>taatbosbeheer ntrek in nieuw neemt pand -2S±- Sensatie op damclubavond Sint reikte PTT nieuwe tassen uit Drukke avond voor zaalvoetbal-keepers Oud-leerlingen met blijspel Veel persoonlijke record in boscross lasketballdames resteren goed Stuk in studie Meer bezoekers passantenhaven Autoruitenmaniak Winkeldiefstal Kerstviering De Koog JSDAG 5 DECEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 STAATSBOSBEHEER DISTRICT TEXEL Moet deze loper mee in de zak van de Zwarte Pieten of helpen zij hem zo over de eerste me ters van het boscrossparcours.... van André Brouwer met 15.31. Bij de veteranen over 8,5 km. verbe terde alleen Martien Baars zijn record met 34.41 Dit werd door hemzelf toegeschreven aan zijn nieuwe outfit. Ondanks dat moest hij Piet Bakelaar voor laten gaan in 33.09. Cees Vinke kwam tot 35.09. Erna Kuip had zich tot doel gesteld onder de veertig minuten te lopen en haalde dit: ze bleef er dertien tellen onder. Marijke Stark werd eerste in 37.03. De vele baantrainingen en de goede begeleiding wierpen voor John Boo gaard vruchten af. Hij liep een record van 28.55. Ook Theo Franchimon verbeterde zijn beste tijd (29.061. Ro nald Nieda werd derde in 29.48 Jan Kuyper (42.48) en Henk Stevens (35.45) snoepten seconden af van hun beste tijden. De volgende boscross is op 17 de cember. Op de wekelijkse clubavond van damclub Oosterend/Texel vielen en kele sensationele uitslagen te note ren. De in de onderlinge competitie nog ongeslagen Jaap van Heerwaar den moest zijn meerdere erkennen in Hans de Beurs, welke laatste een foutieve voortzetting van Van Heer waarden genadeloos afstrafte. Ook Ate Sijtsma liet zich van zijn beste kant zien. Via fraai combinatie werk kreeg hij André Brouwer op de knieën. Door zijn zege steeg Sijtsma van de dertiende naar de negende plaats. Adriaan Bruin bood lang goed tegenspel aan Jos de Wolf, maar haalde iets te snel dam. Deze werd opgesloten op de trik-traklijn en De Wolf nam de punten mee naar huis. Viktor Voskuil en Harry van de Wete ring speelden remise tegen elkaar, en daar mocht Van de Wetering blij mee zijn. Wijnand Bakker speelde tot in de kleine uurtjes een boeiende partij te gen Gerrit Vlaming waarin remise de meest bevredigende uitslag was. Eigenlijk gold datzelfde voor de partij tussen Gerrit Blom en Lauw Boon man; met wederzijds nog een viertal schijven op het bord werd tot remise besloten. Piet Bakelaar speelde een „mini-simultaan" tegen Cees Vinke en Frans Bos. Laatstgenoemde ver loor in de opening al een schijf, hield het daarna nog lang vol, maar bleef tenslotte toch met lege handen staan. Cees Vinke ging in het mid denspel in de fout en overzag een damcombmatie door middel van slag keus. Ook een nul voor Vinke dus. Uitslagen: J. de Wolf-A. Bruin 2-0; V. Voskuil-H. v/d We tering 1-1; A. Brouwer-A. Sijtsma 0-2; W. Bakker-G. Vlaming 1-1; G Blom-L Boonman I-1; P Bakelaar-F. Bos 2-0; C. Vinke-P. Bake laar 0-2; J. van Heerwaarden-H. de Beurs 0-2. Stand: 1. P. Bakelaar 8-15, 94%; 2. J. van Heerwaar den 11-17, 77%; 3. M. Vittali 9-12, 67%; 4. H. de Beurs 11-13, 59%, 5. V. Voskuil 8-9, 56%; 6. J de wolf 10-11, 55%; 7. H v/d We tering 11-12, 55%; 8. A. Sijtsma 11-11, 50%; 9. G. Vlaming 11-11, 50%, 10. C. Vinke 10-10 50%, 11 A. Brouwer 11-10, 45%; 12. G. Blom 10-9, 45%; 13. L