Overmaat kampeerplaatsen remt toeristische groei? CONSEQUENTIE VAN 47.000-MAXIMUM: Dames-basketball ep niet lekker ludo-examens Shima Bet demonstratie Dammer Frans Bos op de goede weg Dressuurwedstrijd in manege Akenburg W.M.C. toch te sterk voor S.V.O. Voetbalprogramma Eilandcompetitie volleybal Texelse kapsters in de prijzen Eindspelvoering van De Visser prima Uitslagen Ouwe Sunderklaas Den Burg De Waal Oosterend Oosterend Hoge scores troef bij klaverjasclub Oudeschild De Koog De Cocksdorp Den Hoorn /RIJDAG 15 DECEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 |g gemeenteraad heeft onlangs eenstemmig verklaard te zullen isthouden aan het maximum van 47.000 toeristische slaap- laatsen op Texel, in het belang van de rust, de natuur, de capa- Iteit van de openbare voorzieningen en daarmee van de miiteit van het eiland als recreatiegebied. WV-directeur Jaap Iekker is het daarmee van harte eens. Maar hij wijst er wel op tit het letterlijk toepassen van deze regel in de praktijk zal tei len tot achteruitgang van het aantal toeristen dat tegelijkertijd ip het eiland kan verblijven en dat heeft consequenties voor de laatselijke economie en de daarmee samenhangende werkgele- tnheidsont wikkeling. lekker stelde al eens eerder de con- iquenties van het op Texel „heilige" ptal 47.000 ter discussie, overigens pnder veel resultaat. Hij deed het pnieuw tijdens de persconferentie hij belegde om bekendheid te ge- «n aan de promotieplannen die de VV in 1990 wil uitvoeren. Hij ging barbij in op de kansen en bedreigin- en waarmee Texel als recreatiege- lied rekening moet houden, let maximum van 47.000 slaap- laatsen is het belangrijkste onder- bel van het Recreatiebasisplan uit Ie zeventiger jaren, dat mede bepa- jnd is geweest voor de bestem- lingsplannen die nadien werden btworpen of aangepast. Zolang het «reiken van dit aantal nog in het erre verschiet lag, is het nooit punt an discussie geweest maar nu zit tal er dichtbij en zelfs zijn er al lannen die om die reden zullen wor- en afgekeurd. De plaatselijke politiek oudt niettemin vast aan de 47000 n burgemeester Schipper sprak daar inlangs zijn tevredenheid over uit. Groepsgrootte lakker: „Die 47000 slaapplaatsen jn destijds bepaald omdat het ver- atwoord werd geacht dat maximaal 'jt aantal toeristen zich tegelijk op at eiland zou bevinden. Want die aapplaatsen doen natuurlijk geen waad; het gaat om de mensen die bij horen. Maar het aantal slaap- batsen is niet gelijk aan het aantal «risten. Want niet alle slaapplaat- an worden gebruikt, ook niet als axel zogenaamd vol is. Het is heel wvoon dat bijvoorbeeld een vierper- ioons bungalow (dus met vier slaap- laatsen) wordt verhuurd aan een ezin van twee of drie personen. En p kampeerplaatsen waar vroeger <n tent met vijf mensen stond, ver- ijven nu niet meer dan twee of drie ersonen, een ontwikkeling die bij- de zaterdagavond gespeelde bas eball uitwedstrijd tegen W.G.W. 5, il het de dames van De Mareis niet 196. Ze hebben in Den Helder aan sSportlaan nog altijd moeite met bed presteren. Als oorzaak wordt oor de speelsters gegeven: de bor- sn van plexiglas en de altijd aanwe- :ge stuiterbal. Het is wel leuk om m zondebok te hebben maar het is «ter om naar de eigen