Aanpassing plan voor herinrichting straat Texelse waterstaat moet zonder meetschip verder IJ»*» van 28 en 29 oktober Zaterdag ophalen goederen voor kerkeveiling Zwarte markt in manege Akenburg Paard aangevallen door twee honden Groene Kruis vraagt meer vrijwilligsters „Foksdiep" keert niet meer terug lllllllllll Kerkdiensten 29 oktober Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Voorspeeluur SPECIALE AANBIEDING TER GELEGENHEID VAN HET 25-JARIG JUBILEUM VAN HET L.B.O. RESTAURANT DenBurg-Texel PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 27 OKTOBER jj Er zijn enige wijzigingen in het plan voor de herinrichting van de Kik- kertstraat in De Cocksdorp. Deze werden woensdagmiddag besproken door leden van de raadscommissie voor ruimtelijk- en huisvestingsbe leid. Het voorstel komt zo snel mo gelijk in de raadsvergadering, opdat in het nieuwe jaar meteen met de aanpassing kan worden begonnen. Naar aanleiding van de hoorzitting die enige tijd geleden in De Cocks dorp werd gehouden, is het plan voor de herinrichting van de Kikkertstraat op enkele punten aangepast. Op het terrein naast de Rabobank wordt par keerruimte voor 22 auto's gemaakt. Vlak voor de vergadering kwam een brief voor het college van b en w van pensionhouder Chris Verweij bin nen. Hij maakt daarin ernstig be zwaar tegen het ontbreken van parkeerruimte voor zijn bedrijf en vreest dat hem dit klanten kost. De commissieleden vonden het een goe de oplossing om twee parkeerplaat- Zaterdag a.s. worden in heel Eierland en De Cocksdorp goederen opge haald voor de kerkeveiling van 4 no vember ten bate van de Hervormde en Katholieke kerk van De Cocks dorp. Vrijwilligers zullen alle huizen bezoeken en de spullen zoveel mo gelijk inladen, maar gehoopt wordt dat de mensen vooral zwaardere ar tikelen zelf even naar het verzamel punt brengen: de nieuwe schuur van Th. Eilander op het bedrijventerrein aan de Langeveldstraat. In deze schuur kan men niet alleen a.s. zaterdag terecht, maar ook gedu rende de week erna, telkens tussen 19.00 en 21.00 uur. Na afloop van de inzameling wordt een voorlopige vei- lingslijst gemaakt, die in De Cocks dorp en Eierland huis aan huis wordt bezorgd, zodat het publiek weet op welke artikelen straks kan worden geboden. Vlak voor de veiling wordt deze voorlopige lijst vervangen door een definitieve. De veiling wordt zaterdag 4 novem ber gehouden in Het Eierlandsche Huis, aanvang 19.30 uur. Vanaf 18.00 uur is daar bezichtiging moge lijk van alle ingebrachte kavels. In manege Akenburg wordt zaterdag 11 november een zwarte markt ge houden. Wie een standplaats wil hu ren ƒ15.-) of informatie wil hebben kan tussen 18.00 en 21.00 uur bellen naar Peter Dros in de ma nege, telefoon 14490. De Stichting Overdekte Manege Texel (SOMT) heeft besloten ieder jaar als vaste traditie één zwarte markt te houden tegen het einde van de herfst. Een mooie gelegenheid voor velen om oud speelgoed en andere artikelen te verkopen, met het oog op de naderende sinterklaasperiode. In de binnenbak van de manege is ruimte voor wel veertig kramen. Elec- triciteit kan tegen een kleine vergoe ding worden geleverd. Mensen die spullen kwijt willen, maar ze niet zelf willen verkopen, kunnen dit melden aan Peter Dros. Het wordt dan te koop aangeboden in een kraam van de SOMT en de opbrengst zal worden gebruikt voor een rond de manege aan te leggen trainings-crossbaan met hindernissen. sen, die in eerste instantie elders waren gesitueerd, voor het bedrijf van Verweij te plaatsen. Het voorstel van René Boon om maar drie in plaats van zes parkeervakken in het gedeelte van de straat voor zijn woning te maken, werd niet aan genomen. „Hij is bang dat hij het blik van de buurman voor de deur krijgt, maar voor dit argument ben ik niet gevoelig", verklaarde wethouder Schilling. Tussen percelen 60 en 66 zal een parkeerterreintje worden gemaakt. Dit is bedoeld voor de bewoners. „Er zit een logiesverstrekkend bedrijf naast en de eigenaar lacht zich natuurlijk dood om dit plan. Maar we willen wel een systeem bedenken zodat echt alleen de bewoners er kunnen staan", aldus