Verbouw raadhuis begon met slopen RSG gaat over op 45 minutenrooster Voor het weekend van 27 en 28 mei Eilandcompetitie tennis Pupillen naar toernooi Wielerwedstrijd Sportvissersnieuws Kerkdiensten 28 Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Koor uit Slootdorp zondag in Den Burg ZDH-jeugd Motorcross MAB Meer tijd voor opdrachten Nubische geit vermist.... Programma Radio Te» PAGINA 2 TEXELSE COURANT Zondagochtend 28 mei, tennisbaan Oosterend: J. Boon-R. Wielinga (d) 9.30 u. R. Eelman-H. Maas (h) 9.30 u. P. de Wolf-N. Ooievaar 8.30 u. tennisbaan Deuce: I. Moens-R. Zoetelief (d) 8.30 u. P. Witte-S. Kalis (h) 8.30 u. Tennisbaan Heri Hodie: A. Steenhuizen-E. Ooievaar (d)8.30 u. P. Barendregt-D. de Wit 9.30 u. R. v/d Bent-M. Drijver (h) 8.30 u. L. Saal-M. v/d Gracht 9.30 u. Maandagavond 29 mei, tennisbaan Oosterend G. Bloem-M. v/d Bent (d) 20.00 u. tennisbaan Deuce: F. Witte-G. Arkenbout (h) 19.00 u. tennisbaan Heri Hodie: C. Kooiker-A. Saai (d) 19.00 u. A. Saal-H. Endruweit (h) 19.00 u. S. Warnaar-F. de Haan 20.00 u. Uitslagen Dames: J. Boon-P. Barendregt 3-18; M Arkenbout-R. Wielinga 10-8; E. Ooievaar-I. Moens 12-6; R. Zoetelief-T. Visser 15-3; A. Saal-G. Bloem 6-11. Heren: M. Drijver-A Koopmans 8-7; P. Witte-J. Zoetelief 2-18; R. v/d Bent-L Saai 5-10; F. Witte-A. Saai 7-15; L. Saal-M. Drijver 8-6. Zaterdag gaan alle pupillenteams van Texelse Boys naar Haarlem, waar ze deel zullen nemen aan een toernooi. De tegenstanders zullen onder meer zijn: HSV, Zaanlandia, de Zouaven en Vrone. De F1-pupillen vertrekken met de boot van 8.00 uur, de E-pupillen met de boot van 9.00 uur en de D- pupillen met de boot van 11.00 uur. Er wordt met eigen auto's gereden. Uitslag A jeugd: 1. Martijn Bakker; 2. Jasper Braam, 3. Roald v/d Slikke; 4. Egbert v/d Werf. B jeugd: 1. Marike Hut; 2. Jan Werner Prins; 3. Thijs de Boer; 4. Roel Bakker; 5. Tijmen de Wjijn; 6. Chris de Vries. Senioren A-poule: 1. Evert Koopman; 2. Dirk Vinke; 3. Jan Nico v/d Ploeg B-poule: 1. Willem Keijser; 2. Jordi Vin ke; 3. Wl Braam; 4. Frans Wtte; 5. Willem Trap; 6. Eelce Seepma; 7. Simon Appel De vijfde wedstrijd van de Sportvis sersclub is zondag gevist bij de IJs- dijk. Achtentwintig deelnemers kwamen aan de dijk waarvan zes jeugdleden, die totaal 45 vissen bo ven water haalden, met een geza menlijke lengte van 952 cm. Op 3 juni vist men een avondwedstrijd van 18.30 - 20.30 uur bij het bassin. Uitslag jeugd: 1. S. Duinker 41 cm., 2 vissen; 2. D. de Kroon 29 cm., 1 vis; 3. S. Raateland 20 cm., 1 vis. Senioren: 1 W. Moor 136 cm., 6 vissen; 2. M v/d Zwaag 117 cm., 5 vissen; 3. F. Bos 69 cm., 4 vissen. Mensen ven aannemer Bakker bezig met het maken van het gat in het betonnen dak van het raadhuis. De uitbreiding van het raadhuis met een extra verdieping is begonnen met een sloopkarwei. In het 25 cen timeter dikken betonnen dak van het bestaande gebouw werd door aan nemer Willem Bakker (aan wie al het sloopwerk van het projekt is gegund) een enorm gat gemaakt. Hoewel daar vanaf de grond niets van was te zien, is het voor de buurt niet on merkbaar verlopen want dat slopen gebeurde met een pneumatische ha mer, die veel lawaai maakte. Het hele raadhuis stond ervan te tril len. Omdat daardoor het ambtelijke werk zeer onaangenaam of onmoge lijk zou worden gemaakt werd het breekwerk buiten normale werkuren uitgevoerd, dus 's morgens vroeg, tussen de middag en 's avonds tot 21.00 uur. Het