tochtige shows op tiende oncours Blijde Rijders lassementsrit hoogtepunt Nieuwe „Elizabeth" voor bergingsbedrijf Visser een bezwaar tegen verblijf oor personeel Van der Linde mm? Zwarte markt in manege Akenburg Viet buurman dwarsliggen" ZDH-Toernooi KZV Westerslag houdt eerste zeilwedstrijd Zaalvoetbal programma Voetbalprogramma Veel winstpunten Texelse ruiters El' JDAG 19 MEI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA prachtige shows en vele andere jgiepunten op het concours van Blijde Rijders, dat tweede isterdag traditiegetrouw op de sdel te De Koog werd gehouden, tienden beslist meer publiek. Het lie weer bleek, ondanks de frisse d, een duchtige concurrent van evenement dat voor de tiende plaatsvond. opening kwam het vignet van de imging in levende lijve het terrein Door mevrouw E. Luyckx was relfde vignet ook met bloemen ild op een paneel, dat op een renwagen op het concoursterrein te bewonderen. r de eerste keer werd op Texel klassementsrit verreden. Aan- nningen, rijtuigen en kledij worden rel mogelijk in originele staat en nzend opgepoetst voorgereden, voor worden kosten noch moeite paard. Een jury geeft punten, ir het hele land worden dergelijke sementsritten gehouden. Eind tember wordt uitgemaakt wie kampioen mag noemen. Re ochtenduren werden de deelne- ■s aan de Texelse klassementsrit ordeeld door Luitenant-Generaal Battels en Loek van Bronkhorst. irna maakten de aanspanningen tocht door Den Hoorn en de men. 's Middags kon het publiek één keer genieten van de fraaie ligen met de in prachtige tuums gestoken koetsiers en hun ïes tijdens de prijsuitreiking. Stoelendans I ponyruitertjes van de Kleppertjes maakten 's ochtends en 's mid- jgs de toeschouwers met spelletjes (stoelendans en zaklopen. Zeer |usant was de estafette waarbij nyruitertjes uit een groepje van |r om de beurt zigzaggend om moesten rijden en bij het lipunt een kledingstuk of zelfs hun hy moesten achterlaten. De laatste Me alles op en de groep die het kt weer volledig gekleed en orden- |k stond opgesteld had gewonnen, feilend en zeer geslaagd was het achttal-dressuurrijden door Wadden- ruiters en Kleppertjes tegelijkertijd in twee rijbanen. De leiding was in han den van clubcommandante Peggy Kamperman. Vóór dit onderdeel werd door de rijvereniging en de ponyclub een parade gereden. Geen rijders Door gebrek aan rijders was de Texel se tuigpaardenrubriek afgelast. De andere aangespannen optredens wer den gekenmerkt door grote deelname van de overkant. Willem Goënga uit Den Hoorn hield de Texelse eer nog enigszins hoog met enkele goede klasseringen. Mevrouw Pezzano uit 't Waarland verzorgde met haar tienjarige paard een ZZ-dressuurdemonstratie die door speaker Loek van Bronkhorst deskundig van commentaar werd voorzien. De muziek paste uitstekend bij de combinatie. Er zaten zeker mooie momenten in de kür, maar kenners raakten er niet erg van onder de indruk. Salsa Een verrassend optreden van het mu ziekkorps Kunst na Arbeid uit Uit hoorn was een leuk intermezzo tussen de paardenrubrieken. Vooral de tweede show, geheel in Zuid- Amerikaanse stijl, compleet met som brero en salsa-achtige dansjurkjes voor de marjorettes, bracht sfeer op deze zonnige dag. Dameszadel De Blijde Rijders hadden tegen het eind van de concoursdag nog