spelstijl te Ijken. In te voren was bekend dat WGW van eenzelfde kaliber was als De larels. Gedurende de eerste helft telden de teams elkaar goed in tanwicht, maar WGW 5 kwam toch iet een lichte voorsprong uit de ttijd. Verdedigend zat het wel weer bed. Vooral Karin Zegers speelde ïn belangrijke rol. Maar de aanval triiep chaotisch. Er was te weinig Nt in het spel. Bij schoten op de Ssket stond vaak niemand op links *n te rebounden. In de tweede helft j® het beter. Yvette Gieles liet sarin nog eens even zien hoe je een al op professionele wijze kunt afrol- tn, een gymnastisch hoogstandje. Ie Mareis kwamen terug, en zelfs óór te staan. Tot in de laatste se inden van de 25e minuut. Een ver haald afstandsschot van WGW 5 of doel. Het gevolg was dat de oorsprong, op dat moment één imt, werd omgezet in een achter land. Daar kon niks meer aan wor- en veranderd omdat de tijd ontbrak, ólgende week 16 december spelen S dames weer thuis in de De Ko- 'nghal tegen Amiga 4. ISlQg. jw 5-De Mareis 23-22 'jnten: S. van Beek 8; G. Ykema 6; K. Ze- 4; R. van Maldegem 2; J. Witte 2. idoclub „Shima" houdt zaterdag- Ohtend in sportzaal „De Ferrever" tamens. De clubleden komen vanaf iOO uur in actie voor het behalen 'in de witte band en vanaf 10.15 uur •Hen de judoka's moeten proberen tn gele of oranje band te bemachti- ïn. De examens worden omstreeks voorbeeld voor de Recreatiestichting een aanzienlijke vermindering van in komsten heeft veroorzaakt. Naarmate de gezinnen kleiner werden is het verschil tussen het aantal slaapplaat sen en het aantal toeristen dat er ge bruik van maakt, steeds groter geworden". Dertig procent Uitgaande van het feit dat het over grote deel van de toeristen met de auto naar het eiland komt, maakt Dekker een rekensommetje om zijn stelling ter bewijzen. „De afgelopen zomer was Texel op een gegeven mo ment practisch vol en er bevonden zich toen 10.000 vreemde auto's op het eiland. Maar het staat ook vast dat het gemiddelde aantal inzittenden per auto niet meer was dan om streeks drie. Er kunnen dus op het moment van grootste drukte niet meer dan dertigduizend autotoeristen op Texel zijn geweest. Zelfs als je de daarbij op te tellen toeristen die met openbaar vervoer, fiets e.d. zijn geko men, ruim schat, blijft het totale aan wezige aantal toeristen nog ver beneden het aantal beschikbare bed den. Als je vindt dat 47.000 toe risten op Texel terecht moeten kunnen zul je dus voor méér bedden moeten zorgen. Ik schat dat het aan tal overnachtingsplaatsen dan 30% hoger zou moeten zijn". Studie Wie nu de conclusie trekt dat Dekker het maximum aantal slaapplaatsen graag tot ruim 60.000 opgetrokken zou willen zien, heeft het mis. „Nee, die kant moeten we niet op want het is druk genoeg. Maar we hebben wel groei nodig en die moeten we zien te bereiken door seizoenverlenging, dus door het gedurende een langer ge deelte van het jaar bezet houden van de bestaande accommodatie. 