winst op Mantje wemclub besloot seizoen iet avontuurlijk weekend Gehavend Texel verliest met 2-1 van LSVV Casino behaalt ruime lonk- en softbaltoernooi >xla deed naam eer aan ZDH ten onder tegen AGSV Vernielingen in De Koog De Koog niet meer ongeslagen Koffie-inloop met kraamverzorgster Texelse competitie zaalvoetbal: jDAG 19 SEPTEMBER 1989 TEXELSE COURANT d«nbu> Casino heeft afgelopen vrijdag in de hoofdklasse van de Texelse zaalvoetbal competitie een ruime 7-1 winst behaald op Mantje. Texel BV verloor in de eerste „overkantse" competitiewedstrijd van Van Geelen met 2-0. Gamma 2 verloor van Texel BV 2 en Klif versloeg De Krim. De ploeg van aannemersbedrijf Texel BV debuteerde afgelopen vrijdag in de afdelingshoofdklasse. De eerste tegenstander was het geroutineerde Van Geelen. Zenuwen speelden de Texelse vertegenwoordiger blijkbaar parten, want geen moment kwamen de Texelaars in hun gewone doen. Te genstander Van Geelen liet echter wel zien dat Texel BV in deze klasse mee kan doen. Met wat meer erva ring, misschien wat versterking, kan Texel BV uitstekend terecht in deze klasse. Men verloor de wedstrijd in de laatste vijf minuten. Een goed op gezette aanval van de tegenstander zette de Texelse ploeg op een 1-0 achterstand. Een tijdstraf voor de Texelse keeper Hans Eelman beteken de de nekslag, al stopte invaller keeper Vincent Kaspers nog wèl de toegekende strafschop. Casino liet er geen twijfel over be staan welke bedoelingen de ploeg heeft dit seizoen. Kampioen worden en promoveren, tenmiste dat heeft de z.v.v. Casino aan het begin van het seizoen laten weten aan de rayon commissie. Dat maakt de strijd om het kampioenschap nog interessanter. Mocht Casino onverhoopt geen kam pioen worden, dan moet de nummer één tóch promoveren. Casino liet in de wedstrijd tegen Mantje geen spaan van de tegenstander heel: na de reguliere speeltijd stond een 7-1 winst voor Casino op het scorebord. Gamma 2 verloor van Texel BV 2, al zag dat er lange tijd niet naar uit. Gamma 2 bouwde, ondanks een veldoverwicht van Texel BV, een voor sprong op van liefst 4-0. Kort na de wissel brak Gamma het tekort aan wisselspelers op, want binnen vijf mi nuten scoorde Texel BV drie keer en vervolgens de gelijkmaker. Alle drie uitgespeelde doelpunten. Dat uitein delijk de winst bij Texel BV 2 terecht kwam was, gezien het veldoverwicht, wel verdiend. Klif tegen De Krim was ongeveer een zelfde wedstrijd. Een overwicht voor Klif maar een voor sprong voor De Krim. Tot de laatste vijf minuten, toen Klif de stand gelijk trok en op winst kwam. Het aan- valspel van Klif was weinig geva rieerd, vrijwel alle aanvallen gingen door het centrum van de verdediging van de tegenstander. Deze week speelt Gamma vrijdag thuis tegen Diemen. Aanvang 19.25 uur. ZDH had het zondag tegen een sterk AGSV zwaar te verduren. De ploeg uit Den Hoorn kwam voor rust op een 2-0 achterstand en na rust werd het uiteindelijk een 3-0 nederlaag. ZDH, met in de voorhoede drie zeer jeugdige spelers, die alledrie een goe de indruk maakten, probeerde in de eerste helft via veel dieptepasses de voorhoede te bereiken, maar leed daardoor teveel balverlies. AGSV kreeg door het aanvallende spel van ZDH ruimschoots de kans om te counteren. Dit leidde halverwege de eerste helft tot de eerste goal. De buitenspelval sloot goed, maar de ar biter negeerde de lijnrechter volko men en keurde de