Voetbalclubs in actie tegen arrogantie SVT Texelaars presteren goed in zware Schuttevaerracf SV Texel met alle pupillen naar overkant? Twaalf para's op een stapel Eerste robben geboren Veel uitvallers bij crossloop Zuidewind en Fly weer kampioen Wielerwedstrijd Opgave menwedstrijd Tadoraverloor schroef BZN-fans Honkballers winnen Aan de derde crossloop van De Koog deden 110 lopers mee. Door het war me weer slaagden velen er niet in hun tijden aan te scherpen. Sommige deelnemers haalden de finish niet eens. Bij de allerkleinste mannelijke deelnemers die de 1% km aflegden, zorgde Gerbrand Zoetelief voor een nieuw parcoursrecord. Dit record kwam mede tot stand door het opja gen door de nummer 2, Teun de Rijk, die ook royaal onder de zes minuten eindigde. Zondag kan weer worden gelopen en gewandeld. Start 19.30 uur. Uitslagen Jeugd 1% km Jongens: Gerbrand Zoetelief 5 46; Teun de Ri|k 5.48; Robbert Bakker 6.16. Meisjes: J Blonk 6.19, Merlin Huisman 6.20; Jetteke Zoetelief 7 00. Jeugd 4 km Jongens: Roald v.d Slikke 17.53; Richard Stevens 118.23, Ronnie vd. Slikke 19.14. Meisjes: Na- tasja Koopman 22 20; Sabine Beyert 22.48; Nanda Koopman 26 00 Heren 4 km: André brouwer 16 24; Hendrik Plato 16.52; Herman Ploeger 17 07. Dames 4 km: Mari|ke Stark 19,05; Tilly Eelman 20.46; Janny Tijsen 25.37. Heren 8 km: Minne Goênga 28.30; Ron Daalder 29 S3; John Boogaard 30.07. Heren veterianen 8 km. Piet Bakelaar 32.31, K. Peschke 33.15, Douwe Dijker 33.37 PAGINA 6 TEXELSE COURANT Zondagmiddag was hoog bo ven Texel iets bijzonders te zien. Zeventien parachutisten van landmacht, luchtmacht en marine werden tegelijk gelost uit drie vliegtuigen en twaalf van hen slaagden erin een to ren te vormen die minuten lang in stand werd gehouden. Vrij dag was het dezelfde groep pa ra's al gelukt om een stapel van tien personen te maken. Het was een geslaagde poging om het militaire record op dit gebied te breken. Het oude re cord stond op zes personen. Het „stapelen" is een kwestie van tijd, behendigheid en on derlinge coördinatie. Alleen zeer ervaren parachutisten slagen erin een behoorlijke toren te vormen, voordat zoveel hoogte is verloren dat ze weer aan de landing moeten denken. Het „stapelen" begon zondag op een hoogte van 4000 meter. Men was gezakt tot 1000 me ter toen nummer twaalf zich aansloot en men weer naar het vliegveld moest terugkeren. Omdat de bovenwind iets min der sterk was dan verwacht, verliep de landing na de vesti ging van het record niet vol gens plan. De para's kwamen bij camping De Driehoek te recht inplaats van op het vlieg veld, maar dat mocht de vreugde over de vestiging van het record niet drukken. De fo to (zondag gemaakt door Her man Landsman) toont het moment waarop de recordsta pel bijna klaar is en nummer twaalf (van zijn chute is recht sonder een glimp te zien) zich aansluit. Beneden is onder meer Burger Nieuwland met Weegesweel te zien. UIIM&UAIj 4/ JUNI u pen staan", aldus Van der Ploeg, Blom: „Jammer dat de anderen j doorzetten. Als we inderdaad dwongen met E en F naar de oq kant te gaan, krijg je een verhaij van standpunten. Ons beleid isq niet op gericht goede pupillen en nioren bij andere clubs weg te U ken, maar misschien beland je^ juist wèl in een situatie dat v»ei de jeugd gaan benaderen. Als hq dan toch oorlog