ZDH renoveerde kantine in precies drie weken van 10 en 11 februari Open dag Texelse Retrievers bijeen in De Koog? PvdA-lijst c< Raadsvergadering Drainage Vogelenzang kost totaal ƒ185.000 iiiii Kerkdiensten 11 februari Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 9 FEBRUARI VI Beeld op de nieuwe bar, de blikvanger in de vernieuwde kantine. Harde werkers Jan. Wilfried en René Commandeur vergezellen hier voorzitter Piet van Vliet (rechts). Eigenlijk was het alleen de bedoeling om een andere bar te monteren, maar uiteindelijk kreeg het gehele kantine-interieur een opknapbeurt. Het clubgebouw ,,De Spil" van ZDH maakt sinds afgelopen weekend van de binnenzijde een heel nieuwe in druk. Het is het resultaat van pre cies drie weken zelfwerkzaamheid, waaruit moge blijken dat de sportvereniging Zwaluwen Den Hoorn nog springlevend is. „De medewerking van vrijwilligers is voor mij de beste graadmeter", stelt de trotse voorzitter Piet van Vliet. „De klus is in precies drie weken tijd geklaard. Er is dag en nacht gewerkt, soms werd zelfs vergeten dat het zondag was. Sommigen twijfelden wel eens aan de levensvatbaarheid van ZDH, maar dit was zonder meer prima." Onder leiding van Jan en René Com mandeur waren dagelijks gemiddeld zes man bezig. Telkens lieten weer andere gezichten zich zien. De oude bar moest worden uitgebroken en vervangen door een nieuwe, gespon sord door drankengroothandel Span- jer (biermerk Amstel). De nieuwe aanwinst moest nog wel „effe" van een betimmering worden voorzien. Dankzij het aanbrengen van zijschot ten en beluifelingen is een sfeervol geheel ontstaan. Verwacht wordt dat de U-vorm de gezelligheid en onder linge contacten positief zal beïnvloe den. Verder werd de vloerbedekking vervangen (deels gesponsord door Arké) en werd in eigen beheer de kantine helemaal geschilderd. En pas sant werd ook de verlichting aan gepast. „Sportief gaat het ZDH voor de wind. Materieel moeten we gelijke tred houden", verklaart Van Vliet de inpandige verbouwing. Hij wijst op de gunstige ontwikkelingen bij de jeugdafdeling, waarvoor dankzij de „Club van 50" (begunstigers die jaar lijks een bedrag storten) nu extraatjes kunnen worden georganiseerd. Daar naast steunt een viertal Texelse be drijven de gehele vereniging. Het B-juniorenteam draait een goede competitie, zodat de nabije toekomst van de club met enig optimisme te gemoet kan worden gezien. Met het oog hierop kan de ƒ7.500,- kostende verbouwing een verant woorde zaak worden genoemd. ZDH hoefde geen acties te voeren om de benodigde centjes bijeen te schrapen en ook leningen waren niet nodig, het resultaat van een zuinig bestuurs beleid. Het bestuur wil graag nog wat geld in kas houden, want aan staande zomer staat de viering van het 60-jarig bestaan op de agenda. Hoe het feestprogramma eruit zal zien, staat nog niet helemaal vast. De Rijks Middelbare Agrarische School te Alkmaar heeft op 1 januari een geheel nieuw gebouw betrokken, waarin alle activiteiten zijn onderge bracht. Voor toekomstige leerlingen worden deze week vrijdag en zater dag Open Dagen gehouden. Men kan er de A- en B-opleiding landbouw volgen, bedoeld voor toekomstige boeren. Tevens is er de A- en B- opleiding levensmiddelentechnologie. Vrijdag is de open dag van 16.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Het adres is Drechter- waard 10. Waarschijnlijk vindt de jubileumviering plaats in juli en/of augustus, dus niet direct na afloop van de competitie. Opening Het feit dat de renovatie van de kan tine nu achter de rug is, zal worden gevierd. Zaterdagavond is er een feestelijke opening, waarvoor alle le den, donateurs, leden van de Club van 50 en sponsors welkom zijn. De aanvang is 20.00 uur. „Het lijkt me leuk om eens met alle Golden Retrievers die op Texel rond lopen bijelkaar te komen". Dit zegt Peter Agter. zelf bezitter van een fraaie hond van dit ras. Hij wil de ontmoeting houden op zondag 25 februari tussen 11.00 en 13.00 uur op 't Kerckeland achter Calluna in De Koog. „We hebben al eens een nest gefokt. De jonkies zijn op Texel gebleven en we hebben ze later nog eens alle maal bij elkaar gehad, dat was al la chen, gieren en brullen. Ik vermoed dat op Texel tussen de 25 en 30 honden van dit ras