t wellc0O|i >xel bekert verder n koste van AFC NmiiA Ook voor uw planten AGFA^ f27,95 ste bekerronde nder surprises Vinke wint met de voorsprong oting Mensport Flink rijverbod Texelse deelname in kwart(je) triathlon Vernielingen Autoschade Tafeltennisseizoen weer van start Ook Abraham haalt zijn mosterd bij SINT DONATUS Nu bij elk 2- of 3-pak AgfacolorXRG: vijf gulden korting op het ontwikkelen en afdrukken. AGFA Bij ons per 3 AgfacolorXRG Scherpte en kleur in een nieuwe dimensie AGFA *-_x COMBI Ing. JAN DUIN MAKELAARDIJ WOONHUIS NABIJ DE KOOG NIEUWBOUW IN OOSTEREND nAG 29 AUGUSTUS 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ueft zich geplaatst voor de ronde van de KNVB-beker. „e,d Kolping Boys (2e klassel schakeld en zondag gebeurde ,l AFC'34 (1e klassel. startte zonder Paul van Exel boot had gemist) met de de rug. De eerste tien minu ien voor AFC; Texel keek de de boom en liet zich daardoor terugzakken. kreeg meer vat op het midden- Joost Brtouwer voor zijn diging ging spelen. AFC werd eret en door een strakke man- eg achterin, met Koos Tjepkema hoofdrol, kon de tegenpartij de ng met vinden. ^gelijkheden om te scoren wa- ook voor de eilandbewoners. was het Erwin Koning die de werd ingestuurd. Zeer gehin- loor AFC's laatste man wist hij :e scoren, maar de scheidsrech- nuimde de voordeelregel toe te en keurde het doelpunt af. hield het hoofd koel. Rien Brou- nerd gelanceerd en met een erende lob liet hij doelman Bis- kansloos achter. Gevaarlijk tweede helft kwam Paul van je inmiddels was gearriveerd) ploeg voor Rob van der Stap. iste bekerronde van de Texelse etbalcompetitei bevatte geen pingen. Alle hoofdklassers die omen plaatsten zich vrij een voor de volgende ronde. potste uitslag kwam op naam e Krim, dat met een debuteren- so Houterman in doel zonder el de Jelleboog met 13-0 ver- Mantje zegevierde met 8-2 li Koog 4. ZDPI en De Koog eh beide met 5-1 over respec- 1 Oosterend 3 en Oosterend 1. «sek de eerste competitieronde oofdklasse. Een interessante lijd lijkt die tussen Texel BV 2 feboog. Jelleboog moet dit jaar i gerekend tot de kanshebbers, m ieder geval lang in de top aien. Deze wedstrijd begint lom 22.45 uur. ael3 2-1 (j). Klif 2-Gamma 5 9-1; De •tentje 2-8; De Krim 3-Gamma 4 1-9; ©(Texel n.o.g.), De Krim-Jelleboog 3 )H-0osterend 5-1; Oosterend-De Koog was Jasper Braam vrij- de wielerbaan te snel voor de renners. Direct na de start ging endoor en finishte met méér eironde voorsprong. De sprint tweede plaats leverde een ze ioor Jan Werner Prins, die Eg- rd Werf versloeg. Bij de B-jeugd tojs de Boer winnaar, gevolgd lijmen de Wijn, Anton Kalusche tbs de Boer. In de A-poule nam foke revanche voor zijn neder- tegen zijn zoon Jordi. inishte met een ronde voor kop de rest van het veld. Jordi nerd in de sprint tussen de lijvers tweede, net voor Frans dj Benno Bakker werd vierde. De in de B-poule was er één "louter 40-plussers. En werd iA emalen gedemarreerd maar enu M kon wegkomen. Het werd oor indsprint waarbij alle renners *1" tegelijk over de streep gin- h overwinning ging naar Jan ""tin Visser werd tweede, -oopman derde en Willem Trap verloting in „Ons Huis" op Wus zijn de onderstaande Jnog niet afgehaald: 1, 22, 49, '25 en 237. Afhalen kan bij ''"enburg Naalrand 9 of donder ss de laatste rommel- in „Ons