Boonman 9-8, 44%, 14. A. Bruin 11-9, 41%; 15. W. Timmer 9-7, 39%; 16. F. bos 12-9, 38%; 17 K. Burger II-6, 27%; 18. P. Brouwer 6-0, 0% De goedheiligman was maandagmid dag hoogstpersoonlijk naar het post kantoor in Den Burg gekomen om er de nieuwe PTT-posttassen te introdu ceren. De onorthodox optredende Sint begeleidde de overhandiging van de eerste tas in rijmvorm. „De tassen waren vroeger zwart misschien, maar zijn nu niet meer om aan te zien. De PTT moet men herkennen, dus daar om: kleur bekennen," dichtte de Sint, onderwijl schalks knipogend naar de gemeenteraadsleden onder de post- bestellers.... De nieuwe, felrode tas sen zijn niet alleen bedoeld ter vervanging van de aan slijtage onder hevige grijze tassen. Ze moeten te vens het handelsmerk van de PTT-nieuwe stijl worden. Na de ver- Vrijdag speelde de Texelse hoofd klasse in de zaal. Liefst 56 keer moest de bal uit het net worden ge vist, een gemiddelde van ruim 9 goals per wedstrijd. Als we eerst eens in de kop van de ranglijst kijken dan zien we dat Casino, dat van Texel BV 2 won, bovenaan staat. Over deze wedstrijd even iets meer: na de wissel stond het 2-1 voor Ca sino. De wedstrijd leek dus volkomen open, maar binnen een paar minuten kwam Casino op een beslissende voorsprong van 4-2 door twee doel punten van Kees van Heerwaarde, waarvan de laatste een ongelooflijke „kogel" was. Men praat wel eens van inslaan, maar deze sloeg werke lijk in. Benjamin van Heerwaarde leg de een intrap op van Kees van Heer waarde en die haalde verwoestend uit. Casino liep daarna nog uit naar 7-2. De meest doelpuntrijke wedstrijd kwam op naam van De Krim tegen Gamma 3: 7-9 winst voor Gamma 3. Jelleboog, concurrent van Casino, won van Klif en Mantje (ook nog vol op in de race) won van Gamma 2, met 5-2. In de eerste klasse speelde afgelopen week Texel 2 tegen Gam ma 4, twee teams met jonge spelers (ongeveer 14, 15 jaar). Ze voetbalden met een grote inzet en omdat beide teams elkaar in evenwicht hielden, was de wedstrijd ongelooflijk span nend. Gamma 4 won verdiend met 2-1 omdat de ploeg toch beter was dan hun tegenstander, Texel 2 ver diende een pluim voor de getoonde inzet. Ook in deze klasse verloor ko ploper Texel BV zijn eerste punt aan De Koog 3. Dat biedt weer perspec tief voor de achtervolgers Attent en Gamma 4. Nog een hele goede wed strijd was er te zien van de C- junioren selectie. Deze jongens oefe nen voor het Noordhollands kam pioenschap op 6 januari in Hoorn. Tegenstander was Gamma 1 junioren. De C-selectie liet een werklust zien die de verantwoordelijke coach Wil lem Oosterhof met vreugde zag. De selectie won uiteindelijk met 3-0 door twee doelpunten van Patrick van Leeuwen en eentje van Emile Key ze r. Uitslagen: Klif%Jelleboog 2-5; De Krim Gamma 3 7-9; Gamma 2-Mantje 2-5, ZDH-Rab 4-3; Texel BV 2-Casino 2-7; Casino 2-De Koog 5-5; Gamma 4-Texel 2 2-1; Attent-Casino 5 6-0; Texel 3-Jelleboog 3 5-4; Texel BV 4-De Koog 3 3-3; De Koog 4-ZDH 2 3-1; Jelleboog 4-Rab 2 0-5; Casino 7-Oosterend 3 4-6; Casino 2-Casino 0-4, De Koog-Gamma 3-1; Texel-Gamma 2 1-14; Casino-Texel BV 5-2; Gamma-Gamma 2 1-4, De Koog-Oosterend 2 6-1; Texel 2-Casino 4 6-8; Texel 3-Casino 3 7-4; De Koog 2-Casmo 5 6-0; Texel 6-Texel 7 2-0 De toneelgroep van de oud- leerlingenvereniging van de lagere