A Rechter acht apparatuur ademanalyse deugdelijk Dirkshorn-ZDH had gewelddadige afloop Onnodige nederlaag na een omstreden doelpunt Texelaars/^ voop de J- balie jh Geen vrijspraak drankrijders Antoinette in „Medisch centrum" Ganzenfilm voor KRO-televisie Lezing over Portugal bij Doopsgezinde gemeente Verlies voor De Koog W. Sidorak in manege Akenburg Dual Bridge ferry with track-ball controls Texel verliest aansluiting met sub-tob Voetbaluitslagen Schrijven voor gevangen! PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 21 NOVEMBER Vier „drankrijders" die op Texel wer den aangehouden, verschenen vrij dag voor politierechter L.A. Punt in Den Helder. Twee ervan werden bij gestaan door advocaten, die allebei vrijspraak eisten omdat het ge rechtshof van Den Haag de deugde lijkheid van de ademanalyse-apparatuur onvoldoen de vindt. Met deze apparaten stelt de politie vast hoeveel alcohol een automobilist heeft gedronken. Punt had echter geen boodschap aan de advocaten. „Het gerechtshof in Amsterdam accepteert de test wel, dus ik ook". Een 36-jarige vrouw uit Amsterdam werd op 8 juni op Texel aangehou den. Ze reed met 575 microgram al cohol per liter uitgeademde lucht (ug./l.), terwijl maar 220 is toege staan. „U hebt enkele pilsjes gedron ken tijdens uw vakantie op het eiland, wat ik overigens een uitste kend idee vind. Maar daarna ging u een vriend wegbrengen en dat is niet verstandig", aldus rechter Punt. De vrouw verklaarde dat ze dat inzag en dat ze het niet meer zou doen. Ze had een alcohol-verkeerscursus ge volgd in Alkmaar. Officier van justitie mevrouw C. Bosscher-Boon waarschuwde dat het effect van alcohol bij vrouwen groter is. „Dat heeft te maken met de hoe veelheid bloed en het lagere gewicht. Het klinkt mij als muziek in de oren als u zegt dat u niet meer zult rijden met drank op U hebt weliswaar een forse overtreding begaan, maar om dat u die cursus hebt gevolgd zal ik u ter wille zijn". Ze eiste een boete van /800,- en zes maanden voor waardelijke ontzegging van het rij bewijs. De vrouw, die met haar man en twee kinderen leeft van een bijstandsuitke ring, vond het een hoge boete. „Ik ben liever mijn rijbewijs dan mijn geld kwijt". Ook rechter Punt waardeerde het zeer dat de vrouw de moeite had ge nomen naar Alkmaar te gaan voor de cursus. Daarom ging hij in op haar Oud-Texelse Antoinette van Rossum uit Blaricum speelt een rolletje in de TROS-serie „Me disch centrum west". In afleve ring 3 die via Nederland II wordt uitgezonden op dinsdag 28 november, is ze in twee scènes te zien als eerste hulp verpleegster. Ze ontfermt zich daarin over een jongeman die een schotwond heeft opgelo pen. De opnamen werden vorig jaar al gemaakt. De KRO-televisie zendt vrijdag a.s. van 21.12 tot 21.52 uur (Nederland II de film „Ganzenproblemen?" uit. De documentaire is gemaakt door Jan Musch en Joost Tinbergen uit Amsterdam en belicht alle aspecten van de problematiek die wordt opge roepen door rotganzen en andere ganzensoorten. die in Nederland overwinteren en daar schade toe brengen aan cultuurgewassen. De film werd gemaakt in opdracht van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels met steun van onder meer het Prins Bernhard- fonds en het Ministerie van Land bouw en Visserij. Van de ca een miljoen wilde ganzen in Europa verblijven er jaarlijks 500,000 korte of langere tijd in ons land. Nederland is zich van zijn inter nationale verantwoordelijkheid ten opzichte van deze vogels bewust en heeft dat in verdragen vastgelegd. De toekomst van de ganzen is sterk af hankelijk van de ruimte die zij krijgen van de landbouw, maar er zijn nog meer groeperingen met uiteenlopende belangen bij het vraagstuk betrokken. De film inventariseert deze belangen op objektieve wijze en laat zien hoe ze door de overheid op elkaar worden afgestemd. Meerdere