jbilarissen CNV en FNV Klaverjasstrijd blijft spannend Team Hotel de Weal werd bowlingkampioen Messcherpe duels bij En Passant )ënga verslaat dere „supers" fl ALARM ULKESECONDETELT Programma zaalvoetbal Geslaagd Granaten opgevist Minister van Antillen onverwacht op Texel Texelse Boys faalde in afwerking: 1-1 Uitslag prijsvraag PAG 10 APRIL 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 11 arissen van her CNV konden hun vrouwen na de huldiging een fraaie ruiker overhandigen Bowlingteam Hotel de Weal (Rudy Mattner. Henk Plaatsman en Rob Beumkes) heeft in de voorlaatste wedstrijd drie punten laten liggen te gen Reisburo Texel, maar werd toch kampioen. Henk Plaatsman begon goed met een 213-game, maar zakte iets terug. Bij Reisburo Texel sloot Joop van Hove goed af met een 214 en 203 game. Question zorgde voor de sensatie van de week. Het met twee man spelende Hotel Tatenhove werd met 4-1 verslagen. Bij de Champion Sisters leek het even of Roelie Hote- wes een 200-game zou gooien, maar de laatste bal ging niet zo goed, wat haar totaal op 196 bracht. IBS, nog in de race voor een hoge klassering, moest met een 2-3 verlies genoegen nemen tegen het BBT-team De Jut ter, met invaller lepe de Boer, stond goed te gooien: een 3-2 zege op Hoi- tel de Strandplevier. Tiffany Pub gooi de de sterren van de hemel. Ton Witte gooide games van 204, 210 en 210, Piet Kok begon met 213 en 233. De 176 gemiddeld van Dirk Trap mocht er ook zijn. Kiosk Pad Opduin kon dan ook geen punt halen. Kwar tet tegen de Spare Timers werd een spannende wedstrijd die eindigde in 2 Vj -2 ZiGerry Verseput gooide met 219 nog een baanrecord op baan 5. Een 5-0 overwinning op Tabakspec II was het verdiende resultaat. Bij de Lamperije begint het zo af en toe be ter te lopen: 3-2 op Tabakspec III was nu de uitslag. Voor de F.H. Deur- douwers gooide Hilly van Tatenhove goed met 154 en 157 er werd ver rassend met 4-1 gewonnen van Ta baksshop van der Vis. Texel BV gooide hun hoogste serie van het seizoen: La Casserole werd hier met 4-1 de dupe van. De Sommeltjes te gen Dubbel El gaf niet zulke hoge scores te zien. Uiteindelijk wonnen de Sommeltjes met 3-2. De schakers van En Passant hadden er blijkbaar zin in maandagavond in de Lindeboom, want aan vrijwel alle borden werden verbeten en mes scherpe duels uitgevochten voor de interne competitie. Willem van de Rijke zette met krach tig openingsspel de stelling van Henk Tuinema onder grote druk, maar raak te tenslotte op dwaalwegen in het la byrinth dat hijzelf op het bord had gebracht: Tuinema won een stuk en daarmee de partij. De partijen tussen Auke Terpstra en Kees Kistenmaker ademen altijd een sfeer van compromisloze felheid. Terpstra die achter de witte stukken zat stormde snel - misschien tè snel - met zijn damevleugelpionnen naar voren, hetgeen door Kistenmaker Ook na de partijen die op de afgelo pen competitieavond van de klaver- jasclub Den Burg zijn gespeeld, is de strijd om het kampioenschap nog steeds zeer spannend. De koplopers van het klassement. Wil Derksen en Peter van Heerwaarden, bleven on danks dat zij niet hoog scoorden aan de leiding, dit mede omdat de num mers twee en drie ook laag scoorden. Enkele andere koppels die wat lager op de ranglijst staan scoorden wél goed zodat de onderlinge