gat zit er inmiddels en biedt ruimte voor het trappenhuis waarmee de nieuwe verdieping vanaf lagere re gionen kan worden bereikt. Gaten voor het tweede trappenhuis aan de andere kant van het gebouw op de plaats van de werkkamers van de wethouders en voor de lift, worden pas gemaakt als de nieuwe verdie ping glas- en waterdicht is, in de der de week van juli. Snel Zo weinig als er nu lijkt te gebeuren, HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar. Uitzending Lichtboei De Waal: dienst in Den Burg De Koog 9.30 uur ds. Hanenburg Den Hoorn 11.00 uur ds. Hanenburg Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur ds. De Jong De Cocksdorp 11.00 uur ds. Blauw, m.m.v. The Messengers GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.00 uur ds. R. J. Blaauw uit Wolvega. Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 en 19.30 uur drs. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. Knip- scheer BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger Joh. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur Gospeltrain. Themadienst zondag 10.45 uur 1e Communie kindercrèche Oudeschild, zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing: „Een rein volk eert Jehovah" 11.20-12.30 uur: Wachttorenstudie: „De beruchte hoer - haar val. De beruchte hoer - haar vernietiging". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dr. K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 12039. Aanvragen visites tussen 9.30-10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Tieneke Buningh telefoon 02230-23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts G. J. v.d. Meent, te lefoon 13746, b.g.g. semafoon dienst 02220-12323. Spreekuur op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies: Witte Kruislaan 19, Den Burg. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, telefoon 11446. zo snel gaat het na 29 mei als het tevoren in onderdelen gereed ge maakte staalskelet van de bovenver dieping met een kraan op zijn plaats zal worden gezet. Vervolgens worden de bakstenen kopeinden van het raadhuis verder opgemetseld en wor den de hardhouten gevelsluitende ele menten in het staal aangebracht. Hardhout is gekozen omdat alumi nium of pvc te duur zou uitvallen. De nieuwe verdieping moet dicht zijn bij het begin van de bouwvakvakantie. Dan volgt de afwerkfase, die eindigt bij de oplevering in november. Met het aanbrengen van de vloerbedek king, het meubileren en de andere in richtingswerkzaamheden zullen ongeveer zes weken zijn gemoeid, zodat de ambtenaren omstreeks ou we Sunderklaas hun nieuwe werkom geving in bezit kunnen nemen. Tweede fase Het is de bedoeling dat direkt daarop de tweede fase aanbreekt: de aan passing van het oude raadhuisgedeel te, waardoor een uniform en gemoderniseerd geheel ontstaat. De kans is niet gering dat Draisma uit Makkum ook bij deze tweede fase de hoofdaannemer zal zijn. De gemeente heeft gunstige ervaringen met hem opgedaan, niet alleen bij de nog maar net begonnen verbouwing van het raadhuis maar ook bij de bouw van het zwemparadijs op het Kerckeland, het eerste projekt van deze Friese aannemer op Texel. Maarten Smit (lid van de groep die de raadhuisbouw begeleidt): „Je kunt met Draisma goed werken. Hij komt alle afspraken stipt na en heeft ook een uitstekende uitvoerder". Net als bij het zwempa radijs wordt de staalconstructie voor de bouw geleverd door het Friese be drijf Hogeboom, een