K Milieu-afdeling gaat meer voorlichting verzorgen UIT GOED VOOR U ILLAPARK TEXEL: E LAATST 0 VILLA'S van 4 en 5 november Dienstplichtige kreeg drie weken Diefstal restaurant Den Burg-Texel Stormloop op De Krim vanwege stuntaanbod? Texelse kotter liet straaljagers wachten Conferentie over Van Gogh en Franciscus Kerkdiensten 5 november Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Parkeerverboden PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 3 NOVEMBER De milieu-afdeling van de gemeente gaat meer voorlichting verzorgen. De commissie voor ruimtelijk- en huis vestingsbeleid was het er woensdag mee eens dat hiervoor jaarlijks Z20.000.- wordt uitgetrokken. De afdeling milieu heeft een plan op gesteld met allerlei voorlichtingsme- thoden. Niet alle opgesomde mogelijkheden kunnen worden uitge- voer, dus zijn keuzes gemaakt. De af deling wil milieuberichten in de lokale pers laten verschijnen, een jaarlijkse milieu-kalender uitgeven en deelne men aan een milieumarkt. Erna Eelman (VVD) vond het een goed idee, mits ieder jaar wordt be keken of bijstelling nodig is. Ze vroeg of de afdeling ook duidelijk gaat ma ken dat men beschikbaar is voor het geven van voorlichting aan groepen. Volgens Koos van der Burgh, ambte naar van de milieu-afdeling, kan in derdaad informatie voor bepaalde groepen worden verzorgd. „We doen geen vrijblijvende, algemene milieu- verhalen, want er zijn genoeg andere instanties die daar mee bezig zijn. Als bedrijven ons benaderen, of groe- De 21-jarige dienstplichtige Texelaar die een maand geleden een even oude inwoner van Ureterp zwaar mis handelde na afloop van een avondje stappen in Den Burg, is door de Krijgsraad veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. Het slachtoffer, dat nog steeds grote hinder ondervindt van zijn verwondingen, had ook een forse schadeclaim ingediend, maar daar ging de Krijgsraad niet op in. De advocaat van de Ureterper heeft daarom de zaak nu bij de civiele rechtbank aanhangig gemaakt. Wan neer de zaak voorkomt, is nog niet bekend. Uit de kleedkamer van de sporthal is maandag 23 oktober tijdens de och tenduren een horloge ontvreemd. Waarde f57,50. Het uurwerk is eigendom van een 16-jarig meisje uit Den Burg. Vrijdag is een reistas met inhoud uit een personenauto ontvreemd. De wa gen stond geparkeerd op de parkeer plaats bij paal 17. De tas bevatte sportschoenen, normale leren schoe nen, badkleding en handdoeken. De reistas is eigendom van een 48-jarige Duitse toeriste. In de nacht van vrijdag op zaterdag is vanuit een hotel in De Koog een portefeuille met onbekende inhoud gestolen. De portefeuille is eigendom van een 29-jarige inwoner uit Haarlem. Van een inwoner uit 't Horntje wer den zondag de wielringen van de auto genomen. Het voertuig stond geparkeerd in Den Burg. De waarde van de ringen bedraagt f160,=. In het weekeinde is een stereo-radio uit een auto ontvreemd. De wagen, eigendom van een 34-jarige inwoner uit De Waal, stond geparkeerd in een schuur aan de Nieuwlanderweg. Geslaagd Aan de culinaire vakschool van Gro ningen slaagde M. Moerbeek uit Oosterend voor het koksexamen. Ter gelegenheid van de galapremiére van de musical „Guys and Dolls" van de musicalvereniging „Geen C te hoog" op zaterdag 11 nov. a.s., kunt u inschrijven op een feestelijk koud buffet van Tesselse produkten in restaurant „De Raadskelder". Haast u! De inschrijving sluit zaterdag 4 nov. '89. Bel voor informatie 19310 vragen naar Margo IN DE RAADSKELDER VOEL JE JE THUIS pen iets willen weten over een speci fiek milieuprobleem, dan staan wij klaar". De afdeling verstuurt al regel matig informatie in de vorm van zo genaamde „mailings" naar instanties op het eiland. Overleg Wethouder Schilling vertelde dat het college van b en w onlangs een ge sprek had gehad met de standsorga nisaties, waaruit bleek dat er een goed overleg bestaat tussen deze groep en de afdeling milieu. Hans Roeper (PvdA) hoopt dat door betere voorlichting de wil van de be volking om te zorgen voor een beter milieu wordt verbeterd. Voorlichting op de scholen achtte hij zeer belang rijk. Schilling waarschuwde dat de afde ling