10.00 uur onderbroken voor een de monstratie van een aan judo verwan te zelfverdedigingssport: „Kime-no-kata", een techniek waarbij attributen zoals knuppels worden ge bruikt. De demonstratie wordt ver zorgd door de nieuwe judotrainer J. Adriaanse uit Den Helder (die inmid dels een permanente aanstelling heeft gekregen), samen met een collega-trainer. Na de overwinning van het bondsteam van damclub Ooster end/Texel in Enkhuizen (het werd 10-6 tegen EDC), mochten alle dam mers op Sinterklaasavond het weer tegen elkaar opnemen in de onder linge competitie. Frans Bos lijkt zijn vorm te hebben hervonden: met een hele fraaie combinatie kreeg hij Ger- rit Blom op de knieën. Ook Jos de Wolf gaf zijn visitekaartje af; door middel van een damcombi- natie en in een later stadium schijf winst, wist hij tegen Jaap van Heerwaarden af te wikkelen naar een vijf-om-vier eindspel, dat na een fraai offer gewonnen bleek. André Brou wer en Hans de Beurs speelden een gelijkwaardige partij, waarin De Beurs licht voordeel had, tot hij een schijf pardoes weggaf. De kansen keerden en Brouwer profiteerde dankbaar. Adriaan Bruin kwam één schijf achter tegen Wim Timmer, later gelijk, toen weer één achter, maar tenslotte werd het toch remise. Harry van der Wete ring moest het opnemen tegen „remise-koning" Gerrit Vlaming. Ook hij kon Vlamings sterke verdediging niet doorbreken, zodat de achtste remise van Vlaming (uit twaalf partij en) in de boeken kon worden bijge schreven. Rien Brouwer tenslotte won de vooruitgespeelde wedstrijd tegen Ate Sijtsma. Uitslagen R. Brouwer-A. Sijtsma 2-0; F. Bos-G. Blom 2-0; J. van Heerwaarden-J. de Wolf 0-2; P. Bakelaar-W. Bakker 2-0; A. Brouwer-H. de Beurs 2-0; H. van der Wetering-G. Vlaming 1-1; A. Bruin-W. Timmer 1-1. Stand aan kop: 1.P. Bakelaar 9-17 (94%); 2.R. Brouwer 4-7 (88%); 3.J. van Heerwaarden 12-17 (71%); 4.M. Vittali 9-12 (67%); 5.J. de Wolf 11-13 (59%); 6.V. Voskuil 8-9 (56%); 7.H. de Beurs 12-13 (54%); 8.H. vxi.Wetering 12-13 (54%) Het probleem op Texel is echter dat dit maar zeer beperkt mogelijk is, omdat meer dan de helft van de be schikbare toeristische slaapplaatsen bestaat uit kampeerplaatsen. Kam peren is een zomeractiviteit en het zal nooit lukken het kampeerseizoen veel langer te maken. Het is daarom hoog tijd dat er een studie komt naar de samenstelling van het ac commodatieaanbod op Texel, waarbij bijvoorbeeld wordt bekeken in hoe verre kampeerplaatsen vervangen zouden moeten worden door accom- modatievormen die het hele jaar ge bruikt kunnen worden". Zondag werd er in manege Akenburg een officiële indoordressuurwedstrijd voor zowel paarden als pony's ge houden. 's Morgens om kwart over negen startte de eerste combinatie in de M-dressuur en werd gejureerd door dhr. Groustra. Dit jury-lid be oordeelde voor de middag de ver schillende dressuurproeven. Het meeste succes had Bea Timmer met haar schimmel Avant Coureur. Zij won de L1-dressuur voor paarden met 131 punten. Dit leverde haar twee winstpunten op en door dit re sultaat promoveerde zij naar de L2-dressuur. Ook Annemarie van der Linde promoveerde met B.B. naar een hogere klasse, zij mag nu in de M-dressuur uitkomen. Bij de pony's waren ook twee combi naties, die naar een hogere klasse promoveerden. Annemieke Kooiman met Xantha won na de middag de tweede proef in de B-dressuur voor pony's met 120 punten. Zij mag nu, evenals Ilse Geus met Chamer, in de L1-dressuur starten. Na de middag was mej. I. A. Frans jurylid. Ook zij kon de manier van rijden van de Texelaars