twee fantastische shows voor het publiek in petto. De Anjer Carrouselgroep uit Amsterdam verzorgde een carroussel- demonstratie op muziek door twaalf rijders, waarvan de amazones in da meszadel. De commando's werden in de Franse taal gegeven door Frans Robbers. Het niveau van de deelne mers stelde enigszins teleur, maar het geheel oogde toch mooi. De Blijde Rijders zetten hun tienjarig jubileum luister bij met een ludieke uitbeelding van een 17 kinderliedjes. Wagens met o.a. Berend Botje, drie ^,-y* iflniet mee om je eigen pony, die van een ander aan de teugel ón een zak met kle- tukken van je collega's in een hoog tempo om een bordje te leiden. niet zo jonge kleine kleutertjes op een hek, kortjakje en een rood-met- witte-stippen-paddestoel trokken aan de toeschouwers voorbij. De succesvolle concoursdag werd besloten met de ereklasse tweespannen. Tijdens het concours werd een loterij gehouden. De op de nummers geel 200 en groen 199 gevallen prijzen kunnen worden afgehaald op Stolp- weg 22 te Den Hoorn (telefoon 19369). Uitslagen: Behendigheidsspelletjes Kleppertjes: Groep II (Thirza Weel, Marieke van der Blaak, Mieke Barreta, Ilse Geus en Femke 't Harde) en groep III (Danielle Boom, Harma Eilander, Gideon Boogaard, Annariet Kooiman, Erna Kikkert) Eenspannen kleine limiet: 1 Captam-5 jr. vosruin v. Uriant. Eig./ber P Schuit. 2,Damon-6 jr. vosruin v Rex. Eig./ber. R. de lange. 3. Ewout-3 jr. vosruin v Navigator. Eig./ber. W. Bergen. 4 Evert-3 jr. vosruin v. Triomfator Eig /ber. N. Smit. Eenspannen grote limiet: 1. Aperno-7 jr. br.rum v Proloog. Eig./ber. C. Klinkhamer. 2. Rudo-14 jr. vosruin v. Jonk heer. Eig./ber W Goënga. 3. Walser-9 jr vosruin v. Oriant. Eig./berT Duin. 4. Alfred-26 jr. vosruin v. Oregon. Eig./ber J Helder. Eenspannen Open Klasse: 1. Sneeuwkoning-12 jr. sch.ruin v. Folio. Eig./ber. P Schuit. 2. Rein 0.-7 jr. vosruin v. Strawinsky. Eig./ber.J.Maars-Nierop. 3. Udo-11-jr. vosruin v Hoogheid. Eig./ber. W. Goënga 4 AJexander-7-jr. vosruin v. Unitas. Eig./ber. J. Zonneveld. Tuigpaarden gereden door dames 1. Sneeuwkoning-Mevr. M Schuit-Stuit. 2. Udo-Mej. A. Goënga. 3. Alexander-Mevr. G. Zonneveld de Hoop. 4. Vivaldi-Mej. N. Tjoelker Tweespannen Open Klasse: 1. Sneeuwkoning/Zonnekoning-eig./ber. P.Schuit. 2 Udo/Rudo-eig /ber. W. Goënga. 3. Walser/Arroyo-eig./ber T. Duin. 4. Vivaldi/Eros-eig./ber. B. Tjoelker. Klassementsrit: Tweewielig rijtuig: 1. M. Plevier uit Schagen met een Tilbury. 2. A Dol uit Hensbroek met een Dos Dos. Vierwielig rijtuig: 1. J. Hesterman uit Oost-Knollendam met een Hollandse Wagonette uit 1903. 2. N. van Ophem uit Waarland met een Stan hope Phaëton. 3. J. Korver uit Obdam met een kaasbrik uit 1920. Vierwielige wagen met dubbelspan: 1. J. Jansen uit Alkmaar met een Jagdwagen 2. P. Daalder uit Oosterend met een Demi Mail Phaëton uit 1910. Zaterdag 27 mei wordt weer een zwarte markt in manege Akenburg gehouden van 13.30 tot 16.30 uur. Een standplaats huren kost 715,-, een kraam huren kost 725,- en wie stroom nodig heeft betaalt 75,- extra. