"HeiMR Vaals-Texel leverde weinig problemen op Jroter budget voor vesteringssubsidies" jers bij heropening kantine Tex. Boys: iramma zaalvoetbal iramma SV De Koog The Messengers repeteren weer Veel regen tijdens laatste crossloop Atletiektraining Sponsorlopen voor EcoMare brachten f11.579,70 op weer van start Folklore in Turkse Tent Aanrijdingen Achttal Kleppertjes eerste in Opmeer Driekamp in Delden succes voor TX'71 Fietsdieven gepakt )AG 29 AUGUSTUS 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 5 irt8 termijn zal wethouder Piet s komen met een voorstel om ,dget dat voor investeringssub- beschikbaar is, te vergroten, dan nóg niet voldoende geld in alle aanvragen te kunnen sn, dan moet het uitkeringsper- ga omlaag worden gebracht, subsidie, waarvan vooral vere- «n gebruik maken, bedraagt mteel 25 procent van de ,van de totale investering. Ze- leidat tijdens de officiële ope- ,an het gerenoveerde ebouw van Texelse Boys, een I dat zélf mede aanleiding was optrekken van de tot dusver likbare f55.000,-. rbouwing bij Texelse Boys kost- n twee ton en door honorering aanvraag dreigde vrijwel het beschikbare budget voor 1989 keer te worden opgesoupeerd, ter meerdere aanvragen waren, besloten het budget eenmalig hogen. Voor de eerstkomende ie gemeente een andere oplos- moeten vinden. Zaterdagavond pte Zegers dus wat hij van plan vindt dat aan de omvang van suwe budget niet mag worden id. „Dan maar het percentage g. Er is niets ergers voor een mtebegroting dan een open inanciering", aldus de wethou- i voelde zich uitgedaagd tot actie door Jan van der Ploeg, Iter van Texelse Boys. Die had openingswoord gezegd dat de «te landelijk gezien niet voorop voor wat betreft financiële on- sdag 30 augustus: u Gamma 2-Casino 2 (j) w u. Oosterend 1-Oosterend 2 (j) u. De Koog-Gamma (d) u. De Krim 1-Casino 1 (d) u. Texel BV 4-Oosterend 2 u. Klif 4-ZDH 2 u. Klif 6-Attent j. De Koog 4-Casino 6 inst: Gamma idag 31 augustus: De Koog-Casino 4 (j) u. ZDH 3-De Koog 3 u. De Krim 3-Texel 5 u. Texel 4-Oosterend u. Klif 5-Gempo - li, Nioz 2-Texel 6 j u Oosterend 3-Casino 7 inst: De Krim - |1 september: - 0. Casino 1-Casino 2 (j| Gamma 2-Gamma 3 u. De Krim 2-Texel 3 u. Casino 2-Casino 1 u. ZDH-Mantje u. De Krim-Rab li, Klif-De Koog u. Texel BV 2-Jelleboog snst: Casino hg 4 september: u. Texel 6-Oosterend 3 Ij) u. Texel 8-Dje Koog 2 (j) i. De Krim-De Koog (j) inst: Casino 5 Koog heeft deze week een vol xogramma. Vanavond (dinsdag) om 19.00 uur de wedstrijd De 1 Texel 2 voor de Texelcup sld. Morgenavond kan De Koog 'fit veld van Texelse Boys de iJP bij de reserveteams winnen wiinste een gelijkspel wordt W tegen Texelse Boys 2. Bij een tag gaat de cup naar de Boys, deze wedstrijd min of meer de s, ^ang van de damestraining is !i9den begint nu om 18.45 uur lavond. Maas (bouwcommissie) en Willem Roeper (zvv Casino en de Boyskrant). In zijn bedankwoord kon voorzitter Van der Ploeg het niet nalaten nog één wens richting gemeente te uiten: „Nu nog een knap parkeerterrein, dat is deze accommodatie helemaal klaar." Verloting Later op de avond werd de trekking van de loterij van Texelse Boys ver richt. Het resultaat was als volgt: 1e prijs (reis naar Wenen) lotnummer 1715, 2e prijs (herenfiets) nr. 0692, 3e prijs (damesfiets) nr. 3261, 4e prijs (magnetron) nr. 4782. Van