ouw 23 seniorenwoningen jp plaats voormalige HBS I l Jrdifood wint Bowling Koogel bokaal Voorsprong Oosterend ging weer teniet Het Dikke Pilaar Mik(s) toernooi Raadsvergadering Klaverjas-stand blijft spannend Inleveren voor Lionsveiling Overkantse crossers te sterk bij MAB Paasmarkt Vermaning Voorspeelavond Muziekschool SVO-junioren kampioen 3 APRIL 1990 ontmoetingszaal K. - P: 20 parkeerplaatsen binnenplaats A t/m J: garageboxen hoofdingang COURANT PAGINA 7 ■n 1991 start de bouw van 23 irenwoningen op de plaats van rmalige HBS op de hoek Em- in/Beatrixlaan. De koop- ingen dienen niet te worden ver met een service-flat, de bewo- behouden idigezelfstandigheid. Dat er op li behoefte bestaat aan dit soort ingen, bleek uit een vorig jaar ltste advertentie. Binnen korte leidden zich 40 belangstellen- Er worden twee typen wonin- leergezet, met één en twee :amers. Het complex bestaat ree bouwlagen, en voor een ren zeer spannende finale om de |rling De Koogel bokaal is het i van Hordifood als eerste uit de i gekomen. Het team met Frans nan, John van Schaik en Dinie blasen won de eerste wedstrijd 12-0 van Tabakshop van der Vis. leput Verzekeringen zegevierde met 2-0 van Tabaksshop van Vis. Hierna volgde de superfinale len Hordifood en Verseput Verze ggen. Uiteindelijk had Hordifood pntien pins meer. woensdag/donderdag league ook een topwedstrijd gespeeld, ral, lijstaanvoerder, moest het rmen tegen de Tiffany Pub. Henk rsman (202 en 206) van de Weal ide samen met Rob Beumkes en Mattner Tiffany Pub met 4-1 de baan. De Jutter wist met 4-1 Innen van de Spare Timers. An- rn Bakker gooide nog een 189 ie voor de Jutter. John van m I eik stond voor La Casserole goed ievi wen. Met 216, 201 en 212 wd I de Lamperije met 4-1 verslagen, jr a I van Tatenhoeve was voor de oe; I Deurdouwers goed op dreef. Met sekl en 138 kon drie punten van de zet I 'meltjes gepakt worden, waar Ti- ists I 'laatsman overigens met een 181 dw Ile starte. Voor Tabakspec III gooi- i dr I Nn een 182 game, Kwartet kon |ft Ilr dén puntje halen. Ondanks de g 11 Seme van Harry van Splunter n 211lst Strandplevier het onderspit :e j I 'en op Verseput Verzekeringen, jnil" Kees Keijzer goed stond te n n I "en met 209, 209 en een 200 Dp lie. Tabakspec II won zeer verras- schld met 4-1 van Dubbel El. Kiosk ht. Opduin had geen enkele moeite :aii het slecht spelende Tabaksshop pd der Vis. Bij Hotel Tatenhove gooi- tpl -enne Plaatsman 187 en 180 en ;e 11 'he to mede voor de 3-2 op het nge I team. Theo Zuidewind sloot ■r 11de Kegelvreters goed af met iter I 206 game en boekte 4-1 op mil 'I BV. Reisburo Texel liet twee be- Ns I K'ike punten liggen op Question, er I j-hampion Sisters met Hanneke nul'man 195 pakte IBS Oele specta- ival Illr in met 3-2. JI Jeugdleague ade I ®a"evreters wisten met 3-1 van ziel I 'ePut Verzekeringen te winnen. >te' I "V Keyzer 120, en Robert van ee I mter 153 (persoonlijk record) wa- s 11 "e' 'eta te goed in vorm voor I k Stoer en Ludmilla Verseput. deel uit drie. Alle woningen zijn ge lijkvloers. Projectontwikkelaar Rab BV uit Oude- schild, architect C.R. Alkema uit De Koog en Makelaars kantoor Eelman uit Den Burg hebben de handen voor de bouw van het se niorencomplex ineengeslagen. Type A, met twee slaapkamers (96.3 vierkante meter) kost vrij op naam f195.000,-, type B (82.5 vierkante meter) kost f175.000,-. In het gebouw is een lift aanwezig die geschikt is voor rolstoelgebrui kers. De deuren van de woningen zijn ook op rolstoelen berekend. In het gebouw bevindt zich een kleine ont moetingszaal. Deze centrale voorzie ning wordt na de bouw overgedragen aan het bestuur van de vereniging van eigenaren, want de woningen S.V. Oosterend heeft afgelopen zon