DAG JAREN TACHTIG Opmerkelijke student 1986 1987 ySt Houd TEXEL schoon tyLjOBi MOEITE WAARD 1989 Nieuwe cursus Slank '82" 1988 1984 trtrtur VRIJDAG 29 DECEMBER 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 13 April 1989: Tocht Texelse ..jutters" naar Den Haag had succes, er komt een nieuwe zandsuppletie April 1988: Koningin Beatrix bracht kort. maar intensief werkbezoek. 1 Nieuwe burgemeester: Schipper volgt Engelvaart op 1 Kotter TX 36 „Jan van Toon" in aanvaring met tanker; Texelaars met schrik vrij, tanker vliegt in brand, olie platforms geëvacueerd Stieren komen tragisch om in gier- telder fam. Gerritsen Brand: schuur transportbedrijf ILP.C. Koopman Renée Begeer ster in „Engel van Amsterdam" Coltof ontketent eerste verkoopac- lie op de Krim 4 Tweede autodek „Molengat" einde- ijjk in gebruik; reconstructie veerha ven voltooid 1 Zingende dominee Kees de Jong winnaar „Pats Boem Show" 15.000 bezoekers, onder wie Wub- bo Ockels, bij vliegshow 4 Concert Golden Earring t.b.v. over dekte manege niet winstgevend 4 Ereburger J. van der Vlis overleden 1 Weerman C. van der Werf overleden Palingkwekerij „Texvis" in bedrijf 4 Hoeve „Varia" in de as gelegd 4 Inval in illegale alcoholstokerij aan Kadijksweg Olieramp op Waddenzee'. 10.000 rogels dood Bijna-ramp: ijsvorming in koelwater systeem bedreigde PEN-centrale Jozefschool buitenbeentje in onder wijsprotest: de school laat zich spon- ioren door bedrijven en haalt hiermee iet journaal Nieuw: manege Akenburg, Gollards !n de strandexpress van Bruining Verdwenen: zuivelfabriek (dicht), nuzieknis (sloop). „Bom" in boom bij Nico Roeper 1 Natuurrecreatiecentrum wordt EcoMare Jubilea: 70 jaar De Mok, 50 jaar Texel Airport, 75 jaar SV Texel, 40 aar SV De Koog, 25 jaar St. Folklore, '00 jaar School m.d.Bijbel en 100 aar Texelse Courant. Aanleg drinkwaterzinker Nieuwe jachthaven voortijdig vol- jelopen flOO.OOO,- bij sponsorloop t.b.v. po- bbestrijding 3e Wereld Hasjsmokkelaars op heterdaad betrapt Onopgeloste overval op gebroeders De Ridder Mineralen in Texelse strand winbaar? Telefoonnet digitaal: invoering één netnummer Eerste bluesfestival AD-test: zwemwater Calluna vies Sensationeel optreden Georgische dansgroep „Rustavi" Kritiek op invoering minicontainer Wel of geen boorvergunning Pe troland? Kiel nieuwe Teso-boot „Schulpen- gat" gelegd Nieuwe fietspaden: Hoornderweg, Paal 28 Naturistencamping op Loodsmansduin Zware kritiek op RST door eigen kampeerders Radio Texel legaal in de ether Kamperen bij de boer uitgebreid Geluidhinder-kwestie noopt Maas tot sluiting supermarkt Nieuwe sportzaal in Oudeschild Teso wil afschaffing Texels tarief; heel Texel boos „Penthouse"-verdieping op raadhuis Bliksemactie voor Roemenië Januari 1986: Geslaagde reddingsactie na stranding van de Compass. Daarna sloegen jutters hun slag. Januari 1987: Kotters topzwaar door Ijsvorming in Oudeschilder haven. eerste plaats voor jezelf, maar er kwam voor mij een nieuwe dimensie bij." Kees verliet binnen twee jaar met een uitstekende eindexamenlijst de HAVO. Hij probeerde op de sportaca- demie te komen, maar werd middels een gewogen loting afgewezen. „Het ligt bijna voor de hand, ik ging naar het Atheneum. Nadat ik ook dat bin nen twee jaar had afgerond, ben ik economie gaan studeren." De eerste drie jaar werden in snel tempo afgelegd. Van heimwee- problemen bleek geen sprake meer. De afgelopen twee jaren gingen iets minder rap. Kees trad namelijk in dienst bij DCA, het bedrijf waar hij onmiddellijk na het beëindigen van zijn studie full-time aan het werk kon. Kees woont samen met vriendin Ellis op een etage in Water graafsmeer, maar komt nog heel vaak op het eiland. „Ik ben ook volledig op de hoogte, hoor. Die band