,The best of Texel" zaalvoetbaltoernooi Oefenwedstrijd jeugdselectie Voetbalprogramma ZDH afgetroefd door AGSV (0-1) M.S.T. Programma Eilandcompetitie volleybal 'rogramma pupillenvoetbal Trainen bij FC Groningen SVO behaalde zwaar bevochten punt (0-0) Bowlingteam eerste prijs in Hilversum Eerste activiteit van nieuwe menvereniging En Passant te sterk voor Anna Paulowna Kees Timmer aan kop in menwedstrijd Gevoelig verlies voor dartteam De Zwaan Klaverjas-toptien blijft in evenwicht Nachtmarathon klaverjassen Festivalwinnaars in de Nioz-zaal RIJDAG 23 FEBRUARI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De sterkste Texelse zaalvoetbal- eams treffen elkaar zaterdag in een lieuw toernooi, georganiseerd door ,v.v. Jelleboog en SV De Koog. Zes earns uit de Texelse hoofdklasse yorden aangevuld met Gamma 1 en 'exel BV 1. die aan de overkant in Ie competitie uitkomen. Het toer- iooi wordt gehouden in sporthal )ns Genoegen en begint om 17.00 ur. In het toernooi komen uitsluitend eer- te teams uit, zodat het eveneens terke tweede team van z.v.v. Gamma luiten de boot valt. De teams die vél deelnemen zijn: (in poule A) Klif, éxel BV, Casino en De Koog en pou- B B Mantje, Gamma, Jelleboog en iet „Mix team". Deze laatst genoem- le formatie bestaat uit spelers van mdere teams, die wegens hun indivi- luele kwaliteiten door de organisatie :ijn uitgenodigd. De organisatie (Wal en Cees van Beek, Erik Kossen en iicol Schermer) meent dan ook za- erdag de „creme de la creme" van iet Texelse zaalvoetbal te kunnen iresenteren. Er staat zeker prestige jp het spel (inzet: „wie is nu werke- ijk het sterkste team van Texel?"), maar te hopen valt dat de sportiviteit je overhand houdt. Spannend belooft iet toernooi in elk geval te worden. )e teams spelen elk een halve com- letitie in hun eigen poule. De num mers 1 en 2 maken daarna in de truisfinales uit wie uit eindelijk in de ïnale uitkomen. De kruisfinales be ginnen om 21.00 uur, de finale om 22.40 uur. De wedstrijden duren alle maal 18 minuten. De prijsuitreiking is om 24.00 uur in discotheek „Jelle boog". Een nieuw element is het nemen van zgn. „shoot outs" (een speler moet dan alleen op de keeper afgaan en proberen te scoren). Na elke wed strijd wordt per team één shoot out genomen, hetgeen een bonuspunt kan opleveren. Als in de poule teams met een gelijk aantal wedstrijdpunten eindigt, geeft het aantal behaalde bo- nuspunten de doorslag. Is de stand dan nog gelijk, dan telt het onderling resultaat. Programma 17.00 u. De Koog-Klif 17.20 u. Texel BV-Casino 17.40 u. Jelleboog-Mantje 18.00 u. Mix team-Gamma 18.20 u. De Koog-Texel BV 18.40 u. Klif-Casino 19.00 u. Jelleboog-Mix team 19.20 u. Mantje-Gamma 19.40 u. De Koog-Casino 20.00 u. Klif-Texel BV 20.20 u. Jelleboog-Gamma 20.40 u. Mantje-Mix team 21.00 u. Kruisfinale 21.20 u. Kruisfinale 21.40 u. 7e en 8e plaats 22.00 u. 5e en 6e plaats 22.20 u. 3e en 4e plaats 22.40 u. 1e en 2e plaats 23.00 u. Einde toernooi Zaterdag speelt een B-junioren selec tie van SV Texel tegen WGW B1, dat In de interregionale B-klasse uitkomt. In die klasse - de hoogste voor de B- unioren - spelen ook de Bi-teams van Ajax en Volendam. Maar