ëxelse Wolonderneming rijgt Texvis-subsidie lastouderproject op 3inge baan geschoven aadsmeerderheid accepteert voorstel: me Excursie naar stallen voor jong- en mestvee rsf kinderdagopvang op poten zetten 1 Boerderij was van familie Halsema MRqaG 16 FEBRUARI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 3 3.0(1 iet i's ns is toegenomen dat de Texel- luci ilonderneming (TWO) zich nog we ir zal vestigen in de leegstaan- ormalige „Texvis"- mesterij bij Oudeschild. De ge- 20§teraad heeft namelijk besloten bsidie die indertijd aan Texvis gegeven, nu over te hevelen de TWO. Dit maakt de verhui- roor de dekbeddenfabriek, die et Wezenland uit z'n jasje is eid, weer een stukje aantrekke- itur i cy kn t o,- ilinj 1 h m ion u P V e st icties van PvdA en PSP stem- ken jgen omdat zij vrezen dat het in de toekomst forse financië- isequenties kan hebben als ook e bedrijven een beroep op de ente doen. „Wat je de één lat, kun je de anderen niet wei- ui£ woordvoerder Dirk Terpstra ver gde dat hij in eerste instantie problemen had met de overhe- van de subsidie. Immers, al r was de raad akkoord gegaan ralvering van de grondprijs voor rbouw van TWO op het in- tJieterrein bij Oudeschild. Het laggevende argument hiervoor behoud (en uitbreiding) van jelegenheid. TWO schermde na- met een aantrekkelijke lokatie Ie overkant. 3 ij geleden veranderde de situatie bat TWO de kans kreeg om in xvis-gebouwen te trekken, tra zei dat bij hem de indruk gewekt dat dit tegen dezelfde in zou zijn. Uit de Texelse Cou- had hij echter moeten vernemen WO naar schatting een miljoen n goedkoper uit zou zijn. TWO- teur Dick Graaf bevestigde deze r/ens. Op slag veranderde de voor de PvdA. Terpstra: „Rij jang naar Texvis heeft de TWO miljoen voordeel, kan sneller ver in en beschikt bovendien over grotere oppervlakte dan bij rvbouw in Oudeschild. Als we nu idie geven, gaat het niet meer om behoud van werkgelegenheid maar om een investeringssubsidie. Geen taak voor de gemeente." Criteria Terpstra waarschuwde voor de moge lijke gevolgen van ja zeggen tegen subsidiëring. Hij verwees naar de no ta werkgelegenheid die binnenkort wordt besproken; daarin staan criteria genoemd waaraan bedrijven moeten voldoen om voor subsidiëring in aan merking te komen. De PvdA'er stelde voor om eerst te discussiëren over die criteria en pas daarna een besluit over de TWO-aanvraag te nemen. Volgens informatie van Graaf zou een besluit nog wel met een dag of tien kunnen worden uitgesteld. Precies voldoende om in commissieverband te discussiëren en vervolgens een ex tra raadsvergadering te houden, con cludeerde Terpstra. Enkele van de in de nota genoemde criteria zijn: jong bedrijf/startende on dernemer, actief in een (ver)nieu- we(nde) sector, actief in een groeisector, verwachte groei van werkgelegenheid, werkgelegenheid bieden in een sector waarin veel werkloosheid heerst, bedrijf dat an ders van Texel zou verdwijnen. B en W vinden dat bedrijven pas voor subsidie in aanmerking komen, als ze aan meerdere uitgangspunten voldoen. In het geval van TWO bestaat hierover geen twijfel. Wet houder Klaas Barendregt trachtte Terpstra's bezwaren op dit punt dan ook af te zwakken. „TWO heeft goe de vooruitzichten op een groter marktaandeel, heeft veel ongeschool den in dienst en biedt werkgelegen heid in de winter." Barendregt had bovendien geen zin om, zoals Terpstra voorstelde, het besluit op te schorten, met de mogelijke conse quentie dat er geen geld beschikbaar zou worden gesteld. „Er moet snel een oplossing voor de ruimtenood worden