een voorgaande trekking zijn nog twee prijzen niet afgehaald, op de lotnum mers 2747 (joggingpak) en 0983 (ra- diocassettedeck). Informatie: penningmeester G. Veeger, tel. 15765. The Messengers hebben de repetities hervat in „De Poort", achter de Gere formeerde Kerk, op zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur. ledereen tussen de 14 en 45 jaar die zingend het evangelie wil doorgeven is welkom bij The Messengers. Voor inlichtingen kan worden gebeld naar 13597. dersteuning van verenigingswerk. Van der Ploeg zei voorts dat ook het be drijfsleven de verenigingen meer kan steunen, en wel op een andere wijze dan tot dusver gebeurt. Hij stelde voor dat alle sponsorgeld in één pot wordt gedaan, waaruit vervolgens al le clubs kunnen meedelen. Bij de verbouwing zat het volgens de Boys-voorzitter overigens wél snor met de steun van bedrijven. Zowel aannemer Martin Visser als de onde raannemers IBS, Schoo, Oele en Ver enigde Schilders stelden zich loyaal op ten opzichte van de zelfwerk zaamheid. Zelfs werden materiaal en gereedschappen ter beschikking gesteld. Van der Ploeg noemde in zijn toespraak verder het feit dat de ac commodatie niet voor minder-validen is aangepast. „We hebben dat wél overwogen, maar de hieraan verbon den hoge kosten konden we helaas niet opbrengen." Onthulling Nadat Van der Ploeg was uitgespro ken, had oud-secretaris en erelid Toon Wessels de eer de nieuwe kan tine voor geopend te verklaren. De openingshandeling bestond uit de onthulling van een schilderij, vervaar digd door Dick Bakker uit Den Burg. Afgebeeld is een Texelse Boys voetballer in actie. Wethouder Zegers, die na Van der Ploeg het woord voerde, noemde het clubgebouw „een hoogtepunt in de geschiedenis van Texelse Boys". De wethouder prees het bestuur voor de getoonde moed: „Toen ik de aan vraag op mijn bureau kreeg, dacht ik: hoe durven ze. Om zo'n fenomenaal bedrag te investeren, is veel vertrou wen in de leden voor nodig. Wat dat betreft heb ik overigens veel vertrou wen in de Texelse verenigingen. In de zeven jaar dat ik wethouder ben, is het slechts één keer voorgekomen dat een club niet aan haar verplich tingen kon voldoen. Ik moet de Texel se clubs complimenteren voor hun bestuurskracht." Leefbaarheid Zegers hief voorts een waarschu wend vingertje. „Verenigingen zijn be langrijk voor de leefbaarheid in de dorpen. Er zijn nu al voorbeelden te noemen van clubs die leeglopen om dat de zuigkracht van centraal gele gen sport te groot is. Denk aan elkaar, niet alleen aan jezelf." Andere sprekers waren Albert Hoven namens de Texelse Sportraad, Kees De monsterfietstocht Vaals-Texel is zaterdag vooral dank zij het uitste kende weer practisch zonder proble men verlopen. De deelnemers waren dan ook bepaald niet uitgeput toen ze zaterdagavond met de boot van half negen op Texel arriveerden en op het eiland de laatste kilometers aflegden naar de finish bij Taxi 12000 in de Warmoesstraat. Dat neemt niet weg dat het volbren gen van de 350 kilometer lange rit een prestatie van formaat is. Het was de zevende keer dat de Tourclub Taxi 12000 de tocht van het uiterste zuiden naar het uiterste noordwesten van Nederland maakte. Er waren veertien deelnemers. Dat is meer dan ooit: doorgaans zijn er omstreeks tien. De oudste was de 49-jarige Kees Wonder en