liefst ^jrie klassen hoger dan Texel B1. Na de wedstrijd tegen de Noordhollandse ieugdselectie is dit weer een leuke test-case voor de SV Texel-jeugd. De Wedstrijd wordt geleid door dhr. Hou terman en begint om 15.00 uur. Zaterdag 24 februari: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel B2-Schagen B2 13.30 u. Helder B2-Oosterend B1 13.00 u. ZDH B1-HCSC B2 13.30 u. Tex.Boys Bl-W.meer B2 13.30 u. N.Niedorp CTTex.Boys C1 13.00 u. ZAP C2-Oosterend Cl 13.15 u. W.meer C2-Texel C2 11.00 u. Zondag 25 februari: KNVB: Texel-LSVV 14.00 u. KNVB afdeling Noord-Holland: CSV-Oosterend 14.00 u. BKC 4-Texel 3 14.00 u. Oosterend 2-W.Vogels 4 12.00 u. HRC 6-Tex.Boys 2 13.00 u. SRC 5-Tex.Boys 3 14.30 u. Dames: Winkel 3-De Koog Recreatie: Tex.Boys-Texel Oosterend-ZDH De Koog-Cocksdorp 14.30 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. aterdag 24 februari: •e Koninghal: >e Koog F1-Oosterend F1 9.00 u. 'ex.Boys F1-SVC F1 9.20 u. 'exel F2-Tex.Boys F2 9.40 u. Josterend F2-SVC F1 10.00 u. exel F1-0osterend F1 10.20 u. 'exel E3-SVC E1 10.40 u. 'exel E2-Tex.Boys E2 11.00 u. 'exel E4-SVC E1 11.20 u. |exel E3-Tex.Boys E2 11.40u. aaldienst: SV De Koog, ZDH en SVC Sporthal ,,Ons Genoegen": Tex.Boys D2-Texel D2 9.00 u. ZDH DI-Tex.Boys D4 9.20 u. Texel D3-Tex.Boys D3 9.40 u. Oosterend E1 -Tex.Boys E1 10.00 u Texel El-De Koog E1 10.20 u. Tex.Boys D4-Tex.Boys D3 10.40 u. Oosterend E1 -Texel E1 1100 u Tex.Boys D1-Texel D1 11.20 u. Zaaldienst: SV De Koog, ZDH en SVC ZDH liep zondag tegen een kleine, doch gevoelige nederlaag aan tegen AGSV. Het gelijke spel dat de ver houdingen beter had weergegeven kon niet worden gerealiseerd door de Hoornders, die vooral in de twee de helft de controle over de wed strijd verloren. Voor ZDH opende Henk de Ruyter de wedstrijd door een vrije trap die net naast ging. Beide partijen deden niet veel voor elkaar onder zo bleek uit een aanval van AGSV, die uitmondde in een hoekschop. Voor ZDH waren de kansen echter talrijker. Richard de Leeuws schot ging rakelings over na een scrimmage voor de AGSV-goal in de 28ste minuut en een inzet van Arjan de Ruiter ging rakelings naast. Toch was het weer het slordige ver dedigen dat ZDH de das omdeed de ze wedstrijd. Marcel Witte verspeelde de bal aan Mark van Kreeke en deze bracht AGSV op 0-1. Enkele tijd later dreigde hetzelfde te gebeuren, maar ditmaal bracht doelverdediger Frans Stolk redding voor ZDH, door het schot te onderscheppen. Na rust kwam Ivo van Heerwaarden in de ploeg om voorin meer gevaar te creëren. Een voorzet van Wilco Bak ker op maat voor Arjan de Ruiter werd niet benut, de laatste kon met tot een schot komen. De doelman van AGSV raakte na een ongelukkige scrimmage voor de goal zodanig ge blesseerd aan het hoofd dat hij per brancard het veld moest verlaten en zich onder doktersbehandeling moest stellen. AGSV werd hierdoor gedwon gen om met tien man verder te spe len. De Hoornders leken echter van hun stuk gebracht door het incident, de organisatie binnen de ploeg was ver te zoeken en het strafschopge bied van AGSV bleef ver buiten het bereik voor het onmachtige ZDH. In de slotfase raakte spelers van beide Dinsdag 13 februari: Veld A Mannen: 18.30 u. Bremakker 2-Teso BCT Sport 19.12 u. BCT Sportsh.