'rogramma Band promotie )elooft veel spektakel L Inbreng voor .ions-veiling Schrijven voor gevangenen Programma Afvalverwerking, een groot probleem SDAG 6 MAART 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 3 vrijdag 9 en zaterdag 10 maar» rdt in de Lindeboom voor de vijf maal „Bandpromotie" georgani- >rd. De optredens van de schillende bands zijn ook dit jaar ■r twee avonden verdeeld. Kaarten inen worden besteld bij Zegel innenmode en d' Ouwe Ulo. Een ise-partout kost f10,-, losse kaart- (7,50 per avond. Aanvang: 20.00 it, als eenmalige activiteit, in 1980 jón onder de naam Texelpop (ge- jden in park de Wezentuin) is uit- groeid tot een waar popspektakel vanaf 1986, jaarlijks onder de am Bandpromotie ongeveer 700 roekers trekt. jaar bestijgen weer tien bands het dium om zich aan een groot pu ik te tonen. Vrijdag 9 maart start avond met een optreden van Reeb ijs. Martin, Frank en Jesse), een id die garant staat voor „harde en ledogenloze" popmuziek, band Silfa (Jaap Trap, Frans Kaer- er, Sylvia de Ruiter en Hillary Harri- i| volgt met een rustiger repertoire, pmuziek van de laatste tijd. ilorean (Martin Wiggers, Alex Bij- i, Hans Vlaming, Jan Siem Dros en sternel Geurtz) brengt pure rockmu- ik. Op het repertoire staan num- >rs van onder andere Rainbow, Alice Cooper, Gerry Moore en ZZ-Top. Bbthing To Lose, een band die vorig aar de avond stal met een perfect Streden, heeft een nieuwe bezetting bestaat nu uit Orph Oostveen, irten Zegel, Marcel Buysman, Mau- je Bakker, Claudia Rey, Belinda van ssen, Ben Starink en Lynn van der Star De groep brengt eigen nummers werk van onder meer Joe Cocker, 'aul McCartney en The Motels. De avond wordt besloten met een ■treden van The Shakin'Legends (Rob Kooiman, Hans Hopman en Ben Bakkerl, een band die zorg kan dra gen voor een gezellige afsluiting van de eerste avond met pure rock roll. Zaterdagavond 10 maart bijt de L.L. Inbet- weenies (Stefan de Haan, Rob Vonk, Vincent Kaspers, Pieter-Jan Kooger en Ron de Vries) het spits af. Het re pertoire, dat bestond uit cow-pop is veranderd in rockmuziek. Negative Youth (Gijs, Eric en Brain) brengt als tweede band van de avond het bekende snellere werk. The Last Kiss is de nieuwe band van Kees de Jong, verder bestaande uit Nicolaas Schoo, Wobbe Visser en Randy Piersma. Na een jaar afwezig heid is de De Jong weer terug op het podium, met een geheel nieuw repertoire. Cease Fire (Jan Jacob Zegel, Pinie Marinus, Wilco Witte, Marieke Eelman en Oscar Bremer) is een band die hoofdzakelijk eigen nummers brengt. Met melodieuze zang en een strakke sound vormt Cease Fire één van de hoogtepunten van de zaterdagavond. Black Cadillac (Nils Lely, Rikus Kloosterhuis, Cor Trap, Hans Vlaming en Jan Kuhne) is al jaren niet meer van het podium weg te denken. Ze zorgen ieder jaar voor een afwisse lend programma in het blues/rock genre, een waardige afsluiter voor bandpromotie 1990. Poëzie Terugkijkend is het aandeel van de poëzie tijdens de avonden enorm geslonken. Gelein Jansen, één der or ganisatoren: „Het initiatief om poëzie en popmuziek te bundelen sloeg in 1985 goed aan. In de Texelse Cou rant van 1987 luidde een kop echter 'publiek kiest voor popmuziek'. Dit zou inhouden dat de poëzie niet door het publiek werd gewaardeerd. Het bestuur zocht