Naam op plaquette is 'n evenslange reclame...." uropese Prindle kampioenschappen )ij paal 17 Halve marathon opent loopseizoen De Koog edrijvenactie nieuw idee Boys Zondagmiddag op fraai parcours Hema beveiligd tegen winkeldiefstallen Uitvoering gymnastiek vereniging Oosterend Opnieuw verlies voor Texelse honkballers Eerste prijzen voor vier Texelse lopers Uitgeest winnaar van toernooi S.V. De Koog Weinig verrassingen in MAB clubcross IJOAG 2 JUNI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 itbalvereniging Texelse Boys werkt hard aan de verbouwing het clubgebouw. De voorbereidingen zijn achter de rug en :e week werden de eerste stenen van de nieuwe buitenmuur jgd. Ook aan het verkrijgen van de financiën voor de noodza- jke renovatie wordt veel aandacht besteed. Terwijl de loten- koop nog aan de gang is, heeft de club nu een nieuw ie-onderdeel opgestart. Alle ondernemers op Texel krijgen vrij- of zaterdag een brief in de bus, met daarin een vriendelijk wek voor een geldelijke bijdrage. Wie tenminste f100,- geeft, de naam van zijn bedrijf terugzien op een plaquette die op strategische plaats in de vernieuwde accommodatie wordt emetseld. komt uw bedrijfsnaam op zeer ipathieke wijze frequent onder de dacht van een groot aantal men- aldus staat in de brief. Texelse ^-voorzitter Jan van der Ploeg: harinneringsplaquette blijft bij a van spreken levenslang te zien. :unt dus wel uitrekenen dat een lijf voor die investering van hon- gulden of méér, een geweldig positieve reclame terugkrijgt, week je als bedrijf goodwill bij groot aantal sportmensen en supporters. Want onze accom- latie wordt zoals bekend niet al door de Boys gebruikt, maar door andere verenigingen." fee Boys introduceert met deze ijvenactie een nieuw verschijnsel Texel. De grote vraag is natuurlijk a Texelse ondernemers genegen mee te werken aan het welsla- m de actie. Vindt men bij de niet dat het bedrijfsleven al ge wordt benaderd? der Ploeg: „Op de eerste plaats t zo dat onze vereniging eigenlijk tn of nooit acties of loterijen ft, waarbij om sponsoring wordt d. De Boys is al jaren finan- I gezond, een situatie die door activiteiten zoals het twee- gse Pinkstertoernooi en een ver- idig beleid is bereikt. Nu we voor zeer kostbare verbouwing staan, ode zaken iets anders. Bij wijze uitzondering gaan we ditmaal de boer op. Dat doen we met [hillende kleine acties, waarvan bedri|venactie er één is." sie verwachting van het Boys- IB? Van der Ploeg: „We gaan er id dat het bedrijfsleven best wat de sport over heeft. Ik heb daar en daar ook al positieve reacties vernomen. Men weet dat wij veel mensen nuttig werk doen, name voor de jeugd zijn vereni- sn onmisbaar. We willen iedereen :o goedkoop mogelijk laten spor- Onze vereniging kan echter het gebouw niet geheel uit eigen leien financieren. Als we geld ten lenen, zal dat onder meer >equenties hebben voor de huur «an de andere gebruikers wordt tend. Hoe goedkoper we de boel men financieren, hoe beter het voor de sporters is. Ik heb goede 'P dat de ondernemers dat zullen in. Welk resultaat er uit de bus is voor ons echter koffiedik kij ken. De ondernemers die spontaan meedoen, kunnen er in elk geval op rekenen dat ze een goed onthaal krij gen." Spil In de vriendelijke en in heldere be woordingen opgestelde brief wordt nogmaals