Bang&Olufsen i 4 nieuwe huizen rbij in De Mars Opvallende boegbeelden in expositie Galerie Tessel Daarom geschenken als u nu voor mooist kiest Conclusie rapport: zwevende dekvloer Maas niet nodig buyTéngors ,'i. Nauta krijgt CD-speciaalzaak en verplaatst videotheek Feest bij Bang&Olufsen... Pannekoekenfeest EHBO-assistentie bij evenementen trektijden voor ddenuitwisseling Kerk Oudeschild wordt geverfd tijdens kamp nettowinst Lionsveiling ^beelden ijj nieuw te bouwen woningen )AG 26 MEI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Jan Brouwer OEN BURG Spinbaan 15, Tel 02220 15130 De ruim een jaar geleden in gebruik genomen winkel van Naula Tech in de Weverstraat wordt ingaand maan dag a.s. een speciaalzaak voor com pact discs en tevens wordt daar de videotheek van Nauta onderge bracht. De technische dienst en de audio/videoapparatuur verhuizen naar de hoofdvestiging van Nauta op de hoek Weverstraat-Parkstraat. Door de snelle opmars van de CD was het nodig de voorraad en de ruimte hiervoor flink uit te breiden, waardoor de technische afdeling van de winkel in de knel dreigde te raken. Bovendien is het afgelopen jaar ge bleken dat het voor het publiek niet duidelijk was waarvoor men in welke winkel moest zijn. De techniek, audio en video kan in de hoofdvestiging te recht omdat de videotheek daar ver dwijnt. Door de combinatie van CD-zaak en videotheek ontstaat vol gens Nauta een aantrekkelijke combi natie: een speciaalzaak voor ontspanning, muziek en film. De col lectie CD's is inmiddels flink uitge breid; het beheer wordt gevoerd met behulp van de computer. Daarin zijn gegevens opgeslagen van 22.000 CD's waardoor de klant ter plekke en snel kan weten welke CD's op de markt zijn en welke zich in de voor raad bevinden. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een landelijke databank die wekelijks wordt aangepast aan het aanbod van dat moment. Ook in de videotheek heeft onlangs een nieuw computerprogramma zijn intrede gedaan, waardoor nauwkeurig wordt bijgehouden welke films de klant al heeft gezien zodat direkt kan worden gewaarschuwd dat men een bepaalde film al eens heeft gehuurd. De aldus gereorganiseerde winkel krijgt de naam „Nauta CD" en zal evenals Nauta Boek betrekkelijk onaf hankelijk functioneren van Nauta fo- to/video/audia De scepter wordt er gezwaaid door William Witte Nauta CD is dagelijks open van 9.30 tot 21.00 uur. Na 18.00 uur is de video teek bereikbaar via de achteringang aan de Burgwal. Computers naar L&R In verband met het streven van Nau ta naar verdere specialisatie in de foto- video en audiobranche en de plannen van Langeveld de Rooij om de activiteit op automatiserings gebied uit te breiden, heeft L&R Nau- ta's aktiviteiten op computergebied overgenomen. Bij de handel in perso nal computers en vergelijkbare appa ratuur hangt veel af van persoonlijke ervice en begeleiding. Bijna dagelijks zijn er nieuwe ontwikkelingen en voor Nauta werd het moeilijk om dat allemaal bij te houden. L&R neemt niet alleen de voorraad apparatuur over maar ook de informatie en dienstverlening aan de klanten. Met name specialist Ben Zegeren zal zich hiermee bezig houden. Geschenken bij muzieksystemen. Bij de nieuwe paneelluidsprekers. Bij de befaamde LX en MX televisies. Want Bang&Olufsen heeft een nieuw huis in Hilversum, en via ons deelt u in de feestvreugde. Geschenken in stijl natuurlijk Bijzondere Beocom telefoons. BSO hoofdtelefoons. Beautycases en BSO jogging pakken Komt u ze maar eens bekijken. Ooit kiest u voor mooist, zeggen we altijd Het zou extra mooi zijn als 'ooit' voor u in mei of juni valt. 3 jaar garantie Mars wordt in een hoog tem- l0fgebouwd. Terwijl momenteel n der bedrijfsgebouwen en wo- n uit de grond schieten, ligt het „de plan alweer op tafel. Met orgenomen bouw van 44 wo- p is De Mars-„fase 2" in wer- lesteld. Dit grote project, lij twee Texelse aannemers en rchitectenbureau zijn betrok- worden gerealiseerd ten psten van de Buitengors, tot et voormalige voetbalveld aan llsterstraat. aat om 28 premiekoop A-, acht ekoop C- en vier 2-onder-1-kap igen zonder premie. Ontwikke- p architect van het totale pro- i de op Texel zeer bekende gp Architectenburo uit Oosthui- Je uitvoering is in handen van lelse bouwbedrijven Duin en Door deze gezamenlijke aan- an op de meest aantrekkelijke edkope wijze worden gebouwd, ep in het voordeel van de toe- jige kopers is. Het plan is bo- Mien omvangrijker dan vooraf :ht, omdat de gemeente Texel i wist te leggen op