de jongste de 18-jarige Nico van der Ploeg. Drie fietsers maakten de tocht voor het eerst: André Keijzer, Loek van Vliet en Ronald Kuiper. Opmerkelijk is dat sommigen in familieverband fietsten, zoals Dirk Bakker die meedeed met vier familieleden waaronder zijn twee zoons. De groep Texelaars ging om vier uur in Vaals van start, waar de nacht was doorgebracht in trekkershutten op een camping. Vier keer werd on derweg gepauzeerd: in Maaseik, Hel mond, Tiel, Weesp (waar gegeten werd) en Heerhugowaard. De route was ongeveer dezelfde als van voor gaande jaren. De karavaan werd zo veel mogelijk gevolgd door Martin van de Wetering met zijn „bezemwa gen" waarin zich onder meer de ba gage van de toerfietsers bevond. Van hetzelfde vervoermiddel hadden de deelnemers daags tevoren gebruik gemaakt om de tocht naar Vaals te maken. De wagen kon echter slechts acht man meenemen; de overigen gingen met de trein. De ervaring in de afgelopen jaren heeft geleerd dat de fietsers op de route Vaals-Texel met tien tot twintig gevallen van bandenpech te maken krijgen. Deze keer was daarvan nau welijks sprake. Loek van Vliet was de enige met een lekke band. De foto toont de deelnemers nadat zij bij de finish in de bloemetjes waren gezet. Alle winnaars van de koger crossloop bijeen. Staand van links naar rechts: Carta Roeper. Wim Timmer. Natasja Koopman. Sabine Beijert. Jaap Slikker, Theo Franchimon. Nanda Koopman. Minne Gonga. Paul Verhagen. Tilly Eelman. Piet Bakelaar. Norbert Eelman. Roald van der Slikke. Dou we Dijker. Alexander Boks. Richard Stevens. Herman Ploeger. Marijke Stark en Rien Brouwer. Zittend: Ronnie van der Slikke. Robert Bakker. Ben Siebinga. Gerbrand Zoetelief. Merlin Huisman. Jetteke Zoetelief en Jannie Blonk. Op de foto ontbreken Ron Daalder en Chris Dobber Zondag werd de laatste Koger crossloop van het zomerseizoen 1989 gehouden. Ondanks het slech te weer en de vele regen waren toch nog 88 deelnemers komen opdagen. De twaalfde en tevens laatste Koger crossloop werd gekenmerkt door abonimabele weersomstandigheden. Halverwege de wedstrijd daalde een enorme regenbui op de lopers neer. Gelukkig was het parcours goed be gaanbaar, mede dankzij de medewer king van Staatsbosbeheer, die alle paden met stro had bedekt. De crosslopen van De Koog mogen zich in een grote belangstelling ver- heuden. Hoewel dit jaar 171 deelne mers minder aan de wedstrijden meededen dan in het voorgaande jaar, verschenen in totaal toch nog 1453 mensen aan de start. Wel is het aantal deelnemende dames en mini-jeugd nog steeds groeiende. ber 47.20. Mini-jeugd Vh km. meisjes: 1 Merlin Huisman 43.03; 2. Jannie Blonk 46.01; 3. Jetteke Zoetelief 47.35 Jeugd 4 km jon gens: 1 Roald van der Slikke 2.04.57; 2 Ronnie van der Slikke 2.09.48; 3. Richard Stevens 2.10.17. Jeugd 4 km. meisjes: 1. Na tasja Koopman 2.32.53, 2 Sabine Beijert 2.36.01; 3. Nanda Koopman 2.54.41 Heren 4 km.; 1. Norbert Eelman 2.0036; 2. Herman Ploeger 2.01.00; 3. Rien Brouwer 2.02.13. Da mes 4 km.: 1. Marijke Stark 2.13.24; 2 Tilly Eelman 2.25 43: 3. Carla Roeper 2.52.48, He ren 8 km.: 1. Minne Goènga 3.15.53; 2 Theo Franchimon 3 21.44; 3. Ron Daalder 3.24.31 Veteranen 8 km.: 1. Piet Bakelaar 3.44.13; 2. Wim Timmer 3.52.07; 3 Douwe Dijker 3.53.06. Ronderecords 1989: R Blonk (jongens 1% km.) 5.33, M. Huisman (meisjes Y/z km 5.59; E. Bohn (jongens 4 km.) 16.53; A. Bruns (meisjes 4 km.) 17.17; A Brouwer (heren 4 km.) 15.20; N Geukes (dames 4 km.) 17.01, M. Goënga (heren 8 km.) 26.55; M. Nagel (8 km. veteranen) 27.16. Jaap Slikkertrofee (best verbeterde tijd): Mini-jeugd" Ben Siebinga 7.03; Jeugd 4 km Natasja Koopman 8 06; Dames: Marijke Stark 7 34; Heren 4 km Alexander Boks 6.23; He ren 8 km Minne Goënga 1.50; Veteranen 8 km Paul Verhagen 14.33. Uitslagen: Heren 4 km.. J W. Kraay 17.04; A. Boks 17.09; T. van der vis 17.14. Heren 8 km.: H. Ploeger 32 45; R. van der Slikke 33.45, J van Pikkesteyn 35 45. Heren 12 km J.W Le- ther 42.18; M. Goënga 43.20; J. Zijm 43 47. Heren veteranen 8 km.: Wim Timmer 33 31; Nico Drenth 37.16; Paul Verhagen 39.30. He ren veteranen 12 km.: Wim Daman 47 25; André Binsbergen 48.11; Piet Bakelaar 48.39 Dames 4 km.: Carla Roeper 22.45; Ina van Sambeek 22.59; A. Hoogenbosch 24.21 Da mes 8 km.: Tilly Eelman 39 20; Dini Binsber gen 44.06. Dames 12 km.: Marijke Stark 53.21 Jeugd Y/z km. jongens: Robert Bakker 6 25; S Tijsen 6.28; R. van der Werf 7 18 Jeugd VA km. meisjes: Ilse Beerling 6.20; Jannie Blonk 6 33; S. Berdnik. 7.00 Jeugd 4 km. jongens: Roel Blonk 20.16; Rob Schraag 20.38; Dave Dijkstra 21.01. Jeugd 4 km. meisjesw Natasja Koopman 20.23; Sabine Beijert 22.37; Nanda Koopman 23.04. Eindklassement seizoen 1989 Mini-jeugd 1% km.: 1. Gerbrand Zoetelief 40 44; 2. Robert Bakker 41.46, 3. Chris Dob- De sponsoractie die op 2 augustus j.l. gehouden werd door toeristische bedrijven die bij het zomerrecreatie- werk van de Sportraad zijn betrok ken, heeft uiteindelijk bruto f11.579,70 opgebracht. De aanvankelijk gemelde opbrengst is nog aanmerkelijk gestegen door de sponsorloop die op De Sluftervallei werd gehouden. Het evenement werd daar een week later gehouden omdat hier kort tevoren al een soortgelijke actie was geweest ten bate van de reddingmaatschappij. Op de Slufter vallei werd f1720,- bij elkaar gelopen en daarmee was dit recreatiebedrijf de beste van allemaal. Aldus werd recreatiebedrijf De Krim onttroond, maar De Krim had de prijs (ingelijste foto van zeehond) voor de hoogste opbrengst al gehad. Een soortgelijke attentie geeft EcoMare nu aan De Sluftervallei. Nog tekort Zoals bekend is het geld bestemd voor de nieuwe waterzuiveringsinstal latie die f930.000,- kost. Het groot ste deel van dit bedrag wordt gedekt door subsidies van rijk, provincie en gemeente, maar dan is er nog een gat van f180.000,-. Slechts een deel van dat tekort kan worden gedekt door de Vrienden van de Zeehonde nopvang. De EcoMare-directie hoopt daarom dat de rest van het geld bij een zal komen in de vorm van extra subsidies en door nieuwe particuliere (adoptie)akties. Elders Zoals bekend spreekt het goede doel ook buiten Texel tot de verbeelding. Twee nieuwe staaltjes van „externe" actie voor de Texelse zeehonden wer den gemeld uit Vlieland waar een camping f480,- bijeenbracht en uit Limburg waar camping/bungalowpark De Bousberg f1766,- bijdroeg. Morgen wordt onder leiding van Ge rard Muts de training bij de atletiek vereniging hervat. De trainingen vinden plaats bij het nieuwe Texelse Boys-complex, aanvang 19.00 uur. Er wordt aandacht besteed aan looptrai ning en technische nummers. De jeugdtraining van vrijdagavond staat voorlopig