is, dan maar go oorlog ook." Blom zegt niet van ronselprakt^ weten. „Eerder is het tegendeell geval. We hebben onlangs voorla men dat acht pupillen uit Oudej en bloc met hun jeugdleider van Oosterend naar ons zouden koiq Bemiddel Competitieleider Van der Ploeg: leggen nu tevens een duidelijke beslissing bij de ouders. Kiest iq voor voetballen met de pupillen de overkant of laat men ze op| spelen? Texelse Boys, Oosteremj De Koog, ZDH en wellicht ook blijven in elk geval op Texel spel Hoe de competitie wordt opgea weten we nog niet. Een officiële competitie mag niet, want volge de KNVB-regels mag je geen tea van SVT weigeren. De andere tl zijn echter niet verplicht om corr tie te spelen en kunnen ook een fenwedstrijdenserie in het leven roepen. De KNVB-vertegenwoordiger op Texel, Joop Koning, is inmiddels! met een bemiddelingspoging. Zip voorstel is dat Texel D1 wel naai overkant gaat, maar tevens deel neemt aan de Texelse competitie wedstrijdjes daarvoor kunnen d woensdag worden gespeeld. Kon hoopt alle partijen deze week ra tafel te krijgen. daar dat we bij ons standpunt blijven en nu de KNVB hebben gevraagd een uitspraak te doen." Ronselen Van der Ploeg geeft aan dat de kwestie met Texel D1 slechts de druppel is die de emmer deed overlo pen. Er is méér aan de hand. „In het verleden was Texel ook al niet zo meegevend ten opzichte van de pu- pillencompetitie. Ze zijn al eens met D1 naar Den Helder gegaan en deden niet mee aan het systeem van vaste aanvangstijden. De grootste doorn in het oog is het ronselen van jeugdspelers door SV Texel. Dat dit bij de senioren gebeurt, is nog tot daaraan toe. Bij de junioren en pupil len vinden dat allemaal ver beneden peil. Texel ontkent wel, maar per soonlijk weet ik wel beter. Al met al is dit helaas geen goede zaak voor het jeugdvoetbal. Voor zo'n besluit moet het water al ver boven de lip- ze verenigingen vinden dat de jongste jeugd zo lang mogelijk op het eiland moet voetballen, men kan nog lang genoeg naar de overkant. Als één club met de pupillen aan de overkant speelt, wordt zodoende de Texelse competitie gefrustreerd. Toen tijdens een laatste vergadering, vorige week, de stellingen met wer den verlaten, verweten de vier ande re verenigingen Texel een arrogante houding en stelden een ultimatum. „Als SVT met D1 naar de overkant gaat, spelen wij ook niet tegen hun andere pupillenteams", zo dreigden de vier. Oftewel: SVT min of meer dwingen ook met de E- en F-pupillen aan de overkantse competitie deel te nemen. Voor het blok „Een besluit dat je met zomaar neemt natuurlijk", zegt competitielei der Jan van der Ploeg. „Het is vrese lijk jammer dat het zó moet, want je bent hier op Texel van elkaar afhan kelijk. Het is echter telkens SV Texel die daar maling aan heeft. Het eigen belang staat bij die club voorop, on geacht of hun beleid ten koste gaat van de andere Texelse verenigingen. Met hun besluit om met D1 naar de overkant te gaan, zetten zij de rest voor het blok. Nu zetten de anderen Texel voor het blok. Het is keihard, maar alle andere verenigingen staan erachter." Aad Blom, voorzitter van SV Texel, noemt het ultimatum „van de zotte". „Wij kunnen niet tolereren dat ande ren zich mengen in ons jeugdbeleid. Als wij met D1 naar de overkant gaan, blijft de competitie op Texel evengoed