rondlopen", aldus Agter. Golden Retrievers zijn er in verschil lende kleurgradaties en formaten. Op de bijeenkomst zal een groepsfoto worden gemaakt en eventueel wor den de Texelse dierenartsen benaderd om de honden te beoordelen. Agter: „Mocht het een groot succes worden, dan kunnen we na de zomer misschien een hondenshow met meerdere rassen in Manege Aken- burg houden". Wie met zijn Retriever naar de bijeen komst wil, kan zich aanmelden bij Pe ter Agter, telefoon 13481. Ook voor inlichtingen kan men bij hem terecht. VERVOLG VAN PAGINA 1 verbetering vatbaar zijn. Met name de afhandeling van brieven komt vol gens de partij bij de gemeente nog wel eens in de knel. „Er is in het ver leden afgesproken dat er een bericht je zou worden gestuurd als er brieven zijn binnengekomen. Ik vraag me af of dat nog gebeurt. Het is zó weinig moeite. Het is natuurlijk mateloos irri tant als je een brief stuurt en je hoort vervolgens méénden niets meer. En het is ook belangrijk dat iemand weet welke ambtenaar hij mee te maken heeft. Dat moet ook één en dezelfde persoon blijven", vindt Terpstra. Provincie Een actieve opstelling tegenover plan nen van provincie en landelijke over heid wordt door de partij nagestreefd. Hiermee wordt vooral bedoeld dat de gemeente er alert op moet zijn alle mogelijke subsidies van die kant optimaal te benutten. Ook kan via deze lijnen de mening van gemeente Texel naar Den Haag wor den doorgegeven. Gedifferentieerde tarieven vindt de PvdA een middel om lagere inko mensgroepen toch gebruik te kunnen laten maken van bepaalde voorzienin gen. De muziekschool en kinderop vang worden door Terpstra als voorbeeld genoemd. „Misschien moe ten we het nog meer uitbreiden. Er moet natuurlijk in eerste instantie worden gestreefd naar algemeen lage tarieven, maar als dat niet kan en je wil die groepen niet uitsluiten, dan ontkom je er niet aan. En aan de an dere kant kun je best een redelijke eigen bijdrage voor kinderopvang van ouders die beiden werken. Dat hoeft de gemeente niet te betalen. Natuur lijk zijn er vrouwen die maar liever niet de moeite nemen als ze toch de helft van de verdiensten aan de kin deropvang kwijt zijn, maar er zijn er ook die het als investering in de eigen toekomst beschouwen. Die zien zo kans om een goede baan te behouden en zijn best bereid daar tij delijk wat centen in te steken". Agrariërs De agrariërs hebben het afgelopen ja ren niet eenvoudig gehad. Allerlei maatregelen zijn op hen afgekomen. De PvdA wil dat binnen het bestem mingsplan buitengebied flexibel wordt ingespeeld op de agrarische ontwik keling. Maarten Roeper: „Dat plan mag niet belemmerend werken op de uitvoering van de agrarische be drijfstak". Als bepaalde ontwikkelin gen die agrariërs wat extra's opleveren worden toegestaan, bij voorbeeld bebossing voor houtwin ning, dan kan dit van invloed zijn op het landschap. De partij vindt dat per geval moet worden bekeken wat het zwaarste weegt. „Je moet open staan voor eikaars argumenten. De balans mag naar geen van beide kan ten te ver doorschieten", aldus de fractievoorzitter. De sociaal-democraten willen de ver antwoordelijkheid voor milieu het liefst onderbrengen in de portefeuille van de wethouder van Ruimtelijke Or dening. De gemeente moet een voor beeld zijn voor de burgers, wat betreft milieubewuster gedrag. Herge bruik van bepaalde producten wil men bevorderen. Het sloop- en hou tafval zou bijvoorbeeld niet afgevoerd hoeven worden naar de overkant, maar kunnen worden ingezameld bij het nieuw te bouwen vuiloverslagsta- tion. „Misschien dat de Texelaars er dan nog wat aan hebben". Vrijdag 9 februari: Om 19.30 begint in manege Akenburg de jaarvergadering van de Waddenruiters en De Klep- pertjes. Vanaf 19.30 uur komt in dorps huis d'Ouwe Ulo de modelspoor club bijeen. Op deze avond zal worden gesproken over het on derhoud van het locomotief model. Geïnteresseerden wordt verzocht hun eigen locomotief mee te nemen. Een testbaan is aanwezig. Om 20.00 uur draait in Cinema Texel de film Ghostbusters II. Wegens succes geprolongeerd. Om 20.00 uur gaat in de Bethel- kapel in Zuid-Eierland het doek op voor het stuk „Het veras singspakket", gespeeld door de toneelgroep Zuid-Eierland. Zaterdag 10 februari: Tijdens de