ubileumsprookje is root publiek waardig Jullie oefenen terreur uit met zulk rijgedrag" Texel stelt overwinning veilig na schitterende eerste helft Texelaars voor de Piper Fly In trok 22 piloten H pakt punt in ergaloos duel kampioenschappen Hodie Kampioensooien Vernieler gepakt Aanrijding Schadevergoeding voor SBB Veel kanshebbers in eerste klasse Wielerwedstrijd Premières op vrijdag Geslaagd Eerste prijs 12 SEPTEMBER 1989 :-V' TEXELSE COURANT PAGINA 7 switje (Mark Fonds Iontdekt dat ze bij Vrouw Holle (Gerhard Smeenk r.) ook vreselijk hard moet werken... sel op rijm voerden enkele leden de Volksdansgroep Texel zater- het toneelstuk „Metamorfose" een zelfbedacht verhaal vol hu- waarin diverse sprookjes door »rlopen. Het werd opgevoerd in peerboerderij Jonkersbergen aan emmerweg, een sfeervolle, niet zo grote accommodatie, stuk is zeker een groter publiek «n officiële zaal) waardig. isrhaal draait om sneeuwwitje, magistrale rol van Mark Fonds, het harde werken voor die ake- seze zeven dwergen (het zijn er tstuk zes) zét en eet een ap- op de rand van een bed. He- erste competitie-duel van ZDH DWOW leverde beide ploegen jnt op, een terecht resultaat, de kracht-verhoudingen. De trse trainer/coach Willem Olt- tn terugkijken op een wed- waarin ZDH eerst ongelukkig [Kerstand kwam, maar door Itfakter en de inzet van zijn werd alsnog een gelijkspel rid. openingsfase probeerde DWOW naar zich toe te trekken via en- ktandschoten, dit zonder resul- OH counterde uitstekend via ;nd snelle spits Arjan de Rui- ar goed ingrijpen van de W-doelman voorkwam een goal. lïtte in deze fase goed door, •fe acties voorin stuitten keer 'opde keeper. Een doorbraak te, met een hoge voorzet foor Ivo van Heerwaarden vet •fopt- Een kwartier voor de rust •oor ZDH het noodlot toch nog "acht toe. Op rand van bui- E' brak de DWOW spits door en gemakkelijk 0-1. Na de rust «nder Stolk de ploeg ge zag het er even naar uit valuwen berustten in de ne- S- Het werd bijna 0-2 toen kee- fk de bal verkeerd beoordeelde 71 via de binnenkant van de wegspatten. Een niet te mis- voor DWOW werd over ge- jj Na vijfentwintig minuten uit een ander vaatje tap- ontstonden weer mooie com- *en de werklust nam toe. In minuut bezweek DWOW on- fruk van ZDH en bracht spits Heerwaarden de verdedigers dwaalspoor. De bal werd ach- vertwijfelde DWOW-doelman 7 zodat een verdiend ge- fon worden aangetekend. "eek werden de clubkam- '-tappen van tennisvereniging ^le gehouden. Het was in alle ?n een geslaagd evenement !|naast sportiviteit ook gezellig- •n grote rol speelde. De organi- *n9 was in handen van Coby Nico Boon en Henk Maas. beginners enkel. 1. R. de Vader, Verliezersronde: 1. L de Schraag Dames enkel: 1. J. War- Zoetelief; Verliezersronde- 1. M. «rendregt Dames dubbel: 1. D Ju van cler ®ent< 2- C. Boon en Heren enkel. 1. P. Stolk; 2. L. gronde: 1. T. de Brabander; 2, S. t'en dubbel; 1. T van Maanen en ui' 2. J. de Haan en R van der ^dubbel 1. E. Ooyevaar en L. ,v.an der Bent en R van der Bent. laas schiet er een stukje in haar keel. De dwergen vinden haar en zijn ont redderd: dat is nu al hun zóveelste vrouw die het loodje legt.... Ze roepen de hulp in van kikkerdok ter Badnat, die het stukje appel weet te verwijderen. Sneeuwwitje is echter niet van plan om de engerd een zoen te geven en stort zich in de put. Zo komt ze bij Vrouw Holle (Gerhard Smeenk) terecht, die tevens als ver teller optreedt. Weer moet arme sneeuwwitje sloven en tot overmaat van ramp komen de drie opgedirkte zusters van Assepoester haar plagen. Ten einde raad zingt ze een fraaie pa rodie op „ik voel me zo verdomd alleen". Petemoei In plaats van de petemoei verschijnt de wolf (Floris Mulder) aan de deur, maar dat mag de pret niet drukken. Als roodkapje gaat