Georgisch jongenskoor geeft concert op Texel Gastgezinnen gezocht van 2 en 3 december Lijsttrekker CDA Plakfout Kerkdiensten 3 december Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Geen rijbewijs Verf kan nog veel vriendelijker PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 1 DECEMBER Op zaterdag 16 december zal het jongenskoor ..Martve" (jonge ade laars) uit Georgië optreden in de Ned. Hervormde kerk van Den Burg. Het koor verzorgt in Nederland ver scheidene kerstconcerten en komt (op 18 december) zelfs op televisie, in de Telebingoshow. Gezien de vriendschapsbanden tussen Texel en Georgië kwam „Martve" graag naar het eiland voor een gastoptreden. Voor de ongeveer 50 koorleden (jon gens van 11 tot 16 jaar) en hun be geleiders worden nog gastgezinnen gezocht. VERVOLG VAN PAGINA 1 ik teveel met het ambtelijk apparaat verweven was geraakt. Als je een tijdje raadslid bent, moet je oppassen dat je niet als het ware bedrijfsblind wordt. Je dreigt een beetje te ver vreemden, merkt de signalen niet zo snel meer op. Door tijdelijk iets an ders te doen, kun je er weer met een frisse blik tegenaan kijken", zegt Ge- lein Jansen. Helemaal los van de gemeentepolitiek heeft hij zich echter niet gemaakt. Nauwelijks was hij als raadslid gestopt of hij trad toe tot het CDA- bestuur. Hij voerde onder meer de re dactie van de CDA-nieuwsbrief en was een der samenstellers van het nieuwe verkiezingsprogramma, dat thans in concept klaar is. „Lekker, zo raakte ik meteen goed ingewerkt." Meer tijd De belangrijkste reden om weer toe te happen, is volgens Jansen het feit dat hij meer vrije tijd heeft na de ver koop van zijn kledingzaak „De twee paardjes" afgelopen voorjaar. Mo menteel werkt hij nog twee dagen per week in de zaak en ook is hij el ke maandag en dinsdag gids in het juttersmuseum, werk waarmee hij in principe wil doorgaan. Verder steekt Jansen nogal wat tijd in de aardap pelenteelt en is hij maatschappelijk actief (voorzitter historische vereni ging, organisator Pop en Poëzie). Het werk in de zaak is volgend jaar ech ter afgelopen ën dat geeft ruimte voor het raadswerk en een eventueel wethouderschap. Jansen gaat er vooralsnog niet vanuit dat hij wethouder zal worden. „Dat wordt bepaald door de onderhande lingen na de verkiezingen." Er bestaat geen verplichting voor andere partijen om de lijsttrekker als wet houder te aanvaarden; eventueel kan ook een andere persoon van dezelfde partij worden aangezocht. Geen solofiguur Gelein Jansen is een geheel andere persoonlijkheid dan Piet Zegers. Gaat het CDA nu een andere koers varen? Jansen: „Nee. Ook ik pas in de tradi tie van het CDA. Het CHU stelde zich vroeger nog wel eens onafhan kelijk op, maar ik ben zeker niet van plan een solofiguur te zijn. ledereen in de fractie moet van elkaar weten waarmee men bezig is, dan sluit je verrassingen uit." Nel Eelman die Zegers wel als wet houder voor welzijnszaken had willen opvolgen, toonde zich niet teleur gesteld dat zij als zittend raadslid niet de voorkeur had gekregen. „Ik wist dat ik aan Gelein een geduchte concurrent had, gezien zijn ervaring en landbouwachtergrond. Het was gewoon een verkiezing en naar de motieven van de mensen die hebben gestemd, kan ik slechts raden." Van een gastgezin wordt verwacht dat het zorgt voor een overnachting, van zaterdag 16 op zondag 17 de cember, inclusief avondeten en ont bijt. De rest van de tijd zijn de koorleden gezamenlijk op pad. Onder meer wordt een bezoek gebracht aan de Georgische begraafplaats. De exacte aankomsttijd op de zaterdag is nog niet bekend. Het uit Tblisi af komstige koor is vanaf 14 december in Nederland. Vorig jaar toerde „Mart ve" al eens door het oosten des lands en kreeg toen lovende kritie ken. Een criticus schreef: „Wie de verfijnde klankcultuur van bijvoor beeld de Engelse jongenskoren als ideaal koestert, zal vreemd opkijken bij het geluid van deze jongens uit het zuiden van de Sovjet Unie. Hier geen ijle etherische tonen, maar een zeer aards timbre vanuit een volle borstresonans en een doordringend volume dat overigens nergens leidde tot geforceerd geschreeuw." (Gelders Overijsselse Courant) Het gevarieerde repertoire had een geestelijk-folkloristische inslag. Maar dat was in augustus vorig jaar; nu staat dus een kerstconcert op stapel. De entreeprijs (f7,50) kon redelijk laag worden gehouden naar aanlei ding van de vriendschapsbanden (het koor vroeg geen gage). De voorver koop is heden