K5FEIHCIIN Wat speulen we met Ouwe Sunderklaas? ÏONfii.ri/WR Po bezweek Kerstmarkt in Den Hoorn Uw herinnering aan de jaren tachtig Blanca kampioen hondenclub Texel Nieuwe bestuursleden Groene Kruis Texel Scholieren spelen voor scholieren Eigen kadobon van winkels Oosterend Openstelling feestdagen Werken stoplichten Akenbuurt langzaam? PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 5 DECEMBEI st r nirwi i im WÊÊÊÊÈÊmSmÈÊmÊÊmm MEDEDELINGEN VAN B EN Niet alleen het jaar nadert zijn einde, ook het decennium. Tijd om terug te blikken dus. In de laatste Texelse Courant van de jaren tachtig willen wij dat doen met medewerking van u, de lezers van deze krant. Wij willen graag üw mening horen. Onze vraag luidt: Wat was voor u dé gebeurtenis van de jaren tachtig? Het antwoord mag persoonlijk zijn en liefst zo „Texels" mogelijk. De afbraak van de Berlijnse Muur komt dus niet in aanmerking. Ook voor opmerkelijke anekdotes, verhalen en/of mijmeringen die enigszins op het thema betrek king hebben, houden wij ons aanbevolen. Inzendingen, ge richt aan de redactie van deze krant, moeten uiterlijk 21 de cember binnen zijn. Voor meer informatie: tel. 12741. Toen een vrouw uit Den Burg een dezer nachten gebruik maakte van een po die zij on langs uit een erfenis had gekre gen overkwam haar een bijzonder ongeluk. De blijkbaar niet zo degelijke po brak in vier stukken en de vrouw kwam dus op de scherven te zitten, waarbij ze vrij ernstig werd ge wond. Haar echtgenoot ver leende doortastend eerste hulp. De Duitse Herder Blanca van Jean Veenstra is zondag kampioen van Hondenclub Texel geworden met 165 punten. Tijdens deze onderlinge wedstrijd werden honden uit ver schillende disciplines ieder op hun eigen niveau beoordeeld door keur meester René Krijnen uit Den Helder. De wedstrijd kende een beperkt pro gramma. In de ochtenduren werd op het land van Donatus het speuren af gewerkt. Daarna volgde het app het terrein van de hondenclubs Rozendijk. Deze onderdelen won ook tijdens internationale exame gedaan. Alleen het pakwerk we: overgeslagen. De beginners, die nog maar dne maanden bij de club zijn, deden aan een aangepast programma. De uitslag: 1. Blanca - Jean Veenbaas 1651 2. Lucky Boy - Marius Banda 15 3. Wodan - Antoon Goes 155 pt 4. Tasja - Sieme Dijt 153 pt. Bij de beginners was de eerste p voor Sep van Ingrid Veenbaas. contra TVL-bestuur; AOT-aandelen naar NZH; vuiloverslag definitief naar industrieterrein Oudeschild; Daalder- school wint nationale Pandaprijs: Kuuroord De Pelikaan geopend: Sub sidie Kinderdagopvang; Weekendblad Texelse Courant: Hoe Rijk is de histo rie van Kerkplein 6? Het Groene Kruis Texel besloot in de laatstgehouden ledenvergadering de contributie voor 1990 te handhaven op f 44,-. W. Grabowski uit Den Hoorn werd gekozen tot algemeen bestuurslid. Er werd afscheid genomen van G. Poster, die acht jaar zitting heeft ge had in het bestuur. Zijn functie is overgenomen door R. van der Bent (voorheen secretaris), terwijl G. Ar kenbout uit het algemeen bestuur de post van secretaris op zich heeft genomen. Ook de winkeliers in Oosterend heb ben nu hun eigen kadobon. Vanaf he den is de „Strender kadobon" verkrijgbaar en te besteden bij de elf winkels die deelnemen aan de zoge heten „Strender Stüver"-spaarkaart. Voorradig zijn bonnen ter waarde van 715,- en 725,-. De winkeliers menen dat de bon een stimulans voor de klanten is om in het dorp te blijven winkelen. „De mensen vroegen er ook naar", zegt mede-initiatiefnemer Gé Koot van de gelijknamige super markt. „Dan schreven we een bon uit, maar die moest persé in dezelfde zaak worden besteed." Nu wordt de keus dus aan de klanten zelf overge laten, onder voorwaarde dat de bon nen worden ingewisseld bij de „Strender Stüver"-winkeliers. Tasja van Sleme Dijtop zoek naar da bal. Nog een week en dan is het weer zover: Ouwe Sunderklaas. Veel Texelaars zijn zich nu al aan het voorbereiden om met een zo origineel mogelijke voorstelling tevoorschijn te komen. Tradi tiegetrouw geven wij een overzicht van enkele gebeurtenissen in het afgelopen jaar om mensen die nog niet weten wat ze zullen „speulen" op een idee te brengen. De aankondiging van de tij den waarop in de verschillende Texelse dorpen wordt gespeuld verschijnt in de volgende krant. trekker CDA: Autogebruik op Texel terugdringen: Ophouden met