Texel op inzet langs llpendam Onnodig verlies ZDH gen Kreileroord Voetbaluitslagen Kleine nederlaag Texelse Boys Duathlon wordt Run-Bike-Run Programma zaalvoetbal Modderrit besloot wielercross-seizoen Schaken Den Hoorn Weinig verrassingen in zaalvoetbal Badmintonteam weer naar tweede klasse Slechte dartweek voor De Kuip 19)INSDAG 6 FEBRUARI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Kei is na de winterstop goed uit startblokken gekomen. De toch yare uitwedstrijd tegen llpendam een ploeg krijgt het daar cadeau) lerd verdiend met 0-1 gewonnen por Texel, dat zo sportieve wraak lm op de geflatteerde thuisneder- iag van 3-7. Door deze overwinning pakt Texel een prima start, weg de onderste drie degradatie- fatsen. eerste helft speelde Texel tegen harde wind in, en had als op- Bcht van trainer/coach Aad Vaars eegekregen om vooral het eerste Lartier goed door te komen. Dit luk- I prima. Texel pakte het middenveld stoorde vroeg op de llpendam ver- digers. Hierdoor was het voor II- ndam onmogelijk om te schieten i afstand, hetgeen met de harde nd in de rug toch altijd een prima oringsmogelijkheid blijft. Texel had betere spel en kreeg halverwege eerste helft een prima kans om de ore te openen. Erwin Koning draai- goed weg van zijn tegenstander, bar schoot net over. Ook llpendam n ongelukkig begin, zo zou je de jrste wedstrijd van ZDH na de win- stop kunnen noemen. Tegen Krei- •oord was ZDH overtuigend de itere ploeg, slordig uitverdedigen bij ZDH resulteerde echter onverbid delijk in een 2-1 nederlaag. Ere spelomstandigheden konden als ideaal worden omschreven en trai ner/coach Willem Olthof constateerde d|en geblesseerde spelers binnen zijn selectie. Direct na de aanvang was het ZDH dat het spel domineerde. De y^edstrijd bewoog zich voornamelijk via de centrumspelers, waarbij de vleugels iets tekort werden benut. Halverwege de eerste helft stelde on nodig balverlies van ZDH de Kreileroord-spits in de gelegenheid de keeper op het verkeerde been te zet ten en te scoren. ZDH werd direct daarop gevaarlijk door enkele zeer ve nijnige afstandsschoten, die door de doelman werden onderschept. Na de aanvang van de tweede helft pakte ZDH de draad weer op en werd duidelijk dat de inzet onaange tast was. De scherpte bleek aanwe zig bij de Zwaluwen en na een ÏJrakke voorzet van Henk de Ruyter knikte Wilco Bakker de bal met het ofd tegen de touwen. De gelijke |and was van tijdelijke aard. Wéér rspeelde ZDH achterin de bal aan de tegenstander en de defensieve in greep die daarop volgde werd door de arbiter met een strafschop (bestraft. Keeper Frans Stolk, die een buitengewoon goede wedstrijd speel de miste de inzet op een haar na en ZDH keek weer tegen een achter stand aan. De resterende tijd voetbal de ZDH iets te geforceerd, waardoor de beoogde puntendeling onbereik baar bleef. De ploeg bleef voortdu rend in balbezit, maar bij de afwerking ontbrak de rust, waardoor de kansen met werden benut. Zaterdag 3 februari: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: SRC B2-Texel B1 1-2 Texel B2-Geelzwart B1 0-4 HCSC B2-Oosterend B1 0-5 Tex. Boys B1-Flevo B2 uitgesteld ZDH B1-Wiron B1 4-7 Succes C1-Tex. Boys C1 2-1 Dirkshorn C1-Oosterend C1 8-2 SRC C3-Texel C2 5-1 