iieuwe Schuur totaal uitgebrand roen Tivartsjexels in het hart enjachthaven krijgt horecavoorziening „Compain"-stoelen in salon Schulpengat GEEN KRANT NA PASEN 't Wrijfhout wordt verkocht Vernielingen Edwin Lodder nieuwe wedstrijdleider voor de Ronde om Texel DINSDAG 10 APRIL 1990 PGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 NR 10.472 reservering tbv dienstwon. kantine picknick barbecue/ De op de zoldering opgeslagen jutezakken veroorzaakten een flinke rookontwikkeling In de nacht van vrijdag op zaterdag brandde een schuur aan de Pontweg totaal uit. De brand in het gebouw, dat gedeeltelijk ook als zomerwoning was ingericht, is vermoedelijk ont staan door kortsluiting in de elektri sche bedrading. De brandweer had er moeite mee het vuur onder con trole te krijgen. De schuur is eigen dom van J. Cupido uit Den Hoorn. De brand ging met flinke rookontwik keling gepaard, waarschijnlijk veroor zaakt door een grote hoeveelheid jutezakken die op de zoldering van de schuur lag opgeslagen. Na afloop stonden slechts de muren nog overeind, binnen brandde het ge bouwtje volledig uit. De schade is nog niet bekend. Duinbrandje Zaterdagmiddag ontstond door nog onbekende oorzaak een duinbrand tussen camping Kogerstrand en de Ruyslaan. De beheerder van de cam ping ontdekte het vuur. Nadat hij de brandweer had gewaarschuwd, nam hij een aantal vuurzwepen mee om de brand uit te slaan. Hoewel om standers meestal onmiddellijk bereid zijn om bij dit soort calamiteiten de helpende hand te bieden, staken ze ditmaal geen vinger uit. Geholpen door een poederblusser van Staats bosbeheer, sloeg de beheerder de brand voor het grootste deel in zijn eentje uit. Toen de brandweer arriveerde behoef de het terrein nog slechtseen beetje nat te worden gehouden. Ruim 100 vierkante meter duin ging in vlam men op. De kosten van het organiseren van de ronde bedragen zo'n ƒ200.000,-. Afgelopen jaren kwam men menig maal uit de strijd met een tekort. „Er staat nu nog een tekort op de ba lans, maar we hebben dit jaar veel meer sponsorgeld binnengehaald dan anders, dus dat hopen we weg te werken", aldus Dros. Op de begroting wordt ook geld gereserveerd, om het evenement voor komende jaren veilig te stellen Volgens Kees Dros veran dert er voor de zeilers niets. „Voor hen wordt het alleen maar leuker, want we bieden dit jaar nog meer". Op 11, 12 en 13 juni zullen op de ronde-lokatie bij paal 17 de Europese Kampioenschappen in de Prindle Cat klassen worden gehouden. Paal 15 zal, door het grote aantal deelnemers en belangstellenden, ook bij de ronde-lokatie worden betrokken „Dat betekent wel dat we meer tractoren moeten inhuren voor het naar het strand rijden van de boten. En we moeten ook weer zorgen voor ver voer van de toeschouwers en deelne mers tussen de strandslagen. Nog meer kosten dan anders, dus", aldus Kees Dros. Tussen donderdag 16.30 uur en vrij dag 07.30 uur zijn enkele schrikhek- ken langs de Pontweg vernield en werden beveiligingslampen gestolen. Deze waren geplaatst om kabelwerk zaamheden te markeren. Totale scha de ƒ670,-. Van de bromfiets van een 18-jarig meisje uit Oudeschild was een tree plank afgesloopt. De brommer was gestald bij de RSG. In De Koog werd in de nacht van za terdag op zondag een thermopane- raam van 50 x 80 cm vernield. Beide wielen van de fiets van een 18-jarige inwoner van Den Helder zijn tussen vrijdag en zondag kromgebo gen. Het rijwiel stond bij de LTS. Op dezelfde plaats werden gistermorgen door onbekenden twee jerrycans met slaolie leeggegoten, die bij de vuil container stonden. Als gevolg hiervan kwamen twee bromfietsers, door de ontstane gladheid ten val, waarbij hun vervoermiddelen schade opliepen. In verband met het als werkdag uitvallen van maandag 16 april, komt de Texelse Courant van dinsdag 17 april te vervallen. Henk van Wijk directeur Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60 398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs ƒ41,40 