goal, gewoon goed. Het aangeslagen team kreeg direct daarna weer een nieuwe te genvaller te verwerken toen een doorbaak via het centrum uiteindelijk door een ZDH-speler onfortuinlijk in de eigen goal werd getikt. Voor ZDH kreeg Richard de Leeuw voor rust nog een kans de achterstand te ver kleinen, maar de bal schampte naast het doel. Na rust kwam ZDH wat beter in de wedstrijd en in plaats van de lange dieptepasses van achter, probeerde de achterhoede nu via degelijke com binaties de aanval op te zoeken. Er waren achtereenvolgens kansen voor Ivo van Heerwaarden en Albert Eve raars, maar laatstgenoemde schoot het leer ver over het doel. Vervolgens was het de beurt aan AGSV, die vooral door het midden sterk op kwam en langzaam maar zeker naar de onvermijdelijke derde goal toe werkte. Via een nette voorzet duurde het niet lang voordat de goed op gestelde spits de bal gemakkelijk in de hoek kon tikken. ZDH was in deze wedstrijd duidelijk niet opgewassen tegen het vooral fysiek veel sterkere AGSV, maar de voor zondag geplan de wedstrijd tegen Kreileroord moet voor deze ploeg toch - met veel sa menspel - tot een succesvol einde kunnen worden gebracht. Vanuit een telefooncel aan de Brink in De Koog werd zaterdag een tele foonhoorn ontvreemd. De schade be droeg f100, De dader, een 23-jarige inwoner van Hellendoorn, heeft de kosten vergoed. In de nacht van zaterdag op zondag werd in De Koog een kentekenplaat van een personenauto van een Duitse toerist verwijderd. Later op de dag werd de plaat teruggevonden. Dezelfde nacht vielen ook een recla mebord en een hekwerk ten prooi aan vernieling. De schade is nog niet bekend. Aanvoerder Wil Wassenaar, hier stijlvol in actiekon de eerste nederlaag na 22 wedstrijden van SV De Koog niet verhinderen. (Foto Arend Nijkamp Na 22 wedstrijden achter elkaar on geslagen geweest te zijn, leed SV De Koog afgelopen zondag de eerste nederlaag tegen BKC. De Koog, op eigen terrein, begon goed met twee snelle doelpunten. BKC trok uiteinde lijk echter aan het langste eind. Al vroeg in de wedstrijd kwam De Koog via Richard Daalder op voor sprong. Na een fraaie voorzet van ge legenheidslibero John List Enkele momenten later werd het na een cor ner van De Koog zelfs 2-0, toen Ber nard Ipenburg de bal vanaf de 16-meterlijn, direct op de pantoffel nam. De Koog zat goed in de wed strijd, maar werd naarmate de eerste helft vorderde tammer en onzekerder in de duels. Daarom wist BKC lang zamerhand het duel naar zich toe te trekken. Dat resulteerde in enkele ge vaarlijke aanvallen van BKC-kant. Het in groten getale opgekomen publiek zag tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft BKC op één doel punt naderen toen een BKC-speler een strafschop benutte John Eelman zag geen andere uitweg meer toen een doorgebroken BKC-speler tot in het strafschopgebied van De Koog was genaderd. Net zo snel als De Koog op voorsprong was gekomen, kwam BKC op gelijke hoogte doordat een directe vrije trap van BKC via de Koger muur buiten het bereik van keeper Rod Zuidwijk in het doel be landde. Vlak voor rust had De Koog opnieuw op voorsprong kunnen komen, toen de doorgebroken John List op de keeper stuitte. De tweede helft liet een paniekerig voetballend De Koog zien, dat dan ook vijftien minuten na de rust op achterstand kwam na een snelle doorbaak van BKC. Tien minu ten voor tijd moest Richard Daalder van De Koog geblesseerd