waarderen. Bij de B-paarden werd Marian van der Geest eerste met 128 punten. Marian had 's mor gens ook al een winstpunt gehaald, zodat zij dik tevreden was met dit re sultaat. Ook Bea Dekker met Ulma behaalde twee winstpunten uit twee proeven. Om half zes werden de laat ste prijzen uitgereikt. De volgende wedstrijd in manege Akenburg is de sponsorwedstrijd om de kerstbokaal. Uitstagen 10 december 1989: B-dressuur pony's: 1. Danielle Boom met Noëlle 126 punten, 1 winstpunt: 2. Annelies Knipscheer met Johny 121 1; Ilse Geus met Chamir 121, 1 nu L. B-dressuur pony's twee de proef: 1. Annemieke Kooiman met Xantha 120, 1, nu L. L1-dressuur pony's: 1. Marjet Lo ning met Marina 127, 1; 2. Diane Timmer met Bas 122, 1; 3. Femke de Harde met Sindie 121, 1. L2-dressuur pony's: 1. Martine de Wit met Cinderella 111. L2-dressuur pony's twee de proef: 1. Martine de Wit met Cinderella 113. M1-dressuur pony's: 1. Jacobien de Wit met Tavarez 110. B-dressuur paarden: 1. Anne-Marie Reiding met Zorite 124, 1; 2. Ma rian van der Geest met Ciochrant 123, 1; Bea Dekker met Ulma 122, 1. B-dressuur paarden tweede proef: 1. Marian van der Geest met Ciochrant 128, 1; 2. Bea Dekker met Ulma 124, 1; Afra Stoop met Antionette 121, 1. L1-dressuur paarden: 1. Bea Timmer met Avant Coureur 131, 2 nu L2; 2. Ria Bakker met Animo 113. L2-dressuur paarden: 1. An nemarie van der Linde met B.B. 120, 1 nu M. M1-dressuur paarden: 1. Hannita de Wt met Demsey 101 punten. SV Oosterend heeft de punten aan een sterker WMC moeten laten, de Hugowaarders, dit seizoen versterkt met 6 spelers van SEW, wonnen met 4-1. Vanaf de aftrap werd gelijk koers ge zet naar het SVO doel en na zeven minuten was het al raak. Spits De Jong van WMC kreeg de bal vrij op de rand van het doelgebied. Zijn schot gaf de bal een curve en de bal belandde in de bovenhoek. Doelman Mare Drijver was verslagen: 1-0. WMC wilde de wedstrijd snel beslis sen, maar de SVO verdediging, waar in Dennis Vonk sterk speelde, wilde niet meewerken. Beetje bij beetje probeerde SVO het spel te verplaat sen. Johan van 't Hoeft ging achter een lange bal aan en bracht de doel man van WMC in moeilijkheden, uit de chaotische toestand die toen ont stond, was het Piet Koning die het hoofd koel hield en scoorde: 1-1. SVO werd gelijk weer onder druk gezet en in de dertig minuten die volgden werd een aanval over rechts gevolgd door een goede voorzet. Door Smit van WMC werd goed ingeschoten. De bal belandde in de benedenhoek van het SVO doel: 2-1. Nauwelijks één minuut later was SVO verslagen. Ben Witte speelde een bal te zacht terug op Drijver; de spits van WMC maakte dankbaar gebruik van dit ka- dootje en scoorde 3-1. Na rust was WMC nog sterker maar SVO wilde Zaterdag 16 december: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel B1 -Reigerboys B1 14.45 u. Texel C1-Vios W. C1 13.30 u. Texel B2-SVAP B1 13.30 u. HRC B3-Tex.Boys BI 13.00 u. ZDH B1-BKC B1 14.45 u. Zeemacht C1-Tex.Boys C1 12.00 u. HCSC C2-Texel C2 11.30u. Kreileroord C1-Oosterend C1 13.15 u. Pupillen: Texel F2-Tex.Boys F2 10.00 u. Oosterend F2-ZDH F1 10.00 u. De Koog F1-SVC F1 10.00 u. Oosterend F1-Texel F1 10.00 u. Oosterend E1-De Koog E1 11.00 u. Texel E1-Tex.Boys E1 11.00 u. Tex.Boys E2-Texel