ezwaren tegen het am peren bij boer ïaken weinig kans Luxe appartementen heden officieel open Gedaantewisseling „Juliana Tesselhuus op bezoek bij de mariniers itslagen tennis Zon, maan en hoog water romaat ogramma Tennis Dans en wandel Wielerwedstrijd "ALS ER EEN VERENIGING IS DIE OVER U WAAKT, ZOU] UD\ |DAG 23 juni 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ziet ernaar uit dat geen bezwaarmakers tegen te- de voorgenomen regeling |,et kamperen bij de boer, iet gelijk wordt gesteld. De ,n van de raadscommissie r ruimtelijk en huisvestings- {jd toonden zich woensdag >ns een hoorzitting in het dhuis althans weinig gevoe- wor de te berde gebrachte umenten. Agrariër Dieter II, fervent voorstander van erfkamperen in het buiten led, zag zijn standaard- Kaarschrift ondertekend i, niet meer dan twintig col 's. De gemeente kreeg 53 nrragen voor kamperen bij boer. Eelman-van der Kooi verdedigde loof B en W voorgestelde rege- „Ik weet zeker dat zorgvuldig is jndeld. Inderdaad is er sprake rechtsongelijkheid doordat op het boerenerf wèl en op het andere mag worden gekampeerd, maar ons opgedrongen door de pro- Als we niet akkoord gaan met zonering, is het alternatief: heie geen zonering." De VVD- ■genwoordigster toonde zich te- de mogelijkheid om stacaravans staan. Zij vreest dat daarvan mik wordt gemaakt (permanente uur) en controle hierop lastig en baar is. Erna Eelman wil evenmin aantal toegestane eenheden uit jen naar tien of vijftien, zoals de ipeerwet in de nabije toekomst ,;ht mogelijk maakt. De mini- pings die dan ontstaan zijn strij- met de gedachte om de verblijfs- aatie op Texel zoveel mogelijk te :entreren („concentratiegedach- Tevens werken zulke toestanden mierend voor de bedrijfsuitoefe- iran de boer en dat kan niet de ling zijn, aldus Erna Eelman. jeren bij de boer moet in haar een kleinschalige activiteit zijn, bet landschap niet wordt aan- en de bestaande campingbe- geen concurrentie nnden. De door Stoll geopper- egelijkheid van verhandelbare ipeerquota" ziet ze niet zitten. Huitema-Vos van het CDA vond buiten vefonrwoordaKjliheHj vt 19.00 u. 19.00 u. 20.00 u. 19.00 u. eveneens dat het college zorgvuldig heeft gehandeld. Zij is niet bang dat de grens van 47.000 in de praktijk zal worden overschreden. „Ik voorzie geen Zeeuwse toestanden", zei ze in een verwijzing naar de provincie waar zo ongeveer elke boerderij als mini-camping fungeert. Een eventuele schadevergoeding aan de boeren die nu buiten de regeling vallen (29 in totaal, voornamelijk met een bedrijf in het oude land van Texel), zal vol gens Riet Huitema in de praktijk met zijn vast te stellen. Als tegemoetkoming kunnen deze agrariërs wellicht inpandig iets voor recreatie-doeleinden realiseren, opper de de CDA-vrouwe. Zij stelde dat het CDA het kamperen bij de boer niet als versterking van het boerenbedrijf. Gehoor vond een door de heer G.C. Cadée van de Werkgroep Land- schapszorg Texel naar voren gebracht punt: een toename van de vervuiling van het oppervlaktewater doordat niet alle agrarische bedrijven op de ri olering zijn aangesloten. Vooral lozin gen vanuit chemische toiletten moeten kritisch worden bekeken, al dus Huitema-Vos. Dit standpunt werd door andere com missieleden gedeeld. Van doorslagge vend belang zal de mening van Uitwaterende Sluizen zijn. De zon komt 25 juni op om 5.21 uur en gaat onder om 22.04 uur. Maan: 26 juni laatste kwartier Zaterdag 24 juni 0.07 en 12.40 Zondag 25 juni 0.55 en 13.25 Maandag 26 juni 1.24 en 14.05 Dinsdag 27 juni 1.55 en 15.04 Woensdag 28 juni 3.00 en 16.10 Donderdag 29 juni 4.07 en 17.24 Vrijdag 30 juni 5.37 en 18.40 Zaterdag 1 juli 7.25 en 19.45 Laagwater valt gemiddeld 6.1 5 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. hl twee jongens die hier twee snop Texel hebben vertoefd en prima naar onze zin hebben ge- Zo hebben we paard gereden, karting gedaan, gevlogen boven gezwommen in het binnenbad taa, uitgegaan in De Koog, kort te hebben veel plezier gehad, al deze uitgaven kwamen we het volgende probleem te staan: tekort! We gingen als