leen C te hoog brengt chte Broadway-musical juys dolls" krijgt gala-premiere incompetitie in inege Akenburg eding bracht 2.650,- op teso Opbrengst collecte Publiek welkom bij repetitie Excelsior De Koog weer in „winning mood" MAB snertrit En Passant moeiteloos langs Schaaklust Eilandcompetitie volleybal Vrolijk toneelstuk van 't Amateurtje Weinig vis Voetbalprogramma MAB triocross M.S.T. Programma ;PAG 27 OKTOBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 9 rijf musicals en een korte rust- ie komt de Texelse musicalvere- ,g „Geen C te hoog" binnenkort een onvervalste showmusical, is de in de jaren '50 voor Broad- geschreven produktie ..Guys die bij een groot publiek be- jheid verwierf door de verfilming in de hoofdrollen Frank Sinatra üerlon Brando. De Texelse uit ing zal het met minder klinkende ien moeten doen, maar gezien gtensieve voorbereidingen ligt goede show in het verschiet. De premiere op 11 november moet nusical extra allure verschaffen. restaurant De Raadskelder heeft lusicalveremging een speciaal ar- ement opgezet voor deze gala- liere. Het wordt een „totaal- d", waarmee zowel voor publiek pelers in de namiddag al een be- eordt gemaakt. Gezamenlijk ft dan onder het genot van een kje en een diner naar de voor- mg toegeleefd. In optocht gaat gezelschap vervolgens naar De eboom. Degenen die niet van het igement gebruik hebben ge kt maar wel de gala-premiere m bijwonen, worden op dat ip lenige tijd voor aanvang! ook ilekke verwacht. „We willen er schte happening van maken", jen Magda Brommersma en Ruud ^namens de musicalvereniging. itop de „elfde van de elfde" het wordt afgebeten, zal de voor- og nog zeker driemaal worden laald: op vrijdag 17 november, za- ig 18 november en zaterdag 25 imber. Bij grote belangstelling zal extra voorstelling plaatsvinden op eg 24 november. genstelling tot andere musicals jeen C te hoog voor het voet- bracht (Anatevka, De Engel van terdam e.a.), hebben de teksten et verhaal van „Guys dolls" ig om het lijf. Het show-element entegen is ruimer vertegenwoor- dan ooit. Trefwoorden zijn show, «lend en entertainment. Geen der dat zeer ruime aandacht is eed aan decors en kleding. „We hebben nog nooit zó veel kostuums gemaakt als voor deze mu sical. Eén groep deelnemers moet zelfs zesmaal van kostuum wisse len", vertelt Magda Brommersma die de supervisie over het kostuumont werp heeft. „Guys dolls" is dus iets heel an ders dan de voorgaande musicals. Bewust is gekozen voor een show- produktie „Het was voor ons een uit daging om een echte Amerikaanse musical te doen. Eens proberen of zoiets haalbaar is voor ons. Vooral muzikaal gezien worden er heel ande re eisen gesteld dan in Europese mu sicals. De arrangementen zijn erg moeilijk: ze hebben een hoge setting, zodat je hoge stemmen nodig hebt", aldus Ruud Nooy. Hij wijst erop dat het orkest groter van omvang is dan ooit. „Het is zowat een kleine big band. Dat moet ook, want met com bo kun je dat wervelende, overdonde rende effect niet bereiken." De dirigent, Ruwald Diderich die stu deert aan het conservatorium in Alk maar, staat in elk geval voor een lastige opgaaf. Hij wordt