benadrukt dat de accom modatie niet alleen door Texelse Boys wordt gebruikt. Het gebouw is in fei te de spil van het grootste sportcom plex van Texel, zegt men niet ten onrechte bij de Boys. Honkbal, atle tiek, wielrennen en straks ook de De kleding van de Hema op Texel zal vanaf woensdag zijn beveiligd tegen diefstal met een zg. „kleurenklem". Wie deze zonder een speciaal hulp middel probeert te verwijderen ver oorzaakt een grote onuitwasbare inktvlek. De Hema heeft te kampen met een groot aantal winkeldiefstallen. Daar om rs men landelijk overgegaan op het systeem met de kunststof kleur- klemmen. Er is inmiddels al ge constateerd dat daardoor de diefstallen afnemen. Hema Texel heeff zo'n ƒ60.000,- geinvesteerd om de kledingafdeling te beveiligen. Peter Bakker: „We willen geen alarmering, waarbij we mis schien achter iemand aan moeten hollen. Door deze klemmen wordt de lust tot stelen ontnomen". Dinsdagavond zullen alle kledingstuk ken worden voorzien van de klem men. De installaties om deze te verwijderen zijn al in de kassa's in gebouwd. Daarnaast is men sinds enige weken begonnen met surveil lance. Deze bewaking zal ook na de komst van de klemmen worden ge handhaafd. De donkerblauwe inkt die na open breken van de klem vrijkomt is op al le kledingstukken goed zichtbaar en niet te verwijderen. De werking van het systeem wordt in de winkel door waarschuwingsaffi ches en deurstickers uitgelegd. ste •reek voorafgaand aan de Ronde Texel heerst op het eiland al de 'Tngreilkoorts. Die wordt vooral PPrzaakt door de Europese kam- enschappen Prindle, die maandag, ™a9 en woensdag worden ge- lden bij paal 17. •acht wordt dat zo'n 150 boten ■n meedoen, uit binnen en buiten- •net zijn uiteraard allemaal ™s, van diverse typen. Kampi- !ik v00r dit grote merk jaarlijks gehouden: het is de eerdat het bij Texel gebeurt, arriveren de deelnemers op e|and voor de inschrijving, het la- ccntroleren van de boten en de *9 «dsuitrusting en het innemen east v!?"<omstdran'<je 'n paviljoen "redstrijdprogramma begint a9 om 10.30 als de eerste ra- 'T" start gaat, nadat een half uur de bnefing is gehouden. Het is °™n9 direct daarna een twee derde wedstrijd te varen. Als ^omstandigheden daartoe ia' van dit schema worden talwordt op handicap en met toepassing van de ■Wdstick. Om 17.00 uur is de n9 van de dagprijzen, gevolgd a barbecue bij paviljoen „Zee- J, h dinsdag en woensdag e,telfde wedstrijdprogramma, wat dus betekent dat bij goed weer totaal negen wedstrijden worden ge varen. Woensdagavond om 20.00 uur is de prijsuitreiking in de grote tent op het strand, gevolgd door een feestavond. De Prindle-kampioenschappen wor den georganiseerd door de Prindle Klasse Associatie Nederland in nau we samenwerking met de Kustzeilve- reniging „Westerslag" en het Ronde om Texel-comité. Gebruik wordt ge maakt van de tent en andere facilitei ten die in verband met de Ronde om Texel al beschikbaar zijn. Texelse Sportraad (voor de organisa tie van het zomerrecreatiewerk) ma ken gebruik van kleedkamers, kantine en opslagruimte. De Atletiek Vereni ging Texel zal na de verbouwing be schikken over een eigen opslagruimte, zodat de huidige „ille gale" opslag (de voormalige kantine van SV De Koog die op het Boyster rein is heropgebouwd) kan verdwij nen. Texelse Boys stelt in de brief „zich te realiseren met de kleedkamerdeur in huis te vallen". Van der Ploeg: „In derdaad vinden de Texelse onderne mers tussen hun poststukken niet dagelijks dergelijke mailing. We hopen maar dat men er niet al te vreemd van opkijkt, maar gewoon meedoet. Het is duidelijk dat het geld goed wordt besteed." Bedrijven dienen hun bijdrage over te maken door over schrijving op bankrekening 3625.90.001 t.n.v. „Nieuwbouw ac commodatie Texelse Boys". Giften van minder dan ƒ100,- zijn ook wel kom, maar dan krijgt men geen ver melding op de herinneringsplaquette. Loterij Van de grote loterij is inmiddels 65 procent der loten aan de man ge bracht. De eerste trekking werd met het Pinkstertoernooi gehouden, de tweede trekking volgt op 26 augus tus bij de opening van het vernieuw de gebouw. Dan wordt onder meer de grote hoofdprijs, een 7-daagse reis naar Wenen voor twee personen, verloot. De komende tijd zullen de lo ten onderhands worden gesleten en in de laatste weken voor de herope ning is wellicht nog een extra actie nodig. Van de eerste trekking zijn twee grote prijzen nog niet opge haald: een joggingpak (op nummer 2747) en een radiocassettedeck (op nummer 0983). Inlichtingen bij pen ningmeester G. Veeger, tel. 15765. De ontmanteling van de Boyskantine Is inmiddels een feit. Met hulp van clubleden en professionals van Vissers Bouw- en Tlrrwnerbedrljf wordt de grotendeels houten accommodatie in steen opgetrokken en zal ook het dak worden vernieuwd. Inpandig zal om. het aantal kleedkamers met twee worden uitgebreid. Vrijdagavond werd in de Bijenkorf in Oosterend een gym- en jazz uitvoering gehouden. In 1988 is geen uitvoering geweest wegens het wisselen van de gymnastiekleiding. De uitvoering startte, na een wel komstwoord, vrolijk met de jazz- groep uit Oosterend. De aller kleinsten, de peutergroep, volgden. Ze liepen, grote beren uitbeeldend, over een bank en een kast om ver volgens op de valmat neer te ploffen. Dit onder begeleiding van een beren- muziekje. De kleutergroep liet daarna hun kunsten zien op de balk, de mini- trampoline en een lage kast. De jon gens uit groep 3 en 4 vertoonden hun vlieg- en zwaaiwerk aan de tra peze met een veilige landing op de valmat. De meisjes van groep 3 en 4 lieten allerlei sprongen zien op de Voor het derde achtereenvolgende jaar wordt de halve marathon van De Koog gehouden. De lopers star ten zondag om 15.00 uur op het ter rein van SV De Koog aan de Boodtlaan. De finish van de winnaar wordt ongeveer een uur en tien mi nuten later verwacht. Gelijktijdig worden op het bekende parcours door duin, bos en hei crosslopen van diverse afstanden gehouden, als voorproefje van het crossloopseizoen dat volgende week zondag begint. De halve marathon voert weer langs dezelfde fraaie route door de Den nen als vorig jaar. Titelverdediger is Theo Franchimon uit Den Burg, die vorig jaar in een tijd van 1 uur 13 minuten en 52 seconden zegevierde. Franchimon, die de laatste maand in goede vorm stak, zal stevige concur rentie hebben te duchten van Minne Goënga uit Den Hoorn. Of de twee Texelse favorieten de zege onderling gaan betwisten, is nog een open vraag. Tot dusver hebben zich nog niet bijster veel lopers aangemeld, maar dat kan op de dag van de wed strijd nog in gunstige zin veranderen. Het zal niet de eerste keer