erste trekking loterij exelse Boys-verbouwing Texelse sportvijfdaagse verdient meer deelnemers Wedstrijd brandingsurfen zondag bij De Koog Li'***! Geen motie tegen rijk over jonge werklozen-korting jjdens feestavond Pinkstertoernooi: r® O chapenscheren op ismarkt zaterdag meerite laat onderzoek ai aanpak BTW doen Droom Bakker kwam niet uit SVO Dl kampioen SVC-gym hield een geslaagde uitvoering Waddenvereniging wil vrijwilligers voor „bakfietscampagne" „Tijd dat we weer eens naar Leeuwarden gaan" Kamerlid Hermes komt naar Texel Wijziging lichting brievenbussen jpftG 12 MEI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 9 len van Texelse Boys zijn deze ek druk bezig met loten langs de „te gaan. De loterij ten bate van hoogstnoodzakelijke verbouwing i het verenigingsgebouw beleeft idag (eerste Pinksterdag) het eer hoogtepunt. Tijdens de feesta- id van het traditionele kstertoernooi van de Boys, vindt i namelijk de eerste trekking its. Wie in bezit is van één of grdere loten en persoonlijk vóór idagavond half negen in de grote sttent op het Boysterrein aanwe- is, heeft bovendien kans op di ss extra prijzen, met als klapper deurprijs": een 2-persoons Texe- dekbed. Hoofdprijs van de avond ien cd-speler. zondagavond drie trekkingen, richt door een uit het publiek ge- miss" en onder toeziend oog Texelse Boys-penningmeester nt Veeger. De eerste trekking is negen uur, de tweede om tien en de derde om elf uur. Hoofd- ten zijn achtereenvolgens: een jingpak, een radiocassette- jrder en een cd-speler. Bij de eer- of de tweede trekking wordt de irprijs", het door de Texelse Wol lernemmg beschikbaar gestelde irsoons Texeler dekbed, verloot, het „deurprijs"-lootje komt men tns in aanmerking voor de kleine- ixtra pri|zen, die bij elke trekking ■den verloot. Kortom: wie een lot ipt en naar het Boysveld komt. lapen scheren op de Vismarkt op isterzaterdag. Een nieuw idee van Stichting Folklore Texel/Onderne- rsvereniging Den Burg om de toe- in ook buiten het zomerseizoen aardigs te bieden. Aanstaande irdag zal Jan Zijm (Leemkuil) van- 1100 uur circa vijftig schapen on- handen nemen. Hij wordt estaan door Kees „Hoekie" van waarde. De eerste demonstratie ut tot ongeveer half één. Na de tej komen de overige dieren aan mirt. van 13.30 tot pakweg 10 uur De presentatie is in han- wGert Coevert, die tevens zal beren de versgeschoren schape- Isan de man te brengen. ir f2500,- mag het Accountants loor van de Vereniging van Ne- andse Gemeenten een onderzoek nnaar de gemeentelijke aanpak de BTW-problematiek. In de sdag gehouden raadsvergadering mde alleen Gerbrand Poster iels Belang) tegen het voorstel, rond dat plaatselijke accountants meg kennis van zaken hebben om behulp van ambtenaren zo'n on- roek te doen. or het inventariseren van de ildzaken met betrekking tot BTW, eibi| eventueel kleine correcties 'den aangebracht en aanzetten iden gegeven tot beter benutten 1 de mogeli|kheden, hoopt de ge- ente te voorkomen dat er teveel 'dt afgedragen of dat er naheffin- i komen. 'het bedrag van 2500,- kan 'n diepgaand onderzoek worden 'oen Omvangrijke advisering op 'bale punten, het uitwerken van ntuele voordeliger alternatieven en 09 voeren met de bevoegde be- "i9iispecteur is ook niet mogelijk. 1 de hand van gesprekken, s'ukken en andere bescheiden, ha' accountantskantoor van de "proberen een zo compleet mo- |k beeld te krijgen. 