Cjroen kwartsJ~exeh in het harL, èso liet publiek in igewisse bij storing u ook belangenvereniging aste gasten Kogerstrand De kopstukken van een cross 'egens onvrede over beleid van RST: iof wachtte twee uur in Den Helder Tweede kamerlid Moor houdt spreekbeurt Drankrijders Hissen dijk en duinenrij De heilige koe Top voorbij maar het blijft druk Mishandeling PRIMA HYPOTHEKEN Rabobank BTexel, DINSDAG 15 AUGUSTUS 1989 jjj. Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon *12741. vnarktifd deze week tot en met dinsdag a s Frans Hopman, Pater Juin 27, Den Burg, telefoon 02220 - 15472 advertenties, abonnementen, etc. 1<J& De Rooy BV, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ,02220 12741 Telefax 02220 - 14111 Verschijnt dinsdags en vrijdags Abonnementsprijs f 20,20 per kwartaal; los f 1,— Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46 99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60 398. ,50-bootdienst werd zaterdag- j geconfronteerd met een sto- ,an de fuik van de veerhaven in Helder. De laatste boot vanaf kon hierdoor niet worden ont- ipt. Niet alleen auto's maar ook jangers konden de „Molengat" «daten. Na ongeveer twee uur Het probleem verholpen. Onder psagiers heerste een veront- digde stemming omdat ze nau- over de situatie werden jrmeerd. voor het afmeren in de Helderse sen, werd omgeroepen dat de igiers met van boord mochten in and met een mankement aan de afrijbrug. Na deze mededeling nadere informatie uit. Langzaam raker begonnen de passagiers tren. Hoe lang zou het opon- j nog gaan duren? Konden voet- rswèl alvast van boord? Was sentueel bezig met het treffen au noodvoorziening? Niemand kat antwoord. Op een gegeven at, na bijna een uur wachten, iflkelen zelf het heft in handen, sloten van boord te gaan. Dat oed mogelijk, omdat het schip voorzijde schuin tegen de lag. Het benodigde sprongetje tor kleine kinderen en de min- sd ter been zijnde passagiers nskant. Toen de kapitein wsgte kwam nemen, stond hij de hekken van het rijwieldek geopend. Op die manier was eenvoudiger om op de stei- ;omen. Vrijwel alle mensen auto, motor of brommer kon- het schip verlaten. Kleine kin honden en fietsen werden itaam overgetild. De anderen sord moesten hierna nog tot 13.30 uur wachten. In de tus- kregen zij een drankje door nngeboden. Sommige Texelaars die in Den Helder stonden te wach ten, klommen aan boord en keken onder het genot van een consumptie toe Anders In antwoord op klachten over deze gang van zaken kan Teso's bedrijfslei der Sicco Gerlsma mets anders doen dan toegeven dat het anders had ge moeten. „De afspraak is dat de kapi tein in voorkomende gevallen zoveel mogelijk informatie verstrekt richting passagiers. Uit wat ik nu krijg te ho ren, valt af te leiden dat dit kennelijk niet is gebeurd", aldus Gerlsma. Hij zal het geval intern doorspreken en blijven hameren op het geven van service. Gerlsma: „Dat is ook tijdens de laatste aandeelhoudersvergadering keihard toegezegd door Hoogerheide, toen over dit onderwerp een vraag werd gesteld." Een andere les die de bedrijfsleider heeft geleerd van het voorval van za terdagavond, is dat de informatielijn ook bij zulke incidentele gebeurtenis sen moet openstaan. Mensen die za terdagavond zouden hebben gebeld, zouden slechts een bandje te horen hebben gekregen. Tot dusver is het infonummer alleen in gebruik als er wachttijden van een uur of langer zijn. Oorzaak De storing trad op bij het vertrek van de „Molengat" uit Den Helder om 20.35 uur. Op het laatste moment waren nog twee auto's in aantocht, die toestemming hadden om de boot op te rijden. In de stuurhut werd ech ter begrepen dat de boot kon vertrek ken. Het schip zette zich in beweging, terwijl de oprijbrug omlaag stond. Het gevolg was dat de zoge naamde „spandraden" die aan de fuik zijn bevestigd, werden meege trokken waardoor de oprijbrug ruim een meter omlaag viel. Om het euvel te verhelpen werd direct de storings dienst van Rijkswaterstaat ingelicht. Vrij vlot was een monteur ter plekke. Deze kon het mankement niet zelfstandig verhelpen, zodat een meer geroutineerde RWS-monteur te hulp werd geroepen. Toen pas kon gericht aan een oplossing worden ge werkt. Daaraan kwam ook spier kracht te pas: de oprijbrug moest met twee slingers met de hand om hoog worden gedraaid, een lood zwaar en tijdrovend karwei. Volgens Gerlsma is de boel thans volledig hersteld en is er geen noe menswaardige financiële schade. Gisteren werden de spandraden ver vangen en vond een nacontröle plaats. PvdA-tweede kamerlid Frans Moor houdt vrijdag om 20.00 uur in d'ou- we Ulo een openbare spreekbeurt met als thema: de toekomst en be taalbaarheid van de verzor gingsstaat. 