Excelsior concerteerde vlot en vaardig van 10 en 11 maart Kerkdiensten 11 maart Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Uitmarkt tijdens theaterweek scholen Het bugelkwartet van Excelsior in actie. Sieraden maken, één van de va de theaterweek. Fem van Dijk voorziet jubilaris Kees Vlaming van de gouden speld. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar De Waal 9.30 uur ds. J. Kok De Koog 9.30 uur mevr. Zandstra Den Hoorn 11.00 u. ds. J. Kok m.m.v. zondagsschool Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur ds. De Jong De Cocksdorp 11.00 uur ds. Zandstra m.m.v. The Messengers GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: biddag voor gewas en arbeid, 10.00 uur drs. L. v.d. Berg uit Ermelo 19.00 uur drs. Salakay Oosterend 10.00 uur drs. Salakay, doopbediening 19.00 uur drs. L. v.d. Berg GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur Jeugdzondag over het thema: ,,Komt er nog wat van". Uitzending Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur, voorganger ds. J. Tensen Kinderoppas 19.00 uur Welkomstdienst voor ganger ev. H. van Oenen uit Hui zen m.m.v. Chr. Mannenkoor Texel. Uitzending Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Zaterdag 19.30 uur dameskoor Uitzending Lichtboei. Zondag 10.45 uur gezinsviering, herenkoor kindercrèche Oosterend zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkri|ks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 Openbare Lezing: 11.20-12.30 Wachttorenstudie: „De mens der wetteloosheid" in- dentificeren. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter R. A. van den Bent, Kik- kertstraat 12, De Cocksdorp, tele foon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17 00-17.30 uur, zonder af spraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur: tele foon 02230-23024 Voor tandheelkundige hulp buiten de normale werktijden: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. Om 16.30 uur wordt in de expo sitieruimte van het raadhuis de tentoonstelling „Texelaars in As sen" geopend. De stichting „Delphi" houdt in de Witte Burcht de eerste van een serie van zes lezingen, deze keer over de Tarot, een oud kaartspel, aanvang 20.00 uur. Entree f7,50; donateurs f5,-. De Vereniging voor Vrije Opvoed kunst houdt in de Vrije School in Den Burg de eerste bijeenkomst van de schildercursus onder lei ding van Rob van Dongeren. Aanvang 20.15 uur. De kosten voor vijf avonden bedragen f37,50 inclusief materiaal. De toegepaste techniek heet „sluieren". De tennisvereniging Oosterend heeft de voorjaarsvergadering in De Bijenkorf, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 10 maart De Partij van de Arbeid houdt een dorpentocht in verband met de verkiezingen: van 10.00 tot 10.45 uur de Waal; van 11.00 tot 11.45 uur De Koog; van 12.00 tot 12.45 uur op twee plaatsen in Eierland; van 14.00 tot 16.00 uur De Cocksdorp en de omge ving van de vuurtoren. Zwem- en poloclub TX 71 heeft een feestavond voor leden in „Calluna"; 19.00 uur. Om 15.00 uur begint in de Her vormde kerk in Den Burg een herdenkingsbijeenkomst ter gele genheid van „Texel, 550 jaar stad". In dorpshuis De Waldhoorn brengt toneelvereniging De Vrien denkring het kluchtige blijspel „Voor drie dagen mijn vrouw". Om 20.00 uur begint in De Lin deboom de tweede avond van Texel-pop. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „K-9". Zondag 11 maart Van 10.00 tot 11.00 uur wordt in reniging met het rustige en aange naam in het gehoor liggende The Young Verdi. Een bijzondere bijdrage aan de avond werd gevormd door het optreden van het bugelkwartet dat al geruime tijd eens per 14 dagen oefent. Het kwar tet bestaat uit dirigente Betty Bakker, Leni Eveleens, Ruud Timmer en Jan- ny Witte. De aankondiging dat vier bugels samen heel mooi kunnen klin ken, werd waargemaakt. Het orkest als geheel bracht vervol gens Sinfonia Classica van Ted Hug- gens (H. van Lijnschoten) en had In de RSG en het LBO wordt mo menteel een theaterweek gehouden. Vrijdag wordt deze afgesloten met een grote uitmarkt, die voor ieder een toegankelijk is. De eindpresentatie van de workshops vindt plaats op vier lokaties tegelijk: De Koninghal, de Ferrever, de aula van de RSG en de gymzaal van de RSG. Tussen 10.00 en 14.00 uur kan ieder een een