Zondag 4 februari: KNVB: llpendam-Texel 0-1 KNVB afdeling Noord-Holland: Kreileroord-ZDH 2-1 Wherevogels-Tex. Boys 3-2 CSV-Oosterend afgelast Texel 2-Hollandia T2 Petten 2-Oosterend 2 Tex. Boys 2-De Koog 2 Tex. Boys 3-Succes 6 Texel 3-Winkel 2 ZAP 10-Texel 4 4-3 2-1 0-2 3-3 6-6 afgelast Junioren: Texel A1-Hollandia A2 Dames: Tex. Boys-Duinzanders 0-1 7-1 kreeg vlak voor rust nog een kans, op een gelukkige manier kwam de bal voor de voeten van de llpendam spits maar keeper Bart Heerschap redde met een prima reflex. Texel zet te na rust llpendam meteen vast op eigen helft en kreeg een aantal goe de kansen om de score te openen. Zo knalde Spits Piet Monster uit een moeilijke hoek op de paal en schoot Paul van Exel nét naast. Toch kwam Texel aan de leiding via een prima opgezette aanval over links. Hoorn paste goed op Van Exel, die twee man omspeelde en prima voorzette op Koning. Deze schoot keihard in: 0-1. Na de goal speelde llpendam „al les of niets". Men kreeg een aantal goede kansen, maar een hardwer kend Texel met aan het hoofd een prima keepende Bart Heerschap wist van geen wijken en haalde een ver diende 0-1 overwinning. Dit moet volgende week voortgezet worden thuis tegen Spirit (2-2 uit). Deze ploeg staat vierde met 14 uit 12. Als Texel dezelfde inzet en karakter toont als tegen llpendam kan ook het thuispubliek weer eens een overwin ning vieren. De stand wijst uit dat er nog minstens negen ploegen voor de gredatie in aanmerking komen. Tussenstand: 1. SVW 13-20; 2. LSVW 12-18; 3. De Valken 12-17; 4. Spirit 12-14; 5. Meervogels 12-13; 6. EVC 12-11; 7. llpendam 13-11; 8. Alkmaar- se Vifrix 13-11; 9. Texel 12-10; 10. Schagen 13-10; 11. HSV 12-8; 12 MFC 12-5. Zonder de geblesseerde Germain Raalte en Jasper Joosten, en de af wezige John Boogaard, heeft Texelse Boys tegen het hooggeklasseerde Wherevogels een uitstekende indruk achtergelaten, maar weer geen pun ten behaald. De invallers Flarry Witte en Marco van der Berg speelden uit stekend, maar door een ongelukkig moment van doelman Kees Kooy werd de terechte 2-2 stand vlak voor tijd omgebogen in een 3-2 overwinning voor de Purmerenders. De openingsfase was duidelijk voor Wherevogels dat met verzorgd spel een flink veldoverwicht opbouwde. Texelse Boys liet het zich allemaal lekker aanleunen, want voorlopig konden de uitblinkende centrumver dedigers Ruud van de Wetering en Kees van Heerwaarde de solistisch ingestelde Wherevogels-voorwaartsen gemakkelijk de baas. Na vijftien mi nuten spelen drong middenvelder Jan Haye echter diep in het strafschopge bied door. Zijn fraaie kapbeweging zette drie verdedigers op het verkeer de been, waarna hij Kees Kooy in de korte hoek verschalkte. Meteen schudde de Boys het lauwe spel van zich af, en kreeg al snel twee dotten van kansen op de gelijkmaker. Bart van Heerwaarden mocht ondanks de buitenspelpositie van een Boys-speler doorgaan, maar schoot net naast. Hautain uitverdedigen van de Purmer enders leidde bijna tot een onder schepping van Frank de Grave, maar doelman Boehlé was attent. Vlak voor rust viel de verdiende gelijkma ker. Een vrije schop van Alfred Bak ker werd vallend ingekopt door aanvoerde Ronald van de Wetering. Na rust probeerde Wherevogels het pleit