-Haarstudio Teso 19.54 u. Graaf Sp.-Paal 28 Autocentr. 20.43 u. Paal 9-Autocentr. Graaf Sp. 21.30 u. Eelman-RWS De Krim 22.18 u. De Krim-Gr. Slock RWS Veld B: Vrouwen, gemengd en mannen: 18.30 u. Leydekkers-W&W Haarstudio 19.12 u. De Verfbus-Haarstudio W&W 19.54 u. Durper D-Question Verfbus 20.43 u. Westerl.-Klif 23 Question 21.30 u. Moerb Meub.-NBC Westerl. 22.18 u. Amrobank-Bremakker 1 Veld C Vrouwen: 18.30 u. Taveerne-Krim Vissers Bouw 19.12 u. Vissers B.-SCTexel Taveerne 19.54 u. Cocky's Kap.-ASCWiersma A 20.43 u. Ass. Bremer-Wiersma AASC 21.30 u. DA-Opel Rent.-Ass. Bremer 22.18 u. De Rival-Meermarkt DA Wedstrijdleiding: Andries en Agnes, telefoon 13540. Uitslagen dinsdag 20 februari: Mannen: Bremakker 2-Autocentrale 1-2; Haarstudio-RWS 0-3; BCTTeso 2-1; Kobeko- Amrobank 2-1; Gr. Slock-Musicshop 0-3; De Krim-Versluis 2-1; Eelman-DGM 3-0; Stuc. v.d. Woude-Cocky's Kapsalon 1-2. Gemengd: Het Bestuur-12 Balcken 2-1; Stoepa-NBC 1-2; Euroase-Moerbeek Meubelen 3-0. Vrouwen: DA-Service Center Texel 1-2; Taveerne- Wiersma Antiek 0-3; Klif 23-Witte en Witte 3-0; Westerlaken-Haarstudio 3-0; Durper Drup-Zegel Mode 1-2; Sportshop-Mant]e Sport 2-1, 7 Provinciën-Question 1-2. Volleybal: Zaterdag 24 februari: Sporthal Ons Genoegen, Den Burg: 12.30 u. Tevoko 1-WSOV 1 (m-B) 12.30 u. Tevoko 1-Noordkop 1 (m-C) 13.30 u. Smash'68 1-Juvoc 3 (d) 13.30 u. Tevoko 3-Seahawks 3 (d) 13.30 u. Tevoko 1-HCSC 2 (d) 15.00 u. Smash'68 2-Juvoc 4 (d) 15.00 u. Tevoko 2-Juvoc 3 (h) 15.00 u. Tevoko 2-Los'82 1 (d) In de voorjaarsvakantie worden Mar cel Ris en Gerco van Putten - beiden spelend in Texel B1 - in de gelegen heid gesteld om een aantal trainingen te volgen bij FC Groningen. Door be middeling van Martin Land (trainer van de jongens en zelf drie jaar actief bij FC Groningen) kunnen deze voet baltalenten hun kwaliteiten vergelij ken met die van de FC Groningen- jeugd. De eerste planning is om maandag en dinsdag mee te trainen. Verder is er maandagavond een wed strijd, waaraan zij zullen meedoen. Als alles naar tevredenheid verloopt, dan is het mogelijk voor de jongens om de gehele week te blijven. Voor afgaande aan deze week zijn beide jongens uitgenodigd om op zondag de eredivisie-wedstrijd FC Groningen - PSV te bezoeken. Al met al een schitterende ervaring voor beide SV Texel-spelers en een prima gelegen heid om eens achter de schermen te kijken bij een betaalde club. ploegen mateloos geïrriteerd, hetgeen ontaardde in een drietal boekingen, waardoor de wedstrijd zijn glans ont nomen werd. In de laatste minuut leek alles voor ZDH alsnog een goede wending te krijgen toen Marcel Witte een te rugspringende bal geraffineerd tegen de touwen werkte. De arbiter consta teerde echter buitenspel. Een gehandicapt S.V. Oosterend heeft zondag een zwaar bevochten en zeer verdienstelijk 0-0 gelijkspel weten te behalen tegen HOSV uit Opmeer. Liefst vijf vaste basisspe lers ontbraken in de SVO-opstelling waardoor trainer Bep Vonk genood zaakt was zichzelf en voorzitter Al- bert Hoven op te stellen. Hoewel beide spelers al een aantal jaren op een ander niveau voetballen, kunnen