fVV-directeuren hadden angenaam congres f5600,- bijeen gefietst voor Amnesty-werk Negen teams zwommen 10e nachtmarathon Geslaagd Jden speld van VB voor W. Stam Bijdragen voor kerkje en Ecomare tijdens opening van „Juliana" MAB 1-uurscross werd slijtageslag Drie driekampen Atletiekjeugd Onderzoek gestart naar kinderopvang ierwijzer Doelman keer op Texel PAGINA 7 Zatrerdagavond ging om 20.00 uur de „Nacht van Texel" van start. Het was voor de tiende maal dat deze nachtmarathon door de zwemclub in Molenkoog werd gehouden. Na een kort welkomswoord door TX'71-secretaresse Corrie Witte nam albert Hoven (voorzitter van de Sportraadl de microfoon van haar over. Na een leuke speech gaf hij om 20.00 uur het officiële startsein dat hij kracht bijzette door zelf ook twee banen te zwemmen. Tegelijk gingen negen deelnemers van start voor hun half uur zwemmen. Naast twee Texelse ploegen deden er zeven ,over- kantse' ploegen mee. Voor de A- ploeg van TX'71 zwommen: Esther Hut, Debbie Mosk, Marcel Reichert Olivier de Koning, Ingrid van Lubek, Norbert Eelman, Peter Haker en Adri an Verkaart. Al na enkele uren nestel de deze ploeg zich door goed zwemmen bij de eerste drie. Afstan den variërend van 1600 tot 2150 me ter verschenen regelmatig op het scorebord. Good-old Peter Haker (rechtstreeks van de T.T.I zwom als enige deze 10e nachtmarathon ook voor de 10e keer mee en leverde we derom goede prestaties. Omdat vaste speaker Dik Haker (voorzitter TX'71) met vacantie was verzorgden Gert Pansier en Jan Driehuis een groot deel van de avond het commentaar. In de B-ploeg van TX'71 zwommen meer: Sander Schouwstra, Remco Dijker, Claudia en Mariska Buren, Marco en Ron Witte, Remco Oostra, Selma de Koning, Linda Smit, Patricia den Brok, Edwin v. Lubek, Maarten Dijker en Dennis Schouwstra. Van deze groep zwom Sander Schouwstra met 1950 en 1800 me ter, de meeste meters. Naast de Texelse A-ploeg bleken er meer goede verenigingen te zijn. bij D.W.T. (Haar lem) en Aquarius (Schagen) wist men zelfs afstanden van 2200 en 2300 meter in een half uur te zwem men. In het begin van de avond had den diverse zwemmers/sters last van kramp. Deze klachten werden dankzij de aanwezige fysiotherapeuten Ben Zegeren en Yolanda Henk snel verhol pen. Om 8.00 uur zondagochtend klonk voor de laatste maal het fluit signaal een teken dat deze 10e nachtmarathon weer ten einde was. In de „geinlijn" zwommen vele Texe laars hun baantjes. Uitslag 1. D.W.T. (Haarlem), 46.250 meter, 2. TX'71 A (Texel), 45.300 meter; 3. E.Z.V. (Enkhuizen), 43.200 meter; 4. Aquarius (Schagen), 41.100 meter; 5 Olympus (Heerhugowaard). 40.100 meter; 6. De Stern A (Midwoud), 39.950 me ter, 7. De Stern B (Midwoud), 39.700 meter; 8. Oude-Veer (Breezand), 39.650 meter; 9. TX'71 (Texel), 37.350. Dirk Jan Kooiman uit De Koog slaag de aan de Rijks Middelbare Tuin bouwschool in Lisse, li één man is die veel voor SV «9 heeft gedaan is het Stam". 'G. Kamp van het afdelings- van Noordholland van de Ko- J8 Nederlandse Voetbal Bond. "Ie vrijdagavond aan W. Stam. valse voorwendselen naar Mine van de club was gelokt, "den speld en bijbehorende van de KNVB uit. _™nl Stam is mede-oprichter De Koog. Van de oprichting «was hij penningmeester en voetballer Daarna trad hij toe bestuur en ging zich met de z'9 houden. Stam zat in de ®"<nissie en verzorgde meer laer achtereen bij alle thuis- jj!n t'e lhee tijdens de rust. "4 was hij consul en keurde oedanigheid het veld. Om ge- 'S[edenen doet Stam het te- ,t '9 wat rustiger aan, na al 1 veel vrije tijd aan de club te opgeofferd. dJe ere-lid van SV De Koog is, I'der een zilveren speld van gekregen voor zijn ver- "jaar die is tijdens een ver- o™ geraakt. „Bij deze krijgt "we, alleen is de kleur wat 3™s Kamp. W. Stam mor oorkonae en gouaen speld, mevrouw Stam met bloemen en G. Kemp ven het afdelingsbestuur van de KNVB ..Juttertje fl/-directeuren werden op het terrein van het Maritiem- en Juttersmuseum met een verwelkomd. Om vijf uur 's middags maakten de VVV-directeuren en hun partners hun opwachting in Ecomare, waar zij wer den ontvangen door