onder leiding van Ni co Drenth. Jeugd tot ongeveer 12 jaar kan om half zeven terecht, de oudere jeugd begint om half acht. In verband met een atletiekontmoeting bij Noordkop op 17 september zal naast de algemene looptraining spe ciaal worden geoefend in speerwer pen, verspringen en sprinten. Informatie over de training, de baan wedstrijden bij Noordkop en overige zaken kan worden verkregen bij Mir jam Arkenbout, tel. 14058 (na 18.00 uur). Piet Bakelaar, tel. 13843, Cees Timmer, tel. 18218 of Theo Legierse, tel. 13145. De Folklorestichting verzorgt woens dag a.s. een presentatie in de re creatiezaal van ,,De Turkse Tent" aan de Bosrandweg bij De Koog. Er zullen oude ansichkaarten worden getoond en allerlei handwerken, zoals truien, zijden bloemboeketten e.d. Verder zijn er demonstraties spinnen, kantklossen, kanten mutsen plooien, patchwork en kralen breien. De kin derdansgroep verzorgt diverse optre dens. De folkloreactiviteit duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is vrij voor ieder. Op de Schilderweg vond vrijdagmid dag een aanrijding plaats toen een 19-jarige automobilist uit Oudeschild via een uitrit de weg op reed en daarbij een 51-jarige Oosterender over het hoofd zag. De schade viel mee. Een 28-jarige automobilist uit Capelle aan de IJssel reed vrijdag zonder te kijken van een uitrit aan de Stuifweg en botste op de auto van een 30-jarige vrouw uit Oosterend. De wagens raakten licht beschadigd. Een 21-jarige automobilist uit Zeewol- de gaf zondagavond op de Bernhard- laan aan dat hij rechtsaf de Waalderstraat in wilde. Hij bedacht zich op het laatste moment en ging toch rechtdoor. Een 69-jarige man uit Den Burg die achter hem reed was echter al opgetrokken. Een botsing volgde. Beide wagens liepen plaat- schade op. Een 79-jarige automobilist uit Den BUrg veroorzaakte zondagmiddag een aanrijding toen hij van het parkeerter rein bij de boot afkwam en geen voorrang verleende aan de over het Landsdiep rijdende 48-jarige Texelaar. De auto's liepen deuken op. Op het laatste kringconcours van 1989 voor pony's van de kring Noord Holland-Noord te Opmeer be haalde het achttal van de Kleppert jes een fraaie eerste plaats met 131 punten. Het achttal is, in deze sa menstelling, dit voorjaar pas begon nen met elkaar te trainen. In een paar maanden tijd zijn de instructie en de ruiters erin geslaagd een acht tal te vormen, dat een goede afde- lingsproef kan rijden. De wedstrijd in Opmeer was voor de kleppertjes helemaal een succesvolle dag. Chloë Weel met Zamba werd winnares van de rijstijlcompetitie voor springen. Deze competitie werd gehouden over drie kringconcoursen, met zaterdag de finala Ook andere combinaties reden zich in de prijzen. Annette Kossen met Linardo werd uitgeroepen tot kampioen van de dag met de hoogste dressuurpunten van alle deelnemers. In de L2-dressuur werd zij eerste met 135 punten. Bo vendien won zij ook het L-springen voor E-pony's. In de B-dressuur wa ren er nog meer Texelse successen. Ilse Geus met haar nieuwe pony Chamir werd eerste met 129 punten. Suzan Bruining behaalde haar vijf de winstpunt in de B-dressuur en mogen nu in de L1-dressuur uitko men. Vera Blom met Big Surprise promoveert van de L1-dressuur naar de L2. Deze combinatie won ook het B-springen voor D-pony's. Bij de gro tere E-pony's