twaalf extra igcontingenten. Dat was moge- ndat Texel telkens met „harde" >n voor de dag komt. Als ande- peenten in de regio (gewest an Noordholland) geen concrete in voor nieuwbouw hebben, lo- j de kans een deel van het toe- jen contingent weer te moeten ren. De Regionale Volkshuisves- ;ommissie IRVC) gaat de aldus rerkregen contingenten herver delen. Een gemeente, zoals Texel, die voorop loopt met plannen, kan op deze wijze meer contingenten dan aanvankelijk toegewezen in de wacht slepen. In de loop der jaren heeft Texel zo al heel wat extra woningen kunnen bouwen. Ook nu is dat dus het geval. Bij de gemeente schuift men een deel van de eer direct door naar Zeeman, die zeer doortastend te werk gaat als het op invulling van nieuwe plannen neerkomt. Schilderend Een en ander betekent dat in 1989 op Texel tenminste 56 nieuwe wonin gen worden gebouwd. Naast de hul zen in De Mars, zullen straks ook de elf „nutswoningen" aan het Schilde rend worden vervangen door twaalf nieuwe huizen voor leden van de Wo ningbouwvereniging Texel. Op 1 juni zal met de sloop van de nutswonin gen worden begonnen. Achter de schermen wordt momen teel tevens onderhandeld over tien nieuw te bouwen bejaardenwoningen „ergens op Texel" (in 1990 zijn daar voor tien contingenten beschikbaar). Vier daarvan worden mogelijk in De Mars gerealiseerd, in een hoek van het voormalige Wilsterstraat-veld. Daarvoor zal echter nog wel een arti kel 19-procedure nodig zijn Ibestemmingsplan-wijziging). In plaats van bejaardenwoningen zou den op dezelfde lokatie ook premie koop A-woningen kunnen worden gebouwd. De discussie hierover is nog gaande. Dat de Texelse woning voorraad sterker dan ingecalculeerd toeneemt, moge echter duidelijk zijn. Plattegrond ven de voorgenomen nieuwbouw. In het ruim opgezette plan Imet volgens de gemeente fraaie woningenI komen 28 premiekoop A- wonlngen, acht premie C en acht zonder premie Ivler 2-ondor-l-kapl. Het ziet ernaar uit dat Joop Maas geen extreem kostbare aanpassingen voor zijn voormalige supermarkt aan de Vogelenzang hoeft aan te bren gen. Het akoestisch rapport van in genieursbureau Oranjewoud uit Heerenveen concludeert dat de oplossing moet worden gezocht in de bestrijding van „piekgeluiden". Een gemiddeld achtergrondsniveau van 30 dBa in de woningen boven de supermarkt wordt aanvaardbaar geacht. Dit betekent dat Maas. die per 1 mei de supermarkt heeft over gedaan aan Unigro, geen gevreesde (dure) „zwevende dekvloer" hoeft te laten maken. De thans, op basis van het voorlopi ge rapport voorgestelde maatregelen ogen betrekkelijk eenvoudig. Zelfs zó eenvoudig dat het haast niet is voor te stellen waarom de kwestie zo hoog is opgelopen. Een belangrijk aspect is dat de laad- en lostijden zullen worden verscherpt. Unigro mag voortaan nog slechts driemaal per week, in twee boten, met vracht vervoer naar Texel komen. Het laden en lossen -en daarmee het hinderlijke verrijden van lorries- blijft zodoende beperkt tot gemiddeld drie kwartier een uur per dag. Van het voorstel om de lorries van rubberen wielen te voorzien werd afgezien. Het sorteren van lege flessen en kratten zal worden verplaatst naar de voorzijde van de winkel, daar waar ook in het verleden al de inname van flessen was. Destijds waren daarover geen klachten. De kratten zullen wor den verreden tijdens de laad- en los- werkzaamheden. Bekend piekgeluid veroorzaakte het hakken op het hakblok in de slagerij. Tussen het onderstel en de vloer en tussen het onderstel en het hakblok zal het materiaal „neopreen" worden aangebracht. In den lande zijn hier mee goede ervaringen opgedaan, ter wijl neopreen ook uit hygiënisch oogpunt aanvaardbaar is. Voorts zal Maas moeten zorgen voor een zoge heten „suskas", dat Is een geluidskap over de dakventilatoren (ten behoeve van de koelruimte). Maas en zijn adviseurs van Unigro zijn met deze maatregelen akkoord gegaan. Er volgt nog een gesprek op basis van het definitieve rapport, dat enkele dagen geleden verscheen. De inhoud daarvan wijkt echter niet es sentieel af van het concept. Er is nog geen termijn gesteld waar binnen de aanpassingen moeten zijn verricht. Zaterdag houdt de jeugdraad van de G.V.T. een pannekoekenfeest. Dit feest is de laatste activiteit van de jeugdraad voor dit seizoen en is dan ook bedoeld als afsluiting van de vele activiteiten die dit jaar zijn geweest. Zowel leden als niet-leden in de leef tijd van 4 t/m 12 jaar van de gym nastiek en de jazz zijn van harte welkom. Het feest zal