'Terpstra (PvdA) leek het een idee de BTW-problematiek eens le Pluizen. Als er echter punten 'den gevonden die nader onder vragen, dan wil hij een afwe- over de te verwachten ''angsten ten opzichte van de 'en van het onderzoek. Tracteren brand Poster was niet zo gelukkig et voorstel. „Het college blijft 'acteren op onderzoekjes en 11 sJJt'aar'3'i de hulp van buitenaf '9 We hebben toch eigen know- en de plaatselijke accountants vp'gens mij ook goed bij de wek- et is gewoon gemakzucht dat kken 6aU V°°r worc" aan9e" 6Tu?er 8arend'agt verklaarde dat W-problematiek gecompliceer- fn misschien op het eerste 'fe „Op Texel zijn niet zulke '^oialiseerde fiscale deskundigen Inet VNG kantoor. Daarnaast „In 2e daar de mogelijkheid ver- J e 9®meenten met elkaar te ,- rjxen. oat moeten we benut- heeft kans op prijs en hoogstwaar schijnlijk minstens een leuke avond. Ook wie nog geen lot heeft gekocht maar toch wil meedingen, kan naar het voetbalterrein aan de Haffelder- weg komen. Er zijn daar nog loten beschikbaar. Zonder lot de feesta vond bijwonen kan natuurlijk ook, maar dan maakt men geen kans op prijs. De feestavond van het Pinkstertoer nooi is in de Texelse voetballerij en onder de overkantse deelnemers al jaren een begrip. Nog nagenietend van het doorgaans fraaie weer en de gezamenlijke maaltijd wordt elk jaar weer een groot feest aangericht op de klanken van een swingende band. Ook ditmaal is er levende muziek in de grote tent: de Texelse rock 'n' roll- formatie „Shakm' Legends" Zanger Rob Kooiman, gitarist Hans Hopman en drummer Ben Bakker zullen probe ren de voetballers ook 's avonds in actie te laten komen. Tijdens de pau zes zwijgt de muziek niet, want dan zorgt een discjockey voor vrolijkheid. De band begint al vrij vroeg in de avond te spelen. Dameswedstrijd Het Pinkstertoernooi, dat in 1979 op initiatief van de toenmalige trainer Aad Vaars en bestuurslid Hank Witte voor het eerst werd gehouden, is een bijzonder tweedaags toernooi. De uit alle windstreken komende deelne mers kamperen namelijk rond de vel den en vieren gezamenlijk het slot van het voetbalseizoen. Niet alleen voetballers, ook supporters komen graag mee naar Texel. Zo neemt de VV Nijnsel uit Sint Oedenrode dit jaar zelf een grote tent mee waar ze met zijn 54'en in kunnen overnachten. Gemiddeld reizen per team 20 perso nen naar Texel. Ditmaal zal dat niet anders zijn. Hele vroege arrivées kun nen zaterdagavond al de eerste wed strijd zien. Als voorproefje van het Pinkstertoernooi spelen dan om 19.30 uur de dames van Texelse Boys en SV De Koog een vriend schappelijke wedstrijd. Het feitelijke Pinkstertoernooi begint eerste Pinksterdag om 11.00 uur. In totaal treden 24 ploegen aan, die continue op de drie velden hun wedstrijden afwerken. Voor elke wed strijd is een half uur beschikbaar. Op de eerste dag duurt het wedstrijdpro gramma tot 18.00 uur. De deelne mers kunnen daarna aanschuiven aan de barbecue alvorens het feest los barst. De tweede dag wordt al vroeg be gonnen, hetgeen voor menig deelne mer na de „zware" feestavond een hard gelag is. Om 9.30 uur wordt voor de eerste maal afgetrapt, we derom op drie velden tegelijk. De laatste poulewedstrijden zijn om streeks 14.00 uur ten einde. Finales Om 14.10 uur beginnen de finales. Eerst zijn de reserveteams aan de beurt en om 14.45 uur is de finale van de standaardteams. Eventuele uitloop als gevolg van penaltyseries niet meegerekend, is het toernooi om ongeveer 15.15 uur afgelopen en vindt kort daarna in de feesttent de prijsuitreiking plaats. In poule A bij de standaardteams spelen VV DIO (Groningen), SVJ 1 (Hillegom), FC Right-OH (Geertruiden- berg), VV Niftrik (Wychen), Zwalu wen Vooruit (Utrecht) en Texelse Boys 1. In poule B komen uit: SV Creil (Noordoostpolder), FC Boszoon (Rotterdam), FC Mistral (Groningen), VV Nijnsel 1 (St. Oedenrode), Al ways Forward 1 (Hoorn) en FC Tuin dorp (Enschede). Bij de reserveteams spelen in poule C: VV Velsen (Velsen), Wherevogels 2 (Purmerend), VV Ventura (Strijen), VV Vredenburg (Rijswijk), Always Forward 2 en Texelse Boys 2. Poule D bestaat uit: FC Bedum (Bedum, Groningen), SVJ 2, Wherevogels 3, Texelse Boys 3, VOG (Oldelamer), VV Nijnsel 2. Scheidsrechters zijn de Texelaars