E2 11.00u. Texel E4-Texel E3 II.OOu. Oosterend D1-Texel D2 12.00 u. Tex.Boys D1-Tex.Boys D2 12.00 u. Texel D1-ZDH D1 12.00 u. Zondag 17 december: KNVB derde klasse A: MFC-Texel 14.00 u. KNVB afdeling Noord-Holland: BKC-De Koog 14.30 u. ZDH-AGSV 14.00 u. Oosterend-HOSV 14.00 u. W.waard 2-Texel 2 14.00 u. De Koog 2-Texel 2 14.00 u. Tex.Boys 2-Watervogels 4 12.00 u. LSVV 6-Tex.Boys 3 14.30 u. Texel 4-JVC 9 14.30 u. Junioren: Victoria A1-Texel A1 14.30 u. Geelzwart B2-Oosterend B1 14.00 u. Dames: DVC 2-Tex.Boys 14.00 u. Helder 2-De Koog 10.00 u. Dinsdag 19 december Veld A Mannen: 18.30 u. Paal 9-Eelman Haarst. 19.12 u. Haarst.-Bremakk.2 Paal 9 19.54 u. Gr.Slock-TAC Versluis 20.43 u. V/d Woude-Versluis TAC 21.30 u. Bremakk.1-DGM Krim 22.18 u. Paal 28-Krim Bremakk.1 Veld B: Vrouwen, gemengd en mannen: 18.30 u. Bremer-Krim (v) Meerm. 19.12 u. Meerm.-Wiersma A. Krim 19.54 u. Balcken-Rabo St.Jan 20.43 u. St. Jan-NBC Rabo 21.30 u. Kobeko-Musicshop Graaf Sp. 22.18 u. Cocky's-Graaf Sp. Kobeko Veld C Vrouwen: 18.30 u. Taveerne-Rival Rentenaar 19.12 u. Rentenaar-Verfbus Taveerne 19.54 u. Westerl.-W&W Zegel Modes 20.43 u. Zegel M.-Durper Dr. Westerl. 21.30 u. Mantje-Haarst. Durper Dr. 22.18 u. 7 Prov.-Klif 23 Haarst. Wedstrijdleiding Jan en Leontine, tel. 15132 Onnoline. Uitslagen dinsdag 28 november: Mannen: Bremakker 2-Eelman 3-0; Haarstudio-Paal 9 3-0; RWS-Teso 1-2; Amrobank-Kobeko 2-1; DGM-Musicshop 0-3; De Krim-Versluis 1-2; Bremakker 1-Graaf Spui- terij 3-0. Gemengd: Stoepa-NBC 0-3; Het Bestuur-Rabobank 2-1. Vrouwen: Question- Klif 23 3-0; Sportshop-Visserbouw 3-0; Ass. Bremer-Taveerne 3-0; De Verfbus-Wiersma An tiek 2-1; Leijdekkers-Opel Rentenaar 3-0; DA- De Krim 0-3; Cocky's Kapsalon-Meermarkt 0-3; NSC-De Rival 2-1. Drie Texelse kapsters zijn tijdens het kersttoernooi op scholengemeen schap De Schalm in Den Helder in de prijzen gevallen. Zij volgen daar alle drie een vakopleiding. Muriel Mast eindigde op een derde plaats in de klasse bediende. De eer ste plaats was weggelegd voor Alja Barends. Beiden werken bij Cocky's kapsalon. Al vele jaren achtereen gooien werkneemsters van deze sa lon tijdens dit jaarlijkse toernooi hoge ogen. Op de eerste plaats in de klasse pa troon eindigde de Texelse Mirjam Wit te. Zij is al vier jaar werkzaam in de Haarstudio. niet toegeven. B. Witte viel uit en Maurice Kaspers kwam in de ploeg. In de 70ste minuut kwam een uit braak over links. Via de verdediger van WMC kreeg Kaspers de bal en hij scoorde via de paal. Helaas werd deze goal afgekeurd wegens bui tenspel van een medespeler. Beide partijen kregen hierna nog kansen om te scoren, wat alleen WMC lukte in de laatste seconde: 4-1. Ondanks de nederlaag van zondag zit er vooruit gang in het spel van SVO en in de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen HOSV moet dat een overwin ning opleveren. Evert de Visser voerde maandag avond in De Lindeboom tijdens de wedstrijden voor de interne competi tie van schaakclub En Passant op voortreffelijke wijze een lastig toren- eindspel tegen Martin Birkenhager tot winst. De Visser wist met dege lijk openingsspel de initiatiefpogin gen van de met wit opererende Birkenhager af te slaan en wikkelde af naar een eindspel waarin hij