in het or kest gesteund door enkele andere muzikanten van conservatorium niveau. Heilsoldaten Het verhaal van „Gozer en griet", zo als de Nederlandse ondertitel luidt, speelt zich af in de gokwereld. Cen traal staat een gokhol in een Ameri kaanse stad waar niet alleen louche figuren en mooie vrouwen rondhan gen, maar dat ook een vast adres is voor heilsoldaten. De onderlinge rela ties en uiteraard ook een ware lief desrelatie lopen als een rode draad door dit gegeven heen. Eigenaar van het speelhol is ene Nathan Detroit (Peter Riteco). Hij wordt achtervolgd door de politie, moet daarom regel matig verhuizen en dat kost veel geld. Zijn vriend Sky Masterson (Ge rard Smeenk) is een onverbeterlijke gokker. Nathan heeft 1000 dollar no dig en klopt bij zijn vriend aan. Hij gaat met hem een weddenschap aan: indien Sky niet in staat is om een willekeurig door Nathan aan te Beeld van de repetities. In deze scene gaat het nogal losjes toe en dat Is ook de bedoeling. Op de voorgrond twee hoofdrolspelers. Gerard Smeenk en Dory Kuip. wijzen meisje mee te nemen op een reisje naar Cuba, moet hij 1000 dol lar betalen. Nathan wijst een toevallig passerend leger des heils-meisje aan, Sarah Brown (Dory Kuip). De verwik kelingen die dan volgen, zullen we nu nog niet verraden. Naast de drie ge noemde hoofdrolspelers, vertolkt ook Irisabella Bakker een grote rol in de persoon van Adelaide, de verloofde van Nathan. Het originele libretto is van de hand van de Amerikanen Jo Swerling en Abe Burrows, naar een bestaand boek „The idylls of Sarah Brown" door Damon Runyon. De muziek is van Frank Loesser. In de Texelse uit voering zorgt Ina Platte voor de cho reografie en neemt Maarten van Arkel de regie voor zijn rekening. In de loop van de repetities kreeg Van Arkel hulp van Ina Schrama. Siem Hemelrijk tekende voor de decors. Kaartverkoop De voorverkoop start zaterdag. Na de premiere op 11 november zullen in de buitendorpen geen kaarten meer ver krijgbaar zijn. De voorverkoop vindt dan alleen nog plaats bij Sportshop Texel en Mantje Sport in Den Burg. De voorverkoopadressen in de andere dorpen zijn: Meermarkt (De Koog), Supermarkt Goënga (Den Hoorn), hotel-pension De Wael (De Waal), het Eierlandse Huis (De Cocksdorp), Su permarkt Attent (Oudeschild) en Schildersbedrijf Bremer (Oosterend). Kaarten kosten 715,- voor de zater dagavond (er is dan muziek na af loop), 712,50 voor vrijdagavond en 710,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten. 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal. De Waal: In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur). inege Akenburg wordt vrijdag- om 20.00 uur meninstructie pren door Hans Wiebier uit Alk- i. Dit is bedoeld voor deelne- laan de mencompetitie om de ide Graaf-bokaal. die zondag 5 mber begint. Deze start om 30 uur in de manege en bestaat sen L dressuurproef en een vaar- iidsproef. 