werden de eerste en tweede plaats gewonnen door respectievelijk Danielle van Hove en Lilian Dijker. Door de 21 deelnemen de Kleppertjes werden in totaal 20 winstpunten bij elkaar gereden. Een succesvolle afsluiting van het groene seizoen. Uitslagen: B-dressuur (resp. punten en winstpunten): 1. Ilse Geus met Chamir, 129 punten, 1 winst punt; 2. Suzan Bruining met Mellodie 2, 127, 1, nu L, 4. Annemieke Kooiman met Xantha, 120, 1, nu L, 5. Gidion Boogaard met Bianca v. Z. 118; 5. Lilian Dijker met Lady, 115. L1-dressuur: 1. Lotte Beers met Gazal, 127, 1; Vera Blom met Big Surprise, 120, 1, nu L2. L2-dressuur: 1. Annette Kossen met Linardo, 135. 2 M1-dressuur 3 Chloë Weel met Zam ba, 122, 1. B-springen D-pony's (resp fout, stijl en winstpunten): 1 Vera Blom met Big Surprise, 0. 71, 2. B-springen- 1 Danielle van Hove met Bianca, 0, 68, 2; 2. Lilian Dijker met Lady, 0, 58, 2 L-springen E-pony's: 1 Annette Kossen met Linardo. 0, void 2; Mar- jet Loning met Marina. 4, void., 1 M-springen E-pony's: Chloë Weel met Zamba, 0 en 2 winstpunten In het weekend had Z.P.C. TX'71 een zwemdriekamp in het Overijssel se Delden met de plaatselijke zwem- club en Z.Z.G. uit het Drentse Gieten. Onder prachtige weersom standigheden werden zaterdags de zwem- en polowedstrijden ge houden. Bij het poloën wist TX'71 in bijna al le wedstrijden een overwinning te be halen. Bij de zwemwedstrijden waren zowel Gieten als Delden de meerdere van TX'71. Toch werd er door de Z.RC.-ers goed gezwommen. 's Avonds was er een wandelpuzzel- tocht door de prachtige stad Delden en omgeving. Zondags werden de zwemwedstrijden afgelast wegens het slechte weer. De polo-wedstrijden voor dames, heren en mix-team (jeugd 12-15 jaar) gingen wel door. Alle teams speelden goede wedstrijden, slechts één werd verlo ren. Toen de uitslagen werden be kend gemaakt bleek dat bij het zwemmen Gieten eerste was gewor den; Delden tweede en Texel derde. Bij het poloën was de uitslag: 1. Texel; 2. Gieten en 3. Delden. De drie-kamp zal volgend jaar op Texel plaatsvinden. Dat Z.P.C. TX'71 nog een drukke maand september tege moet gaat blijkt wel uit een volle agenda. Van 28 augustus tot en met 1 september werkt de club mee aan de zwemvierdaagse, op 3 september komt het Maartenhuis op bezoek, op 10 september is er „Zwemmen Ach ter Diek" en op 13 september, wor den de derde en tevens laatste onderlinge wedstrijden gehouden. In september, diploma-zwemmen voor alle diploma's. Op 15, 16 en 17 sep tember een kampeerweekend voor al le clubleden en tot slot de sluiting van zwembad Molenkoog op 24 sep tember. Twee jongens uit Woudenberg, van respectievelijk 16 en 17 jaar, werden vorige week op heterdaad betrapt toen zij zich wilden ontdoen van een fiets die zij eerst hadden meegeno men en later vernield. De jongens waren bezig de vernielde fiets te ver stoppen in een container op een bun galowterrein nabij De Koog, maar dat werd gezien door een personeelslid. Tegenover de politie verklaarden de jongens dat ze de fiets onbeheerd in struiken nabij Paal 17 hadden aange troffen De fiets zou al in een eerder stadium door anderen zijn gestolen. Enkele dagen tevoren was bij de poli tie aangifte gedaan van de verdwij ning van de fiets door een 47-jarige Duitse vrouw.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5