AANBOD van de echte luidspreker- specialist roko heren boeken angrijke zege Joegoslavische dansen waren 'n leuke reclame Snelheidscontrole Boys overrompeld strandvogels Overwinning ZDH op Oudesluis Kapsalon krijgt nieuw uiterlijk Vergadering SVC Avond over reuma in De Pelikaan 3 jaar garantie Zwaarste peer in dertig jaar teelt Klaverjasavond met hoge scores Bazaar geslaagd Mareis winnen van geroutineerd team Opnieuw nederlaag voor Oosterend Victor Voskuil wint jeugddamtopper Ook geholpen Opbrengst collecte Goede prestaties in TROS-loop AG 27 OKTOBER 1989 TEXELSE COURANT Jan Brouwer DEN BURG Spinbaan 15. Tel 02220-15130 srste herenteam van Tevoko belangrijke punten in de wed- tegen het sterk geachte SVN. sl moreel bleek de Texelse ploeg nnen groeien en vocht zich uit verloren posities goed terug. eerste set leek Tevoko met op- ssen tegen het snelle spel van YN-spelers, waardoor vooral de >nng nogal eens mistaste. Na me-out van aanvoerder Jitze •ma kreeg het Texelse team wat precisie in het spel en werd de il beter verzorgd. Ondanks een je inhaalrace stapte de ploeg uit J zegevierend de tweede set in. rom liep Tevoko een achterstand aar bij 8-11 kreeg de Tevoko- Imeer mogelijkheden. Hardwer- werden deze goed benut en via kreeg SVN een gevoelige tik, uier druk van een nu goed End Tevoko-blok van met name Ooeve goed bleek voor twee wolgende afgetekende set- sn: 15-3 en 15-5. et tweede herenteam en Adel- sn aan elkaar waren gewaagd, wel uit de vijf sets die de heren ihadden voor de eindbeslissing, orsten bleek vooral conditioneel er en wist van de persoonlijke a aan Texelse zijde goed te pro- in. Verdedigend zat het bij de ars goed, maar aan het net fen nogal wat kansen gemist, es 1 raakte niet echt op dreef, w blessures hadden wellicht de uit het team gehaald waardoor CI op een regelmatige overwin- ton afstevenen. Ook dames 2 weinig eer te behalen, terwijl Te- '3 geen moeite had met de da an Noordkop 2. Zeemacht 1 twee maten te groot voor het Sge derde herenteam. [w: dames: Tevoko 1-HCSC 1 1-3, Te- iVCW 1 1-3, Tevoko 3-Noordkop 2 3-0, M-HCSC 5 3-0, Smash 2-Noordkop 3 toen: Tevoko 1-SVN 1 3-1, Tevoko tofsten 2-3, Tevoko 3-Zeemacht 1 0-3- De goed gehumeurde Paja Mili trof in De Ferrever een enthousiast volksdans-gezelschap. De dansles die zondagmiddag door de Joegoslavische choreograaf Paja Milic in sportzaal De Ferrever werd gegeven, was een uitstekende recla me voor het volksdansen op Texel. In een ontspannen sfeer leerde de in Nederland werkzame Milic een aantal traditionele dansen uit zijn geboorte land. Ongeveer dertig personen profi teerden van zijn aanwezigheid en leerden in vier uur tijd veel nieuwe passen bij. De deelnemers waren niet alleen geroutineerde leden van de Volksdansgroep Texel, maar ook jeugdleden en beginners sloten zich bij het gezelschap aan. Paja Milic gunde hen weinig rust. Nadat eerst „de spieren waren losgemaakt", zoals hij het noemde, ging hij in hoog tem po door. Moeilijke passen waren er volgens hem niet bij. „Het ziet er in gewikkeld uit, maar het is makkelijk. Echt waar!", zo hield hij de Texelse volksdansers telkens voor. Agenten van de verkeersgroep Alk maar hebben woensdag een snel heidscontrole gehouden. Middels een foto-controle werden 500 voertuigen op het Schilderend, de Pontweg en de Dorpsstraat te De Koog op snel heid gecheckt. Er werden 100 over tredingen geconstateerd. Een politie-woordvoerder: „Omgerekend komt dat neer op 20 procent. Dat is vrij veel." De grootste snelheidsovertreding die binnen de bebouwde kom werd gere gistreerd was 91 kilometer, buiten de bebouwde kom 118 kilometer. Leer Bang&Olufsen kernen als de echte luidspreker specialist. Niemand anders levert u zo'n groot en zuiver geluid met kleine volwaardige luidsprekers plus een subwooter voor extra kwaliteit in het laag. Kom bij ons luisteren. -*- En profiteer meteen van ons aanbod: tot 1 december krijgt u bij dit systeem GRATIS de befaamde Form 2 hoofdtelefoon t.w.v. f 135,-* se Boys heeft een duidelijke ne- gg geleden tegen Strandvogels. 