0 Pool winnaar ste clubwedstrijd Zomerse taferelen bij basketball l\log een bridgespeldje Bromfiets gestolen Verleende bouwvergunningen Zwarte markt uitgesteld Diefstal Doorgereden Jaarvergadering ANBO Duivensport Nieuwe opzet voor eilandcompetitie Boys 3 simpel kampioen in beslissingswedstrijd ;pAG 23 MEI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 3 I 23 mei Lrpshuis d'Ouwe ULO is om f30 uur een bibliotheekavond, te- is bijeenkomst van de interview- Lp, van de Historische Vereniging el. k voor ieder toegankelijke PSP- Ind over het milieu onder het mot 1 Texel in het jaar 2000 geheel bin fas?" wordt gehouden in ihuis d'Ouwe ULO, aanvang uur. lensdag 24 mei Istichting Ondersteuning Welzijns c (SOW) heeft een openbare [tuursvergadering in dorpshuis luwe ULO, aanvang 20.00 uur. Ilderdag 25 mei i vandaag (tot en met dinsdag ...ïeil staat de bus van „Vogelbe- lerming" bij „Ecomare". [inema Texel draait voor het eerst ictail", aanvang 20.00 uur. De ambitieuze Brian Flanagan 1 Cruisel heeft altijd gedroomd leen carrière die hem dynamiek, finding en financieel voordeel lert. Als blijkt dat de topmake- 1 echt op de stoep 1 om hem een baan aan te bie- I, drijft de koude realiteit van een portemonnee hem naar een mals barman. Met hulp van Doug fetilin (Bryan Brown) die ervan itugd is dat barman zijn meer lil het laatje brengt dan de ma |ardi], denkt Brian zijn bestemminc inden te hebben: drankjes schen 1 af en toe een versierdersglim [ivoor de mooiste vrouw van fhattans upper East Side. Lang- n wordt Brian de „ster" in het jcircuit. De film werd geregisseerc r Roger Donaldson. Bag 26 mei l/ogelwerkgroep Texel houdt een ■elfietstocht". Deelnemers moe- Izich om 10.00 uur verzamelen bij Irenzicht" in Oudeschild. 120.00 uur begint in het Haven- jaiirant van 't Horntje de aandeel- Bersvergadering van Teso. Haf 14.30 houdt de ANBO de jaar- Badering in „De Buureton". Ëinema Texel draait om 20.00 uur ocksdorper kustzeilvereniging pinksterzondag haar eerste club- kijd bij Paal 33. Om elf uur henen er 11 boten aan de start vertrokken richting Paal 28. het opkruisen en de tegen kwam Herman Boks na 54.58 n als eerste door de finish, voor Boks bleek dat hij te was gestart wat hem een DSQ !fde. Cor van Sijp stal de show et z'n A-cat steeds tussen de '°ste finishen. Na omrekening Texel Yardstick 1989 werd hij 'k de winnaar. Na een koffie °P Paviljoen De Krim werd er 9estart richting Paal 33. Dit tra- het ruime wind en stroom mee 'n een razend tempo. Arie eld/André Borkus kwamen in minuten als eerste door. He- fas hun voorsprong te gering lrden na berekening van de Yardstick Dirk en Eddy Pool Het derde traject ging van naar de VC-boei op het wad terug. Herman Boks/Klaas v,s finishten weer als eerste, duo's Gerard en Gerard Van Andreas ^erard Monen en «>ia berekening van de ck werden Dirk en Eddy Pool d,ie manche's; t(% Pool, Dart 18; 2. Cor van Sijp, an- 9eveld/André Borkus, Torna- ArJr' en Gerard sr. van Uunen, Ho- areas en Gerard Monen, Vrijdagavond leek het er in de eiland competitie basketball even op dat de teams liever de tijd (begrijpelijker wijs) wilden doorbrengen op het strand dan het laatste restje energie van de week kwijt te raken in de sporthal. Gelukkig druppelden even wel de spelers (sommigen zitten ook druk in de examens) vrijwel op tijd de zaal binnen en traden er volledige teams aan voor de wekelijkse vier wedstrijden. In de eerste wedstrijd tussen Para centrum en Super Maas liet het sco ren geruime tijd op zich wachten. Het vizier stond mede misschien door het warme weer niet helemaal op scherp. Super Maas nam dan ook brutaalweg de leiding, moest daarna Paracentrum naast zich dulden en ging de rust In met een kleine ach terstand van 12-9. In de tweede helft pompte Paracentrum nog wat meer energie in de aanval en ging het sco ren ze ook weer beter af. Super Maas kon daar slechts één enkele score tegenover stellen Uitslag: 31-11 voor Paracentrum. Ook in de volgende wedstrijd tussen koploper B&M en Vespertina bleef de nulstand enige tijd gehandhaafd. Toen B&M éénmaal loskwam was het snel gedaan met de tegenstand