zij terugzien op een geslaagd „debuut". Met natuurlijk een enorme schat aan ervaring en de manier waarop zij zondag voorop gingen in de strijd, zouden zij zeker niet misstaan in de SVO-basis voor de rest van het seizoen. Met een „vrij" weekend in het vooruitzicht, waarin alle geblesseerde spelers waarschijn lijk zullen herstellen, lijkt het er op dat het slechts bij een éénmalig op treden van beide spelers zal blijven. In de openingsfase leeek het er even op dat HOSV al snel op voorsprong zou komen. De SVO-defensie en een sterk keepende Marco Drijver wisten echter een tegendoelpunt te voorko men, zodat SVO langzaam de bakens kon verzetten. Het kreeg in de eerste helft nog wat kansen via de altijd ge vaarlijke Roberto Casciola die, naast de uitblinkende Bennie Visser, weer eens in de spits stond opgesteld. De tweede helft gaf aanvankelijk een ge lijk beeld. SVO, dat over de gehele wedstrijd genomen nog de meeste aanspraak mocht maken op een Het Texels bowlingteam Rinse Dijt, Marcel Witte en Ingrid Witte heeft de eerste plaats behaald op een groot nationaal toernooi in Hilver sum. Na vier games-voorronden en drie games-finale mochten de drie Texelaars plaatsnemen op het ere- schavot. Tijdens de voorronde werd er al leuk gebowld: Rinse Dijt 183, Marcel Wit te 186 en 182. Ingrid Witte 188 en 170. Met een totale pinfall van 2358 Jan van der Wal, bekend ontwerper en fabrikant van marathonwagens en restaurateur van antiek rijtuigen, komt volgende week zaterdag in ma- neg Akenburg uitleg geven over zijn werkwijze. Tevens zal Van der Wal uitleg geven over het zelf bouwen van een wagen, en het onderhoud van bestaande wagens. Deze voorlichtingsmiddag is georgani seerd door de nieuwe Texelse vereni ging van het aangespannen paard „Tussen Wad en Duin". De middag met Van der Wal stond al op het winterprogramma van De Blijde Rij ders. De Blijde Rijders zelf houden za terdagavond om 20.00 uur hun laatste bijeenkomst, eveneens in ma nege Akenburg. Deze vergadering was al gepland als verenigingsavond, maar zal nu een soort afscheid van de vereniging worden. Op deze avond zal de heer Van der Wal nader ingaan op tuigen in het algemeen. Het mid dagprogramma begint om 13.30 uur, de bijeenkomst 's avonds om 20.00 uur. Beide evenementen zijn vrij toe gankelijk voor belangstellenden. inclusief hop op 12 games plaatsten ze zich voor de finale. Na een uitge breid baanonderhoud kon de finale beginnen. Ook nu werden weer de nodigge spares en strikes gegooid. Ingrid Witte gooide drie games van 156, 150 en 158, Marcel Witte 154, 174 en 141. De meer ervaren bowler Rinse Dijt liet zich niet van slag bren gen 171, 170 en 180 waren zijn fina le games. De drie scores bij elkaar opgeteld leverde de triooverwinning op alsmede een leuke prijs. De Koogel Het nationale heren trioleagueteam van bowling De Koogel heeft ook weer goed staan te bowlen. Met na me Piet Kok gooide ondanks een blessure hoge games 206, 217 en 203 waren zer respectabele scores. Klaas Veldman gooide twee hoge ga mes 179 en 192. Henk Plaatsman wist één uitschieter van 195 op de baan te produceren. Al met al toch goed voor een dagtotaal van zeven wedstrijdpunten. eventuele