ouder wetse spelling straatnamen?: Texelse ezel Floris van H. Gort Nederlands kampioen; Flycatcher; Uitvaartcen trum accoord; Belangenverenigingen Loodsmansduin en Kogerstrand; Mi neralen winnen uit Texels zand?; Tele foonverkeer op zijn kop door digitale centrale; Joost Dourlein kazerne geen piratenkamp meer?; Verkeersonder- zoek op Texel; Kamperen bij de boer, clandestiene caravans van erf af; Vloekverbod op Texel?; Kunst net als een mooie vrouw?; Kustwacht Eier- land door gebrek aan personeel onbe zet; Archeologisch depot; Stappeland De Koog; Gymzaal Oudeschild ge opend; Besmette teken op Texel?; Waterzuiveringsinstallatie Ecomare; Georgisch cultureel centrum; Vliegende nonnen? Vliegende nonnen; School protesteert tegen gebruik hardhout in nieuw bouw raadhuis; Overname Gasbedrijf Texel door Regionale Noordkop; Af scheid predikant Donker een „gere formeerde streek"; Kansspelen in Turbo verboden; „Lange raadsverga deringen" onderhevig aan kritiek; Openbaar toilet in Oudeschild; Heeft gemeente „voorkeur" voor overkan- ters?; Radio Texel in de ether; Toch nog een zandsuppletie; Derde verdie ping raadhuis; nieuwe wieken voor molen het Noorden; Nieuwe Elizabeth voor bergingsbedrijf Visser; Raad naar de Razende Bol; Texels Zondags blad; Maas Supermarkten naar Uni- gro; invoering mini-containers; Jutters te voet naar minister Smit-Kroes in Den Haag voor behoud Texelse kust; Bezoek minister Brinkman; Landbou wers bezetten Groene Plaats met tractoren; Kleine logiesverstrekkers In het creativiteits- en ambachten centrum in Den Hoorn (de voormali ge „Vermaning", Diek 11a) zal gedurende enige dagen in december een kerstmarkt worden gehouden. Er zullen allerlei spullen te zien en te koop zijn die met de kersttijd hebben te maken, zoals boomversieringen, kerstgroepen en kerststallen, kerststukjes, kaarten, stropdassen, sieraden, kaarsen, houtbewer kingsproducten, origami kerstversie ring, etc. Naast de creaties van de vaste groep medewerkers zijn werkstukken te zien van Mirjam Keij- ser, Tineke Kooiman, Margriet Meyer en Astrid Wilkens. Er is nog plaats voor eventuele andere deelnemers. Die kunnen zich opgeven bij Nelie In de aula van de Rijksscholenge meenschap wordt vrijdag 8 decem ber opgetreden door een toneelgroep, bestaande uit leerlingen van het Jo hannes College uit Den Helder. Zij noemen zich „Pitbull" en het stuk dat zij opvoeren hebben ze zelf ge schreven. Volgens de groep is het „een net-geen-toneelstuk vol dromen en gedachten". Plaats van handeling is een klaslokaal. Kaarten zijn ver krijgbaar in de aula van de RSG, tij dens schooluren, en kosten 72,50. Eventueel kan men ook nog een kaartje kopen aan de kassa op de avond van de voorstelling. Vinke, telefoon 14805 of Jeannet van Abs, telefoon 13644. De kerk zal sfeervol worden ingericht en de Hoornder dorpscommissie werkt mee door een levende kerst groep in de tuin van de kerk te ver zorgen. De openingstijden zijn: vrijdag 15 en 22 december van 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 28 en vrijdag 29 de cember zal het kerkje van 14.00 tot 17.00 uur open zijn. De toegang is gratis. Tussen Kerst en Oude en Nieu» van 22 december tot 2 januari, raadhuis gesloten. Via adverten zal bekend worden gemaakt ho belangrijke gemeentelijke dienst kan bereiken. Dit betekent dat ook bureau Bi zaken gesloten zal zijn in die p< Er is alleen een beperkte opens - voor aangifte van geboorte em - lijden. Wie binnenkort op vakantie gaa er goed aan nu al te bekijken o paspoort of de toeristenkaart m geldig is. Alleen als de aanvraai vernieuwing vóór vrijdag 15 dei ber is ingediend, kan deze nog 1990 worden behandeld. Voori ging van rijbewijzen is deze dati december. Voor meer informatie kan ment recht in het raadhuis bij kamer tussen 08.00 en 12.30 uur. Milieuhef De datum 1 januari is bindend bijvoorbeeld de milieuheffing va Hoogheemraadschap. De hoogt i daarvan is afhankelijk van het 8 bewoners van een pand. Het komt regelmatig voor dat ni - vangst van het belastingbiljet w - bemerkt dat niet de juiste perso op een bepaald adres zijn gere- gistreerd. Het is echter niet mog dit met terugwerkende kracht in 1 voeren. De datum van aangifte i bindend. Wie eraan twijfelt of zijn of haar huizing is gemeld kan hierover» matie vragen op kamer 209 van raadhuis. Waardevolle en betrouwbare „schat kaarten" boven