burgemeester en wethouders. In „Opduin" waar een groot deel van het gezelschap ver bleef (de anderen zaten in De Peli kaan) was 's avonds een champagnebijeenkomst, aangeboden door de hoteldirectie, gevolgd door een diner-dansant. Zaterdagochtend werd een vistocht op de Waddenzee gemaakt met de TX 27. Wie angst had voor zeeziekte of om een andere reden niet mee kon nam deel aan een excursie naar de Horsmeertjes. Als vervolg op de minder populaire twee-uurscrossen van de afgelopen jaren waaraan door ploegen van twee rijders werd deelgenomen, werd zondag een éénuursmotorcross verreden met individuele deelname, dus zonder rijderswisselingen. Na een aanvankelijk snel begin ging halverwege de wedstrijd de man met de hamer rond, wat diverse valpartij- tjes tot gevolg had. Ook deden som mige deelnemers opvallend lang over de pitstop om benzine te tanken en de ketting te smeren! De jeugdige Ronald Zijm zorgde voor een uitschie ter en was met 29 ronden menig junior- en seniorcrosser de baas. Uitslag Liefhebbers: 1. Hans de Winter, 29 ronden; 2. Ronald Zijm, 29 ronden; 3. Albert Zandstra, 22 ronden; 4. Peter Daalder, 17 ronden. Juni oren. 1 Bart Wijsman, 30 ronden; 2. Verlin Eelman, 28 ronden. Senioren 125 cc: 1 Ger- ben van Vilsteren, 36 ronden; 2. Pieter Koper, 35 ronden; 3. Michael Kortenhoeven, 34 ron den; 4 Willem Boersen, 33 ronden; 5. Frans Boersen, 32 ronden; 6 Jan Willem Wunde- rink, 31 ronden, 7 Grischa Kuhlman, 29 ron den. Senioren 250 cc: Niels Koorn, 37 ronden, 2. Nico Bakker, 35 ronden; 3. Maar ten Hoogenbosch, 25 ronden. De volgende motocross wordt pas op zondag 20 augustus verreden. op het excentrisch gelegen maar mooie Texel een landelijk congres or eert, kan verzekerd zijn van grote toeloop. Dat bleek weer eens bij het res dat de Vereniging van VVV-directeuren in Nederland van donderdag o met zaterdag hield. Inclusief partners konden zo'n tachtig personen len verwelkomd, terwijl de gemiddelde opkomst bij dit jaarlijkse congres de 55 personen ligt. Feest was het vrijdagmiddag tijdens de officiële opening van appartemen tencomplex Juliana" in De Koog. Parachutisten daalden af op het par keerterrein en wethouder Daan Schil ling hield een fraaie toespraak. VU. van Liempt, directeur van B.V. Be- leggmgsbouw, liet zich niet onbe tuigd. Hij dankte iedereen die zich had ingezet voor „Juliana", waaron der enkele Texelse onderaannemers en makelaarskantoor Eelman, dat voor de verkoop van de appartemen ten op Texel had zorggedragen. Van Liempt overhandigde Nienke Bloksma van Ecomare 77000,-. Dit geld zal worden gebruikt voor de dringend noodzakelijke nieuwe water zuiveringsinstallatie. Het Hervormde kerkje van De Koog is karakteristiek voor het straatbeeld. Van Liempt had ontdekt dat het oude gebouw door vrijwilligers werd opge knapt en had daar zoveel waardering voor dat hij aan hen ook een bedrag van 77000,- gaf. Atletiekvereniging Texel houdt in de zomer drie atletiekdriekampen voor de jeugd tot en met 18 jaar. Zaterdag is de eerste op het veld van Texelse Boys in Den Burg. De onderdelen zijn: hoogspringen, kogelstoten en loopnummers (sprint en 1000 meter). Om 13.30 uur begint de inschrijving en de start is een half uur later. Ook met-leden van de atletiekvereniging zijn welkom. De deelname is gratis en iedere deelnemer, of nu aan alle driekampen wordt meegedaan of aan slechts één, krijgt na de laatste drie- kamp een leuke herinnering thuis gestuurd. De eerste driekamp is zaterdag 1 juli, de tweede zaterdag 18 augustus en de laatste zondag 17 september (alleen voor leden en deze zal in Den Helder bij de atletiekvere niging Noordkop plaatsvinden). Voor inlichtingen: Nicolette Oosterhof, tel. 18250. Je deelnemers die ook de terugweg fietsend aflegden, gefotografeerd bij de aankomst op Texel. den in Europa na 1992. De partners van de congresgangers brachten in middels een bezoek aan Ecomare en bekeken daar om 11.00 uur het voe ren van de zeehonden. Het komplete gezelschap stapte daarop in bussen van Robert Aris van Boven om een rondrit over het eiland te maken, met explicatie van Texelaars. Een