Derde Back to the Sixties opent seizoen in De Koog V- r eatieve familieleden \poseren in raadhuis ie keer Maas Organisatie uitbesteed gelbeschermingsbus mt naar Texel Houwing en Kuip winnen eerste zeilwedstrijd Honkballers nog steeds puntloos Paard in de gang? Oosterend kampioen bij recreanten Mini-container gestolen Zaalvoetbal programma Vier geslaagden IPO bij hondenclub Texel ;DAG 23 MEI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 9 v.l.n.r. Frits JanIrene en Monica, allen met één van hun werkstukken Het seizoen wordt vrijdag en zater dag in De Koog geopend met het derde „Back to the Sixties" festival. Voor de eerste maal is de organisa tie uitbesteed aan een bureau, dat ieder jaar in Hoorn een groot Rock 'n Rollfestival op touw zet. Het be looft weer een gezellig evenement te worden met tal van grote sterren. Het organiseren van een festival kost veel tijd, iets dat vooral aan het be gin van het seizoen kostbaar is voor ondernemers. Daarom besloot de Stichting Tropical Sea Festival de or ganisatie van het jaarlijkse succes „Back to the Sixties uit te besteden. De jaren vijftig/zestig rage heeft lan delijke een grote vlucht genomen, ook door invloed van de televisie (Veronica's Goud van Oud enz.). Veel „kroegbazen" in De Koog zijn rond de veertig en hebben nog veel jeugd herinneringen uit die tijd, die vooral op Sarasani zijn gericht. Vandaar dat zij enkele jaren geleden het plan op perden om een festival te houden zijn gehuld, compleet met vetkuif en zonnebril, petticoat en naaldhakken. Stam: „Het is natuurlijk het leukst als het publiek deze hint overneemt en ook verkleed komt.Om iedereen alvast in de stemming te brengen zullen verschillende ondernemers in de week voor het festival hun etala ge op toepasselijke wijze inrichten. Om de rust en de orde te handhaven zal de susploeg acte de présence ge ven. Om wachtrijen voor de zalen te voorkomen gebeurt de kaartverkoop net als vorig jaar centraal in de dub beldeksbus, die in de Dorpsstraat zal worden neergezet. Kaarten kosten f30,- voor twee dagen en 120,- voor één dag. Er zijn geen zaalkaarten ver krijgbaar. We worden T-shirts ver kocht met de tekst „De Koog staat bol van Rock 'n Roll". Gouwe ouwe En dan natuurlijk de bands. In Onder de Pomp speelt de Texelse legende „Shakin'Legends". The Clarks hebben twee keer in De Beerekuil gestaan, maar krijgen nu de ruimte in de Toe- i de vogelbescherming komt naar Texel. IFoto Bart Nljs). donderdag 25 mei tot en met 30 mei komt de vogelbe- „mingsbus naar Texel. De vaste idplaats van de bus zal bij de in- I van Ecomare zijn. jcheerders van de bus, Willem en jtje Janszen, zijn enthousiaste [ilige medewerkers van Vogelbe- rniing. Zij reizen het land af om teresseerden er op te wijzen hoe vogels zijn. In de bus zijn ook ilboeken, kaarten en platen te rijgen. Als aanvulling op de infor- die in de bus is te krijgen, II de vogelwerkgroep Texel in de- enode een aantal excursies: vrij- ichtend 26 mei is er een llfietstocht langs de waddenkust. 10.00 uur verzamelen voor lurant Havenzicht bij de haven in [schild. Vogels die dan kunnen len gezien zijn de grauwe gans jongen, visdief, dwergstern, rot- eenden en steltlopers. Zondag- id 28 mei gaat een excursie naar lorsmeertjes. In dit gebied zijn de K kiekendief, rietgors, eenden en ei duinvogels te verwachten. Bo- ien is er in dit gebied een schit- de plantengroei, met onder re bloeiende orchideeën. Om Buur verzamelen op de parkeer- s bij de ingang naar de meertjes. Voor de vroege vogels isdagochtend 30 mei een excur- laar het bos. Bosvogels zoals de nachtegaal, zwartkop, winterkoning en allerlei mezen zijn dan te horen, en misschien ook wel te zien. Om 08.00 uur start de excursie vanaf de Catharinahoeve (zijweg 11). Informa tie: Ecomare, Nienke Bloksma, 02220-17741; Vogelwerkgroep Texel, Henk Hin, 02220-15264. Bijna perfecte weeromstandigheden werd de eerste clubwedstrijd van de Kustzeilvereniging Westerslag ver zeild. Een flinke noordoosten