snel te beslechten. Met de ge vaarlijke spits George Dias (vier doel punten op het Boysveld) in de gelederen werden de Boysploeg de duimschroeven aangezet. Joost van Heerwaarden liet zich niet gek maken door de grote technische vaardighe den van Dias, waardoor de Boysver dediging overeind bleef. Veelal via Kees van Heerwaarde met zuivere dieptepasses counterde de Boys ge vaarlijk. Opnieuw een vrije schop le verde zelfs een voorsprong op voor de eilanders. De hoog voorgezette bal werd weggekopt, maar Martijn Beer- ling benutte de rebound met een strak schot in de kruising. Zelfs 1-3 leek eraan te komen, maar de door gebroken Frank de Grave werd ,,por- fessioneel" tegen de grond gewerkt, ten koste van een boeking. De gelijk maker viel op soortgelijke wijze. Een gevaarlijk op de wind dwarrelende voorzet werd door Ruud van de We tering weggekopt, maar snoeihard door Dennis Kramer langs de in zijn uitzicht belemmerde Kees Kooy ge jaagd. Dit leek de eindstand te wor den, maar vlak voor tijd werd weer een door de harde wind neerploffen de bal foutief beoordeeld door de doelman. De attente rechterspits Bert Buigel kon de half weggetikte bal in De eerste vier van het crosskampioenschap waren ook de enigen die zaterdagmiddag de slechte weers- en terreinomstandigheden trotseerden V.l.n.r. Richard Koopmankampioen Evert Koopman, Hans van Osch en Jan Buis. Zaterdag 10 maart wordt voor het eerst een Run-Bike-Run gehouden, georganiseerd door Toerclub Taxi 12000, wielervereniging Texel en At letiekvereniging Texel. Voorgaande keren heette deze krachtmeting Du athlon Texel. Deze naam is echter verlaten. Bij de duathlon werd eerst de hele afstand gefietst, waarna het hardloop-gedeelte volgde. Het eerste loopstuk van ongeveer 1100 meter werd alleen gehouden om enige spreiding in het veld te krijgen. Bij de Run-Bike-Run worden de af te leggen afstanden anders verdeeld. Eerst wordt zes kilometer gelopen, vervol gens 42,5 kilometer gefietst. Daarna wordt weer zes kilometer gelopen. Deze vorm van sporten raakt eisers in den lande ook meer en meer inge burgerd. De naamsverandering heeft tevens te maken met het feit dat dit jaar de deelname ook is opengesteld voor niet-Texelaars. Het houden van een dergelijke wed strijd komt waarcshijnlijk het meest tot zijn recht in het voorjaar. In de winter worden veel harloopwedstrij- den en veldritten georganiseerd, ter wijl een evenement als de triathlon juist in de zomer wordt gehouden. De Run-Bike-Run combineert twee sporten die in de winter worden be oefend. Reeds twee maal werd een duathlon gehouden en het aantal deelnemers viel de laatste keer erg tegen. Om te voorkomen dat er dit jaar meer toe schouwers dan deelnemers zouden zijn, is de inschrijving dit jaar niet be- Woensdag 7 februari: 16.45 u. Casino 5-Texel 7 (j) 17.15 u. Texel-Casino 2 (j) 17.55 u. Selectie 18.35 u. Texel 4-Casino 6 19.25 u. Casino 1-De Krim (d) 20.15 u. Jelleboog 4-Oosterend 3 21.10 u. Klif 4-Texel 3 22.05 u. Casino 3-Klif 3 Zaaldienst: ZDH Donderdag 8 februari: 17.15 u. Texel 3-Texel 4 (j) 17.55 u. Jelleboog 3-Texel 2 18.45 u. De Muy-Attent 19.35 u. De Koog 3-Casino 5 20.25 u. Texel 5-Gempo 21.15 u. De Koog 2-Texel BV 3 22.05 u. Texel-Mantje 2 