0 uitslag geeft niet het verschil elbalcapaciteiten aan maar het bil in instelling zondagmiddag, dvogels knokte 90 minuten en Texelse Boys liet na een uit- nde gespeelde fase het koppie en toen de goals uitbleven. de eerste minuut had Texelse op voorsprong kunnen komen frank de Grave doorbrak op 1 Martijn Beerling kwam enkele neters tekort om de voorzet te (eren. Nonchalant spel in de rhoede leidde echter in de der- puut tot balverlies in het eigen thopgebied. Jeroen Kaarsema- m eenvoudig 1-0 aantekenen. tijd was Texelse Boys aan- gen, maar ongeveer halverwege giste helft kreeg een flink offen- lestalte. Het moet worden ge- dat het de in deze fase prima ode Bakker brigade niet meezat, nan Karsten groeide tot grote ;e en heerste in zijn strafschop- i Enkele schoten van de veei wvende Kees van Heerwaarde gn een prooi voor de uitblinken- randvogels-sluitpost. Jasper len brak kansrijk door maar net buiten de beruchte lijnen de grond gewerkt. De vrije schop van Ronald van de Wetering leek in de kruising te verdwijnen, maar met een katachtige sprong kon Karsten de bal nog tot corner verwer ken. In de tweede helft zette Texelse boys weer aan. De doorgebroken Martijn Beerling stuitte wederom op doelman Karsten, waarbij hij zich overigens licht blesseerde. Frank de Grave was echter al vervangen door Alfred Bakker zodat Beerling op halve kracht de wedstrijd moest uitspelen. Na een kwartier werd opnieuw ver zuimd resoluut op te ruimen in de boys-achterhoede. Arjen Koomen ver sloeg Kees Kooy voor de tweede maal. Texelse Boys viel nog wel aan maar alle overtuiging was verdwenen. Zelf kwamen ze nog goed weg toen scheidsrechter Korver een duidelijke penalty voor Strandvogels wegwuif de. In de slotfase kon Frank Neuvel, na weer een misverstand in de Boys verdediging 3-0 intikken. Ook in deze wedstrijd liet Texelse Boys zien dat het uitstekend kan spelen, maar dat men nog moet leren dat een wed strijd 90 minuten duurt. Strandvogels boekte met zijn werklust een verdien de 3-0 overwinning. ZDH slaagde er zondag in om Ou desluis op eigen terrein een 0-1 ne derlaag te bezorgen. De thuisploeg faalde jammerlijk in de afwerking en had weinig geluk. ZDH was niet on tevreden met de behaalde 1-0 stand. Ruud Wilner maakte zijn comeback binnen het elftal en verving de ge blesseerde Marcel Witte. De eerste 25 minuten was er sprake van een gelijkopgaande strijd, waarin beide ploegen zo nu en dan aanvallend goede acties lieten zien. Echt gevaar lijk werd het niet. Het was Arjan de Ruiter die halverwege de tweede helft een lans brak voor ZDH. Aan gespeeld door Ivo van Heerwaarden maakte hij zich vrij voor de keeper en tekende beheerst 1-0 aan. De thuisploeg ging direct in het offensief en het leek er even op dat de gelijk maker was gemaakt. Een indraaiende hoekschop belandde in de goal na een handsbal van een ZDH-speler. De arbiter keurde de goal af en gaf een strafschop. Deze werd echter veel te zacht genomen en kon door ZDH- goalie Frans Stolk simpel worden on derschept. Na deze actie kon de thuisploeg in de eerste helft het spel- In januari nam Cocky het Strender Salonnetje in Oosterend over. Be drijfsleidster Regina Luiken zwaait op uitstekende wijze de scepter. Deze week wordt druk verbouwd om de salon een luxueus uiterlijk te geven. „De buitenkant van het pand veran dert niet, maar van binnen wordt het totaal nieuw", vertelt Cocky. De stijl die wordt aangehouden is dezelfde als in de zaak in De Koog: wit meu bilair en vloerbedekking. Als contrast kleur wordt echter geen grijs, maar oud-rose gebruikt. De