per half jaar; Los f\;10 advertenties, abonnementen, etc. De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 12741 werktijd deze week tot en met dinsdag a.s. de Graaff, Pater Witteplem 3, Den Burg, telefoon 02220-15639 9 voor. Er zijn 15.000 bezoekers nodig om de exploitatie sluitend te krijgen. Volgens J. van Schaik, secretaris van de Stichting, is het totaalplan erop gericht om de mensen in het voor- en naseizoen naar Texel te halen. „In het hoogseizoen zit het toch wel vol. Lees verder pagina 2 Terwijl de vlammen uit het dak slaan, inspecteert de politie met zaklantaarns de toestand binnen. leerde kleuren uitgevoerd. Van het idee om de glazen tussen wanden (die de salon in drie compar timenten verdeelt) te voorzien van gravures van Harry Tielemans, is af gezien. De industriële vormgever die zich met de inrichting en verfraaiing bezig houdt, vond dat de door Tiele mans gemaakt ontwerpen niet in het totale interieurontwerp pasten. Er ko men wel versieringen op het glas, maar die zal de vormgever in eigen beheer verzorgen. Het worden geen „Texelse" afbeeldingen, maar kleurige voorstellingen waarin nautische attri buten (seinvlaggen, boeien e.d.) zullen worden verwerkt. Afgezien van een zeekaart van het Marsdiep die zal worden aangebracht op de wand te genover het buffet, zal in de salon niet worden gewerkt met foto's of ander plaatwerk. In één van de saloncompartimenten zal een rookverbod gelden. Hoogste punt De bouw van de nieuwe dubbeldek ker op de Verolme-werf in Heusden, vordert inmiddels volgens schema. Het casco zit grotendeels in elkaar tot de maximale hoogte die op de helling kan worden bereikt. Het pro menadedek en de stuurhuizen zullen na de tewaterlating worden aange bracht als het schip in Dordrecht wordt afgebouwd. Zes motoren en een hulpmotor zijn inmiddels ge plaatst het schip is ook bijna op lengte. Alleen de voorste en de ach- terse sectie waarin zich de Voith Schneider-propellers bevinden, moe ten nog worden gemonteerd. Edwin Lodder uit Zeist is de nieuwe wedstrijdleider van de biggest Ca- trace of the World", de Ronde om Texel, die op 16 juni wordt gehou den. Hij is de opvolger van Tony van Oeveren, die na negen jaar zijn func tie heeft neergelegd. Lodder is al enige jaren lid van de rondecommissie. Hij was verantwoor delijk voor de finishregistratie en de uitslagen. Bij diverse Europese en Ne derlandse kampioenschappen is hij als wedstrijdleider opgetreden, dus hij treedt beslagen ten ijs. Sinds september wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de ron de. De financiële gang van zaken van de organiserende stichting is ver nieuwd. „Professioneler van opzet", zo verklaart commissielid Kees Dros. „Het evenement is enorm gegroeid, dat vereist een andere aanpak". i hier getekende westgevel vormt de ingang van de nieuwe horeca-gelegenheid. maart 1991 wordt ter vervanging fan clubschip 't Wrijfhout een nieu- horeca-voorziening bij de passan- enjachthaven in Oudeschild eopend. Het pand heeft een opper- lakte van 192 vierkante meter en evat ondermeer een restaurant en en bar. Het plan is ontworpen door rchitectenbureau Alkema BV. De osten voor de laagbouw worden egroot op ongeveer f500.000,-. De luidige horeca voorziening, club chip 't Wrijfhout, wordt in oktober fan dit jaar verkocht. Het clubschip eigendom van de watersportvere- liging. iet nieuwe restaurant wordt gereali- eerd door de Stichting Passanten- ichthaven, die een kwalitatief loogstaande jachthaven wil be- iierkstelligen. De Stichting, die de xploitatie en het beheer over de ichthaven voert, heeft voor de ko- nende jaren een totaalplan uitge werkt, waarvan de toreca-voorziening de eerste stap is. de loop der jaren wil men onder neer enkele winkeltjes, een speel- jin, en een barbecue- en ickmckveld realiseren. De Stichting oopt het totale plan in 1994 te vol- ooien. De horeca-voorziening wordt p een hoogte geplaatst, zodat be oekers ook van binnen achter het las, zicht hebben op de jachthaven, (anaf het terras wordt er tevens uit- icht geboden op het speelterrein oor de kinderen. De Stichting gaat van uit dat niet alleen toeristen on de voorziening gebruik gaan ma- en. „Het is ook voor de Texelsebe- olking niet onaardig om gezellig itkijkend, een kop koffie te drinken," Idus voorzitter C. Vlas. de horeca-gelegenheid bevindt zich en café-bar-gedeelte en een restau- ant Het pand beschikt voorts over en ruime keuken, een magazijn, een ilefoonruimte, een bestuurskamer en oiletgroepen, waarbij ook een invali- entoilet niet ontbreekt. 