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Peter Dros in de manege, telefoon 14490. Wie spullen heeft, maar ze niet zelf wil verkopen, kan deze schenken aan de manege. Ze worden in een kraam ten bate van de manege verkocht. De volgende zwarte markt wordt ge houden op 11 november. wil mijn buurman niet dwarslig- het gaat zuiver om mijn per- olijke belangen", aldus A. van 'develd tijdens de hoorzitting osdagavond voor de raadscom- sie voor ruimtelijk- en huis- bngsbeleid. De leden verklaarden "tl unaniem het bezwaar van Hardeveld tegen het plaatsen 'en personeelsverblijfsruimte W. van der Linde bij zijn wo- lm De Cocksdorp ongegrond. Ze en du' Van der Linde was tege- •l/jekomen aan een viertal pun- "le Van Hardeveld had l'steld. hardeveld zei al vijf jaar last te n a van de „bedrijvenver zame- ®e bi] zijn buurman groeit. Hij et jammer dat hij met zijn be- 'r een ondernemer voor de voe- maar hij had óók ■esteerd toen hij het huis kocht, e' in woongenot. openbare bekendmaking van 29 s'aat dat de bouwplannen van e' Linde in overeenstemming el bet in voorbereiding zijnde bungsplan. Van Hardeveld ver- leh!"12''n bezwaarschrift navraag ,en üedaan bij de gemeentelij- ln9 ruimtelijke ordening, maar eek de bestemming van het °9 met bekend. „Bezwaar ma- Jf".. et bestemmingsplan in e ,ng is niet mogelijk, maar het bouwplan loopt er wel op voor uit. Eventueel terugdraaien van de beslissing is in een later stadium niet meer mogelijk", aldus Van Hardeveld. Het was hem niet duidelijk wat Van der Linde nu precies wilde bouwen. Slaap- en verblijfsruimte voor stagiai res van zijn manegebedrijf brengt sei zoensgebonden bewoning met zich mee. Als het echter een personeels- woning wordt, dan kunnen er ook werknemers uit andere, niet- agrarische sectoren van Van der Lin des bedrijf worden gehuisvest, wat volgens Van Hardeveld strijdig is met de (agrarische) bestemming die nu nog ter plaatse geldt. In het bezwaar schrift noemt hij ruitersport geen agrarische, maar een toeristisch- recreatieve bestemming. Parkeerplaats „De huidige parkeerplaats is regelma tig vol en het bouwplan neemt ook nog een belangrijk deel ervan in beslag. Het voorschrift dat op het erf moet worden geparkeerd geeft onvol doende garantie", vond Van Har develd. Hij noemde vier punten. Als daaraan werd voldaan zou hij zijn bezwaar in trekken. Hij eiste dat de toekoms tige bestemming niet in een andere dan agrarische bedrijfssfeer zou liggen. Het erf van Van der Linde mag niet worden gebruikt voor kamperen. Op het erf moet, aan de westkant van de bebouwing een deel worden bestemd en ingericht als parkeer plaats voordat tot bouw van een ver blijf wordt overgegaan en als het gaat om een ruimte voor stagiaires wil Van Hardeveld dat de gebruikspe- riode wordt vastgelegd. Aangepast W. van der Linde vertelde dat hij zijn bouwplannen al had aangepast om tegemoet te komen aan de wensen van zijn buurman. De uitgang van het verblijf is verplaatst naar de zijde van zijn eigen woning en hij heeft daar ook 40 vierkante meter parkeerruimte gemaakt. „Er zit een dikke 100 meter tussen ons en de buren, dus volgens mij valt het wel mee met die last. Ook wij willen privacy, we wonen niet vlak naast elkaar. Gezien de ruimte die we allebei hebben is het eigenlijk gênant dat we hier zitten". Erna Eelman (VVD) vond dat Van der Linde aan de vier genoemde punten tegemoet was gekomen en begreep niet dat Van Hardeveld zijn bezwaar niet had ingetrokken. Maar van Har develd zei: „Ik wil de garantie dat het geen bedrijfsbestemming