'jnnen zich nog deelnemers voor i mencompetitie opgeven, cursus koetsiersbewijs gaat over i weken op zaterdagmiddag van Er zijn nog enkele plaatsen vrij. t cursus wordt geven door Hans bier. voor de cursus toiletteren zijn plaatsen vrij. Deze wordt ver- ddoor Henk Spigt. ach voor één of meerdere van activiteiten wil aanmelden of in- bpgen wil hebben kan bellen naar 'Dros in manege Akenburg, tele- 14490. üedinginzamelingsaktie „Geef Je zak" die onlangs op Texel 'sehouden heeft f12.650,- op- tcht. De helft van dit bedrag is fmd voor het „Tesselhuus" in J en de andere helft voor uit- van minder draagkrachtige «patiënten naar het Oostenrijk- «iiroord Badgastein. :Pbrengst is ongeveer gelijk aan '5n vorige kledingakties. De 1ln9 „Geef Max de zak" heeft «3rde getaxeerd op vijftig cent Het had wat hoger kunnen -s de gemiddelde kwaliteit nog |«ter was geweest. Er werden "at kledingstukken aangetrof- '*e feitelijk ongeschikt zijn om ivvv te worden gebruikt en dat "Pk voor het schoeisel. Bij vol kacties zal de organiserende Wub Texel nog sterker de na- gen op dit kwaliteitsaspect. 5 mogelijk dat dan minder kle edt opgehaald, maar dat de !n9st even hoog of nog hoger is. "Petit niet weg dat de Rotary- «izonder erkentelijk is jegens de aa's, die weer op voortreffelijke iaan de actie hebben meege- 'en daardoor opnieuw een re- hebben bewerkstelligd dat in 'e plaatsen van het land zelden 11 bereikt. Het liefst zien we jullie helemaal Utcn wt rvrlijk /.|n Al» <k polilic rrjrn» over dr »lo»r kon mr»»!tl r.icl 'arvwrfe een prol!*.- gebturltmi TF.SO hrelt d* pc Htldcr in rc|;rl nodig jl» r>n,v hotrn dc auln i.nrl intl penrvp n hunnen vcrv.*ren IHi i« vrrvclrnd vivr on» .-n dal i« vrrvvlrn, mMlicsrlijhhv.xmrr» TESOpndvrrl dr (ik-bi| d» dljh /,-*< TESO i» fctij met die vakkundige hulp Maar Uien wc echt eerlij hopen jullie dn jaar heel weinig Ie ncn Wanl dan loopt hel hl niet In het korpsblad van de gemeentepo litie Den Helder troffen we bijgaande advertentie. Of beter gezegd: „ge baar" van Teso aan de politiemensen in de marinestad, die het verkeer naar Texel liever kwijt dan rijk zijn. De collecte ten bate van de nierstich ting heeft 76.994,00 opgebracht. Den Burg 72.477,80: Den Hoorn en 't Horntje 7515,05: Oudeschild en P.H. Polder 7557,45: De Cocksdorp 7281,45: 't Noorden 7173,—: Eierland 7456,10: De Waal en Walenburg 7292,85; Oosterend en Oost 7758,45; De Koog en omgeving 71.233,15; De Westen, Noord en Zuid Haffel en De Dennen 7248,70. Muziekvereniging Excelsior neemt binnenkort deel aan het jaarlijkse bondsconcours in Zaandam en zal daarom in Oosterend een openbare slotrepetitie houden. Dat gebeurt op maandag 30 oktober in het muziek centrum Oosterend, aanvang 20.00 uur. Het bondsconcours volgt op za terdag 4 november. Onder leiding van dirigente Betty Witte zal Excelsior uit komen in de afdeling uitmuntendheid. Als verplicht werk zal worden uitge voerd „Impromptu" van Eric Ball. Het vrije keuze werk is „Patience ouver ture" van A. Sullivan. De Koog heeft op eigen terrein een 3-1 overwinning behaald op WSW. Een verdiende zege, gezien de kan sen die De Koog gedurende 90 mi nuten verkreeg. Cees van Beek scoorde twee doelpunten en was beste man van het veld, samen met libero Rieuwert Pol. Na een paar onnodige nederlagen op rij tegen ALC en Watervogels heeft De Koog de winnende lijn weer opge pakt tegen WSW uit Wijdenes. De