zich niet mag „vertillen" door te veel activiteiten op zich te nemen. „De afvalstroom moet in goede ba nen worden geleid. We moeten alles overzichtelijk houden". De wethouder is blij met de particuliere initiatieven die er op Texel zijn, bijvoorbeeld voor inzameling van autowrakken. „De ge meente moet in zulke gevallen met raad en daad ter zijde staan". Het kon aanstaande weekend wel eens zeer druk worden op vakantiecentrum De Krim. De laatst gebouwde twintig vakan tiehuizen van René Coltof Bun galows BV zullen dan namelijk op spectaculaire wijze aan de man worden gebracht. De in Zierikzee gevestigde projectont wikkelaar vestigde grote aan dacht op zich met een reclamecampagne in De Tele graaf. In een kleine advertentie op de voorpagina en een halve pagina elders werden de lezers attent gemaakt op een stun taanbod: wie komend weekend of in het weekend van 11/12 november één der vakantiehui zen koopt, krijgt een terreinwa gen cadeau. „Bij de beste vakantievilla van Nederland, de sterkste stoere auto van Neder land KADO", luidt de slogan. De „enthousiaste kopers" krij gen op „Villapark Texel", aldus de reclametekst, een tweede huis „van superieure kwaliteit en onbetwiste luxe". Volgens René Coltof is een snelle ver koop wel een gratis auto waard. Zaterdag en zondag zal blijken of zijn tactiek succes heeft. oek TTüer Zè maakt. Pas nu wor rieus genomen. Inmï hebben 21 ex-pupillen aangi te gedaan of getuigeverkla ringen afgelegd. Dokter F. bevindt zich in afwachting van het strafpro ces sinds 11 juni op vrije voe ten ec- De ing nrüTg haar na klacht op te zwijgen et hoorde bij de therapie. Brigitte J., moeilijk op voedbaar, spreekt van 'een middeleeuws regime', waar- advertentie) 'dam OOR IEDERE KOPER f 27.625,- f 269.55 De een bri buurtb se Delis hun ti de dad avond de Sp J. Gil 33-jari Spaan ons la 23.19 pa f 350.- Grijp nu kans. Bel voor afspraak/info 01110-17151 nien U kunt ook zaterdag en zondog bellen Meer informatie over deze fantastische oontxedmg vindt u m onze odverrentie op pagina 60 nez. In november zijn op Texel de volgen de exposities te zien. Raadhuis, Groeneplaats 1, Den Burg.Tot en met 16 november Eldert Willems uit De Koog (tekeningen) en Iny Nahuys uit De Koog (textielschil- derijen). Open op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. De Scholerie, Postweg 72, Zuid Eier- land. Keramische wandobjecten van Niki Fröhling uit Amsterdam, onder de titel „Strandvondsten". Open van donderdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Jan Bruin, Gasthuisstraat 68, Den Burg. Doorlopende expositie van et sen, aquarellen en monoprints. Maan dag tot en met vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Harry Tielemans, Ruigendijk 20, De Koog. Doorlopende expositie van olie verfschilderijen, gouaches en kerami sche fantasiedieren. Janet Tromp, Kaapstraat 15 (hoek Ruyslaan) in De Koog. Doorlopende expositie van gebrandschilderd glas in eigen atelier. Dinsdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur. Klif 23, Den Hoorn. Expositie van De straaljageroefeningen boven schie- trange De Vliehors werden dinsdag middag met anderhalf uur vertraagd, omdat een visser uit Oudeschild met zijn kotter in de verboden zóne lag te vissen. Toen twee patrouilleschepen van de marechaussee en de rijkspoli tie te water (de RP 18 uit Harlingen) poolshoogte kwamen nemen, had de Texelse kotter het anker reeds ge licht. Hen Euverman (aquarellen van bloe men en Texelse landschappen). Hotel „Opduin", Ruyslaan 22 in De Koog. Expositie van Henk Kastelijn (kleuretsen) en Gerrit Neven (aquarel len van Texelse landschappen). Kunsthandel Hans van der Klift, We verstraat 28, Den Burg. Expositie van Henk Arendsen, „Abstract in de huiskamer". Olieverf op multiplex, acryl/krijt op karton, mono-typie, triplex-druk. Geopend van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur. Dinsdags gesloten. Kunstenaars-exposanten worden ver zocht aanvullingen en wijzigingen voor deze rubriek uiterlijk de laatste vrijdag van de maand door te geven aan Trudie Luth, telefoon 12261, of Tinie Visser, telefoon 13227. In „De Nieuwe Aanleg" in De Cocks- dorp