kijkje nemen. Elke tien minu ten vertonen de leerlingen hun creaties die na drie dagen werken in de workshops tot stand zijn geko- PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 8 MAART de Doopsgezinde kerk een jeugd dienst gehouden ter gelegenheid van jeugddag 1990 „Komt er nog wat van?". In Cinema Texel draait om 20.00 uur „K-9". Maandag 12 maart Om 13.30 uur begint in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg een vergadering van het Overkoepelend Orgaan van Vrouwenorganisaties. In De Schakel wordt een infor matieavond gehouden voor de deelnemers van de tocht Assen- Texel, aanvang 19.30 uur. Be langstellenden welkom. De FNV houdt spreekuur van 20.00 tot 21.00 uur in het kan toor achter Gasthuisstraat 60. Dinsdag 13 maart In Cinema Texel draait „K-9"; 20.00 uur. De RSG Texel houdt open huis van 13.45 tot 16-30 en van 19.00 tot 20.30 uur. In „De Twaalf Balcken" wordt politiek café gehouden van 21.0C tot 22.00 uur, uit te zenden doc| radio Texel. Thema: economie, werkgelegenheid, verkeer en vervoer. De gemeenteraad vergadert, aarv vang 19.30 uur in het raadhuis. In dorpshuis d'Ouwe ULO: erva ringen uitwisselen over verslavin gen (19.30 tot 21.30 uur). Hoogwater Oudeschild Za. 10 8.26 en 20.04 Zo. 11 9.05 en 20.55 Ma. 12 9.25 en 21.24 Di. 13 9.40 en 21.44 Wo. 14 9.35 en 22.04 Do. 15 10.10 en 22.34 Vr. 16 10.45 en 23.05 Za. 17 10.47 en 23.20 Aan het strand is het een uur eer der hoogwater. Laagwater valt ge middeld 6.15 uur na hoogwater. De zon komt 11 maart februari op om 7 04 uur en gaat onder om 18.37 uur, 11 maart volle maan 12 maart springtij. daarmee weinig moeite; vooral hei tweede deel was goed. The day sang this song (een ode aan Beet) ven) kwam er ook geroutineerd uit Een van de aardigste bijdragen aai de avond was Talking Tomcat van Dick Ravenal, waarbij Jaap Trap, Dieuwke van Tatenhoven Fem van Dijk en Wifred van Tatenhove leuk soleerden. Espana Cani vormde ee goed slot van deze uitvoering, mad er was ook nog een eigentijdse toS gift die nog meer werd gewaardee® H.d.G. men. Het is een bonte mengeling1, muziek, beweging en theater. Ook worden groepswerkstukken tentoor gesteld. Het is leuk voor de goede geversol te zien hoe is getoverd om iets bij- zonders te maken met hun latten, lappen, visnetten en folie. De feestvreugde is verhoogd doord men op heuse keyboards kon oefe nen, die op het laatste nippertje ré Alkmaar werden gestuurd. De edin tieve afdeling van Philips had belot ten in die richting gedaan, maarkdj ze niet waarmaken. De cassettedecks die zijn gebruikt zijn van de leerlingen zelf. Het programma van de optredens hangt in de gebouwen. Donderdag 8 maart Van 9.00 tot 17.00 uur wordt in De Schakel in Den Burg kleding en schoeisel verkocht ten bate van „Artsen zonder grenzen". Om 14.00 uur wordt in het Mari tiem en Juttersmuseum in Oude schild een expositie geopend over de opstand van de Ge- orgiërs. Om 20.00 uur begint in De Lin deboom een lezing van W. Kalk man over de opstand van de Georgiërs. Leden van de Histori sche Vereniging hebben gratis toegang; anderen betalen f2,50. Vrijdag 9 maart Van 10.00 tot 15.00 uur wordt in de burgemeester De Koning-hal, de Ferrever-zaal en het RSG- gebouw de slotmanifestatie ge houden van de kunst- en cul- tuurweek. Om 20.00 uur begint in De Lin deboom de Texelpop-avond. Om 19.30 uur komt de Texelse modelspoorclub bijeen in dorps huis d'Ouwe ULO. Na diverse mededelingen van het bestuur zal een videofilm vertoond wor den over stoomlocomotieven in Engeland "Travels with a dutchess". In Cinema Texel draait „K-9". Naar dit nummer luistert een po litiehond, de nieuwe partner van rechercheur James Belushi, een man die het met zijn menselijke maten niet zo goed kan vinden. Maar ook honden hebben hun eigenaardigheden en dat geldt zeker voor K-9. Naar bevelen luistert hij meestal niet en met jaloers gegrom dringt hij zich in bed tussen Belushi en diens vriendin. Niettemin toont hij zich in Belushi's strijd tegen onge rechtigheid een onverschrokken metgezel. Aanvang 20.00 uur. Florentinermars, waarna de beurt was aan de drumband. Die bracht een zevental nummers, waaronder „Scotland Sound" van Texelaar Henk Beijert. De Excelsior-drumband blijft de beste van het eiland, wat voor een belangrijk deel is te danken