wind speelde een belangrijke rol in deze zevende wedstrijd in de compe titie. De Koog had de eerste helft de wind mee en met lange uittrappen uit de achterhoede probeerde het Ko- ger elftal de spitsen te bereiken. Kan sen volgden over en weer, maar toch had De Koog een veldoverwicht en dat resulteerde na een half uur in een doelpunt van John List. Hij scoorde via een indirecte vrije trap. Natuurlijk werd ook deze vrije trap weer „uitgelokt" door specialist Ri chard Daalder. Toch was WSW ook een aantal malen dichtbij een tegen doelpunt. De achterhoede maakte, onder leiding van Rieuwert Pol, een solide en betrouwbare indruk. Al vroeg in de tweede helft was het Cees van Beek die een knappe aan val via Bernard Ipenburg en John List, met het hoofd afrondde. De Koog had duidelijk in dit deel van de wedstrijd de overhand. WSW wist via snelle uitvallen, mede veroorzaakt door de harde wind, gevaarlijk te blij ven. Charles Ipenburg, keepte ouder wets sterk en zorgde voor rust in de achterhoede. Halverwege de tweede helft volgde het derde doelpunt voor De Koog. Een „frommel bal", die door de achterhoede van WSW niet snel genoeg werd opgeruimd, werd een prooi voor Cees van Beek, die het laatste tikje gaf. WSW kwam kort daarna nog op 3-1 via René Mijs, maar kon verder geen vuist meer maken, zodat De Koog weer wat aansluiting gevonden heeft met de koplopers. De Koog 2 heeft, mede dankzij impulsen van twee Koog 1 spelers Polderman en Van Kranen burg, twee punten gepakt in de uit wedstrijd tegen WGW 4. Ook de dames van De Koog wisten weer te winnen door middel van een 8-1 overwinning tegen LSVV. Wie niet meedoet aan de LBO-reünie en de Wampex kan zaterdagavond altijd nog starten in de snertrit van de MAB-club. Deze vrij moeilijke puzzelrit is uitge zet door Peter Daalder. Aan deze rit kan door iedere automobilist, motor rijder of bromfietser worden deelge nomen. Alleen is het voor niet-inge- wijden aan te bevelen wat vroeger in te schrijven om het bij de inschrijving verkrijgbare reglement eerst grondig te bestuderen. De start is bij het MAB clubgebouw aan de Hoofdweg in Eierland om 20.00 uur. Na afloop is er voor de deelnemers volop snert. In een zeer eenzijdige match, waarin van meet af aan alle kansen voor En Passant waren, zegevierde het Texel se bondsteam zaterdagmiddag in Andijk over Schaaklust met de eigenlijk nog geflatteerde eindscore van 2Vu - 2%. Thijs Witte en Mar- tien Witte blunderden beiden een •zeer goede stelling weg. zodat de Andijkers boven verwachting nog twee volle punten vergaarden, ter wijl Auke Terpstra een gewonnen eindspel in remise liet verzanden. De overwinningen van En Passant wer den ingebracht door Jaap Dros, Wim Hoekman, Piet Cornelissen, Piet Ba- kelaar en Kees Kistenmaker. In de interne competitie van En Pas sant vonden maandagavond in De Lindeboom een aantal belangrijke ver schuivingen plaats. De nog ongesla gen Paul Eelman en Kees Kistenmaker gingen allebei onderuit tegen respectievelijk Jaap Dros en Auke Terpstra. Dros is nu nog de eni ge speler met een maximale score. De mooiste partij van de vijfde ronde was het duel tussen Piet Cornelissen en Klaas Bruming. Bruining stak be langrijk meer tijd in zijn zetten dan anders en hij etaleerde zich als een inventief aanvaller en het was alleen aan de ingenieuze verdedigingsma noeuvre van Cornelissen te wijten, dat zijn aanval niet doorsloeg. Mis schien teleurgesteld door de taaie Veld A Mannen: 18.30 u. Eelman-Haarst. Autocentr. 