e Slufter knapt op... \*iK Menvereniging heeft nu gediplomeerde bokrechters - *>V Texelse Boys wint makkelijk: 3-1 Texel wint spannende zaalvoetbal-derby Recreatie-toernooi volleyballen >imavi had gebrek aan collectanten Vier verpleegkundigen doen „crisisopvang" milieuweekend Scouting Texel yiotorrijders naar Texel Dnderzoeksrapport: Juderen willen in dorpskern blijven Indonesische kookcursus Parkeerautomaat liep achter.... Met twee Bruining-treintjes opweg naar het operatiegebied De Slufter. van een gevarieerd programma dat op hun leeftijd is afgestemd. Alles gebeurt dan in wild west-sfeer, waar bij de scouts als indianen, goudzoe kers en cowboys zullen verschijnen en op jacht zullen gaan naar de goudschat die hun gezamenlijke voor vader heeft nagelaten. De notaris die bij het toedelen van de erfenis is in geschakeld blijkt echter een slechte rik te zijn en gaat er met het goud vandoor.... Spelletjes in de manege. Texelse Boys heeft zondagmiddag op simpele wijze gewonnen van St. Ge orge uit Spierdijk met 3-1. Driemaal was de doelpuntenmaker Frank de Grave. Aanvankelijk leek St. George goed in staat te zijn het spelpeil van Texelse Boys bij te houden en het had er zelfs even schijn van dat ze het de Boys echt moeilijk gingen maken. Halverwege de eerste helft kwam de thuisploeg gelukkigerwijs op een voorsprong. Tot van de Berg kon de bal in het doel koppen na compleet te zijn vrijgelaten door zijn vaste bewaker. Texelse Boys liet zich echter niet van zijn stuk brengen. Vlak na de rust was het lakonieke uitverdedigen van de laatste man van St. George er de oorzaak van dat Frank de Grave de bal kon afpakken en alleen op het doel kon afgaan. Hij wist de bal in de verste hoek van het doel te schuiven. St. George wilde op de aanvalsdrift van Texelse Boys een antwoord ge ven door zelf aan te vallen. De verde diging van de Boys, aangesterkt door invaller Paul de Grave, had echter geen moeite met het opvangen van de talrijke spitsen en kon met de on derschepte ballen de spitsen De Gra ve en Jelte van de Kooy bedienen. De laatste bracht halverwege de tweede helft de beslissing door de mee opgekomen laatste man, Ruud van de Wetering, in stelling te bren gen om alleen met de bal naar het doel door te gaan. In het strafschop gebied werd hij onderuit geschopt en de logisch penalty werd benut door De Grave. St. George kon hierna niet veel meer doen dan de huid van de scheidsrechter vol te schelden. Ze werden nog één keer gevaarlijk, maar de sterk keepende Kees Kooy hield zijn doel verder schoon. Met nog tien minuten te gaan werd een voorzet van Martijn Beerling afgeslagen met de hand van een verdediger van St. George. De daarop volgende penalty werd wederom benut door Frank de Grave, die hiermee zijn Hattrick bin nenhaalde. De meest belangrijke zaalvoetbal wedstrijd afgelopen week was wel de strijd tussen de nummers één en twee in de eerste klasse. Klif 2 en Texel. Texel begon de wedstrijd met drie punten achterstand op de rang lijst. Wilde men nog een kans op het kampioenschap hebben, dan moest het in ieder geval van Klif 2 winnen. In een spectaculaire wedstrijd, lukte het Texel inderdaad om de achter stand tot een punt terug te brengen. De uiteindelijke eindstand was 6-3 voor Texel. Ook in deze klasse speelden Jelle- boog 2 en de Krim 2 met 3-3 tegen elkaar gelijk. Gezien het feit dat De Krim bijna de gehele eerste helft met drie man speelde alvorens het team werd gecompleteerd, toch een goed De Texelse menvereniging „Tussen Wad en Duin" beschikt sinds zater dag over 21 bokrechters die hebben bewezen over voldoende kennis van zaken te beschikken. Zij volgden een cursus van vier avonden en deden zaterdag in de manege met gunstig gevolg practisch en theoretisch examen. Bokrechters zijn onmisbaar bij men wedstrijden. Het zijn de officials van de „tegenpartij" die met de aanspan ning meerijden om de tijd waar te nemen en om te controleren of het traject op de juiste wijze wordt afge legd en of de regels daarbij worden