verschillen nog verder zijn verkleind. Er komen nu nog diverse koppels in aanmerking voor de bovenste plaatsen in deze competitie, met nog drie speelavonden te gaan. Winnaars van de afgelopen avond werden Arend Dijker en Nel Koomen. Zij wisten tot de mooie score van 7195 punten te komen. Dit koppel bezet momenteel de dertiende plaats op de ranglijst. Het koppel Ge- ri van de Slikke en Jaap Witte waarin deze keer Theo Witte als invaller meespeelde werd tweede met 6971 punten. Zij staan na deze avond op de elfde plaats genoteerd. Met 6882 punten werden Jan en Corry Spaans deze keer derde. Halverwege de avond leken zij op een heel hoge score af te stevenen, maar één slech te partij gooide roet in het eten. Met 6829 punten werden Fenny Hopman en Ruth de Ruwe vierde terwijl Jan Kloosterman en Anton van Heerwaar- de met 6802 punten als vijfde ein digden. Totaalstand na 104 partijen 1. W. Derksen-P van Heerwaarden 166687; 2. Echtp. M Bakelaar 166469; 3. R Caspers- K van Heerwaarden 166160; 4. E. Eelman-F Halsema 165061, 5 Echtp. B Ofrein 164831, 6. Fr. Boer-Fr. Bos 164480; 7 Echtp. J. van Heerwaarden 164197; 8 F. Hopman-R. de Ru we 163684; 9. Echtp. F. Veeger 163514; 10 J. Wiersma-J Vinke 163413. Vierde periode na 17 partijen 1. Echtp. B. Ofrein 28078, 2 H Bakker-C. Vinke 27672; 3. G. van der Slikke-J. Witte 27642, 4 A Dijker-N, Koomen 27323; 5. W. Derksen-P van Heerwaarden 27321. ermarkt Goënga heeft van alle Ise supermarkten de beste zaal- ballers in huis. Zaterdagavond loeg het team Goënga 1 in een prvolle sporthal het team van Al- Heijn in een zinderende finale. supermarkten-toernooi was net 'orig jaar, toen het voor de eerste I werd gehouden, een succes. De thaltribune was goed gevuld met lorters en personeel, waarvan 'deren met spandoeken waren apend. De toeschouwers zagen Goénga 1 en Albert Heijn alle strijden in hun poule wonnen en >ende overtuigend tot de finale drongen. De eindstrijd was erg lnend, hoewel Goënga vrijwel prtdurend een voorsprong had. Al kwam de Hoornder ploeg op 1-0. werd de score verdubbeld, dat liet AH niet lang op zich 1 en liet 2-1 aantekenen. Deze d bleef tot het laatste fluitsignaal indhaafd, al zorgde AH in de "inuut nog bijna voor de gelijk er toen een afstandschot op de uiteenspatte. Goënga, dat zelf de organisatie had gezorgd, nam e wisselbeker over van Super Burg. Als toernooiwinnaar moet n9a volgend jaar wederom de or- satie doen. Topscorer werd Kees Beek (Meermarkt De Koog) met doelpunten. Herman Ridderinkhof !n9a 1) werd uitgeroepen tot bes- ïeler. *an<l: 1 Goënga 1; 2.Albert Heijn; rmarkt; 4.Goënga 2, 5 Dagmarkt; le'; Attent; 8.Garant. Woensdag 11 april: 16.45 u. Casino 5-Texel 5 (j) 17.15 u. Casino 4-Oosterend 1 (j) 17.55 u. Casino 2-Gamma 2 (j) 18.35 u. Casino 1-De Koog (dl 19.25 u. Gamma 1-De Krim (d) 20.15 u. Casino 7-Texel 6 21.10 u. Casino 6-2DH 2 22.05 u. Gamma 5-Oosterend 2 Zaaldienst: Albert Heijn Donderdag 12 april: 17.15 u. De Koog-Texel 2 (j) 17.55 u. ZDH 3-Rab 2 18.45 u. Gempo-Klif 5 19.35 u. De Koog 4-Texel 4 20.25 u. Jelleboog 2-De Koog 2 21.15 u. Casino 4-Texel 22.05 u. Texel BV 3-Casino 3 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 13 april: 17.00 u. Gamma 1-Texel (jl 17.45 u. Jelleboog-Gamma 3 18.35 u. De Koog-Rab 19.25 u. Texel BV-JVC 20.15 