dag, ondanks een 0-2 voorsprong bij rust, verloren van het op de tweede plaats staande Vrone. Terwijl ieder een na een uur voetbal al rekening ging houden met een kleine sensa tie, werd de voorsprong binnen vijf minuten teniet gedaan. Het leed voor de Oosterenders werd nog gro ter toen Vrone vlak voor tijd zelfs nog de winnende treffer produ ceerde. S.V. Oosterend startte zeer voortva rend. Ondanks dat Piet Koning, Ben Witte (beiden geblesseerd) en Ben Visser (geschorst) ontbraken in de SVO-elf, wist men toch met opportu nistisch voetbal het het technisch vaardige Vrone moeilijk te maken. De lange halen uit de verdediging waar mee SVO steeds de aanvallen op bouwde waren telkens weer een plaag voor de verdediging van Vrone, die steeds onzekerder ging acteren. Na vijftien minuten kwam SVO dan ook verdiend op voorsprong. Een lan ge „voorzet" van routinier Jan de Vries zeilde zomaar vanaf zeker vij fenveertig meter over de mistastende Vrone-keeper. Een steuntje in de rug voor het hard werkende SVO dat na dit doelpunt Vrone vast zette op de eigen helft. Dit leverde veel gevaarlij ke situaties op voor het Vrone-doel en halverwege de eerste helft kon SVO haar voorsprong dan ook vergro ten. Het was de nuttig spelende Jo- han van 't Hoeft die een verkeerde pass van één van de Vrone verdedi gers op pikte en Vincent Kaspers een niet te missen kans boodt. Ook na dit doelpunt behield SVO nog even het beste van het spel. Toen Vrone echter na een kwartier in de tweede helft, na een misverstand in de SVO- verdediging; 1-2 scoorde, waren de Oosterenders even de kluts kwijt. Twee minuten later was het dan ook alweer gelijk. Een rommelige situatie in de SVO-verdediging werd resoluut afgestraft. Het spelbeeld wijzigde hierna geheel want nu moesten de Oosterenders ver terug. Vlak voor tijd scoorde Vrone de winnende treffer waardoor SVO, ondanks dat het een uur lang heer en meester was over haar tegenstander, toch nog met lege handen naar huis moest. worden gezamenlijk beheerd en on derhouden. Bij het complex worden tien garages gebouwd en 20 extra parkeerplaat sen gerealiseerd. Over samenwerking op het gebied van maaltijden met „Zonnehof", het waarschijnlijk te bouwen vakantiete huis voor demente bejaarden aan de Beatrixlaan, is nog niets bekend. Privacy „De doelgroep voor deze woningen blijkt op Texel zeer groot te zijn," ver telt makelaar Hans Eelman. „Texe laars hechten aan hun privacy en zien er vaak erg tegenop in een ver zorgingstehuis te moeten. Als make laar krijg je vaak met mensen die voor dit soort situaties staan, te ma ken. De spanning die het opgeven van de zelfstandigheid oproept, is iedere keer weer voelbaar." Het kopen van een seniorenwoning biedt volgens Eelman bovendien op juridisch/fiscaal gebied voordeel. De woning kan tegen 60 procent van de vrije waarde naar de kinderen worden overgeheveld. „De bewoners kunnen het huis dan weer huren van de kin deren. Het ligt veel ouderen namelijk zwaar op de maag dat ze in een ver zorgingstehuis in recordtijd hun hele huis „op moeten eten", aldus Eel man. Van de aanvankelijk 40 be langstellenden, zijn er nog 25 overgebleven. Naar verwachting val len hiervan nog enkele belangstellen den af. De seniorenwoningen worden in de loop van 1991 opgeleverd. Voor het vierde jaar werd alweer het grootste basketball evenement op Texel georganiseerd in Sporthal Ons Genoegen. Opvallend was dat er be ter basketball gespeeld werd dan in voorgaande jaren. Wat dat betreft lijkt de opzet van vier jaar terug toch aan te slaan: een bre der Texels publiek bekend maken met basketball, maar vooral het uitoefe nen van de sport op een hoger tech nisch niveau te brengen. Voor de pauze werd er in drie poules van vijf