zijn dat een onbekende Duitse toerist zich in de strijd werpt en de lokale lopers het vuur na aan de schenen legt. Zo werd de eerste editie in 1987 (ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van SV De Koog) gewonnen door een Fries. Henk Wesselius uit Sneek zette met 1.13.40 het record. Texelaar Ron Daalder eindigde toen kort ach ter Wesselius op een prima tweede Dlaats. De snelste tijd van allen wordt echter zeer waarschijnlijk ge realiseerd door een andere Texelaar: rolstoelatleet Arco de Graaf. Hoewel De Graaf zaterdagavond nog deel neemt aan een belangrijke wedstrijd over 25 kilometer in Assen, zal hij zondagmiddag in De Koog aan de start verschijnen. Gezien zijn progres sie wordt verwacht dat hij zijn snelle tijd van vorig jaar (1.11.47) zal verbe teren. Afgelopen weekend reed De Graaf op de halve marathon bijna naar een nieuw Nederlands record in 56.30. In De Koog treft hij vermoe delijk geen andere wheelers en zal dus steun in de wedstrijd ontberen. Bij de dames kwam Coby Bakelaar vorig jaar als eerste over de streep, terwijl Truus van der Berg uit Den Helder in 1987 met 1.36.30 de snelste tijd op de klokken bracht. Jo achim Schober, een Duitser met een tweede woning op Texel, toonde zich vorig jaar de sterkste bij de vetera nen, in 1.21.02. De halve marathon is zowel een offi ciële KNAU-loop als een trimloop De inschrijving begint zondag om 13.00 uur in de SV De Koog-kantine. Deel name kost een tientje, wie geen her innering wil betaalt acht gulden. Deelnemers aan de halve marathon moeten tenminste 16 jaar zijn. Het parcours is gelijk aan vorig jaar. Dat betekent dat de start en finish weer op het veld van SV De Koog zijn. De eerste en de laatste kilometers gaan over een stratenparcours door het dorp De Koog, het grote middenstuk voert door de Dennen en De Westen. Langs de route zijn zo'n 50 60 vrij willigers actief. Het merendeel wordt ingezet ter bemanning van de posten die het verkeer op de diverse kruispunten en zijwegen in goede ba nen leiden. In totaal zijn er 64 posten. Er zijn drie verzor- gingsposten: tegenover jeugdhotel De Zilvermeeuw, op de hoek Rommel- pot/Oudeweg en aan de Rozendijk te genover de Ploeglanderweg. Wedstrijdleider is Gert Pansier, spea ker is Jan Driehuis. Het publiek bij de start- en finishplaats wordt aldoor op de hoogte gehouden. Ter informatie van degenen die de lopers willen aanmoedigen, hier eni ge doorkomsttijden. Bij post 20 (Ruyslaan, zijweg Paal 17) wordt de eerste loper om 15.10 uur verwacht, de laatste omstreeks 15.20 uur. Bij post 24 (Turfveld) passeert de eerste om 15.18 uur, de laatste om 15.40 uur. Post 29 (meest zuidelijke punt, Rommelpot/Oudeweg): resp. 15.25 en 15.55 uur. Post 36 (Bos en Duin): resp. 15.35 en 16.15 uur. Post 43 (kruispunt Gerritslanderdijkje/Ploeg- landerweg) resp. 15.45 en 16.40 uur. De finish van de eerste is om streeks 16.10 uur, de laatste loper wordt om ongeveer 17.15 uur weer op het De Koog-veld verwacht. Vijf minuten nadat het veld voor de 21,1 kilometer op weg is geschoten, is de start van de eerste crossloop van het seizoen. De zondag te hou den races tellen niet mee voor het klassement. Om 15.05 uur kan de jeugd tot en met 9 jaar een rondje van 1 Va kilometer afleggen. Twee mi nuten later gaan de lopers en loopsters voor de 4 en 8 kilometer op