nageleefd. De bokrechter brengt daarover verslag uit aan de jury, die mede aan de hand daarvan een oor deel velt over de menprestatie. De cursus op Texel werd gegeven door Kas van der Zalm en zijn echt genote uit Haarlem. Bij het examen van zaterdag moest een marathonrit van 4800 meter worden gemaakt vanaf de manege via de Laanweg, Rozendijk en Smitsweg. Op het erf van Elisabeth-hoeve en bij de manege moesten hindernissen worden geno men. De koetsiers maakten expres fouten, die door de meerijdende adspirant-bokrechters moesten wor den opgemerkt. Tenslotte was er in de foyer van de manege een theore tisch examen waarbij een dertigtal vragen moest worden beantwoord. Zondagmiddag kon Willem Goenga, voorzitter van de commissie samen gestelde menwedstrijden en oud voorzitter van voormalige vereniging De Blijde Rijders de certificaten uitrei ken die gelden als bewijs dat de bo krechters de curus met vrucht hadden gevolgd. De menvereniging beschikt nu over voldoende bokrech ters om ook grote wedstrijden met eigen krachten te kunnen verzorgen. De geslaagden: Irmgard Seegers, Piet Beers, Leen Bouthoorn, Jos Waterman, Joop Noom, Caja Wirsing (Utrecht), Albert Scholl (Amsterdam), Emmy Bakker (Amsterdam), Frans Bakker, Betty de Leeuw, Els Onneweer (Gouda), Dirk Witte, Riet Huitema, Kees Dros, Nine Zijm, Rob Tïmmers, Jos Veeger, Mar tin Eelman, Henk Heetveld, Ans Blom en Kees Hin. resultaat. Texel BV speelde z'n voor laatste thuiswedstrijd in de eerste klasse A tegen het Helderse Quelder- duin. Quelderduin won ruim met 7-2. Texel BV heeft nog twee wedstrijden te gaan. Komende woensdag uit in Den Helder en op vrijdag 13(1) april speelt Texel BV niet alleen z'n laatste thuiswedstrijd van het seizoen, maar ook de laatste wedstrijd in het korte bestaan van de vereniging. Het lijkt erop dat twee teams naar de over kant teveel van het goede is. Van goede spelers, die ook nog aan de vaste wal willen voetballen, spelen de meeste bij Gamma. Er is niet ge noeg potentieel om twee teams van niveau naar de overkant te sturen al is het volgend jaar iets gemakkelijker, omdat door een versterkte promotie de eerste klassen van de KNVB van iets minder niveau zullen zijn. Maar dan nog is de vraag of een team het een seizoen lang vol kan houden (of nog langer) om eens in de twee we ken midden in de week naar de vaste wal te reizen om daar een wedstrijd te spelen. Hier komt nog bij, dat het in de afgelopen twee winters geen probleem was om te reizen maar het kan ook slecht weer zijn. De andere Texelse zaalvoetbal vertegenwoordiger, Gamma, speelt komende vrijdag z'n laatste thuis wedstrijd van het seizoen. Het is in alle opzichten een moeilijk seizoen geweest voor Gamma, vooral om de uitwedstrijden te spelen in volledige bezetting was nogal eens een pro bleem. Gamma komt volgend jaar in een voor hun gunstiger klasse uit. Al le teams in deze klasse, komen uit de afdeling en dat bespaard heel wat reizen. De laatste thuiswedstrijd van Gamma begint om 21.05 uur en de tegenstander is Studio sport. Hier door begint de wedstrijd Klif-Mantje om 19.25 uur. Op tweede paasdag (16 aprilwordt in het Eierlandse Huis te De Cocks- dorp een mixed-volleybaltoernooi ge houden. Minimaal twee heren en twee dames per team is verplicht. Er wordt gespeeld van 19.00 uur tot on geveer 22.30 uur. Opgave, liefst per team, voor 13 april bij het Eierlandse Huis, telefoon 16507. iMlNSDAG 3 APRIL 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Met de treintjes van Bruining gingen de kinderen vervolgens naar manege Akenburg. Deze ruimte was belange loos (voor wat hoort wat; de scou- tingleden helpen ook wel eens bij paardensportactiviteiten) beschikbaar gesteld voor allerlei spelactiviteiten, die tot 17.00 uur duurden. Te voet gingen kinderen en leiding naar het scoutinggebouw in Den Burg, waar de kookploeg intussen een eenvoudi ge doch voedzame maaltijd op de lange tafels had gezet. Traditiege trouw bestond het toetje uit vla met vruchten... De rest van de avond was