de „fout" echter in het feit, dat beide uitingen afwisselend op hetzelfde podium niet werkte. De volgende jaren werden de pop en poëzie van elkaar gescheiden. De ani mo voor de pennevruchten was groot en de poëzie kwam in de kleine zaal van De Lindeboom ook beter tot zijn recht." „Helaas spelen schroom en een niet zo grote produktie een rol. De meesten houden het na één of twee keer voor gezien. Het aandeel van de poëzie is nu dusdanig geslonken dat (met succes) is gezocht naar vervan gende acts, soloartiesten, duo's en kleine groepjes." Gilletje Zangeres Marieke Eelman heeft vijf keer aan Texelpop deelgenomen. Zij vertelt dat alle optredens haar nog goed voor ogen staan. „Vooral de eerste keer tijdens „Bandpromotion 1986". Laatst heb ik dat op video te ruggezien. Ik ben \^n het lachen haast van de bank gevallen. Samen met mijn zus Saskia zong ik in de band „The Swing". We deden voor de eerste keer mee. Van de zenuwen stegen we iets boven ons kunnen uit. De één stond nog harder te schreeu wen dan de ander. Onze stemmen sloegen over van enthousiasme. Ook konden we het niet laten na iedere zin, of zelfs woord, een gil, zucht of hijgje te plaatsen, waardoor het ge heel nogal onsamenhangend werd." „Tijdens de nummers lieten we ons helemaal gaan, maar na iedere slotzin keerden we op aarde terug en sloeg de podiumvrees opnieuw toe. Onhan dig stonden we met de rug naar het publiek het volgende nummer af te wachten. Het applaus na het laatste nummer hebben we niet eens afge wacht, we stoven het podium af. Video-opnames zijn niet alleen leuk voor later,maar dus ook ontzettend leerzaam." Marieke Eelman vertelt aan het laat ste optreden een nogal pijnlijke herin nering te hebben overgehouden. „Ik trad voor de tweede keer met de band Cease Fire op, dit keer met de medewerking van mijn drie zussen. We hadden er zo'n vier nummers op zitten, toen we tijdens het intro van het volgende nummer de mededeling kregen te moeten stoppen in verband met geluidsoverlast. Daar stonden we dan, teleurgesteld, kwaad en machte loos." Marten Zegel vertelt dat de geluidso verlast nog steeds als een zwaard van Damocles boven de concerten hangt. „De Lindeboom doet z'n best het zo geluidsdicht mogelijk te ma- m es de Jong is na een jaar afwezigheid terug met een gloednieuwe band: The Last Kiss or de negende keer organiseert de ns Club Texel dit jaar een grote •edel- en materialenveiling die, tra- iegetrouw, plaats zal vinden in het 'oothandelsgebouw te Oudeschild 11 en 12 mei 1990. Daar de •orinschrijving van te verkopen arti- len vorig jaar een groot succes was, zal dit systeem ook dit jaar Worden toegepast. Vanaf 1 april kunt u uw goederen weer ter ver- ,0P aanmelden op drie adressen: C. ersen. Loodssingel 15 te Oude- hild, P. Kikkert, Hoofdweg 104 te Cocksdorp en Reisburo Texel, 'armoesstraat 21-23 te Den Burg. Op zich zullen er geen grote wijzigin- Qen plaatsvinden ten opzichte van Ji* Vor'ge jaren; wel zal bij het aanbieden van artikelen meer op de kwaliteit van de goederen worden gelet. In het .verleden kwam het wel eens voor dat goederen ter verkoop werden aangeboden die in het geheel geen .economische waarde hadden en daarom onverkocht bleven. Dit kost dfe inbrenger alleen maar geld en dat wil de Lionsclub dit jaar zoveel mo- y, gelijk