Giro 55055 [huisfietsers missen de ;lag in NH kampioenschap Astma Fonds Uitslag Inschrijven voor avondvierdaagse Te weinig wind om te brandingsurfen Wilco Drijver dertiende in nationale titelstrijd Softbalsters foutloos tegen koploper Smash zoekt dames Texelaars goed in „Kermisloop" Siem de Porto koningsschutter Junioren Texel C2 voetbalkampioen Elke dag zijn er meer dan honderddui zend mensen in ons land die snakken [jaar lucht. Mensen die last hebben van WRA, zoals astma of longemfyseem. Een ziekte die zo levensbedreigend kan zijn, dat deze bijna viermaal zoveel dodelijke slachtoffers eist dan het ver keer. CARA is één van de meest onderschatte Handicaps in ons land waarvoor nog 9een afdoende behandeling is gevonden. Genezen kanrniet. Helpen wel! Het Astma Fonds doet er alles aan om het lot van CARA-patiënten te verlich ten. Door onderzoek, met voorlichting en met daadwerkelijke hulp. Daarvoor is veel geld nodig. Geef het Astma Fonds de mogelijkheid om te helpen. uw steun is onmisbaar. Geef gul! Bank 70.70.70.120 Valpartij INSPAG 23 MEI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 wedstrijd" te vinden, mede omdat het rijden in een grote groep ver schrikkelijk veel van de concentratie vergt. De Texelse organisatie had een ernstige valpartij met verdiend, want dankzij de ervaring van vele jaren had men de zaakjes goed voor elkaar. Hulp had men weer van inmiddels al even geroutineerde vrijwilligers en in stanties. 1 Rob Rutgerink; 2Ton van Eijk; 3.Benthe de Goede; 4 H. Wind; 5.R Wassenburg; 6.J. van der Vaart; 7.H. Baltus; 8.G. Butterman; 9.E. Koopman; 10.P. Tettero. Van 5 tot en met 8 juni wordt de 46e avondvierdaagse gehouden. Voorinschrijving voor deze wandel tocht is mogelijk tot 27 mei, bij de volgende adressen: Oosterend: Fam. Eelman, Mulderstraat 3; Oudeschild: Fam. v. Heerwaarden, Loodssingel 33; Den Hoorn. Fam. Bakker, Diek 21; Den Burg: De Lindeboom, Groe- neplaats op vrijdag 26 mei. Voor alle adressen is de inschrijving van 19.00 tot 21.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt f4,50 voor personen tot en met 13 jaar, ouderen betalen f5,50. Voor leden van de N.H.W.B. en aan gesloten bonden geldt een reductie van f1,25 en f1,50 Bij de start kost deelname f1,50 meer. Voor verdere informatie kan men terecht bij B.A. Roest, Ada v. Hollandstraat 23, Den Burg, tel. 14451. Doordat er te weinig wind stond, kon den de brandingsurfwedstrijden van pinksterzondag niet doorgaan. Toch was het nog een gezellig gebeuren. De weersvoorspelling van een zuid westen wind met een windkracht van 2-3 Beaufort kon de wedstrijdor ganisatie van de Windsurfclub Texel er niet van weerhouden om op het strand bij De Koog toch alles in ge reedheid te brengen voor de geplan de surfwedstrijd. Zaterdagavond was de jurywagen van de Ronde om Texel met hulp van enkele tractoren op het strand gezet. Zondagmorgen werden boeien, boten, geluidsinstallatie en dergelijke opgesteld, met de wind weet je het op Texel nooit. Inmiddels waren al ruim dertig wedstrijdsurfers op het strand gearriveerd. Ondanks dat er met werd gevaren, vermaakten de surfers zich best. Onder leiding van Kees Munster uit Alkmaar werd met masten en een opgetuigde zeil plank een stellage gebouwd. Een sur fer aan de plank en enkele emmers water zorgden voor spectaculaire trucfoto's. Om half één vertelde speaker Joris Lamens deelnemers en organisatie dat de pan met soep heet was. Snel zat een ieder in een grote kring van de soep en de zon te ge nieten. Om twee uur was de wind nog niet tot de vereiste sterkte toe genomen en moest de wedstrijdlei ding de wedstrijd reglementair afblazen. Tot ieders verbazing nam even later de wind toe tot ruim 3 Beaufort en werd voor de liefhebber