Huis". ^9 waren de weersvooruitzich- hijzonder gunstig, maar om ""üingen 78 Texelse duiven nt' Dit keer was de los jes St.Niklaas (België), op van 230 km. Het '«en rommelige vlucht, waarbij "n slecht binnen wilden tn ^klokte om 12.04,20 uur de H die een snelheid maakte "'5.98 m/min. I J' 7 4, 10, 16; Walter Bremer: 3, ktii fvtevert de Waard: 6, 11; -«ra. 7, 12; Herman Groeneveld: Texel richtte zich op de verdediging, maar echt gevaarlijk werd het niet voor het doel. Dat kwam vooral om dat de Alkmaarders verzuimden de buitenkanten op te zoeken en alles door het midden speelden, waar Joost Brouwer en in laatste instantie de goed keepende Bart Heerschap ter plaatse waren. Texel kwam nog dicht bij een doel punt: uit een vrije trap van Simon Brand kopte Paul van Exel tegen de paal. De druk van AFC bleef voortduren en de gelijkmaker bleef niet uit. Uit een voorzet van Marcel Wit kopte Ferry Moteman in. Omdat er verder niet meer werd ge scoord, moesten strafschoppen de beslissing brengen. Voor Texel scho ten Gerry Plaatsman, Simon Brand, Leenderd Eelman en Erwin Koning raak, terwijl Paul van Exel zijn inzet langs de verkeerde kant van de paal zag gaan. Keeper Bart Heerschap rea geerde alert op de strafschoppen van de tegenpartij en wist er twee te stoppen. De eindstand werd 3-4 in het voordeel van de Texelaars, die hiermee de derde ronde hebben bereikt. De politie kreeg zaterdagmiddag een tip dat op de Stenenplaats een auto mobilist in beschonken toestand stond. Ter plaatse werd een auto met draaiende motor aangetroffen. De eigenaar stond in een snackbar en vertoonde inderdaad tekenen van dronkenschap. Bij een blaastest bleek hij 905 microgram alcohol per liter uit geademde lucht te hebben, terwijl maar 220 is toegestaan. De man kreeg een rijverbod van 11 uur. Omdat niet duidelijk is of de dronken man daadwerkelijk in die toestand heeft gereden, verzoekt de politie of de anonieme tipgever zich bekend wil maken, telefoon 12222. Als voorbereiding op de kwart triath lon van Texel, die op 9 september wordt gehouden, hebben Sicco Dop uit De Koog en Henk Stevens uit De Cocksdorp meegedaan aan de be kende kwart(je) triathlon van Anna Paulowna. De af te leggen afstanden verschil den van de Texelse. Er werd 1500 meter gezwommen in het Oude Veer, 40 kilometer gefietst door Anna Pau lowna en 10 kilometer gelopen in en rond Breezand. Er deden 340 atleten mee. In de totaal-uitslag belandde Dop op een 61e plaats en Stevens op een 74e. De tijden waren respectievelijk: Dop: zwemmen 28 minuten, fietsen 1 uur en 10 minuten en lopen 40 minuten. Stevens: zwemmen 29 minuten, fiet sen 1 uur en 8 minuten, lopen 44.30 minuten. In de Herenstraat in Den Hoorn zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee buitenspiegels van auto's ver nield. Benadeelden waren een 51-jarige man uit Laren en een 45-jarige Duitser. De politie heeft het vermoeden dat enkele bezoekers van de disco die in het dorpshuis werd gehouden er iets mee te maken heb ben. Eventuele getuigen worden ver zocht zich te melden, telefoon 12222. Op de Emmalaan hebben onbeken den in de nacht van zaterdag op zon dag een bruine damesfiets totaal vernield. De auto van een 61-jarige toerist uit Vroomshoop werd woensdagavond licht beschadigd bij een aanrijding, die hijzelf in Den Burg had veroor