's Middags zal Moor samen met bestuur en fractie van de plaatselijke PvdA instellingen bezoeken op gebied van welzijn en werkgelegenheid. Na een gesprek met het college gaat men naar De Bolder, het centrum voor gezinsverzorging en bejaarden hulp en het arbeidsbureau. campinggasten komen gestressed naar Texel en willen 3 weer uitgerust naar huis. Tal van kleine irritaties over de 3van zaken op het kampeerterrein maken dat helaas moei ten RST-zijde wordt niet of pas na lange tijd op klachten ge- «erd. Toen begin dit jaar de jongerencamping werd tod en wij gedwongen moesten verhuizen, is dat vreselijk mensen in het verkeerde keelgat geschoten." Aldus me- w Anneke Vink uit Uithoorn, die bezig is met de oprichting «en belangenvereniging voor gasten van de grote RST- (*ng Kogerstrand. Inmiddels hebben zich meer dan honderd peerders aan haar zijde geschaard en is een voorlopig iiur gevormd. Anneke Vink woont met man en vier kinderen in Uithoorn en komt voor het negende jaar op Kogerstrand. Vo rige zomer liep zij al rond met plan nen om zich als groep vaste gasten te organiseren. Met „vaste gasten" bedoelt zij de kampeerders die al vele jaren de zomer op Kogerstrand door brengen en tevens de mensen die als „seizoengast" een vaste standplaats voor een heel kampeerseizoen hebben. „Met een aantal vaste gasten hebben we het vorig jaar al over de oprich ting van een kampeerdersvereniging gehad. Toen werd dat echter niet doorgezet. De meerderheid vond dat zoiets geen zin had. Je bereikt toch niets bij de RST, zeiden ze. Van het voorjaar was de stemming omgesla gen. Bijna iedereen was verontwaar digd over de uitbreiding van het jongerenterrein. Toen hebben we op nieuw geprobeerd een vereniging van de grond te krijgen." Los Het initiatief stond los van de pogin gen om een kampeerdersvereniging van de grond te krijgen op Loodsmansduin. Pas toen de eerste krantepublicaties daarover versche nen, werd (vergeefs) contact gezocht met initiatiefnemer F. Kramer uit Den Helder. Dat de oprichting op Ko- •Wr de tweede maal in korte 'campinggasten een front uit onvrede jegens het 'onvriendelijke'beleid van de Stichting Texel. In juli 'de vaste standplaatshouders "ST-camping Loodsmansduin "Jngenvereniging op. RST- Kees Graaf noemt deze gingen een goede zaak, die lot een betere situatie voor "kampeerders als de RST Wen. gerstrand meer tijd in beslag heeft genomen dan op Loodsmansduin, is volgens Anneke Vink te wijten aan het feit dat de onderlinge contacten tussen de vaste gasten op Loodsmansduin intensiever zijn. Op Kogerstrand melden de meeste vaste gasten zich pas in de zomer. In haar initiatief wordt de Uithoornse gesteund door twee andere camping- gasten. Verder heeft zij advies ge vraagd aan organisaties als Recron, de ANWB, Kampeerraad, alsmede het Nederlands Advies Centrum voor Kampeerders (NACK). Dit centrum heeft toegezegd daadwerkelijke bijstand te willen verlenen. Geen statuten Steun van RST-zijde heeft zij tot dus ver niet gekregen. Een verzoek om de statuten te mogen inzien, cg. een kopie mee te krijgen, werd afgewe zen door directeur Menno Hofmann van de RST. Die werd daarin gesteund door het bestuur. Inmiddels heeft Anneke Vink de statuten in haar bezit via de Kamer van Koop handel. Aan de hand van de statuten zal worden bekeken op welke wijze de campinggasten hun invloed het beste kunnen laten gelden. Het liefst ziet Anneke Vink de groep kampeer ders in het RST-bestuur vertegen woordigd. „Eigenlijk is het vreemd dat wij als belanghebbende partij niet van het bestuur deel uitmaken. En dat terwijl wèl bijvoorbeeld de platte landsvrouwen, vakverbond en dorp scommissies zijn vertegenwoordigd. We hoeven heus niet persoonlijk in het bestuur te gaan zitten, we kun nen ons ook laten vertegenwoordigen door de Kampeerraad of andere orga nisatie. Als het ons alleen is toege staan om informatie te verstrekken en verder niet, weet ik niet of je daar nou wel zoveel mee opschiet. Je weet niet wat er met die informatie Lees verder pagina 5 Een 23-jarige motorrijder uit Den Burg werd in de nacht van woensdag op donderdag op het Schilderend aangehouden omdat hij reed met drank op. Een blaastest wees uit dat hij 410 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht (ug./l.) had, terwijl maar 220 is toegestaan. Een 20-jarige automobilist uit Hoorn werd in dezelfde nacht op de Bern- hardlaan aangehouden met 490 ug./l. Een 21-jarige plaatsgenoot werd op de Keesomlaan staande gehouden. Hij bleek 415 ug./l. te hebben. Bovenste rij: de winnaars van de formule I. midden: formule II en onder: standaardklasse. door Klaas Bonne Aan de rand van de Prins Hendrik polder Op het kantje van de sloot Zat een grote groene kikker Met een kleintje op haar schoot Zie je daar die brede Pontweg Sprak de oude tot het jong daar nam ooit je oude vader Helaas zijn allerlaatste sprong Hij wou even oversteken Want hij was zo graag op pad Maar werd verpulverd door de lading Van de veerboot Molengat en geloof me, beste jongen Dat doet toch wel even zeer Want wat blijft er nu nog over voor een kikker in 't verkeer En Bakker, onze PSP-er Strooit wel suggesties in de raad Maar ik geloof niet dat de Neder lander Meer per fiets of lopend gaat Potverdorie sprak de kleine Lieve moeder, is dat waar Al ik later groot en sterk ben Sla ik 't zootje in elkaar Want je moet niet denken oudje Dat ik het nog langer pik Is alleen de groene kikker Dan nog veilig in het slik? Kom mijn jongen, sprak zijn moeder Zet je wraakzucht maar aan kant Want voor dat blik verraadt het mensdom Zelfs zijn volk en vaderland. De uitzonderlijke topdrukte is voor bij, maar de toeristische akkomoda- tie van Texel is nog steeds zeer goed bezet. Het aantal vertrekkende gasten was het afgelopen weekend maar weinig groter dan het aantal nieuwkomers. „Vreemde" auto's zijn er dus ook nog veel; zondagavond was de stand 7700. Van vrijdag tot en met zondag ver voerde Teso 5253 personenauto's naar Texel, 104 meer dan in hetzelfde weekend vorig jaar, een toename dus van 2%. Het aantal vervoerde cara vans steeg met 10%, maar het aan tal vervoerde aanhangers zakte met 27%. Als gevolg van het slechte weer moesten vrijdag al vroeg zoveel huis waarts kerende toeristen worden ver werkt, dat Teso het niet kon bijhouden. Bijna de hele dag waren er wachttijden op het Horntje, tot onge veer 2,5 uur. Zaterdag moest op Texel tussen 10.00 en 14.00 uur maximaal een uur worden gewacht. Nieuwe gasten zorgden vrijdag in Den Helder tussen 10.00 en 17.00 uur voor wachttijden van een half tot een uur. Zaterdag was het nog wat drukker en moest in Den Helder tot anderhalf uur worden gewacht. Op vallend was dat zich onder de nieu we gasten zeer veel Italianen bevonden. Juli Hoewel de preciese cijfers nog niet bekend zijn, staat het vast dat deze maand voor Teso recorddrukte heeft gebracht, wat uiteraard het gevolg is van het aanhoudend fraaie weer. Juli 1988 bracht 1,5% meer drukte dan dezelfde maand 1987; dit jaar moet het juli-percentage nog aanmerkelijk hoger zijn. Dit is echter het gevolg van uitzonderlijke omstandigheden en het percentage mag dan ook niet als De tweede Texelse autocross van dit seizoen leverde zondag veel spekta kel op. De baan was in topkonditie. waardoor erg hard kon worden gere den. De takelwagens maakten overu ren, maar de ambulance kon ongestoord blijven staan. Een cross zonder wanklanken. Zie het verslag elders in deze krant. maatgevend worden beschouwd, vrij wel zeker zal juli volgend jaar een „normaler" en dus minder druk beeld geven. Het is reëel om ervan uit te gaan dat de drukte in de drie zomer maanden voorlopig niet spectaculair veel hoger kan worden dan thans het geval is. Dat bleek al uit de vervoer scijfers van Teso over 1988. De drie zomermaanden waren toen even druk als die van het jaar tevoren; de (flin ke) groei werd uitsluitend in voor- en naseizoen geboekt. In de Kogerstraat ontstond zaterdag een kleine file. Een automobilist uit De Cocksdorp raakte hierdoor geirri- teerd. Hij stapte uit zijn wagen en gaf de voor hem staande automobi list, een 32-jarige man uit Den Burg, een klap in zijn gezicht. De man liep een gezwollen lip en een ontzette bril op. Tegen de Cocksdorper wordt pro ces verbaal opgemaakt. Een beheerster van een appartemen tencomplex in De Koog liep zaterdag een blauw oog op na onenigheid met drie jongeren uit de omgeving van Haarlem. Zij wilden enkele meisjes die te gast waren in het complex be zoeken, maar maakten daarbij zo'n lawaai dat ze door de vrouw werden verzocht het pand te verlaten. Bij de woordenwisseling die ontstond vielen over en weer klappen. Scherpe tarieven elders in deze krant.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 1