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 9 februari: 17.00 u. Gamma 1-Casino 1 (j) 17.45 u. Klif 2-Casino 4 18.35 u. De Krim 2-Nioz 19.25 u. Texel BV-JP Dupont 20.15 u. Rab-De Krim 21.05 u. Klif-De Koog 21.55 u. Texel BV 2-Jelleboog 22.45 u. ZDH-Mantje Zaaldienst: Casino Maandag 12 februari: 17.00 u. De Koog 2-Texel 6 (j) 17.30 u. O'end 2-O'end 1 (j) 18.15 u. Casino 3-De Krim (j) Zaaldienst: Texel Uitslagen: Gamma 3-Gamma 2 1-2, De Krim-Texel BV 2 1-2; Casino-Casino 2 4-1; De Koog 2-Mantje 2 4-11, Nioz-Casino 3 1-3; Texel BV 3-Texel 2-7, Jelleboog 2-Casino 4 4-2, Klif 3-Krim 2 6-5, Klif 2-Albert Heyn 1-1; Texel 2-Klif 4 3-2, Mantje 3-Casino 5 6-0; Gempo-ZDH 2 9-1; Texel 5-Oosterend 1-2; Gamma 5-Texel 4 17-2; Casino 6-Klif 5 0-2, Rab 2-Casino 2 4-2; Texel-Casino 2 8-0; Texel-Casino 1-18; Gamma 2-Casino 2 9-0, Gamma-Texel 3-2, Oosterend 2-Casino 3 3-8, Casino 4-De Krim 2-6, Texel 2-Texel 4 2-5, Casino 5-Texel 8 1-1; De Koog 2-Texel 5 0-3. het verlaten doel plaatsen. De laatste drie minuten kromde Texelse Boys nog éénmaal de rug, maar ontbeerde enig geluk. Een knal van Harry Witte vloog net langs de kruising, en Alfred Bakker tikte met een sliding de bal net naast. Opnieuw oogstte de Boys diverse complimentjes voor het ver toonde spel, maar daar worden geen punten mee verdiend. Evert Koopman is de verdiende win naar geworden van de veldritcompe- titie van de Wielervereniging Texel. Hij won op één na alle wedstrijden en die ene keer was dat nog te wij ten aan materiaalpech (krom voor wiel). Ook zaterdag tijdens de afsluitende wedstrijd was Koopman de beste wielrenner op het parcours aan de Biesbosweg in De Dennen. Slechts de bovenste vier van het klassement hadden zich voor de wedstrijd van zaterdag aangemeld. In de koude regen was het geen pretje om te rijden en bovendien had de re genval het parcours zeer zwaar ge maakt. Het rechte pad bij de finish, normaliter het gemakkelijkste stuk, was zó onbegaanbaar dat het zelfs zwaarder was dan het steile klimmet- je dat dit seizoen voor het eerst in het parcours was opgenomen. Laatstgenoemde verandering was vol gens de wens van de rijders om ook een stukje met de fiets op de schou ders te moeten afleggen. De rit van zaterdag werd, gezien het geringe aantal deelnemers en de om standigheden, teruggebracht van vijf tien naar tien ronden (van ongeveer een kilometer). Na ongeveer 35 mi nuten fietsen was de volgorde als volgt: I.Evert Koopman; 2.Richard Koopman; 3.Hans van Osch; 4.Jan Buis. De eindstand van de competitie is bijna dezelfde: 1. en kampioen Evert Koopman; 2.Hans van Osch; 3.Richard Koopman; 4.Jan Buis. perkt gebleven tot Texelaars. Het maximum aantal deelnemers is gesteld op vijfenzeventig. Er zal in verschillende klassen worden gestre den: Jeugd van 12 tot en met 16 jaar; Senioren van 17 tot en met 39 jaar; Veteranen vanaf 40 jaar en Da mes. Afhankelijk van het aantal deel nemende dames wordt deze -categorie nog onderverdeels in senio ren en veteranen. <Het inschrijfgeld bedraagt fM.bO voor veteranen en f\0,- voor de jeugd, waarvan f 2,50 voor het rug- en borstnummer. Voor inlichtingen en aanmelidingsformulieren kan contact worden opgenomen met J. Zijm, tele foon 14205, J. Kuyper, telefoon 13920, L. van