alsnog een demonstratiewedstrijd ge varen. Het werd een courserace, dus op lange planken. Er namen achttien surfers aan deel. Er werden drie man ches gevaren. Daarna nam de wind weer af en werd ook de demonstra tie afgeblazen. Uitslag: 1. Jeroen Brieffies, 2. Joost Boon, 3. Menno Loning. Dankzij medewerking van vrij willigers en sponsoring kon de wind- surfclub uit de rode cijfers blijven. Zaterdag werden onder tropische omstandigheden in Sporthal 't Crom- hout te Zetten de Nederlandse Kam pioenschappen turnen voor jongens tot en met 10 jaar gehouden. G.V.T. turner Wilco Drijver wist daar goed te presteren en eindigde op een eer volle dertiende plaats. De negenjarige Drijver mocht als tweede van zijn groep z'n wedstrijd beginnen met z'n verplichte oefening op de langemat. Hoewel goed ge turnd viel het cijfer hier toch behoor lijk tegen. De jury begon de wedstrijd voorzichtig en strooide niet met hoge punten. De behaalde 6.55 was dan ook teleurstellend. Ook op voltige liep nog niet alles naar wens. Vooral door de wat kromme benen tijdens deze oefening bleef het cijfer onder de maat en moest Wilco met een 5 65 genoegen nemen. Daarna ging alles beter. Op ringen 7.30 en op sprong 7.90 punten. De brug is een toestel dat bij Wilco altijd al wat minder ging. Het was dan ook geen verras sing dat hij ook hier wat punten moest laten liggen ten opzichte van de overige turners. De behaalde 6.55 viel echter niet tegen, zeker gezien het feit dat de afsprong behoorlijk mislukte. Als zesde en laatste toestel nog de rekstok. Ook hier draaide Wil co weer formidabel en wist hij zelfs op de meeste andere turners met een 7.45 iets in te lopen. In totaal turnde Drijver 41.40 punten bij elkaar op zijn eerste nationale kampioen schap. Volgend jaar mag hij nogmaals in de zelfde categorie uitkomen en zal hij zeker nog hoger in het klasse- Na twee teleurstellende nederlagen met minimale cijfers hebben de soft balsters van de H.S.V. Texla zich her vonden. Uitgerekend tegen koploper Cromtigers (Krommenie) speelden de Texelse dames foutloos en wonnen verdiend maar geflatteerd met 23-0. Ondanks de uitslag was er aanvanke lijk sprake van een uiterst spannende wedstrijd, waarin beide teams elkaar nauwelijks iets toegaven. Texla begon goed. Op het pitchen van Yvonne Witte werd Cromtigers niets gegund. Bovendien kreeg Witte steun van een foutloos werkend veld. In de gelijk makende slagbeurt bleek dat Texla meer slagkracht had en wist te sco ren. In de derde inning kwam het tweede punt op het scorebord, dank zij het goede slaan van Bianca v. d. Wetering 4 honkslagen uit 5 beur ten, waaronder een 2-honkslag en een 3-honkslag) en Sigrid Collou (2 honkslagen uit 4 beurten). In de vier de inning werd de minimale voor sprong door twee fantastische vangballen van de verrevelders Ingrid v.d. Wetering en Marieke Schneider uitstekend verdedigd. Met nog een kwartier te spelen begon Texla aan wat later zou blijken de laatste slag beurt. Cromtigers begon met een veldfout, waarna Ingrid Brouwer met een 2-honkslag Renate Kramer bin nen sloeg. Dit derde punt gaf Texla wat lucht. Cromtigers kon de druk niet aan: de pitcher raakte haar con trole kwijt en het veld greep regelma tig mis op het slaan van Texla. Een pitchers wissel hielp nauwelijks. In een lange slagbeurt scoorde Texla maar liefst 21 keer, wat de geflat teerde 23-0 op het scorebord bracht. Toch verdienen de Texelse speelsters een compliment voor de mentale in stelling die deze overwinneng moge lijk maakte. In verband met de deelname van een tweede team aan de Nevobo- competitie is volleybalvereniging Smash '68 uit Oosterend nog op zoek naar enkele enthousiaste da mes. Wie interesse heeft, wordt ver zocht zich zo spoedig