krijgt. Het parkeren geeft minder overlast, maar nog steeds teveel en de ruimte die er nu voor is gemaakt zal worden be bouwd". Alle commissieleden vonden dat Van der Linde zijn goede wil had getoond. Peter Bakker (PSP) zei echter de pun ten van Van Hardeveld niet onredelijk te vinden. Hij meende dat als schrif telijk is vastgelegd dat aan de punten is voldaan, de procedure mag doorgaan. Bergingsbedrijf Leo Visser en Zonen te Oudeschild heeft een veel grotere sleepboot aangeschaft als opvolger van de „Elizabeth". Het in 1983 bij scheepswerf Damen gebouwde vaar tuig (dat een certificaat heeft om „world wide" te mogen opereren) heet ook „Elizabeth", is 40,80 me ter lang, 10 meter breed en heeft een diepgang van 3,5 meter; een heel verschil met zijn 28 meter lange en zeven meter brede voorganger. Met de ingebruikneming van het nieuwe schip verandert ook het ka rakter van het bedrijf Visser. De ber gingsactiviteit zal niet langer in de eerste plaats zijn gericht op het vlot- trekken van jachtjes op de Wadden zee en andere kleine karweien in de buurt, maar veel meer op het grote werk in internationale wateren. Op drachten waar het bedrijf bijvoor beeld op aast is het verslepen van een nieuwgebouwd dok van Rotter dam naar Mauretanië in augustus (volgens Leo Visser voor 99% zeker), het overbrengen van een passagiers schip van Bremerhaven naar Genua en een soortgelijke klus op het tra- jekt Den Helder-Malta. Visser ope reert in nauwe samenwerking met het bedrijf Atlas Transport. De sleep boot, ontworpen voor werk op de Oosterschelde, werd door Visser overgenomen van Damen Marine Ser vice te Hardinxveld. De oude „Eliza beth" heeft nog geen definitieve eigenaar, al zijn er volgens Visser meerdere gegadigden voor, onder an dere uit Canada en Engeland. In elk geval heeft hij het oude schip nog tot 22 juni tot zijn beschikking. Zeven motoren De nieuwe „Elizabeth", die inmiddels in de thuishaven Oudeschild is gearri veerd, is voorzien van zeven Caterpil lar motoren (gezamenlijk vermogen 3650 pk) waarvan er drie (met een totaal vermogen van 1000 pk op de schroef) dienen voor de voortstuwing en de overige voor stroomopwekking. Onder de bemanning van de nieuwe „Elizabeth" zitten vier Texelaars: de zoons Erik en Erwin Visser, Henk Kie- wiet en Kees Visser. De overige op varenden komen van Atlas Personal Service, een maritiem uitzendbureau. Voor Leo Visser is de aanschaf van de grote sleper niet zonder risico. „Ja, wij steken onze nek vèr uit. Sommige mensen vinden het maar niks. Kottervissers hebben tegen me gezegd: wat moet je met zo'n ding? Ach, ik zeg toch ook niet tegen hen wat zij met die dure kotters van hen moeten in deze moeilijke tijd? Ik heb er vertrouwen in dat we slagen. De hele familie staat er achter en werkt er keihard voor. Als het misgaat, komt dat in elk geval niet door onwil of werkeloos toezien. Belangrijk is dat de nieuwe „Elizabeth" niet alleen groot en sterk is maar ook zeer veel zijdig en zelfs uniek. Je kunt er prac- tisch elk karwei mee uitvoeren en dat is dan ook de bedoeling". s.v. ZDH houdt zondag het jaarlijkse toernooi op het ZDH-veld. Programma: 10.45 uur Oosterend- ZDH 11.35 uur De Koog- Texelse Boys 12.40 uur Oosterend- De Koog 13.30 uur ZDH- Texelse Boys 14.35 uur Texelse Boys-Oosterend 