teams gestreden. Na de pauze om half twee werd in een winnaars-poule en een verliezerspoule gestreden. Tot het eind werd voor de punten ge vochten. In de beide finale- wedstrij den moesten vijf vrije worpen de uiteindelijke kampioenen aanwijzen. In de winnaarspoule was de stand: 1. SC en EMS; 2. Tasiel; 3. Dikke Mik. In de verliezerspoule was de stand: 1. S1 Gollards; 2. Fa. de Muy; 3. Team geest. De sponsors Klaas Fris van de Pilaar en Hans van der Geest van Dikke Mik stelden ook nog andere prijzen beschikbaar. Zo kreeg Bart Bakker een prijs voor nieuw ontdekt talent, het team Bekobavla een prijs voor het sportiefste- gezelligste team en Veenbaasbouw uit Oudeschild, met maar liefst dertien spelers, een prijs voor het opvallendste team. Yvette Gieles van Dikke Mik kreeg nog een gegrild kippetje voor de meest en thousiaste scheidsrechter. Dinsdag 10 april vergadert de ge meenteraad, aanvang 19.30 uur. De agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. Vaststelling besluitenlijst raadsver gadering de dato 13 maart 1990. 4. a. Ingekomen stukken, b. Medede lingen. c. Beantwoording raads vragen. 5. Herstraten dorpskern Oosterend 1e en 2e fase. 6. Herstraten Californiëweg. 7. Beschikbaar stellen krediet ter ver vanging van de offsetmachine. 8. Beschikbaar stellen krediet ten be hoeve van grondaankopen. 9. Renovatie kleuterbad zwempark Molenkoog. 10. Begrotingswijziging in verband met aankoop woningen De Ruij- terstraat 9, 10 en 11. 11. Begrotingswijziging in verband met hertaxatie O.G.B. 12. Wijziging I.Z.A.-regeling. 13. Regeling Ouderschapsverlof. 14. Gemeentelijke garantstelling stichting Regionale Instelling voor Jeugdtandverzorging Texel. 15. Reserve herbezettingsgelden S.O.W. 16. Reservering financiële middelen van de dienst sociale werkvoorzie ning „De Bolder". 17. Zuiveren afvalwater. 18. Dekking verhoging subsidie Stich ting Texels Museum. 19. Wijzigingsvoorstellen subsidiever ordening. 20. Incidentele uitgaven. 21. Post onvoorziene uitgaven. 22. Voorbereidingsbesluiten ten be hoeve van het bouwplan van: a. de gemeente Texel, perceel Loods- singel 42 te Oudeschild voor de wij ziging van de bestemming: b. de gemeente Texel voor de wijziging van de bestemming perceel Hallerweg (verplaatsing bedrijf Buysman); c. R. J. Verhoeve, Pontweg 183 te De Koog voor de realisering van 3 recreatie-appartementen; d. de Stich ting Beheer en Administratie Zwak zinnigenzorg (Stibaz), De Zes 2 te Den Burg voor het uitbreiden van het gezinsvervangend tehuis „De Texelse Reede"; e. R. Bakker: herhalings- besluit ten behoeve van de bouw van een schuur aan de Stolpweg te Den Hoorn; f. V.O.F. de Zeeaster ten be hoeve van de uitbreiding van een strandpaviljoen Paal 17; g. Stichting Passantenjachthaven Oudeschild te In de competitie van de klaverjasclub Den Burg blijft het in de top van het klassement zeer spannend. Na de afgelopen competitieavond zijn Wil Derksen en Peter van Heerwaarden weer aan de leiding gekomen. Rob Caspers en Karei van Heerwaarden zijn naar de tweede plaats gezakt met maar 100 punten achterstand en ook het op de derde plaats staan de koppel Martien en Marja Bakelaar heeft maar zeer geringe achterstand. Winnaars van de avond werden Ada Vlas en Rosa Harbers met een score van 7046 punten. Het leverde dit koppel twee plaatsen winst op en daardoor staat men nu op de twin tigste plaats in het klassement. Bern- hard de Bloois sr. en Bernhard de Bloois jr. werden tweede met 6894 punten. Na deze avond bezetten zij de 19e plaats op de ranglijst. Bertus en Gerda Ofrein zijn de laatste weken weer goed op dreef. Nu werden zij derde met 6823 punten, zij blijven hiermee op de zesde plaats staan maar hun achterstand op de koplo pers