Van Lubek, Molanus en De Ruyter en de heren Schaap senior en junior uit Den Helder. „Ik had vannacht een vreemde droom", vertelde Peter Bakker (PSP) in de dinsdagavond gehouden raads vergadering. Hij wilde steun van de gemeenteraad voor een motie van Werklozen Belangenvereniging Am sterdam, tegen het regeringsvoorstel waardoor werkloze jongeren van 21 tot 27 jaar zo'n ƒ300,- moeten inle veren. In zijn droom werd beargu menteerd waaróm die steun zou moeten worden gegeven. „Dromen zijn bedrog", moeten andere raadsle den hebben gedacht. Met tien tegen vijf stemmen werd de motie ver worpen. Het college had al een reactie op de ingezonden brief van de belangenve reniging bij de raadsstukken gevoegd Daarin wordt de motie afgewezen omdat het college van mening is dat „een gemeente als mede-overheid zich buiten de reguliere kaders van een oordeel moet onthouden". Daar naast vond men het niet juist te rea geren op een nog niet genomen maatregel. Tractoren Peter Bakker droomde ook van boe ren die met tractoren op de Groene- plaats stonden om te protesteren tegen een maatregel, waardoor hun inkomen in gevaar kwam. Het college sprak de actievoerders vanaf het bor des toe. Bakker: „De burgemeester zei net dat de gemeente zich van een oordeel onthield, en de boeren begonnen daar net op te reageren, toen ik wakker werd.. Hij viel echter weer in slaap en nu stond in zijn droom de Groeneplaats vól werkloze jongeren Bakker vroeg de raad niet zijn dromen te verklaren, maar vond de reactie van het college tegenstrijdig. „Qua problematiek is het net als bij de boeren. En die heb ben dan nog standsorganisaties om voor hun belangen op te komen, werkloze jongeren niet" Hij wilde discussieren over de motie die de be langenvereniging heeft gestuurd. De reactie van het college leek hem voorbarig, daar de brief was gericht aan college en raadsleden. Gerard van der Kooi (PvdA) vlei uoK" ker bij. „Als we iets kunnen doen, dan moeten we dat doen", was zijn mening en hij vroeg of het college ook vond dat de uitkering voor deze groep werklozen eigenlijk niet lager kan. Burgemeester Schipper verklaarde dat de collegeleden alvast hadden gereageerd omdat de brief ook aan hen was gericht. „Het college mag een eigen mening geven en hoeft die van de raad met af te wachten". Wethouder Zegers was een beetje verbolgen over de opstelling van de twee raadsleden. „U gaat er zeker vanuit dat we niets doen ter bestrij ding van de werkloosheid. We heb ben niet de mogelijkheid om het op te heffen, maar we doen wel veel, zoals cursussen organiseren". De wethouder meende dat de ge meenteraad weinig invloed kan uit oefenen op het wel of niet doorgaan van een maatregel. Hij raadde aan het via andere politieke kanalen te proberen, in plaats van een motie in te dienen die toch waarschijnlijk on gezien op een stapel komt. Kamerlid De CDA-fractie wil knelpunten zoals bij het onderwijs en ouderenbeleid via de partij aankaarten, niet via de gemeenteraad. Ate Rienstra. „We hebben Brinkman hier al gehad en binnenkort komt kamerlid Hermes. Dat zijn betere kanalen". De fracties van Texels belang en VVD waren het met het coilege eens dat dit een zaak is die op landelijk ni veau moet worden behandeld. Peter Bakker begreep de reactie van de wethouder niet. „Het gaat niet om het oplossen van de werkloos heid, maar om een inkomen waarvan men niet kan rondkomen. U ziet er nu weinig in om steun te verlenen. Maar dat was anders toen de boeren kwamen". Bakker erkende dat het rijksvoorstel door een motie van ge meente Texel niet van tafel zal zijn, maar het ging hem om de morele steun. Gerard van der Kooi vulde aan dat het een signaal naar eigen bur gers zou zijn in de trant van: het aan ons ligt, gebeurt het niet. De stemming viel uit in het voordeel van het college. De D-pupillen