u. Mantje-Casino 1 21.05 u. De Krim-Klif 21.55 u. Texel BV 2-Gamma 2 22.45 u. ZDH-Casino 2 Zaaldienst: Oosterend Woensdag 18 april: 16.45 u. Texel 6-Texel 8 (j) 17.15 u. Texel BV-Gamma 1 (j) 17.55 u. Texel 3-Mantje 3 18.45 u. Casino 2-Gamma (d) 18.45 u. De Koog-De Krim (dl 20.25 u. De Koog 2-Klif 3 21.15 u. Klif 4-Jelleboog 3 22.05 u. Gamma 4-Attent Zaaldienst: ZDH Donderdag 19 april: 17.15 u. Gamma 2-Casino 2 (j) 17.55 u. Oosterend 3-ZDH 3 18.45 u. De Koog 3-Texel 2 19.35 u. ZDH 2-De Koog 4 20.25 u. Nioz-Jelleboog 2 21.15 u. Texel BV 3-Casino 4 22.05 u. Jelleboog 4-Klif 6 Zaaldienst: Attent Vrijdag 20 april: 17.00 u. Texel-Casino 1 (j) 17.45 u. Casino 2-Gamma 3 18.35 u. Klif 2-Mantje 2 19.25 u. De Krim 2-Albert Heijn 20.15 u. Gamma 2-Jelleboog 21.05 u. ZDH-De Krim 21.55 u. Texel BV 2-Rab 22.45 u. De Muy-Texel BV 4 Zaaldienst: Klif Maandag 23 april: 17.00 u. Texel 7-De Koog (j) 17.30 u. Casino 3-De Koog (j) 18.15 u. De Krim-Oosterend 1 (j) Zaaldienst: Texel De volgende kandidaten slaagden voor hun type-diploma: Mej. C. Bakker, Den Burg: dhr. G. Dros, Eierland; mej. R Hin, De Waal; dhr. M. Kooiman, De Waal; dhr. M. Koorn, Den Burg; mej. L. Moor, Den Burg; dhr. S. bakker, Den Hoorn, dhr. C. van Groenigen, Den Burg; dhr. V. Witte, Doolhof; dhr. A. Lups, De Waal; mej. S. Koppenol, De Cocks- dorp; mej. F. Mulder, Oosterend; mej. K. Bak, De Waal, mej. P, Witte, Den Burg; mej. E. Moerbeek, Den Burg; mej. M. Bakker, Den Burg; mej. M. Kuiper, Den Burg; mej. Y. Hin, Den Burg; mej. N, Ran, Den Burg; dhr. A. Baretta, De Koog; dhr. P Moerbeek, Den Burg. Zij werden allen opgeleid door het Scheidegger Instituut. Door de TX 30 zijn weer enige oe fengranaten opgevist, die zijn overge dragen aan de politie. De Duik- en Demonteergroep van de Marine is onlangs geweest om de voorraad ge vonden explosieven op te blazen, dus deze granaten moeten nog enige tijd op een veilig plaats worden opge borgen. Edsel A. van Jesurun, de gevol machtigde minister van de Ne derlandse Antillen bracht zaterdag met zijn vrouw per vliegtuig „incognito" een be zoek aan Texel. Hij werd ge bracht door Jan Meier uit Lelystad, die zelf in het bezit is van een Piper 28 en regelmatig Texel aandoet. De minister, die sinds juni 1988 in Nederland is gestationeerd, opende zaterdagmorgen een groot tennistoernooi in Loos- drecht. Daar werd hij door Mei er uitgenodigd voor een rondvlucht boven Nederland. Op Texel werd een stop ge maakt voor de lunch. Jesurun werd ontvangen door havenmeester Ed de Bruijn. Hij toonde grote belangstelling voor het eiland en stelde vele vragen. „Ik ben altijd al eens van plan geweest hierheen te komen. Ik kom van Curacao, dat is ook een eiland. Het is leuk om te vergelijken", aldus de minister, die in Den Haag de belangen van de Antillen be hartigd. Jesurun werd na de lunch te ruggevlogen naar Loosdrecht, waar hij de prijzen van het ten nistoernooi uitreikte, onder an dere de „Kopa di amistat". Dat is papiamento (de inheemse taal van de Antillen) voor vriendschapsbeker. Ed de Bruijn schudt de Antilliaanse minister de hand bij zijn aankomst op Texel Het laaggeklasseerde D.E.S.S. uit Sij- bekarspel is er in geslaagd een punt van het eiland mee te nemen. Texel se Boys, kansrijk nog voor de twee de periodetitel, faalde opnieuw nadrukkelijk