landbouwschool heeft het stuk „Het vrolijke tankstation" van Frits Wemp- ner in studie genomen. Onder regie van Paul Eelman zal het zaterdag 27 januari worden opgevoerd in De Wie lewaal in De Waal en op zaterdag 3 februari in Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. zelfstandiging van de post vorig jaar, worden de zaken anders aangepakt en onder meer hoort daar een verbe tering van het imago bij. „De mensen moeten uit de verte al kunnen zien dat er een postbesteller van de PTT loopt", aldus besteller-voorman Bert Buisman. Onderscheid met bezorgers van folders, kranten en andere post is gewenst. De 24 vaste bestellers hebben elk hun eigen tas gekregen. Ook zijn de twee dienstbromfietsen en de vijf handkarretjes van de nieu we tassen voorzien. De geplastifi ceerde nieuwe tassen maken een wat soepeler indruk dan de oude tas sen, maar hebben geen groter volu me. Sinterklaas overhandigde de eerste tas naar de oudste postbestel ler, Theo Medema. Carianne Timmer kreeg als jongste de tweede tas uit gereikt. De foto toont de Sint en zijn pieten temidden van de Texelse post- bestellers en hun nieuwe tassen. Twee Zwarte Pieten en 64 lopers trotseerden zondag het „koude neu- zenweer" om aan de derde boscross van het seizoen mee te doen. On danks de lichte vorst was het par cours goed begaanbaar en niet te glad. Goede tijden werden verwacht en gerealideerd. Bij de 1,4 km. liep Rob Schraag 5.37, goed voor een eerste plaats. Tymen de Wijn werd tweede in 6.22 en Je roen Huizinga derde in 6.41. Maarten Dogger vestigde een per soonlijk record in 6.58. Stefan Tijsen liep zijn eigen record aan gruzelemen ten in 6.51. Bij de meisjes bleek Greetje Haak weer het snelst in 7.16, gevolgd door Marjon Schraag (7.37) en Lia Visser (8.09). In de rubriek meisjes 4,25 km. snelde Sabine Beijert naar een record van 20.11. Natasja Koopman werd tweede in 21.24 en nanda Koopman derde in 22,51. Bij de jongens vestigde Denhard van der Slikke een parcoursrecord (16.31), op twee seconden gevolgd door Ron van der Slikke. Ook Wim Noordzij, die derde werd, liep een persoonlijk re cord (16.57). Bij de vrouwen werd Ingrid van Lu- bek eerste in 17.44. Tweede was Co- linda Brouwer in 18.00 en derde Esther van der Berg in 18.40. Cecile de Boer en Carla Smit verbeterden hun records. De eerste drie heren braken allen hun persoonlijke records. (Rien Brouwer 15.50, Tony van der Vis 17.03 en Fred Wiering 17.49) Het parcoursre cord op deze afstand is in handen nachtingen. Dit jaar krijgt men daar om f3645,- (243 x 715,-). Aan toeristenbelasting krijgt de ge meente f30.600,-, dat is 78800,- meer dan vorig jaar. Ook in de rijks haven wordt tegenwoordig toeristen belasting geind. Het geld dat dit oplevert, gaat grotendeels op aan ede kosten voor de inning. Het gaat ech ter om de rechtsgelijkheid tussen rijks- en passantenhaven. vlag hangt nog niat in top. maar hat nieuwe kantoorgebouw van SBB TaxaI Is inmiddels in gebruik genomen. ld vorige week gebeurde dan garop Staatsbosbeheer Texel al zo ng had gewacht: het oude kantoor n de Molenstraat (de voormalige )S) werd verruild voor een gloed- suwe accommodatie op het bedrij- Interrein in De Mars. De inrichting inmiddels vrijwel een feit, maar de ficiële opening laat nog even op ;h wachten. Deze wordt verricht een nog