Keuringsuitslagen schapenfokdag 1989 muziek tijdens Sea Festival RAMMEN jaar drie dagen? Verloting Lichte en zware training in de Dennen Ordeverstoorders festival gepakt Voetbalmiddag bij SV Texel Kluis leeg Secretarissen duwen trein °P wielen zorgde voor sfeer in de Dorpsstraat Rubriek 1. Oudere rammen IA fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 1B fokker D C. Kikkert, Texel, eig L C. Eelman, Ooster end, 1C fokker C. Kikkert, Texel, eig. L. C Eel man, Oosterend; 1D fokker/eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 1E Fokker/eigenaar J. Eelman, Oosterend; 2A fokker B Kouters, Eist, eig Fa. C M. Veeger en Zn., Den Hoorn. Rubriek 2. Tweejarige rammen 1A - kampioen fokker A. C. Zee, Lambert schaag. eig. J. Eelman, Texel en H Akkerman, Beemster; IB - reserve kampioen fokker C Kikkert, Texel, eig Gebr. Kooiman, Oosterend, 1C fokker/eig Mts. H. Tjepkema en Zn., De Waal; 1D fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1E fokker C. Kikkert, Texel, eig Gebr. Kooiman, Oosterend; 1F fokker/eig. P Verber- ne, De WaéU; 1G fokker P. J. Verberne. Texel, eig. A. Brans Pzn., Oosterend; 1H fokker/eig J. Eelman, Oosterend; 2A fokker/eig. Fa. J. D Roeper en Zn., De Waal; 2B fokker/eig. G Bakker, De Waal, 2C fokker C. Pauw, Beemster, eig. A. Brans Dzn., Oosterend, 2D fokker L.C. Eelman. Texel, eig. R Bakker. Den Hoorn; 2E fokker M M. Waal, Beemster, eig A. Brans Pzn., Oosterend. Rubriek 3. Eenjarige rammen 1A fokker D. C. Kikkert, Texel, eig. Gebr Kooi man, Oosterend; IB - reserve kampioen fokker C. Kikkert, Texel, eig J. Eelman, Oosterend, 1C fokker/eig. Mts H Tjepkema en Zn.. De Waal; ID fokker/eig. J. Eelman, Oosterend 1E fokker D. Reijne, Barsingerhorn, eig G Bak ker, De Waal; 1F fokker/eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 2A fokker/eig Fa. C. M. Veeger en Zn., Den Hoorn; 2B fokker J. Eelman, Texel, eig P. J. Verberne, De Waal, 2C fokker D. C. Kikkert, Texel. eig. P J Verberne, De Waal. Rubriek 4 Eenjarige rammen 1A fokker/eig P. Verberne, De Waal, 1B fok ker/eig P. Verberne, De Waal, 1C fokker Fa. J. C. Hin en Zn., Texel, eig. Mts. H. Tjepkema en Zn., De Waal; 1D fokker/eig. P Verberne, De Waal; 1E fokker Mts. H. Tjepkema en Zn.. Texel, eig. P J. Verberne, De Waal, 1F fokker P Verberne, Texel, eig. M C. Hin, De Waal; 1G fokker C. Kikkert, Texel, eig. J. Eelman, Oosterend; 2A fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2B fokker/eig P. Verberne, De Waal; 2C fokker W. J Bakker, Texel, eig. A Brans Pzn., Oosterend. Rubriek 5. Eenjarige rammen 1A - kampioen fokker/eig. C A. Commandeur, Den Hoorn; 1B fokker/Eig J. Eelman, Ooster end; 1C fokker Fa. J C. Hin en ZN.. Texel, eig. M. C. Hin, De Waal, 1D fokker L. C Eelman, Texel. eig. D. C Kikkert, Den Hoorn; 2A fok- ker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2B fok- ker/eig. Mts. H Tjepkema en Zn., De Waal; 2C fokker/eig W. J. Bakker, Den Hoorn, 2D fok ker/eig. L. C. Eelman, Oosterend. Rubriek 6. Eenjarige rammen 1A fokker C. Kikkert, Texel, eig. Gebr Kooi man, Oosterend; 1B fokker/eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn, 1C fokker/eig. P. Verberne, De Waal; 1D fokker C. Kroon, Oost woud, eig. C A. Commandeur, Den Hoorn; IE fokker S. Zwaagstra Harlmgen, eig. P. Verber ne, De Waal, 1F fokker/eig D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1G fokker P. J Verberne, Texel, eig Mts. H Tjepkema en Zn., De Waal; 1H fokker D van Ark, Durgerdam, eig. Mts. H. Tjepkema