wind kracht ongeveer 4 tot 5 en een vlakke zee gaven de catamaranzei lers de kans om eens goed uit te ha len qua snelheid, op sommige koersen werd bijna 35 40 kilome ter per uur gehaald. Deze eerste wedstrijd werd door veel zeilers gezien als prima training voor de komende grote wedstrijden (rondje Texel enz.). Gezeild werd over drie manches, in totaal moeten er negen manches worden gevaren, verdeeld over drie wedstrijddagen, waarvan het slechtste resultaat (één manch) kan worden afgetrokken. Dus er wa ren alleen maar dagprijzen te verde len. Een driehoeksbaan werd gezeild. De uitslagen waren: 1. W. Houwing en C. Kuip, Prindle 18.2; 2. Bakker/De Vos, Prindle 16; 3. Sydny van Zon/Jeanette Zijm, Hobie 16. De vol gende clubwedstrijden zijn op 16 juli en 20 augustus. Frits Jan en Monica Maas zijn zeer creatieve Texelse zussen en die van hun hobby hun beroep •en gemaakt. Tot en met 8 juni «gezamenlijke expositie te be- deren in het raadhuis, tijdens ooruren. •lijk is het allemaal de „schuld" Henk Brugge, de man van Moni- l'j vatte het idee op voor een ge lijke expositie en besprak i'? in het raadhuis. Nooit eerder het werk van de drie tesamen •ongesteld. Hoewel het werk verschillend van karakter is, is duidelijk dezelfde gedetaileerde er van werken bij elk van hen I te vinden. Maas volgde een opleiding aan wdemie voor Beeldende Vor- I in Amersfoort. Vanaf 1976 •ten werkt ze in Alkmaar. Ze zich een duidelijk herkenbare stijl gevormd. Duizenden van °°r haar met de hand gevormde ïglazuurde kleipoppetjes, staan •schillende winkels te koop. naast maakt ze ook ledenpop- katten en eenden. Irene Maas werkt ook in opdracht voor particu lieren. Vogelaar Frits Jan Maas is een „vogelaar". Hij volgde een tekenaarsopleiding in Am sterdam, waar hij tegenwoordig ook woont. Hij werkt in opdracht van particulieren of voor tijdschriften en boeken. In al zijn werk is zijn liefde voor vogels terug te vinden. Hij te kent en schildert ze met een grote precisie, ook wat betreft kleur. Daar naast maakt hij zeer realistische beeldjes van vogels en zeezoog dieren. Kinderboeken Monica Maas is de enige, nog steeds op Texel woonachtige telg. Zij is vooral bekend om haar illustraties voor tijdschriften (o.a. Libelle en Bo bo) en kinderboeken. Na het wan- dplatenboek Sauwtje Zeeheks stroomden de opdrachten van uitge vers binnen en ging zij full-time wer ken als illustratrice. Ook zeer bekend zijn de wens- en geboortekaarten van haar hand. Haar stijl is nauwkeurig maar lief, met zachte kleuren. Peanutbal The Chessnuts spelen tijdens Back to the Six met blues, rockabilly, soul en covers van jaren zestig hits. Budget Het budget is vorige jaren nogal eens overschreden. „Er werd veel geïn vesteerd in dure bands, echte knal lers. En dan bleek later dat die net zoveel aandacht kregen als de ande re, minstens zo goede groepen", ver telt Rein Stam, van Stichting Tropical Sea Festival. Vorig jaar kregen de Sixties-fans nog een gratis openlucht-optreden van bekende formatie Q 65 voorgescho teld. Een prijzige trekker, die wel pu bliek opleverde, maar niet overmatig veel, terwijl de klachten over geluid soverlast wel binnenkwamen.... Besloten is daarom het budget wat gerichter te besteden: geen gratis openlucht-act meer en kwalitatief goede, maar geen idioot dure bands, die tijdens vorige festivals hun repu tatie hebben waargemaakt. Sleeën Het straatbeeld zal dit jaar weer wor den verlevendigd met enkele grote Amerikaanse sleeën en andere auto's uit de zestiger jaren. Personeel van de negen horecagelegenheden die meedoen zal in een outfit uit die tijd ies onvervalste Rock 'n Roll in Tiffany. Onder ideale weersomstandigheden werd zondag de honkbalwedstrijd Texla- Flying Petrels gespeeld. Het mooie weer kon de Texelaars niet in spireren. Texla moest tegen koploper Petrels met een 10-31 nederlaag ge noegen nemen. Wat deze nederlaag betreft kan Texla de hand in eigen boezem steken. Een veel te groot aantal veldfouten maak te dat pitcher