nader te bepalen datum gin 1990 door burgemeester flipper. et de verhuizing, die donderdag 30 n/ember binnen één dag achter de g was, is een eind gekomen aan it tijdperk in het oude HBS-gebouw. et onderkomen werd in oktober 79 door Staatsbosbeheer (SBB), itrict Texel, betrokken. Vóór die tijd inden de werkbesprekingen plaats een kantoortje van zeven bij drie eter ten huize van het toenmalige -districtshoofd M. Mantje. In 79 ging SBB van héél krap naar él ruim. De oude schoollokalen wa- n riante vertrekken voor het dis- ctshoofd, de drie opzichters, twee «wachters en administratiekracht, staat van het gebouw was in de gintijd nog wel redelijk, maar ver- ichterde de laatste jaren. Intussen srd ingezien dat de Rijksscholenge- eenschap wegens het dalende aan- leerlingen de dependance zou Beten afstoten. In 1987 werd deze sgnose bewaarheid. Rijksgebou- indienst, die de opstallen huurde n de gemeente, vond dat ook SBB tel maar moest omzien naar een 'der gebouw. Maris Stella i keus viel in eerste instantie op de lormalige RK kleuterschool „Maris aan de Gasthuisstraat in Den Volgens het huidige districts- üofd R. Klaassen „een mooi plekje, i basketballdames zijn erg goed uig in de derde klasse van het dis- et Noordholland-Noord. Het is wel waar de onderste klasse, maar er progressie in het spel. Vorige eek haalden ze een 2-0 overwin- ng omdat de tegenstander, de Bppers uit Hoorn, niet kwam opda- in. Zodoende hadden de Mareis >ergie over. Dit kwam vooral sterk et voren in de score van Irma Wit- 14 punten in totaal. (tegenstander van zaterdag in de Koninghal, Brezan 2, heeft nog ten wedstrijd gewonnen. Er werd et enig optimisme naar dit treffen 'gekeken. Brezan 2 bleek echter th een heel taaie tegenstander, "(ledigend zat het bij de Mareis {t goed: domme persoonlijke fouten chttien in totaal). Het gevolg was it drie spelers van De Mareis op de hk zaten met 5 „p's". Tot in de sde minuut van de tweede helft 'et Brezan 2 zich in De Mareis vast. *n was het verweer gebroken. De lergie was op, anders hadden nog ■ïrse mooie kansen kunnen worden "zilverd. De eindstand was dan ook =ker tien punten hoger geweest. De '"els staan nu waarschijnlijk op een !'de plaats met 12 punten uit 8 'dstrijden. Zaterdag 9 december eelt De Mareis uit tegen W.G.W. 5 Den Helder. 'Slag: 'Marels-Brezan 2 42-30. «re: maar erg duur". SBB onderhandelde serieus om tweederde van het ge bouw te kunnen verkrijgen, liet teke ningen ontwerpen, maar uiteindelijk ketste het plan af op de kosten. Klaassen zegt dat dit gebeurde met het oog op de verzelfstandiging waarvoor SBB staat en die in 1991 zijn beslag moet krijgen. Tot dusver worden de accommodatiekosten cen traal door het rijk voor rekening ge nomen, maar vanaf 1991 zal elk district de exploitatiekosten binnen het eigen budget moeten oplossen. In dit verband wijst Klaassen op de bijzondere positie van Texel binnen SBB. Bij de recente landelijke reorga nisatie zijn alle districtskantoren op geheven, met uitzondering van Texel en Terschelling. Er zijn veertien re gio's gevormd, in de plaats van de provinciale diensten. Texel valt nu niet langer onder de provincie hoofdstad Haarlem, maar behoort tot de regio Alkmaar. Normaalgesproken houden alle districtshoofden zitting in het regiokantoor, maar gezien de ei landpositie