ze naar het feest, waar ze de kikker weer tegen het lijf loopt. Deze verandert niet in een Aan de uitslagen van de vorige week gehouden schapenfokdag moet nog worden toegevoegd: Individuele kam pioen oudere ooi 4210-0811 (voor de derde keerl van Piet Verberne. Reservekampioen oudere ooi 4210-0901 van Piet Verberne. Individuele kampioen 1-jarige ooi 4030-0867 van Cees Kikkert. Reservekampioen 1-jarige ooi 4030-0850 van Cees Kikkert. Beste drietal ramlammeren van Piet Verberne. Beste tweetal ramlammeren van Cees Kikkert. Beste schaap met lammeren van Piet Verberne. prins, maar zij verandert in een kikker.... Het stuk werd verzonnen door Karin Somers, Gatske Ykema en Mark Fonds. Tot op de laatste seconde werden teksten gewijzigd, maar het eindresultaat was een geslaagde parodie De levende muziek werd verzorgd door Wim de Bruin op accordeon en Tom Damm van volksdansorkest „Stroop". Wim de Bruin geeft samen met Gats ke Ykema les aan de volksdansgroep. Hij heeft de eerste groep onder zijn hoede. De Bruin startte gelijk met Gatske met de officiële opleiding, maar hield er na een jaar mee op. „Toen Gerhard Smeenk ermee ophield omdat hij het te druk kreeg, heb ik samen met George Fransz de groep overgenomen. Later haakte Fransz af en kwam Gatske erbij". Het jubileumfeest van de volksdans groep werd een geanimeerde bijeen komst, waaraan ook door volksdansgroepen van andere eilan den werd deelgenomen. Een vrouw uit Tilburg zag in de nacht van donderdag op vrijdag een man, die op het parkeerterrein bij het Kogerstrand een deuk in een auto deur schopte. De politie kreeg een tip dat de dader zich in een bar bevond en confronteerde de getuige met hem. Het bleek de gezochte persoon te zijn, een 26-jarige inwoner van Alkmaar. Hij had flink aan Bacchus geofferd en verzette zich bij zijn aan houding. Een 16-jarige bromfietser uit De Cocksdorp raakte vrijdag op de Pont- weg gewond toen hij door onbekende oorzaak in de berm reed en een ver keersbord raakte. Vermoedelijk is zijn sleutelbeen gebroken. SV Texel draait in deze beginfase van de competitie goed mee in de derde klasse KNVB (3 punten uit 2 wedstrijden). Na het gelijkspel tegen Spirit, werd afgelopen zondag een verdiende 4-2 overwinning behaald op MFC uit Medemlik. Een overwinning die voornamelijk in de eerste helft werd be dongen. D Westdi lorp; 2. M. Westdorp. Texel, kiezend voor aanvallend voet bal en met Joost Brouwer als extra middenvelder, trok na het eerste fluit signaal van de goed leidende scheidsrechter Timmer meteen al alle registers open. Snel golfden de aan vallen op het doel al, wat al snel re sulteerde in de eerste goal. Uit een voorzet van Leendert Eelman, kopte de Texel-aanvoerder goed in. Texel bleef aandringen, en MFC had geen antwoord op het overrompelende spel van de thuisclub. De Texelse aanvallers Erwin Koning, Ralf Koning en Rien Brouwer, stonden op scherp en het middenveld sloot onder aan voering van Simon Brand goed aan de verdediging met Gerry Plaatsman als links back (voor de geblesseerde Klaas Dirk Koorn) maakte geen fout Na een kwartier werd het opportu nistische spel beloond met een twee de goal. Uit een vrije trap vergrootte Erwin Koning de voorsprong naar twee-nul. Het texelse publiek dat in grote getalen was opgekomen, ge noot van de thuisclub, en na een half uur kreeg Texel de handen op elkaar toen Erwin Koning uit een hoekschop van Rien Brouwer 3-0 liet aanteke nen, wat tevens de ruststand was. De tweede helft waren de rollen compleet omgedraaid. Texel, gewaar schuwd voor een alles of niets offen sief van MFC, was de draad compleet kwijt. De scherpte van de eerste helft ontbrak en Texel was de grip op het middenveld compleet kwijt, zodat het team in de verdedi ging werd teruggedrongen. De