over een pluspion beschikte. Op het juiste moment gaf hij zijn materiële voor sprong terug voor een gevaarlijker stellingsvoordeel: een door zijn ko ning ondersteunde vrijpion, die door zijn tegenstander niet te stoppen bleek. Met een ongenuanceerde uitval trachtte Gerard Zoetelief Ferry van Tatenhove uit balans te brengen. De ze bleek echter allerminst onder de indruk en weerlegde met enkele krachtige tegenzetten de opbouw van Zoetelief die tot zijn schrik een stuk moest inleveren. Tegen beter weten in zocht hij nog naar mogelijk heden om de partij te redden, maar Van Tatenhove liet de buit niet meer glippen. Hij ruilde eenvoudig alles af en won gemakkelijk. Rinus Vittali her vindt langzamerhand de aansluiting bij de kopgroep Tegen de als tweede genoteerde Kees Kistenmaker won hij op simpele wijze een paard, nadat Kistenmaker in het middenspel een forse bok schoot. Ondanks pionwinst in de opening slaagde Piet Bakelaar er niet in Martien Witte een nul te bezorgen. In het eindspel met zware stukken verdedigde Witte zich zeer bekwaam. Bakelaar was dicht bij een VERVOLG VAN PAGINA 5 Jeugd; Enkelingen: 1. Po; 2. Droomhaan; 3. Glaasje op. Paren: 1. Teso dames ziekenvervoer; 2. Tebo Heren; 3. Buffet Teso Molengat. Groe pen: 1. Boon zuivelhandel; 2. Radio Texel; 3. Teso knakkers Volwassenen: Enkelingen: 1. Demokar kustophoging; 2. TE- VO; 3. Lange Ma en Antje. Paren: 1. HEAO Alkmaar; 2. Slagerij Rob en Meta Maas; 3. AH aangetast. Groepen: 1. De Ark; 2. Brügg- wijk (koor); 3. Gemeentehuis. Welzljnsbeker: Teso rode draad. Folklore beker: Lange Ma en Antje. Bekers ter beschikking gesteld door Kees de Waal. Enkelingen: 1. Omroeper-Sjors Timmer, 2. Tandarts Van Karsen-Mark Keyser, 3. Zoetelief tuinonderhoud- Jasper Buis. Paren: 1. Ontbreken pleepapier- Simone en Jan van Heerwaarden. Folkloreprijs: 1. Lindeboom-Sara Westerlaken. Jeugd: Enkelingen: 1. Artis - Johan Duinker en Ma- reie Duinker; 2. Dominee - Helene Duinker; 3. Verklede Haan - Jesse Hoven. Paren: 1. Woensdag krant - Hessel Kamstra en Roderik Kamstra; 2. Dominee en Rinus - Ben Rente naar en Inge Rentenaar; 3. Slager wordt ma ger - G. During en P. Oosterhaven. Groepen: 1. Bejaarden gym - Paul Witte, Bob Witte, Pim Witte, Ineke Bremer, Simon Bremer, Mareike Bremer, -Liesbeth Bremer; 2. Kindvriendelijk - Nely Visser, Lien Visser, Stefan Tijssen, Radna Trap, Annita Tijssen en Mireille Oosterhof; 3. Plastic Contuina - Cristien Schraag, Julien Hu- bers en Marian Trap. Volwassenen: Enkelingen: 1. Inschrijving kursus - Kees Tim mer; 2. Laatste preek - Wilma Rentenaar; 3. Zegelplakker - Ben Moor. Ere prijs: Hindernis en Hond Sieme Dijt - Jaap Kooger en Cees Aris Trap. Paren: 2. Historie kerkplein - fam. F. Blom; 3. Bakker Timmer weg kwijt - Kees Duinker en Marian Duinker; 3. Stichting dorpsherstel - fam. W. Trap. Groepen: 1. Sla gen kinderfiets word uitnelen - Marloes, Biem, Anton en Cora van der Vis; 2. Kees Luut en Jodokus - De Jong, M. Drijver, fam. Daalder, Pita van der Vis, J. Vlaming etc..; 3. Ooste rend 2189 - Fam. Bremer, mevr. v. Alphen, G. de Jong, Fam. Vlaming en G. Dros. Jeugd: Enkelingen: 1. Artis - Johan Duinker en Ma- reie Duinker; 2. Dominee - Helene Duinker; 3. Verklede Haan - Jesse Hoven. Paren: 