Vliet, telefoon 13400, of met D. Vinke, telefoon 13814. Op verzoek van een aantal leden is de vaste clubavond van schaakclub Den Hoorn verzet naar woensdag avond. Iedere schaakliefhebber, al dan niet uit Den Hoorn, kan op die avond vanaf half negen terecht in ca fé Happy Days aan de Herenstraat. Weinig verrassingen deden zich voor in het Texelse zaalvoetbal de afgelo pen week. In de hoofdklasse deden Casino 1 en Gamma 2 wat van hun verwacht mocht worden. Zij wonnen hun wedstrijden van respectievelijk Casino 2 (4-1) en Gamma 3 (2-1). De Krim bleek na een groot over wicht tegen Texel BV 2 toch niet te kunnen winnen. Texel BV wist de wedstrijd uiteindelijk en dankzij uit stekend keeperswerk van hun doel man met 2-1 te winnen. In de eerste klasse hadden de koplo pers het moeilijk, waardoor de com petitie een nóg spannender aanzien krijgt. Albert Heijn haalde een knap resultaat door koploper Klif 2 op 1-1 te houden. De Krim 2 wist van deze misstap met te profiteren en verloor met 6-5 van Klif 3. Wel komt Texel 1 snel opzetten. Ditmaal werd Texel BV 3 met 7-2 teruggewezen. Casino 3 is ook in opkomst en wist met 3-1 te winnen van Nioz. In de tweede klas se won Texel 2 knap van Klif 4 en bleef Mantje 3 met 6-0 ruim de baas over Casino 5. In de derde klasse blijft het ongekend spannend. Klif 5 nestelde zich na een 2-0 overwinning op Casino 5 aan de top van de derde klasse naast Oosterend 2. Gamma 5 komt ook opzetten en staat nu door een 17-2 overwinning op Texel 4 op de derde plaats. Gamma 1 verloor in de Interregionale klasse A met 4-2 van Draaier bouw. Ondanks het rede lijke spel van Gamma blijkt het team in zijn geheel niet te zijn opgewassen tegen de tegenstanders in deze klas se. De basis is te smal om een gehe le wedstrijd op volle kracht te spelen. Vrijdag speelt Texel BV om 19.30 uur thuis tegen JP Dupont. Voorts spelen in de Texelse hoofdklasse De Krim en Rab tegen elkaar en moet Texel BV 2 het opnemen tegen nummer 2 uit de hoofdklasse Jelleboog. Het eerste team van de Badminton club Texel, Texelslag 1, heeft zater dag in de allerlaatste competitiewedstrijd het kampioen schap veroverd. In Den Helder werd het tegen naaste concurrent Zee macht een 4-4 gelijkspel en dat was precies voldoende voor de titel. Het kampioensteam bestaat uit de routiniers Marius Witte, Nelly Witte en Margriet Reij, nieuwkomer Ruud de Vries en reserve Jan Zoetelief. Dankzij het kampioenschap mogen zij volgend jaar weer uitkomen in de tweede klasse, waaruit het team vo rig seizoen nogal ongelukkig uit de gradeerde. Tegen Zeemacht was het zaterdagavond erop of eronder voor beide teams, met dit verschil dat Zeemacht persé moest winnen, Texelslag had aan een gelijkspel ge noeg. Na de enkelspelen was de stand nog in evenwicht (2-2), zodat de dubbelspelen de doorslag moesten geven. Het herendubbel ging voor de Texelaars verloren, maar de dames sleepten de benodigde punten bin nen. Dat werd al niet meer gezien door de enige Texelse supporter, de moeder van Marius, Nelly en Mar griet, die zich moest haasten om de laatste boot te halen.... Eindstand competitie: ITexelslag 1 26 punten; 2.Zeemacht 8 25 pt; Het dartteam van De Kuip moest af gelopen week tweemaal het strijd perk betreden. Donderdag