zien te voorkomen. ^en ander punt is de presentatie. |yen schoonmaken of een likje verf ?akt dat artikelen een veel betere 'js °Pbrengen. Artikelen die de af lopen jaren goed werden verkocht waren o.a. fietsen (mits in goede staat), kunstvoorwerpen, meubels met enige waarde, Texelse curiosa, bromfietsen, waardevol kinderspeel goed, surfplanken en scheepsmodel len. Artikelen die absoluut niet te verkopen waren waren o.a. kle dingstukken, afgedankte meubels, boten en auto's met een te hoge op- houdprijs, smalfilmcamera's, kapotte artikelen en echte „rommel". Dit kunt u beter naar een kerkeveiling bren gen. Voor vragen over de Lionsveiling kunt u terecht op de telefoonnum mers 13016, 12242 of 12403. In het blad „Wordt vervolgd" van Amnasty International worden maan delijks enige voorbeelden genoemd van mensen die onrechtmatig gevan gen worden gehouden. Via de brie ven doet men een beroep op de autoriteiten van de genoemde landen om de gevangen in kwestie vrij te la ten. De Texelse werkgroep van Am nesty International heeft voor deze maand de volgende brieven gemaakt: Voor Noé Pastor Romo Antonio in Pe ru. Deze 25-jarige student in de rech ten en politieke wetenschappen aan de San Marcos Universiteit in Lima. Op 15 januari 1989 werd Noé Pastor Romo Antonio op straat gearresteerd toen hij op weg was naar het huis van zijn hoogleraar. Hij werd gear resteerd door de politie die naar een nabijgelegen jeugdherberg was geroe pen, waar een nachtwaker was neer geslagen. Naar verluidt vond de politie twee geweren in een straat vlakbij de jeugdherberg en beweerde men dat Noé Pastor Romo die had gestolen. Hij is beschuldigd van ge weld en terrorisme in verband met de aanslag op de nachtwaker en diefstal van twee geweren. En moet nu een gevangenisstraf van tien jaar uitzit ten. Personeel van de jeugdherberg dat getuige was van de aanslag ver klaarde echter dat hij er niet bij be trokken was geweest. In Indonesië voor Alexander Warouw en Manan Effendi. Deze twee man nen die al op leeftijd zijn, zitten sinds 1965 gevangen. Zonder presidentieel pardon of amnestie kunnen ze de rest van hun leven gevangen worden gehouden. Beide mannen werden in mei 1967 voorgeleid op beschuldi ging van ondermijnende activiteiten. En men schrijft voor Daniël Kokkalis in Griekenland. Deze 29-jarige Jeho va's Getuige-predikant zit een gevan genisstraf van vier jaar uit omdat hij weigerde de militaire dienstplicht te vervullen. Daniël Kokkalis zit gevan gen sinds maart 1988. Zijn geloof verbiedt hem in het leger te dienen. Wie ook voor deze mensen wil schrij ven kan kosteloos voorbeeldbrieven ontvangen. Voor brieven en meer in formatie kan men terecht bij: Hilda Afman, Klif 31, Den Hoorn, tel. 19533; Lenie Brémer, Kotterstraat 21, ken." De gemeente heeft tot nu toe echter nog steeds geweigerd vergun ning af te geven. De organisatie is handen van Marten Zegel, Gelein Jansen en Jo Flens. Zij worden bijgestaan door de werkgroe pleden Mark Roeper, Clark de Boer, Marcel Buijsman, Orph Oostveen, Jaap Trap en Nils Lely. Het geluid wordt verzorgd door Hay-music, het licht door Jeroen Haak en het decor door Rob Valkenburg. Programma (bands met hoofdletter, pauze-optredens met kleine letter): VRIJDAG 9 MAART 1990 1. REEB 20.00 u. a) trio nbp 20.40 u. 2. SILFA 