relatie van Draisma. De overige onderaannemers komen van Texel. De Verenigde Schil ders voeren het schilderwerk uit, IBS zorgt voor de electra, aan Veltkamp is het loodgieterswerk gegund en de aanleg van centrale verwarming is in handen van de firma Schoo. De cv- installatie is een vrij omslachtige aan- De „Credo Singers", een koor uit het Noordhollandse Slootdorp, treedt zon dagavond op tijdens de dienst voor belangstellenden in de gereformeerde kerk in Den Burg. Deze dienst begint om 19.00 uur. Het koor staat onder leiding van Jan Sijben. Muzikale me dewerking aan de avond verleent voorts de Texelse organist Kees Prins. Voorganger is dominee Blauw en het thema is „God tegen God". De E-pupillen van voetbalvereniging ZDH gaan zaterdag naar een toernooi in Bergen. Zij vertrekken met de boot van 8.00 uur. De B- en C-junioren gaan zondag naar Wormerveer om daar deel te nemen aan een toernooi van voetbalvereniging QSC. De B- ju nioren spelen in een poule tegen DESS, Graftdijk en QSC, de C- junioren tegen Flamingo's, Kaagvo gels en QSC. Deze teams vertrekken met de boot van 9.00 uur. Zondag wordt om 14.00 uur het startsein gegeven voor de derde MAB-clubcross op het circuit aan de Hoofdweg in Eierland. Na een pauze van anderhalve maand is de competi tiegeest bij de crossers weer volop aanwezig en zal fel om de punten worden gestreden. gelegenheid omdat krachtens veilig heidsvoorschriften voor gasgestookte installaties de ketel uit de kelder moet verdwijnen en naar de nieuwe verdieping moet verhuizen. Vloerbedekking en meubilair zullen worden geleverd door het (inmiddels geprivatiseerde) Rijksinkoopbureau. Geen warmte/kracht Het idee om de stroom- en warmte voorziening in het vergrote raadhuis, tot stand te brengen door warm te/krachtkoppeling, is van de baan. Berekeningen van het PEN hebben uitgewezen dat de kosten voor een dergelijk betrekkelijk klein projekt veel te hoog zullen zijn in verhouding tot de besparing. In het raadhuis komt ook geen centrale stofzuiginstallatie, omdat daarvoor in het oude raadhuis- deel zeer ingrijpend breekwerk ver richt zou moeten worden. Donderdag 25 mei In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Cocktail". Vrijdag 26 mei Deelnemers van de Vogel fietstocht van de Vogelwerkgroep Texel verzamelen zich om 10.00 uur bij „Havenzicht" in Oude schild. Om 14.30 uur begint in „De Buureton" de jaarvergadering van de ANBO. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Cocktail". In het Havenrestaurant van 't Horntje wordt de aandeelhou dersvergadering van Teso gehou den, aanvang 20.00 uur. Omstreeks 21.00 uur begint in De Koog het „Back to the six- ties"-festival. Zaterdag 27 mei GVT houdt voor leden en niet- leden van 4 tm 12 jaar een pan- nekoekenfeest achter het lokaal aan de Beatrixlaan. In de voormalige kleuterschool in Oudeschild wordt van 13.00 tot 17.00 uur de fancy fair van peu terspeelzaal „De Kooterkeet" ge houden. In de R.K. kerk in Den Burg be gint om 19.30 uur een thema- dienst in het kader van het conciliair proces, met medewer king van „The Gospeltrain". The ma: „De aarde helen". Met ingang van het nieuwe school jaar gaat de Rijksscholengemeen schap (RSG) over op lesuren van 45 minuten in plaats van 50. De tijd die zo wordt opgespaard zal worden be nut voor taakwerkuren, waarin leer lingen opdrachten moeten vervullen. Hierdoor wordt meer nadruk gelegd op zelfstandigheid, eigen verant