van SV.Oosterend zijn woensdagavond kampioen geworden in hun klasse. In een dubbele compe titie met SV. Texel Dl en D2, Texelse Boys Dl en SV. De koog Dl bleken de Oosterenders de sterksten. Door een nek aan nek race tussen Texel Dl, Texelse Boys en SVO bleven de wedstrijden tot het eind toe span nend. Zelfs de laatste wedstrijd kon het eindklassement nog beïnvloeden. De luitgesteldel wedstrijd tegen SV. De Koog werd echter gemakkelijk met 8-0 gewonnen, waarmee de beslissende twee punten werden bin nen gehaald. Op de foto de winnaars in willekeuri ge volgorde: Pieter Daalder, Richard koning, René Mantje, Ben Rentenaar, Jeroen Rouwenhorst, Sebastiaan Duinker, Johan van der Star, Cor Vla ming, Rob de Vries, Tom Witte, Mar- tijn Duinker, Pieter Kuiper, Wout Haak, Koen Broes, Marco Bakker en coach Willem Witte. Trainer Jitze Beintema ontbreekt op de foto. Van dinsdag 2 mei tot en met zater dag 6 mei werd de eerste sportvijf daagse op Texel gehouden. De sportvijfdaagse bestond uit verschil lende onderdelen die eenieder op zijn/haar niveau kon afwerken. Daar toe was er een indeling gemaakt in A-, B- en C-categorie. De A-categorie was het zwaarst en de C-categorie het lichtst. Elke deelnemer kon voor zichzelf de categorie bepalen waarin hij/zij een bepaald onderdeel wilde afwerken. De onderdelen waaruit de T5 bestond waren fietsen, zwem men, wandelen, bosloop en een combinatie van zwemmen, fietsen en hardlopen (min-triathlon). Onder schitterende weersomstandig heden konden de deelnemers dinsdag fietsend hun traject afleggen. Er was een drietal routes uitgezet over af standen van 25, 40 en 80 km. De 25 km. route voerde de deelnemers door de Dennen, via Den Hoorn langs de Waddendijk terug naar het startpunt: zwempark Molenkoog. De 40 km. ging via Oudeschild, Oost, De Cocksdorp, De Koog en De Waal terug naar het uitgangspunt. De deel nemers aan de 80 km. zagen bijna het gehele eiland aan zich voorbij trekken. Woensdag 3 mei stond er zwemmen op het programma. In zwempark Molenkoog kon er worden gezwommen over afstanden van 500, 1000 en 1500 meter. Leden van zwemclub TX'71 verleenden hier as sistentie bij het turven van de afge legde banen. Donderdag 4 mei werd er gewandeld. Het startpunt was dit keer bij de Kaapsnol te De Koog. Het wandelen geschiedde in eendrachtige samenwerking met wandelclub Het Gouden Boltje, die dezelfde dag hun Evenals voorgaande jaren houdt Windsurfclub Texel op eerste Pinksterdag een brandingsurf- wedstrijd voor de kust van De Koog ter hoogte van Paviljoen Drie. Deze wedstrijd telt mee voor het Branding Circuit B-poul (amateurs), een wedstrijdserie die onder auspiciën van het Koninklijk Nederlands Wa tersport Verbond wordt gevaren. Het brandingcircuit is een surfcompe- titie langs de Nederlandse kust. Iede re surfer met een geldige startlicentie van het K.N.W.V. kan aan deze wedstrijden meedoen. De Nederland se kust is in drie regio's verdeeld. Texel zit met Castricum en Hargen in regio 3. De beste vijftien zeilers van iedere regio gaan over naar de finale. In iedere regio wordt na de zomer een finale gevaren. In regio 3 gebeurt dit net als voorgaande jaren op Texel, tijdens het Tropical Sea Festival in De Koog. Er worden drie disciplines ge varen, namelijk course race, slalom en wave performance. Een course ra ce wordt op lange planken, de zoge naamde raceboards, uitgevoerd. Er wordt dan een enkele kilometers lan ge baan voor de kust uitgezet, die meestal twee maal gevaren moet worden. De slalom wordt gevaren met kortere planken. Er wordt dan een baan uitgelegd met twee boeien: vlakbij het strand in de branding en achter de branding. Deze baan wordt ook twee maal gevaren, maar komt meer op de behendigheid van de sur fer aan. Het kan een spectaculair schouwspel zijn. Dan nog de wave performance, die