beschikbaar voor een wandeling in en bij Den Burg en er kon worden gekeken naar een Disney-film die op een grootbeeld tv werd vertoond. Geslapen werd in het scoutingge bouw. Omdat een wat kleiner aantal kinderen voor het weekend was toe gelaten, waren deze keer geen tenten nodig. Milieuspel Zondagochtend werd meegedaan aan een „milieuspel" waarbij scheiding van huisvuil metterdaad moest wor den beoefend. De kinderen gingen met voor deze gelegenheid samen gestelde zakken huisvuil op pad en moesten de verschillende soorten vuil daaruit halen en bezorgen op diverse punten in Den Burg. Als herinnering aan het milieuwee kend was er voor elk van de deelne mende groepen een „milieutrofee" in de vorm van een (op het strand ge vonden) drijver van een visnet, voor zien van een tekst. Voor de kinderen persoonlijk was er een „milieudiplo ma" en een lintje met het opschrift „10e milieuweekend 1990" dat de deelnemende scouts op hun uniform mogen aanbrengen. Het volgende weekend komen ca 120 oudere scoutingleden (11-15 jaar) het karwei afmaken als onderdeel Voor de acute opvang van mensen in psychische problemen is thans een oplossing bereikt. Sinds enige tijd functioneert een opvangteam be staande uit vier B-verpleegkundigen, alle woonachtig op het eiland. De teamleden hebben beurtelings week- dienst en worden als zich een nood geval aandient „opgepiept" door de dienstdoend arts. De opvang is organisatorisch/finan cieel een zaak van de gemeente, maar de stichting Samen Eén/Gol- lards heeft faciliteiten beschikbaar gesteld. Noodgevallen kunnen onder dak krijgen in een kamer in de Gol- lards. Directeur Donatz van de stichting vindt dat geen ideale oplos sing. Hij zou het liefst een specifieke accommodatie gerealiseerd zien, mo gelijk geïntegreerd in het Verpleeg huis Texel. In de nieuwbouwplannen is daarmee echter (nog) geen reke ning gehouden. „Als het gaat om een blijvende voorziening, is de stich ting bereid om daaraan deel te ne men in de eigen accommodatie. Voor de financiën moet in mijn ogen een modus te vinden zijn", aidus Donatz, die benadrukt dat de stichting graag wil meewerken en heeft aangedron gen op een goede regeling. Het opvangteam is overigens nog niet in actie gekomen. 'e Simavi-collecte op Texel is een eetie in het slop geraakt. Afgelopen naand gingen alleen in Oosterend, udeschild en Eierland collectanten lnd. Daar werd méér opgehaald dan orl9 jaar, maar de opbrengst voor E*el als totaal viel uiteraard zwaar :9an. Voorheen werd in alle dorpen 'acollecteerd met goede op- 'angsten. Het Texelse comité hoopt a' mensen die Simavi een warm art toedragen, in de overige dorpen Isnog een collecte willen houden, elangstellenden kunnen zich in ver- inding stellen met mevr. H. Dros- mkert, tel. 11251. Simavi is een lan- ei' e vereniging die zich inzet voor "ec,e steun aan medische projecten ontwikkelingslanden. De collecte jan dit jaar, die werd gehouden van tot en met 25 maart, stond in het i an van de zorg voor moeder en n 'n 135 ontwikkelingslanden. De otlopige Texelse opbrengst be- ^.'1214.10. In Oosterend werd L® opgehaald, in Oudeschild /J," en in Eierland 7368,05. Verontwaardiging bij de achterlopende parkeerautomaat jjna 100 kinderen van 7-11 jaar hebben zaterdag in enkele uren jd het noordelijke deel van de Slufter ontdaan van aangespoeld lastic en glas. Texels meest bekende natuurreservaat is daardoor 'chtbaar opgeknapt. Twee karrevrachten rommel werden bijeen- eraapt en (door Staatsbosbeheer) afgevoerd. Volgende week zul- n oudere kinderen de rest van het gebied onder handen nemen. kinderen, leden van scouting- roepen van Julianadorp, Medem- lik, Texel en Zandvoort deden mee Bn het door Scouting Texel georga- iseerde milieuweekend. Het gebeur- e deze keer in extra feestelijke leer want het was de tiende keer at Scouting Texel dit (in het land jg steeds unieke) evenement op njw zette. urgemeester Schipper opende het lilieuweekend zaterdagochtend na- at de overkantse deelnemers bij het ■outinggebouw aan de