en Zn., De Waal; 2A fokker/eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn Rubriek 7 Tweetallen ramlammeren van 1 vader 1A G. Bakker, De Waal, IB G. Bakker, De Waal; 1C G. Bakker, De Waal, 1D G. Bakker, De Waal; 1E G. Bakker, De Waal; 2A G. Bak ker, De Waal, 2B G Bakker, De Waal; 3A A. Brans Dzn., Oosterend. Rubriek 8. Tweetallen ramlammeren van 1 vader IA M. C. Hin, De Waal; 1B J. Eelman, Ooster end, 1C M C. Hin, De Waal; 1D L. C Eelman, Oosterend, 1E C. A. Commandeur, Den Hoorn, 1F J. Eelman, Oosterend; 2A M. C. Hin, De Waal, 2B C A. Commandeur, Den Hoorn. Rubriek 9. Tweetallen ramlammeren van 1 vader 1A C. Kikkert, Den Burg; 18 Fa. J. C Hin en Zn., Oosterend; 1C Fa J. C. Hin en Zn., Oosterend; ID Fa. J. C. Hin en Zn.. Ooster end, 1E J. C- Roeper, Oosterend. 1F J. Mantje, Oudeschild; 1G J C. Roeper, Oosterend; 1G Mts. H Tjepkema en Zn., De Waal, 1H Mts. H Tjepkema en Zn., De Waal; 2A Gebr. Kooi man, Oosterend. Rubriek 10 Tweetallen ramlammeren van 1 vader 1C P. Verberne, Oosterend, 2A P J. Verberne, De Waal; 2B P J Verberne, De Waal; 2C P J Verberne, De Waal; 2D P J. Verberne. De Waal; 2E Fa. C. M Veeger en Zn Den Hoorn; 2F Fa. C M. Veeger en Zn Den Hoorn, 2G Mevr. Zuidewind. Oudeschild. Rubriek 11. Drietallen ramlammeren van 1 vader 1A P. Verberne, Oosterend; 1B P Verberne. Oosterend, 1C P Verberne Oosterend; 1D P. Verberne, Oosterend, 1E Mts. H Tjepkema en Zn.. De Waal, IF J. C Roeper, Oosterend; 1G Mts. H. Tjepkema en Zn., De Waal; 2A J. C. Roeper, Oosterend, 2B Mts. H. Tjepkema en Zn., De Waal; 2C Fa. C M Veeger en Zn.. Den Hoorn; 2D Fa. C M Veeger en Zn., Den Hoorn. Rubriek 12. Drietallen ramlammeren van 1 vader 1A D. C. Kikkert, Den Hoorn, 1A D C. Kikkert, Den Hoorn; IB D C. Kikkert, Den Hoorn, 1B C Kikkert, Den Burg, 1C Gebr Kooiman, Oosterend; ID C. Kikkert, Den Burg; 1E D. C Kikkert, Den Hoorn; 1F J. Mantje, Oudeschild; 2A Gebr. Kooiman, Oosterend; 2B D. C. Kik kert, Den Hoorn; 2C D. C. Kikkert, Den Hoorn; 2D J. Mantje, Oudeschild. Rubriek 13. Drietallen ramlammeren van 1 vader 1A J. Eelman, Oosterend; 1B L. C. Eelman. Oosterend, 1C L. C. Eelman, Oosterend, 1D L. C. Eelman, Oosterend; 2A Fa. J. C. Hin en ZN., Oosterend; 2B L. C. Eelman, Oosterend; 2C J Eelman, Oosterend; 2D J. Eelman. Oosterend; 3A L C. Eelman, Oosterend; 3B J. Eelman, Oosterend; 3C A Brans Pzn., Oosterend. Rubriek 14. Drietallen ramlammeren van 1 vader 1A C. A Commandeur, Den Hoorn, 1B G. Bakker, De Waal; 1C C. A Commandeur, Den Hoorn; 1D C A. Commandeur, Den Hoorn, 1E W J. Bakker, Den Hoorn, 2A G. Bakker, De Waal; 2B A. Brans Dzn Oosterend; 2C G. Bakker, De Waal, 2D C A. Commandeur, Den Hoorn, 2E C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2F W. J. Bakker, Den Hoorn, 2G A. Brans Dzn Oosterend, 3A A Brans Dzn Oosterend; 3B A. Brans Dzn., Oosterend. Rubriek 15 Ooi met haar 2 ramlammeren 1A eig P Verberne, De Waal; 1B eig P. Ver berne, De Waal; 1C eig. J. Eelman. Oosterend; 1D eig. A Brans Pzn., Oosterend; IE eig J. Eelman, Oosterend, IF eig J Eelman, Ooster end; 1G eig. Gebr. Kooiman, Oosterend, 2A eig. Gebr Kooiman, Oosterend. Rubriek 16 Ooi met haar 2 ramlammeren 1A eig. D. C Kikkert, Den Hoorn; 1B eig Gebr Kooiman, Oosterend; 1C eig. Fa. C. M. Veeger en Zn., Den Hoorn; 1D eig. L. C. Eel man, Oosterend; 2A eig. J. Eelman, Ooster end; 2B eig. Mts H Tjepkema en Zn De Waal. Rubriek 17 Ooi met haar ooi- en ramlam 1A eig. C A. Commandeur, Den Hoorn; 1B eig. Gebr Kooiman, Oosterend, 1C eig. P J Verberne, De Waal, 1D eig. J Eelman, Ooster end; 2A eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2B eig. Mts H Tjepkema en Zn., De Waal; 2C eig A. Brans Pzn., Oosterend; 2D eig. M. C. Hin, De Waal. Rubriek 18 Ooi met haar ooi- en ramlam 1A eig. P. Verberne, De Waal; 1B eig. C. Kik kert, Den Burg, 1C eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1D eig. J. Eelman, Oosterend. 