Klaas van der Duim, één van de ontwerpers van de herin richting. Er is afgezien van het idee in de Ploosterstraat een parkeerterrein te maken. Veiligheid De gemeente wil aan het begin van het dorp duidelijk aangeven dat bij het Eierlandse huis parkeerruimte is, want hiervan wordt niet voldoende gebruik gemaakt. Hierdoor zal de ver keersdrukte in de Klimpstraat wel toenemen. Deze straat moet worden aangepast om de veiligheid te verho gen. Van der Duim: „We denken aan een asverspringing en een oversteek plaats". De commissieleden noemden ook een lichte verhoging van het wegdek en aanpassing van de bestrating. Erna Eelman (VVD) verzocht of voor het postkantoor een plek kon worden gemaakt waar men even de auto kan neerzetten. Hans Roeper (PvdA) stel de voor bij het pension van Verweij alleen een plaats voor laden een los sen te maken. Wethouder Schilling: „Dan creeër je een plek die ligt te lonken als er niemand staat. Dat lokt overtredingen uit. Het is zonde als zo'n strook ruimte niet permanenter mag worden benut". Parkeermeters Het voorstel van Roeper om op enke le plaatsen parkeermeters te zetten om de doorstroming van verkeer te bevorderen werd goed ontvangen. „Ik ben geen fan van die dingen. Het kreng bij Albert Heijn is gelukkig weer weg. Maar uit de praktijk is ge bleken dat het goed werkt", aldus de wethouder, die beaamde dat een strenge controle vereist is. Alleen Er na Eelman hield dit punt in beraad. „Er zitten zowel voordelen als nade len aan meters. Ik wil afwegen of de kosten die plaatsing en de extra con trole met zich meebrengen opwegen tegen de voordelen". Schilling beloofde dat enkele „an gels" die nog aan het plan zitten door de technici van de gemeente in samenspraak met de bewoners zullen worden bekeken. Een 20-jarige inwoonster uit Den Burg is tijdens een tocht op haar paard in de Dennen aangevallen door twee honden. Het incident vond maandagmiddag plaats. De Texelse reed op een ruiterpad, toen plotseling twee honden op haar afstormden. De Rotweilers gingen on middellijk in de aanval en probeerden in de benen van het paard te bijten. Ook werden uitvallen gedaan naar de benen van de ruiter. Na een korte worsteling wist de berijdster haar paard bij de honden weg te krijgen. De Rotweilers zijn eigendom van een Texelaar, die bereid is alle schade te vergoeden. De dieren werden zonder zijn toestemming uitgelaten door zijn dochter. Onderzoek van de veearts wees uit dat het paard, afgezien van de schrik, lichamelijk geen letsel heeft opgelopen. Wel werden tandafdruk- ken in de hoeven geconstateerd. De vrijwilligstersgroep van het Groe ne Kruis heeft soms meer aanvragen dan beschikbare vrijwilligsters. Meer hulp is daarom welkom: mensen die een praatje willen maken met een bejaarde of een stukje met een rolstoelpatiënt willen wandelen. Er zijn ook aanvragen voor het begelei den naar een zwembad, met een auto boodschappen doen voor/met iemand uit het buitengebied of bij een zieke oppassen als de partner naar de kapper wil. Voor aanmelding en informatie kan men terecht op maandagen tussen 16.30 en 17.30 uur bij het Groene Kruis, tel. 13241. Belangstellenden kunnen dan ook langskomen, adres Witte Kruislaan 19, Den Burg. Leden van de werk groep zullen dan aanwezig zijn om vragen te beantwoorden. Het schip „Foksdiep" van Rijkswa terstaat waarmee tientallen jaren metingen rond de Texelse kust wer den gedaan, heeft Texel vorige week definitief verlaten. Er komt geen an der meetschip voor in de plaats. De dienstkring Texel van RWS zit vanaf heden dus zonder eigen schip, hoe wel zij wegens overname van taken van de dienstkring Den Helder te genwoordig het gehele westelijke Waddengebied beheert. Het gedwongen vertrek van de „Foksdiep" is het gevolg van de reor ganisatie binnen RWS. De toekomst van het schip is nog onzeker. Rijks waterstaat moet landelijk gezien één schip afstoten. De „Foksdiep" is hier voor één der gegadigden. Maar ook als het schip voor RWS behouden blijft, is een terugkeer naar Texel uit gesloten. De „Foksdiep", waarvan de voorganger vlak na de oorlog door RWS Texel in gebruik werd genomen, werd