normale competitie wedstrijden van tafeltennisvereni ging Tetak kan door alle liefheb bers op twee extra tafels een balletje worden geslagen. Tetak is vanaf 14.30 uur actief in sporthal De Ferrever. Om 20.00 uur speelt de toneel groep Zuid-Eierland voor de tweede maal „Het verras singspakket" in de kapel in Zuid- Eierland. In café De Kuip in De Koog be gint om 19.30 uur het kampioen schap darts. De finales worden rond de klok van enen verwacht. Het Koninklijk Texels Fanfarekorps geeft treedt 's avonds aan voor het winterconcert. Zowel voor als na de pauze zullen alle gele dingen van de vereniging afwis selend optreden. De uitvoering vindt plaats in de burgemeester De Koninghal, en begint om 20.00 uur. Toneelvereniging Sint Jan speelt het stuk „Een vrouw in de och tend", een echt toneelspel dat zich afspeelt op het Spaanse platteland. Ter ere van het 45-jarig bestaan van de vereni ging zijn alle registers openge trokken. 20.00 uur in De Lindeboom. Om 20.00 uur draait in Cinema Texel de film Ghostbusters II. Zondag 11 februari: In theater/restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt het duo Erven de Wit op met het programma „Het volkstuincomplex". Erven de Wit stond vorig jaar in de fi nale van het Amsterdams Klein kunst Festival. Sedertdien trekt het duo langs de kleine zalen in Nederland met een programma dat omschreven kan worden als 'cabaretesk toneel'. Bart Budel en Frits van Oostbruggen spelen twee heren die aangrenzende volkstuinen bezitten en tegen en wil en dank met elkaar bevriend zijn. De een verzorgt met liefde en toewijding zin violen en narll cissen, terwijl de ander strijd Ipl vert tegen de oprukkende naty. Op de achtergrond is men in j hypermodern crematorium bezé'l met uitbreidingsplannen en rui-' ken twee riooljournalisten een smerig zaakje. Erven de Wit, ajl vang 16.00 uur, toegang f12,58| f7,50 voor abonnementhouders^ Om 20.00 uur draait in Cinemj' Texel de film Ghostbusters II. Maandag 12 februari: Van 20.00 tot 21.00 uur houdt: het FNV spreekuur in het kant# achter het woonhuis aan de Gasthuisstraat 60. Om 19.30 uur begint in het rai huis een openbare vergadering van het subsidie-adviesorgaan. Om 20.00 uur draait in Cinema Texel de film Ghostbusters I' Dinsdag 13 februari: Vanaf 19.30 uur vergadert de <j|fl meenteraad. C Om 20.00 uur komt in De Buut ton de Vrouwenbond FNV bijee/ 8 Het onderwerp van de avond is de musical Anatevka. M De afdeling stamboomonderzoe. rii van de Historische Vereniging j komt om 20.00 uur bijeen in dorpshuis d'Ouwe Ulo. hc Om 20.00 uur draait in Cinem; Texel de film Ghostbusters Hoogwater Oudeschild 9.25 en 21.14 10.05 en 21.55 10.30 en 22.15 10.30 en 22.44 10.40 en 23.15 10.50 en 23.25 10.56 en 23.47 11.10 en - - Aan het strand is het een uur eer der hoogwater. Laagwater valt ge middeld 6.15 uur na hoogwater De zon komt 11 februari op om 8.04 uur en gaat onder om 17.45 uur. 17 februari laatste kwartier; 11 fe bruari springtij. Za. 10 Zo. 11 Ma. 12 Di. 13 Wo. 14 Do. 15 Vr. 16 Za. 17 Het maximale aantal toeristische overnachtingen van 47.000 wil de partij zeker handhaven. De kwaliteit van de voorzieningen op het eiland moet wel worden verbeterd. Terpstra: „We willen een voorwaardenschep pend beleid, waarbij wordt ingespeeld op de wensen die er zijn. Maar ook door in te spelen op bepaalde zaken en investeringen te doen, kun je iets sturen. Fietspaden aanleggen om het autogebruik terug te dringen bij voorbeeld". Haven De toegankelijkheid van de haven in Oudeschild voor kotters moet snel worden verbeterd. Daar moet echter geld voor komen. Daarvoor wil de PvdA zich hard maken, ook weer via de lijnen naar de provincie en de lan delijke overheid. Men vindt dat een actief en wervend beleid moet worden gevoerd bij de uitgifte en verkoop van industrieter rein. „Om flexibel in te kunnen spelen op mogelijkheden die zich voordoen, moet de gemeente een onderhande lingsmarge in de prijs van industrie- grond invoeren. Als je star aan één prijs vasthoudt, blijf je ermee zitten, prijs je jezelf de markt uit. De constructie waarbij de helft van de grondprijs wordt gesubsidieerd, zoals bij Texvis en de Texelse Wol Onderne ming, is eigenlijk niet eens zo geluk kig. Afhankelijk van de situatie zou eigenlijk een grondprijs moeten wor den bepaald, waardoor bepaalde be drijven naar Texel kunnen worden gehaald of voor het eiland behouden blijven", aldus Terpstra. PvdA Texel wil proberen zo'n beleid te voeren dat ook de mensen die on deraan de ladder staan op het eiland mee kunnen profiteren van de toch ruim aanwezige welvaart. De Texelse gemeenteraad vergadert dinsdag 13 februari in het gemeente huis, aanvang 19.30 uur. De agenda is als volgt: 1. Opening. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. a. Vaststelling besluitenlijst raadsvergadering de dato 20 no vember 1989. b. Vaststelling besluitenlijst raads vergadering de dato 21 november 1989. c. Baststelling besluitenlijst raads vergadering de dato 19 december 1989. 4. a. Ingekomen stukken. b. Mededelingen. c. Beantwoording vragen. 5. Vaststelling jaarrekening 1988 van de sociale dienst. 6. Vaststelling jaarrekening 1988 van de dienst gemeentewerken. 7. Aantrekking lening ten behoeve van woningbouwvereniging Texel. 8. Gemeentelijke bijdrage in proef project archeologische streekin- ventarisatie Westelijk Wadden gebied. 9. Verslag project beroepen- en be roepsopleidingenoriëntatie voor herintredende vrouwen 1988/1989. 10. Verlenging tijdelijke verordening WWV-vervangende uitkering. 11. Evaluatieverslag emancipatie activiteiten. 12. Alcoholmatigingsbeleid. 13. Nota alcohol en sport. 14. Beslissing beroepschrift F. Vee- nema. 15. Wijzigingsvoorstel dekking kosten aanpassing Bernhardlaan/parkeer- terrein Botterstraat. 16. Aanleg vuiloverslagstation. 17. Vervroegde afschrijving zuive- ringstechnische werken. 18. Nota ouderenbeleid. 19. Nota kinderdagopvang op Texel. 20. Overzicht onvoorziene uitgaven. 21. Herbezettingsgelden Stichting On dersteuning Welzijnswerk. 22. Vervanging dossierkasten interne zaken. 23. Straatnaamgeving De Koog. 24. Lozingsverordening riolering Texel. 25. Voorbereidingsbesluiten ten be hoeve van het bouwplan van: a. de Stichting Kampeerschuur De aanleg van drainage in de Voge lenzang kost in totaal 7185.000,-. Voor 1990 is 7100.000,- gereserveerd voor de oplossing van de grondwa terproblemen in deze buurt. De twee de fase 785.000,- zal een jaar later moeten gebeuren. De raad wordt voorgesteld het geld voor de eerste fase beschikbaar te stellen. Texel, Gerritslanderdijkje 2 te Den Burg; b. M. Brons, Dorpsstraat 20 te De Koog; c. C. M. de Ridder aan de Abbe- waal te Den Burg; d. Stichting Camphill Werkge meenschap „Het Maartenshuis", Ruyslaan 81 te De Koog; e. herhalingsbesluit 't StappeE te De Koog; f. Nieuwbouw Den Hoorn; g. herhalingsbesluit uitbreidire strandpaviljoens. 26. Bijdrage Roemenië-actie. De niet toegezonden stukken ligo op de gebruikelijke wijze voor de zt raadsleden ter inzage. ra te HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar, viering van het Heilig Avondmaal De Waal 9.30 uur mw. Vlaming De Koog 9.30 uur ds. Kok, Avondmaal Den Hoorn 11.00 u. ds. Kok Oosterend 9.30 uur ds. De Jong, bev. amtsdragers en doopdienst. Oudeschild 11.00 uur ds. De Jong De Cocksdorp 11.00 uur mw. Vlaming GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur preeklezing door ouderling J. Oosterhof. 17.00 uur ds. Johan Kok uit Den Hoorn Oosterend 10.00 en 19.00 uur drs. Wilschut uit Tzumarum GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. Knip- scheer. Uitzending Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur, voorganger ds. Tensen Kinderoppas 19.00 uur evangelist P. Slager uit Wijk bij Duurstede, medewerker van Het Zoeklicht in Doorn, m.m The Singers of the Lord. Uitzen ding Lichtboei ROOMS KATHOLIEKE KERK Zaterdag 19.30 uur dameskoor Uitzending via Lichtboei. Zondag 10.45 uur herenkoor kindernevendienst Oudeschild, zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 Openbare Lezing: „Een rein volk eert Jehovah" 11.20-12.30 Wachttorenstudie: „Zich niet schamen voor het got: de nieuws" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter A. Waverijn Th. van Hat- tem Kogerstraat 87, Den Burg, te lefoon 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: tele foon 02230-23024. Voor tandheelkundige hulp buiten de normale werktijden: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.0C uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2