woordelijkheid en samenwerking. Het idee van een 45-minutenrooster is niet nieuw; elders in het land wordt het ook toegepast. Zo'n ander half jaar geleden is men op Texel voorzichtig begonnen met het invoe ren van een taakwerkurensysteem, alleen voor de eerste en tweede klas sen. Tijdgebrek bleek een belemme rende factor, die door het nieuwe rooster wordt opgeheven. Waarom zijn taakwerkuren zo belang rijk' Henk van Atteveld: „Leerlingen voorbereiden op het eindexamen is ons hoofddoel, maar er is meer nodig dan alleen dat. Ze moeten ook wor den voorbereid op wat né deze school komt. Zelf werk leren plannen, verantwoordelijkheid kunnen dragen, samenwerken....elke dag moeten we hen de kans geven dat te ontwikke len. Dat kan met taakwerkuren". Brief Eén maal per week, op vrijdag, krij gen de leerlingen een brief met daar op een rooster van de taakwerkuren en de taken voor de komende week. Men heeft dus niet iedere week van elk vak taken. Aan het eind van de week moeten alle taken af zijn. De leerlingen krijgen een taakwerkkaart waarop een paraaf van een docent komt als een taak voldoende is vol bracht. Wie het niet af heeft zal daar alsnog voor moeten zorgen tijdens een inhaaluur in de vrije tijd. „Er zijn snelle en iets minder snelle leerlingen. De eerste groep is mis schien al halverwege de week klaar met de taken. Die moeten tijdens de taakwerkuren wel op school blijven, maar mogen de tijd besteden aan an dere activiteiten", vertelt Van Atte veld. Met ingang van het nieuwe schooljaar en het 45 minuten-rooster worden de taakwerkuren ingevoerd voor de eerste, tweede en derde klassen. Georganiseerde „andere" ac tiviteiten, zoals sport, muziek of to neel zijn er dan nog niet. Die komen mogelijk het jaar erna. Snelle leerlin gen kunnen de extra vrije tijd bijvoor beeld besteden aan het lezen van boeken. Stille lokalen Om het systeem te laten slagen zul len ook speciale „stille" lokalen wor den ingeroosterd en wordt door docenten gesurveilleerd. „Door het inleveren van die vijf minu ten per les blijft ongeveer drie uur over per leerling. Twee daarvan zijn voor taakwerk en één voor steunles- sen. Niet alle leerlingen hebben dat nodig, dus in sommige gevallen levert het extra vrije tijd op", aldus Van At teveld. De leerlingen van klassen één en twee die al enige ervaring hebben met het taakwerksysteem hebben het er behoorlijk moeilijk mee. Een veelgehoorde klacht is dat het teveel werk is. De taken moeten af en dat stelt de nodige eisen. Van Atteveld: „Als ze er eenmaal aan zijn begon nen valt het mee. Het is die psycho logische klap op vrijdag, als ze zo'n heel blaadje vol opdrachten krijgen. Goed plannen is vooral in het begin moeilijk". Buiten schooltijd Natuurlijk mag ook in het weekend of buiten schooltijd aan de taken worden gewerkt. Het is echter de be doeling dat het op school wordt ge daan, om de samenwerking tussen leerlingen onderling en het individuele contact met docenten te bevorderen. Het heeft ook niet veel zin om het in vrije tijd alvast af te maken, omdat de taakwerkuren toch verplicht op school moeten worden doorgebracht en deze midden tussen de lessen staan geroosterd. leder voorjaar bekijken de docenten of het systeem bijsturing behoeft. De taakwerkuren gelden alleen voor de „onderbouw". Voor alle klassen wordt per week één mentoruur inge roosterd. De klasseleraar krijgt i de tijd voor begeleidend werkt; het bijbrengen van studievaard: den of het praten over problem» Vroeger ging dat meestal ten ka van een lesuur van de klasseda of in de vrije tijd. Voor de bovenbouw zijn de wei ren minder belangrijk. Ze kunne daar echter worden gebruikt v; maken van een gemeenschapi proefwerk. Als er vergadering docenten is, kan het op dat u« krijgt de bovenbouw vrij. RSG Texel heeft niet zomaar gek voor dit systeem en verkorting e de lessen. Docenten hebben m zoeken gebracht aan scholen m ook zo'n rooster werd gehanteee controle op leerlingen zal goed den georganiseerd. „Ze zullen ha tijd moeten gebruiken, daar zitte bovenop". Van Atteveld vindt taakwerksysteem nog een voord biedt: doordat pas in de vierde)) een splitsing wordt gemaakt Havo en Atheneum, wordt totrft het niveau van de lessen toch va bepaald door de zwakkere broedt en zusters. Tijdens de taakwerku krijgt iedereen de kans om ope< niveau te werken, waardoor durf- een verrijking van het onderwijs onderbouw ontstaat. Wie heeft een Nubische geit uit Libië gezien? Het dier werd dinsdag bij de Parel van Tessel te Den Hoorn afgeleverd voor de kleine dierentuin, maar brak los en verdween in de struiken rond het voetbalveld van ZDH. Later is de geit nog op cam ping Loodsmansduin gesig naleerd. Het ongeveer 70 centimeter hoge dier is bruin met grijs, heeft hangende oren, een klein staartje en een blauw koord om z'n nek. Het is gemerkt met een blauw plaatje in een oor. Het gerucht gaat dat het dier het gezelschap heeft ge zocht van de kangoeroe van de Parel van Tessel, die ook nog steeds wordt vermist.... Wie de Nubische geit heeft ge zien wordt verzocht te bellen naar 19485. Maandag 18.00-19.00 u. Symphomca 19.00-20.00 u. Rond de boerd Dinsdag 18.00-19.00 u. De bonte dinsdagavond 19.00-20.00 u. 't Allegaartje Woensdag 18.00-18.30 u. KinderprograiT' 18.30-19.45 u. Onder de torer 19.45-20.00 u. Geschreven Donderdag 18.00-20.00 u. Springtij Vrijdag 18.00-19.30 u. Elck wat wils 19.30-20.00 u. Bloemerietjes stekkenbank Zaterdag 7.00- 8.30 u. 8.30- 9.00 u. 9.00-11.00 u. 11.00-13.00 u. 13.00-15.00 u. 15.00-16.00 u. 16.00-17.00 u. 17.00-18.00 u. ago 18.00-19.00 u. 19.00-21.00 u. Zondag 9.00-11.30 u. 11.30-13.00 u. 13.00-16.00 u. 16.00-18.00 u. Goedemorgen Texel Natuurwijzer Typisch Texel Muzikale opw» Bedrijven voor bedrijven Muzikale opw" Paul Kruger en Gauke van Lm? It was 20 yea6 Texels nieuws Jongerenprog"" Klassiek op zondagmorgen kerkdienst Kees draait op verzoek Muzikale opW Sport lokaal VRIJDAG 26 MB In de burgemeester De Kon« hal wordt de jaarlijkse uitvet» van de Muziek- en Dansschoj gegeven, aanvang 19.45 uur In Cinema Texel draait om 20j uur „Cocktail". Omstreeks 21.00 uur wordt k De Koog het „Back to the sn ties"-festival voortgezet. Zondag 28 mei De Vogelwerkgrep Texel houd! een excursie. Deelnemers veis melen zich om 19.30 uur op parkeerplaats aan de Mokwej ter hoogte van de Horsmeert» In de Gereformeerde kerk te Den Burg wordt een Dienst vt belangstellenden gehouden, s. vang 20.00 uur. Meegewerkt wordt door de Credo Singers Slootdorp. In Cinema Texel draait om 20! uur „Cocktail". Maandag 29 mei In Cinema Texel draait om 20) uur „Cocktail". Dinsdag 30 mei Om 8.00 uur start bij Catham hoeve aan de Rozendijk eene cursie in de dennen van de to! gelwerkgroep Texel. Om 19.00 uur heeft de afdefe Texel van het Rode Kruis een vergadering in het Rode kruis gebouw aan de Jonkerstraat

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2