Bernhardlaan aren gearriveerd en keurig stonden ingetreden, samen met een veertig- il leidinggevenden. Na een inleidend aatje van groepsleider Niek Slijde- nk herinnerde de burgemeester aan zware stormen die onlangs heb- en gewoed. Hij veronderstelde dat e kinderen op de televisie hadden ezien dat toen een schip op Texel ras gestrand. Er spoelde niet alleen en schip aan, maar ook ontzettend ontsierende rommel en het was ijzonder mooi dat de jonge scouting- iden Texel wilden helpen schoonma- en. De burgemeester sprak er zijn iepe bewondering over uit dat Scou- ng Texel dergelijke milieuweekends rgamseert en hij zei het dan ook en eer te vinden dit evenement tel- ens te mogen openen, ir gelegenheid van het lustrum over- lp zaterdag 14 april zal Texel wor- len aangedaan door leden van de iiumphvereniging. Deze houdt dan Ie jaarlijkse Triumph Texel Rally. )e motorrijders vertrekken 's mor- |ens vanuit Castricum, om na een rit (oor het Noordhollandse, aan te ko nen in Den Helder. Na het overste- jen van het Marsdiep wordt koers |ezet naar camping De Bol, waar zal «orden overnacht. De volgende dag laken de motorrijders een toer over et eiland, om vervolgens het eiland veer achter zich te laten. Juderen willen het liefst in hun igen dorpskern blijven, maar trek en vaak (deels noodgedwongen) Den Burg wegens de voorzie- lingen die daar zijn en soms wegens e kinderen. Dit staat in een onder- oeksrapport van de provinciale ienst Ruimte en Groen, r is onderzocht in hoeverre de wo- ingvoorraad qua samenstelling past ij de vraag van woningzoekenden, let rapport is bedoeld als bijdrage in discussie rond de herziening van iet streekplan Kop van Noordholland in Texel. let onderzoek heeft uitgewezen dat Ie trek van bejaarden naar Den Burg •oms zelfs tot leegstand in de andere :ernen leidt. Ouderen blijven niet in iun eigen dorpskern doordat er te veinig geschikte woningen vrijko- nen. Er zijn soms wel leegstaande jrotere woningen. Volgens het rap- iort zou het een oplossing zijn als leze worden aangepast voor bewo ning door ouderen. handigde Niek Slijderink een taart aan de burgemeester. De heer Schip per gaf die echter direct terug omdat hij vond dat de harde werkers van de leiding van het milieuweekend daarop meer recht hadden. Met twee treintjes van Bruining uit De Koog werden kinderen en leiding naar De Slufter gebracht, waar Jan Zijm, Wietse Pranger en andere men sen van Staatsbosbeheer al klaar stonden. De Slufter was hard aan een grote schoonmaak toe. Zelden lag er zoveel rommel. Onder de ge routineerde aanvoering van leiders, rowans en sjerpa's van Scouting Texel werd alles snel bij elkaar ge raapt, in zakken gestopt en op grote aanhangers geladen. Door het ver dwijnen van het kleurige plastic had het landschap een totaal ander aan zien gekregen. Opvallend groot was ook de hoeveelheid flessen die bij el kaar werd geraapt. Dit glas werd na tuurlijk apart gehouden om naar de glascontainer te worden gebracht. Om 13.00 uur werd de actie gestaakt en was het tijd voor een lunch in de open lucht, wat dank zij het fraaie weer een aangename bele venis was. Op velerlei verzoek start er op maan dag 9 april weer een Indonesische kookcursus. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus bestaat uit 5 lessen en de kosten bedragen ƒ100,— (incl. ingrediënten). De do cent, dhr. Breedveld, geeft de kook lessen van 19.30 tot 22.00 uur in de LTS. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de administratie van de sectie Vormings- en Ontwikkelings werk, telefoon 02220 - 15582. Menig automobilist keek zater dag op het parkeerterrein bij Albert Heijn beteuterd op de neus: nadat men keurig een gulden in de automaat had ge worpen, kreeg men een par- keerkaart die het recht gaf op....vijf minuten parkeren! De automaat bleek nog niet te zijn ingesteld op de zomertijd die inmiddels geldt. De politie, die ter plaatse aan het controleren was, heeft geen bonnen uit gedeeld.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 5