niet alleen door de meetploeg gebruikt maar ook als patrouillevaar tuig. De Texelse meetploeg werd al in een eerder stadium opgeheven en toegevoegd aan de meetdienst van RWS Noordholland. De leden van de ploeg kregen allen vervangende func ties aangeboden. Het verrichten van metingen op en rond Texel bleef tot hun takenpakket behoren. Op papier behoren zij niet meer tot de dienstk ring Texel, maar gaan (nog) niet te werk aan de overkant. Voor Rijkswaterstaat Texel is het lastig dat nu niet meer over een eigen schip kan worden beschikt. „Het maakt de planning iets moeilij ker, omdat we nu afhankelijk zijn van het inzetten van een vaartuig door anderen. „Effe peilen", zoals vaak ge beurde als iemand daarom vroeg, kan niet meer. We moeten nu telkens coördineren met Den Helder, waar de meetdienst nu is gestationeerd", al dus een woordvoerder. De „Foksdiep" is overigens niet hele- méél verdwenen bij RWS Texel: in het hoofdkantoor aan de Keesomlaan prijkt een schaalmodel, dat door Siep Zijlstra zeer gedetailleerd is nage bouwd. il _L ■-'» Vrijdag 27 oktober Om 9.30 uur komt de VIDO- groep (uitgaande van het Over koepelend Orgaan van Vrouwe norganisaties) voor het eerst bijeen in het zaaltje bij de Doops gezinde kerk. In het Eierlandsche huis heeft Sportvereniging De Cocksdorp de ledenvergadering, aanvang 19.30 uur. De Vereniging van Reumapatien- ten Texel heeft in De Pelikaan een informatieavond, aanvang 20.00 uur. Spreker is reumato loog J.D. Moolenburgh. Na de pauze vertelt diens vader, de arts-natuurgenezer Moolenburg sr, over zijn werk. In Cinema Texel draait voor het eerst „Lethal Weapon II", aan vang 20.00 uur. Het kon niet uit blijven: een vervolg op Lethal Weapon, de oer buddy film van Richard Donner met Mel Gibson en Danny Glover. Ongetwijfeld tot veler geruststelling kan wor den gemeld dat de kwaliteit van dit vervolg met is gezakt. Gibson heeft zijn zelfmoordneigingen uit deel I overwonnen en is tegen wil en dank van de ander gekop peld aan Danny Glover, een keu rige huisvader en politieman die stipt volgens het boekje werkt. Lethal Weapon II barst uit zijn voegen van de actie en dank zij de gemelde karakterverandering van Gibson kon in de film ook wat meer humor worden gestopt. Zaterdag 28 oktober In De Lindeboom brengt rederij kerskamer UDI de thriller „De lo gé" van Francis Durbridge onder regie van Sicco Geerdes. Aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draait „Lethal Weapon II"; 20.00 uur. In Klif 12 wordt een try out voor stelling gegeven van de nieuwste produktie „Jool Hul" van het ca baret „Waardenberg en de Jong". Aanvankelijk zou de groep de hele week in het theater repe teren en ter afsluiting van die pe riode twee try outs geven, maar het podium van Klif 12 bleek iets te klein om er in alle rust op te kunnen werken. De voorstelling van vandaag gaat echter gewoon door (de vrijdagvoorstelling is dus vervallen) al zal er af en toe gewoekerd moeten worden met de ruimte. Aanvang 20.30 uur; entree f10,-; voor abonnement houders f7,50. Zondag 29 oktober Van 9.00 tot 11.00 uur heeft de sportvissersclub Texel een wed strijd op de dijk bij De Cocksdorp. Om 12.00 uur begint in Klif 12 in Den Hoorn een koffieconcert van de Georgische pianist Temur Ma- turelli. De MAB-club sluit het crosssei zoen af met een trio-cross op de baan in Eierland, aanvang 14.00 uur. Om 20.00 uur prijsuitreiking en huldiging van de motorcross kampioen 1989 in het club gebouw. In Manege Akenburg begint om 11.00 uur een dressuurwedstrijd. In de Gereformeerde kerk in Den Burg wordt om 19.00 uur een „Dienst voor iedereen" gehou den. Thema: „Het grote verlan gen". Optreden zang- en spelgroep Cantara uit Heerhugo- waard. Organist Jan Kruithof. Voorganger Ds Kuipers. In Cinema Texel draait om 20.00 uur Lethal Weapon II. In Klif 12 in Den Hoorn een thea tervoorstelling van „De Streng". Opvoeden, het uitoefenen van macht van de ene persoon ten opzichte van de andere en de soms desastreuze gevolgen daar van vormen het thema van deze produktie, een toneelstuk van Keith Johnstone. De vier spelen komen uit de omgeving van