werkzaamheden worden verricht door Henk Bruin. De ingrijpende ver bouwing heeft geen nadelig effect op de prijzen. Om iedereen een kijkje te gunnen wordt maandag om 18.00 uur een open huis gehouden. Daarna staat een drankje klaar in de ernaast gele gen Rötisserie. ritme niet meer oppakken en kreeg Henk de Ruyter voor ZDH nog een prachtkans. Hij trof helaas het zijnet. In de tweede helft moest ZDH iets van het speloverwicht inleveren. Ou desluis ging massaal tot de aanval over. De kansen voor de gelijkmaker leken volop aanwezig, maar de thuisploeg bleek niet in staat tot het verlossende schot. ZDH moest het nu duidelijk van de counters hebben, maar er schortte nogal eens wat aan de afwerking. Oudesluis kreeg halver wege de tweede speelhelft een opge legde scoringskans na een slordige terugspeelbal, maar ook ditmaal kon de bal niet tussen de palen worden gewerkt. Voor ZDH waren er meerde re kansen. Eenmaal schoot Gerard Timmerman in het zijnet en Wilco Bakker zag zijn doelpoging door de doelman onderschept. Beide ploegen lieten het hierbij, zodat ZDH de pun ten behield en daardoor een stukje stijgt op de ranglijst. Volgende week tegen Petten zal ZDH, mits er opti male inzet is, weer een punt moeten kunnen pakken. SVC houdt vrijdag haar jaarlijkse le denvergadering om 19.30 uur in het Eierlandse Huis. In de pauze wordt tweedehands sportkleding verkocht, ledereen die nog bruikbare artikelen heeft liggen die bijvoorbeeld te klein zijn of niet meer worden gebruikt (gympakjes, voetbalschoenen enz.) wordt verzocht deze mee te nemen naar de vergadering, en vooraf aan het bestuur te geven. Wie niet kan komen en toch artikelen wil inleveren kan contact opnemen met Mieke van der Bent, telefoon 16301. De Vereniging van Reumapatiënten Texel begint vrijdag om 20.00 uur in appartementenhotel/kuuroord De Peli kaan te De Koog het winterseizoen met een voorlichtingsbijeenkomst. Spreker is reumatoloog J.D. Moolen- burgh, die onder andere in het Gemini-ziekenhuis te Den Helder werkt. Na de pauze vertelt de vader van de reumatoloog, Moolenburgh sr., over zijn praktijk als arts-natuurgenezer in Haarlem. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De Vereniging van Reumapatiënten Texel hoopt, door het houden van zulke avonden, goede voorlichting te geven aan de vele mensen met reu ma op het eiland. 1989 was geen bijster goed perenjaar, maar de stoofpeer die donderdag bij de fruit kwe kerij van Huisman in de Veen werd aangetroffen, brak alle re cords. Op de kop af acht ons weegt het in een blakende con ditie verkerende exemplaar en dat is voor kweker Leen Huis man een record. „In de dertig jaar dat ik in het fruit zit, heb ik nooit een peer gehad van meer dan zes ons. Dit is een echte uitschieter." De 10-jarige Leon Eertink uit Kapelle IZee land) die samen met zijn opa Joop Schouwstra uit Den Burg hielp bij het binnenhalen van de oogst, toont op de foto de reuzenpeer naast een stoofpeer van gewone omvang Ihoewel ook geen kleintje). Hij vertelt dat de peer goed verborgen hing, middenin een struik. Nie mand had de kanjer al eerder zien hangen, dus de vondst was een geweldige verrassing. Beovox CX 50 en Cona subwoofer, kleuren: wit, zwart en grijs. Systeemprijs: f 1485,- cm PAGINA 11 De derde competitie-avond van kla- verjasclub „Den Burg" leverde een overwinning op voor Peter van Heer waarden en Wil Derksen, die 7150 punten wisten te scoren. Dit koppel heeft een uitstekende seizoenstart en staat na deze avond op de twee de plaats in het klassement van de eerste periode. Met 7092 punten werden An Bakker en Diny Winters tweede en boekten daarmee elf plaatsen winst in het klassement waarin zij nu op de zesde plaats staan. Ook Frans Bos en Frans Boer scoren tot nu toe zeer goed. Deze keer werden zij met 7033 pun ten derde. Met 