zaakt. Omstreeks 21.00 uur reed de man bij het keren in een straat tegen een andere auto. Aan het aangereden voertuig werd geen schade geconsta teerd. De volgende dag ontdekte de Vroomshoper echter dat zijn eigen voertuig wél enkele deuken had op gelopen. Hij maakte hiervan melding bij de Texelse politie. Tafeltennisvereniging Tetak is weer begonnen met de trainingen in gym zaal De Ferrever. De jeugd tot en met 16 jaar speelt op maandagavond van 18.30 tot 19.45 uur. De senioren spelen diezelfde avond van 19.45 tot 21.30 uur. Wie belangstelling heeft voor tafeltennis kan vrijblijvend een balletje meeslaan; gymschoenen meenemen, de rest heeft Tetak te leen. Jouw fonkelende oogjes keken ons zo ver wachtingsvol aan. Martine, je hebt ons een paar gelukkige da gen laten beleven. Wij weten het zeker, je wilde zo graag verder met ons gaan. Het was je echter niet gegeven. Diep bedroefd zijn wij na het overlijden van onze dochter en zusje Martine Bemadette 21-8-'89 25-8-'89 Carla en Jan de Wit Simone Brahmslaan 12, 3862 TD Nijkerk. De begrafenis heeft in stilte plaatsgevonden. Geheel onverwachts is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Johanna Cornelia Gieles op de leeftijd van 83 jaar. L. J. Timmer-Gieles P. Kees-Gieles G. Gieles C. Gieles-Witte neven en nichten Texel, 28 augustus 1989 Rusthuis Sint Jan. De H. Eucharistieviering ten afscheid zal wor den gehouden op donderdag 31 augustus om 10.30 uur in rusthuis Sint Jan te Den Burg, waarna de begrafenis op de R.K. begraaf plaats aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in De Witte Burcht. Correspondentie-adres: G. Gieles, Noorder- haaks 5, 1797 SJ Den Hoorn Woensdag j.l. overleed onze zuster en schoonzuster Jo Visser-Dernison Wij zijn dankbaar voor wat zij voor ons ge weest is. Rie Lek-Dernison Anny en Henk de Jong-Dernison Jan en Ans Dernison-Out Trees en Hans Witte-Dernison Mies Neijens-Dernison Willy en Truus Maas-Tessel Voor uw belangstelling en medeleven betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn vrouw en onze moeder ANNEKE zeggen wij u heel hartelijk dank. O. Kikkert Anjo - Jan Ruud Texel, augustus 1989 Hé, hé, ik ben er. Mijn naam is Eva Ik ben geboren op 23 augustus 1989 Mijn ouders zijn Nicoline en Dick Kruysifix Weststraat 80 1781 BX Den Helder De yoga begint op 2 oktober '89 Hoera! Eindelijk.... na ruim negen maanden te hebben moeten wachten, met alleen maar de baby in onze gedachten moet nu dan ook ieder een horen dat er bij ons een broer tje is geboren. Piet er Pepijn Zijn gewicht is 4000 gram en hij is 55 cm. lang. Papa en mama zijn Anton en Henriëtte Kooiman-v.d. Werken De trotse zus en broer Dominique en Martijn 25 augustus 1989 Getrouwd: Martien Maat en José Rijkers 18 augustus 1989 Jonkerstraat 5 1791 GN Den Burg Na één maanG zieken huis ben ik gelukkig weer thuis. Wat ben ik door familie, vrienden en buren verwend! Dank u wel, het was on gekend. Loes de Graaf-Zoetelief Voor m'n 80-ste verjaar dag ben ik verrast met bloemen, fruit, kado's en post. ledereen die aan me gedacht heeft, wil ik van harte danken. A. Schoorl-Knuth Jan Dirkszoord 15. Ik ben weer aan het werk, maar ik wil ieder een danken voor de be langstelling, in welke vorm dan ook, tijdens mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn thuiskomst. Het was