wordt gevaren op Voor een goed gevulde zaal heeft SVC maandagavond haar jaarlijkse uitvoering gegeven in het Eierlandse Huis. De kleuters begonnen en brach ten meteen sfeer door een bewe- gingsbaan met toestellen te doen op het liedje „Opzij, opzij, opzij" van Herman van Veen. De kinderen van groep 3 en 4 lieten oefeningen zien op de gelijke brug en op de trapeze, die onlangs is aangeschaft met geld van de sponsoraktie. Groep 5 en 6 lieten een aantal mooie sprongen met de trampoline zien, en vervolgens al lerlei oefeningen op matten in kruis vorm, waarbij er op het kruispunt iedere keer gelukkig net geen botsin gen waren. De meisjes van groep 7 en 8 en het voortgezet onderwijs de den eerst een vrije oefening op mu ziek en daarna sprongen ze met verschillende sprongen over het paard. Het spontane applaus hiervoor was zeker op zijn plaats. De leiding van de gym was in handen van An- nemarie Nijkoops. Tussendoor waren er twee optredens van de jazzgym afdeling, onder leiding van Klarina Combé. Ook daar was veel werk van gemaakt en het zag er dan ook pri ma uit. Al met al was het een geslaagde avond en de ouders en kinderen gingen tevreden naar huis. de kleinste planken. De surfer moet binnen een bepaalde tijd voor de jury laten zien hoe behendig hij in de branding is. Welke discipline gevaren wordt hangt van de weersomstandig heden af. Er wordt gevaren vanaf windkracht 3.5. De organisatie hoopt op veel wind uit de goede richting en een flinke branding, zodat het meest sensationele onderdeel, de wave per formance, kan doorgaan. Er doen dit jaar tien leden van de Windsurf Club Texel mee aan deze competitie langs de Nederlandse kust. Zij varen Zon dag dus een thuiswedstrijd. De in schrijving is van 9.00 uur tot 10.00 uur in de jurywagen op het strand bij Paviljoen Drie. Skippersmeeting om 10.15 uur. Start om 10.30 uur. De surftrailers van de deelnemers zullen door Kees Burgman en Jan v. Liere op het strand worden gebracht. Joris Lamens zal het publiek via de geluidsinstallatie voorzien van vak kundige informatie en commentaar. De Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee houdt in de perio de 8 juli tot 3 september 1989 een ledenwerfcampagne op de eilanden Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog. De vereniging is op zoek naar vrijwillig(st)ers die in verband met deze jaarlijkse „bakfiet scampagne" minimaal twee weken wil werken op één van de Waddenei landen. Met name voor Texel is nog hulp nodig De werkzaamheden be staan uit het geven van voorlichting en ledenwerving. Het is de bedoeling dat de vrijwillig(st)ers in teams van drie personen opereren. De reis- en verblijfkosten worden vergoed. Voor meer informatie, schrijf naar: Het Waddenhuis, Postbus 90, 8860 AB Harlingen. Of telefonisch: 05178-15541 (vragen naar Klaas Laansma). De vlieghinder boven De Cocksdorp laat de raad niet los. Een vertegenwoordiger van defensie heeft verklaard dat de zaak alleen nog maar ,,op werkniveau" aan de orde is ge weest. Hij zal ermee hogerop gaan en neemt daarbij het idee over plaatsing van een volgra- dar mee. Wethouder Schilling zei dins dagavond tijdens de raadsver gadering het tijd te vinden om weer eens naar Leeuwarden te gaan. ,,lk kan u verzekeren dat de afdeling milieu het vuur brandende houdt en dat we niet stil zitten". jaarlijkse vogelwandeltochten hield. De wandelaars konden vertrekken voor wandelingen over 10, 20 en 30 km. Vrijdag 5 mei was het verzamel punt de Kwekerijweg In De Dennen. Daar was de start voor de verschil lende boslopen. Er kon gekozen wor den uit de volgende afstanden: 2 km., 3,6 km. en 10,8 km. Tijdens de ze boslopen werd het deelnemersveld versterkt met een groot aantal leden van een atletiekvereniging uit Baren- drecht. Zaterdag 6 mei was de afslui ting in de vorm van een