weg. Meedoen aan de VA kilome ter kost ƒ3,50 en aan de 4 en 8 km ƒ5,-. reuze trampoline, waaronder het springen via hun achterwerk en hun rug. Het laatste optreden voor de pauze was van de selectiegroepen van Oosterend. deze sprongen op de langemat en op het paard met de mi- nitrampoline waarbij ze een aantal moeilijke sprongen lieten zien. Na de pauze waren de jongens uit groep 5, 6 en 7 aan de beurt. Ze namen met een aanloop de minitramp om vervol gens in een aangeslingerd touw te springen. Het publiek hield af en toe hun adem in. De meisjes van groep 5 en 6 lieten oefeningen aan de ringen zien waaronder een hele draai en een vouwhang. Deze oefeningen deden ze synchroon. De meisjes van groep 7 en 8 deden een vrije oefening op muziek met z'n tienen tegelijk. Radslagen en koprollen gingen rake lings langs elkaar maar het resultaat was goed. Het laatste gymnastiek- optreden was van de voortgezet on derwijsgroep meisjes. Ze sprongen uit de minitramp op een verhoogde valmat. Uit het publiek werden ver scheidene mensen verzocht op de mat te gaan liggen waarover een zweefrol werd gesprongen. Als laat ste onderdeel bracht de jazzgroep uit De Cocksdorp een gastoptreden. Er werd een jazzdance gedaan op een vrolijk nummer van Harry Belafonte. Daarmee was een eind gekomen aan een gezellige en vlotte uitvoering. De leiding, Klarina Combé en Annemarie Nijkoops werden bedankt. Na het goede resultaat van vorige week een lichte terugval voor de softbalsters van Texla. Koedijk won uiteindelijk met 5-11. De heren wa ren in de honkbalwedstrijd tegen The Beagles uit Bovenkarspel een maatje te klein en gingen afgetekend met 1-24 ten onder. In de wedstrijd tegen Koedijk bleek de eerste inning opnieuw voor de softbalsters de meeste problemen op te leveren. In een te lange inning, waarin de speelsters van Koedijk aan slag goed werk lieten zien nam men een 0-10 voorsprong. Na deze inning werd Koedijk nog maar één honkslag toegestaan. De toen ingezette inhaal- racè duurde precies een inning te kort. In de derde werd tot 5-11 ingelopen en Koedijk werd gedwon gen van pitcher te wisselen. Voordat er nog kon worden gescoord viel toen echter de derde nul. Bij de honkballers is inmiddels duidelijk, dat de sterkte van de tweede klasse veel groter is dan voorgaande jaren. Op nieuw een zware nederlaag tegen een superieur Beagles. Drie innings lang wist Texla bij te blijven. De 1-3 achterstand was alleszins eervol. Daarna had pitcher Erik Schneider geen geheimen meer voor de sterke slagploeg van The Beagles. Boven dien maakte het slechte veld elke grondbal haast onbespeelbaar. Op nieuw liet het veld enkele vangkan- sen liggen, maar toch was er sprake van een licht herstel tegen een nog sterkere tegenstander. Vijf Texelaars deden zondag in Scha- gen mee aan de Parkstraatloop. De omstandigheden waren uitstekend en het pracours was fraai. Tussen de on geveer 150 deelnemers gaven de Texelaars duidelijk een visitekaartje af: vier van hen haalden een eerste plaats. De uitslag: 3 km. 1e Richard Stevens 11.13 min. 6 km. 1e Roald van der Slikke 24.23 min. 5e Richard Dijker 24.45 min. 9 km. 1e Herman Ploeger 34.08 min. 15 km. 1e Theo Franchimon 52.19 min. Onder uitstekende weersomstandig heden hield s.v. De Koog in het weekend voor het derde achtereen volgende jaar een groots