/O Een eigen huis is voor Nu kopen heeft meer voordelen Drijver Bouw b.v. PAGINA 12 TEXELSE COURANT VRIJDAG 22 DECEMBER 19! In Den Burg - De Mars koopt u veel woonplezier vanaf f488,- per maand Foto Nauta Logisch dan ook dat bijna de helft van alle Nederlanders in een eigen huis woont. Een eigen woning oefent juist daarom zoveel aantrekkingskracht op velen uit, omdat ko pen meestal voordeliger is dan huren. Met een eigen huis bouwt men een bezit op, dit in tegenstelling tot een huurwoning. Het geeft niet alleen een prettig gevoel baas te zijn in eigen huis, het is bovendien een plezierige zekerheid in een tijd dat alles duurder wordt, ook de huren. Indien men een goede hypotheek afsluit, betaalt men 30 jaar lang dezelfde woonver- goeding, uitgaande van een gelijkblijvende rente. De huurder daarentegen betaalt niet alleen ieder jaar meer voor zijn woning, hij moet ook na dertig jaar verder gaan met betalen, terwijl de huiseigenaar dan gratis woont. Er werken meer factoren in het voordeel van de huiseigenaar zoals o.a. de fiscale aftrek baarheid van de betaalde hypotheekrente, de voortschreidende geldontwaarding en in vele gevallen het verkrijgen van een subsi die, éénmalig dan wel gedurende een reeks van jaren. Natuurlijk betaalt de huiseigenaar ook kosten voor zijn huis, zoals onderhoud, wat extra onroerend goed belasting en een opstalverzekering. Deze kosten wegen echter niet op tegen de fiscale voordelen en de steeds stijgende waarde van de woning. Er zullen nl. in de komende jaren steeds minder (gesubsidieerde) woningen in Ne derland worden gebouwd en ook dat bete kent weer dat het „eigen huis" in de toekomst nog meer in waarde kan stijgen. Een andere reden om juist nu voor een eigen nieuwbouwwoning te kiezen, is het feit dat de toe te kennen subsidiebedragen jaarlijks minder worden en mogelijk geheel gaan verdwijnen. Ook op de nieuwbouwwoningen in plan De Mars in Den Burg zijn eerder genoemde aspecten van toepassing. In plan De Mars worden totaal 76 woningen gerealiseerd, waarvan 50 met een premie A-subsidie, 10 met een éénmalige belasting vrije bijdrage van 75.000,— en 8 zonder enige vorm van subsidie, alsmede 8 huur woningen. De woningen worden gebouwd door de bouwbedrijven Drijver en Duin. De koopwoningen worden gebouwd in op dracht van Drijver Bouw en Zeeman Vast goed, welke ook de verkoop verzorgen. Voor Zeeman Vastgoed worden de wonin gen ook verkocht door J. Kager, S. Waaijer en P. Kuip. De huurwoningen worden gebouwd in op dracht van en verhuurd door Woningbouw vereniging Texel. Voor iemand die een eigen huis zoekt en voorlopig nog geen uitzicht heeft op een huurwoning, kan een premie A-woning een goed alternatief zijn. Met de maximale A-subsidie van 741.000,— komt de maandelijkse woonver- goeding voor een hypotheek van 7140 000,— uit op netto ca. 7488,—. Bij Zeeman Vastgoed heeft u al een premie A- woning vanaf 7136.OOO,— vrij op naam. Een 2 onder 1-kap woning heeft u al voor een maandelijkse woonvergoeding (bij 100% hypotheek) van ca. 7849,—. Uitgebreide brochures zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis van Den Burg alsmede bij: ZEEMAN VASTGOED Zeeman Vastgoed b.v., Westerkoogstraat 47-48, 1474 MK Oosthuizen tel. 02991-3051 Drijver Bouw b.v., Schilderend 102, Den Burg, tel. 02220-12277 Door het gemeentebestuur en de bouwon dernemers wordt een grote voorlichtings avond gegeven op 4 januari 1990 van 19.30 tot 20.30 uur in het gemeentehuis. Duin - Zeeman Zeeman - Duin Zeeman - Drijver Drijver Stichting Bejaarden Zorg A premie A C premie C V vrije sector

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 12