uitvallen en moest De Koog verder met tien man, omdat de wissels al waren verbruikt. Met enkele hoge voorzetten in het strafschopgebied probeerde De Koog nog een doelpunt te forceren, maar dat was niet weggelegd voor de mannen van trainer Erwich, opdat De Koog tegen de eerste nederlaag sinds een jaar opliep. flny lsland"-toernooi, zo noemde Texelse honk- en softbalvereni- oTexIa in een vrolijke bui het jjj(Se tweedaagse evenement, afgelopen weekend voor de der- maal plaatsvond. Na afloop van ,derde editie kon men tevreden tstellen dat geen betere naam kunnen worden bedacht. Dank- aachtig nazomerweer en een ge- ge sfeer rond de speelweide aan Émmalaan, verliep het sportieve mooi uit de kunst. Grote winnaar de vereniging „Vikingen" uit i Helder, dat zowel het softbal- het honkbaltoernooi wist te win de openingsdag werd onder het ito,,dames eerst" het softbaltoer- j afgewerkt. Ook de thuisclub had damesteam op de been weten te jen, ondanks dat er afgelopen sei- i tekort speelsters waren om te [ien deelnemen aan de softbal- ipetitie. De Texelse dames konden aar slechts trainen bij hun club. lend jaar willen ze graag weer ipetitie spelen en zijn daarom op maar versterking. Voor het toer- ivverden inmiddels gestopte soft- ters ingeschakeld. In die malige samenstelling slaagde het n er zowaar in de laatste plaats ntlopen. Overtuigend werd de a winst behaald tegen de Key- n Hitters uit Leiden, terwijl aan sterke Smit&Doorlas Quick uit ersfoort knap partij werd gebo- Alleen tegen de sterke winnaar ngen dolven de Texelse dames iloos het onderspit. Vikingen d winnaar door alle drie partijen linnen. Intermezzo op zaterdag een tweetal korte wedstrijden de Texla-junioren. Tweemaal werd andschoen opgenomen tegen as bestaande uit spelers van de het toernooi deelnemende ploe- De eerste wedstrijd was geen ces voor Texla (0-20 verlies), de ede verliep stukken beter (4-1 dag was het de beurt aan de (bellers. Behalve de reeds ge- Tide verenigingen deed hieraan een team van Urbanus uit Hoorn Tot blijdschap van de orgamsa- #as deze club op het laatste mo- t bereid in te vallen voor een re vereniging. Urbanus is voor seen bekende competitiete- Ftander, waarmee de contacten as prima waren. Het „Sunny Is- 'toernooi vormde hierop geen mdering. een goed gastheer stelde Texla ibescheiden op: het honkbalteam Sgde op de vijfde en laatste ts. Dat ging (letterlijk) niet zonder of stoot. Tegen Urbanus werd hts met 3-2 verloren, na een Ie (vijf innings) wedstrijd met «kansen over en weer. Span lat zou je dat aan de uitslag zeggen, was ook de wedstrijd sn Quick. Texla kwam spoedig op Sfstand, bood goed partij, maar oor met 10-1. Minder op dreef „Navicula" over de Waddenzee waar bij een booreiland van dichtbij werd bekeken. Het nachtspel bracht de (oudere) leden op onbekende plaat sen op Texel, waarbij om 02.00 uur pannekoeken moesten worden ge bakken bij Utopia en om 04.00 uur de groene schuur van Koorn in De Krim werd bereikt, waar de rest van de nacht werd doorgebracht. Op de bonte avond werd een zelfge maakt kamplied in elkaar gezet. Voor zien van een actueel extra couplet werd het zondagmiddag door de twaalf mensen die leidinggevend bij het weekend betrokken waren, voor de verzamelde familieleden ten geho re gebracht. Ook de act die tot beste van de bonte avond was uitgeroepen (een play back-voorstelling van de „groep Norbert) werd