21.00 u. b) can't stop the music 21.40 u. 3. DELOREAN 22.00 u. c) lot kombrink 22.40 u. 4. NOTHING TO LOSE 23.00 u. d) j. j. dros 23.40 u. 5. SHAKIN' LEGENDS 24.00 u. 6. einde 01.00 u. ZATERDAG 10 MAART 1990 1. L. L. INBETWEENES 20.00 u. a) theun en geurt 20.40 u. 2. NEGATIVE YOUTH 21.00 u. b) sass oss 21.40 u. 3. ThE LAST KISS 22.00 u. c) de bowema's 22.40 u. 4. CEASE FIRE 23.00 u. c) korte pauze 23.40 u. 5. BIACK CADILLAC 23.50 u. 6. einde 02.00 u. n vennrwoonM'jthod n De afvalverwerkingsoven van Alk maar stoot te veel dioxine en chloor uit en wordt bedreigd met sluiting. Meteen rijst dan de vraag „waar moeten we nu met de troep naar toe?", terwijl de vraag vooral ook moet zijn „hoe produceren we zo min mogelijk troep?" De hoge dioxine- en chlooruitstoot wordt ver oorzaakt door wat wij weggooien dus wij kunnen er wat aan doen. Door kritisch in te kopen en kritisch weg te gooien. Dat is lastig en verve lend, maar geloof me, het is een kwestie van wennen. Natuurlijk zullen wij de sluiting niet kunnen voorko men, noch zullen we het afvalpro bleem kunnen oplossen, maar we dienen toch zeker in staat te zijn on ze eigen afvalberg te verkleinen en door drastisch minder afval te produ ceren moeten ook de reinigingsrech ten omlaag kunnen. Afvalscheiding is nodig, daar wordt van overheidswege te veel over gepraat en te weinig aan gedaan: papier: naar scholen en verenigingen (ook zakjes en doosjes e.d.); glas: naar de glasbak (zonder doppen, kur ken e.d.); plastic: naar fam. Amsing tel. 18827 (schoon en niet in elkaar proppen); oud ijzer: naar Cobus Spigt tel 11297 (ook schone blikjes, flesse- lood, zilverpapier e.d.); milieuschadelij ke stoffen: naar ecokar of gemeente werkplaats meer informatie hierover bij milieubeheer tel. 62121; groenten- en fruit- en tuinafval: maak zo moge lijk een composthoop. Naast afvalscheiding is het belangrijk verstandiger in te kopen, ons koopge drag is bepalend voor wat in de win kels ligt. Hier volgt een aantal tips: kies voor verse, niet voorverpakte etenswaren; koop geen artikelen die overdreven verpakt zijn, vooral in ver pakkingen zit pvc, de veroorzaker van dioxine-uitstoot; neem een bood schappentas mee en weiger plastic tasjes, hoe „milieuvriendelijk" ze ook zijn; kies voor melkprodukten en fris dranken in glazen flessen. Heeft uw winkelier geen melkprodukten in fles sen, vraag er dan regelmatig om; kies voor groenten en vruchten in glazen potten i.p.v. in blikken; koop zo veel mogelijk artikelen die u vaker ge bruiken kunt, voorkom het kopen van wegwerpartikelen; laat u niet mislei den door reclame, die is opdringerig en op uw geld uit; vermijd het ge bruik van overbodige vervuilers zoals het wc blokje, luchtverfrissers e.d. Zij bevatten schadelijke stoffen in inhoud en verpakking; denk even na vóór u iets koopt. Vooral ook in bedrijven en in de hore ca moet veel gebeuren. Op het Duit se waddeneiland Borkum hebben de horecaondernemers gezamenlijk besloten geen cupjes koffiemelk, jam en boter meer te gebruiken. Op cam pings, bungalowparken, restaurants, hotels e.d. moeten afvalscheidings containers komen. Texelaars, ik roep u op mee te werken. Laten wij met elkaar laten zien dat we niet willen blijven afwachten wat de overheid beslist. Augusta van Sambeek Oosterend, tel. 