19.12 u. Autocentr-Paal 9 Eelman 19.54 u. Bremak. 2-Slock Amrobank 20.43 u. Amrobank-DGM Kobeko 21.30 u. Graaf Sp.-Kobeko Cocky's 22.18 u. Bremak. 1-Cocky's Graaf Sp. Veld B: Vrouwen, gemengd en mannen: 18.30 u. Taveerne-SC Texel Leydek. 19.12 u. Leydekkers-Ass. Bremer SCT 19.54 u. Krim-Rentenaar Ass. Bremer 20.43 u. Stoepa-St. Jan NBC 21.30 u. NBC-Bestuur Stoepa 22.18 u. BCT-Krim (m) Bestuur Veld C Vrouwen: 18.30 u. DA-Cocky's Meermarkt 19.12 u. Rival-Meermarkt DA 19.54 u. Question-Westerl. Vissers B. 20.43 u. Vissers-Durper D. Westerl. 21.30 u. 7 Prov.-Zegel Mantje 22.18 u. Sportshop-Mantje Zegel Wedstrijdleiding: Rinus en Ilse, tele foon 13805. Uitslagen 24 oktober 1989 Autocentrale-Teso 1-2, RWS-Paal 9 3-0; Music Shop-St. v/d Woude 0-3; Graaf Spuiterij-BCT 2-1; Eelman-Gr. Slock 1-2; DGM-Bremakker 1 0-3; SC Texel-Opel Rentenaar 1-2; De Rival- Cocy's Kapsalon 3-0; DA-Ass Bremer 0-3; 12 Balcken-NBC 0-3; St Jan-Het Bestuur 0-3; Cocky's Kapsalon (m)-Paal 28 2-1; Leydekkers-Taveerne 3-0; Haarstudio-Klif 23 0-3; Durper Drup-Westerlaken 1-2; Sportshop- Zegel Modes 3-0; Krim (v)-Verfbus 1-2, Wiersma Antiek-ASC 0-3. Toneelvereniging 't Amateurtje uit De Waal brengt zaterdag 4 november in De Wielewaal het stuk „De sleutel ligt onder de mat". Dit vrolijke to neelspel is geschreven door Hans van Wijngaarden en telt drie bedrijven. Het stuk wordt één keer opgevoerd. De aanvang van de toneelavond is 20.00 uur en er is bal na. Kaarten kunnen telefonisch worden gereser veerd bij Thea Hin (12130) en Tjitske Luiken (12128). Zondag vingen 17 vissers aan de dijk bij Oudeschild gezamenlijk maar 13 vissen met een totale lengte van 261 cm. Dat is per visser nog geen 16 cm, een magere score. Op 29 okto ber is nabij de reddingsboot de laat ste wedstrijd van het zomerseizoen van 9.00 uur tot 11.00 uur. Uitslag: Jeugd: 1. S. Kikkert 25 cm, 1 vis. Senioren: 1 T. Dorst 51 cm, 2 vissen; 2. A. de geest 34 cm, 1 vis. verdediging van Cornelissen beging Bruining tenslotte een zware blunder waardoor hij onmiddellijk kon opge ven. De partij kreeg daardoor een wat onwaardig slot, maar Bruining liet in ieder geval zien dat hij méér in zijn mars heeft dan een potje „van- de-hak-op-de-tak-schaak". Als hij op deze manier blijft spelen, zal zijn speelkracht ongetwijfeld snel toene men. Rob Terpstra belandde in een eindspel tegen Ferry van Tatenhove, waarin Van Tatenhove vier pionnen had voor een loper. Gezien de stelling op het bord beloofde de eindfase een nek-aan-nek-race te worden, waar echter niets van kwam want Van Ta tenhove speelde de enige zet die on middellijk voor hem verloor: hij werd pardoes door Terpstra mat gezet. Frans Eijgenraam kwam op het on verstandige idee af te wikkelen naar een eindspel met een minuspion te gen Rinus Vittali, die de ontwikkelin