was het de inhaalwedstrijd tegen De Pilaar 2 (dat weer in de sterkste opstelling speelde). Het team van De Pilaar was naar De Koog gegaan om twee punten te behalen, verklaarde Klaas Fris. Het werd een heel snelle en spannende wedstrijd, waarin De Pi laar alle singlepartijen won. In de doubles was De Kuip de betere, zo dat er na 6 partijen een stand van 4-2 voor De Pilaar op het scorebord stond. De eerste Tac-Tic werd een overwin ning voor De Kuip. Het tweede spel waren er winstkansen voor De Kuip, maar op dat moment begonnen de onverbiddelijke puntengooiers van De Pilaar het spel naar zich toe te trek ken. Ze wonnen de gehele wedstrijd uiteindelijk met 6-2 en werden door deze derde overwinning op rij een be langrijke gegadigde voor de derde plaats in de competitie. Vrijdagavond moest het team van De Kuip aantre den tegen de Dikke Mik all sorts. Ook in deze wedstrijd miste De Kuip weer dat beetje geluk om de partijen te winnen. Zowel in de singles als in de doubles wonnen de D.M.A.S. met 2-1. De Tac-Tic was een eenvoudige prooi voor het team van de D.M.A.S. Totaaluitslag werd 6-2. De Kuip ver loor dus in twee dagen tweemaal met 6-2. Wel hadden ze in Nanning Kikkert een speler die de hoogste fi nish van de competitie evenaarde met 119 punten. De wedstrijd van de week, op papier althans, ging tussen De Zwaan en De Pilaar 1. Nico en Frits Bakker wonnen hun singles respectievelijk van Rick Nicols en Arie Eelman. De Pilaar begon dus goed. Daarna behaalden ze geen punt meer omdat De Zwaan in de persoon van Ed Witte een uitsteken de speler had die deze avond niet te kloppen was. In de doubles gooide hij open met een shanghai 20. Dit wil zeggen de eerste pijl in de double 20, de tweede pijl in de single 20 en de derde pijl in de triple 20. De Zwaan won de wedstrijd uiteindelijk met 6-2 en nam de eerste plaats over van De Pilaar 1. De laatste wed strijd ging tussen the Big Sip en 't Cafeetje. Het was een heel spannen de en sportieve strijd waarbij beide teams elkaar niets toegaven. Na de singles en doubles was de stand 3-3. Dus moest het spel Tac-Tic de beslis sing brengen. De eerste partij was duidelijk voor 't Cafeetje. Het tweede spel was nog duidelijker voor the Big Sip. In het derde en beslissende spel ging het gelijk op, en moesten beide teams alleen nog één Buil gooien om de wedstrijd te beslissen. Alle spelers hadden drie beurten de tijd om die ene buil te gooien, maar niemand kon er één gooien. Uiteindelijk was het Pieter Mosk die de partij uitgooi de, en zodoende de stand op 5-3 voor 't Cafeetje te brengen. De hoog ste score was met 140 voor Jan Duinker. Programma voor deze week: 't Cafeetje-Pilaar 1 in Oosterend. the Big Sip-De Zwaan in café In Den Grooten Slock. De Pilaar 2-Dikke Mik all sorts in ca fé De Pilaar. De Kuip is voor de competitie vrij en kan zich zodoende voorbereiden voor het open Texels kampioenschap dat zaterdag 10 februari in café De Kuip wordt gehouden. 3.Turnlust 21 pt; 4.Heerhugowaard; 5.'t Zwin (Den Oever); 6.Sparta (Win kel); 7.Speedo (Alkmaar); 8.B.C.Scha- gen Het kampioensteam „Texelslag V V.l.n.r Marius Witte. Margriet Heli. Ruud de Vries Jan Zo»- telief en Nelly Witte

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7