derden toeschouwers, minstens zo veel als bij een goedbezochte competitiewedstrijd van Texel 1. De Koog, kampioen van de derde klasse A afdeling Noordholland, nam het initiatief tegen de grote broer. Het overwicht leverde weinig gevaar op en na tien minuten kreeg Texel meer grip op de wedstrijd. Aanval lend waren de groenzwarten regelma tig gevaarlijk dankzij acties van de buitenspelers Van Exel en Van der Stap (terug in de basis). Nadat de zwak spelende spits Koning een kans voor open doel had over geschoten, profiteerde Paul van Exel na ruim een half uur spelen van een uitverdedi- gingsfout van de De Koog-defensie. Gerrie Plaatsman ontfutselde de bal, passte op Van Exel die het straf schopgebied binnendrong en diago naal raak schoot: 1-0. Vier minuten later kreeg De Koog een unieke kans op de gelijkmaker. Scheidsrechter Hoogendijk had iets gezien wat ieder een ontgaan was: een overtreding te gen een De Koog-speler in het strafschopgebied van Texel. Riewert Pol profiteerde met van het buiten kansje, De ex-Texel-speler zag zijn pe nalty door SVT-keeper Heerschap gekeerd. De Koog was hierdoor wel wakker geschud en zette nog een of fensief in. Verder dan schoten van „kanon" Dirk Barends kwam men niet. Op slag van rust miste Erwin Koning voor Texel opnieuw een droomkans. Irritatie Na rust boden de twee teams het publiek beduidend meer. Na drie mi nuten bracht de uitblinkende De Koog-spits Richard Daalder het team van trainer/coach Erwich langszij. Hij verlengde een vrije trap van Wilke Wassenaar (ook al ex-Texel) prachtig met het hoofd. De bal viel buiten het bereik van Heerschap in de uiterste hoek: 1-1. Even later wederom een grote kans voor De Koog. Bernard Ipenburg zag zijn fraaie zweefduik echter niet beloond met een treffer. Kort hierop speelde dezelfde voetbal ler een counter slecht uit, zodat Texel wederom goed wegkwam. De irritatie in het veld liep intussen hoog op, vooral aan Texel-zijde. Scheidsrechter Hoogendijk floot bijzonder streng; ook in gevallen waarin ogenschijnlijk niets aan de hand was klonk menig maal zijn snerpende fluitsignaal. Voor rust was Texel-speler Joost Brouwer al ernstig gewaarschuwd door de ar biter, na de rust gingen andere SVT'ers als Simon Brand en Erwin Koning door met het bekritiseren van Hoogendijks beslissingen. Paul van Exel gaf het commentaar dat de druppel vormde die de emmer deed overlopen. Na een kwartier in de tweede helft werd hij uit het veld gestuurd. Het gaf De Koog de gele genheid de wedstrijd de controleren. Twintig minuten voor tijd profiteerde de ver opgerukte Texel-aanvoerder Klaas Dirk Koorn echter van een mo ment van onoplettendheid voor het doel van De Koog. Hij kopte Texel naar een 2-1 voorsprong. Vijf minu ten later lag de bal aan de andere kant in het net. Richard Daalder ving uit een vrije trap van Wassenaar de bal in het strafschopgebied op en TEXELSE COURANT streeks kwart over één vrijdagmiddag zag mevrouw Kalusche, terwijl ze de auto een wasbeurt gaf, plotseling de vlammen uit het schuurtje slaan. Ze alarmeerde ogenblikkelijk de brand weer. In het schuurtje, feitelijk de bij keuken, waren nogal wat huishoudelijke apparaten opgesteld: wasautomaat, droger, boiler, cv-ketel en ook een aanrechtblok. Tevens was er op dat moment een grote stapel wasgoed aanwezig. De inboedel werd totaal verwoest. Oudeschild kan terugzien op een geslaagde viering van Koninginnedag. De feestelijkheden in het vissersdorp startten traditioneel met een versier de optocht, vooraf gegaan door D.E.K. uit Den Hoorn. In de optocht liepen 56 deelnemers mee. 