gevonden. Bovendien mogen we niet vergeten dat de TWO nog steeds overweegt van het eiland te vertrekken. Uitstel levert volgens mij geen enkel nieuw gezichtspunt op" PEN-bijdrage De wethouder noemde nóg een argu ment om te subsidiëren. Volgens hem laat het Provinciaal Electriciteits- bedrijf Noordholland (PEN) het van de houding van de gemeente afhangen of zij ook geld beschikbaar stelt. (De gemeente moet „beleid ontwikkelen" t.a.v. TWO). Het PEN beheert een be drag van f8,5 miljoen dat bestemd is voor arbeidsduurverkorting, de zgn. „ADV-pot". Hieruit wil het PEN, de toekomstige „buurman" van TWO in Oudeschild, een bedrag van om en nabij f500.000,- uittrekken ten bate van de wolonderneming. Dat zou ge beuren in de vorm van een achter gestelde lening. „Samen met de subsidie van de gemeente kan het totaal beschikbaar gestelde bedrag dan worden opgevat als een vorm van eigen vermogen. Daarmee kan weer méér vreemd vermogen worden aangetrokken. De TWO heeft een grote behoefte aan eigen vermogen. Door de supersnelle groei en het feit dat nieuwe machines binnen de kortste keren zijn verouderd en dus snel moeten worden afgeschreven, heeft de TWO voortdurend kapitaal nodig om te investeren. Tijd om eigen vermogen op te bouwen is er niet", aldus Barendregt. Terpstra was niet overtuigd. Hij bleef hameren op de mogelijke toekomsti ge financiële gevolgen. In Peter Bak ker (PSP) kreeg hij een medestander. Bakker ergerde zich eraan dat de cri teria pas zijn geformuleerd né het in dienen van de subsidie-aanvraag. Volgens hem was dit niet de eerste keer dat het college zo te werk gaat (voorbeeld: zwemparadijs). Hij vroeg het college of zij de consequenties van het besluit in de toekomst wil accepteren. Barendregt antwoordde dat situaties zoals bij TWO zich vaak ad hoe aandienen. „Daar moet je dan ook ad hoe op reageren. Al proberen we er wel structuur in te brengen, gezien de nota die we nu presente- ren' Geen uitstel De andere partijen voelden niets voor uitstel van het besluit. Erna Eelman- van der Kooi (VVD) zegde onomwon den haar medewerking toe. Gerbrand Poster (Texels Belang) erkende het belang van een discussie over de cri teria, maar vond de TWO-aanvraag boven elke twijfel verheven. „Texvis is failliet en TWO heeft haast. We moe ten niet langer wachten." Ate Rienstra (CDA): „We zijn vóór en vol gende week zijn we weer vóór." Toen Erna Eelman vroeg welke ande re werkgelegenheid de PvdA in petto heeft, werd de discussie fel en poli tiek. De furieuze Terpstra: „Ik maak ernstig bezwaar tegen deze opmer king. Wij zijn doordrongen van het grote belang van TWO voor Texel. Nu waarschuwen we alleen voor de con sequenties van het besluit." Op woensdag 28 februari a.s. staat een excursie naar jongvee- en mest- veestallen op het programma. De reis gaat naar Denekamp waar stallen worden bezocht die voldoen aan de eisen van deze tijd. Naast rooster- vloerstallen worden ook zgn. „potstallen" bezocht. Gezien de af te leggen afstand begint de reis met de boot van 7.05 uur. Belangstellenden kunnen zich tot 21 februari opgeven bij Jan Koolhof, tel. 12780 of 12090. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 4. Molenstraat, Weststraat, Holle- wal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, De Zes. de kleinst mogelijke stemmen- H rderheid heeft de gemeenteraad oten voorlopig geen zogeheten itouderproject" op te zetten, geld dat B en W hiervoor wilden emmen (f35.000,-) zal nu wor- gebruikt om eerst de bestaande erdagopvang goed te regelen, lelijk is reservering van het geld g voor een toekomstige nieuwe tie. Verhuizing van Oudeschild Den Burg zit er namelijk dik in; iperd werd om tezijnertijd loka- n de landbouw- en huishoud- doI in te ruimen voor dit doel. houder Piet Zegers verzette zich iet laatst met hand en tand te- het laten vervallen van het ouderproject. „U onderschat het lar dat vele mensen buiten de vallen als er alleen een kinder opvang is. De mensen moeten kinderen er namelijk heen bren- de kinderdagopvang is daarom ral toegankelijk voor mensen met :n vervoer." Zegers gaf een con- t voorbeeld, waaruit bleek dat lerdagopvang voor sommigen heel ilachtig is. „Zulke situaties zijn er ir dan u denkt", waarschuwde hij. or zulke mensen kan het gastou- chap een oplossing bieden. Daar- jeeft een gastouderproject opvang ■naat, dus ook buiten de gebruike- werktijden. De kinderdagopvang lechts van 8.00 tot 17.00 uur ge- nd. Vandaar dat wij kiezen voor combinatie. Ik hecht zeer veel irde aan een gastouderproject, ze- ouder Piet Zegers ker in een plattelandssituatie zoals op Texel." Zijn verweer mocht niet baten. Peter Bakker (PSP) vond dat aan het gastouderproject teveel onzekerheden kleven. Volgens Bakker ontstaat een werkgever-werknemer situatie, terwijl over de rechtspositie niets bekend is. Aan de kinderdagopvang worden wél strenge eisen gesteld. Voorts sugge reerde Bakker dat Texel te klein is voor twee projecten. Zegers erkende dat laatste: „Eigenlijk is Texel zelfs te klein voor één project...." Burgemeester Schipper vroeg Bakker of „hij erkende dat als je je alleen op het kinderdagverblijf richt, er dan mensen buiten de boot vallen". Bak ker ontweek een duidelijk antwoord. Te duur? Gerard van der Kooi (PvdA) zei dat het gastouderproject waarschijnlijk te duur zal blijken te zijn, zeker als in al le dorpen deze voorziening moet ko men en er een parttime medewerker in dienst wordt genomen. „We moe ten ons niet begeven op paden waar van de bestemming volkomen onduidelijk is." Tine Krijnen-Baijs en Gerbrand Poster (beiden Texels Belang) waren het daarmee eens. Tine Krijnen benadruk te dat alle partijen snel met elkaar om tafel moeten gaan zitten, zodat de stichting die de gehele Texelse kinderopvang gaat behartigen, spoe dig van de grond komt. Erna Eelman- van der Kooi (VVD) meende dat de kinderdagopvang het in de toekomst wellicht selfsupporting kan draaien door financiële ondersteuning van het bedrijfsleven. Zegers zei dit niet te verwachten; wat hem betreft blijft de (gemeentelijke) overheid een vinger in de pap houden. Nel Eelman-van 't Veer schaarde zich achter de „eigen" CDA-wethouder Zegers: ook zij was voorstander van een gastouderpro ject. Na twee jaar zou dan een eva luatie moeten volgen voor wat betreft de verdeling van het aantal kindplaatsen. Stemming In het B en W-voorstel was gevraagd om tien plaatsen bij de kinderdagop vang te subsidiëren en zeven in het gastouderproject. Uiteindelijk werd gestemd over een tegenvoorstel van Peter Bakker: zon der meer f50.000,- beschikbaar stel len voor de kinderdagopvang en de resterende (door het rijk beschikbaar Peter Bakker IPSPi. gestelde) f35.000,- reserveren voor toekomstige investeringen ten behoe ve van de kinderdagopvang. Als het eenmaal een tijdje loopt en dan tóch zou blijken dat behoefte bestaat aan een gastouderproject, is een nieuwe discussie mogelijk. Met acht tegen zeven stemmen werd dit voorstel aangenomen, tot vreugde van een deel der aanwezigen op de publieke tribune. Tegenstemmers waren VVD, CDA en de drie wethouders. Hun be zwaar gold niet de f50.000,- voor de kinderdagopvang, maar de