in de afwerking. Ook de gelijkmaeker kan op rekening van de thuisploeg geschreven worden, re den voor een langdurige diepe stilte na afloop in de kleedkamer. In de eerste helft had Texelse Boys het karwei al gemakkelijk kunnen kla ren. Met snel en verzorgd spel over de vleugels werd DESS ver terugge drongen. De eerste goede voorzet verdween via het hoofd van Germain Raalte rakelings over de lat. De vol-* gende aanval kwam de schotvaardige libero Kees van Herwaarde sterk op, maar zag zijn spijkerharde knal door doelman Gerber net buiten de palen gewerkt worden. De gehele eerste helft bleef het overwicht voor de thuisploeg hoewel men zeer beducht voor de tegenstoten van DESS moest blijven. De Westfriezen speelden met twee handige, snelle en agressieve spitsen, waar de backs Joost van Heerwaarden en Germain raalte hun handen vol aan hadden. Halverwege de eerste helft kwam Texelse Boys verdiend aan de leiding. Een moei zaam door de DESS-defensie wegge werkte bal werd knap voorgezet door Frank de Grave, waarna Bart van Heerwaarden beheerst scoorde. De laatste tien minuten voor rust had Texelse Boys de voorsprong moeten vergroten, maar topscorer Frank de Grave liet twee dotten van kansen liggen. Na rust kwam Texelse Boys onmidde- lijk in de problemen. In een hectische situatie voor het boysdoel werd de bal maar liefst drie maal op rij van de lijn gehaald, voordat er weggewerkt kon worden. Hevig geschrokken bleef de Boys-defensie daarna fouten ma ken, waardoor DESS gevaarlijk bleef. Een snelle aanval via Ronald van de Wetering en Frank de Grave bracht Jasper Joosten en Martijn Beerling vrij voor de keeper, maar het schot van Joosten ging naast. Vlak daarna strafte DESS een zeer slecht moment van de Boys-defensie af. Doelman Kees Kooij gooide vanaf de rand van het strafschopgebied uit naar Harry Witte. Tussen twee DESS spelers in moest hij de bal wel verspelen. Texel se Boys claimde een vrije schop, maar intussen taxeerde Arjan Rood de situatie het beste. Hij lobde de bal fraai in het verlaten doel. Protesten bij scheidsrechter Celik hielpen niet. Het pleit voor Texelse Boys dat het de resterende twintig minuten furieus heeft aangevallen om de begeerde twee punten alsnog binnen te halen. Op enkele momenten na werd echter met weinig overleg gespeeld, waar door de steeds hoog door het mid den geplaatste ballen voortdurend een prooi voor de DESS-defensie werden. Vlak voor tijd kwam de lan ge DESS-spits Vlaar nog vrij voor Kees Kooij, maar deze behoedde zijn ploeg voor een wel zeer onverdiende nederlaag. Door dit puntverlies en de overwinningen van Twisk en Strand vogels kan Texelse Boys de kansen op de tweede periodetitel vergeten. beantwoord werd met een principiële bezetting van het centrum. Er ont stond een zeer tweesnijdende stel ling, die leidde tot een eindspel waarin Terpstra zich ernstig verreken de: hij offerde een stuk in de veron derstelling dat zijn vrijpion zou kunnen doorlopen. Maar Kistenmaker toonde aan dat er nog wel degelijk een mogelijkheid was om de pion te stoppen. Hij behield zijn stuk meer en won. Wietse Pranger bereikte moeiteloos een prettige stelling tegen Martien Witte, die hoewel hij wit had geen enkele concrete poging deed om in het voordeel te komen. Pran ger maakte dankbaar gebruik