S Kaartjes voor theater via VVV nu snel binnen ,*1 Dankzij nieuw besprekingssysteem: ijver pakt punten or SV Oosterend letbalprogramma amma en Casino evenwicht Geen verrassingen in competitie basketball Succesvol Tevoko scoort punten Tetak nadert kampioenschap IK VAL ALLEEN OP GROTE STERKE FLESSEN. STRAKS IN VE GLASBAK nL KAN JE VALLEN OP WIE JE WILT. DE GLASBAK SNAKT NAAR GLAS Service Bowling: Strandplevier slaat grote slag M.S.T. Programma Eilandcompetitie volleybal R DAG 24 NOVEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 13 pij een goeie eerste helft, en prima keepende Marco Drijver Oosterend zondag twee pun- neegesleept uit Westzaan. Voor- gor rust was Oosterend de ie ploeg, die via André Brouwer (et Koning op een 0-2 voor lig kwam. Na rust maakte Iterend het zichzelf moeilijk door weer te laten terugdringen door egenstander. Toch trok Ooster tan het langste eind en won 2-3. rer Bep Vonk wist dat er wat st gebeuren en wijzigde de ploeg iverse plaatsen. Zo werd Vincent pers midden-midden, Piet Koning Bhalf en André Brouwer links- Dit wierp vooral in de eerste z'n vruchten af. Eerst was het ïnt Kaspers die de bal op maat «rde bij Gerard Legierse, maar vergat te scoren. Daarna was fespers zelf die z'n afstands- it rakelings naast zag gaan. lerend speelde op het scherpst snede, en won bijna elk per- ilijk duel. Westzaan daarentegen j geen enkele kans tegen de so- spelende verdediging. Na 25 mi- g was het raak. Nadat de mende Ben Witte de bal prima was het de hard werkende irdag 25 november: IB afdeling Noord-Holland: aard ATTexel Al 14.30 u. 82-Texel B1 14.30 u. «er CTTexel C1 11.00 u. B1-Tex.Boys BI 14.30 u. n Bl-Texel B2 14.00 u. lerend B1-Wiron B2 13.30 u. V C2-Tex.Boys C1 13.00 u. IC2-Schagen C2 13.30 u. Brend CTWiron C1 13.30 u. ag 26 november: i: vogels-Texel 14.00 u. 3 afdeling Noord-Holland: (oog-ALC 14.00 u. ■Sint Boys 14.00 u. ioys-Schellinkhout 14.00 u. wend-Huiswaard 14.00 u. 2-Hugo Boys 2 14.00 u. agen 4-Texel 3 14.30 u. 6-0osterend 2 13.00 u. 4-De Koog 2 14.30 u. soys 2-JVC 4 12.00 u, Irwart 3-Tex.Boys 3 14.00 u. i4-0udesluis 3 14.30 u. «s: ioys-HOSV 2 14.00 u. nBoys 2-De Koog 11.00 u. 3 hoofdklasse van de Texelse Voetbalcompetitie was ongetwij nde belangrijkste wedstrijd die Gamma 2 tegen koploper Casino hide ploegen hielden elkaar in wicht en deelden de punten. Uelleboog blijft meedoen om de snste plaats. Ditmaal werd met lewonnen van een door blessu- ieplaagd De Krim. Klif laat het tatste weken wat afweten en st het onberekenbare RAB een lispel toestaan. bog blijkt zich wat te herstellen do matige seizoenstart en wist dmet 2-0 te verslaan. Mantje ze- srde In een doelpuntrijke wed- Casino 2 en Gamma 3 Mlden een grote overwinning op BV 2. In de Interregionale klas- verloor Gamma 1 met 4-2 van Courbet en blijft daarmee in de atste regionen van deze klasse, «oensdag en de donderdag ston- t het teken van bekervoetbal soms Nederland-Finland). Meest diende zaalvoetbaluitslag was on- *i|feld de uitschakeling (na straf- ippen) van het eerste team van door het tweede team. Casino het helemaal afweten en ver- we helemaal niet in de zaal. Bij kmes tenslotte stevent Casino 1 d'echt af op het kampioenschap, ber werd De Koog met 7-0 ver- ":o terwijl De Krim met 2-1 van 'no 2 won. Komende week speelt midag Texel BV thuis tegen het torse Sporting Strabo; aanvang 'o uur. Twee belangrijke wedstrij- de eerste klasse van het Texel- "alvoetbal, Donderdag speelt Heijn tegen Casino 3 en vrij spelen de koplopers in de eerste ,se