een haalbare kaart. Van- Jaap Zuidewind uit Oudeschild heeft met zijn bordercollie Fly zondag in Arnhem voor de tweede maal het Nederlands kampioenschap schapen- drijven gewonnen. Hij haalde twintig punten meer dan nummer twee. Aan de kampioenschappen deden 16 honden mee. In de eerste ronde ein digden Zuidewind en Fly als derde, nog net hoog genoeg voor de finale, waaraan drie combinaties mochten meedoen. In de finale moesten vier schapen uit een groep van tien worden afgeschei den en in een hok gedreven. Extra moeilijkheidsfactor was dat er vier schapen met een band om de nek bij waren. In het groepje van vier dat van de kudde moest worden geschei den, dienden twee schapen mét band en twee zonder te zitten. In oktober neemt Jaap Zuidewind met zijn succesvolle hond deel aan de Europese kampioenschappen in Zwitserland. Vrijdag werdt de laatste wedstrijd van de voorjaarscompetitie verreden. Bij de A-jeugd won Jasper Braam voor Roald v.d. Slikke. Jan Werner Prins was de snelste bij de B-jeugd, hij wist Thijs de Boer en Tijmen de Wijn achter zich te houden. De A- poule leverde een overwinning op voor Evert Koopman die in de sprint Jordi Vinke versloeg. In de B-poule zegevierde Frans Witte: hij wees in de sprint Jan Buis terug. Als dinsdag de zomercompetitie begint gaan ver schillende renners naar een andere poule. Zo gaan Marike Hut en Jan Werner Prins van de B-jeugd naar de A-jeugd, Marlijn Bakker gaat naar de B-poule en Jordi Vinke en Frans Wit te gaan het in de A-poule proberen. Eindstand voorjaarscompetitie A-Poule: Evert Koopman 86 punten; Dirk Vin ke 66; Benno Bakker 44; Jan Nico v.d. Ploeg 36; Theo Boom 31; Piet Roeper 27; Hans v Osch 18; Richard Koopman 14. B-Poule: Jordi Vinke 121 punten; Jan Buis 94; Frans Witte 83; Martin Visser 64, Willem Trap 38; Wil Braam 38; Eelce Seepma 35; Dirk Eelman 21; Kees Koopman 20; Jos Huisman 15; Denhard v.d. Slikke 13; Willem Keyser 10; Simon Appel 4. A-Jeugd: Martijn Bakker 157 punten; Jasper Braam 136; Roald v.d. Slikke 87; Eg- bert v.d. Werf 31 B-Jeugd: Jan Werner Prins 143 punten; Thijs de Boer 122; Roel Bakker 121, Marike Hut 108; Tijmen de Wijn 101; Chris de Vries 62. Jan van der Ploeg. Da Jachten, met wielrenners in de aanslag, lopen Oudeschild binnen. Op de achtergrori Witte Lieuw" van W. van Duijn uit Den Hoorn. In een deelnemersveld van zo'n 70 boten hebben vier Texelse equipes goed gepresteerd. Alleen de opva renden van de „Tadora" hadden pech: nadat wielrenner Ab de Kind een zeer snelle tijd had gerealiseerd bij de etappe van 100 kilometer op het eiland, bleek het jacht zijn schroef verloren te hebben en moest de strijd worden gestaakt. De Schuttevaerrace, die voor de ze vende keer werd gehouden, speelde zich donderdag, vrijdag en zaterdag af. In deze wedstrijd voor NKK- jachten gaat het om de snelste zeil- tijd (op handicap), gecombineerd met tijden van een hardloper en een wielrenner, die meevaren. Door een gunstige wind waren de eerste boten donderdagmiddag al rond 13.00 uur in de haven van Ou deschild. Daar werd een wielrenner „uitgeladen" die drie keer een par cours van de haven tot het gemaal in de Roggesloot bij De Cocksdorp moet afleggen. Zowel op Texel als in Harllngen, waar 60 kilometer wordt gefietst, wordt het parcoers uitgezet door vrijwilli gers van Toerclub Taxi 