overwinning, kwam echter steeds meer in de wedstrijd en wist HOSV zelfs geheel onder druk te zet ten. In de twintigste minuuut had Dennis Vonk bijna succes. Een vrije trap vanaf zeker 30 meter schoot hij keihard direct op doel. De lat stond een SVO-treffer echter in de weg. Vlak voor tijd kreeg SVO nog eens de kans om de wedstrijd te beslis sen. Op aangeven van de ingevallen veteraan Hans Broer kwam Bennie Visser vrij voor het doel. Ook hij trof de lat waardoor de wedstrijd eindigde zoals hij was begonnen, met een 0-0 stand. De zaterdagmiddag in de Lindeboom gespeelde bondswedstrijd tussen schaakclub En Passant en Anna Pau lowna is vrijwel probleemloos ge wonnen door de thuisclub, die met de zege volop in de race blijft voor promotie. Aad Bakker en Piet Corne- lissen leden weliswaar een neder laag. maar daar stonden overwin ningen van Martin Birkenhager. Auke Terpstra. Wim Hoekman en Jaap Dros tegenover. Kees Kistenmaker en Taeke van Lingen brachten beiden een half punt in voor En Passant zo dat de eindstand 5-3 werd. In de interne competitie van En Pas sant werd maandagavond door ver schillende spelers stevig geblunderd: maar liefst drie partijen kwamen abrupt ten einde doordat de schakers hun dame onnodig verkwanselden. Het eerste slachtoffer was Willem van de Rijke die met goed spel een superieure stelling tegen Douwe Hoekman had opgebouwd. Toen Van de Rijke een banale dreiging overzag, sloeg zijn jeugdige tegenstander on middellijk toe. Taeke van Lingen over kwam ongeveer hetzelfde tegen Thijs Witte. Nadat Van Lingen met creatief en scherp spel Witte naar een verlo ren positie had gespeeld, ontviel hem een blunder die hem eveneens de da me kostte. Niet lang daarna voltrok zich aan het bord van Frans Eijgenraam en Auke Terpstra nogmaals hetzelfde drama: Eijgenraam had Terpstra volledig in de tang en hoefde nog slechts te kijken hoe hij de knock-out zou bewerkstel ligen toen hij in een vlaag van ver standsverbijstering zijn dame en koning aan een paardvork liet rijgen. Gelukkig werden er ook enkele partij een van een beter kaliber gespeeld. Zo maakte Roel Riegman met een schitterende wending remise tegen Piet Bakelaar, die op het eerste ge zicht een zeer gunstige positie had. Hij werd volkomen verrast door Rieg- mans diepzinnige reactie, die daar mee bewees de weg omhoog terug gevonden te hebben. De felle manier waarop En Passant-nestor Harm Broekema zijn opponent Paul Eelman het vuur aan de schenen legde, deed verdienstelijkaan. Hoewel Eelman zich niet onverdienstelijk verdedigde moest hij toch een pion prijsgeven en later nog één. Broekema won toen het eindspel uit de losse pols. Dirk Leegwater toonde een goed ge voel te hebben voor de stellingen zo als die kunnen ontstaan uit de zogeheten Moderne Benoni. Zijn te genstander Jaap Dros zag met ge noegen deze opening op het bord verschijnen, want het is één van zijn lievelingssystemen, maar veel grip op de stelling van Leegwater kreeg hij niet. Dros had het geluk dat Leegwa ter in het eindspel begon te schutte ren, zodat hij tenslotte nog won, maar eigenlijk had Leegwater wel een halfje verdiend. Kees Kistenmaker speelde met de zwarte stukken een