girohou- dus zoeken naar een giromaat twamen tot de ontdekking dat de itsbijzijnde helemaal in Den Helder widen zodat wij met de pont Westen om ons van het nodige te voorzien. Met ons laatste we naar Den Helder gegaan fis vakantiegeld weer aan te vul- vinden dat we iets van dit rek moeten zeggen en dat er iets moet worden gedaan. Rob van Zanten en Walt Meijer pochten 25 juni thaan Oosterend: *-L. Saai (h) 9.30 u. eWolf-S. Kalis 9.30 u. nisbaan Deuce: kWit-R, Wielinga (d) 9.30 u. «enbout-J. Boon 9.30 u. "tte-R. Eelman (h) 8.30 u. dagavond 26 juni "sbaan Oosterend: Wn-S. Warnaar (h) 19.00 u. [«baan Deuce: de Haan (h) J^aan Heri Hodie: Jf'ker-C. Bloem (d) Bent-A. Saai °™uweit-A. Saai (h) De Waal In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Leeriingen, ouders en leer krachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 7. Wilhelminalaan; Thijsselaan; Drij verstraat, Binsbergenstraat; Brou werstraat: De Mars. Peter Bakker (PSP) herhaalde dat hij het kamperen bij de boer in principe een aardige gedachte vindt: mensen maken zo tijdens hun vakantie kennis met het boerenbedrijf. Hij struikelt echter over een aantal punten: scha de voor het landschap, geen compen satie wegens inkomensderving voor de boeren (zoals minister Braks wil doen geloven), theoretische over schrijding van de 47.000-grens en stacaravans. De zonering vindt Bak ker prima, want hij is tegen kampe ren in het Hogeberg-gebied. Dat hierdoor rechtsongelijkheid ontstaat, ziet de PSP-voorman wel in. Bakker zei het eventueel hard te willen spe len: „Gezien de naar voren gebrachte argumenten met betrekking tot de rechtsongelijkheid, overweeg ik in de gemeenteraad voor te stellen hele maal af te zien van het kamperen bij de boer." Dieter Stoll betitelde deze uitspraak als „chantage". Jan van Asselt (Texels Belang) bracht in herinnering dat hij destijds al fel tegen de zogeheten „driedeling" van het Texels buitengebied was. De zo nering is daarvan volgens Van Asselt een uitvloeisel. Oost Als enige commissielid wilde hij als gevolg van deze benadering het be zwaarschrift van de heer C. van Liere uit Oost gegrond verklaren. Van Liere was de enige van de 29 uitgezonder de agrariërs die bezwaar had ge maakt. Volgens hem kan erfkamperen in zijn sitpatie in het geheel geen kwaad, doordat beplanting het zicht op de kampeerders geheel ontneemt. Ook andere commissieleden schilder den Van Liere als een randgeval af, maar zagen zich gedwongen het be zwaarschrift niet ontvankelijk te ver klaren. Zijn A-blok valt namelijk niet onder het bestemmingsplan buitenge bied, maar onder het bestem mingsplan Oost en dat was niet aan de orde. Van Asselt vond voorts dat de 47.000-grens in gevaar komt, als het plan-Stoll zou worden uitgevoerd. Ten aanzien van de stacaravans zou hij nog eens willen bekijken of er moge lijkheden zijn om die toe te staan. Over het bezwaar ten aanzien van de riolering wilde Van Asselt heenstap pen, gezien de beperkte schaal waar op het kamperen bij de boer zal plaatsvinden. Hans Roeper (PvdA) gaf toe dat de zonerings-regeling geen schoon heidsprijs verdient, maar dat dit het maximaal haalbare compromis met de provincie is. De heer ing. J.C. Ghij- sels van het Landbouwschap gewest Noordholland verbaasde zich over de kennelijke afhankelijkheid van Gede puteerde Staten. ,,De provincie heeft nauwelijks beleid geformuleerd op dit gebied, er staat niets over in het hui dige streekplan. De gertieente kan zelf vaststellen", hield hij de aanwezi gen voor. Peter Bakker (PSP) was geneigd hem niet te geloven. „Ik meen wethouder Schilling zo goed te kennen, dat ik er gerust vanuit kan gaan dat hij zó hard aan het elastiek heeft getrokken dat de rek er nu uit is", zei Bakker. Oftewel: B en W van Texel hebben inderdaad het meest maximale com promis bereikt. Hans Roeper toonde zich tegenstan der van stacaravans. Die passen vol gens hem niet in de achterliggende gedachte van het kamperen bij de boer. Hij constateerde in de discussie een spanning tussen het „tent- denken" enerzijds en het „stacaravan-denken" anderzijds. Tamtam Roeper verwierp het quoterings-plan van Stoll. Via de „boeren-tamtam" had de PvdA'er vernomen dat voor een kampeerplaats f800,- zou moe ten worden neergeteld, zodat voor f\ miljoen verhandelbare quota in om loop zouden zijn. Daaraan wil Roeper niet meewerken. Dieter Stoll ant woordde dat dit een zaak van de boeren zélf is, die de gemeenschap geen geld kost. Landbouwer J. Dijks hoorn van de Stuifweg hield een vu rig pleidooi voor het kamperen bij de boer en opperde de mogelijkheid van „vaste toercaravans" (verrijdbare ca ravans die een seizoen lang kunnen staan). Hans Roeper vond dit op het randje en „naar de geest van de re geling" eigenlijk te ver gaan. Wethouder Daan Schilling lichtte tenslotte toe dat het college uitgaat van vijf eenheden maximaal en daar bij gemakshalve aanneemt dat ge middeld drie personen per kampeereenheid verblijven. Het aantal van vijftien personen per erf wordt gebruikt bij de telling van het aantal slaapplaatsen, maar zal in de praktijk niet bindend zijn. Als toevallig vijf ge zinnen met vier kinderen tegelijk kamperen en er dus dertig personen worden geteld bij een controle, geeft dat geen consequenties. Het aantal van vijftien is daarnaast genoemd om te voorkomen dat men vijf legerten ten op het erf zet en grote groepen toelaat, aldus verklaarde Schilling desgevraagd. Appartementencomplex Juliana, dui delijk zichtbaar op het topje van het duin aan de Badweg in De Koog, opent vrijdag officieel de poorten. Het gebouw bestaat uit 74 luxe ap partementen, een restaurant, een bar/conferentieruimte en een wasse rette. Van de ANWB kregen de ver huurappartementen een vijfsterren-kwalificatie. W. van Liempt uit Loosdrecht is di recteur van B.V. Beleggingsbouw, dat het nieuwe complex ontwikkelde. Eind 1986 werd het oude hotel Julia na opgekocht van dhr. Kant. „Ik kreeg het voor elkaar om de erfpacht van Staatsbosbeheer van 12 tot 60 jaar te verlengen en toen durfde ik het wel aan om eraan te beginnen", vertelt Van Liempt. Het hotel werd met de grond gelijk gemaakt. In goed overleg met de ge meente was een bouwplan ontwik keld voor een luxe appartementencomplex en vorig jaar juni werd het gebouw opgeleverd. De bouw verliep vrijwel zonder proble men. ledereen herinnert zich nog wel de brand op het dak, maar deze richtte, ondanks de grote rookontwik keling, nauwelijks schade aan. Inrichting De inrichting van de appartementen werd door de directeur en zijn vrouw zelf uitgezocht. Anderhalve maand geleden was het restaurant klaar en aan de tuin werd de laatste hand ge legd. „Alles is nu zo'n beetje gereed, dus houden we een officiële opening". De appartementen van „Juliana" zijn verkocht aan particulieren. Twintig bleven in handen van BV. Beleggings bouw en werden ondergebracht bij PBA-beheer. Ze zijn bij de VVV in verhuur gegeven. PBA-beheer regelt ook de verhuur van appartementen van eigenaren. „Niets is verplicht bij Kooiker-J. Warnaar 7-15; T. Visser- r'y 9; d- de Wit-J. Boon 19-2; G. Bent i10-5. Heren: P. de Wolf-P. ■S. Kalrs-R. Eelman 5-9. k*irnensen die hun wedstrijd thuis spe- i,ES daarvan doorbellen naar: Heri WrL Ben' 16234, Oosterend H Kalis P de Haan 13438. De appartementen van Juliana", gezien vanaf de eigen parkeerplaats. ons, men mag het ook zelf regelen", vult directeur Van Liempt aan. Per manente bewoning behoort ook tot de mogelijkheden. Op rolletjes Het echtpaar Pieter en Marjan Thijs- sen is in dienst van PBA-beheer en zorgt dat alles in het complex op rol letjes loopt. Ze ontvangen de nieuwe gasten, zorgen voor de inschrijving en maken hen wegwijs. Het restaurant is in handen van het echtpaar Swart en hun zoon. Zij run nen de keuken, bedienen en me vrouw Swart (onder artiestennaam Diana Beerta) vermaakt de gasten met zang en pianospel. Bij de appartementen hoort een eigen parkeerplaats op een bewaakt terrein en een afsluitbare berging. Voor het Julianacomplex is een fraai vignet ontwikkeld dat in het hele be drijf is terug te vinden. Veel service Wie een appartement huurt kan reke nen op veel service: er zit een linnen pakket met beddegoed en handdoeken bij en er wordt schoon gemaakt. De kamers zijn ruim en functioneel, hebben een fraai uitzicht, stevig blankhouten meubilair en zijn voorzien van moderne apparatuur. Dat is met de keuken ook het geval en de slaapkamers kenmerken zich door de uitstekende bedden. De bad kamer heeft een ligbad en een aparte douche Er is zelfs ruimte voor een wasmachine Open haard zit in som mige appartementen ingebouwd, in anderen is de mogelijkheid er later alsnog een aan te brengen. De heetwater-voorziening en de verwar ming kan individueel worden ge regeld. Nord Sea Club De bar/conferentieruimte beneden, die de naam „Nord Sea Club" krijgt, is zowel via het complex bereikbaar als van buitenaf met een hellingbaan. De ruimte is geschikt voor bruiloften en partijen, maar er kan ook alleen maar gezellig een borreltje worden gedronken. Voor de wasserette zijn bij de be heerder munten en zeep verkrijgbaar. Er is een lift in het gebouw. Het complex is een ontwerp van J. Grandjean van architectenbureau Hei- neke b.v. uit Loosdrecht en werd ge bouwd door Friso b.v. uit Sneek. De Texelse firma's die eraan hebben meegewerkt zijn: Installatiebureau Schuyl, Aannemer Elco Vermeulen, Peter Hin, Tatenhove (tuinaanleg), Schoonmaakbedrijf Vinke, Texel b.v. (grondwerk en bestratingen), Meubel huizen Moerbeek, Oosterhof en Bosma. De officiële opening vandaag (vrijdag) wordt verricht door wethouder D. Schilling. Een groep gasten van het „Tes selhuus" in De Koog bracht woensdag een bezoek aan de Joost Dourleinkazeme. Net als in vorige jaren zorgden de mari niers weer voor een interessant en af en toe opwindend pro gramma, waar de rolstoelers en hun begeleiders zeer van geno ten. De groep bekeek de film „Mariniers van vandaag" en kreeg een uitgebreide rondlei ding over het kazernecomplex, waar juist een groep Engelse mariniers in het kader van een uitwisselingsprogramma een uitputtende amfibische oefe ning deed. Ook werd gevaren met landings- en rubberboten. Om dat voor de rolstoelers mo gelijk te maken was de vloer van de boot verhoogd zodat de bezoekers over de dolboorden konden kijken Mede dank zij het goede weer werd het een aangename belevenis. De foto toont de groep, kijkend hoe een rubberboot („LCRM") in ge reedheid wordt gebracht. Bij wijze van experiment wordt zater dag geprobeerd twee Texelse bands te laten spelen op twee verschillende lokaties, en toch zo dat iedereen bei de bands kan zien spelen. Dit onder het motto: Dans en Wandel. Het gaat om de bands: 4 Sale en Nothing to lose en de lokaties het Tasiel en de Pilaar, tusssen deze twee lokaties zal een busje rijden die de bands heen en weer vervoerd. Terwijl de ene pop groep speelt, heeft de andere pauze en gaat naar de volgende lokatie, het publiek volgt dan later. De tijden van de optredens worden strak aange houden, en zijn als volgt: 22.00-22.30 u. 4 Sale (Pilaar) 22.30-23.00 u. Nothing to lose (Tas.) 23.15-23.45 u. 4 Sale (Tasiel) 23.45-00.15 u. Nothing to lose (Pil.) 00.45-01.15 u. Nothing to lose (Tas.) 01.15-01.45 u. 4 Sale (Pilaar) De toegang voor beide lokaties is gratis. De wielervereniging hield dinsdag een tijdrit op de baan van 1 ronde, dus 1127 meter, ledereen mocht twee keer een ronde rijden waarbij de snelste tijd gold. Uitslag Jeugd. Martijn Bakker 1.49.48 min; Jasper Braam 1.51.70 min; Roald v/d Slikke 1.54.31 min, Jan Werner Prins 2.00.26 min; Thijs de Boer 2.03 88 min, Roel Bakker 2.10.34 min. Senioren: Evert Koopman 1.33.00 min; Dirk Vinke 1.33.45 min; Jordi Vmke 1.36.77 min. Piet Roeper 1.37.39 min; Wil Braam 1.41.51 min, Willem Trap 1.41.55 min. Jan Buis 1.42.09; Frans Witte 1.43.02 min. Het aansluitende criterium werd bij de jeugd gewonnen door Martijn Bak ker, voor Roald v/d Slikke en Jan Werner Prins. Thijs de Boer werd vierde en Roel Bakker vijfde. Het cri terium bij de senioren leverde een overwinning op voor Piet Roeper die in de sprint Jordi en Dirk Vinke terug wees. YVONNE VAN GENNIP 5DERLANDSE RODp

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7