7007 punten werden Freek van der Gracht en Henk van Loo vierde. Dit resultaat was voor hen voldoende om de bovenste plaats in het klassement over te ne men van Jan Kloosterman en Anton De bazaar in de Ned. Herv. Kerk in De Waal die in de herfstvakantie werd gehouden, is weer een succes geworden met een opbrengst van ruim ƒ5000,—. Het was gezellig en vooral 's morgens enorm druk. Nog af te halen op Hogeremd 15 of 19: rond geborduurd kerstkleed (rose 453), sprei (geel 669) en een bankstel (geel 189). Zaterdag speelden de dames van de Mareis een uitwedstrijd tegen Brezan 1 in Den Helder. Brezan, dat spelers in de competitie heeft met jarenlan ge ervaring, had de klus op routine moeten kunnen klaren. De wedstrijd werd door de Mareis met spanning tegenmoet gezien, temeer daar de Texelaars geen wisselspelers had den. Toch wist men te winnen van de geroutineerde tegenstander. De Mareis kwamen snel uit de start blokken en weldra stonden ze 0-7 voor. Deze marge van 7 punten bleek voldoende om de winst binnen te ha len. In de tweede helft brak de snelle start van de Mareis de speelsters op. Door het goede coachwerk van An- gelique Beroet de Bie beging men echter geen blunders met onnodig balverlies als gevolg. Ook het bijzon der fanatieke verdedigingswerk van Mirjam van Velzen en Ria van Malde- gem maakte dat de voorsprong niet uit handen werd gegeven. De aanval van Brezan kwam telkens van één kant, waar door de andere verdedi gers van de Mareis het rustig aan konden doen. Enig commentaar van Brezan na de wedstrijd was: „Jullie zijn te snel." Dit mag als compliment worden gezien voor de intensieve trainingen van de Mareis door Ronald Witte die deze al vanaf de zomerva kantie met veel enthousiasme op zich heeft genomen. Uitslag: Brezan 1-De Mareis 16-21 Scores: Ria v. Maldegem 2; Gatske Ykema 6; Jacque line Wilner 5; Karin Zegers 8. Opnieuw heeft Oosterend verloren. Ditmaal was het het op de onderste plaats staande GSV dat Oosterend de baas bleef. Dit is jammer, want bij winst hadden de Oosterenders zich steviger bij de middenmoot ge nesteld. Na een ruststand van 0-0 werd het uiteindelijk 2-0 voor de thuisploeg. De eerste helft was het een gelijkop gaande wedstrijd, met kansen voor beide doelen. Na een kwartier spelen schoot Vincent Kaspers, via een af geketste bal, in het zijnet. Kort hierna kopte Dennis Vonk de bal door naar André Brouwer, maar deze kreeg hem niet goed op zijn schoen, de bal verdween over het doel. Aan de an dere kant ontsnapte Oosterend een maal aan een doelpunt. Een voorzet van de linksbuiten werd door de vrijstaande spits naastgetikt. Hierna kwamen er geen noemenswaardige kansen meer, zodat de ruststand 0-0 bleef. Mat Na rust verscheen een zeer mat Oosterend op het veld dat geen kans meer schiep. GSV kreeg meer grip op de wedstrijd en kon kort achter el kaar tweemaal scoren. Eerst kopte de spits de bal in na een prima voorzet van de linksbuiten 1-0. Nog geen vijf minuten later was het opnieuw raak De rechtsbuiten van GSV omspeelde drie man, trok daarna de bal terug op een inlopende middenvelder en deze tikte hem beheerst in. Oosterend kon nog iets terugdoen, maar verder dan een corner van Vincent Kaspers, die de bal rechtstreeks op de paal schoot, en een kopbal van Piet Ko ning, kwamen de Oosterenders niet. Zondag speelt Oosterend thuis tegen Vrone. Het zal dan uit een ander vaatje moeten tappen om een posi tief resultaat te halen. van Heerwaarden. Dit laatste koppel scoorde slecht en zakte af naar de tiende plaats. Met 6936 punten wer den Jan en Corrie Spaans vijfde en met een klein verschil Geri van der Slikke en Jaap Witte met 6931 pun ten zesde. Liefhebbers voor het kam pioenschap van Texel kunnen zich nog opgeven bij Karei van Heerwaar den, telefoon 14879. De eerste avond is vrijdag om 