oor zaak van deze terugval kon nog wel eens gevonden worden, in de condi tie vretende eerste helft. Na tien mi nuten kwam MFC via Michel van Oudenaarde op 3-1. De ploeg uit Me- demblik rook zijn kans en na een kwartier was het dezelfde Medem- blikker die het verschil verkleinde tot 3-2. MFC scoorde zelfs nog een der de goal, die echter wegens duwen werd afgekeurd. Na een half uur luw de het MFC-offensief en kreeg Texel weer meer grip op de wedstrijd. Ralf Koning, die een verdienstelijke wed strijd speelde, zag zijn ingekopte bal uit een hoekschop van Leendert Eel man op de lijn gekeerd. Het laatste kwartier bleef het spel op en neer golven, maar met nog tien minuten te spelen maakte Paul van Exel, na een schitterende rust en een nog mooier doelpunt, aan alle onzekerheid een eind. Texel behaalde een verdien de overwinning, maar moet van deze wedstrijd ook hebben geleerd, dat een wedstrijd twee keer vijfenveertig minuten duurt, en dat je je krachten over deze periode zult moeten verde len. Maar dat Texel mee kan draaien in de derde klasse was in de eerste helft te zien. „Het is een schande dat jullie een rustig eiland als Texel op deze capri olen tracteren. Jullie oefenen terreur uit; dit idiote rijgedrag moet verdwij nen". Deze donderpreek hield offi cier van justitie E.W.M. Stokman vrijdag voor een 23-jarige inwoner van De Koog en een 22-jarige auto mobilist uit Oudeschild. Zij stonden terecht in Den Helder wegens het aanrichten van vernielingen op het parkeerterrein bij paal 12 op 24 april vorig jaar. Ze werden veroordeeld tot het betalen van een schadevergoe ding aan Staatsbosbeheer en een voorwaardelijke gevangenisstraf. De twee Texelse wegpiraten waren het niet eens met de beschuldiging dat zij slipsporen hadden gemaakt in het terrein bij paal 12. „We zijn niet de enigen met auto's op het eiland", verklaarde één van hen. Politierechter Punt hechtte meer waarde aan de verklaring van de twee wachtmeesters die het proces verbaal hadden opgemaakt. „U terro riseert Texel op zondag met uw rijge drag. U was aan het crossen op dat parkeerterrein. Er is gezien dat u slips maakte van 180 graden, remde met geblokkeerde wielen en met spinnen de banden weer optrok. En dat ter wijl er andere auto's stonden en mensen liepen. Dat noem ik onge controleerd rijgedrag". Staatsbosbeheer deed aangifte van de vernieling. De schade is ondertus sen in eigen beheer door SBB provi sorisch hersteld, maar het moet nog een keer goed worden overgedaan. Twee medewerkers van SBB waren bij de zitting aanwezig om dit te be vestigen. Een aannemer heeft bere kend dat het totale herstel zo'n 71400,- kost. Erbij gelapt De 22-jarige Texelaar vond dat hij er bij was gelapt. „Ik reed over de straat, niet over het gras. Daarom heb ik ook geweigerd tegenover de politie een verklaring af te leggen". Zijn 23-jarige vriend gaf wel toe van de weg te zijn geraakt. „Ik wilde de bocht wat afsnijden, kwam in de berm en voor ik het wist draaide de wagen in het rond. Ik reed niet hard, maar het gras was nat...." Over de schadevergoedingseis waren beiden niet erg te spreken. „Ik heb SBB gebeld en aangeboden de scha de zelf te herstellen, maar toen werd de hoorn op de haak gegooid", aldus één van hen. Evenals in de hoofdklasse zijn er in de eerste klasse veel kandidaten voor de titel. Casino 3 lijkt er één :e zijn, evenals de Krim 2 en Klif 2. Ook Texel lijkt weer een grote rol te gaan spelen. De eerste klasse is al tijd spannend. Vaak wordt er aanval lender gespeeld dan in de hoofdklasse, wat ten goede komt aan de wedstrijden. In de eerste competitieronde kwam Klif 2 sterk voor de dag. IN de wed strijd tegen Klif 3 won het tweede team met 7-2. Mantje 2 en de Krim 2 maakten er een doelpuntrijke wed strijd van, getuige