geweldig. René Huitema Er is nog beperkt plaats voor tamboers en majoretten bij KTF. Wie het eerst komt.... Bel nu C. Veeger-Roeper, tel. 14656 W. van Sambeek, tel. 13160. Hiermede willen wij een ieder danken voor hun aanwezigheid, bloemen of kado's. In het bijzon der burgemeester en me vrouw Schipper voor het bezoek bij ons 55-jarige huwelijksdag. C. Garritsen C. Garritsen-v.d.Werf Gevonden een zwart/witte poes van 5 mnd Heeft een rood gevlochten bandje om, Dierenpension Slufter- weg, tel. 11477. Veel partijen zeggen te kie zen voor wat „haalbaar" is. Wj kiezen voor wat nodig is. Groen Links. 6 september lijst 6. Drie jonge katers van 12 weken, waarvan 1 donker rood, 1 lichtrood met wit en 1 zwart met wit. Dierenpen sion Slufterweg, tel. 11477. Woningruil. Aangeboden 3 kamerwoning met ruime keuken, grote douche, 2e etage. Huur f298,— per maandl Ged. gerenoveerd in Amsterdam (Stadionbuurt). Gevraagd; driekamer, éénge zinswoning in Den Burg. Huur f500,—. Dhr. H. Brandsma, tel. (020) 6629902. Zolderkoopjes van 10 tot 80% korting, zowel zomer- als winterkleding, bij Boetiek 22. Bij Qnipp Kapsalon in de Waalderstraat moet je zijn voor een kleur haar die je staat!I Liefst op afspraak, tel. 12227. Een helder programma, maar ook de rest van ons verkie zingsmateriaal mag gezien worden. Gratis raamposters, stickers, programmafolders, linnen tassen f5,—; t-shirts f15,—verkiezingsprogram ma f2,—. Te verkrijgen op Binsbergenstraat 14, tel. 14912, Schoudieck 44, tel. 15321. Groen Links, 6 sep tember lijst 6. Meer rente van uw spaar geld? Dat kan! Bij de CKD- Bank, het bankbedrijf van de Grenswisselkantoren. Bel Ass. Hyp. Siebe Waaijer, tel. 15207. Te koop diepvrieskist. J. C. Kiewiet, Schoudieck 23, tel. 14202. Wasserette Bungalowpark „Het Hoogelandt", Califor- niëweg. Ook voor niet- gasten. Honda: o.a. bromfietsen, b.b.- motoren, gazonmaaiers, stroomgeneratoren, water pompen, stationaire moto ren, 2-wielige trekkers en tuinfrezen, nieuw, gebruikt en verhuur. Watersportcen trum Duinker, Heems- kerckstraat 17, Oudeschild, tel. 13831. Nu volop pruimen Reine Vic toria. L. Huisman fruitkwe- kerij De Veen, tel 12203 Cocky's Kapsalon is zes da gen geopend in De Koog. Tel. 18446 voor als u kwali teit wilt tegen een redelijke prijs. Jan Waaijer, zonwering voor binnen en buiten. Pasfoto's direkt klaar. Zwart-wit f8,50; kleur f10,50. Foto De Waal. Aangeb. koelkast tafelmodel rieten wasmand. Gevr. matras, 1.20 m. br. Tel. 14430. Te koop gevraagd Teso- aandeel van f25,— of f5,—. Brieven met vraagprijs onder nr. 1228 aan bur. Tex.Crt. Kadodiner. Geef uw vrien den een origineel smakelijk kado, voor een bedrag naar keuze Restaurant ,,De Raadskelder", tel. 12235. Op donderdag 5 krentenbol len halen en 4 betalen. Bak kerij Timmer, Oosterend, tel. 18293. Als het om krenten bollen gaat. Partyservice. Graag verzor gen wij uw bruiloften, feesten en familiediners. Vraagt uw gastheer Jan C. Stolk. Informatie tel. 12235. Desgewenst wordt u alles thuisbezorgd. Restaurant ,,De Raadskelder". Texelse Boerenkaas. 