gen op het bord met welgevallen gadesloeg. Had Eijgenraam al ge meend nog te kunnen vechten, dan kwam hij wel zeer bedrogen uit. Met allervriendelijkste zetjes werd zijn stelling door Vittali aan pulp ge masseerd. Uitslagen: J. Dros-P. Eelman 1-0; P. Cornelissen-K. Brui ning 1-0; N. v. Heeringen-E. de Visser 1-0; K. Kistenmaker-A. Terpstra 0-1; D. Leegwater-T. v. Lmge 0-1; H Broekema-R. Riegman 1-0; M Witte-Th. Witte 1-0; J. Witte-H. Tuinema 0-1; R Terpstra-F. v. Tatenhove 1-0, P. Bakelaar-W. Hoekman %-%; M. Vittali-F. Eijgenraam 1-0. Zaterdag 28 oktober: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Hugo Boys B1-Texel B1 14.30 u. Texel C1-Schagen C1 13.30 u. JVC B2-Tex.Boys BI 14.30 u. Texel B2-Helder B2 13.30 u. ZAP B2-ZDH BI 14.30 u. Dirkshorn C1-Oosterend C1 14.30 u. SRC C2-Tex.Boys C1 13.15 u. Pupillen: Oosterend D1-Texel D1 12.00 u. Texel D2-Tex.Boys D2 12.00 u. Tex.Boys D1-ZDHD1 12.00 u. Oosterend E1-De Koog E1 11.00 u. Texel E1-Tex.Boys E1 11.00 u. SVC E1-Texel E2 II.OOu. Texel E3-Tex.Boys E2 11.00 u. Tex.Boys F1-Oosterend F1 10.00 u. Texel F1-Texel F2 10.00 u. Tex.Boys F2-SVC F1 10.00 u. ZDH F1-De Koog F1 10.00 u. Zondag 29 oktober: KNVB Texel-Valken 14 00 u. KNVB afdeling Noord-Holland: Wiron-De Koog 14.00 u. ZDH-Petten 14.00 u. Tex.Boys-St.George 14.00 u. Oosterend-Vrone 14.00 u. Con Zelo 3-Texel 3 14.30 u. De Koog 2-Call.oog 3 14.00 u. Oosterend 2-Watervogels 4 12.00 u. Tex.Boys 2-Succes 5 12.00 u. SRC 5-Tex.Boys 3 12.00 u. Texel 4-ZAP 9 11.30u. Junioren: Texel A1-RKEDO A1 11.30u. Dames: Zaandijk-Tex.Boys 14.30 u. JVC 2-De Koog 14.00 u. Recreatie: De Koog-Texel 10.30 u. Oosterend-Cocksdorp 10.30 u. Tex.Boys-ZDH 10.30 u. Zondag wordt het motocrossseizoen van de MAB-club afgesloten met een, inmiddels vermaarde, „trio cross". De wedstrijd bestaat uit de onderdelen estafettecross, behendig heidswedstrijd en kortebaancross. Aan de wedstrijdonderdelen wordt deelgenomen door ploegen van drie rijders. Bij de indeling van de rijders is er zoveel mogelijk naar gestreefd ploegen van gelijke sterkte samen te stellen zodat er van te voren geen winnaar is aan te wijzen. Bij het on derdeel estafettecross is het wisse len van de rijders altijd weer een enerverend gebeuren. Bij de behen digheidswedstrijd zal het springen weer de nodige spectaculaire acties opleveren. Het programma wordt besloten met een korte cross- wedstrijd over een sterk verkort cir cuit, de kortebaancross. Nadat de wedstrijd is afgesloten volgt om 20.00 uur in het clubgebouw de prij suitreiking van de triocross en de huldiging van de motocrosskampioe- nen 1989. Het geheel wordt omlijst met vertoning van de 's middags op genomen videobeelden en de video reportage die is gemaakt van het trainingsweekend in Assen op 16 en 17 september. Volleybal: Zaterdag 28 oktober: Sporthal Quelderduin, Den Helder: 13.30 u. LOS-Tevoko 1 (h) 15.00 u. WSOV 3-Smash'68 1 (d) 16.30 u. Zeemacht 2-Tevoko 3 (h) 16.40 u. HCSC 1-Tevoko (m.asp.B) Sporthal Wieringen, Hippolytushoef: 17.15 u. Wieringen 1-Tevoko 1 (h) Het derde doelpunt van SV De Koog Is bijna een feit.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 9