opnamen voor de film zijn dit jaar en vorig jaar gemaakt op de rotganzenboerderij „Zeeburg" en to nen naast een vraaggesprek met Piet Postma onder meer hoe door het plaatsen van palen en draden wordt gestimuleerd dat de ganzen gaan eten op „Zeeburg" inplaats van bij boerderijen in de omgeving. Volgens Piet Postma, die de première onlangs bijwoonde geeft de film een zeer compleet en begrijpelijk beeld van het vraagstuk, waarbij niet alleen vogel- en andere natuurbeschermers hun zegje doen maar ook boeren en jagers die daarbij in hun waarde wor den gelaten. wens en veroordeelde haar tot een voorwaardelijke boete van f800,- en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor een half jaar. Onverschillig Een 46-jarige horeca-ondernemer uit Mijdrecht liet zich bijstaan door advo cate B.J. Honing. Hij gedroeg zich on verschillig en liet de verdediging over aan zijn raadsvrouw. De man werd op 19 maart door de politie aangehouden omdat hij slinge rend over de Pontweg reed. Hij had 760 ug./L, dat is vergelijkbaar met een promillage van 1,75. Officier Bosscher-Boon vond dat de politie een goede greep had gedaan. \/2j\ /m\ „U hebt een zaak op flinke afstand van uw woonplaats, dus u bent voor uw inkomen afhankelijk van uw rijbe wijs. Daar trekt u zich kennelijk niets van aan. U lapt alles aan uw laars en daar heb ik weinig soulaas mee". Ze eiste twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf, een boete van f1500,- en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor negen maanden. Advocate Honing wilde een ander beeld van de man schetsen. „Ik ben niet onder de indruk van de opmer kingsgave van de politie, want ze lie ten meneer na de aanhouding door zijn vrouw naar het hotel rijden, ter wijl de vrouw veel meer had gedron ken dan hijzelf. Hij hield zijn hart vast". Ze vroeg zich af hoe de wachtmeesters bij het aanhouden van de man uit Mijdrecht hadden kunnen constateren dat hij bloed doorlopen ogen had. „Het was ter plaatse stikdonker". Ze eiste vrijspraak op grond van de verklaring van het gerechtshof van Den Haag over de (on-)deugdelijkheid van de ademanalyse-apparatuur en de moge lijkheid tot contra-expertise. Mevrouw Honing verklaarde dat de man inzag dat hij onverstandig had gehandeld, maar dat het normaal nooit voorkwam. „Hij heeft een vaste afspraak met zijn vrouw dat zij rijdt als hij iets heeft gedronken". Rechter Punt waarschuwde de advocate nooit „nooit" te zeggen, want de man is al eerder veroordeeld voor het rijden on der invloed! Punt schaarde zich achter de uit spraak van het gerechtshof van Am sterdam, die de alcoholmetingsapparatuur wèl ver trouwd. „Wie dolgraag een tweede test wil kan toch zelf naar een dokter gaan voor een bloedproef?" Het ver haal over de afspraak die bestaat tussen de man en zijn vrouw klonk hem niet ongeloofwaardig in de oren, maar het deed aan het feit niets af. „U ben geen heel erg verantwoorde lijk mens. U als horecaman moest beter weten". Punt veroordeelde hem tot f3000,- boete, twee weken voor waardelijke gevangenisstraf en een voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor negen maanden. Werk „Ik had al weken aan het werk kun nen zijn, als men mijn rijbewijs niet had ingevorderd". Dit verklaarde een 42-jarige man uit De Koog, die in mei was aangehouden met 620 ug./l. Hij is eerder voor een zelfde feit met justitie in aanraking geweest, maar had daar kennelijk geen lering uit ge trokken. Hij verzekerde rechter Punt dat het hem al het nodige aan in komsten had gekost en dat hij het niet weer zou doen. „U heeft in 1986 al een harde les ge had. Ezels zijn blijkbaar toch vreselijk slimme beesten, want die stoten zich niet vaker aan dezelfde steen, u wel", aldus Punt. Officier Bosscher- Boon eiste volgens de richtlijnen twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf, een