18672; Ria Visch, Trompstraat 15, Oudeschild, tel. 13968; Willy Plug, Vloedlijn 28, Den Burg, tel. 12625. Onverwacht is van ons heengegaan onze lie ve papa en vriend Tjeerd Rieske 2-9-1945 t 4-3-1990 Bedankt dat je altijd zo lief en bezorgd naast ons stond. Je blijft voor ons de allerliefste papa. We houden nog steeds heel veel van je. Theo Yvonne Martine Lotte Correspondentie-adres: Vaargeul 114, 9732 JS Groningen Papa is opgebaard in het C.V.U. Uitvaartcen trum, Crematoriumlaan 2 te Groningen. Bezoek woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden in aula 1 van het crematorium te Groningen op donderdag 8 maart om 16.00 uur, waarna er gelegenheid is tot condoleren in de ontvang kamer van het crematorium. ALGEMENE KENNISGEVING Uit Australië kregen wij bericht dat na een slopende ziekte is overleden Cornelis Gieles echtgenoot van Alida von Piekartz geb. 13-3-'22 overl. 28-2-'90 Namens de familie J. J. Gieles Amsterdam Bij deze willen wij iedereen heel hartelijk danken voor de bloemen, felicitaties en andere attenties ter gelegenheid van ons 40-jarig huwelijksfeest. Het is voor ons een onvergetelijke dag geworden. Ook namens onze kinderen en kleinkinderen. Jan en Bets van Benthum-Martens Schilderend 32, 1791 BG Den Burg, Texel. Wij zijn heel erg blij met de geboorte van onze dochter en zusje Chantal Wilco en Annemarie Bakker Roy 5 maart 1990 Diek 19 1797 AA Den Hoorn,Texel Lara Ka mil la is geboren op 1 maart 1990. Anneke, Jaap, Wendy Piet, Cisca, Marit en Lars zijn er blij mee dat je bij ons de ontdekkingsreis van je leven kan be ginnen. Fam. Hoogenbosch Rozendijk 22a 1791 PE Den Burg telefoon 12932 Hierbij wil ik iedereen danken voor alle atten ties in welke vorm dan ook bij mijn thuiskomst en tijdens mijn verblijf in het Gemini ziekenhuis. G. Eelman Muyweg 58 Texelse gifvrije biologisch dynamische aardappelen van St. Donatus Denkt u donderdag a.s. om de kledingmarkt? Van 9.00 tot 17.00 uur in De Schakel. Bingo-avond. Vrijdag 9 maart 1990 van 20.00 tot 23.00 uur houdt de N.H. kerk te Den Burg in De Scha kel een bingo-avond. Er zijn weer leuke prijzen te winnen. U bent van harte welkom. Wij zijn blij, wij zijn dioxine vrij. Zuivere zuivel van St. Donatus. Uit eten? Dan naar grill restaurant 't Pruttelhuus. Sietse en Marijke Hilverda, tel. 17586. Zuivere zuivel van St. Dona tus. Natuurlijk lekker en gezond. 'n Goede raad: Stem VVD - Lijst 4. Het ruimtelijk beleid van de gemeente Texel dient enerzijds ruimte te geven aan initiatieven vanuit het particuliere bedrijfsleven en anderzijds de vele natuurlijke waarden op het eiland te be schermen. Kinderfuif een echt doe- feest. Eén uur bowlen met lichte ballen, een glas fris, patat, kroket, appelmoes en ijs toe, f9,75 pp. Bowling De Koogel, tel. 17672. LBO/RSG met theaterweek gestart Op vrijdag wordt verwacht De Uitmarkt. Het Medusa Ultimatum, een ijzersterke nieuwe Ludlum van bijna 6 cm dik. Kost 34,90 en koop je in Het Open Boek. 'n Goede raad: Stem VVD - Lijst 4. Het versterken dan wel handhaven van de eco nomische sectoren op ons eiland is noodzakelijk, im mers daar dienen de financieel-economische im pulsen vandaan te komen. Open dag RSG op dinsdag 13 maart van 13.45 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. PvdA - Aardig voor de mu ziekschool! T.k.a. Atari 1040 st compu ter, origineel boekhoudpro- gramma Easy Account, veel software. Prijs njo.t.k. Tel. 15464 15821 Jongeman zoekt seizoen werk als keuken-, afwas- en schoonmaakhulp. Ook part time. Tegen geringe vergoe ding. Brieven onder nr. 1281 aan bur. Tex.Crt. 