plaatsvinden achter de gymzzal aan de Beatrixlaan en begint om 12.30 uur en afhanke lijk van het aantal deelnemers zal het rond 14.00 uur afgelopen zijn. Deel neming aan het feest is gratis, wel is het belangrijk dat de deelnemers zelf een bord en bestek meenemen. Aan gezien het feest buiten wordt gehou den kan het alleen doorgang vinden bij mooi weer. De Texelse afdeling van de Rode Kruiskolonne wil ook dit jaar weer van assistentie zijn bij de diverse (sportlevenementen. Organisaties die van deze hulp gebruik willen maken, dienen zich voor 4 juni aan te mel den, opdat de Rode Kruiscommissie een werkrooster kan maken. Aanmel den kan bij mevrouw Goeman, tele foon 18622. Jiettoresultaat van de Lionsveiling ruim ƒ20.000,-. Dat is min- vorig jaar. Éénderde van het tal worden besteed aan het het vakantiehuis voor De rest van fedrag zal over twee andere goe- worden verdeeld. in de gladde glas vorm. Fraaie kleuren Noor Camstra maakt hoekige vazen van platen steengoedklei, ingekleurd met pigmenten. De kleuren zijn op vallend fraai: grijs-blauw, bruinachtig of donkerrose-groen. Zij volgde de Academie voor Beeldende Vorming in Amersfoort. Beeldhouwer van Hongaarse afkomst Gabor Torök woont in Frankfurt. Hij heeft zeer kunstzinninge messing re liëfs gemaakt. Het zijn eigenlijk mes sing en alpaca mini-sculpturen op houten panelen. Kleine perfecte stoe len of een bank zijn driedimensionaal tegen een messing achtergrond ge zet, die door kleurschakeringen toe passelijk is. Zijn mens- en gezicht-sculptuur is fascinerend. Dit jaar zullen 20 jongeren de armen uit de mouwen steken in Oude schild. waar de muren van de zee- manskerk worden geschilderd. Eerst zal echter een fietstocht worden ge houden in Engeland. „We wilden eigenlijk naar het Oost- Duitse eilandje Rügen, maar die za gen op tegen het ontvangen van zo'n grote groep", vertelt dominee de Jong. Op 30 juni vertrekt hij met zijn gezelschap met de trein naar Vlissin- gen. Op de fiets gaat men naar Zee- brugge, vanwaar de tocht naar Dover wordt gemaakt. Op 11 juli komen ze terug en een dag later worden de kwasten ter hand genomen om de buitenkant van het kerkje van Oude schild op te knappen. Dat is 5 6 jaar geleden ook al eens gebeurd, maar door weersinvloeden zijn de muren al weer helemaal groen uit geslagen. Het schilderwerk gaat door tot 15 juli en al die tijd logeert de groep in ten ten op het terrein van Kees Kikkert in Den Hoorn. Vanaf donderdag 13 juli krijgt men gezelschap van 25 Franse jongeren uit het dorpje waar de Texe laars vorig jaar zijn geweest. Voordat het schilderwerk kan begin nen moeten werkzaamheden als het schoonmaken van de kerkmuren en het opzetten van steigers worden verricht. Wie hieraan mee wil helpen en eventueel ook bij het opruimen na afloop wordt verzocht contact op te nemen met Siem van Leeuwen, Houtmanstraat 47 te Oudeschild, te lefoon 12147. id weekend zal een omvangrij- ep Texelaars deelnemen aan de se sportieve krachtmeting tus- Vaddeneilanden. Het Wad- ooi wordt ditmaal gehouden and. De deelnemers die ge- jen van het door de Sport- rganiseerde vervoer, worden rinnerd dat de bussen ver- im 7.15 uur vanaf het par- in aan de Emmalaan. Met de 8.05 uur wordt Texel verla- 10.30 uur gaat het gezel- et de boot van Holwerd naar 1 Zondag vangt de terugreis 15.30 uur met de booto- in de omgekeerde richting, wordt met de boot van op Texel te arriveren. Een te zorgen tijdig aanwezig In Galerie Tessel is een nieuwe expo sitie met werk van vijf gerenom meerde kunstenaars geopend. Opvallend zijn de boegbeelden van Johan van Hoof. Bij de boegbeelden en andere stuk ken van metaal van Van Hoof hangen kunstzinnige werktekeningen, die een eventuele koper bij de sculptuuur krijgt. De titels zijn belangrijk, het werk duidt een tweestrijd tussen ka rakters aan. Van Hoof benadrukt het burgerlijke en het avontuurlijke in de mens. Veel van zijn werk vertoont denkende manfiguren. Ineke Meyer maakt bloemaquarellen in een losse stijl, met veel heldere kleuren. Haar werk is romantisch te noemen. De eerste schilderlessen kreeg zij ooit van haar vader, Pieter Stammis. Aquarelleren leerde ze van Joek Lenshoek-Paleari. Eén van de beste glasblazers ter we reld is Udo Edelmann. Hij heeft over de hele wereld geëxposeerd. Hij blaast met een lange pijp hard kristalglas met futuristische kleuren tot strakke vazen, schalen of presse- papiers. Enkele werkstukken hebben opmerkelijk gevormde metaaldeeltjes

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5