besteding van de resterende f35.000,-. Ouderenbeleid De raad discussieerde dinsdagavond voorts over de nota ouderenbeleid. Unaniem werd de nota geprezen om z'n zorgvuldige aanpak. Meerdere raadsleden zeiden de nota vooral als een uitstekend uitgangspunt te be schouwen, waarop de komende jaren verder kan worden geborduurd. Spe ciaal genoemd werden het belang van de warme maaltijden-voorziening en het sociaal alarm, aanpassing van woningen (bijvoorbeeld tijdens de bouw rekening houden met de maten van invalidenwagens) en de toekom stige grotere rol voor de indicatie commissie. Het is de bedoeling dat de deskundigen die in deze commis sie zitting hebben, in de komende ja ren méér taken verrichten dan alleen het aanwijzen wie in aanmerking komt voor opname in een verzor gingshuis. Erna Eelman liet zich ontvallen dat basiseducatie voor ouderen wat haar betreft niet hoeft. „Iemand van 70 gaat toch niet nog eens rekenen en taal oppikken?" Deze opmerking viel verkeerd bij andere raadsleden en ook bij wethouder Zegers. „Educatie kan ook voor ouderen enorm belang rijk zijn. De mensen stappen eerder uit het arbeidsproces en worden ge middeld ouder. De periode dat ze nog kunnen leren, is dus langer gewor den. Deze groep kan nog heel veel voor de maatschappij betekenen", al dus Zegers. Erna Eelman slikte haar kritiek gauw in. „Ik vind ook dat edu catie belangrijk is, maar het is geen taak voor de gemeente. Als ouderen cursussen willen volgen, kunnen ze zélf het initiatief nemen." Vuiloverslag De raad nam voorts de definitieve beslissing om een vuiloverslagstation te laten bouwen bij Oudeschild. Ger brand Poster probeerde wethouder Barendregt een uitspraak te ontlok ken over een eventueel nog te bou wen composteringsinstallatie. Poster is daarvan een fervent tegenstander omdat hij daarvan stankoverlast vreest. Barendregt ontkende dat hij zou hebben toegezegd dat er geen composteerder komt. „Ik kan dat niet zeggen. Nu lijkt zo'n installatie on haalbaar, maar je kent de technische ontwikkeling niet. Uitgangspunt is in elk geval dat de omgeving geen hin der mag ondervinden." Dirk Terpstra riep op, in navolging van de alcoholmatiging, tot een gemeen telijk afvalmatigingsbeleid te komen. Dat houdt in: stimuleren dat zoveel mogelijk met materialen wordt ge werkt waarvan hergebruik mogelijk is. Het mes snijdt dan aan twee kan ten: milieuvriendelijk en lagere kosten omdat minder afval naar de overkant- se vuilverbrandingsinstallatie wordt getransporteerd. Dat was wethouder Barendregt uit het hart gegrepen: „We moeten met z'n allen leren de afvalstroom te reduceren, pas dan kunnen we de tarieven beheersen." Akkoord De raad ging verder akkoord met een bestemmingswijziging ten gunste van de familie F. Veenema aan de Waal- derstraat, een wijzigingsvoorstel voor het dekken van de kosten voor de aanpassing van de Bernhardlaan en het parkeerterrein aan de Bot- terstraat, uitkering uit herbezettings- gelden SOW, de vervanging van dossierkasten voor de afdeling „inter ne zaken", de straatnaamgeving „Stappeland", lozingsverordening rio lering, bijdrage Roemenië-actie ad f10.000,- en de voorbereidingsbeslui- ten inzake de stichting Kampeer- schuur (vergroten/veranderen Bloem en Bos), M. Brons (berging bij „La Casserole"), C.M. de Ridder (tuincen trum aan de Abbewaal), de stichting Camphill Werkgemeenschap „Het Maartenhuis", nieuwbouw in Den Hoorn (gebied tussen Mokweg en Stolpweg bestemmen) en het herha- lingsbesluit t.a.v. uitbreiding strandpa viljoens. De „onbekende" boerderij op het schilderij van Ad Blok