12000. De hardlopers legden op Vlieland een afstand van zo'n 23 kilometer af en op Terschelling 13 kilometer. Hoewel de Texelaars goede Hij gen behaalden, zat men niet bi top drie. „Dat kan ook niet", i' hardloper daan Welboren. „Ere steeds meer snelle boten aan' die worden gesponsord en het nieuwste van het nieuwste mst hebben. Daar kan je als hobby* tegenop. Het zou veel leuker if er een aparte wedstrijd en eeei toertocht voor recreatieve zeile1 worden gehouden". De „Ie mans-start", waarbijde manningen hardlopend naar"^ in de haven moeten, is een SP* lair gezicht, maar brengt v ringen en scheldpartijen met* mee. „Men is dan vreselijk fa™ Als er een zeilende start woi® houden zijn de risico's mindei aldus Welboren. De uitslagen: Fietsen: 20ste: A. Brouwer (De j" 39ste: E. Seepma (Poseidon), 47ste der Ploeg (Nelly Hildegardl, 53ste* (Frigga) n Lopen: 19de RTops (Frigga), 25st«- chimon (De Witte Lieuw), 37ste v (Nelly Hildegard), 52ste: W. Braam Zeilen: 31ste N. Dankers-Den Bu'9' 41ste: W van Duijn-Den Hoorn (w- Lieuw), 61ste: J Seepma-De Koog 70ste: H.J Collou-Oudeschild (nct degard). Eind-klassement: 22ste: De Witte Lieuw, 27ste: rngv- Poseidon en 60ste: Nelly Hildega Zaterdag 7 oktober 1989 wordt de zevende samengestelde menwedstrijd Texel gehouden. Deze bestaat uit een dressuurproef, een marathon en een vaardigheidsproef. Er wordt gereden met 4-wielige rijtuigen in de rubrie, ken enkel/dubbelspan paarden en en kel/dubbel pony's. Wie hieraan wil deelnemen moet zich voor 2 juni aanmelden bij: Mevr. A. Brans- Huitema, tel. 18223. Een formulier voor de officiële inschrijving wordt dan verstrekt. De verenigingen Texelse Boys, Oosterend, De Koog en ZDH willen niet meer met hun D-, E- en F- pupillen tegen SV Texel voetballen. Reden hiervan is onvrede over het pupillenbeleid van SVT, dat wordt verweten slechts aan het eigen be lang te denken en zich bovendien schuldig te maken aan ronselpraktij ken. Texels grootste club ontkent dit laatste en heeft de KNVB gevraagd te bemiddelen. Vanaf de eerste inning trokken de Texelaars het initiatief naar zich toe. Pitcher Erik Schneider opende sterk met drie keer 3-slag. De pitcher van Alcmaria bleek aanzienlijk minder controle te hebben. Via een honkslag en gebruik makend van 4-wijd, bracht Texla een 3-0 tussenstand op het scorebord. In de volgende innings bouwde Texla de voorsprong uit en won uiteindelijk met 14-7. Zowel aanvallend als verdedigend was het spel bij Texla beter verzorgd. Erik Hardeveld en Yvo Zutphen waren de beste aanvallers aan Texelse zijde. Verdedigend liet Texla degelijk werk zien met een knappe nul op het tweede honk na een prima aangooi van tweede honkman Piet Comman deur, diep uit het rechtsveld. Ook de vangbal van linksvelder Fred Winkel moet vermeld worden. In de laatste inning verdween de concentratie uit het team en stond het door middel van 3 veldfouten toe dat Alcmaria tot 9-7 inliep. Voor het komende weekeinde staan de laatste twee wedstrijden voor de zomerstop op het programma. Beide teams spelen uit. Honkbal: Odiz Frogs 4-Texla 14.00 u. Softbal: Cromtigers-Texla 12.00 u. In het weekeinde van 19 en 20 augustus wordt de competitie hervat. Wij als fans van BZN willen 20 okto ber graag naar een concert van deze groep in Den Helder. Teso wil hier een extra boot