mini-triathlon. De C-categorie moest 250 m. zwemmen, 10 km. fietsen en 2 km. hardlopen. Voor de B-categorie waren de afstanden respectievelijk 500 m„ 25 km. en 4 km. terwijl de A-categorie afstanden 1000 m„ 40 km. en 6 km. moest afleggen. Het was de harde wind die de deelne mers enigszins parten speelde, maar toch haalde eenieder de eindstreep zonder kleerscheuren. In totaal heb ben 113 deelnemers meegedaan aan de T5. Zij die aan drie of meer on derdelen meegedaan hadden, kregen na afloop een herinnering in de vorm van een standaard en een certificaat. Zij die aan 1 of 2 onderdelen deelge nomen hadden kregen een dag oorkonde. De reacties van de deelne mers waren zonder uitzondering zeer positief. Vooral de combinatie van sport en recreatie sprak veel mensen aan. De tijdslimieten waren dusdanig ruim gekozen dat eenieder in staat was de onderdelen in eigen tempo af te leggen. Dit werd ook als zeer pret tig ervaren. Verder vonden veel men sen het leuk om op deze ontspannen manier eens kennis te maken met sporten waaraan men normaal niet doet. Tijdens de T5 bleek al gauw dat een evenement als dit uitermate geschikt is als groeps- of gezinsacti viteit. Verschillende vaders en moe ders werkten in eendrachtige samenwerking met zoons en/of doch ters de onderdelen af. Gezien de vele positieve reacties van de deelnemers verdient een evenement als de T5 een volgend jaar zeker meer deelne mers. Het draaiboek ligt al weer klaar, dus aan de organisatie, de Texelse Sport raad, zal het niet lig gen. Het enige wat de sportraad niet kan garanderen is het fantastische weer zoals het gedurende deze T5 geweest is. Eén deelnemer heeft alle onderdelen In de A-categorie afge werkt, nl. Theo Takes uit Den Burg. Ik vond het hartstikke leuk" aldus Ta kes. „Op deze manier maak je op een leuke wijze kennis met andere spor ten. Ik weet nu ook wat 30 km. wandelen is. Daér kun je stijf van worden! Verder waren de limieten dusdanig ruim gekozen dat het voor eenieder die een goede conditie heeft mogelijk moet zijn deel te nemen. Ik heb prachtige dagen gehad. „De Texelaars zijn nogal kat-uit-de-boom- kijkerig, maar ik zou zeggen: doe vol gend jaar mee. Het zijn erg leuke da gen. Ik zal er volgend jaar zeker weer zijn". Een evenement ais de T5 vergt natuurlijk de nodige organisatie. Door Marion Korthuis, studente aan de Na tionale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer, werd tijdens haar stageperio de bij de Texelse Sportraad een uitge breid draaiboek in elkaar gezet. Dit draaiboek vormde de basis voor het evenement. Verder waren er de nodi ge vrijwilligers die mede zorgden voor het welslagen van de T5, Ook de verenigingen ZPC 71, Atletiekvere niging Texel, wandelsportvereniging Het Gouden Boltje en Toerclub Taxi 12000 assisteerden in niet geringe mate. Het CDA-kamerlid A. Hermes komt naar Texel op vrijdag 19 mei. Hij is een specialist op gebied van onder wijszaken. Hermes arriveert om 14.00 uur op het eiland en brengt dan een bezoek aan de Drijverschool in Den Hoorn. Daarna gaat hij naar de Kompas- school in Den Burg, waar hij om 16.00 uur een bespreking heeft met alle Texelse basisschooldirecteuren. Van 20.00 tot 21.00 uur houdt de Texelse CDA-afdeling voor haar leden jaarvergadering in Hotel De Linde boom. Na afloop daarvan is de open bare spreekbeurt van kamerlid Hermes. Hij zal praten over het on derwijs en andere actuele politieke zaken. Met ingang van 15 mei aanstaande wordt de verzending van de buslich- tingcorrespondentie van Texel aan gesloten op het landelijk weekend-net. Dit houdt in dat de post die zondag's voor 18.00 uur in de brievenbussen wordt gedepo neerd,de volgende dag in het land wordt besteld. De lokale post van Texel zal op maandagmiddag worden besteld.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 9