van der Velden dat in het bezit is van familie KI. Houter van Vlieland, is zeer waar schijnlijk de hoeve van Freek Halse ma aan het Gerritslanderdijkje. Alle lezers die ons belden, kwamen met dit antwoord op de proppen. Ten tij de van de totstandkoming van het schilderij, omstreeks de oorlogsjaren, werd de boerderij bewoond door Hannes Halsema. We danken de vol gende lezers voor hun vlotte reac ties: J. Zoetelief, Bernhardlaan: dhr. Rijk, Vroonlant. de Mars; H. Witte, Eierland; Henk Witte. Hoornderweg; D. Bakker, Pontweg; Trudie Halsema, De Koog. Heden nam God tot zich, na een kortstondige ziekte, mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Jacob Johannes van der Sar Maasland 3-3-1908 De Krim 13-2-1990 De Krim: N. van der Sar-van den Burg Borculo: J. C. van der Sar C. A. M. van der Sar-Coenders Evelyn, Leonne, Jan-Jaap De Cocksdorp: A. van der Sar J. van der Sar-van het Laar Marcel, Jeroen, Marloes De Krim: A. J. van der Sar W. J. van der Sar-Hoving Nicolien De Krim, 13 februari 1990 Hoofdweg 53, 7288 PN De Krim (Ov.) De begrafenis is op zaterdag 17 februari a.s. op de begraafplaats te De Krim. De rouwdienst zal worden gehouden in de N.H. kerk te De Krim, aanvang 13.30 uur. Vertrek begrafenis om ca. 14.00 uur. Voor de dienst gelegenheid tot condoleren. Geen bloemen. Hierbij delen wij u mede dat Cornelis Marinus Plomp is overleden. Geboren: 14 februari 1896 Overleden: 13 februari 1990 Bathmen: Else en Joop Matthijsen Bergen (N.H.): Marianne Plomp Den Helder: Ina Klimp Oosterbeek, Stichting „de Sonnenberg" Corr.-adres: Prinses Beatrixlaan 12, 7437 CB Bathmen. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden in het crematorium „Moscowa" te Arnhem. Wij willen iedereen dan ken voor de vele atten ties die wij op 5 februari mochten ontvangen. Dankzij de TC3 hoefde niemand meer te raden. Peter en Nely Schilderweg 185. Kust en kaart. Prachtig boek van Henk Schoorl over geo logie, oude kaarten en bedij kingen in de kop van Noordholland. Het kost 34,75 en is te koop in Het Open Boek (tel. 13657). Voor de vele kaarten, bloemen, fruit en andere attenties ontvangen in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, mijn hartelijke dank. A. Kikkert-Blom Te koop wgs. overcompl stockcar F1 nr. 26, met alle toebehoren. Zonder motor. ƒ500,—. Martin Smidt, tel. 15512. 6 m3 opslagruimte aangeb. Tel. 17357. Uit eten? Dan naar Grill restaurant 't Pruttelhuus. Sietse en Marijke Hilverda, tel. 17586. Een goede raad. Stem VVD, lijst 4. Het huidige strakke fi nanciële beleid bij de ge meente Texel moet worden voortgezet. Te koop rotanstel (2 st. ta fel), electr. olielamp; Engels spantuig; 2 statenbijbels; lange ma en Antje-poster op board; leren clubs ƒ25,- p.st. Tel. 15557. Vanaf zaterdag a.s. is grill restaurant 't Pruttelhuus ge opend vanaf 16.30 uur Zondag 18 februari Cafeetje Oosterend Darttoernooi Aanvang 14.30 uur. Disco Jelleboog dagelijks geopend vanaf 20.00 uur. Extra geopend zondag 18 fe bruari vanaf 15.00 uur. Jelle- boogsurprise vanaf 15.30 t/m 16.30 uur 2 biertjes ha len, slechts 1 betalen. Bingo-avond Vrijdag 9 maart 1990 van 20.00 tot 23.00 uur houdt de N.H. kerk te Den Burg in De Scha kel een bingo-avond. Er zijn weer leuke prijzen te winnen. U bent van harte welkom. Pasfoto's, direct klaar. Zwart-wit ƒ8,50; kleur ƒ10,50. Kees de Waal. Te koop kachel/haardhout, gezaagd en gekloofd. Eiken, essen, beuken. Tel. 13750 na 18.00 uur Goede vaart, visserij beeld. Teken nu in voor ƒ49,50 bij Nauta Boek, tel. 12495. S.V. Texel viert carnaval. Vrij dag 23 februari in de