zondagmiddag herhaald. Doordouwer ^lijkse „doordouwersprijs" (uit- J^door de familie Van Trigt als 5=v°or het clublid dat zich op bij- bewijze inspant) werd door Pe- ^er overhandigd aan Maarten jfuit Den Burg. Volgens voorzit- J^Haker heeft Maarten de trofé "iken aan de voortdurende in- [^9 die hij zich getroost voor *wemclub. De sympathieke Dij- *n|et alleen n enthousiast "j"16' in clubverband maar is ook a"® mogelijke karweitjes te "Hij zegt nooit nee. Van dat .pensen zijn er te weinig op de aldus Haker. zondagmiddag nóg iemand '°etstuk gezet: Ria Keijser •wmen en een dinerbon in ont- "ernen omdat zij er haar derde 1 als trouw en enthousiast van de club op heeft zitten. ..Doordouwer" Maarten Dijker met kadobon, trofó en bloemen waren de Texelaars tegen Keytown, een nederlaag van 7-4. De finale ging tussen Vikingen en Quick en was bloedstollend. Het was een echt „pitchers-duel", waarbij vooral de werper van Vikingen grote indruk maakte. Deze Siebe Doorn was met zijn harde en zuivere worp de ster van het toernooi. Mede dankzij zijn kwaliteiten won het team uit Den Helder met 3-1. De wedstrijden wer den begeleid door vier bondsscheids- rechters. De voor zaterdag aangewezen arbiter deed afbericht wegens ziekte. Uit de gelederen van de deelnemende verenigingen werden kundige vervangers gerecruteerd. Belangstelling Het publiek liet zich ook gelden. Ge durende het toernooi was er aardig wat belangstelling van Texelaars die eens een kijkje kwamen nemen. Ver der kon de organisatie rekenen op de steun van bijna tien Texelse bedrijven die prijzen voor de loterij beschikbaar stelden en voor de financiën zorgden. Hiermee werden onder meer de deel nemers van en naar hun onderko mens in een jeugdherberg en kampeerboerderij gehaald en ge bracht. Zonder deze bedrijvensteun zou het voor Texla moeilijk zijn om het toernooi te houden. Met een rela tief kleine deelname van ongeveer honderd sporters moet van de omzet van de feestavond geen wonderen worden verwacht, terwijl de kosten Het goede begin van SV Texel in de derde klasse werd in Langedijk een halt toegeroepen. Een met drie invallers startend Texel (Klaas Dirk Koorn, Erwin Koning en Wim van Veen waren geblesseerd) kreeg ook nog het uitvallen van Gerry Plaatsman en Joost Brouwer te incasseren. Texel startte met Erik Kramer als rechtsback. Gerry Plaatsman nam de plaats in van Klaas Dirk Koorn waar door Paul van Exel linker middenvel der werd. Ralf Koning bezette de spitspositie, terwijl Ingmar Moerbeek de naar de linkerspits-plaats verhuis de Rien Brouwer op rechts verving. Ondanks al die wijzigingen startte Texel vol overtuiging en had de eerste helft, ondanks een loomheid die over beide elftallen hing, het beste van het spel. Texel bezette het midden veld onder aanvoering van Simon Brand en Joost Brouwer, maar de voorwaartsen konden niet echt een vuist maken. Vlak voor de rust moest Gerry Plaatsman uitvallen met een liesblessure en werd vervangen door Roel Henk Bruin. Ruststand 0-0. Texel was zich er in de rust van be wust dat er iets moest gebeuren, al was het alleen maar om voor de van zijn belangstelling blijk gevende Ger- rie Mühren, (die tijdens de Texel- voetbalweek getraind had) goed voor de dag te komen. Texel was fel en veel in balbezit, maar de counters van LSVV waren zeker niet van ge vaar ontbloot. Er kwam meer ruimte voor beide ploegen waardoor er ope ningen gecreëerd