is aanzienlijk kleiner geworden. Met 6748 punten werden Jaap en Janny van Heerwaarden vierde. De nieuwe koplopers Wil Derksen en Pe ter van Heerwaarden werden vijfde met 6727 punten en Frans Witte en richard Kleinveld scoorden 6708 pun ten en werden zesde. totaalstand na 100 partijen: 1. W. Derksen-P. van Heerwaarden 160644; 2. R. Caspers-K. van Heerwaarden 160547; 3. Echtp. M. Bakelaar 160473; 4. Fr Boer-Fr. Bos 158987; 5. E. Eelman-F Halsema 158969; 6. Echtp b. Ofrein 158618; 7. Echtp. J. van Heerwaarden 158108, 8 J. Wiersma-J, Vinke 157297; 9. F. Hopman-R. de Ruwe 156855; 10 Echtp F Veeger 156815. Vierde periode na 13 partijen: 1 Echtp. B. Ofrein 21865; 2 H. Bakker-C. Vinke 21310; 3. W. Derksen-P. van Heerwaar den 21278; 4. M. Boogaard-G. Winter 21136; 5. Echtp. M Bakelaar 20857. Oudeschild ten behoeve van realise ring van een clubhuis c.a.; h. Aan koopcentrale Texel ten behoeve van de bouw van een bedrijfsloods en een geluidswal. 23. Vaststelling gemeentelijke veror dening Waddenzeegebied (zie bijlage). 24. Aanpassing begroting zwempark Molenkoog en continuering tariefsver hoging. 25. Uitbreiding automatiseringsappa ratuur. 26. Rondvraag 27. Afscheid raadsleden. 28. Sluiting. De Lionsclub Texel is weer volop be zig met de organisatie van de jaar lijkse boedel- en materialenveiling die dit jaar plaatsvindt op vrijdag 11 en zaterdag 12-mei, als altijd in het Groothandelsgebouw te Oudeschild. Vanaf nu kan men reeds goederen aanmelden, de te veilen zaken wor den genoteerd en men krijgt gelijk de veilingnummer(s). Op 5 mei 1990 dienen de aangemelde goederen bij het veilinggebouw te worden aange leverd zodat de catalogus kan wor den opgesteld. Donderdag 10 mei van 19.00 tot 22.00 is de kijkavond en verder vrijdag 11 mei vanaf 17.00 uur vóór aanvang van de veiling. Bij uw bezoek aan het veilinggebouw op de kijkavond of op één van de vei- lingdagen kan men zich als koper la ten inschrijven, men ontvangt een koperskaart en kan hiermee op de veiling meebieden. Heeft iemand goe deren die men graag wil verkopen, dan kunnen die nu worden opgege ven bij de volgende adressen: Reisbu ro Texel, Warmoesstraat 21-23 in Den Burg, tel. 12242; C. Boersen, Loods- singel 15 te Oudeschild, tel. 13016; R Kikkert, Hoofdweg 104 te de Cocksdorp, tel. 11707. Voor informa tie kan men uiteraard ook hier te recht. Uit eerdere veilingen blijkt dat goederen die er verzorgd uitzien een veel hogere prijs opbrengen dan ge lijksoortige onder het stof en de rom mel. Ook een likje verf doet wonderen. Vooral goed verkocht wor den in het algemeen artikelen die in relatie tot Texel staan zoals schilderij en van Texelse kunstenaars, boeken over Texel, Verkade albums, foto's, e.d. andere sucsesnummers zijn fiet sen, curiosa, kunstvoorwerpen, kleine maar goede meubelstukken, surfplan ken, en ook electronica indien goed werkend. Zoals bekend worden alle baten van de veiling besteedt aan hulpverlening, zoals het „Tesselhuus" in de Koog, diverse projekten in de derde wereld, en hulpverlening aan Texelse instellingen. In alle klassen van de eerste MAB- clubmotorcross waaraan werd deel genomen door rijders van de vaste wal was er geen plaats voor een Texelse winnaar. De klasse junioren/liefhebbers werd gewonnen door Dennis Boekei uit Heerhugowaard, Bart Wijsman won echter wel de tweede manche. Erik Pater, ook uit Heerhugowaard, won de klasse 125 cc senioren. Kees Pol werd tweemaal tweede. De derde plaats was voor de juniorenkampioen van vorig jaar: Verlin Eelman. Bij de jeugd 125 cc was het Albert Zandstra die tweemaal de volle winst pakte vóór Marco Witte en Joop Veltkamp. De getipte winnaar Ronald Zijm moest de wedstrijd geblesseerd vanaf de zijlijn gadeslaan. De jeugdi ge Sander Witte was (nog) de enige deelnemer in de 80 cc klasse en reed tweemaal keurig uit. De 250 cc kende slechts twee deelnemers. Nico Bakker pakte door de zege in de tweede manche ook de totale over winning. De volgende clubcross is op 6 mei. Uitslagen: 80 cc: 1 Sander Witte. 