Klif 2 en De Krim 2 tegen Ir. André Brouwer die de bal in de ver ste hoek kopte en voor 0-1 zorgde. Hierna nam Piet Koning de bal prima mee met het hoofd en zorgde met een doffe knal voor 0-2 via een uit- bal van Gerard Legierse. Hierna liet Oosterend het balletje rond gaan en ging verdiend met een voorsprong van 0-2 de rust in. Na rust kwam al snel een tegenvaller voor Oosterend. Een solo van de rechtsbuiten van Westzaan werd goed afgerond en dit betekende de aansluittreffer voor de ploeg. Toch kwam Oosterend op 1-3. Na een solo van Vincent Kaspers werd Johan van 't Hoeft de ruimte ingestuurd. Die leek te gaan scoren, maar de keeper haalde van 't Hoeft neer, zodat Ben Witte via een penalty de stand op 1-3 kon brengen. Kadootje Westzaan kwam via een kadootje van de scheidsrechter weer terug in de wedstrijd. Hierna kwam Oosterend onnodig in de problemen en zat men in de tang van Westzaan. Het was vooral te danken aan Marco Drijver dat Oosterend met beide punten naar huis ging. Hij stopte zeker drie tot vier doelrijpe kansen en plukte elke cornerbal die Westzaan kreeg uit de lucht. Ook Aart v/d Brink doorzag een paar keer gevaarlijke aanvallen en onderschepte deze goed en zorgvul dig. Na het eindsignaal haalde Oosterend opgelucht adem, en ging met beide punten naar huis. Met twee thuiswedstrijden voor de boeg, kan Oosterend zoals het voor rust speelde, de punten in eigen huis houden. Vrijdagavond werden er maar drie van de aanvankelijk vier geplande basketballwedstrijden gespeeld. De Pilaar kreeg ook dit keer een regle mentair 0-2 verlies aan de broek we gens een tekort aantal spelers. De tegenstander Vespertina behoefde dus geen krachtsinspanning te leve ren om de twee punten bij te laten schrijven. In plaats hiervan werd tot een onderlinge confrontatie besloten om het vrijgekomen half uurtje op te vullen. In de eerste wedstrijd van de avond trof Tasiel het team van Dames Moerbeek dat dit keer versterkt was met een heer. Het betere spel kwam van het veel hoger genoteerde Tasiel dat vrij gemakkelijk de wedstrijd met 34-13 won. Datamarkt en S1-Gollard maakten er in de volgende ontmoeting een spor tieve pot van. Omdat Datamarkt vele rebounds wist te pakken en een be ter schot bezat kon men de wedstrijd naar eigen hand zetten. Uiteindelijk prijkte er een 31-12 overwinning voor Datamarkt op het scorebord. De laatste partij van de avond ging tussen Sportshop Texel en Dikke Mik. Dit werd een van beide kanten rom melige vertoning. Vooral aan de kant van Dikke Mik zag het publiek een slecht schotpercentage Zodoende behaalde eigenlijk de minst slechte van de twee, Sportshop Texel, een 20-14 zege en blijft daarmee goed meedraaien in de strijd om de eerste plaats van de eilandcompetitie. Programma basketball vrijdag 24 november: 20.30 u. Paraa-Datamarkt Balcken 21.00 u. Balcken-Dikke Mik Parac. 21.30 u. Moerbeek-STGoll. Dikke M. 22.50 u. Tasiel-Datamarkt STGoll. De thuiswedstrijden in Ons Genoe gen leverden vrijwel alle spelende Te- voko-teams winstpunten op. Met uitzondering van de jongens aspiran- tenploeg werden alle wedstrijden winnend afgesloten. Binnen een uur maakte het eerste damesteam een einde aan de even tuele aspiraties van De Boemel 2. De ploeg uit Tuitjenhorn scoorde in drie sets niet meer dan elf punten en be zorgde de Texelse dames daarmee een prettige middag. Dames twee speelde een leuke wedstrijd tegen Advendo 1. De uiteindelijke 3-1 zege is goed voor het moreel en de stand op de ranglijst. Het leek er even op dat Smash '68 