wordt op 10, 11 en 12 novem ber een conferentie gehouden. Het thema valt uiteen in twee onderwer pen: het zonnelied van Franciscus van Assisi en de schilderkunst van Vincent van Gogh. Franciscus werd als rijke koopmanszoon geboren in het Italiaanse Assisi en koos vrijwillig de weg van „Vrouwe Armoede", zo als hij het noemde. Aan het eind van zijn leven maakte hij het beroemd ge worden zonnelied. Vincent van Gogh ging een weg van gedwongen ar moede. Ook al ontbraken hem alle middelen, hij bleef zijn schildersroe ping trouw. Tijdens de conferentie worden de biografieën van beiden besproken. Er worden verscheidene zonneliederen gezongen en op Van Goghs werk zal uitvoerig worden in gegaan met behulp van schilderoefe ningen, reprodukties en dia's. De conferentie staat onder leiding van Herman Smith (lezingen), Loek Lug- ten (schilderen) en Christa Schönfeld (zang). Voor informatie: tel. 072-612673. Vrijdag 3 november In De Buureton in de Molenstraat heeft de Algemene Bond van ouderen (ANBO) de najaarsverga dering, aanvang 14.30 uur. Onder andere wordt gesproken over de functieverdeling van het bestuur; na de pauze bingo onder leiding van W. Huizinga. In De Schakel en de Hervormde kerk in Den Burg wordt vanaf 10.00 uur bazaar gehouden ten bate van de nieuwe rijwielstal ling. Om 20.00 uur is er bingo In Cinema Texel gaat „Lethal Weapon II" zijn tweede week in, aanvang 20.00 uur. Evenals de eerste Lethal Weapon werd deze film geregisseerd door Richard Donner. Voordien (The omen. Su perman) liet hij het maken van een vervolg aan anderen over. Zelfs acteur Mel Gibson deed het graag allemaal opnieuw. Gibson: „Meestal zijn vervolgen minder dan het origineel, dus je staat onder druk. De reden dat Danny Glover en ik het toch hebben ge daan, is dat we de karakters die we spelen, nog altijd zagen zit ten". De film vertelt het verhaal van de zeer eigenzinnige, met de dood bedreigde accountant Joe Pescie die door Gibson en Glover bewaakt moet worden. „Alweer zo'n rotklus", zegt het duo, maar als blijkt dat die accountant vele miljoenen dollars heeft moeten uitwassen voor enkele drugsdea lers die zij juist aan het opsporen zijn, zit het goed. Door de twee sterke acteurs en de goedge schreven karakters bleef de boel in evenwicht. Opperbest enter tainment dat inmiddels wereld wijd meer dan honderd miljoen dollar in de bioscoopkassa's bracht. In De Witte Burcht geeft Frank Kwaaitaal van de stichting „Delp hi" een avond over spiritisme. Hij poogt antwoord te geven op vra gen als: wat is spiritisme en wat is het doel ervan? Hoe werkt het en hoe betrouwbaar is het? Waar liggen de gevaren? Er is gelegen heid voor vragen stellen. Er zul len geen experimenten worden gedaan. Aanvang 20.00 uur, en tree f7,50; donateurs f5,- Zaterdag 4 november Van 10.30 tot 11.30 uur wordt door de Speelotheek speelgoed beurs gehouden in de grote zaal van dorpshuis d'Ouwe ULO. De PvdA-fractie maakt zijn jaarlij- ke „waarnemingsronde" over Texel. Om 9.00 uur oriënteert men zich over de golfbaan op Krimweg 66, om 10.45 wordt de Stichting Ondersteuning Welzijns werk in d'Ouwe ULO bezocht, om 12.00 uur is men bij de stichting Samen Eén, om 13.45 in de Thijsseschool en om 15.00 uur in het Maritiem Museum. In de Katholieke kerk van Den Burg geeft het Texels vrouwen koor een uitvoering samen met het koor De Drieban uit Venhui zen, aanvang 20.30 uur. Entree f7,50. Toneelvereniging 't Amateurtje brengt in De Wielewaal in De Waal het stuk „De sleutel ligt onder de mat"; 20.00 uur. De Waddenruiters vieren het 60-jarig jubileum. Tussen 16.00 en 18.00 uur worden in manege Akenburg demonstraties gegeven. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Lethal Weapon II". Zondag 5 november Wandelsportvereniging het Gou den Boltje houdt de herfstwan- deltocht. Starten kan bij het Stoombootkoffiehuis op het ha venterrein van Oudeschild tusse 12.30 en 14.00 uur. Om 13.30 uur start in manege Akenburg de eerste wedstrijd vs de mencompetitie. De Atletiekvereniging houdt ine Dennen de eerste boscross. De jeugd start om 11.00 uur; de ow rige deelnemers om 11.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.