1. Woensdag krant - Hessel Kamstra en Roderik Kamstra; 2. Dominee en Rinus - Ben Rente naar en Inge Rentenaar; 3. Slager wordt ma ger - G. During en P. Oosterhaven. Groepen: 1. Bejaarden gym - Paul Witte, Bob Witte, Pim Witte, Ineke Bremer, Simon Bremer, Mareike Bremer, Liesbeth Bremer; 2. Kindvriendelijk - Nely Visser, Lien Visser, Stefan Tijssen, Radna Trap, Annita Tijssen en Mireille Oosterhof; 3 Plastic Contuina - Cristien Schraag, Julien Hu- bers en Marian Trap. Volwassenen: Enkelingen. 1. Inschrijving kursus - Kees Tim mer; 2. Laatste preek - Wilma Rentenaar; 3. Zegelplakker - Ben Moor. Ere prijs: Hindernis en Hond Sieme Dijt - Jaap Kooger en Cees Aris Trap. Paren: 2. Historie kerkplein - fam. F. Blom; 3. Bakker Timmer weg kwijt - Kees Duinker en Marian Duinker; 3. Stichting dorpsherstel - fam. W. Trap. Groepen: 1. Sla ger kinderfiets word vernield - Marloes, Biem, Anton en Cora van der Vis; 2. Kees Luut en Jodokus - De Jong, M. Drijver, fam. Daalder, Pita van der Vis, J. Vlaming etc..; 3. Ooste rend 2189 - Fam. Bremer, mevr. v. Alphen, G. de Jong, Fam. Vlaming en G. Dros. Tijdens de afgelopen competitie avond van de klaverjasclub Den Burg wisten enkele koppels tot een hoge score te komen. Met 7458 punten werden Jaap en Janny van Heer waarden winnaar van de avond. Ook op de vorige speelavond wisten zij al goed te scoren en staan nu met een zesde plaats hoog in het klas sement. Ook Corry Zijm en Nel van der Veen wisten met 7436 punten tot een pri ma score te komen. In het klasse ment, waarin zij tot nu toe steeds in de kopgroep staan, zijn ze nu naar de vierde plaats opgeklommen. Met 7291 punten werden Henk Bakker en Cees Vinke derde. Op de vorige speelavond duikelden zij naar de laat ste plaats in het klassement, nu boekten zij weer vijf plaatsen winst. Met 6963 punten werden Frans Boer en Frans Bos vierde. Zij weten iedere avond tot een goede score te komen en zijn nu naar de tweede plaats in het klassement gestegen. Bernhard de Bloois sr. en Bernhard de Bloois jr. werden vijfde met 6780 punten. De laatste weken stijgen zij langzaam in het klassement waarin zij nu op de twintigste plaats staan. beslissende mataanval toen zijn op ponent nog juist de benodigde ruimte vond een afwikkeling op het bord te brengen die resulteerde in een totale remisestelling. Aanstaande zaterdag speelt het bondsteam van En Passant in Hoorn tegen middenmoter Caïssa. Bij winst voor En Passant worden de promotiekansen voor de Texelse schakers reëel. Het achttal van En Passan bestaat uit Paul Eelman, Kees Kistenmaker, Frits Drevel, Piet Bake laar, Martien Witte, Aad Bakker, Piet Cornelisse en Jaap Dros. Uitslagen: T. Witte-H. Tuinema 0-1; W. v/d Rijke-N. van Heeringen 0-1; F. van Tatenhove-G. Zoetelief 1-0; W, Pranger-D. Hoekeman 1-0; P. Cornelisse-J. Dros 0-1; R. Daan-D. Leegwater 0-1; A. Terpstra-W. Hoekman 0-1; P. Bakelaar- M. Witte 'A-'/i; M. Birkenhager-E. de Visser 0-1; K. Kistenmaker-R. Vittali 0-1; P. Eelman-T. van Lingen 0-1. Jeugd: Enkelingen: 1. Openbaar toilet - Wendy Slik; 2. Waterdrager ijsbaan - Laura Maas; 3. Voet baller - Simon Keijzer. Paren: 1. Wolfabriek - j Saskia Witte en Esther Duinker; 2. Winkels In dustrieterrein - Cor en Klaas Willem Vonk; 3. Schaatsers - Rob de Vries en Jeroen Rouwen- horst. Groepen: 1. Vis voor ijsberen - Remko en Colette Zijerveld, Dennis Raateland en Ga by van Aperlo; 2. Regendans - Bart en Frida Tuitman, Louise Eelman, Kim Blom, Suzanne, Eveline en Rogier van Breemen; 3. Vis via Aid naar Artis - Maaike Krijnen, Silvia van Beek en Alise Blom. G.O. bokaal: Vuurwerk A. v. Nuland. Welzijnsbeker: IJzer en Plastix - Thijs de Boer en Merlijn Adema. Volwassenen: Enkelingen: 1. Toiletjuffrouw; 2. Cultuurbar baar; 3. Schotel TV 10, Service Center. Paren. 1. Schoterdrama op de fiets; 2. Erna let op de kleintjes; 3. In de aanbieding - relatie bureau. Groepen: 1. Vrijwilligers schilderen de Witte Kerk; 2. Totempaal; 3. Vier onderbroeken uit de zondagskrant. G.O. Bokaal: de meest orgi- neelste, actueelste Oudeschilder voorstelling; Krijnens geen kotter meer. Actuele prijs: Ge lukkig heeft hij meer verstand van verzekeren. Jeugd. Enkelingen: 1. Paardegift - Claudia de Haan; 2. Fotograaf - Susanna de Ridder; 3. Hippie meisje - Margje de Vries. Paren: 1. R.S.T. - Ar- co v.d. Vis en Chris Vinke; 2. Defect Riool - Mirjam Kuip en Judith Mulder; 3. Dorpshuis in de koelkast - Dorien Kikkert en Merlin Huis man. Kleine groepen: 1. Koger Boulevard - Kees en Bernhard Boks en Barry Huisman; 2. Hondepoep en Speelruimte - Erik Witte, San dra Joosten en Robert van Splunter; 3. Paar- denrusthuis - Karlijn Habraken en kinderen De Vries. Grote groepen: 1. Paardenrustoord - Jetteke en Kirsten Zoetelief en Marije, Abe en Nelleke Gerlsma; 2. Koger Zondagskrant Saskia, Mariska en Jeroen Gielis, Bas en Paul Tijssen, Martine de Wit en Wietze Baars; 3. paardenrusthuis - Marleen en Roel Bakker en Corinne en Björn Wttkamp. Volwassenen: Enkelingen: 1. Ouwe Speuler; 2. Olifants dracht 't Stappeland; 3. Spuiten met zuur; 4. Paarden van een ander. Paren: 1. Niet open zijn horeca in winterperiode; 2. Jos en Paul Bakker; 3. Gerie Eelman; 4. Bejaarde dames - dorpsplein kerstboom; 5. Asielzoeker thuis bij Wuis. Kleine groepen: 1. Geld weg - Gerie Eelman in de cel; 2. Dames we laten ons ver lagen door ophogen bodem; 3. Ophogen bo- dem met zuur. Grote groepen: 1. Strand- injectie; 2. Paarden naar Den Haag; 3. Huis- vesting paarden. Jeugd: Enkelingen: 1. Ecokar; 2. Jan Schotel; 3. Ka bouter Wegwijs. Paren: 1. Zandsuppletie in- I jecteren; 2. Vissenoorlog; 3. Activiteiten uit I dorp. Groepen: 1. Vuilcontainers; 2. SBB- telling; 3. Dorpsgoochelaars. Volwassenen: Enkelingen: 1. Neptunes; 2. Kerkeveiling; 3 I Standbeeld Paren: 1. TV. 11; 2. Ouwe Sinter klaas standbeeld; 3. Bonen Balans. Groepen: 1. Koeienhotel; 2. Koeien Saskia; 3. Kik - kortstraat. Wisselbeker: gaat naar T.V. 11 Fol klore beker: gaat naar Interview Kees Zuidema. Uitslagen: Jeugd: Enkelingen: 1.Koffie Teso buffet; 2.Rommeltjesmarkt; 3.Fietspad Kleine groe- I pen: I.Jeugdclub; 2.Speeltuin Wip-Wap, 3Bankzoekers. Grote groepen 1.Sterrennet, i 2.Klif. Volwassenen: Enkelingen: 1.100 jaar Souwtje;l 2.Neeltje Vinke; 3.De Hoorntje. Kleine groe I pen: 1„,Als de ware Hoornder"; 2,Tante Neel I en ome Willem; 3.Twee broers in auto. Grote I groepen: 1.Bestemmingsplan Den Hoorn; 2.Fietsenmaker Henk Troost; 3.Vergrijzing 't I Horntja

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 8