1 het derde da mesteam een punt afhandig zou ma ken. Een 12-0 voorsprong voor de Oosterender ploeg bleek echter niet genoeg. Niets lukte meer terwijl Te voko vleugeltjes kreeg. Smash '68 2 presteerde uitstekend door een punt te pakken van het Helderse HCSC 6. De meisjes van Tevoko konden drie punten aan hun totaal toevoegen door een overwinning op Advendo. Heren Bijna ging het weer mis met het tweede mannenteam. Na twee goede setoverwinningen ging bijna traditio neel de derde set verloren. Ondanks een 6-0 voorsprong in de vierde set, kreeg tegenstander Gruma 4 nog de kans angstig dichtbij te komen, maar dit keer hield de Texelse routine het hoofd koel. In de uitwedstrijd tegen Gruma Seahawks 3 werd de opwin ding door een tellersfout de ploeg fa taal. In de wedstrijd bleek verder dat ook de jeugd zo snel mogelijk moet worden getraind in het door alle teams toegepaste „penetratie systeem" om voor een goede vervan ging te kunnen zorgen. De traditie dat het eerste herenteam van Gruma Seahawks wint, ongeacht de stand op de ranglijst werd ook deze wed strijd waargemaakt. Seahawks, met slechts 3 verliespunten op de tweede plaats in de eerste klasse slaagde er niet in om deze faam waar te maken tegen Tevoko 1. De eerste set ging weliswaar nog naar de Nieuwedie- pers, maar daarna had de Texelse service de zwakke Helderse passers gevonden. Het hieruit voortkomende eenzijdige aanvallen werd steeds be ter geblokkeerd, terwijl de Tevoko- passers een goede basis legden. Uitslagen. Jeugd: Tevoko jongens-WSOV 1 0-3; Tevoko meisjes-Advendo 3-1. Dames: Tevoko 1-De Boemel 2 3-0; Tevoko 2-Advendo 1 3-1; Smash '68 1-Tevoko 3 1-3; Smash '68 2-HCSC 6 2-3. Heren: Tevoko 2-Gruma 4 3-1; Gruma 3-Tevoko 2 3-0; Tevoko 1-Gruma 2 3-1. De senioren van tafeltennis vereni ging Tetak speelden zaterdag thuis tegen DOV 14 uit Heerhugowaard. Het werd voor Tetak een makkelijke middag. Op twee verliespartijen na (een keer Alex Bakker en een keer Martin Janssen) wist Tetak alle par tijen in winst om te zetten. Lieuwe van der Veen won wederom drie partijen. Martin Janssen en juniorinvaller Alex Bakker wisten ieder twee partijen te winnen en ook het dubbel, gespeeld door Janssen en Van der Veen werd in winst om gezet. Zodoende werd het een 8-2 overwinning voor Tetak. Bij winst van 6-4 zaterdag is het kampioenschap zeker. De stand met nog twee wedstrijden te gaan: Tetak 1, 8-65 punten; Spirit 8, 8-57 punten; Rats 16, 8-36 punten; DOV 14, 8-34 pun ten; Callantsoog 1, 8-33 punten; Topspin 81, 8-16 punten. De junioren van Tetak zijn na een goed begin te ruggevallen naar een vijfde plaats. De uitslagen van de laagste vier wedstrijden zijn: Tetak 1-Doko 2 3-7; Tetak 1-Rats 3-7; 't Hooge Huys 4-Tetak 1 5-5; Tetak 1-Befair 1 0-10. Jeugdteam D1 van SV Texel is najaarskampioen geworden. In een onderlinge competitie met teams uit andere dorpen won D1 liefst negen van de tien wedstrijden. De eerste competitie is nu achter de rug. In totaal worden er twee onderlinge competities gespeeld. v.l.n.r Muus Smit (leider). Co Veltkamp. Wim Blonk. Sjors Takes, Erik-Sander Buitenweg, Ward Terpstra. Patrick Pronk, Rutger Vlas, Dave Krijnen. Joris Vlas. Matthijs Albers. Martijn Schrama, Edwin Smit. Willem Pronk (leider) en Henny van Egdom (trainer). een zogeheten „i-taak". Daartoe be hoort Texel niet (Texel heeft een „r- taak"), maar omdat de WV hier tóch graag deze service wil geven èn verlost wil zijn van alle telefonische rompslomp, heeft ook de Texelse WV zich op het nieuwe systeem