5e Stichting voert momenteel onder handelingen met Madie Welby, die tot op heden het beheer over het club schip voert. Doelmatig De Stichting heeft een zo doelmatig mogelijk gebouw willen realiseren. Betaalbaar, degelijk qua opzet en werkbaar voor de horeca-exploitant. Een alternatief plan, ingediend door M. Boon en architect Noordman, is door de Stichting afgewezen. Het ontwerp Noordman betrof volgens de stichting een architectonisch revoluti onair gebouw, waarvan de piramide achtige vormgeving niet geschikt werd geacht voor het gestelde doel. „Door de vele schuine wanden kun nen de ruimten niet optimaal worden benut. De piramide heeft ook een im mens volume in de top, die niet wordt gebruikt en 's winters toch moet worden verwarmd," aldus de Stichting. Het bestuur van de Stich ting was ook bang voor planologi sche bezwaren. „De top van het gebouw zou aanzienlijke hoog wor den. Ook was de basislengte van 29 meter op de lokatie die wij in ge dachten hadden, niet te plaatsen." Het feit dat het plan Noordman (on gevraagd) door een Texelse aannemer is gelanceerd, betekent volgens de Stichting dat zij ook aan deze aanne mer gebonden zou zijn. „Dit vinden wij geen zakelijk uitgangspunt, wij wensen ons bij dit soort zaken op voorhand niet te binden." Het plan dat nu door de Stichting tën uitvoer wordt gebracht, is in het ver leden overigens - in een wat simpeler uitvoering - als nieuw clubgebouw aan de leden van de Watersportvere niging voorgelegd. Het idee werd door de WSV afgekeurd, waarna het bestuur van de Stichting het initita- tief voor de vervanging van het club schip heeft overgenomen. De bouw van het restaurant wordt in principe aan een Texelse aannemer gegund. Hoogstaand Vorig seizoen ontving de passanten jachthaven 12.500 bezoekers, 25 procent meer dan het seizoen daar- In de salon van Teso's nieuwe dub beldekker „Schulpengat" komen be klede stoelen van het type „Compain". Aldus is besloten omdat de enquete die onlangs werd gehou den heeft uitgewezen dat de voor keur van het publiek naar deze stoel uitgaat. Zoals bekend maakte Teso op de „Molengat" een proefopstelling van vier verschillende stoelen en liet een enquete houden waarbij 200 passa giers hun mening konden geven. De uitslag was overduidelijk. De gladde, onbeklede stoelen werden van de hand gewezen en de twee beklede typen scoorden respectievelijk waar deringscijfers van 7,4 en 7,6 punten. Het hoogst gewaardeerde Compain- type was ook het duurste, maar op de totale bouwsom van het schip maakt het nauwelijks iets uit en Teso heeft daar dan ook geen probleem van gemaakt. De stoelen worden waarschijnlijk met Ploegstoffen be kleed, maar eerst moet worden vast gesteld of deze voldoen aan brandveiligheids- en andere normen. Niet meer klimmen Nog belangrijker is dat de opstelling van de zitjes heel anders wordt dan de in dit opzicht zwaar bekritiseerde „Molengat". Ze komen met niet meer dan twee stuks naast elkaar te staan, zodat wring- en klimpartijen om som mige stoelen te kunnen bereiken, op het nieuwe schip niet zullen voorkomen. Inmiddels staat ook vast hoe de sa lons er verder zullen uitzien. De kunststof vloerbedekking, die op de „Molengat" in één tint is aangelegd, wordt op het nieuwe schip in geme- totaalplan dat de Stichting passan ten jachthaven Oudeschild in 1994 afgerond wil hebben.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1