boete van f1500,- en negen maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid, met aftrek van de tijd dat de man het rijbewijs al kwijt was. De Texelaar had meester L. Ph. J. van Utenhove als raadsman meege nomen. Deze overhandigde een uitge breide pleitnotitie, maar hij kreeg bij Punt geen poot aan de grond. De rechter hield wel rekening met de draagkracht van de man en vonniste twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf, negen maanden ontzeg ging van het rijbewijs, waarvan drie maanden voorwaardelijk en een boe te van f1000,-. Dat betekende dat als de man en de officier beide afzagen van Hoger Beroep, de Texelaar ter plaatse zijn rijbewijs zou terugkrijgen. Hij trad daarover in overleg met zijn raadsman, maar vond het terugkrij gen van het felbegeerde rose papiert je kennelijk toch belangrijker dan een nieuwe rechtsgang. Officier Bosscher vroeg of de man besefte hoe stom Een afzwaaiende voorzet, waardoor iedereen werd verrast, bezorgde ZDH vier minuten voor het eindsig naal alsnog de nederlaag. Zeer tegen de verhouding in betekende deze te- gengoal de nekslag voor het team. De sportiviteit van de wedstrijd kreeg een domper toen een speler van Dirkshorn tegen het einde zijn zelfbeheersing verloor. Hij schopte ZDH-speler Jan de Wit eerst hard handig tegen het gras en vervolgens trapte hij de liggende speler diverse malen in de buik. Deze actie kwam hem resoluut op een rode kaart te staan. Tijdens de openingsfase domineerde ZDH het spel en speelde de thuisploeg onzeker. Het eerste kwar tier kreeg ZDH zeker vijf hoekschop pen. Een kopbal van Marcel Witte, spelend in de spitspositie ging over de goal. Na ca. 30 minuten spelen werd de spits van Dirkshorn neerge haald binnen de 16 meter en de daaropvolgende strafschop werd uit stekend benut. ZDH nam geen ge noegen met deze achterstand en bouwde aan een sterk offensief. Uit eindelijk was een van richting veran derd schot van Marcel Witte voldoende om de keeper op het ver keerde been te zetten, zodat met een gelijke ruststand aan de tweede helft kon worden begonnen. De beginfase van de tweede helft bezorgde de ZDH-defensie handen vol werk. Dirkshorn was vastbesloten de pun ten naar zich toe te trekken en trok fel van leer. Werkelijk gevaarlijke spel situaties deden zich in deze fase niet voor. In verdedigend opzicht speelde ZDH goed. Gaandeweg de wedstrijd kreeg ZDH meer overwicht en de combinaties verliepen steeds meer naar wens. Daadwerkelijke scorings kansen dienden zich echter niet aan. Nadat het leek alsof alle spelers zich met een gelijkspel tevreden stelden, brak een Dirkshorn-aanvaller door over rechts en zijn mislukte voorzet draaide over de doelman de goal in waardoor de eindstand alsnog 2-1 werd in het nadeel van ZDH. Donderdag om 20.00 uur houdt ds. Beekhuis uit Haarlem in het zaaltje van de Doopsgezinde kerk een lezing over de krottenwijk Amadora, onge veer vijftien kilometer van Lissabon. SV De Koog voetbalde zondag, net als steeds de laatste weken, meer tegen zichzelf dan tegen de tegen stander. Voor rust werd door De Koog nog redelijk gespeeld en een gedeelte van de eerste helft werd Bardos zelfs onder druk gezet. Maar wel bleek in dit gedeelte van de wedstrijd dat Berdos over een uitste kende voorhoede beschikte. Keeper Ipenburg wist met enkele goede reddingen De Koog tot de rust op 0-0 te houden. Vrijwel direct van af de aftrap voor de tweede helft scoorde Berdos uit een wat rommeli ge situatie voor doel. Nog geen drie minuten later werd de vleugelspits door de verdediging van De Koog to taal over het hoofd gezien en kon de ze van eigen helft af vrij doorlopen. De spits maakte geen fout: 2-0. Hier na probeerde De Koog met het om zetten van spelers de wedstrijd nog naar hun hand te zetten wat echter niet goed uitpakte. Ook de wissel Hans Polderman voor Tinus