't Koffiecentrum, We verstraat 58, tel. 14547. Iedere dag geopend Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboekhandel Langeveld en De Rooy terecht. Strandpaviljoen De Krim, Paal 28. Iedere dag geopend. Kunstgebitreparaties klaar terwijl u wacht. (02220) 16441. Uiterste inlevertijd adverten ties Texelse Courant maan dag en woensdag vóór 10 uur. VTB voor verhuizingen. Verkoop van gebruikte brom fietsen. Bruining, De Koog, (02220) 17333. Nieuwe aardappelen Doré, prima kwaliteit. L. Huisman, Fruitkwekerij De Veen. Tel. 12203. Er wordt ook bezorgd. Donderdag 31 augustus vee markt Den Hoorn. Opgave aanvoer bij W. Goénga, tel. 19252. Muziek voor Dans, Stem ming of achtergrond. Ham mond org. zanger. Cor Rood Tel. 14412. Auto stuk, als vanouds bij Segerink. Alleen nu op de Maricoweg 3, tel. 15588. Dagschotelarrangement. Een speciale knipkaart voor regelmatige Raadskelder- eters (tot 18.00 uur) Een tien-dagschotel-abonnement kost slechts f97,50 en is een heel jaar geldig. Tel. 12235. Elke donderdag 5 krenten bollen halen, 4 betalen. Bak kerij Timmer, Oosterend, tel. 18293. Als het om krenten bollen gaat. Satellietinstallaties voor o.a TV-10, RTV vanaf f998,- met afstandsbediening. Ser vice Center Texel. tel. 11777 Metalenhandel Cobus Spigt, Postweg 5, Eierland Tel. 11297 Handel in oud ijzer, metalen, autowrakken en fri tuurvetten. Henk en Carla. Schapenmelkzeep een heer lijk Tessels produkt, te koop in alle dorpen f3,95. Even bewuste keus... op 6 september voor lijst 6 kie zen! Groen Links. Zuivere zuivel van St. Dona- tus. Natuurlijk lekker. Over heel Texel te koop. Roodsteen aardewerkpotten en onderschotels van klein naar groot Kunststof sierpotten, diverse maten Stekpotten en -potjes NIEUW!!! Grote collectie NIEUW!!! witte sierpotten en vazen Milieuschone middelen tegen insekten, algen, rupsen met: Koppert milieuschone middelen Meststoffen: Maerl, zeekalkmeststof, 10 kg16,25 Bloedmeel 5 kgF13.50 Beendermeel 5 kgf18,20 Meststof 20 - 20 - 20 spec, voor Fuchsia 1 kgf 6,35 Ook voor verder onderhoud van uw groenten- en bloementuin naar AANKOOP CENTRALE TEXEL Waalderstraat 53. Den Burg, tel 02220 12265 Na de vakantie maken wij voor u de mooiste vakantiefoto's. En dat kannuookheei voordelig. Want bg ong krggt u bij aankoop van een 2- of 3- pak Agfacoior XRG kleurenfilms, f 5,- korting op het ontwikkelen en afdrukken van deze films. MAXI 24+3 XRG 100 Topkwaliteit uit eigen kleurenlab in 2 uur perfect afgedrukt. MAXI 24+3 XRG 100 FOTO-VIDEO-AUDIO 't^kkSTRAAt.BCUlBJhRD Zwaanstraat 6 - Den Burg - Texel postbus 163 - 1790 AD Den Burg telefoon 02220 - 13888 Schumakersweg 4. Een vrijstaande woning met rieten kap en bijgebouwen op een grote kavel -grond van ca. 3000 m*. Royale woon- - "kamer met open haard en grote serre, .aparte keuken, bijkeuken, w.c./douche, berging en werkkamer. Boven 3 slaapkamers en badkamer met ligbad. Voorzien van aardgas c.v., isolerende beglazing, veel betimmeringen en te gelwerk. Geriefelijk wonen met veel ruimte op een aantrekkelijke plaats. Aan de Cor Bremerstraat in Oosterend worden momenteel 2 halfvrijstaande woningen gebouwd op ruime kavels grond, type twee aaneen met garage of berging. De woningen krijgen een verspringen de voor- en achtergevel en de hal/en tree aan de zijkant, waarmee een maximale privacy verkregen wordt. Beneden een L-vormige woonkamer met open keuken, boven 3 slaapka mers, badkamer en vaste trap naar de ruime zolder. SINT DONATUS (bij Den Hoorn) Hoornderweg 46 - Texel 02220 - 19426

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 3