de 8-5 uitslag in het voordeel van de Krim. Albeit Heyn won met 6-4 van De Koog 2. Texel zal het goed doen in de eerste klasse. Dat het Nioz toch van deze ploeg met 2-1 won zegt veel over de kwaliteit van Nioz. Jelleboog 2 en texel bv 3 gaan een moeilijk seizoen tegemoet. Deze week Op vrijdag een interessante avond: twee toppers in de eilandelijke com petitie plus het debuut van Texel bv in eigen sporthal om 19.25 uur tegen van Geelen. De laatste is geen onbe kende ploeg op Texel. Er wordt geen entree geheven voor deze wedstrijd. Na deze partij een wedstrijd tussen de Krim en Klif. Jeugdige overmoed tegen routine zal waarschijnlijk een aardige wedstrijd te zien geven. Dan als uitsmijter Casino tegen Mantje om 21.55 uur. Uitslagen: Eerste klasse: A.Heyn-De Koog 2 6-4, Casino 3-Casino 4 2-1; Jelleboog 2-Texel bv 3 2-1; Texel-Nioz 1-2; Klif 3-Klif 2 2-7; Mantje 2-De Krim 2 5-8. Tweede klasse: Klif 4-Texel 2 4-2; Casino 5-Mantje 3 1-7; Texel 3-Attent 1-7, Jelleboog 3-Gamma 4 2-6; De Koog 3-De Muy 1-1. Derde klasse. Gamma 5-Oosterend 2 1-3; Texel 5-Casmo 6 1-2; ZDH 2-Klif 5 1-9; Gempo-De Koog 4 1-3; De Krim 3-Texel 4 4-0. Dames klasse: Casino 2-De Koog 1-3, De Krim 2-Gamma 1-11. Junioren 1: Texel-Texel bv 0-11; Gamma-Gamma 2 6-3. Junioren 2: De Tijdens de vrijdag gehouden wieler wedstrijd was Jasper Braam de snelste renner bij de A-jeugd. Hij werd gevolgd door Roald van der Slikke en Jan Werner Prins die respectievelijk tweede en derde wer den. Bij de B-jeugd ging de winst naar Roel Bakker terwijl Anton Kalu- sche tweede werd. In de A-poule de marreerde Jordi Vinke en reed daarna zo hard door dat hij bij de finish meer dan één minuut voorsprong had op Evert Koopman en zijn vader Dirk Vinke die tweede en derde werden. Piet Roeper eindigde op een vierde plaats. In de B-poule kwam het aan op een eindsprint die werd gewonnen door Martin Visser voor Kees Koop man en Jan Zijm. Als afsluiting van het seizoen is er vrijdag 15 septem ber een tijdrit voor de jeugdrenners op de wielerbaan, aanvang 18.30 uur. Voor de senioren is er zondag 24 september een koppelkoers die begint om 9.00 uur en eindigt om 12.00 uur. De koppels rijden om beurten een half uur. Renners die mee willen doen kunnen zich opge ven bij Kees Koopman. Krim-De Koog 3-2; Texel 2-Casmo 3 1-4 Juni oren 3: Texel 6-Oosterend 3 12-0; Texel 8-De Koog 2 0-3. Programma: Woensdag 13 september: 17.00 u. Oosterend-Casino (j) 17.40 u. Gamma 2-Texel (j) 18.20 u. Casino-Gamma 19 00 u. De Krim-Casino 2 19.40 u. Gamma 4-Mantje 2 20.30 u. Texel 2-Texel bv 4 21.20 u. Texel 3-Casino 5 22.10 u. Attent-Klif 4 Zaaldienst: Rab Donderdag 14 september. 17.15 u. Oosterend 2-Texel 4 (j) 18.00 u. ZDH 3-Texel 6 18.50 u De Koog 3-Jelleboog 3 19.40 u. Klif 3-Casino 3 20.30 u. Oosterend 3-Jelleboog 4 21.20 u. Casino 7-Rab 2 22.10 u. Oosterend-Oosterend 2 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 15 september. 17.00 u. ZDH-Casino (j) 17.45 u. Casino 2-ZDH 18.35 u. Gamma 2-Texel bv 2 19.25 u. Texel bv-van Geelen 20.15 u. Klif-de Krim 21.05 u. Gamma 3-Jelleboog 21.55 u. Casino-Mantje 22.45 u. De Koog-Rab Zaaldienst: Oosterend Maandag 18 september: 17.15 u. Texel 7-Texel 6 (j) 17.45 u. Texel 8-Oosterend 3 18,15 u. Casino 3-De Koog Zaaldienst: Texel De Nederlandse Bioscoopbond is een proef begonnen, waardoor de premiè- redagen van films niet meer op don derdag maar op vrijdag vallen. Dit heeft voor Cinema Texel tot gevolg dat niet meer wordt gedraaid van donderdag tot en met maandag, maar van vrijdag tot en met dinsdag. De bioscoop is op woensdag en don derdag gesloten. Op dinsdag is voortaan een „reductie-avond". Een kaartje dat normaal 712,50 kost is dan 710,- en entreebewijzen van 710,- zijn dins dags 78,-. Aan het instituut Dinkgreve