's Mid dags werden op het gezellig versierde Ankerpark de kinderspelen gehouden. Peter Kaan met zijn orgel zorgde voor de vrolijke noot en de zon deed de rest. Kinderen vanaf de peuterklas tot en met groep vijf konden deelnemen aan tien spelen, variërend van dob belsteen gooien en was ophangen tot het maken van een legpuzzel. Om 14.30 uur gingen circa 45 personen op weg om de oplossing te vinden van de puzzeltocht. Die eindigde met de woorden Oudeschild viert feest". En als afsluiting van het geheel vond het „levend ganzebord-spel" plaats. 22 groepen (vier personen per groep) WOENSDAG 3 M;|, Donderdag 4 mei Dames: Jong Holland- De Koog 18.00 (Vertrek boot 16.05 uur) Zaterdag 6 mei Junioren: Tex. Boys 01-Texel C2 13(j Zondag 7 mei KNVB afdeling Noord-Holland N.Niedorp 2-Texel 2 140,; HRC 7- Texel 3 10.00 JVC 7- Texel 4 1431 Zondag 30 april KNVB afdeling Noordholland De Koog 2-WGW 4 Texel 4-Tex. Boys 3 Junioren Kaag vogels B1-Texel B2 Recreatievoetbal Texel-De Koog Het loopt geen storm bij de aam dingen voor de halve marathon» De Koog, die wordt gehouden of zondag 4 juni. Wie mee wil doen kan zich nog opgeven. De halve marathon van De Koog een initiatief van de plaatselijke vg balclub en Atletiekvereniging Om 15.00 uur wordt gestart mei 21,1 km. (KNAU-loop). Vijf minute later begint de jeugd tot en metl jaar aan de 1,5 km. Om 15.07 w de start van de 4 en 8 km. Dei* schrijving kan op de dag zelf var, 13.00 uur in de kantine van SV.fi Koog aan de Boodtlaan. Vooraf r- schrijven kan voor de KNAU-loop 28 mei bij Tilly Eelman, Wagemj kersstraat 6 Den Burg (via een* formulier en overmaking van fl'i op 36.25.56.296 t.n.v. AV.Texell. De start en finish is bij het sponv van SV. De Koog. Het parcours is ook geschikt vo? rolstoelatleten. Het inschrijfgeld verschilt perafss 21,1 km. (vanaf 16 jaar) ^10,- (zoo herinnering f8,-). 4/8 km. f5,- km. f3,50. Inlichtingen: A. Eelman, tel. 12IJÖ van Beek, tel. 17729, P. Bakelaa,| 13843 of 12850. speelden dit spel, dat vol zat mes! drachten en vraagtekens. Aantel einde van het spel liepen al dezei sonen vrolijk aangekleed rondopl veld met een papieren hoed op,j| kleurde strik om bloem in het knoopsgat, een gekleurde neus ei een zonnetje op de wang. 0nde| zicht van de dorpscommissei von meierblis plaats aan de Redoute^ afsluiting van een geslaagde c Uitslagen Optocht enkelingen: 1. Lintjes regen, 2.Hg naar; 3. Kabouter poppenmoeder. PareftWG Bassie en Adriaan; 2 Vrijwilligens van Skiltje; 3, Frans Prins en Jan Willem Groepen: 1. Smurfen; 2. Peter Pan iWd Kinderspelen kleine kleuters: 1. OlleJ-flJ 2. Luik Zillig; 3. Jessica Timmer Midd ters: 1. Annette Krijne; 2. Corine; 3.1 Grote kleuters: 1 Evelijne Kuyper; 2 Ea| Boeksen, 3. Bart Tuitman. Groep 3: Ceneus: 2 Eddy de Vries; 3. Wendy «®1 Groep 4: 1 Lennart Witte; 2. Marcel 3 Anneke Veenbaas. Groep 5: 1. Sown Wijn; 2. Michiel de Vries; 3. Silvia vanEr Puzzeltocht: Bianca Boom; Brigitta Kriffl Sander Schaatsenberg; Yvonne Wegeftl lies Zegel; Sjef Boom. Ganzebord-spelGj 1: 1. Sander Schaatsenberg; JolandeL'C Kirsten Ellen; Gemma Raven Groep 2: mijne; Hillie; Suzanne; Jacob Keyzer. C Yvonne Weyers; Sandra Rouwenhorst;8| Krijnen. De Hemelvaartsdienst van de „wad dencombinatie" (De Cocksdorp, Ou deschild en Oosterend) wordt donderdag gehouden in de Neder lands Hervormde kerk van Oude schild. Dus niet in Oosterend zoals vorige week in de weekendlijst van deze krant stond vermeld. De dienst begint om 10.00 uur, voorganger is dominee C. de Jong. Op Hemel vaartsdag is er in de Roomskatholie- ke kerk van De Cocksdorp om 19,30 uur een dodenherdenking, samen met de Ned. Hervormde gemeente van De Cocksdorp. De dienst van de Ned. Hervormde kerk van Cocksdorp van aanstaande zondag begint op een vroeger