inter mezzo werd gevormd door aperitief en lunch in het Maritiem Museum, waar strandjutter Cor Ellen het gezel schap vermaakte met mooie en tot nadenken stemmende verhalen. Bij de parkeerplaats van strandpaal 12 maakten de VVV-directeuren kennis met de VVV-promotietruck en zagen zij hoe een Texelse VVV-informatrïce letterlijk uit de lucht viel. Het was Marieke de Vey die samen met Her man Landsman van het Paracentrum Texel een fraaie tandemsprong maak te. Zo'n sprong was ook de prijs van een verloting die de Texelse VVV- directeur en gastheer Jaap Dekker onder de congressisten had gehou den. Winnaar was Jos Horsten van de VVV Breda. Hij was er blij mee, maar kon de sprong wegens weers omstandigheden niet direkt maken. Hij komt er binnenkort speciaal voor naar Texel terug. Het onderzoek naar de behoefte aan kinderopvang op Texel is gestart. Ouders van kinderen tussen 0 en 3 jaar hebben een formulier thuis gestuurd gekregen. Aanstaande ouders of mensen die in de toekomst kinderen willen hebben, kunnen ook aan de enquête meedoen. Formulie ren zijn af te halen bij Riekie van Dijk in het raadhuis. Het onderzoek loopt tot 30 juni. In september zal het eindrapport verschijnen. recteuren die hadden ingeschre- iadden daarvan geen spijt, want W Texel had een prachtig pro- na in elkaar gezet en het schit- te weer deed de rest. egon donderdagavond met een ursvergadering in hotel „Op- Vrijdagochtend was in hetzelf- tel de ontvangst van de essisten, waarna de eigenlijke lering volgde, die in het teken van de toeristische mogelijkhe- dat was liefde op het eerste vertelt Aad Doelman, on- ler van de Martin Luther King- f uit Maartensdijk in Utrecht. (5 kwam hij voor het eerst ef eiland met een schoolreisje dsdien heeft zich dat 22 keer 8 ld. an begon als onderwijzer aan hooi In Zaandam. Een lid van iercommissie kende iemand op die wel een goede accomodate oor een groep. Dat was wieven" van Paul Eelman. „De keer was men nog maar pas nen met het daar onderbrengen oepen en sliepen we nog op heb het ieder jaar een beetje w/en tot wat het nu is", ver steen. Ook toen hij van I wisselde bleef hij het eiland «uw leven" trouw. Doelman na het schoolseizoen gebruik iOOP-regeling, voor vervroeg- tredmg. Hij wil privé nog vaak terugkomen. Ook de school alweer geboekt voor volgend het afscheid van de trouwe uister bij te zetten, bood familie hem vrijdagavond een rond- trnet een motorzweefvliegtuig Texel aan. Ten bate van het wereldwijde werk van Amnesty International maakte zater dag een groep Texelse sympathisanten van deze organisatie voor de vijfde keer een sponsorfietstocht naar Amsterdam. De opbrengst was hoqer dan ooit: rond f5600,-. eiland maar Paul van Arnhem, Jan Frederici, Frans Witte, Ine van Meie ren, Gerrit Vlaming, Peter Bakker en Willem Wtte stapten opnieuw op de fiets en en haalden geheel volgens plan de boot van 17.35 uur. Alles met elkaar hadden zij er een tocht van een kleine 200 kilometer opzit ten. De deelnemers hadden tevoren kennissen en relaties benaderd met het verzoek een bepaald bedrag per afgelegde kilometer beschikbaar te stellen. Vooral aan het grotere aantal retourrijders was het te danken dat de totale opbrengst ongeveer 71600,- hoger was dan de vorige keer. De sponsorfietsdag werd besloten met een gezamenlijke maaltijd in „De Schakel", bereid door de overige le den van de Texelse werkaroeD. Totaal twaalf personen maakten de tocht. Vijf van hen beperkten zich tot de heenreis; de anderen maakten er een retourtje van. De onderneming verliep naar wens. De weersomstan digheden waren uitstekend, in tegen stelling tot vorig jaar toen de tocht wegens zeer slecht weer moest wor den afgelast. Ook materiaalpech bleef achterwege. Het gezelschap vertrok met de boot van 7.05 uur en reed via Alkmaar, waar een kof- fiestop werd gehouden naar het hoofdkantoor van Amnesty in Am sterdam, waar de lunch klaar stond. Jenneke Wassink, Lenie Bremer, Ger- ritje Hooijer, Anke van Bruggen en In grid Hanenberg gingen met het openbaar vervoer terug naar het

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7