mogelijk op te geven via telefoonnummer 18855 of 18838. ment kunnen eindigen. Een dag later vonden in Badhoevendorp de provin ciale kampioenschappen turnen plaats. G.V.T. had hier één afgevaar digde: de negenjarige Edwin Zwane- veld. Ook hij kon zijn wedstrijd onder zeer warme omstandigheden tot een redelijk goed einde brengen tot een vijfde plaats met 37.00 punten. Ook een knappe prestatie. Zeven Texelaars hebben zondag met overwegend goede resultaten meege daan aan de „Kermisloop" in Heerhu- gowaard. Theo Franchimon kwam uit in de 15 km-loop, die hij volbracht in 52 minuten en 30 seconden waar door hij tweede werd. Eerste (met 52.18) werd Dirk Bakker van „Hera" uit Heerhugowaard, waarmee Fran chimon geruime tijd gelijk optrok. Texelaar Emil van Bavel deed over de ze afstand 1 uur, 6 minuten en 44 seconden. De 8,2 km-loop leverde een uitste kend resultaat op voor de sedert een jaar in training zijnde Herman Ploe ger. Hij werd vierde in een tijd van 30 minuten en 2 seconden. Richard Dijker legde deze afstand af in 36 minuten en 15 seconden. De 4,6 km-loop werd gedaan door Richard Stevens en de broers Roald en Dennis van der Slikke. Roald werd derde met 18 minuten en 5 secon den, maar Denhard en Richard waren minder in vorm als gevolg van een voetbaltoernooi waaraan ze de vorige dag hadden meegedaan, de krachtige wind op het open deel van de route en de warmte op het bebouwde deel. Denhard moest genoegen nemen met 20 minuten en 20 seconden en Ri chard met 21 minuten en 30 se conden. De Texelse ploeg stond onder leiding van trainer Theo Franchimon. Zondag a.s. kan worden meegedaan aan de „Parkstratenloop" in Schagen met afstanden tot 15 km. Wie mee- wil, kan zich opgeven bij Franchimon, Gravenstraat 19, telefoon 14749. Bij het koningsschieten van hand boogvereniging De Eilandschutters werd Siem de Porto met 297 punten tot koningsschutter uitgeroepen. Voor de wedstrijden hadden zich meer schutters opgegeven dan in voorgaande jaren, mede doordat de vereniging dit jaar vijftien nieuwe le den heeft mogen verwelkomen. De wedstrijden verliepen rustig, wat een goede invloed had op de concentratie van de schutters. Onder leiding van keizerschutter Henk Witte werd goed geschoten. Met 32 pijlen haalde Siem de Porto 297 punten, wat hem een eerste plaats opleverde. Tweede en derde werden Pieter Boon en Han Keijser met respectievelijk 272 en 270 punten. Het is de C2-junioren van SV Texel uiteindelijk tóch gelukt kampioen te worden van hun klasse in de regio afdeling kop van Noordholland. Na de laatste competitiewedstrijd eindigden drie elftallen met een gelijk aantal punten bovenaan: SVAP Cl, Watervo gels C1 en Texel C2. De jongens van Texel (12/13 jaar) mochten de wed strijd tegen Texelse Boys echter over spelen van de KNVB. Donderdagavond gebeurde dat. Het werd na een spannend duel een 3-1 overwinning voor Texel, zodat de kampioensvlag kon worden gehesen. Volgens hun leiders Abe en Henk Keyser kan het Texelse voetbalpubliek in de toekomst nog veel van deze jongens verwachten, als zij het en thousiasme en plezier in het voet balspel behouden. De kampioenen op de foto zijn: P. Duin, Richard Stevens, Roald van der Slikke, Bart Oosterhof, Adriaan Bruin, Vincent Huizinga, Cor- né Keyser, Emile Keyser, Peter Boonstra, Sander Moor, Patrick van Leeuwen en Maarten Koorn KDzn. je Texelse wielrenner Evert Koop- n is zijn vorig jaar veroverde titel Noordhollands kampioen bij de jollicentiehouders" kwijt. Zaterdag „am hij als negende over de indstreep op de Emmalaan met rui- ie achterstand op de nieuwe kam- ioen Rob Rutgerink uit Lisse. In de Jslag van de al enkele jaren achter- in op Texel verreden wieler„klassie- kwamen in de hoogste igionen geen andere