Erik Schneider voor een hopeloze taak stond. Het feit dat er tien punten tegen gescoord kon den worden, betekende bovendien dat de verdediging van de Petrels niet onaantastbaar was. De beslis sing viel in wezen in de eerste inning toen Texla te veel moeite had om de derde nul te verzorgen. Petrels liep weg tot 1-10. In de volgende drie in nings een meer gelijk opgaande strijd: 4-15, 4-18 en 5-19. In de laat ste inning was het opnieuw mis en liep Flying Petrels weg tot 10-31. Voor het Texla-team staat op dit mo ment nog veel trainingsarbeid te wachten. Toch is het met het huidige spelersbestand mogelijk de nodige punten te pakken Met de nodige in zet kan daar komend weekeinde te gen The Beagles uit Bovenkarspel een begin mee worden gemaakt. Inmiddels is Texla op de maandag middag begonnen met een cursus Peanutbal (voorbereidend honkbal en softbal). De cursus begint om 16.00 uur. Op dinsdagavond 23 mei houdt Texla een softbal-instuif, eveneens op de Speelweide aan de Emmalaan. Aanvang 19.00 uur. P.Prins van de Postweg keek zater dagmorgen raar op toen hij op zijn oprijlaan een zwart paard vond. Het dier had een riem om de hals met een stuk ketting en was gewond aan zijn benen. Het paard bleek toe te behoren aan familie Van der Star uit het Noorden. Het was kennelijk er gens van geschrokken en losgebro ken. Een automobilist had 's nachts bijna een aanrijding met de voervoe- ter en had het maar zolang bij Prins op het erf achter een hek gezet om verdere ongelukken te voorkomen. Het dier is inmiddels veilig terug bij zijn eigenaar. komst. Tijdens hun act verkleden ze zich meermalen en passen ze hun muziek aan bij de kledingstijl. Gouwe trouwe ouwe is Jimmy James and the Blue Flames, die als vanouds in De Kuip zitten. René and his Alliga tors spelen voor het tweede jaar in de Jutter. Rock 'n Roll van de Chess nuts wordt ten gehore gebracht in Tiffany en in discotheek Boulevard speelt de Soul Men's Party. In de Pol lepel speelt de gitaarband The Jets op een wijze die doet denken aan de vermaarde Shadows. The Real Stallions, niet alleen voor paardenliefhebbers interessant, staan in de Beerekuil en in 't Galjoen speelt Sweet Nothing de sterren van de hemel. Het recreantenelftal van s.v. Ooste rend is ook dit seizoen het sterkst gebleken. Het is het enige senioren elftal van deze vereniging dat kampi oen is geworden. Er spelen dan ook een paar voetballers in die in het eerste elftal niet zouden misstaan, maar het reizen naar de overkant schijnt een groot bezwaar te zijn. De najaarscompetitie ging van start met vijf elftallen. Texelse Boys had in de gewone competitie een derde elf tal ingeschreven met als gevolg dat te weinig spelers zijn overgebleven voor het recreatie elftal. Nieuwkomer was ZDH, een aanwinst voor de competitie. In het najaar was Ooste rend heer en meester. Zes wedstrij den werden gewonnen en twee gelijk gespeeld. Texel en De Cocksdorp de den goed mee maar moesten genoe gen nemen met een gedeelde tweede plaats. De Koog en ZDH be haalden ieder zes punten en deelden de vierde plaats. Stand: 1 Oosterend 8 gesp. 14 punten; 2. Texel en De Cocksdorp 8 gesp. 7 punten; ZDH en De Koog 8 gesp. 6 punten. De voorjaarscompetitie kon door het mooie weer al begin maart starten. Texelse Boys was nu ook van de par tij en dat betekende een concurrent voor Oosterend. Dat bleek al in de eerste wedstrijd tegen elkaar, die werd gewonnen door Texelse Boys. Later in het seizoen bleek Oosterend toch weer de sterkste. Alle wedstrij den werden daarna gewonnen. Texel se Boys ging ook goed door, maar de mannen van aanvoerder Hans van Heerwaarden vonden hun Waterloo in het hoge noorden bij De Cocksdorp. Dat was schijnbaar te erg, want de laatste wedstrijd tegen ZDH werd niet meer gespeeld. Daardoor werd Oosterend voor de tweede maal win naar. Ondanks dat het team een wedstrijd minder had gespeeld, werd Texelse Boys tweede. ZDH, Texel en De Cocksdorp waren goede midden moters, maar s.v. De Koog raakte