Schagen en Warmenhuizen en staan onder leiding van Tiny Beemsterboer. Bij menig Texelaj is zij bekend door de cursussen die zij op Texel heeft gegeven voor de Stichting Nederlandse Effectiviteitstrainingen. Tiny Beemsterboer vertaalde en regis seerde en bovendien speelt zij mee in het stuk, dat van haard; ondertitel „Schadelijke en schan delijke pogingen tot opvoeden' kreeg. Aanvang 20.30 uur; en tree f7,50. Maandag 30 oktober De Hoofdingelanden van het Wj- terschap Texel hebben in de raadzaal van het gemeentehuis Den Burg een openbare vergade ring, aanvang 15.00 uur. De agenda staat elders in deze krant. Muziekvereniging Excelsior houdt in het Muziekcentrum in Oostei end een openbare generale repe titie, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 31 oktober De Blijde Rijders hebben om 20.15 uur in manege Akenburg de herfstvergadermg, aanvang 20.15 uur. In Cinema Texel draait „Lethal Weapon II"; 20.00 uur. In De Lindeboom hebben de Plat telendsvrouwen van Den Burg en het Katholiek vrouwengilde een gezamenlijke avond, verzorgd door de dames S. Vrieze en F Boezeman. „Een wandeling dooi de seizoenen". Aanvang 20.00 uur. Hoogwater Oudeschild Do. 26 5.44 en 1835 Vr. 27 6.35 en 19.15 Za. 28 7.36 en 20.05 Zo. 29 8.00 en 20.2< Ma. 30 8.24 en 21.0! Di. 31 9.05 en 21. Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. De zon komt 29 oktober op om 7.29 uur en gaat onder om 17.17 uur. 29 oktober nieuwe maan; 1 november springtij. De ..Fokdiep" tijdens een van de laatste vaarten voor Rijkswaterstaat Texel. (Foto: Bert Koning HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar, dienst met de kinderen De Waal 19.00 uur ds. Kok De Koog 9.30 u. ds. Kok Den Hoorn 9.30 uur dhr. Kuiper Oosterend 9.30 uur ds. De Jong en dhr. Kuiper, dankdienst voor ge was en arbeid Oudeschild 11.00 uur ds. de Jong De Cocksdorp 11.00 uur ds. Kok GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.00 uur ds. J. W. Kuipers, Andijk 19.00 uur dienst voor belangstel lenden m.m.v. „Cantara" uit Heer- hugowaard, musical. Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 en 19.00 uur drs. J. C. Buurmeester uit IJlst GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 9.30 uur ds. Knip- scheer. Uitzending Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur, voorganger Joh. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Zaterdag 19.30 uur Gospeltrain, themadienst Uitzending via Lichtboei. Zondag 10.45 uur Herenkoor Kindercrèche Oudeschild, zondag 9.30 uur De Cocksdorp, zondag 9.30 uur Woord-Communiedienst JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 Openbare Lezing: „Verenigt met Jehovah's organisa tie dienst verrichten" 11.20-12.30 Wachttorenstudie: „Ouderlingen - behandel Gods kudde met tederheid" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend' moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter A. Waverijn Th. van Hat- tem Kogerstraat 87, Den Burg, te lefoon 12016 Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Thery Groothuis telefoon 02230-23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts H. van de Blaak, te lefoon 14727, b.g.g.semafoon dienst 02220-12323. Spreekuur op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies: Witte Kruislaan 19, Den Burg. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuyl, telefoon 11446. Leerlingen van de Texelse Muziek- Dansschool verzorgen woensdag? voorspeeluur in de voorspeelruimte d'Ouwe ULO, aanvang 19.30 uur. getreden wordt door slagwerk-, klarinet-, harp-, dwarsfluit- en gitaa leerlingen en door het schoolorkes Zoals altijd zijn belangstellenden va harte welkom. De toegang is gratis Heldere groentesoep of Gebonden tomatensoep warm stokbrood en kruidenboter Gebr. varkensentrecóte met pepersaus en champignons Gepofte aardappel Keuze uit ons uitgebreide saladebuffet Chipolatapudding en slagroom Per persoon ƒ25,— N.B. Ook in de LBO kunt u zater dag tijdens de reünie reserveren voor deze jubileum-aanbieding. Tevens maken wij van deze gelegenheid gebruik om het jubilerende LBO te feil'

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2