water; Texeler dek bedden aanbevolen in Ron's Honeymoon quizz; Paardensporters in één vereniging; Schoollogopedie al leen voor particulier verzekerde kinde ren?; Fusie RSG-LBO; Fontein Groeneplaats mislukking?; Texel 575 jaar stad; Buurtjeugd onvoldoende speelruimte in De Mars?; Geen be taald ouderschapsverlof in 1989, maar ambtenaren een belastingvrij bedrag; RSG-leerlingen onderzoeken kuststrook; Afschaffing Texel-tarief voor vrachtwagens; Teso-directeur kijkt ook naar belang Texelse consu ment; Zeehonden zwemmen tijdelijk in zwempark Molenkoog; Hondepoep zwaarder beboeten; Boorvergunning Petroland; Folklore aan zijden draad; Raadslid wil Ecomare liever subsidië ren dan lenen; Op sokken over de Koger kermis; „Koeienhotel" van Ni co Roeper levert meeste melk van Texel; Computervirus Computervirussen gingen aan Texel voorbij; Cholesterol gehalte op Texel lager dan landelijk; Ijsberen in Art;s smullen van illegale Texelse tong; Kunst aan boord TESO-boten; Alge meen pardon levert politie ruim 100 wapens op; Sportkantines de kortste weg naar de alcohol?; De Ecocar; Grootgrutters betalen niet voor pro motie; Texel in een armenkleed?; Paardenrustoord op Texel?; Conflict Brügemann/Ronde om Texel; Interna tionale oplichters ook op Texel actief; Stuntaanbieding: „huis kopen, terrein wagen cadeau"; Horeca-stop gunstig voor openbare orde?; Last-minute Raadslid Gerbrand Poster (Texels Be lang) had klachten gehoord over de stoplichten bij het kruispunt Aken- buurt. Hij had zelf ook geconsta teerd dat men er vaak moet wachten als er niets aankomt. In de rondvraag van de vergadering van de financiële, economische en techni sche raadscommissie vroeg hij of daar niet iets aan te doen is. „Vier vijf jaar geleden vond ieder een ze zo snel", merkte wethouder Barendregt op. Poster bracht daar te gen in dat de lichten bij de veerhaven veel sneller reageren. Jan Frederici legde uit dat bij de veerhaven is gekozen voor een systeem waarbij alle lichten op rood staan als er geen verkeer is. Bij Akenbuurt staan echter de lichten van de Pontweg op groen als er geen zijverkeer is. Als er iemand via een zijweg komt, duurt het even voor het groene licht van de Pontweg op rood staat. „We zouden natuurlijk ook bij Akenbuurt zo'n „alles op rood"- systeem kunnen zetten, maar dat geeft waarschijnlijk alleen maar meer oponthoud", aldus Fredrici. Kotex Poster wilde ook informatie over de planologische problemen die er be staan voor uitbreiding van het Kotex- gebouw. Barendregt legde uit dat het niet mogelijk is daar een permanente voorziening te maken. „Er bestaat een afspraak met wethouder Zegers. De gemeente verleent steun bij het opbouwen en afbreken van de tijdelij ke ruimte". Peter Bakker (PSP) zei dat als argu ment waaróm er geen permanente voorziening mag komen indertijd is gezegd dat het stolpje van Kotex niet uit het zicht mocht raken. „De Abbe- boekingen bij reisbureau Texel; Stunt vliegwerk op verzoek bij opening fietspad Hoornderweg pakt verkeerd uit; Naturisten Camping Loodsmansduin gedeeltelijk voor naturisten; Parkeergelegenheid hangijzer in De Cocksdorp; Straalja- geroverlast; Uitbreiding jongerenter- rein Kogerstrand; Olierestanten in Texelse bodem; Gelein Jansen lijst- waal is inmiddels omgetoverd tot be drijventerrein, dus dat gezicht maakt niets meer uit". Hij benadrukte dat bij het maken van het bestem mingsplan De Mars van allerlei ideeën voor een wijkruimte is af gestapt en dat het daarom aardig zou zijn van de gemeente als de ten toonstellingsruimte van Kotex mag blijven staan. „Het is al vaker aange kaart, maar we komen nooit een stap verder, want Zegers zit op die af spraak en die krijg je niet onder z'n gat vandaan...", aldus Bakker. In Cinema Texel draait om 2( uur „Great balls of fire". Woensdag 6 december De beheerscommissie voor dorpshuis d'Ouwe ULO heeft openbare vergadering in het lijknamige gebouw; 20.00 ui Donderdag 7 december De cabaretavond met Herman Finkers in theater-restaurant 12 is uitverkocht. Hoogwater Oudeschild Di. 5 11.50 en - Wo. 6 0.50 en 1 Do. 7 1.44 en 1 Aan het strand is het een uur eerde hoogwater. Laagwater valt gemidde 6.15 uur na hoogwater De zon ko? december om 8.28 uur en gaat ondi om 16.31 uur. 6 december eerste tier; 8 december doodtij. Dinsdag 5 december

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2