Klets- keet. Aanvang 21.00 uur. Donderdag 22 februari open dag LBO. S.V. Texel viert carnaval. Vrij dag 23 februari in de Klets keet. Aanvang 21.00 uur. Donderdag 22 februari open dag LBO. Gevraagd voor in onze win kei verkoopsters. Werktijden in overleg. Tel. 13170. Uw haar verdient de beste verzorging! Daarom werken wij met Calmare (op natuur- basis). Qnipp Kapsalon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Waalderstraat 25a, Den Burg Ga gezellig een uurtje bow len in het weekend Bowling De Koogel, tel. 17672. Gevraagd voor in onze win kel verkoopsters. Werktijden in overleg. Tel 13170. Zondag 18 februari Cafeetje Oosterend Darttoernooi. Aanvang 14.30 uur. Disco Jelleboog dagelijks geopend vanaf 20.00 uur. Extra geopend zondag 18 fe bruari vanaf 15.00 uur. Jelle- boogsurprise vanaf 15.30 t/m 16.30 uur 2 biertjes ha len, slechts 1 betalen. Bingo-avond. Vrijdag 9 maart 1990 van 20.00 tot 23.00 uur houdt de N.H kerk te Den Burg in De Scha kel een bingo-avond. Er zijn weer leuke prijzen te winnen U bent van harte welkom. Goede vaart Nieuw boek over de Nederlandse visserij, Gebonden, royaal formaat, met liefst 350 foto's waar van 40 in kleur. Het boek verschijnt eind mei en kost ƒ49,50 (wordt later 59,50). U kunt een exemplaar laten reserveren bij Het Open Boek (tel. 13657). Gezocht: tel.nr. bloemist Bert van de Wal. Voor sommigen is bestelser vice blijkbaar iets speciaals, voor ons is het al jaren de ge woonste zaak van de wereld. Het Open Boek Te koop Oosterend, monu mentaal pandje. Peperstraat 8. 55.000,- k.k. Tel. 15557. Fam. Veldman, Bowling De Koogel, wenst Sietse en Ma rijke Hilverda veel succes in Grill-restaurant 't Prut telhuus. Excl. Israël voorjaarsreis zie uitv. advertentie elders in dit blad Een goede raad. Stem VVD, lijst 4. Plannen tot verbete ring van de verkeersveilig heid hebben hoge prioriteit. Te koop vouwwagen merk Rapido, 2 5 pers. Tel. 15730, R. van Lenten. S.V. Texel viert carnaval. Vrij dag 23 februari in de Klets- keet Aanvang 21.00 uur. Donderdag 22 februari open dag LBO. Gevraagd voor in onze win kel verkoopsters Werktijden in overleg. Tel. 13170. Verhuisd van Orchismient 11 naar Warmoesstraat 57, 1791 CP Den Burg, tel. 10080. A. M. van Schoonhoven-Uytenhaak Hoornders opgelet Vrijdag wordt Klaas de Leeuw 50 jaar. Wie toetert kan een gra tis borrel ophalen. Eerste-dag-enveloppe voor 6 maart '90 „Vincent van Gogh" nu verkrijgbaar bij Nauta Boek. Grill-restaurant 't Pruttel huus uit eten en bowlen gaan nu prima samen. Bow ling De Koogel. Tel. 17672, b.g.g. 17586. Ma, pa, zus en broer, „Valen- tijn" wenst u sterkte hoor! Kus van appelgebak. Enne-Adi^ Gevonden: tel. nr. bloemiste rij Bert van de Wal. 13949, 13949, 13949. Te koop auto gasinstall. compl. Volvo. Prijs ƒ250,—. Tel. 17983 „Veldnamen van Texel" ver schijnt 10 maart. U kunt een exemplaar reserveren in Het Open Boek (tel. 13657). Te koop kippenhokje voor 5 kippen. Tel 13538. Wie heeft ons Philips flitstoestel gevonden? Tel. 13667. Gezien in de Kinder-Marion, zwart-wit voor kinderoverall, grote bloemen voor jurkjes, rose bloemcombinatie voor blouse en broek en nog veel meer bij De Stoffenboet. Div. opslagruimtes aangeb. Tel. 17357. Met mijn kapper zit ik goed, en m'n haar ook! Qnipp Kap salon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Waalderstraat 25a, Den Burg. Te koop „Bitri" 4-vaks siga retten automaat. Ecomare. tel. 17741. Bistro De Taveerne, De Koog. tel. 17585. Wij zijn vr., za. en zo. weer geopend vanaf 16.30 uur.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3