® uur „Lethal Weapon II". Maandag 6 november VVV-directeur J. Dekker houdt voor de Texelse VVD-afdeling ee spreekbeurt in hotel Rebecca, aanvang 21.30 uur. Het gaat ow de ontwikkeling van het toerisir, en de positie en taak van de Stichting VVV Texelpromotie. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Lethal Weapon II". Dinsdag 7 november Voor de oudere Doopsgezinde Zusterkring spreekt Zr A.G. Eel man over „Achtergronden van het Sint Nicolaasfeest"; aanvais 20.00 uur in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk. De Ring Texel van de Hervorm* Vrouwenverenigingen houdt in Klif 12 in Den Hoorn een ringa- vond, aanvang 20.00 uur. De avond wordt mede verzorgd don het cabaret „Stofvrij". Vijf vrou wen laten zien en beleven hoe de maatschappij in beweging is en daarmee de rol van de de vrouw. Ook niet-leden zijn op dt- ze avond welkom; zij betalen echter f2,50 entree. In Cinema Texel draait „lethal Weapon II", aanvang 20.00 uui Hoogwater Oudeschild Do. 2 9.55 en 22.24 Vr. 3 10.30 en 22.41 Za. 4 10.18 en 22.5? Zo. 5 10.27 en 23.51 Ma. 6 11.00 en Di. 7 0.47 en 13.® Aart het strand is het een uur eerder hoogwater. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. De zon komt 5 november op om 7.42 uur en gaat onda om 17.05 uur. 6 november eerste kwar tier; 8 november doodtij. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Huyser uit Emmer-Compascum Uitzending Lichtboei De Waal 11.00 uur ds. Huyser De Koog 9.30 u. ds. De Jong Den Hoorn 9.30 uur ds. Ter Haar Oosterend 9.30 uur dhr. Kuiper Oudeschild 11.00 uur ds. Ter Haar De Cocksdorp 19.00 uur ds. de Jong, m.m.v. Soli Deo Gloria GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. Salakay 19.00 uur ds. J. van Reenen uit Harderwijk. Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. J. van Reenen 19.00 uur drs. Salakay Dankuur voor gewas en arbeid GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur dienst te Oosterend, ds. Knipscheer. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur, voorganger Joh. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Zaterdag 19.00 uur Herenkoor Uitzending via Lichtboei. Zondag 10.45 uur Drieban-koor Kindernevendienst De Koog, zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 Openbare Lezing: 11.20-12.30 Wachttorenstudie: Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend' moeten dinsdags vóór 12,00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter R. A. van den Bent, Kik- kertstraat 12, De Cocksdorp, tele foon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00-10.00 uur. Zaterdag en zon dag apotheek geopend en spreek uur van 12.00-12.30 en 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Petra Zuidewind telefoon 02230-23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts H. van de Blaak, te lefoon 14727, b.g.g.semafoon- dienst 02220-12323. Spreekuur op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies: Witte Kruislaan 19, Den Burg. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. De gemeente gaat parkeerverbod* instellen in de Julianastraat en Oor In deze straten zullen de verbodm gelden voor beide zijden van de weg. De reconstructie van de Julianastis is klaar. Er zijn parkeervakken aangr legd in deze smalle, doorgaande straat. Het werkt belemmerend als ook daarbuiten zou mogen worden geparkeerd. Door de nieuwe winterdienstregelni van de AOT zullen meer bussen d« Oost rijden. Ter hoogte van de Oud School is de straat zeer smal. Als daar een auto zou parkeren, kan de bus er niet meer langs. .V'-x. Algemene kennisgeving Met droefheid geven wij u kennis dat plotseling in het verpleeghui Texel is overleden onze lieve zustr Willy Johanna Dijt op de leeftijd van 78 jaar. G. Dijt E. H. Dijt Texel, 1 november 1989 Weverstraat 85, 1791 AC Den Burg De crematie zal plaatsvinden Cf maandag 6 november om 10.00 uur in het crematorium te Schf gen, Haringhuizerweg 3. Vertrek boot 9.05 uur. Plotseling is in het verpleeghui overleden onze nicht Willy Johanna Dijt op de leeftijd van 78 jaar. E. H. Lap-K' E. Dijt Texel, 1 november 1989

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2