'n Goede raad: Stem VVD - Lijst 4 Het verder ontwikke len van een effectief ge meentelijk milieubeleid staat de VVD voor. Slank 82. Verantwoord af slanken onder deskundige leiding is van locatie ver huisd vanaf maandag 12 maart naar De Poort, Elemert 3, Den Burg. Cursustijd 14.15-15.15 uur. Informatie 02289-3604 mjj.v. maan dag en dinsdag. Uitmarkt op Texel de presentatie van de work shops van RSG en LBO leer lingen. Te koop Toyota Carina 1600 de Luxe, APK tot jan. '91. Tel. 15001, na 17.00 uur. 'n Goede raad: Stem VVD - Lijst 4. Naar liberale overtui ging moet ieder zo veel als mogelijk is zelf over zijn eigen leven kunnen beslissen in vrijheid, en verantwoorde lijkheid, met verdraagzaam heid en sociale rechtvaardigheid. Het beste program is het zui- velprogram van St. Donatus, smeuïg tot op de bodem van iedere pot. Met zuivere zuivel van St. Donatus heeft u een natuur lijk eerlijk produkt. 'n Goede raad: Stem VVD - Lijst 4. De VVD speelt een zeer actieve rol in het Texelse gemeentebestuur in al zijn geledingen. Duinbehoud natuurbe houd ons behoud. CDA Lijst 3. T.k.a. blank grenen kast, an tiek en geheel uitneembaar. Maten 215 x 150 x 60 cm. Tel. 13746. Welke spontane, gezellige, creatieve vrouw van onge veer 40 jaar wil weer een ge zinsleven met man en een kind. Brieven onder nr. 1280 aan bur. Tex.Crt. Open dag RSG op dinsdag 13 maart van 1345 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21 30 uur. Onze duurste spijkerbroek ƒ49,95. Rabbit Habit. Wie is Marijke Palm? Kijken naar theater Op RSG en LBO Dat kan allemaal op vrijdag vanaf 10.00 uur. Stripverhaal op je bed of op je t-shirt. Stof p.m. met Dis- neyfiguren bij De Stof- fenboet. Algemene ledenvergadering GVT woensdagavond 7 maart a.s. om 20.30 uur in het Koffiecentrum, We verstraat 58. Stond voor de deur: een schoenendoos met cassette bandjes. Rest. Het Kleine Verschil, tel. 15262. Op 10 maart speelt De Vriendenkring „Voor drie da gen mijn vrouw". Kaarten bestellen bij Anneke Hillebrand-Kikkert, tel. 19202. Dans, toneel, mime, musical, decor. Dat kan allemaal bij theaterweek RSG/LBO. 'n Goede raad: Stem VVD - Lijst 4. De VVD heeft een zeer groot deel van haar be loften uit het verkiezingspro gramma 1986-1990 de afgelopen periode waar kun nen maken. Te koop wandel-, kinderwa gen comb., autostoeltje, rie ten fietsmand, paardenkar model kaaswagen. Tel. 19628. Kunst is geen luxe, maar noodzakelijk in 't leven van de mens. Kunsthandel Hans van der Klift de (nood)zaak met smaak. 't Fruit is uitverkocht bij Kees Keijser, Molenbuurt. Te koop Volvo 360 met trek haak. bj. '85, 80.000 km. Tel. 13495. Minnaar gezocht: voor onze poes Gina zoeken wij met spoed een langharige Perzi sche kater. Fam Veeger, tel. 12978. Texel 2, jullie waren fan tastisch. Gefeliciteerd. Uw kind clown, acteur, dan seres? Kom dat zien, kom dat zien. Vrijdag 9 maart op de Uitmarkt Nieuwe modellen spijker broeken zijn binnen en alle maal ƒ49,95. Rabbit Habit.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3