van de twee voornoemde Waddeneilanden werd besloten de districtskantoren aldaar te handha ven. Daarmee was de zaak nog niet rond. SBB Texel wilde graag centraal zitten, in Den Burg dus. De regio was echter van mening dat een kantoor bij de werkschuur in de Dennen het beste zou zijn. Dat hield in: een kantoor al leen voor het districtshoofd. Op Texel was echter de situatie gegroeid dat ook de andere stafleden over kan toorruimte beschikken. Uiteindelijk ging de kogel door de kerk en kon er volgens de wensen van SBB Texel worden gebouwd in De Mars. Semi-permanent Het 163 m2 grote nieuwe gebouw is semi permanent, dat wil zeggen: een houten opbouw („units") op een ge metselde fundering. In vijftien twin tig jaar zal het gebouw worden afgeschreven. Enigszins merkwaardig is dat het bedrijf dat het kantoorpand heeft gebouwd. Verlaat Houtbouw uit Hardinxveld, nog eigenaar is. SBB Texel maakt de komende drie jaar op huurbasis gebruik van het gebouw, met een optie op koop na afloop van deze termijn. Deze tijdelijke constructie heeft vol gens Klaassen niets van doen met eventueel op komst zijnde nieuwe re organisatie. „De situatie zoals die nu is, schijnt te zijn gewaarborgd. Mij zijn geen signalen bekend dat er weer wat staat te gebeuren." SBB Texel telt momenteel zeventien men sen in vaste dienst (inclusief het hoofd), één administratieve kracht voor halve dagen en vijf zes seizoen-duinwachters. SBB telt twee zogeheten „beheer- seenheden", één voor het noordelijke gedeelte van het eiland de ander voor Texel-zuid. Elk team heeft een eigen ruimte ter beschikking in het nieuwe gebouw. De administratie en het hoofd zijn eveneens apart onder gebracht: verder is er een maga zijn/berging en kantine/vergaderlokaal. Klaassen: „De oude HBS was in we zen te groot. Dit is goed werkbaar, afgestemd op het aantal personen dat er nu werkt. Het magazijn en de vergaderruimte zijn overigens nauwe lijks kleiner dan aan de Molenstraat." Toneelvereniging Nieuw Leven uit Ou- deschild heeft het stuk „Sil de Strandjutter" in studie genomen. Dit zal op 20 en 27 januari ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van de toneelclub worden opgevoerd in 't Skiltje. In de passantenhaven van Oudeschild zijn afgelopen jaar 12.685 overnach tingen geregistreerd. In 1988 waren dat er 9923. De gemeente ontvangt pacht vanaf 12.442 scheepsover- Zeker voor de vierde keer in enige weken is op het parkeerterrein aan de Slingerweg/Emmalaan een autoruit van een auto venield. Ditmaal was in de nacht van zaterdag op zondag een taxi van een bedrijf uit Oudeschild het doelwit. Bij een supermarkt in Den Burg werd vrijdagmiddag een 51-jarige man uit Callantsoog betrapt die voor 7112,16 aan boodschappen probeerde mee te nemen zonder af te rekenen. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. In samenwerking met de Anbo afde ling De Koog, organiseert de dorps commissie De Koog, in de dorpskelder op 20 december aanvang 15.30 uur, een kerstviering voor in woners van De Koog en oud inwo ners vanaf 55 jaar. Kosten 75,—. Deelnemers kunnen zich opgeven bij mevrouw Rungs, tel. 17572 en me vrouw Henstra, tel. 17287. En uiter aard in de dorpskelder tijdens een van de activiteiten van de Anbo en de corpscommissie.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7