tijdstip dan gebruikelijk, zie weekendlijst. knalde raak uit een moeilijke hoek: 2-2. Nadat junior Pieter Jan Boekei aan Texel-zijde Rob van der Stap was ko men vervangen, deden beide ploegen nog pogingen de wedstrijd te beslis sen, Toen de laatste man van De Koog, Hans Polderman, zich persoon lijk met de aanval ging bemoeien, werd dat zijn team fataal. Hij ver speelde in kansrijke positie de bal aan Koos Tjepkema. Die zette Erwin Koning aan het werk. De verder on zichtbare spits toonde toen zijn klas se. Met een geweldige demarrage versloeg hij de De Koog-verdedigers en gaf ook doelman Charles Ipenburg het nakijken: 3-2. Dat dezelfde Ko ning even later nog een penalty miste, deed er niet meer toe. De voorwedstrijd tussen Texel 2 en een Texels selectieteam leverde na een redelijk aantrekkelijke wedstrijd een 2-0 overwinning voor Texel 2 op. De Texelse brandweer rukte vrijdag middag uit voor een uitslaande brand in een schuurtje op het erf van de fa milie R. Kalusche aan de Van der Sterrweg De vlammen waren spoe dig onder controle maar het schuurt je met inboedel ging geheel verloren. De oorzaak is niet bekend. Om- Op zaterdag werden de bowling kampioenschappen voor de jeugd die in de vrijdagleague speelden gehou den. Ronnie Keijzer deed mee als in valler. Vijf meisjes namen hieraan deel, waarbij Neelima Bakker goed presteerde, Ludmilla Verseput helaas onder haar niveau van de afgelopen weken bleef, Monique van Splunter constant bleef bowlen, Wendy Zut- phen boven haar normale kunnen uitsteeg en Ingrid Witte met een ga me van 203 de dames naar haar hand zette. Bij de jongens waren zeven deelne mers, waarvan de jongste (Ronnie Keijze.nog iets te licht is voor dit ni veau bowlen. Mark Stoer bowlde een teleurstellende serie bijeen. Marcel Keijzer probeerde het leuk. Arjan He melrijk is een jeugdig talent en bowl de een goede serie. Marchel Witte vertoont een opwaartse lijn en is sterker gaan bowlen. Henk Hooger- heide weet inmiddels wat bowlen is en had één lage game Erik Daalder toonde zich onbetwist de sterkste met game's van 192 en 193. Er wer den vijf game's schratsch gespeeld en deze waren bepalend voor de eindrangschikking. De eindstand met pin-fail na vijf games Meisjes: 1 Ingrid Witte 811; 2. Wendy Zut- phen 769; 3. Monique van Splunter 714; 4 Ludmilla Verseput 533; 5. Neelima Bakker 524 Jongens: 1. Erik Daalder 782; 2. Henk Hoogerheide 746, 3 Marchel Witte 711; 4 Arjan Hemelrijk 676; 5 Mark Stoer 572; 6. Marcel Keijzer 568; 7 Ronnie Keijzer 447. Het gemeentelijk openluchtbad Molen koogvanaf heden „Zwempark Molenkoog", werd zoals al jaren gebruikelijk op opvallende wijze geopend. Na dat een stoet van zwemcluble- den per treintje van Bruining dwars door Den Burg naar het zwempark was vervoerd, be zorgden dezelfde zwemmers en zwemsters de nieuwe bad meester Klaas van der Weide een nat pak. Het in het diepe bad gooien van Van der Weide betekende de officiëleope ning van het zwemseizoen. Van der Weide was vorig jaar werk zaam bij zwemparadijs „Callu- na" en is de opvolger van Arjan Verseputdie elders een baan kreeg aangeboden. De verkoop van seizoenabonne menten voor Molenkoog" ver loopt niet slecht. Op de dag van de opening, vrijdag, waren circa 800 stuks verkocht. Er werd daarbij grif gebruik ge maakt van de nieuwe mogelijk heid tot schriftelijke aanmelding. Vooral voor de bui tendorpers is dat prettig, om dat zij dan niet speciaal naar Den Burg moeten, maar de abonnementskaart in ontvangst nemen als zij voor de eerste keer gaan zwemmen (met be houd van de reductie). De voorverkoopprijs geldt tot en met vandaag.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 10