formidabele partij tegen Rinus Vittali, die na een snelle dameruil een voor delig middenspel in ging. Maar Kistenmaker bouwde een solide ver dediging op en overrompelde Vittali met een prachtig, klassiek kwaliteits offer, waarmee Vittali's centrum bezweek. Uitslagen. K. Bruinmg-M. Birkenhager 1-0; H. Tuinema-N. van Heeringen 0-1; F van Tatenhoven-R. Daan Vi-Vi-, P Bakelaar-R. Riegman %-%; W. v.d. Rijke-D Hoekman 0-1, F. Eijgenraam-A. Terpstra 0-1; W. Hoekman-M. Witte 1-0; D. Leegwater-J Dros 0-1; R. Vittali-K. Kistenma ker 0-1; T. Drevel-W. Pranger 0-1; H. Broekema-P Eelman 1-0; T. van Lingen-T. Wit te 0-1; P Cornelisse-G. Zoetelief Kees Timmer heeft met 185 punten de vierde mencompetitiewedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal gewon nen. Deze werd zondag gehouden. Hij werd op de voet gevolgd door Piet Beers en Kees Dros. De jury bestond deze keer uit Jaap Prins en Mebius Huitema. Prins uit Oost-Knollendam gaf zijn oordeel over het onderdeel vaardigheid, dat voor het publiek aantrekkelijker is om te zien dan de dressuur. Hij wees de deelnemers erop dat ze niet na het binnenkomen van de ring schuchter in een hoekje moeten blijven staan. Het groeten moet sneller en daarna moeten de deelnemers ruim de ring rondrijden, zodat in een lekker drafje de startlijn wordt gepasseerd. Na de waarschuwingsbei heeft een combinatie nog een minuut de tijd om te starten. Wie voor de start door een hindernis rijdt, wordt gediskwali ficeerd. De jury hoopte dat de deel nemers zich niet zouden laten ontmoedigen als het eens niet zo meezit. „Omdat regelmatig van paard wordt geruild, gaat het de ene keer beter dan de andere", aldus Prins. De volgende wedstrijd is op zondag 25 maart. De uitslag: De dressuur: 1. Riet Huitema 96 pt, 2 Piet Beers 91 pt, 3 Jan Daalder 90 pt, 4. Frank van Lare en Kees Timmer 88 pt, 5. Kees Dros en Jan Hin 86 pt. Vaardigheid 1. Kees Timmer o ft-snelste tijd in barrage, 2. Joop Noom o ft, 3. Kees make laar 0 ft, 4. Piet Beers, Kees Dros en Janet Tromp 5 ft, 6 Jan Hin 6 ft. Totaaluitslag: 1. Kees Timmer 185 pt 2. Piet Beers 180 pt, 3 Kees Dros en Joop Noom 160 pt, 5. Jan Hin 145 pt, 6. Frank van Lare en Riet Huitema 140 pt. Dartteam De Zwaan ging naar De Koog om het team van De Kuip te verslaan en de eerste competitie darten op Texel voor zich op te eisen. Helaas voor de spelers van De Zwaan wilden Cor Elsendoorn, Bart Witte en Nanning Kikkert van De Kuip zich niet zomaar gewonnen geven. De singlepartijen sloot De Zwaan af met een 2-1 voorsprong. In de dou bles was De Kuip de betere en zo doende werd de stand teruggebracht tot 3-3. Het spel Tac-Tic moest de beslissing brengen. Na een spannen de en emotionele partij trok De Kuip aan het langste eind met 5-3 en sloot de competitie toch nog win nend af. Het was pas de tweede overwinning voor De Kuip. De hoog ste score was voor Alma Strijker met 165 punten (2x treble 19 en 1x tre ble 17). In Oosterend moesten 't Ca feetje en the Big Sip tegen elkaar gooien. Deze wedstrijd was belangrijk omdat beide teams nog een derde plaats in de competitie konden halen. Big Sip, dat de vier voorgaande partij en met verlies had afgesloten, begon