de Veg mocht niet baten. In de 70e minuut volgde een doelpunt gelijk aan de tweede goal en werd het 3-0 voor Berdos. En vlak voor tijd, na een har de voorzet van de vleugelspeler van Berdos, passeerde Wally van Beek z'n eigen keeper en bepaalde daar mee de eindstand op 4-0. Behalve dit verlies en ook de drie boekingen voor De Koog (te weten R. Pol, Cees v. Beek en Jh. Eelman) zal De Koog voorlopig zonder Richard Daalder ver der moeten, gezien hij een operatie aan z'n knie moet ondergaan. Dus voor De Koog zal het volgende week konkken worden tegen medekoploper ALC. hij was geweest. „Kunt u mij als vol wassen man beloven dat u het niet meer doet?" Dat deed de man. Badmeester Een 23-jarige student rechten uit Utrecht was op 11 juni als bad meester op Texel en werd aangehou den met 730 ug./l. Hij verklaarde dat hij zijn rijbewijs niet kon missen, want hij heeft een bijbaantje in Den Bosch. „Ik werk daar in een café, dus ik kan niet 's nachts terug met de trein". Hij had een uitnodiging ontvangen voor een alcohol- verkeerscursus en had zich daarvoor ingeschreven. De officier verklaarde dat ze niet on bekend was met het vroegere en hui dige studentenleven. „U kunt toch afspraken maken? Juist u, met een toekomst op het juridische vlak. U moet dubbel oppassen". Ze eiste een boete van 750,-, vier maanden on voorwaardelijk ontzegging van de rij bevoegdheid en de belofte dat de student de cursus echt zou volgen. Politierechter Punt kwam de jonge man nog enigszins tegemoet door hem toe te staan de boete in termij nen te betalen en de ontzegging van het rijbewijs te veranderen in zes maanden voorwaardelijk. Zondag komt W. Sidorak weer op uit nodiging van de Vrienden van het Paard naar de manege. Hij geeft 's morgens adviezen voor de meege brachte ponies en 's middags voor de paarden. Gegadigden hiervoor kunnen zich opgeven bij de manege of Anneke Eelman, tel. 12118. Dege nen die alvast het pakket basiskrui den willen bestellen kunnen dit ook doen bij Anneke Eelman, Sidorak neemt de bestellingen dan zondag gelijk mee. AUTOMATION/CONTP A TERRY under construction at the Vcrolmc llcusden yard in Holland is being supplied with a comphrensive integrated control package to meet the designer's requirements for a centralised Rndge control system. In fact the feny has tsso Bndges one each fore and aftand the conttol system is designed with two identical information systems for machinery monitoring and control IPH Marine Automation in Denmark won the contract for the integrated system w hich is to be fined to the ferny new building No 1012 Schulpenstti The ferry has been contracted by TESO (Tesels Eigen Siroomboot Onderneming) and designed by BvS (Bureau soor Scheepsbouw Ir Pil der Groot BV) It is to ply the route between Den Helder and Texel in 1991 For the feny TESO required the most up lo-date technology to be utilised to ensure the most efficient and effective operation Virtually all machinery and equipment will be controlled from the Bridge and for this purpose IPH will supply its network-based control system MAS This provides for alarms, control and performance monitoring, data logging, lank sounding, valve and pump control. power management and stab calculations There will be nine graphic stations, based on type approved PCs, all are to be connected via a local network (LAN). The graphic soft*) said to provide a very user friendly* flexible way of operating the ship, work stations are normally oj* without a keyboard but with a track and push button only. The company has already sup similiar systems for ships, iocla packages for two combination car built by Van Nievelt Goudnun uit het tijdschrift MER (Marine Enge- neers Review) van oktober j.l. De ver taling: Veerboot met dubbele brug en spoorkogel-besturing. Een veerboot die momenteel in aanbouw is bij de