125 cc jeugd: 1 Al- bert Zandstra; 2 Marco Witte; 3 Joop Velt kamp; Junioren/liefhebbers: 1. Dennis Boekei, 2 Bart Wijsman, 3. Kees Pol sr., 4. Paulus Bonne 125 cc Senioren: 1 Erik Pater; 2. Kees Pol jr.; 3 Verlin Eelman; 4. Michael Korten- hoeve; 5. Grischa de Winter; 6 Frans Boer sen; 7. Ruud Keijser. 250 cc Senioren: 1. Nico Bakker, 2. Niels Koorn «t Informatie voor de langetermijn- agenda kan worden opgegeven bij Ann Roeper, kamer 304 in het ge meentehuis (telefoon 62121, toestel 218). De bijgewerkte gegevens wor den één keer per maand aan de krant doorgegeven. 8 april: Palmpaasoptocht in Oudeschild, start schoolplein. 9 april: Bijeenkomst Christelijke Plattelands vrouwen in De Poort om 15.30 uur. Mevrouw Harting vertelt over ikonen en vertoont daarbij dia's. 10 april: De vrouwenbond F.N.V. organiseert een avond met als thema: Wijzer ouder worden. Het N.C.R.V. programma Plein Publiek, van 12.00 tot 12.00 op radio 2 heeft als thema: Texel, het eiland en de zee. Paasmaaltijd Oudere Doopsgezinde Zusterkring, 19.00 uur. 16 april: Jubileumtocht 30 jarig bestaan Wan delsportvereniging Het Gouden Boltje. 23 april: Bijeenkomst Ned. bond van Platte landsvrouwen De Cocksdorp/Eierland in Het Eierlandsche Huis. Viering van het 30 jarig bestaan met het ZZ- cabaret. In het Creativiteits- en Ambachten centrum in Den Hoorn, Diek 11A, zal komend weekend een paasmarkt be ginnen. Daar zal allerlei werk te zien en te koop zijn op het gebied van handenarbeid, hobby en ambacht. Veel van deze dingen zijn speciaal gericht op de komende paasdagen. Zo zijn er bijvoorbeeld paaskleden, paaseieren, popjes in eieren, stoffen, houten figuren, eierwarmers en kaar sen te zien, maar ook andere zaken zoals sieraden, geschilderde houtpa nelen, schilderijen, (aquarel, olieverf en etsen) speel- en sierpoppen en antieke beeld- en geluidsapparatuur. Van de Knipkring Texel zal een paas- eierententoonstelling te bewonderen zijn en de leerlingen van de J. Drijver- school in Den Hoorn zullen de ruimte feestelijk versieren. Hein van Heer- waarden van de Kotex zorgt voor een bak met levende kuikentjes en er wordt een kleurwedstrijd georgani seerd voor de kinderen. De markt wordt gehouden op zaterdag 7 april van 11.00 tot 17.00 uur en op woensdagen 11 en 18 april van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Op donderdag 5 april verzorgen leer lingen van de Texelse Muziek- en Dansschool een voorspeeluur in de voorspeelruimte van d'Ouwe ULO. Er wordt opgetreden door dwarsfluit-, piano- en vioolleerlingen. Belangstel lenden zijn welkom. De toegang is gratis. Aanvang 19.30 uur. De junioren B van SV Oosterend zijn afgelopen zaterdag kampioen gewor den in de junioren twee klasse. In een nerveuze wedstrijd waar veel publiek op af was gekomen, werd tegenstander Helder uiteindelijk met ruime cijfers (5-2) verslagen. Doelpuntenmakers waren topscorer Sil van Dijk, Robin Speets en Arjan Saai die, na een afwezigheid van zes maanden wegens een knieblessure, zijn rentree ook nog eens beloond zag met een prachtig doelpunt. Voor zitter Albert Hoven toonde zich na mens het SVO-bestuur uiterst tevreden over de prestatie van de Oosterender B-junioren. De hoge trai ningsopkomst en de immer aanwezi ge inzet van de jongens brachten het uiteindelijke kampioenschap en bie den een prima perspectief voor de toekomst. •y -•< y, Het kampioenselftal.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7