20.00 uur. Stand eerste periode na 12 partijen: 1. Fr. v/d Gracht-H. v. Loo 20487; 2. P. v. Heerwaarden-W. Derksen 20252; 3 M boogaard-G. Winter 20000; 4. G. V/d Slikke-J. Witte 19676, 5. Fr Boer-Fr. Bos 19500; 6 D. Winter-A. Bakker 19249; 7. Echtp. J. V. Heer waarden 19247; 8 F Halsema-E. Eelman 19078; 9. Echtp. B. Ofrern 18903, 10. J. Ktoosterman-A. v Heerwaarden 18888. Op de wekelijkse damavond van damclub Oosterend I Texel speelden de twee beste jeugdspelers tegen el kaar: Victor Voskuil en Adriaan Bruin, laatstgenoemde wist een licht voordelige stelling op te bouwen, maar overzag een vrij eenvoudige combinatie, waardoor Voskuil met de eer ging strijken en in de tus senstand op de vijfde plaats is beland. Jaap van Heerwaarden deed goede zaken. Hij won van Ate Sijtsma in de opening direct materiaal en Sijtsma gaf meteen op. Daarna moest Klaas Burger eraan geloven. Hij hield het langer vol, maar Van Heerwaarden toverde ook deze partij bekwaam naar winst. Cees Vinke en André Brouwer speelden een degelijke partij waarbij Brouwer alle zeilen moest bij zetten om nog de remisehaven in te varen. Frans Bos en Hans de Beurs braken hun partij diep in de nacht af. De vermoedelijke einduitslag is remi se. Harry van de Wetering en Jos de Wolf speelden een partij waarin snel veel materiaal van het bord ver dween. In een drie-om-drie eindspel koos De Wolf de verkeerde voortze ting, waardoor Van de Wetering zo snel op dam kwam dat het pleit me teen was beslecht. Door dit resultaat bezet Harry van de Wetering de der de plaats Gerrit Blom liet in zijn partij tegen Lauw Boonman „de vogel over het net vliegen". Indien hij eerder een dam had gehaald zouden er nog winstkansen zijn, nu moest hij be rusten in remise. Wim Timmer en Gerrit Vlaming speelden een boeien de partij, waarin remise de, uiteinde lijk terechte, uitslag was. Uitslagen: V. Voskuil-A. Bruin 2-0, J v. Heerwaarden-A. Sijtsma 2-0; C. Vinke-A Brouwer 1-1; F. Bos- H. de Beurs afg.; H. v/d Wetering-J. de Wolf 2-0; G. Blom-L Boonman 1-1; W. Tïmmer-G. Vlaming 1-1; K. Burger-J. v. Heerwaarden 0-2. In het artikel over het nationaal kam pioenschap ploegen in de vorige krant werd in het rijtje bedrijven dat de Texelse deelnemers had geholpen bij het transport, de naam van het bedrijf van AP.C. Koopman niet ge noemd. De medewerkers van dit be drijf bleven zelfs twee dagen in Veenhuizen om de Texelse ploegers aan te moedigen. De nationale collecte voor geestelijk gehandicapten, gehouden in de week van 9 tot en met 14 oktober 1989. had een zeer goed resultaat op Texel: f8.279,10 (vorig jaar f6.848,65). De V.O.G.T. (Vereniging van Ouders van Gehandicapten Texel) is blij met de medewerking die men kreeg. Tien procent van de opbrengst mag wor den besteed op Texel. De opbrengst is als volgt gespeci ficeerd: Den Burg 73192,90; omgeving Den Burg 7664,85; Den Hoorn 7398,45; P H. Polder en 't Horntje 7255,90; De Cocksdorp 7387,05; Eierland en 't Noorden 7547,85; De Koog 7869,35; Oosterend 7716,15, De Waal 7286,75 en Oudeschild 7959,85. Vijf Texelaars hebben zondag meege daan aan de TROS-loop in Haarlem. Enkele van hen boekten opmerkelijke prestaties. De route voerde over een verhard, maar vrij zwaar parcours en er stond een stevige wind bij overigens goede weersomstandigheden. Gekozen kon worden uit 2, 8,5 en 21 kilometer. De weinig getrainde Herman Ploeger deed het uitstekend door de 21 kilo meter in een uur en 25 minuten af te leggen. Theo Franchimon liet een uur, 18 minuten en 48 seconden no teren. Ronnie van der Slikke liep de 8,5 km in 34 minuten en 55 secon den, wat ook indrukwekkend was. Ri chard Stevens deed over dezelfde afstand 36 minuten en 13 seconden en Mare Riteco legde de 8,5 km af in 38 minuten en 38 seconden.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 11