voor inzetten, als zich minimaal 76 personen aanmelden. Willen alle BZN-fans die naar dit con cert willen zo spoedig mogelijk bellen naar ondergetekende, telefoon 16225. Corry Boon De Cocksdorp Kwaad bloed Na inventarisatie bleek dat er geen vier, maar zeker vijf en waarschijnlijk zelfs zes D-teams te formeren zijn (inclusief Texel D1). Voldoende voor een competitie op Texel. Texel wilde echter nog steeds D1 aan de over kant laten voetballen en dat zette kwaad bloed bij de overige clubs. De- De jaarlijkse geboortegolf in de zeehondenbassins van „Ecoma- re" is begonnen. Vrijdagavond om 21.20 uur schonk zeehond Annie het leven aan een doch ter van maar liefst 11,15 kg leen pasgeboren zeehond weegt doorgaans 8-9 kgl en zondagochtend vroeg wierp ook Pukkie een jong. Vorig jaar ontstonden na de bevalling van Annie problemen want het dier bekommerde zich in het geheel niet om haar jong en had er ook geen melk voor. Het jong moest toen met de fles worden grootgebracht. Dergelijke pro blemen leken er ook deze keer te zijn, maar Annie heeft inmid dels melk en het jong komt ook in andere opzichten niets tekort. Totaal zullen dit jaar on geveer twaalf zeehonden wor den geboren in ,,Ecomare", evenveel als vorig jaar. Dat is meer dan gemiddeld. In „Eco- mare" zijn totaal 14 vrouwelijke zeehonden die in staat zijn jon gen te krijgen. Zoals bekend wordt het totale geboorteover schot in de loop van het jaar in de Waddenzee uitgezet, een welkome aanvulling van de als gevolg van de virusziekte sterk uitgedunde stand. In het wild zijn overigens ook al jongen ge boren. Sil Boon vertelde dat hij tijdens een robbentocht een moeder met jong op een zand plaat heeft waargenomen. Gistermiddag fotografeerden me trotse moeder Pukkie. die haar kind aanspoort om het water in te gaan. Het honkbalteam van S.V. Texla heeft een verdiende 14-7 overwin ning behaald op Alcmaria Victrix 2. Het softbalteam kwam door blessu res, ziekte en vacantie niet aan spe len toe. Het team bleef incompleet aan de kant. De directe aanleiding is dat SV Texel het pupillenteam D1 aan de KNVB- competitie aan de vaste wal wil laten meedoen. Eind mei werd dit medege deeld aan de organisatie van de pu- pillencompetitie op Texel. Het zag er op dat moment naar uit dat slechts vier D-teams aan de Texelse competi tie 1989/'90 zouden meedoen en dat vond SVT niet acceptabel. Vooral niet omdat het SVT-jeugdbestuur vindt dat het voor de ontwikkeling van de DTspelertjes beter is dat zij vroegtijdig met sterke tegenstand worden geconfronteerd. Aan de over kant is dat het geval, op Texel -met slechts drie tegenstanders- niet, al dus de redenatie van SVT. Vertegenwoordigers van alle betrok ken clubs kwamen in vergadering bij een. Er kwam een compromis-voorstel uit de bus: Texel D1 aan de overkant laten voetballen en de overige teams met zeventallen te laten spelen in plaats van elftallen. Na intern overleg konden de overige verenigingen niet met dit voorstel ak koord gaan. Voor de kleine clubs was er bijvoorbeeld het probleem dat ze over slechts één team van twaalf spelers beschikken en een indeling in zeventallen lag dan moeilijk. Het leek er toen even op dat de overige clubs gedwongen waren eveneens met hun D-team naar de overkant te gaan.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 6