f>5-jarig DEK-orkest laat in goede ritme Lezing over kinderboeken De Koog mist scorende spits finterconcert vol en gevarieerd, maar: alvoetbalprogramma Buitenlandse vrouwen bij de zusterkring Voetbaluitslagen Laatste wintervis Tevoko 2: winst na marathonpartij Biljartkampioenschappen hadden een goed verloop Chauffeursactie pakt slecht uit Jaarvergadering reumavereniging Wieroogst Texel in jaarvergadering I\IGV Aanrijding ISDAG 20 FEBRUARI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 orkest van DEK in actie, gedirigeerd door Klaas Modder. mumband en fanfarekorps DEK Door Eigen Kracht) uit Den morn gaven zaterdagavond hun winteruitvoering in De Wald- orn voor een vrijwel uitverkocht huis. Naar schatting 150 be- igstellenden gaven acte de presence en kregen een gevarieerd tgramma voorgeschoteld, waarin alle afdelingen ruimschoots n bod kwamen. George Fransz, die als voorzitter van DEK het tgramma opende, memoreerde het 65-jarig bestaan van het ornder gezelschap, waaraan hij onmiddellijk toevoegde dat deze -jarige beslist niet van een welverdiend pensioen zou gaan ge iten. Daarna kon een ieder zelf constateren dat de Hoornders n beste beentje voorzetten, al kwam het grote orkest pas na pauze op dreef. majoretten traden per leeftijds iep aan en spreidden op voor ereen bekende muziek hun passen i toon. Baukje Drijver bleek als in- uctrice in staat om de goedgekle- Je zes- tot veertienjarige dametjes een acceptabele presentatie te mgen. Voor drie van hen was er i DEK-vijfje, te weten voor Sandra tvliet, Rinske Franchimon en Wen- Vlaming. Daarna was de beurt i de tamboers. Keurig gelijk en in iet tempo leverden zij met een ital marsen een waardevolle bijdra- aan het programma. Merkbaar s dat de repetities onder leiding de nieuwe instructeur Piet Knol i vruchten hebben afgeworpen. 3r het eerst was ook een optreden i het gezelschap "Camera Lucida" beluisteren. Deze recentelijk opge- ïte DEK-afdeling maakte met een ertimento van Mozart een gewaag- start. Marga de Noom, Cathy de Voensdag 21 februari: 6.45 u. De Koog 2-Casino 5 (j) 7.15 u. Gamma 2-Gamma 1 (j) 7.55 u. Casino 2-Texel BV (j) 8.35 u. Casino-Casino 2 (d) 9.25 u. De Koog 1-Gamma (d) 0.15 u. ZDH 2-Texel 5 1.10 u. Gamma 4-De Muy J.05 u. Jelleboog 3-Casino 5 fcdienst: Rab Bnderdag 22 februari: 7.15 u. Texel 1-Casino 1 (j) 7.55 u Texel 5-Gempo 8.45 u Oosterend 2-Casino 6 9.35 u. Texel 3-Texel 2 125 u. Gamma 5-Oosterend 1.15 u. Klif 6-Casino 7 2.05 u. Mantje 3-Attent jaaldienst. De Koog rijdag 23 februari: 7.00 u. Texel 3-Casino 4 (j) 7.45 u. De Koog 4-Klif 5 8.35 u. Klif 4-Texel BV 4 »25 u. Texel BV-Vesdo 115 u. De Krim 2-Mantje 2 §>05 u. ZDH-De Koog 1.55 u. Rab-Klif b45 u. Gamma 2-Casino 2 aaldienst: Gamma laandag 26 februari: 7.00 u. Texel 7-De Koog 2 (j) Ë30 u. Texel 4-Oosterend 1 (j) ||15 u. Oosterend 2-Casino 4 (j) Jkdienst: Texel tslagen ■fdklassen: Casino-Gamma 2 2-2; De "m-Jelleboog 1-3; Casino 2-Mantje 4-3; exel BV 2-Gamma 3 1-3. Eerste klasse: jel- Doog 2-A Heyn 2-2; Casino 4-Klif 1-2; Nioz- p Krim 2-5. Tweede klasse De Koog gamma 4 2-5; Casino 5-De Muy 2-6; ttent-Jelleboog 6-0, Texel 2-Mantje 3 1-6; Bxe 3-Texel BV 4 1-4. Derde klasse. Casino 7r\ute-[enc* v'efde klasse: Jelleboog H 3 5-0; Rab 2-Klif 6 0-0; Oosterend jexel 6 3-6. Dames: De Koog-Casino 2-3; Knm-Gamma 5-5. Junioren 1: Texel-Texel J.1 11; Casino-Casino 2 9-1. Junioren 2: Mino 4-De Koog 3-3; Texel 4-Texel 2 8-0; osterend 2-Oosterend 1-8; Casino 3-De rim 2-3^ Junioren 3: De Koog 2-Texel 6 0-5; exel 7-Texel 8 6-1 Boer en Bert Bruin durfden het aan om midden in een fanfareprogramma prachtige kamermuziek ten gehore te brengen. Jammer genoeg waren de inzetten nogal eens ongelijk, maar dat deed weinig af aan hun inspire rende spel. Woensdag 21 februari houdt Amaal- ke Ingenhousz uit Muiden een lezing over kinderboeken in de Vrije school, Gasthuisstraat 55, Den Burg. Aan vang 20.15 uur, kosten 75,—. Afkom stig uit een gezin waarin veel en verwoed werd gelezen, ontstond bij haar al jong een grote liefde voor boeken. Als moeder van haar eigen opgroeiende kinderen raakte ze in de ban van de vele fantastische jeugd boeken van Nederlandse uitgeverijen. Een keuze uit dit rijke aanbod zal worden besproken. Zowel klassieke Enkele op Texel wonende buitenland se vrouwen laten woensdag om 19.30 uur de dames van de doopsge zinde zusterkring iets zien over hun cultuur. Het is de bedoeling dat men elkaar hierdoor beter leert kennen. De avond wordt gehouden in het zaaltje bij de doopsgezinde kerk in Den Burg. Zaterdag 17 februari: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel B1-Reigerboys B1 3-3 Texel C1-Vios W. C1 2-1 Texel B2-SRC B2 0-5 Oosterend B1-Wiron B1 7-1 BKC B1-ZDH B1 3-0 Tex.Boys B1-HRC B3 4-1 HRC C2-Tex.Boys C1 4-1 Oosterend C1-Wiron C2 2-1 Zeemacht Cl-Texel C2 5-0 Zondag 18 februari: KNVB: MFC-Texel 2-1 KNVB afdeling Noord-Holland: BKC-De Koog 2-1 ZDH-AGSV 0-1 Oosterend-HOSV 0-0 W.waard 2-Texel 2 afgelast De Koog 2-Oosterend 2 7-2 Tex.Boys 2-W.vogels 4 1-1 LSVV 6-Tex.Boys 3 afgelast Texel 4-JVC 9 12-0 Junioren: Victoria(O) A1-Texel A1 1-2 Dames: Texel-Oosterend 2-4 DVC 2-Tex.Boys afgelast Helder 2-De Koog 1-8 in het Texelse spel met een 15-8 voorsprong als eindresultaat. Sterk blokkerend nam Los in de tweede set opnieuw een aanzienlijke voorsprong. Tevoko verloor het geloof in eigen kunnen niet en zorgde met het in brengen van coach Koos Doeve voor sterke aanvallende impulsen. Mardick Leopold wist zich met ouderwetse „molenwiek"-smashes te onderschei den. Los '82 geloofde te weinig in eigen kracht om de derde set nog echt te willen winnen; Tevoko daar entegen stoomde door. Het eerste damesteam leverde een punt in tegen het laag geplaatste Advendo. Blessu res en vakanties verstoorden het ba sisteam van coach Pansier. Het voor 50 procent verjongde team functio neerde echter uitstekend, zelfs na de enkelblessure van hoofdblokkeerster Marleen Witte. Volgend seizoen zullen er zeker meer vaste plaatsen zijn voor de aanstormende jeugd in dit wellicht promotieklasse-team. Alle overige Texelse volleybalsters moesten hun meerdere erkennen in de tegenstanders van de vaste wal. En ook de jeugd moest de winst uit handen geven. Uitslagen Dames: Tevoko 1-Advendo 1 3-2; Tevoko 3-HCSC 3 0-3; Smash '68 1-WSOV 2 1-3; Smash '68 2-Juvoc 0-3. Heren: Tevoko 1-Los '82 1 3-0; Tevoko 2-Noordkop 1 3-2. Jeugd: Tevoko 1-Wieringen (MB) 1-3; Tevoko 1-Harpoen 1 (JB) 0-3; Tevoko 1-Advendo 2 (MC) 1-3. schopgebied neer te leggen. Een terechte penalty was het resultaat. Eric Blauwboer van BKC miste deze kans niet en scoorde 2-0. Met nog vijf minuten te gaan belandde een voorzet van Wally van Beek op een „Brijan Roy-manier" in de verre hoek. De Koog bleef aandringen maar het bleek verder vergeefse moeite. Zo gaat De Koog nog een hele zware periode tegemoet en moet het laten zien dat het niet voor niets ongesla gen kampioen is geworden vorig jaar. Met dit spelersmateriaal