konden worden. Er deden zich kansen voor maar ge scoord werd er nog niet. Totdat een kwartier in de tweede helft Bart Heerschap en Joost Brouwer elkaar torpedeerden en de bal voor de voe ten van een LSVV-speler terecht kwam, die weinig moeite had om te scoren. Door deze botsing viel Joost Brouwer ook uit. Texel toog ten aan val met alle risico's van dien. Doordat ook de middenvelders vrij diep gingen spelen, ontstond er voor LSVV heel veel ruimte op het middenveld. Ech ter, LSVV wist dat niet uit te buiten en anders was daar altijd nog de sterk verdedigende Koos Tjepkema die de LSVV-voorwaartsen de voet dwars zette. Texels aanvallende spel werd beloond door een prachtige schuiver van Simon Brand, na goed voorbereidend werd van Ingmar Moerbeek. Texel, zich toch wel be wust dat zij met zoveel invallers te vreden zouden moeten zijn met één punt, kreeg in dezelfde minuut nog een tweede tegengoal te incasseren. Vanaf de aftrap werd een aanval over rechts opgezet waar achtereenvol gens Roel Henk Bruin, Paul van Exel en Simon Brand werden uitgespeeld en uit de voorzet kon LSVV bij de tweede paal simpel de tweede goal inkoppen. Een alles of niets offensief van Texel werd niet meer beloond Texel verloor zijn eerste wedstrijd in de derde klas, met een compliment aan de vijf invallers voor hun inzet. In het Groene Kruisgebouw wordt woensdag een koffie-inloopochtend gehouden van 9.30 tot 11.30 uur, kosten f2,-. Deze keer zijn ook moe ders van hele jonge kinderen en vrou wen die in verwachting zijn welkom, want kraamverzorgster mevrouw Sta- persma vertelt over „Kraamtijd, vroe ger en nu". (wem- en Poloclub TX 71 heeft wemseizoen 1989 afgeroned ten avontuurlijk kampeerwee- I Dat werd zondagmiddag bten met de uitreiking van prij- tan de winnaars van de serie *ie wedstrijden en aan de Mdouwer 1989". e leeftijdscategorie tot 10 jaar 1 Merlijn Adema tot winnaar uit- lePen, in de categorie 10-12 jaar dat Dennis Schouwstra, in de We 12-14 jaar Patricia den Brok nde categorie 14-16 jaar Ingrid Wiek. Inplaats van laatstge- "de werd zondagmiddag in eer- «stantie Esther Hut gehuldigd, 'nadien bleek dat op een pijnlij- fjssing te berusten. Er was een 'üemaakt bij het berekenen van "•emresultaten, zodat de prijs ,Jaf niet aan Esther maar aan In- 'woest worden gegeven. Het kampeerweekend aan het eind van het clubseizoen blonk uit door avontuurlijke verrassingen. Het begon vrijdag met het opbouwen van het tentenkamp in het zwempark, waarna een programma werd afgewerkt dat onder meer een tocht naar het strand, een avonturentocht, nachtspel, barbecue, bonte avond en (uiteraard! zwemactiviteiten vermeld de. Daarbij waren verrassingen te be leven, zoals het door de politie „afkeuren" van alle fietsen waarmee een tocht zou worden gemaakt maar ook een tocht met het NlOZ-vaartuig Spelmoment uit de wedstrijd Keytown Hitters-Vikingen. Scheidsrechter Bertus Groot zal een ..uit" geven Veilig achter de omheining genoot het publiek van een leuk honk- en softbalweekend. IFoto: Arend Nijkamp) van inkoop en dergelijke vaststaan. Overigens was het toernooi dit jaar behalve in sportief opzicht ook finan cieel een succes. De feestavond vond plaats in een grote „Bouwdorp"-tent aan de rand van het speelveld en werd opgeluisterd met de trekking van de loterij en levende muziek (de Texelse band „4 Sale").

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7