le lijk achterop. Gebrek aan spelers zal wel de oorzaak zijn geweest. De or ganisatie kan terugzien op een goed seizoen met redelijk veel wedstrijden. Bijna iedere deelnemer heeft 13 maal gespeeld. Inschrijving voor het vol gende seizoen zal pas plaatsvinden in augustus. Stand voorjaarscompetitie: 1. Oosterend 5-8, 2. Texelse Boys 4-6; 3. ZDH 4-4; 4 Texel 5-4; 5. De Cocksdorp 5-4; 6. De Koog 5-2. Blijkbaar heeft niet iedereen een he kel aan minicontainers....Donderdag 11 mei werd tussen 08.00 en 11.00 uur een exemplaar van 240 liter gestolen bij een huis an de Bea- trixlaan. Motorblok vernield In de nacht van zaterdag op zondag is het motorblok van de bromfiets van een 16-jarige Texelaar vernield. Het vervoermiddel stond in de Mo lenstraat. Dinsdag 23 mei: 18.30 uur Gamma 1- ZDH 19.10 uur Texel BV 1- Texel 1 19.50 uur Texel 3- Casino 10 20.40 uur Casino 11- Rab 2 21.30 uur NIOZ 2- Klif 4 22.20 uur Gempo- Nissan 2 Zaaldienst: ZDH Woensdag 24 mei: 6.45 uur Casino 3- ZDH 2 (J) 17.25 uur De Koog- Texel 5 (j) 18.10 uur De Koog 5- Casino 11 19.00 uur Gamma 2- De Krim 19.50 uur NIOZ- De Muij 20.40 uur De Koog 3- Casino 8 21.30 uur ZDH 2- Casino 7 22.20 uur Klif 1- Casino 4 Zaaldienst. Mantje Donderdag 25 mei: 17.15 uur Casino 4- Oosterend (j) 18.00 uur NIOZ 2- Gempo 18.50 uur Oosterend- De Krim 2 19.40 uur Nissan 2- Klif 4 20.30 uur Klif 2- De Koog 2 21.20 uur Texel- Casino 6 22.10 uur Rab 2- Oosterend 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 26 mei: 17.00 uur Casino 1- Texel BV 2 (j) 17.40 uur Gamma 2- Texel 2 (j) 18.20 uur ZDH- Texel BV 2 19.15 uur Gamma- Derp United 20.05 uur Mantje- Jelleboog 20.55 uur Rab- Gamma 3 21.45 uur Selectie- 22.35 uur Gamma 4- Texel BV 3 Zaaldienst: De Koog Maandag 29 mei: 17.15 uur Oosterend 2- Casino 5 (j) 17.45 uur De Krim 2- Texel 7 (j) 18.15 uur Casino 1- Texel 1 (j) Zaaldienst: Nissan Uitslagen: Hoofdklasse: Casino 3- Texel BV 3-4; Casino 2- Gamma 3 6-1; Mantje- ZDH 7-4 Eerste Klasse: Klif 2- A.Heyn 1-2. Tweede klasse A: Jelleboog 2- Klif 3 6-6; Casino 8- ZDH 2 5-3. Tweede klasse B: Attent- De Koog 4 6-5; Nissan- Oosterend 5-1; Mantje 3- Casino 9 1-4: Texel 2- Attent 3-8; De Koog 4- De Krim 2 2-6 Derde klasse Texel 3- NIOZ 2 7-4. Da mes klasse: De Krim 2- Gamma 2 1-1; Casino 2- Gamma 5-8. Junioren 1: Texel BV- Texel 2 1-4; Gamma 2- Casino 7-3 Junioren 2: Texel 5- Oosterend 12-1 Junioren 3: De Krim 2- Texel 10 10-0, Texel 7- De Koog 2 1-2; Oosterend 2- Texel 8 1-0. Ondanks het warme weer zijn zon dag vier deelnemers aan het IPO- examen van Hondenclub Texel geslaagd, een vijfde werd terugge trokken. Het appèl en pakwerk werd aan de Rozendijk onder grote publie ke belangstelling gedaan. Brandende zon, een pas gemaaid weiland en een straffe oostenwind, dat was het decor voor het onder deel speuren van het IPO-examen. Twee verborgen voorwerpen moesten worden gevonden. Ank Tiggelers haalde met de Duitse Herder Roy 95 van de 100 punten. Lucky Boy van Marius Banda had het moeilijk omdat aan de andere kant van het weiland waar hij het speuren moest afwerken een kudde koeien meerende.... Maar zelfs dat bracht Lucky niet van zijn stuk. Het appèl lopen trok veel publieke belangstelling. De honden moesten een traject aan de riem lopen en het zelfde stuk los naast de geleider. Ook het op commando gaan zitten en voorroepen over een afstand van 40 meter hoort erbij. Ook nu wonnen Ank Tiggelaars en Roy. Pakwerk is voor toeschouwers het mooiste onderdeel. De honden zijn getraind op het opzoeken en het ver dedigen van de baas tegen een aan valler. Pakwerker René Krijnen uit Julianadorp zweette heel wat af in zijn leren beschermpak. De gevech ten waren kort, maar hevig. De geslaagde zijn: IPO 1: Ank Tiggelaars met Roy (277), Marius Banda met Lucky Boy (262) en Kees Krelekamp met Lars (257). IPO 3: Sjaan Feenstra met Blanca. Een actiefoto tijdens het IPO-examen: hond contra pakwerker. IFoto Femle Penning

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 9