aangesloten. WV-informatrlco Dalea Polman hielp Marcel Witte aan kaartjes voor Prince, tonder dat zij daarvoor uren boeide te bellen Op het beeldscherm verschijnen in een handomdraai alle benodigde gegevens en met een druk op de knop zijn de kaartjes gereserveerd: een enorme verbetering voor personeel an klanten. Toen de voorverkoop voor de concer ten van de popartiest Prince zaterda gochtend om tien uur begon, speelden zich bij een aantal bespreekbureaus in Nederland onbe schrijflijke taferelen af. De Leid- sestraat in Amsterdam was verstopt met kleumende fans en de alumi nium pui van het VVV-kantoor in Til burg dreigde het te begeven onder de opdringende meute. Vechten om een kaartje was er op Texel niet bij. Integendeel: al na drie seconden was de eerste reservering vrijwel een feit en alle Prince-liefhebbers die later op de dag langskwamen, kon den eenvoudig worden geholpen. Met dank aan de nieuwe bespreking scomputer. Het beeld van grote drommen wach tende en smachtende fans is op Texel niet bekend en evenmin te ver wachten. "Ibch bezorgden de verzoe ken van Texelaars aan de VW om kaartjes voor hen te reserveren vaak voor veel overlast. Tot dusver gebeur de het reserveren namelijk telefo nisch, waardoor de VVV-informatrices soms urenlang bezig waren om con tact te krijgen met het desbetreffen de theaterbespreekbureau of VVV-kantoor. Voor zeer populaire ar tiesten, zoals Prince, is het gebruike lijk dat heel Nederland gelijktijdig aan de lijn hangt en dan moet je veel ge luk hebben om er snel door te ko men. Bovendien bestaat dan het risico dat na uren bellen alleen nog kaarten voor de slechtste plaatsen resteren. Ook bij minder grote optre dens hebben de VVV-dames het vaak lastig, omdat dan bijvoorbeeld onbekend is wéar een optreden plaatsvindt en dit eerst moet worden achterhaald. Zeker in het zomersei- Met nog twee wedstrijden te gaan zal het voor Tetak erg moeilijk wor den om degradatie te ontlopen. De laatste twee uit de poule degraderen. De stand bij de junioren is: Befair 1, 8-71 punten: DOV 2, 8-53; Doko 2, 7-35; Rats 3, 8-31; Tetak 1, 8-28; 't Hooge Huys 4, 7-12. Zaterdag speelt Tetak de laatste thuiswedstrijden van dit jaar. De junioren spelen tegen DOV 2, de senioren tegen Spirit 8. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De aanvang is 14.30 uur. zoen kan de Texelse WV eigenlijk niet met dergelijke tijdrovende klus sen staan. Dat blijkt voor de meeste VVV's in Nederland te gelden, het functioneren als theaterbespreekbu reau is een voortdurende bron van klachten. VW Nederland heeft daarom nu besloten tot invoering van een ge automatiseerd besprekingssysteem. Dat is verplicht voor alle WV's met Tijdens de woensdag/donderdaglea gue in bowling De Koogel heeft Strandplevier een grote slag gesla gen. Harry van Splunter (188), Kees Kooiman 183 en Klaas Veldman (203 en 200) veegden het op de tweede plaats staande BBT team van de baan. Ook de Tiffany Pub lijkt op de juiste weg. Met name Ton Witte was verantwoordelijk voor de 3'/ï -1 op De Kegelvreters. Dennis Beumkes startte schitterend met 244 en 224; gevolgd door team genoot Menno Schuil (207) werd met 3-2 gewonnen van Reisburo Texel. Linda Eelman is de laatste tijd goed in vorm. Met een mooie 187 game werd La Casserole met 4-1 verslagen door het team van kiosk pad Opduin. De Champion Sisters hadden geen medelijden met Ta- bakspec 2, wat resulteerde in een 5-0 winst. Hans Lobato gooide twee (188 en 1841 games op rij en bleek met Dubbel El te sterk (4-1) voor het Kwartet. Texel