moet het mogelijk zijn in de tweede klasse te blijven. Zondag is de laatste wedstrijd van het winterseisoen gevist bij het „bas sin" tegenover de Pen-centrale. De vangsten waren verrassend goed. Ge keken naar de winnaar met negen vissen en met een lengte van 173 centimeter moet dit wel grote ver schuivingen veroorzaken in het eind klassement. Totaal kwamen negen senioren en twee jeugdvissers naar de dijk. Totaal zijn er 43 vissen ge vangen met een gezamenlijke lengte van 858 centimeter. De volgende wedstrijd is op 4 maart bij de Otter- saat en is de eerste van de zomerse- rie. De aanvang is 8.00 uur en de wedstrijd duurt tot 10.00 uur. Uitslag jeugd: 1. Dolf de Kroon 44 cm, 2 vis sen. Senioren: 1 P de Kroon 173 cm, 9 vis sen, 2. P. Verhagen 129 cm, 7 vissen, 3. P Bos 120, 6 vissen. menig speler urenlang over het biljart gebogen. J. van Dompselaar bijvoor beeld was zondagmiddag ruim drie en een half uur in de running. De organisatie kampte gedurende het vijf dagen durende toernooi met een gebrek aan „tellers en schrijvers". Er was gerekend op vrijwilligers, maar het leeuwendeel van dit werk kwam in handen van de organisatoren zelf terecht. De gezamenlijke deelnemers zetten de organisatoren zondagavond wel verdiend in de bloemetjes. De wedstrijden - woensdagavond gestart - werden zondagavond rond half ne gen beëindigd. Uitslagen biljartkampioenschappen 1990: Jeugd: 1. M Ris; 2 H de Vries; 3. M. Witte. Libre van 0-1.00: 1. P. Kikken; 2 W Pronk; 3. H Roeper. Libre van 1.00-1,50: 1. A. van Rossum, 2. Ans Vlas; 3. C. Bakker. Libre van 1.50-2,50: 1 C. Maas; 2 H. Schraag; 3. B. Thole. Libre van 2,50-4,00: 1. J Brouwer; 2. N J Tessel; 3. G. Appelman Libre van 4.00 en hoger: 1 W Vendel; 2. P. de Graaf; 3. J. van Dompselaar. Libre 55+ van 0-1.50: 1. B. Boogaard; 2. W. Commandeur; 3. A. Wessels. Libre 55+ van 1.50-2,60: 1. J. J. Dogger; 2. D Huizinga; 3. G. Witte. Driebanden laag: 1. J. Daalder; 2. D. Huizinga; 3. C. Bakker Drie banden hoog: 1 J. van Domselaar; 2. G Ap pelman; 3. P. de Graaf. Een ambitieus Noordkop wist het tweede Tevoko herenteam meer dan twee uur van de eindzege te hou den. Pas in de beslissende ..rally- point"-set sloeg Ernst Jan de Graaf de aspiraties van het Helderse team aan gruzelementen. Heren 1 van de Texelse Volleybal Kombinatie behaal de de tiende zege op rij, terwijl ook dames 1 moeizaam de winst bin nensleepte. De meest opvallende wedstrijd was die tussen Tevoko 2 en Noordkop. Te voko was met weinig zelfvertrouwen gestart maar wist toch de eerste set met 17-15 te winnen. Ook in de vol gende sets waren de teams aan el kaar gewaagd, zodat in de vijfde set een rally-point noodzakelijk was om de beslissing te brengen. Cor Ba- rends greep zijn kans en scoorde meerdere punten uit de opslag, zodat Tevoko twee winstpunten mocht bij tellen. Heren 1 won van Los '82 met 3-0. Wederom bleek het belang van een gevaarlijke service, waarmee de pas sing van het team uit Anna Paulowna onder druk werd gehouden. Aanvan kelijk maakte Los '82 een enthousi aste start. Bij een 2-6 achterstand bracht een Tevoko time-out de om mekeer. De degelijkheid keerde terug Ook in het voetbalduel tussen BKC en De Koog is weer gebleken dat het elftal van Nico Erwich scorende spelers mist. De kansen worden over het algemeen niet genoeg benut. Dat is geen verwijt aan de Koger voorhoedespelers maar gewoon het missen van een echte spits. De Koog verloor met 2-1. Het eerste half uur kwam De Koog de wedstrijd