van start gegaan. Bij de VVV, Zegel Herenmode en het SOW-kantoor (in d'Ouwe ULO) zijn kaarten verkrijgbaar. De organisatie berust zoals gebruikelijk bij de sectie Kunst, Kuituur en Hobby van de SOW. Voor inlichtingen: tel. 15582 (SOW-kantoor). In het artikel over de uitbreiding van de manege op de voorpagina van de vorige krant staat een ernstige plak fout, waardoor een deel van de tekst onbegrijpelijk is geworden. Deze fout treedt op onderaan de tweede kolom. De juiste tekst is als volgt: „Bestuurslid Sjef Beers: „We wilden in ieder geval een extra lange bak hebben, zodat er meer mogelijkheden zijn voor het aangespannen rijden." Waarna de tekst op de derde regel van de derde kolom verder gaat. De drie overgeslagen regels moeten onder het kopje „Subsidie" ergens halverwege aan de tekst worden toe gevoegd (achter „buitenrijbaan en nu weer de cross-....."). Onze excuses voor dit ongemak. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur mevr. Vlaming Uitzending Lichtboei De Waal 11.00 uur ds. Ter Haar De Koog 9.30 uur ds. Kok Den Hoorn 9.30 uur dhr. Kuiper Oosterend 9.30 uur ds. ter Haar Oudeschild 11.00 uur ds. Kok De Cocksdorp 11.00 uur ds. De Jong en pastor Kolkman, geza menlijke dienst met de katholieken in N.H. kerk. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. Salakay 19.00 uur ds. Marais uit Purme- rend. Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. Marais 19.00 uur drs. Salakay GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. E. Mulder uit Amsterdam BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur, voorganger Joh. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Zaterdag 19.30 uur herenkoor, Woord-genedsdienst Uitzending via Lichtboei. Zondag 10.45 uur dameskoor Kindernevendienst De Cocksdorp zondag 9.30 uur In- terk. adventsdienst Oudeschild zaterdag 19.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 Openbare Lezing: „Blijft groeien in uw verhouding tot God" 11.20-12.30 Wachttorenstudie: „Hoe schadelijk geklets de kop in gedrukt kan worden" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: tele foon 02230-23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts H. van de Blaak, te lefoon 14727, b.g.g.semafoon- dienst 02220-12323. Spreekuur op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies: Witte Kruislaan 19, Den Burg. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuyl, telefoon 11446. De Fiat van een 20-jarige man uit Ei- erland is maandag in beslag geno men, omdat hij reed zonder rijbewijs. Er is tegen hem proces verbaal op gemaakt. In de vorige krant stond een verhaal over milieuvriendelijke acrylaatverf. die door twee Texelse schildersbe drijven op de markt wordt gebracht. H.A. Mays van Schildersbedrijf Zaan- derwijk maakte ons erop attent dat de fabrikage van deze verfsoort hele maal niet zo milieuvriendelijk is. Op 14 januari wordt om 20.00 uur in d'Ouwe Ulo een bespreking gehou den over de voors en tegens van de acrylaatverven. Mays: „Het is wel zo dat je geen schadelijke verdun ningsmiddelen nodig hebt, maar het is wel een verf op plastic-basis. De fabrikage ervan is zelfs nog gevaarlij ker dan van gewone verf. Wij werken er al vier jaar mee". Het gebruik van de acrylaatverf bevalt Mays goed. TNO heeft anderhalve maand gele den een onderzoek gedaan naar de acrylaatverf op gebied van uitstoot van milieu-onvriendelijke stoffen. Men hoopt dat, aan de hand van de uit komsten, het fabrikageproces kan worden bijgesteld. „Er staat een nieuwe verfsoort op stapel die „Hi Solid" wordt genoemd. Die is beter voor het milieu dan de acrylaatverf en zal deze waarschijnlijk vervangen. Het klopt wel dat acrylaat vriendelij ker is dan de traditionele verven, maar niet zó vriendelijk", aldus Mays. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan. Noordwester. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Donderdag 30 november De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. De Vereniging van Reumapatien- ten heeft in „Tubantia" een bij eenkomst; 20.00 uur. De afdeling Den Burg van de Bond v. Plattelandsvrouwen heeft in de LBO-kantine een bijeen komst. Lezing met dia's en geluid over de 100 jaar geleden overle den schilder Vincent van Gogh door K. Faber. Ook introducees zijn welkom; zij betalen echter f5,- entree p.p. Vrijdag 1 december In Cinema Texel draait voor het eerst „Great balls of fire", een muziekspektakel over de carrière van Jerry Lewis, de aarstvader van de rock 'n roll. Hij overleefde alles: sexschandalen, zijn huwe lijk met zijn 13-jarige nichtje, godsdienstwaanzin, drankmis bruik en niet te vergeten zijn ri vaal Elvis Presley. In de film spreelt Dennis Quaid de rebelle rende muzikant verbazend over tuigend. De film bestrijkt een paar jaar van het leven van de grote rocker. Eind jaren vijftig be reikte hij de top van zijn carrière en liet die ook weer snel achter zich. „Great balls of fire" gaat over een figuur met een alles be halve nette reputatie, die op ge zette tijden erg slechte perscritieken heeft gekregen. Vier jaar geleden schetste „Rolling Stone" nog een weinig vleiend portret van Jerry Lee als geflipte, bankroete, corrupte en verslaafde psychopaat, die ook nog eens zijn vijfde vrouw zou hebben ver moord. De film is een tijdsbeeld van een man die zichzelf de killj noemde. In manege Akenburg wordt me- ninstructie „voor iedereen" gege ven door Hans Wiebier, van 20.00 tot 22.00 uur. In De Buureton wordt Sinter klaasbingo gehouden, aanvang 14.00 uur. In Cinema Texel draait „Great balls of fire"; 20.00 uur. Zaterdag 2 december In Cinema Texel draait „Great bi of fire''; 20.00 uur. Zondag 3 december Bij de Monnikenweg in De Den nen wordt de boscross van de Atletiekvereniging Texel gehou den, deze keer met inschakeling van enkele zwarte Pieten. Start jeugd 11.00 uur; overige deelne mers 11.30 uur. In manege Akenburg wordt de tweede wedstrijd van de men- competitie om de Jaap de Graal- bokaal gehouden, aanvang 13.30 uur. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij een der bungalows aan de Monnikenweg worden gestart voor de eerste winterwandeltoch van Het Gouden Boltje. In Cinema Texel draait „Great balls of fire"; 20.00 uur. Maandag 4 december In de Muziek- en dansschool (Ouwe ULO) verzorgen leerlingen een voorspeeluur, aanvang 19.30 uur. Opgetreden zal worden door leerlingen op koperen blaasinstru menten en door harp-, piano- en orgelleerlingen. Belangstellenden zijn van harte welkom en de toe gang is gratis. De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting geeft in „Bosch en Zee" een voorlichtingsavond over be lastingzaken, verzorgd door W. Eelman van het NBC accoun tantsbureau; 20.00 uur. In Cinema Texel draait „Great balls of fire". Hoogwater Oudeschild Do. 30 9.05 en 21.J Vr. 1 9.50 en 22.11 Za. 2 10.20 en 22.3 Zo. 3 10.30 en 23.2( Ma. 4 10.47 en 23.54 Di. 5 11.50 en Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. De zon komt 3 december om 8.28 uur en gaat onder om 16.31 uur. 6 december eerste kwar tier; 8 december doodtij. Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat na een moedig gedragen ziekte van ons is heengegaan onze lieve dochter, zuster en mijn vriendin Marijke Jacoba Johanna Witte op de leeftijd van 35 jaar. M. C. Witte A. H. Witte-Langeveld Erwin Witte Gerda Zijm Jan van den Hoek Texel, 28 november 1989 Schilderend 145, 1791 BE Den Burg Gelegenheid tot condoleren donderdag 30 november van 19.30 tot 20.30 uur in de zaal bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg, en na de crematie in het crematorium. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 1 de cember om 15.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Hij die iedereen kent En ons allen verwacht Stelt niemand teleur. Na een moedig gedragen ziekte is toch nog plotseling, veel te jong, van ons heengegaan onze lieve schoonzuster en tante Marijke Witte huisgenote van J. van den Hoek Fam. T. van den Hoek-Barhorst Fam. Van der Werve-van den Hoek Fam. Zwart-van den Hoek Fam. Van Tongelen-van den Hoek Fam. Reinsma-van den Hoek Fam. Zijm-van den Hoek Kinderen en kleinkinderen Rust zacht, Marijke Met droefheid hebben wij kennis genomei van het overlijden van onze lieve spontani collega Marijke Wat zullen we haar missen. We wensen Jan en de familie Witte vee sterkte in de komende tijd. Liesbeth Claudia Jeanine Nenna Ellen Ankie Grietje Karin Mevrouw Vonk 28 november 1989 Verdrietig om haar veel te vroege overlijden moesten wij deze week afscheid nemen van onze trouwe medewerkster en collega Marijke Witte Fam. Van der Kooi en medewerkers Dros' Magazijn Bedroefd namen wij kennis van het overlijden van Marijke Wij wensen Jan en de verdere familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Directie en personeel Drijver Bouw bv Een deel van het Georgische jongenskoor Martve" dat op 16 december op Texel optreedt.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2