2A eig. Fa C. M. Veeger en Zn., Den Hoorn; 2B eig A. Brans Pzn Oosterend; 2C eig J C. Roe per, Oosterend; 2D eig. R Bakker, Den Hoorn Rubriek 19. Ooi met haar ooi- en ramlam 1A eig. Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend: 1B eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1C eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1D eig. L. C. Eelman, Oosterend; 1E eig. J. Eelman, Oosterend; 1F eig. J. Eelman, Oosterend; 1G eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn Rubriek 20 Ooi met haar ooi- en ramlam 1A eig. P Verberne, De Waal; IB eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 1C eig. Gebr. Kooiman. Oosterend; 1D eig. Gebr Kooiman, Oosterend; IE eig J. Mantje, Oudeschild; 2A eig. Fa. C. M Veeger en Zn., Den Burg; 2B eig. J C. Roeper, Oosterend. Rubriek 21. Ooi met haar 2 ooilammeren IA eig. P. Verberne, De Waal; IB eig. C. Kik kert, Den Burg, 1C eig. C. Kikkert, Den Burg; ID eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 1E eig. L. C. Eelman, Oosterend; 1F eig. L. C. Eelman, Oosterend; 1G eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 1H eig. Mts. H. Tjepkema en Zn.. De Waal. Rubriek 22. Ooi met haar 3 lammeren IA eig J. Eelman, Oosterend; 1B eig. Mts. H. Tjepkema en Zn.. De Waal; 1C eig. J Eelman, Oosterend; 2A P. Verberne, De Waal; 2B eig J. Eelman, Oosterend. Rubriek 23 Viertallen oude fokooien 1A - kampioen C. A. Commandeur, Den Hoorn; IB P Verberne, De Waal; 1C Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1D J. C Roeper. Oosterend. Rubriek 24. Viertallen 1-jarige ooien van 1 vader 1A C. Kikkert, Den Burg; 1B - reserve kampi oen C. A Commandeur. Den Hoorn, IC Fa. J. C. Hin en Zn Oosterend; 1D L. C. Eelman, Oosterend, 1E C. Kikkert, Den Burg; 1F R Bakker, Den Hoorn; 1G J. Eelman, Oosterend; 1H L. C- Eelman, Oosterend; 2A M. C. Hin, De Waal Rubriek 25. Viertallen 1-jarige ooien van 1 vader IA Gebr Kooiman, Oosterend; 1B P Verberne, De Waal, 1C P Verberne, De Waal. 1D Mts. H. Tjepkema en Zn., De Waal; IE Mts. H. Tjepke ma en Zn., De Waal; 2A J. Mantje, Oude schild; 2B Gebr. Kooiman, Oosterend; 2C J. C. Roeper, Oosterend Rubriek 26. Viertallen ooilammeren van 1 vader IA - kampioen C Kikkert, Den Burg, 1B - re serve kampioen P. Verberne, De Waal; 1C P. Verberne, De Waal; ID Gebr. Kooiman, Oosterend; IE Gebr. Kooiman, Oosterend; 1F P J. Verberne, De Waal; 2A J C. Roeper, Oosterend, 2B J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 27. Viertallen ooilammeren van 1 vader IA C A. Commandeur. Den Hoorn, 1B D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1C D C. Kikkert, Den Hoorn, 1D Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend; 1E Fa. J. C. Hin en Zn., Oosterend.; 1F L. C. Eel man, Oosterend, 2A L. C Eelman, Oosterend; 2B M. C. Hin, De Waal. 5 SEPTEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 fruitcocktails" blazen even uit na een opzwepende tocht door de Dorpsstraat raibische en Afrikaanse muziek van hoog niveau. „We hebben iemand in de arm genomen die dit voor