goed door met kleine kansen over en weer. Beide ploegen bleken over een goede keeper te be schikken zodat het lang 0-0 bleef. Toen viel het eerste BKC-doelpunt. Nadat Charles Ipenburg twee keer had gered, had hij geen verweer te gen het harde lage schot van Aage van der Zee. Ook De Koog kreeg en kele kansen maar de BKC-keeper wist tot de rust de nul vast te hou den. In de tweede helft begon De Koog met de wind in de rug aanval lender te spelen. Voorstopper Wally van Beek versterkte de voorhoede telkens. Vooralsnog bleek De Koog het geluk weer niet aan z'n zijde te hebben. Ook nu weer wist De Koog de weg naar het net maar niet te vinden. En zoals dat zo vaak gebeurt: de tegenstander wèl, en dan meestal uit een corner of een dood moment. Nu zag Dennis Saai geen andere uit weg dan een BKC-speler in het straf- Marcel Ris uit Oudeschild is tijdens de Texelse biljartkampioenschappen kampioen bij de jeugd geworden, in de laatste partij wist hij H. de Vries te overtroeven, zodat de spanning er tot het laatste moment inbleef. Het toernooi had voor de 98 deelnemers een succesvol verloop. De publieke belangstelling daarentegen werd door de organisatie als enigzins te leurstellend ervaren. Ans Vlas uit Den Burg was de enige vrouw die in de prijzen viel. Zij werd tweede bij het libre van 1,00 - 1,50. Johan van Dompselaar werd verras send derde bij het libre van 4,00 en hoger. W. Vendel wist hier tegen alle verwachtingen in, beslag te leggen op de eerste plaats. J. Daalder, D. Huizinga en C. Bakker (driebanden laag) werden op het ge middelde eerste, tweede en derde. Het drietal scoorde exact hetzelfde aantal wedstrijdpunten. Omdat verschillende deelnemers twee spelsoorten speelden, stond Donderdag wordt voor de leden van de Vereniging van Reumapatiënten de algemene jaarvergadering gehouden in hotel Tubantia aan de Pontweg, aanvang 19.45 uur. Wie ook reuma patiënt is, maar nog niet de stap naar deze vereniging heeft durven zetten is op deze avond ook van har te welkom. Op de agenda staat on der meer een bestuursverkiezing. Aftredend zijn mevr. Uitgeest-Vos en de heer D. Sytsma, beiden zijn her kiesbaar. De vereniging telt thans reeds 54 leden en beschikt over een gymnastiekclubje en een zwemclub in extra verwarmd water. Beide afde lingen oefenen actief onder leiding van de fysiotherapeute Margo Noom. De publieke belangstelling liet tijdens de Texelse biljartkampioenschappen enigzins te wensen over De nieuwe kamermuziek-afdeling ..Camera Lucida". hier vertegenwoordigd door het trio Bert Bruin. Cathy de Boer en Marga Noom. was er voor het eerst bij tijdens een DEK-uitvoering. Opvallend was het grote verschil in kwaliteit tussen de gespeelde wer ken. Met name de stukken voor de pauze lieten aan zuiverheid te wen sen over, de grote inzet van de or kestleden ten spijt. Een nummer als Andante Festivo uit 1989 verdient ze ker een reprise, maar daarbij zou men alleen die dissonanten dienen te spe len die in de muziek als zodanig wor den aangegeven. Na de pauze raakte DEK beter op dreef. Een moeilijk stuk als de Leichte Cavalerie Ouverture kwam een stuk beter uit de verf. Met de populaire Herb Albert Selecti on en de meeswinger Chatterbox Cha-Cha wist DEK vervolgens wel raad. Klaas Modder voorzag het aandachti ge gehoor op een prettige manier van informatie over compositie, com ponist en arrangeur. Jacob Lap ont ving uit handen van mevrouw Koning, bestuurslid van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekvereni gingen, een zilveren insigne wegens 25 jaar trouwe dienst aan DEK, waarvan 19 jaar als penningmeester Namens het gehele gezelschap bood George Fransz Lap tenslotte een ted dybeer aan bestemd voor Lap's twee dagen oude dochter. Bloemen waren er voor alle gedecoreerden, en voor Karin Vlaming, die afkomstig is van Excelsior, maar inviel voor een zieke trompettist. Ook Mark Bakker die op Wieringen woont maar nog altijd DEK-lid is, werd speciaal genoemd. Na afloop van het concert begon het bal, waarmee het 65-jarig bestaan verder luister werd bijgezet. H.v.D. bestsellers alsmede recente titels zul len de revue passeren. De geschikt heid van boeken voor diverse leeftijdsgroepen wordt belicht vanuit de gevoelswereld van het kind. Ge zien haar enorme kennis van het he dendaagse aanbod van jeugd-litera- tuur, haar rijke verteltrant en enthou siasme staat mevrouw Ingenhousz borg voor een boeiende en tevens in formatieve avond. In samenwerking met „Het Open Boek" zullen vele van de te bespreken boeken ter inza ge aanwezig zijn. Mevr. Ingenhousz is kinderboeken recencent van het tijd- schrijft Jonas. Opnieuw hebben Texelse taxichauf feurs een actie gehouden om de aandacht te vestigen op hun proble men met de palen op de Groene- plaats. Voor de garage van de burgemeester, bij zijn woonhuis, werd in de nacht van zaterdag op zondag een afscheidingspaal ge plaatst met daaraan een brief. Bur gemeester Schipper wil geen commentaar geven. ,,lk reageer niet op anonieme brieven". Op de brief aan de paal stond de spreuk: wat gij niet wil dat u ge schiedt, doe dat ook een ander niet. Erin werd de situatie op de Groene- plaats aan de orde gesteld. „Ons voorstel is om de paal bij de tele fooncel van 22.00 tot 06.00 uur te verwijderen. Laat u ons dat een maand proberen". Het was onderte kend met: „Alle Texelse taxi chauffeurs". De politie was niet op de hoogte van de actie. De jaarlijkse ledenvergadering van de afdeling Den Helder van de Neder landse Genealogische Vereniging (NGV), die ook verscheidene Texelse leden telt, wordt aanstaande vrijdag opgeluisterd met een lezing over zee wier of zeegras. Tevens zal de heer T. Duinker uit Oosterend een door hem zelf nagebouwde miniatuur-wierpers demonstreren. De wieroogst komt aan de orde na de feitelijke vergade ring. Eeuwenlang werd de gedroogde wier gebruikt bij de aanleg van dijken en was op Wieringen en Texel een bron van inkomsten. De lezing, die wordt ondersteund door fotomateriaal en kaarten, wordt gehouden in „De Boeg", Middenweg 159 in Den Hel der, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen, mevr. N. Fijnheer-Rotgans, tel. 02230-33888. In de Parkstraat vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats toen een 37-jarige man uit Den Helder achter uit de Burgwal inreed en daarbij de achter hem komende Peugeot van een 49-jarige Texelaar raakte. Deze probeerde nog om ook achteruit te rijden, maar er stond nog iemand achter hem. De wagen van de Texe laar liep aan voor- en zijkant schade op. De andere wagen bleef onbe schadigd. Als laatste onderdeel verscheen het orkest op het podium, onder leiding van Klaas Modder. Met een program malengte van maar liefst tien num mers deden zij een wel heel groot beroep op het uithoudingsvermogen van de toehoorders. Weliswaar werd hun optreden onderbroken door een pauze, maar toch was de totale duur van het concert (drie uur) te lang.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7