tweedaags toernooi. Winnaar werd, evenals vo rig jaar. Uitgeest, dat in de finale met 4-0 won van De Koog. Op de eerste dag vingen de poule wedstrijden aan om 10.00 uur en werd doorgevoetbald tot 17.30 uur. Hierna volgde er een gezamenlijke Nasi-maaltijd in de grote feesttent die naast het voetbalveld stond. Na deze maaltijd werd de avond verder gevuld met uitstekende muziek van de band „Surprise". Omstreeks 22.00 uur vond de trekking van de verloting plaats. Hoewel de stemming er goed inzat werd de muziek om 24.00 stopgezet om eventuele overlast te beperken. De volgende morgen om 10.15 uur werd het festijn hervat. De finale van dit zeer sportieve toernooi eindigde in een verdiende 4-0 zege voor Uitgeest. De overige uitslagen waren ah volgt: Gieten-De Koog 1-2; Roden-FC Vlotbrug 0-1; Watervogels-Uitgeest 0-3; Ruinen-FC Lambiek 4-0; Roden-Concordia 1-4; Gieten-USVU 4-1; Vlotbrug-Uitgeest 0-2; Ruinen-De Koog 1-2; Watervogels-Concordia 1-1; USVU-Lambiek 5-0; Roden-Uitgeest 0-2; Gieten Ruinen 2-1; De Koog-Lambiek 7-0; Vlotbrug-Concordia 3-0; Ruinen-USVU 4-3; Watervogels-Roden 1-0; Lambiek-Gieten 2-4; Uitgeest-Concordia 1-0; Vlotbrug-Watervogels 0-1; USVU-De Koog 0-0. 9e en 10e plaats. Lambiek-Roden 2-3; 7e en 8e, USVU-Concordia (USVU wint na strafsch.); 5e en 6e, Ruinen-Vlotbrug (Vlot brug wint na strafsch.); 3een 4e, Gieten- Watervogels 0-1; 1e en 2e; De Koog-Uitgeest 0-4. De Fairplaycup werd gewonnen door het team FC-Lambiek en de wissel beker voor de meest produktieve ploeg werd door dhr. Stam uitgereikt aan het team van S.V. De Koog. Uitslag verloting De prijzen van de verloting zijn geval len op de volgende nummers: Ie pnjs nr. 1962 (reis naar Mallorca); 2e pr. nr. 76 (video-recorder); 3e pr. nr. 1111 (fiets); 4e pr. nr. 1248 (weekend Aegon); 5e pr. nr. 1320 (radio); 6e pr. nr. 211; 7e pr. nr. 72; 8e pr. nr. 307; 9e pr. nr. 1981; 10e pr. nr. 1723; 11e pr. nr. 1059; 12e pr. nr. 1081; 13e pr. nr. 427; 14e pr. nr. 89; 15e pr. nr. 1258; 16e pr. nr. 1327; 17e pr nr. 1617. 18e pr nr. 701; 19e pr nr. 46; 20e pr. nr. 1077. De prijzen kunnen, tegen overlegging van het winnende lot worden afge haald bij J. C. v. Beek, Wintergroen 5, De Koog. Indien gewenst worden ze eventueel thuisbezorgd (17729). Na anderhalve maand onderbreking stond zondag weer een motorcross wedstrijd op de MAB kalender. Hoe wel het droge weer van de afgelopen weken het ergste deed vermoeden was de baan uitstekend te berijden zonder overdadige stof ontwikkeling. De liefhebbersklasse werd gewonnen door Peter Daalder met Ronald Zijm daar vlak achter. Verlin Eelman was de snelste junior en rijdt inmiddels zeker op seniorenniveau. Remco de Beer moest geblesseerd vanaf de zij lijn toezien hoe Pieter Koper de 125 cc klasse op zijn naam schreef. In de 250 cc klasse werd flink strijd gele verd om de eerste plaats, het was uiteindelijk Niels Koorn die aan het langste eind trok. De volgende cross is op zondag 11 juni. Uitslag liefhebbers: 1. Peter Daalder; 2. Ro nald Zijm; 3. Paulus Bonne; 4. Gijs v/d Vring; 5. Jeroen v/d Vring. Junioren: 1. Verlin Eel man. 125 cc senioren: 1. Pieter Koper; 2. Mi chael Kortenhoeven; 3. Grischa Kuhlman; 4. Frans Boersen; 5. Willem Boersen; 6. Kees Pol jr.. 250 cc: 1. Niels Koorn; 2. Nico Bakker.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7