van Vespertina dat organisatorisch niet helemaal lekker in elkaar stak (vaak door wisselende samenstelling van het team) en B&M dankbaar de ruim te verschafte. Na een 22-2 stand bij rust finishte B&M uiteindelijk met een voordelige marge van 29 punten op 40-11. Een goed spelend GVT wist in de derde wedstrijd van de avond door haar betere anticipatie het team van Samen Een Gollards van het lijf te houden. Stond GVT na de eerst helft maar met vier punten voor, in de tweede helft bouwde zij de voorsprong uit tot een 23-11 eindstand. Uitblinker aan GVT-zijde was ongetwijfeld Mark-Peter Bakker die vele punten noteerde en flink wat blocks plaatste. Tenslotte de strijd tussen Dames Mode Moerbeek en De Pilaar. Ook dit keer liet het om zijn grappen en grollen bekend staan- In het verhaal van Bridgeclub Groot Slem is iemand vergeten: W. Blonk kreeg ook een speldje wegens 25-jarig lidmaatschap. Vanaf 15 mei worden weer iedere maandag om 20.00 uur in de Linde boom zomerdrives gehouden voor Texelaars en toeristen. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een blauw-grijze Puch-brommer, nummer FTG 303, van een 18-jarige Cocksdorper gestolen. De bromfiets stond bij hotel Het Molenbos en heeft een waarde van ongeveer 7700,-. Eventuele getuigen worden verzocht de politie te bellen, telefoon 12222. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning verleend: N.V Luchtvaartterrein Texel, p/a Groe- neplaats 1, Den Burg voor het plaat sen van een garage/berging en het veranderen van en bestaande ber ging, Postweg 120, De Cocksdorp; Fa. Ofrein, Weverstraat 12, Den Burg vvor het vergroten van een berging en het veranderen van een woning tot tearoom. Weverstraat 14, Den Burg; Ph. Stark, Zanddijk 8, De Cocksdorp voor het plaatsen van een stal; J. Duinker, Heemskerckstraat 17, Oudeschild voor het plaatsen van een tijdelijke mobiele verkoopruimte, Ha ven 18a, Oudeschild: D. Nagy, Rui- gendijk 2, De Koog voor het vergroten van een garagebedrijf: H. Gort, Grensweg 330, Den Burg voor het plaatsen van 18 recreatie bungalows; RAB Onroerend Goed b.v. Heemskerckstraat 50, Oudeschild voor het vergroten van een opslag loods, Schilderweg, Oudeschild; R. Foullois, Brechtestrasse 30, Rheine (B.R.D.) voor ged. vergroten van een zomerhuis, Gerritslanderdijkje 136, Den Burg; I. Roos, Naalrand 22, Den Hoorn, voor het plaatsen van een schuurtje; W.E. v/d Werf, Californië- weg 144, De Koog voor het plaatsen van een bergruimte. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Om organisatorische redenen wordt de zwarte markt die zaterdag in ma nege Akenburg zou worden gehou den uitgesteld tot zaterdag 17 juni. Opgeven kan vanaf heden bij Peter Dros, telefoon 14490. de Pilaar zich niet onbetuigd getuigen Sjaak Siliruma die zelfs de tijd vond om even zijn acrobatisch vermogen middels een handstand te tonen aan het publiek. Dit team begrijpt dat ook het showelement in de wereld van het basketball niet mag ontbreken. Het scoren werd daarbij echter ook niet vergeten want met 37-10 moest het arme dames Mode Moerbeek er dit keer aan geloven en wacht dit team nog steeds op de eerste over winning... Programma voor vrijdag 26 mei: 20.30 u. Mantje- Paracentrum Tasiel 21.00 u. Tasiel- B&M Mantje sport 21.30 u. 12 Balcken- GVT B&M 22.00 u. Dikke Mik-De Pilaar 12 Bale. ENIG IDEE HOE WE IANDICAPTEN KUNNEN HELPEN? ALS HET JE WAT OOET DOE DAN WAT ENIG IDEE GEHANDICAPT ZIJN KAN BETEKENEN? 06-3212166 WiViIUIVVIiYT Uit een tent op camping Kogerstrand zijn zondag tussen 10.00 en 12.00 uur campinggoederen en kledingstuk ken gestolen. Deze waren van twee 22-jarige Duitse vakantiegangers. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een langs de Witteweg te Den Hoorn lopende man van achteren aangereden door een witte Mercedes met een Duits kenteken, vermoedelijk van het type 190 D. De man liep een snee in zijn voorhoofd en kneuzingen aan de heup op. De dader reed door. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden, telefoon 12222. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (Anbo) houdt vrijdag om 14.30 uur in de Buureton een jaarver gadering. Voor de bestuursverkiezing zijn aftredend en niet-herkiesbaar me vrouw M. Leegwater-Klimp en me vrouw W. de Vries-Pantus. Eventuele nieuwe kandidaten kunnen zich opge ven bij het bestuur tot een uur voor aanvang van de vergadering. Pinksterzaterdag gingen 55 duiven van start in Arras (belgie) voor een afstand van 340 kilometer. Bij een sterke zuid-westen wind werden de duiven om 8 uur gelost. Arie Ellen kom om 11.42,42 uur de eerste duif constateren met een snelheid van 1533,52 m/min. De uitslag: Arie Ellen 1, 8, 9, Herman Groe- neveld: 2; Meyert de Waard: 3, 4, 5; Sjoerd Feenstra; 6, 7, 10. „De Heer is mijn Herder". Bedroefd, maar dankbaar wat zij voor ons is geweest, moeten wij u mededelen, dat toch nog onverwacht van ons is heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Antje Halsema weduwe van Willem Boon, op de leeftijd van 86 jaar. Australië: W. Jannes-Boon P Jannes Texel: P. Boon A. Brons-Boon M. Brons klein- en achterkleinkinderen Texel, 20 mei 1989 „Gollards", De Zes 12, Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 23 mei van 19.30 tot 20.30 uur in de „Gollards". Een korte rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 24 mei om 14 00 uur in de „Gollards", waarna de begrafenis op het kerkhof te De Cocksdorp zal plaatsvinden. Correspondentie-adres: W van Beierenstraat 32, 1791 GT Den Burg Bedroefd zijn wij om het plotselinge overlij den van onze lieve tevreden oma Boon-Halsema Nooit zullen wij haar vergeten. Peter, Anneke en Martes Willem en Carolien Joke en Fred Willem, Josephien Martiene en Ivette Mangaret, Robert Steven en Leome Gods wegen zijn niet altijd te begrijpen. Geheel onverwacht viel uit ons midden weg onze lieve vader, groot- en overgrootvader Pieter Riemens sinds 16 januari 1987 weduwnaar van Reinette Daalder in de leeftijd van 78 jaar. Riny Beyert-Riemens Wieb Beyert Anita Winda - Eddy Janny Drijver-Riemens Maarten Drijver Reinetta - Aart Marcel Marc - Linda Pieter Hanneke Kees Riemens Cea Riemens-de Vrieze Maurice Pascal 21 mei 1989 Oosterend, Texel, Kotterstraat 12. Donderdag 25 mei is er om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk te Oosterend een dienst van Woord en Gebed, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune. Gelegenheid tot condoleren is er in het Kerke lijk Centrum aan de Peperstraat, woensdag 24 mei van 19.30 tot 20.30 uur, en na de be grafenis. Geen bloemen. Correspondentie-adres: C. Riemens, Wulkpad 7, 1794 BK Oosterend, Texel. Plotseling heeft de Heer van ons weggeno men mijn broer en zwager P Riemens E. Vlaming-Riemens G. Vlaming De Gollard, Den Burg Texel Na een moeilijke tijd, met voor zijn gevoel een grote nood en eenzaamheid, ging plotseling van ons heen onze broer en zwager P. Riemens weduwnaar van Reinette Daalder in de leeftijd van 78 jaar. We hopen dat God in Zijn grote liefde en ge nade hem heeft aangenomen. Joh. Daalder P. H. Daalder-Wichertjes B, Daalder-Waterham H. de Zwart N. Huisman-Daalder L. Huisman Met ontsteltenis vernamen wij dat plotseling is overleden onze oud-voorzitter en tuinvriend de heer P. Riemens Tuindersvereniging De Knieneberg Oosterend, 21 mei 1989 De eilandcompetitie volleybal is af gesloten met het jaarlijkse afvaltoer- nooi op maandag, dinsdag en woensdag. Twintig dames- en veer tien herenteams streden om de eer ste prijs: een taart. Bij de dames werd de spannende finale gewonnen door Zegel Mode, ten koste van Westerlaken (19-14) en bij de heren ging Graaf Spuiterij met de eer strij ken boven Theodorahoeve (21-17). Onder de eilandcompetitie- deelnemers is een enquête gehouden en naar aanleiding van de resultaten zal volgend jaar een nieuwe opzet worden geprobeerd. In plaats van in drie klassen, zal worden gespeeld in twee dames- en herenklassen. Er zit ten dan meer teams in één klasse, zodat meer wedstrijden moeten wor den gespeeld. Daarnaast komt er een gemengde klasse waarin verplicht drie mannen en drie vrouwen per team moeten zitten. Er zal strenger de hand worden ge houden aan de invallersregeling. De deelnemende teams moeten an het begin van het jaar een briefje inleve ren