van de terughoudendheid van zijn tegenstan der en omsingelde Witte's zwakke d- pion. Witte moest tenslotte vluchten in een stelling waarin hij een toren en een loper voor de dame had, maar hij slaagde er niet in de partij te houden. Ook Ferry van Tatenhove trof in Harm Broekema een ambitieus tegenstan der. Het lukte van Tatenhove niet zijn koning in veiligheid te brengen en harmonieus de ontwikkeling te vol tooien. Al in een vroeg stadium won Broekema een stuk, maar hij kon die materiaalwinst slechts consolideren dank zij het feit dat Van Tatenhoven een logische tegenactie, waarmee hij het stuk weer terug zou hebben ge wonnen, geheel overzag. De strijd tussen koploper Jaap Dros en zijn di- rekte achtervolger Rinus Vittali werd gekenmerkt door vele latente dreigin gen waarbij het na verloop van tijd duidelijk werd dat Vittali, die zich van de Caro-Kann verdediging bediende, in moeilijkheden verkeerde. Met een zeer krachtige loperzet viel Dros de stelling van zijn naaste concurrent binnen en veroverde twee pionnen. Beide spelers raakten in grote tijd nood en slingerden hun zetten op het bord tot de tijdlimiet, maar toen die gehaald was gaf Vittali zich gewon nen in een positie waarin hij niets meer te hopen had. Uitslagen: J. Dros-M. Vittali 1-0; P. Cornelisse-W. Hoek man 1-0; A. Terpstra-K. Kistenmaker 0-1; T. van Lingen-Th. Witte 1-0; F. van Tatenhove-H. Broekema 0-1, M. Birkenhager-E. de Visser 1-0; N. van Heeringen-T. Drevel 1-0; H. Tuinema-W. v.d. Rijke 1-0; M. Witte-W Pranger 0-1; R. Riegman-P. Eelman 1-0 De volgende personen vielen in de prijzen bij de prijsvraag ter gelegen heid van de Boekenweek: De hoofd prijs van ƒ250,— is gewonnen door D. van Leeuwen (Den Helder). De tweede hoofdprijs van ƒ150,— gaat naar E. Pennings (Breezand). De boe- kenbonnen ter waarde van 25,— gaan naar V. Bakker (Den Hoorn), N. Kooijman - De Graaf (Den Hoorn) en E. Tuinema (Den Burg). nderscheiden FNV-leden tonen trots het bijbehorende iT speldje. INV huldigde vrijdagavond in de t acht jubilarissen. Districts- uurder G. Mondriaan overhandig- e heren P. Kuiper, G. Visser, J. k en M. Medema de versierselen lij het 40-jarig jubileum behoren, leren B. Siemeling, B. Lap en S. ima werden gehuldigd voor irig lidmaatschap. Voor de echt- ites waren er bloemen. roen, van de rechtskundige afde- van de CNV, vertelde tijdens de bijeenkomst het één en ander over de mogelijkheden binnen de bond en beantwoordde vragen op dat gebied. Op koninginnedag staat de CNV op de feestmarkt om de vakbond naar buiten toe extra bekendheid te geven. Jubilea FIMV Ook bij de FNV werden versierselen uitgereikt. In Klif 12 overhandigde districtsbestuurder Jan Walrecht uit Zaandam onderscheidingen aan J. Koorn, K. Bonne, A. Terpstra en W. Verhagen, allen 40 jaar lid. Drie jubi larissen bleken 25 jaar lid van de FNV: E. van der Vis, G. Bakker (niet aanwezigl en A. Bonne. Tevens werd afscheid genomen van de voormalige bestuursleden H. Veenbaas (30 jaar bestuurslid! en P. Tromp (25 jaar lid van het bestuur). Walrecht hield een uiteenzetting over de noodzaak van de vakbond van het verleden tot heden. Na afloop werden de echtgenotes in de bloemetjes gezet en werd de avond besloten met een feestelijke maaltijd.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 11