ons re gelt. Het is goed bevallen, dus we vragen hem zeker weer", aldus Rein Stam van de organiserende stichting. Het grote aantal mensen dat op het feest afkwam gaf nauwelijks proble men. Vrijdag werd de orde even ver stoord door een groep ruziezoekers, maar een kordaat ingrijpen van de susploeg en de politie voorkwam pro blemen. Rattenvanger De twee streetbands Manguera en de Roadside steelband trokken veel publiek. Als de rattenvanger van Ha- melen namen zij de toeschouwers mee in een tocht door de Dorpsstraat, waar uit verschillende gelegenheden de warme zuidelijke klanken naar buiten klonken. Dames als „opgedirkte fruitcocktails" zweep ten de mensenmenigte op tot een al gehele feeststemming. Bekende „wasmasjien-band" Trafassi speelde discotheek De Toekomst plat. Enkele wat oudere festivalgangers vonden het geluidsniveau in die gele genheid wat te overdreven en zoch ten een veilig heenkomen bij Kalimba in De Jutter. Deze zeer swingende band betrok het publiek bij hun act, wat door iedereen op prijs werd gesteld. Shaka Zulu Absoluut hoogtepunt van het festival was de band „African Vibrations" in café De Kuip. Zó weggelopen uit Shaka Zulu speelden enkele topmuzi- kanten zeer Arikaanse melodieën, die ritmisch werden begeleid door twee Bij de laatste rommeltjesmarkt zijn bij de verloting in Ons Huis de on derstaande prijsjes nog niet afge haald. Prijs: 349, 515, 552, 545, 579 en 580 afhalen bij Zwanenburg, Naalrand 91, telefoon 19272. Ingaand deze week kan weer regel matig worden deelgenomen aan loop- en konditietraining in de Den nen, geleid door Theo Franchimon en onder auspiciën van de Atletiek vereniging Texel. Elke woensdag, aanvang 17.00 uur, wordt vrij intensief getraind op een parcours van 3,5 km, dat twee keer moet worden afgelegd. Het gaat er vrij pittig toe en deze training is dan ook vooral bedoeld voor geoefende lopers. Minder geoefenden zijn ook welkom; zij zouden kunnen volstaan met het één keer afleggen van het parcours. De deelnemers komen op genoemd tijdstip bijeen halverwege de Ploegelanderweg, bij de fietspad kruising. Beginners Elke zaterdag, aanvang 11.00 uur, kan worden meegedaan aan lichte kondi tietraining, in het bijzonder geschikt voor beginners. Gedurende ruim een uur wordt een gevarieerd programma afgewerkt. De deelnemers komen bij een bij de kiosk op het Turfveld (kruispunt Westerslag-Randweg). Vrijdagavond is een groep van vijftien personen uit Amersfoort ingesloten op het politiebureau wegens het ste len van 44 passepartouts, vechtpar tijen en openlijke gweldpleging tijdens het Tropical Sea Festival in De Koog. De volgende dag is de groep naar huis vertrokken. Twaalf perso nen hebben de ochtend na het festi val een verbaal gekregen voor illegaal overnachten in auto's. Woensdag wordt op de terreinen van SV Texel een voetbalmiddag voor de jeugd gehouden. De middag is be doeld voor jongens en meisjes van vijf tot twaalf jaar. De aanwezige jeugd wordt naar leeftijd in groepen ingedeeld. Om mee te doen hoeft men geen lid van SV Texel te zijn of te worden, ledereen die zin heeft eens een middag onder deskundige leiding te voetballen is van harte wel kom. Onderdelen die aan bod zullen komen zijn; Doelschieten, voetbal spelvormen, partijtjes één tegen één, en penalty-schieten. Natuurlijk komen ook grote partijen aan bod. De mid dag begint om 14.00 uur op de vel den van SV Texel aan de Haffelderweg. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Metin Land, telefoon 14657. Uit een kluis van een hotel in Den Burg is in de nacht van vrijdag op za terdag een bedrag van f8000.- aan cheques en geld gehaald. Er zijn tot nu toe geen sporen gevonden. Twintig gemeentesecretarissen en hun partners kon men vrij dagmiddag hijgend en zwoe gend bezig zien om het treintje van Bruming dat in het zand van de Slufter was blijven ste ken, weer op gang te brengen. De operatie slaagde en daar mee was bewezen dat ambte naren hard kunnen werken en van volhouden weten. Het duwpartijtje was een onver wacht en leuk onderdeel van een fraaie tocht die de secreta rissen (leden van de Vereniging van Gemeentesecretarissen) met het treintje vanaf De Koog via het strand naar dit natuur gebied maakten. De secretarissen waren op Texel voor een twee dagen du rende en in hotel „Opduin" ge houden follow up bijeenkomst, deel uitmakend van een vor mingscursus om de taak als gemeentelijk manager nog be ter te kunnen uitvoeren. Het thema was „De gemeentese cretaris als vertrouwenwekken de figuur in de ambtelijke organisatie". De cursus staat onder leiding van Drs J.E.I. van Drunen en R. Stork. Bij de or ganisatie van het Texelse on derdeel was gemeentesecretaris Piet Zoon uit Den Burg nauw betrokken; met name wat betreft het plaatselijk entertainment. Niet alleen werd met het treintje een tocht naar de Slufter ge maakt met aansluitend een fietstocht, maar ook het Mari tiem en Juttersmuseum werd bezocht, er werd een film ge draaid over het vogelleven van Texel en er werd genoten van een revue-menu in „Klif 12" waar een speciaal programma werd gebracht: een persiflage op de cursusbijeenkomst. B en W van Texel hielden de weke lijkse collegevergadering deze keer in „Opduin" als onderdeel van de cursusbijeenkomst van donderdag. qgelopen uit Shaka Zulu Matste weerzien, het eind van üizoen, wat de aanleiding ook tijn: voor zeer veel Texelaars en tol is het zesde Tropical Sea tal weer een geslaagd feest ge- fan, Nog één keer was Texel mof, rhef eerst was dit jaar een pro- meel bureau in de arm geno- lom de muziek te verzorgen en m meteen te merken: de kwa- i was aanmerkelijk hoger. Het ®s van het festival was zó over zend dat de organisatie erover ft er volgend jaar nog een dag uasf te knopen. «3 vorig jaar in enkele café's nog 'eens uitstapjes naar de soulmu- werden gemaakt, kenmerkte het ral Sea Festival van afgelopen tand zich door de uitsluitend Ca- Taxi's Om vervoersproblemen naar De Koog te voorkomen was een experiment met een taxi-bedrijf uit De Koog op gezet. Passagiers konden voor 73,50 meerijden vanaf de Elemert. De ande re taxi-ondernemingen waren hier niet blij mee en namen tegenmaatre gelen: zij vervoerden festivalgangers voor 73,-.... Rein Stam: „Ik wilde in september een gesprek hebben met de Koger horeca en de taxi-ondernemingen om iets op touw te zetten zodat in de weekenden speciale vervoersregelin gen mogelijk zijn, maar daar heb ik hierdoor niet zoveel behoefte meer aan". onuitputtelijke zangeressen in in heemse dracht vol kraaltjes. Ook van hoog niveau was „Latin Connection", die de onsterfelijke ANC-kreet „Amandla Awethu" door De Beerekuil liet schallen. Omdat het festival steeds meer men sen lijkt te trekken denkt de organi satie erover er nóg een dag bij te doen. Rein Stam: „dat zou dan de donderdag worden, want zondags hebben we altijd een soort afscheids feest voor eigen mensen".

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7