aan de grote kern van volwassen en erva ren tamboers. De meeste drumbands komen nooit tot een hoog peil we gens het sterke verloop van de over wegend zeer jeugdige leden. De majorettes zorgden voor het onmis bare showelement maar wisten de stokjes niet allemaal in hun handen te houden zodat uw op de voorste rij zittende recencent enig levensgevaar liep. „Stug doorgaan met studeren zodat het nog veel mooier zal wor den, hoewel het vandaag al heel mooi was", aldus merkte drumband- voorzitter Th. Medema op, nadat hij eerst een ovationaal applaus had ge vraagd en gekregen voor zijn pupil len. Medema zei het te betreuren dat de drumband bijna helemaal uit vrou wen en meisjes bestaat (er zitten slechts drie heren in) maar hij meen de daar niets van blijkens de overga ve („Ik heb het goed vandaag!") waarmee hij daarop de zeven dames kuste die er 12,5 jaar lidmaatschap hadden opzitten en daarvoor het bronzen speldje van de Federatie van Christelijke Muziekverenigingen kre gen. De gedecoreerden waren Gea Beijert, Ans Dijker, Rita Bakker, Gré Ellen, Linda Krotje, Marijke Stark en Erie Zandee. Bloemen waren er voor de dames die leiding geven aan drumband en majo rettes Linda Krotje en Annie Duinker. Van Theo Medema werd hartelijk af scheid genomen als tambour-maitre van de drumband. Medema blijft ech ter als paukenist actief in de muziek vereniging. Een bijzonder jubileum vierde muzi kant Kees Vlaming. Voorzitter Van Dijk voorzag hem van de gouden speld. Vlaming musiceert al sedert zijn twaalfde jaar, toen hij lid werd van het toenmalige „VIOS" uit Oost. Toen dit korps werd opgedoekt, stap te hij over naar Excelsior, waar hij zich niet alleen als muzikant ver dienstelijk maakte maar (van 1967 tot 1974) ook als penningmeester. Bugelkwartet Na de pauze vervolgde de muziekve- Muziekvereniging „Excelsior" heeft weer een winterconcert ge bracht waaraan de luisteraars met genoegen terugdenken. Dat was te danken aan de de gevarieerdheid en kwaliteit van het pro gramma, het niet uit de weg gaan van wat moeilijker stukken en vooral aan de ontspannen wijze waarop de Oosterender muzikan ten musiceerden onder de opgetogen leiding van dirigente Betty Bakker. Het merendeel van de nummers lag makkelijk in het gehoor bij het over grote deel van het publiek, zodat nie mand tegen zijn zin hoefde te applaudiseren en de staande ovatie na afloop ook welgemeend was. Weinig kwetsbaar Ook in kwantitatief opzicht mag Ex celsior er zijn Het korps is daardoor niet al te kwetsbaar als een paar mu zikanten ontbreken door ziekte, va kantie of andere omstandigheden. Zaterdag waren maar liefst zes leden verhinderd, maar dat deed aan de kwaliteit niet merkbaar afbreuk. Net als de vorige keer werd de uit voering niet gegeven op het toneel van De Bijenkorf maar in de zaal zelf, wat bij het wisselen van muzikanten wat rommelig is maar toch ook weer bijdraagt aan de ontspannen, weinig plechtige sfeer die de uitvoeringen van het Oosterender korps tegen woordig kenmerkt. De avond werd op vlotte en krachti ge wijze geopend door muziekvereni ging en drumband die de mars Washington Grays moeiteloos vertolk ten. Voorzitter Fem van Dijk sprak een vriendelijk maar bondig ope- ningswoo rd, waarna de Christelijke vereniging even zijn identiteit toonde door het beheerst en gevoelig spelen van een paraphrase op het bekende lied „Laat ons de Heer lofzingen". Dat was een van de zeer weinige „geestelijke" onderdelen van het pro gramma. De tijd lijkt nabij dat Excel sior zich wat betreft repertoire niet meer onderscheidt van de andere Texelse korpsen en zo een bijdrage levert aan de kleurloosheid die tegen woordig blijkbaar ook op Texel een verdienste wordt gevonden. Heel mooi werd Irish Hymn Tune ver tolkt, naar het bekende „Vaste rots van mijn behoud". Een prestatie van formaat was de uitvoering van „Impromptu" (van Eric Ball) dat Excelsior eerder als verplicht nummer speelde op het concours in Zaandam. Vooral het slot was zeer overtuigend. Een nog betere indruk bij het publiek maakte de pittig gespeelde Patience ouverture (ook een concoursstuk) dat als „heerlijk ouderwets" door de ijve rig toelichtende dirigente werd gepre senteerd. Drumband Leuk en afwisselend was de bekende

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2