werf Verolme Heusden in Nederland wordt uitgerust met een veelomvat tende geïntegreerde besturingscombi natie, om te voldoen aan de eisen van de ontwerper voor een gecentra liseerd brug-besturingssysteem. De veerboot heeft in feite twee bruggen - vooruit en achteruit - en het bestu- ringsyssteem is dan ook voorzien van twee identieke informatiesystemen voor machine-bewaking en besturing. IHP Marine Automation in Denemar ken kreeg de opdracht tot het maken van dit geïntegreerde systeem dat wordt ingebouwd in deze veerboot: nieuwbouwnummer 1012 „Schulpen- gat". De boot wordt gebouwd in op dracht van Teso, werd ontworpen door het Bureau voor Scheepsbouw en moet ingaand 1991 pendelen op de route Den Helder-Texel. Teso ver langde dat de nieuwste technologie zou worden toegepast om de mi efficiënte en doeltreffende diensl ker te stellen. Practisch alle macl rie en uitrusting zal worden besti vanuit de brug en dat wordt be werkstelligd met het door IPH te veren electronisch netwerk-gecontroleerde MAS bei ringssysteem, dat voorziet in de I diening van alarmsystemen, besturings- en verrichtingscontrc dataopslag, tankpeiling, kleppen i pompbesturing, drijfkrachtregelinj stabiliteitsberekeningen. Er zullen negen grafische controle punten zijn, gebaseerd op typego gekeurde PO's, die allen worden verbonden door een circuit voor kaal gebied (LAN). Meegedeeld de grafische software een zeer ge bruiksvriendelijke en flexibele man van bediening van het schip mogi maakt. De controlepunten worden bediend zonder toetsenbord maai sluitend met een spoorkogel en drukknop. De maatschappij heeft Is' eerder dergelijke systemen gelevei 5' voor schepen, met inbegrip van rustingen voor twee combinatieca riers die door Van Nievelt Goudria#'* zijn gebouwd.... >rl« I is Texel heeft de aansluiting met de sub-top van de derde klasse A verlo ren. De „vier punten"-thuiswedstrijd tegen het onder Texel staande Alc- maria Victrix werd met 0-1 verloren. Het doelpunt van Alcmaria Victrix was echter tot ver na de wedstrijd onderwerp van discussie. Bij een voorzet van rechts riepen twee Alc maria spelers „los" en de Texel- spelers, in de veronderstelling dat deze kreet van hun doelman was, lieten de voorzet voor wat het was. Dankbaar knikte een van de twee spitsen de bal in de verste hoek. Texel zag in de resterende tijd geen kans meer om een tegendoelpunt te scoren. Mede door dit resultaat zal Texel de blik wat meer naar de on derste regionen van de derde klasse A moeten richten. Het kan zich ove rigens via de nog vier resterende wedstrijden voor de winterstop, uit naar Meervogels, thuis tegen Spirit, uit naar Schagen en MFC naar een wat veiliger plaats werken. Texel startte, mede door het gemis van de voor één wedstrijd geschorste Koos Tjepkema, sterk verdedigend. Simon Brand was door trainer Vaars van het middenveld gehaald en nam de plaats van Koos Tjepkema in. Op het middenveld maakte Jan Eelman een niet onverdienstelijk debuut. In de achterhoede was Wim van Veen vervangen door Ruud Beerling. Rien Brouwer, nog maar net hersteld van een spierblessure, begon op de bank. De verdedigende tactiek had in ieder geval tot resultaat dat het achterin bij Texel goed dicht zat. Waren er toch kansrijke aanvallen van Alcmaria Vic trix, dan was daar nog altijd de weer in het doel staande Bart Heerschap die handelend optrad. Het vervelende voor Texel was dat men op het mid denveld stootkracht (lees Simon Brand)te kort kwam om de voorhoe de voldoende aan het werk te zetten. In de voorhoede lukte het ook niet echt, omdat de Alcmaria verdedigers (o.a. Paul van Exel) volkomen aan banden hadden gelegd. Al met al was er voor de vele toeschouwers weinig te beleven want Alcmaria liet blijken in ieder geval de „nul" vast te willen houden. Na de rust zou dit toch wel anders worden. Omstreden doelpunt Na