bv had de smaak nu goed te pakken het werd een verplet terende 5-0 overwinning op de Som- meltjes. De eindsprint van Verseput Verzekering was wel nodig om met klein verschil van de Jutter te winn- nen. Frans Hopman kwam de laatste game pas echt op gang. Met een Volleybal: Zaterdag 25 november: Sporthal Ons Genoegen. Den Burg: 12.30 u. Tevoko-Los '82 (m-B) 12.30 u. Tevoko-Advendo 1 (j-B) 12.30 u. Tevoko-Juvoc 1 (m-C) 13.30 u. Tevoko 3-Juvoc 2 (dl 13.30 u. Tevoko 2-Turnlust 1 (h) 13.30 u. Smash'68 1-HCSC 3 (d) 15.00 u. Tevoko 2-Polisport 2 (d) 15.00 u. Tevoko 1-Juvoc 2 (h) 15.00 u. Tevoko 3-Turnlust 2 (h) Maandag 27 november: Sporthal Sportlaan. Den Helder: 18.50 u. WSOV 2-Tevoko (j-B) 18.50 u. Noordkop 3-Smash'68 2 (d) Donderdag 30 november: Sporthal De Groet, Tuitjenhorn: 19.00 u. De Boemel 2-Tevoko 1 (h) Sporthal Waldervaart, Schagen: 19.00 u. Advendo 1-Tevoko 1 (d) Sporthal Multitreffer, 't Zand: 19.00 u. The Serve 1-Tevoko 2 (d) De tijdwinst die ermee wordt ge boekt zit ook in de administratieve afhandeling. Het schrijven van nota's is per 1 januari, als het „Verkoop In formatie Bespreek-systeem" geheel functioneert, verleden tijd. Met een druk op de knop rolt het reserve- nngsbewijs vanaf nu kant en klaar uit de printer. Voor de Texelse liefheb bers van concerten, theatervoorstel lingen en andere culturele manifestaties belooft deze servicever betering een gouden greep te zijn. slotgame van 223 hielp hij de Lam- perije op winst tegen de F.H. Deur- douwers. Rob Beumkes leek met 214 ook weer zijn plaatsje gevonden te hebben en boekte 5-0 tegen Ta- bakspec 3. Dinsdagleague De Koogel nam deze week de koppo sitie over. Het was weer Klaas Veld man zelf die de hoge games neerzette ten koste van slagerij De Boer. De Topoldies liepen een verne derende 1-4 nederlaag tegen de Baanbrekers op, waar Theo Zuide- wind vriend en vijand verbaasde met een 236 game baanrecord. BTS Hor- difood heeft dankzij een 4-1 overwin ning op Hotel 't Koogerend de aansluiting met de top terug. Damesleague Hier was deze week maar één volle dige wedstrijd. Libberdien Witte start te goed met een 193 game voor Tabakspec 1. Voor de Pins bood Roe- lie Holtewes met 166 goed tegen stand. Toch ging eerstgenoemde er met de meeste punten vandoor. Dinsdag 28 november: Veld A Mannen: 18.30 u. Bremakker 2-Eelman Paal 9 19.12 u. Haarst.-Paal 9 Bremak.2 19.54 u. RWS-Teso Haarstudio 20.43 u. Amrobank-Kobeko DGM 21.30 u. DGM-Music Shop Amro 22.18 u. Krim-Graaf Sp. Musicsh. Veld B: Vrouwen, gemengd en mannen: 18.30 u. Quesion-Klif 23 Sportshop 19.12 u. Sportsh.-Viss. Bouw Question 19.54 u. Stoepa-NBC Rabobank 20.43 u. Krim-Versluis Graaf Sp 21.30 u. Bremakk.1-Graaf Sp Bestuur 22.18 u. Bestuur-Rabo Bremakker Veld C Vrouwen: 18.30 u. Ass. Bremer-Taveerne Wiers. 19.12 u. Verfbus-Wiersma Ass.Bremer 19.54 u. Leydekk.-Rentenaar Verfbus 20.43 u. DA-Krim Leydekkers 21.30 u. Cocky's-Meermarkt DA 22.18 u. ASC-Rival Meermarkt Uitslagen dinsdag 21 november: Mannen en gemengd: Haarstudio-Eelman 2-1; Gr. Slock-RWS 2-1; Auto Centrale-Teso 2-1; BCT Sportshop-Kobeko 0-3, Paal 28-Musicshop 3-0; Bremakker 1-Versluis 2-1; Cockey's Kapsalon-Stuc. v/d Woude 1-2; 12 Balcken-ST. Jan 2-1; NBC-Rabobank 1-2; 't Bestuur-Stoepa 3-0; Vrouwen: Bremer- Meermarkt 1-2; DA-Wiersma 1-2, Question- Witte en Witte 3-0; SC Texel-Verfbus 0-3; Leydekkers-Cocky's Kapsalon 3-0, Zegel Mode-Haarstudio 2-1; Mantje Sport- Visserbouw 3-0; De Krim-Opel Rentenaar 2-1.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 13