Texelaars voor. chier Koopman finishten in het pe- Iton Hans van Osch, Theo Boom en iul van Arnhem. a Texelse klassieker is al enkele ja- ,n een geliefde koers bij de recrean- ,n goed georganiseerd en weer ,ns wat anders dan het geijkte indje rond de kerk. Bovendien voe- ,nd over een fraai parcours, dat bij jide wind ook bijzonder zwaar kan jn Zaterdag verscheen een indru kkend deelnemersveld aan de lartin Den Burg. Liefst 155 hardfiet- ,rSi onderverdeeld in veertien ploe- m plus een stuk of 35 individuelen. aarbi| de Texelse IBS-ploeg, zonder utinier Leen van Elk in de gelederen e op het laatste moment wegens >n lugblessure moest afhaken. Het am vertrok met als kopman Evert jopman en als helpers Richard oopman. Dirk Vinke, Theo Boom en (m Trap. Bij de Helderse formatie eester Reenders reden ook twee ixelaars (Hans van Osch en Piet jeper) en één oud-eilandbewoner |we Smit). Niet in ploegverband listen Paul van Arnhem, Tijmen U, Bram Bruin, Eelke Seepma en il Braam. iprobeerd hebben de thuisfietsers it zeker. Vooral titelverdediger Evert jopman ging met veel bravoure in i aanval. Keer op keer demarreerde (maar zijn vluchtpogingen hielden gen de grote meute niet lang and. In gezelschap van een mede- chter fietste Koopman in de om- ving van De Cocksdorp vijf meter lang voor het omvangrijke loton uit. Méér ruimte kreeg de m met rugnummer 1 niet. Korte Hater op de Oorsprong weg, half- ers, viel de beslissing. Zeven ren- rs raakten voorop en daarbij geen (laars. Omdat zo'n beetje alle its ploegen met een renner in dat lepie waren vertegenwoordigd, een schreeuw om hulp... ..Uitgewoond" na afloop van de zware wielerklassieker over Texelde Texelse wielrenners Dirk Vinke. Bram Bruin en Paul van Arnhem. was de animo om te achtervolgen niet bijster groot meer. Bovendien hadden de renners de wind in de rug en de ervaring heeft geleerd dat het verschil dan ongeveer gelijk blijft. De koplopers hadden vlot een minuut voorsprong en consolideerden die tot de slotfase. Favoriet Rob Wassenburg uit Den Helder liet zich verrassen door een uitval van een andere favo riet, Benthe de Goede (vorig jaar 5e), de onbekende Rob Rutgerink en Ton van Eijk (in 1988 9e). Rutgerink bleek op de Emmalaan over het snelste eindschot te beschikken. Nadat de anderen van het kopgroepje een voor een over de meet waren gedruppeld, was het wachten op de pelotonspurt. Hans van Osch pro beerde iedereen te slim af te zijn en demarreerde op de Schansweg bij „Panorama". In de straten van Den Burg werd hij echter weer terugge pakt. Evert Koopman won vervolgens bijna de sprint om de troostprijzen. Slechts één renner, Gerard Butter man, was hem te snel af. Minder gelukkig waren de Texelse renners Bram Bruin, Richard Koop man en Tijmen Wit. Zij waren betrok ken bij een grote valpartij ter hoogte van de PEN-centrale. Het was een van de weinige ongelukken zaterdag. Gezien de grootte van de groep, de hoge snelheid en het feit dat lang niet iedereen het gewend is in een peloton te rijden, was het risico op meer valpartijen eigenlijk best groot Voor deelnemer Paul van Arnhem vormde de wedstrijd de aanleiding een punt achter de wielrennerij te zetten. De Texelaar die zelfs eens Ne derlands kampioen bij de recreanten wist te worden, vond zo'n groot pe loton maar gekkenwerk. „Als je er over nadenkt was het eigenlijk le vensgevaarlijk." Een mening die door andere „recreanten" werd gedeeld. Een overkantse deelnemer merkte op dat „ze op Texel niet gewend zijn aan een wielerwedstrijd" en hekelde het gedrag van sommige automobilisten (zonder claxoneren groepjes wielren ners inhalen). Een ander zei in alle eerlijkheid „training leuker dan de

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7