de rust probeerde Texel de bakens te verzetten door regelmatig het me de opkomen van zowel Simon Brand als Joost Brouwer, die beide een pri ma wedstrijd speelden. Ongeveer een kwartier na de pauze kwam het om streden Alcmaria Victrix doelpunt en Texel keek onverwacht en toch tegen de verhouding in tegen een 0-1 ach terstand aan. Texel protesteerde bij de over het algemeen wisselend op tredende scheidsrechter Detmer, maar deze liet zich niet vermurven. Texel stroopte eindelijk de mouwen op. Wim van Veen kwam Ruud Beer ling (toch weer wat last van een oude blessure) vervangen en Rien Brouwer maakte zijn opwachting voor Ralph Koning. Het gevaar kwam in deze fase vooral van rechts, waar Rien Brouwer liet zien toch wel aan spraak te mogen maken op de rechterspits-positie. Met snelle aan vallen en goede voorzetten schepte hij de nodige kansen voor spits Erwm Koning. De echte scherpte ontbrak bij de spits en zelfs een uitstekende voorzet van Rien Brouwer een kwar tier voor tijd liet Koning onbenut ter wijl hij de hoek maar voor het uitkiezen had. Voor de rest kreeg Ko ning weinig speelbare ballen want Paul van Exel verzandde steeds in zijn solo-toer tegen de uitstekende rechtervleugelverdediger van Alcma ria, die op een faire harde manier Van Exel uit de wedstrijd speelde. Zelfs het mee opkomen van doelman Bart Heerschap in de laatste minuut had geen effect en Texel verloor deze be langrijke wedstrijd met 0-1. De stand in de derde klasse A is daardoor als volgt: De Valken 10-15; Zaterdag 18 november: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel B1-VZV B1 3-2 Tex.Boys B1-Geelzwart BI 0-7 Texel B2-HRC B3 13-0 N.Niedorp B1-Oosterend BI 2-1 Tex.Boys C1-HCSC C2 2-4 SRC C2-Texel C2 6-0 DWOW C1-Oosterend C1 9-1 Pupillen: SVC F1-Oosterend F2 1-12 Tex.Boys F2-ZDH F1 4-2 De Koog Fl-Texel F2 2-7 Tex.Boys El-De Koog El 0-3 Texel E1-Oosterend E1 3-3 Tex.Boys E2-Texel E4 4-4 SVC E1-Texel E3 2-6 Texel D1-Tex.Boys D2 2-0 Tex.Boys D1-Texel D2 9-1 Oosterend D1-ZDH Dl 1-0 Zondag 19 november: KNVB: Texel-AIcmaria Victrix 0-1 KNVB afdeling Noord-Holland: Berdas-De Koog 4-0 Dirkshorn-ZDH 2-1 Hauwert-Tex.Boys 1-1 Westzaan-Oosterend 2-3 LSVV 3-Texel 2 1-1 Texel 3-Vios W. 4 3-3 WGW 4-Tex.Boys 2 2-1 Oosterend 2-SRC 4 2-1 Tex.Boys 3-ZAP 6 0-1 N.Niedorp 4-Texel 4 1-4 Junioren: Texel A1-SVW A2 0-5 Dames: De Koog-Kreileroord 12-1 KGB-Tex.Boys 3-2 di S.V.W. 9-14; L.S.V.V. 9-13; Spirit 10-12; Meervogels 9-11; E.V.C. 10-' 1 llpendam 9-8; Alcmaria 9-7; Texel 9-7; H.S.V. 9-7; Schagen 9-5; M.FI :it 10-3. ■P Zondag speelt Texel uit tegen Mee vogels en trainer Aad Vaars kan ei n delijk weer eens beschikken over volledige selectie. Dit zal in ieder gftnr val betekenen dat Simon Brand vb op het middenveld zal spelen om daar de zo belangrijke steun met( rie Plaatsman en Leendert Eelman aan de voorhoede te geven, die op hun beurt eindelijk maar weer eens moet laten zien waarom Tei vorig jaar zo succesvol was. In ia geval zal trainer Vaars deze week spelers waarschijnlijk tijdens de tr ningen op de juiste scherpte probe ren te brengen zodat zondag Texf weer eens zijn echte gezicht kan ten zien. Voor de winterstop dient zeker niet slechte team de zaak re getrokken te hebben want handha ving in deze derde klasse is voor Texel een vereiste. Dan zal men e" ter wel de mouwen op moeten stropen. Bt De Texelse groep van Amnesty Inl national wil een andere vorm aan het schrijven voor gevangenen ga ven. De schrijf avonden in de biblio thek zullen worden vervangen doo een zogenaamd „schrijfabonne- ment". Dit abonnement houdt im (j men door aanmelding bij één vanr onderstaande adressen, elke maan „voorbeeldbrieven" krijgt thuis br zorgd, die alleen moeten worden overgeschreven. sk Recreatie: De Koog-Oosterend Tex.Boys-Texel 0-4 afgelast

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 8