in Am sterdam slaagde Karin Witte voor de opleiding tot secretaresse. De officier van justitie kende geen pardon. Hij eiste voor beiden een week voorwaardelijke gevangenisstraf en vergoeding van de schade. Punt vulde aan dat als naar ieders tevre denheid onderling wordt geregeld dat het tweetal zelf de schade herstelt, de geëiste vergoeding vervalt. Zakmes Een 21-jarige inwoner van Den Hoorn stond terecht omdat hij op 8 april 1988 in Den Burg iemand met een mes bedreigde. „Een vriend van mij werd door die man vastgepakt. Hij riep mij en ik schoot te hulp. Het was een sterke vent, dus uit zelfver dediging trok ik mijn mes. Ik ben hem niet achterna gegaan toen hij ervandoor ging". Punt vond dat de Texelaar geen mes had mogen grijpen. „Natuurlijk mag u zich verdedigen, maar je kunt alles overdrijven. Als een insect een baby bedreigt pak je toch ook geen hamer om 'm dood te slaan?" De man kreeg voorwaardelijk ƒ200,- boete. Nietig Een Duitse verdachte die moest voor komen wegens rijden onder invloed bleek niet op de hoogte te zijn ge bracht van de zitting. Hierdoor werd het vonnis bij verstek nietig ver klaard. Een Texelaar die op 5 juni 1988 was veroordeeld omdat hij reed met een promillage van 0.83 procent, heeft geweigerd zijn boete van ƒ500,- te betalen. Hij verscheen niet voor de rechtbank en werd bij verstek veroor deeld tot ƒ600,-. Als hij opnieuw in gebreke blijft moet hij 12 dagen de cel in. Een 35-jarige Oosterender werd ver oordeeld tot drie weken voorwaarde lijke gevangenisstraf, een boete van ƒ2000,- die bij niet betalen wordt vervangen door 40 dagen hechtenis en 18 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Hij reed in de nacht van 11 op 12 juni vorig jaar op de Waalderweg ter hoogte van de Mars- weg twee bromfietsers aan, waarvan één later overleed aan zijn verwon dingen. Zowel de bromfietsers als de automobilist voerden geen verlichting. Na het ongeval ging de Oosterender ervandoor. De uit Den Burg afkomstige Susan Graaf en haar vriend Ted Redeker zij'n in het Noordhollandse Eenigenburg winnaars geworden van een ring steekwedstrijd die op fietsen werd gehouden. De wedstrijd werd gehou den ter gelegenheid van de kermis en er werd door 25 koppels aan mee gedaan. Zaterdag stonden opvallend veel vliegtuigen van hetzelfde type op onze eilandelijke lucht haven. Het waren 22 Piper Commanche's die op Texel wa ren voor een Fly In, oftewel een gezellige samenkomst. Eigenaars van deze Piper toestellen komen jaarlijks bij een, telkens op een andere luchthaven. Voor het eerst was Texel aan de beurt en ook nu weer bleek de aantrekkelijkheid van dit eiland als reisdoel: er was veel meer belangstelling dan gewoonlijk. Tot dusver ga ven niet meer dan 15 toestel len acte de présance. De vliegers waren merendeels af komstig uit het buitenland: En geland, Zweden, Noorwegen, Zwitserland en Duitsland. De Piper Commanche, die werd gemaakt in zowel één- als tweemotorige versie, wordt niet meer gefabriceerd en is inmid dels opgevolgd door de Arrow. Het oudste toestel dat zaterdag op Texel was, was 26 jaar. Een bijzonderheid in de kleine lucht vloot werd gevormd door de N26634 van de op het eiland Man woonachtige uitvinder Riggs. Dit toestel is met extra tanks uitgerust waardoor het achttien uur in de lucht kan blijven. Riggs is er menigmaal mee van Europa naar de Ver enigde Staten gevlogen. De Fly In op Texel werd geor ganiseerd door Adriaan Gran- dia, directeur van hotel De TEurope in Amsterdam. De meeste deelnemers waren nooit eerder op Texel geweest. Ze vermaakten er zich met fiet sen, bezoek aan EcoMare e.d. en brachten de nacht door in hotel „Opduin". De Pipers van de Fly In geparkeerd op vliegveld Texel

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7