overdonderend door alle drie de sing le partijen met 2-0 te winnen. In de doubles kon 't Cafeetje één partij naar zich toetrekken. Het spel Tac-Tic werd ook een prooi voor the Big Sip. Ben Zegeren, die als invaller mee deed, verraste zichzelf en de andere spelers door een „onmogelijke" Dou ble Bull te gooien, waarmee de hele partij af was. Deze laatste worp gaat de geschiedenis in als „Ben's Beau ty". Big Sip won dus met 7-1. Vrijdag wordt in café De Pilaar de wedstrijd Pilaar 2 tegen 't Cafeetje gespeeld. Zondag om 20.00 uur de laatste wedstrijd Pilaar 2 tegen Pilaar 1 in het gelijknamige café. De afgelopen competitieavond van de klaverjasclub Den Burg bracht in de kop van het klassement weinig verandering. Ondanks het feit dat de onderlinge verschillen tussen de bo venste koppels erg klein zijn, bleven de posities praktisch ongewijzigd omdat ze allemaal ongeveer een ge lijk aantal punten scoorden. Winnaars van de avond waren Nel Koomen en Arend Dijker die 7012 punten wisten te scoren. Al een hele tijd verblijven zij in de middenmoot van het klassement, met twee plaat sen winst staan ze nu op de veer tiende plaats. De kampioenen van de vorige competitie Jan en Corry Spaans wisten ook weer eens tot een goede score te komen. Met 6838 punten werden zij tweede. De laatste tijd zijn hun resultaten weer goed en ze staan nu op de twaalfde plaats in het klassement. Ook Gerda en Freek Veeger kwamen met 6774 punten weer goed voor de dag, zij werden hiermee derde van de avond en met een paar plaatsen winst staan ze weer bij de bovenste tien van het klassement. Geb Douma en Leida Bessels werden vierde met 6671 punten. Hun scores zijn deze competitie niet zo hoog en met een 27e plaats staan ze laag op de rang lijst. Evenals de vorige avond kwa men Wil Kamminga en Bert Witte ook deze keer tot een goede score, met 6600 punten werden ze deze keer vijfde. Totaalstand na 76 partijen: 1. R. Caspers-K. van Heerwaarden 122385; 2. W. Derksen-P van Heerwaarden 122012, 3. Fr Boer-Fr. Bos 121892; 4. Echtp. J. van Heerwaard 121462; 5. Echtp. M Bakelaar 121393; 6. Echtp. B. Ofrein 120959; 7. F. Halsema-E. Eelman 120456, 8 F. Hopman-R de Ruwe 119929; 9. Echtp. F. Veeger 119668; 10. C. Zijm-N. van der Veen. Derde periode na 18 partijen: 1 Fr Boer-Fr. Bos 29448; 2. Echtp. J. Spaans 29147; 3. F. Hopman-R. de Ruwe 28958; 4. A. Vlas-R. Harbers 28719; 5. W Derksen-P. van Heerwaarden 28631. In de nacht van 24 op 25 maart wordt in het Eierlandsche Huis weer de klaverjasnacht van Texel gehou den, aanvang 19.30 uur Koppels kunnen zich opgeven tot en met 18 maart. Deelname kost f 10,- per per soon, inclusief koffie, soep en een broodje. Opgave is mogelijk bij Freek Veeger, tel. 12212, of in het Eierland sche Huis, tel. 16507. De organisatie hoopt dat net als in de afgelopen ja ren velen de uitdaging aannemen. In de Niozzaal aan 't Horntje wordt op vrijdag een optreden verzorgd door het duo Lebbis en Jansen, win naar van het Leids cabaretfestival 1989. Entree is f5,-, kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Het winnende team: v.l.n.r. Rinse Dijt. Ingrid Witte en Marcel Witte.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7