met Texel blijft. Als de krant komt, ga ik er eens lekker voor zitten. Ach, ik ben nu 27 jaar en heb misschien wel een omslachtige weg afgelegd, maar eerder zat het er gewoon niet in." „Slank '82" start met nieuwe cur sussen voor wie het gevecht met de ponden aan wil gaan. Er wordt ge leerd hoe men 20 snel en gezond mogelijk kan afvallen, zonder dat be paalde voedingsmiddelen worden ver boden. De lessen beginnen maandag 8 januari om 14.15 uur in De Schakel. Voor inlichtingen kan men bellen naar Mevrouw Visser-Bom, telefoon 02289-3604, Januari 1984Zandzakken redden oude paviljoen Paal 9 Theo Hillebrand (Nioz) beroemd dankzij uitvinding 4 T.v.-sterren A-team eventjes op bezoek 4 De Buureton in april geopend 4 Vlieland-lijn Sil Boon van start 4 Olympisch surfkampioen Stephan van den Berg op bezoek 4 Vis vliegt uit de bocht; berm Re doute bezaaid 4 Concert popgroep Normaal op het strand 4 Horeca-congres op de „Molengat" 4 Striptease in „De Metro"? 4 Piet van der Wulp overleden 4 Fietscrossbaan in Oosterend 4 Succes voor SAAI met „Wat drink ik nou helemaal?" 4 Cor Dros uit de politiek 4 Catharina Zegeren Europees kampi oene powerliften 4 Zandsuppletie tussen paal 18 en de Slufter 4 Afscheid Marius Roeper als dijkgraaf Kangoeroe uit gevangenschap ont snapt en in de Dennen vliegt een kakatoe Bas van der Beek opvolger Bert Weijdt als voorzitter DETV Piet Plug opvolger Ton Doppenberg als directeur gemeentewerken Henk Groote opvolger Daan van Wil- sum als brandweercommandant Oud-burgemeester mr. W.H. Spren- ger overleden Centrum Den Burg ingrijpend ver anderd Nieuw: theater-restaurant Klif 12, drinkwater van het vasteland, susploeg De Koog, zwemparadijs Calluna Minister Braks opent nieuwe jachthaven Je schoolloopbaan beginnen op de LTS en eindigen als doctorandus in de economie. Dat mag toch op zijn minst opmerkelijk worden genoemd. Kees Dros verruilde eind november de Vrije Universiteit in Amsterdam voor een baan bij DCA. een Ameri kaans bedrijf in data-communicatie. ..Ik heb in totaal iets meer dan 14 jaar geleerd. Het is misschien niet de meest snelle weg geweest om er te komen, maar toen ik jonger was had ik eigenlijk meer belangstelling voor andere zaken." Kees besloot in 1976, na de brugklas van de RSG te hebben doorlopen, naar de LTS te gaan. „Het leren vlot te niet erg. In de verwachting dat ik op de LTS m'n handen wat meer zou kunnen laten wapperen, ben ik over gestapt. Ik moet zeggen dat ik daar een erg leuke tijd heb gehad." In 1979 slaagde Kees en verliet hij het eiland om in Hoorn de MTS te volgen. Dat liep al vrij snel mis. Hoe wel hij in de kost zat, bleek hij nog te jong om Texel achter zich te laten. Kees keerde naar het eiland terug om eerst nog maar een jaar MAVO te doen. „Niet erg gemotiveerd beland de ik in de eindexamenklas. Maar het viel mee, vooral toen ik ontdekte dat er nog twee LTS'ers de overstap naar de MAVO gemaakt hadden." Surfleraar Kees slaagde, maar had nog steeds de smaak van het leren niet te pak ken. „Ik had wel wat anders te doen. Alles was belangrijker dan op school zitten. In het seizoen was in zo'n beetje surfleraar. Machtig mooi vond ik dat. Omdat ik na de zomer toch wat moest - en nog steeds niet van het eiland afwilde - ben ik maar naar de HAVO gegaan." Buiten de schooltijden om stond Kees achter de bar van de Twaalf Balcken. „Op die manier kwam ik op een andere manier met leraren in contact. Je maakte ze daar in het dagelijks leven mee. Achteraf moet ik zeggen dat dat een ommekeer voor mij is geweest. Ik wilde ze met mijn prestaties op school niet teleurstel len. Onbewust ging ik meer m'n best voor ze doen. Natuurlijk leer je in de 'vjpjjpBu

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 13