met daarop de namen van alle le den van het team, zodat controle mogelijk is. Er mag alleen door tweedeklasse-spelers worden ingeval len in de eerste klasse. Dames eerste klasse moegen alleen bij heren eerste klasse invallen. Als een overtreding van deze regeling wordt geconsta teerd, wordt een wedstrijd als verlo ren beschouwd. Een speler mag niet in twee teams spelen, uitgezonderd de gemengde klasse. Wie daaraan meedoet mag ook in een dames- of herenteam staan opgesteld. Er wordt echter geen rekening mee gehouden bij het maken van het programma, dus het kan voorkomen dat iemand op het zelfde tijdstip in twee velden moet staan. Dat is op eigen risico. Afhankelijk van het aantal inschrijvin gen zullen de wedstrijden worden verlengd tot drie keer 15 minuten, in plaats van twee keer 17,5 minuten. Einduitslagen Vrouwen eerste klasse: 1. Westerlaken; 2. Sportshop; 3. Zegel Mode, Mantje, Durper •Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance-vervoer bel len: 12066 (bij geen gehoor: 02230-22222). Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888 (bij geen ge hoor: 02230-22222). •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen: Alleen voor spoedge vallen telefoon 12527. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel 12069. Spoedeisende gevallen ook in het weekend, na telefonisch overleg. Tandtechniek R. van Oosten (particu liere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Open van maandag tot en met vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. •Noodslachtingen: Noodslachtplaats, Maricoweg 23, Den Burg. Tel. 12182, Drup, Taveerne, Haarstudio. Vrouwen tweede klasse. 1e helft: 1. Klif 23, 2. Meermarkt; 3 7-Provinciën 2e helft. 1. Question; 2. Klif 23, 3. Witte Witte, Retsma, 7-Provinciën, Ass. Bremer, Leydekkers, Meermarkt, Visserbouw, Verf bus Vrouwen derde klasse: 1e helft: 1. Witte Witte; 2. Antiekhuisje; 3. Smash 2. 2e helft: 1 De Rival; 2. Smash 2; 3. Opel Rentenaar/Wass. Best, Antiekhuisje, Rabo bank, Eelman SDA, CZN. Boetiek 22 Man nen eerste klasse: 1e helft: 1. Theodorahoeve; 2. Bremakker 1, 3. Westerslag/Amrobank. 2e helft: 1. Theodorahoeve; 2. De Krim; 3 Music Shop, Cocky Kapsalon, Bremakker 1, Amro- bank, Kobeko, Westerslag, Stuc. v.d. Wouda Mannen tweede klasse: 1e helft: 1 Stuc. vxj. Woude; 2. DGM, 3. Versluis. 2e helft: 1. Graaf Spuiterij; 2 BCT Sportshop; 3. Versluis; 4 Autocentrale; 5 DGM, Grooten Slock, De Kuip, Paal 9, Teso, RWS, Smash 1 Mannen derde klasse: 1 Segermk E.; 2. Haarstudio; 3. Slagerij S de Boer, 4. Bremakker 2, 12 Balc ken, Gemeente, Stoepa. bij geen gehoor 12663. Na werktijd en in het weekend: 14663 via PEN- centrale. •Gezinsverzorging. Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 14152. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00-15.00 uur. •Alcohol en drugs: Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: tel. 19413. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270 •Groene Kruis: Witte Kruislaan 19, Den Burg, Voor het lenen van ver- pleegartikelen en voor informatie: op werkdagen van 16.30-17.30 uur. Tele foon 13241. Dit nummer ook voor spoedgevallen. Het derde seniorenteam van Texelse Boys behaalde zondagmiddag op een voudige wijze het kampioenschap. Op het veld vna Zeemacht in Den Helder werd JVC 8 uit Julianadorp met 5-1 verslagen. Bij rust was de stand al 4-0. Uitblinker in aanvallend opzicht was routinier Eddy Stiekema, die met twee prachtige doelpunten afscheid nam van de voetballerij. De 44-jarige Stiekema kwam 33 competities ach tereen voor de Boys uit. Ook oudge diende Kick Smit speelde zijn laatste wedstrijd. De oudste man van het kampioensteam, de 52-jarige doel man Cees van Osch, plakt er echter weer een jaartje aan vast. Op de foto staan van links naar rechts: Willem Roeper, Eddy Stiekema, Frank Smit, Paul de Grave, Rob Lexmond, Gerrit Veeger, Kick Smit, Guus Hoep, Pieter Duin, Adrie Schoo, Cees van Osch en Hans Beverdam. Gehurkt: Jos Wes- sels, Eddy Barhorst, Gerard Boo gaard, Henk van den Brink, Jan Zijm, Ron Kager en Martien Witte.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 3