15.25 uur De Koog- ZDH De kantine is vanaf ongeveer 10.00 uur geopend. Met de eerste wedstrijd op de Noord zee voor catamarans (zondag) wordt het wedstrijdseizoen geopend van Kustzeilvereniging Westerslag. Gezeild wordt naar gelang de weersomstan digheden een driehoeksbaan (Olympi sche baan) of een lange baan. De briefing is om 10.30 en de start om 11.00 uur, bij paal 17, voor de club. Donderdag 18 mei 17.15 u. Casino 2- Texel 3 18.00 u. Casino 7- De Koog 3 18.50 u. De Krim 3- Gempo 19.40 u. Texel 2- De Krim 2 20.30 u. Klif 3- NIOZ 21.20 u. Oosterend- Mantje 3 22.10 u. Oosterend 2- De Koog 5 Zaaldienst: Rab Vrijdag 19 mei 17.00 u. ZDH 2- De Koog 17.40 u. Gamma 2- Texel 1 18.20 u. De Muij- Jelleboog 2 19.15 u. Gempo- De Koog 5 20.05 u. De Koog- Gamma 3 20.55 u. De Krim- Casino 3 21.45 u. Casino 2- Texel BV 2 22.35 u. Mantje- Texel BV 1 Zaaldienst: Jelleboog Maandag 22 mei 16.30 u. Texel 4- Texel 6 17.10 u. De Koog 2- Texel 10 17.40 u. De Krim 2- Oosterend 2 18.10 u. Casino 5- Texel 9 Zaaldienst: Geen Zondag 21 mei KNVB afdeling Noord-Holland WGW 4- Tex. Boys 2 14.30 uur ZAP 8- Texel 3 14.30 uur Dames: De Koog- Helder 2 12.30 uur Zaterdag hield de kring Noord Hol land Noord een kring wedstrijd voor B-paarden en B-pony's te Dirkshorn. Ook de Kleppertjes en Waddenrui- ters deden hier aan mee. Van de Waddenruiters waren er vijf paarden mee, waarvan er vier met een winst punt naar huis gingen, een goed re sultaat. Bij de pony's waren er twee uitschieters. Daniëlle van Hove met Bianca behaalde haar eerste twee winstpunten in de dressuur en een tweede prijs met 130 punten. Vera Blom met haar pony Big Surprise werd Derde met 129 punten. Boven dien werd Vera eerste met springen met een foutloos parcours en vol doende voor haar stijl. Er waren bij de paarden maar weinig deelnemers voor het springen. De prijzen werden dan ook tussen de Texelaars verdeeld. Joke Dros met Sirmene 2 werd eerste en Bea Tim mer met Avant Coureur ontving de tweede prijs. Uitslagen Dressuur paarden: 2e Bea Timmer, Avant Coureur, 124 punten 1 winstp.; 3e Karen Bak ker, Zorita 120+ punten 1 winstp.; Joke Dros, Sirmene 2, 120 punten 1 wmstp.(nul); Arnold Leystra, Alona, 120 punten 1 winstp. Dressuur pony's: 2e Danielle van Hove, Bian ca, 130 punten 2 winstp.; 3e Vera Blom. Big Surprise, 129 punten 1 winstp., Thirza Weel, Lucretia, 120+ punten 1 winstp. Springen paarden: 1. Joke Dros, Sirmene 2, 4 fout, on voldoende; 2. Bea Timmer, Avant Coureur, 7 fout, voldoenda Springen pony's: 1 Vera Blom, Big Surprise. 0 fout, voldoenda 2 winstp.; 2 Chloë Weel, Zamba, 0 fout, vol doende, 2 winstp. (nul); Ilse Brommersma, Mi- ra, 0 fout, voldoende, 2 winstp.; Thirza Weel, Lucretia, 0 fout, voldoenda 2 winstp.; Sanna Pelgrim, Shadow Boy, 0 fout, voldoende, 2 winstp.; Erna Kikert, Hypos, 9 fout, voldoen de; Annemieke Kooiman, Xantha, 11,5 fout, voldoende, Gidion Boogaard, Bianca v. Z., 13 fout, voldoenda rJ-i. Harry Wuis houdt de grote hoog. gezeten naast trotse wisselbeker die De Koog Promotion beschikbaar had gesteld voor de winnaar van de open klasse eenspannen om- nieuwe eigenaar P. Schuit met Sneeuwkoning. De nieuwe Elizabethloopt voor het eerst de heven ven Oudeschild binnen. IFoto Dirk KuiterI

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 11